RUZIE TUSSEN MOSKOU-PEKING VeeMefS L 'joinlwill Natuurlijk bruin ONZE PUZZELRUBRIEK SUCCESJES ZAKEN De machtsverhoudingen in de wereld Nieuws van een belangrijkheid, die wellicht dat over de kwestie- Berlijn nog overtreft, is deze week in „The Sunday Times" onthuld door de kenner van Rusland Isaac Deutscher. Opnieuw en heviger dan ooit tevoren is een conflict tussen Chroesjtsjef en Mao Sse- Toeng uitgebroken. Daarvan ge tuigt een document, dat door Mos kou aan de leiders van verschei dene communistische partijen is toegezonden en dat Mao's politiek fel hekelt Een van de zwaarste beschuldi gingen, die de Chinese leider naar het hoofd worden gegooid, is die van het propageren van de pre ventieve oorlog en het doorkruisen van Chroesjtsjefs politiek van de „co-existentie". Het document zegt dat Peking daarvoor als argument aanvoert, dat „een gewapend con flict tussen het kapitalisme en het communisme od de duur onvermij delijk is" en dat als gevolg daar van „de Sowjet-Unie haar huidige superieuriteit op het gebied van raketten en kernwapens zou moe ten gebruiken om de communisti sche voorwaarden aan de Verenig de Staten op te leggen, zelfs indien dit oorlog zou betekenen". Moskou gaat dan als volgt ver der: „Terwijl de belangen van de gehele mensheid meer dan ooit van ons om een vastbesloten vredespo litiek vragen, noemen de leiders van de Chinese communistische partij elk initiatief van ons in deze richting verraad, capitulatie tegen over de agressoren van Formosa en een opoffering va nde belangen van het volk van China aan die van de Sowjet-Unie". En het tegen-ar gument van de Russen is dan: „Een wereldoorlog tussen het communis me en het kapitalisme is niet on vermijdelijk - hij kan en moet worden voorkomen". TOT AAN DE RAND F.N NIET VERDER? Chroesjtsjef, zo wordt duidelijk gemaakt, is vastbesloten Ruslands militaire voordelen te gebruiken in zijn onderhandelingen met het wes ten en daarbij zelfs tot aan de rand van de oorlog te gaan. Hij zal die grens echter beslist niet overschrij den, „tenzij de westerse imperia listen zelf tot agressie zouden overgaan", bijvoorbeeld door een gewapende aanval van de NAVO- legers op oost-Duitsland. Moskou meent, dat de houding van de Maoisten een gevolg is van het feit, dat hun „successen hen ziek van overmoed" hebben ge maakt. Deze arrogantie brengt hen er ook toe, een gevaarlijke ver deeldheid onder de communisten te zaaien. „De leiders van de Chinese communistische partij spelen met het pland de communistische we reld te verdelen in een westelijke zóne, waarvoor de Sowjet-Unie verantwoordelijk zou zijn en een oostelijke zóne onder de Chinese volksrepubliek" De lange opsomming van China's zonden eindigt met een dreigement: „Wij zijn niet bevreesd geweest voor een openlijke breuk met de Joegoslavische revisionisten; en wij zullen niet bevreesd zijn voor een openlijke breuk met de Chinese dogmatisten" GAAT CHINA NOGMAALS DOOR DE KNIE-EN? „Zal Peking voor dit dreigement, dat neerkomt op een intrekking van de Russische hulp aan China, door de knieën gaan?" aldus moet de vraag op Deutschers publicatie wel luiden. Het is bekend, dat ein de vorig jaar de leiders van 81 communistische partijen in Mos kou drie weken verhit achter ge sloten deuren moesten vergaderen, voordat het toen ook acute Rus- sisch-Chinese conflict enigszins kon worden gelijmd. Het is niet uitgesloten, dat dit in het najaar, wanneer de commu nistische partijen weer congresse ren, opnieuw zal gelukken. In elk geval wil Moskou het proberen. Aa nMao Is reeds te kennen gege ven, dat men hem deze keer per soonlijk en niet een van zijn ver tegenwoordigers verwacht. Maar zelfs als de breuk word gekramd, zal dit toch slechts tijdelijk kunnen zijn. Er bestaan immers niet alleen diepgaande historische verschillen van ideologische aard tussen de communistische partijen van de Sowjet-Unie en China - verschil len, die voortvloeien uit de wijze, waarop zij aan de macht gekomen zijn en na de machtsoverneming hun maatschappij hebben opge bouwd. Daarnaast bestaat tussen de twee grote communistische mo gendheden een rivaliteia, die een gevolg is van tegenstellingen tus sen hun nationale belangen. Duidelijk is, dat waar de zaken zo liggen, het westen mag rekenen op de voortduring van een bittere strijd in de communistische we reld, ook al slagen de communisti sche leiders er nog eens in, die tij delijk voor de overige wereld te camoufleren. En waar interne strijd altijd verzwakking betekent, kan men daarover verheugd zijn. Helaas echter kan men niet ho pen op bijvoorbeeld een snelle ver zachting van de Russische houding tegenover de kwestie-Berlijn. In tegendeel zelfs. Chroesjtsjef zat Peking geen kans geven, hem te genover het internationale com munisme als een „wekeling" voor te stellen. Het is ook beslist niet zo, dat men de Russische leider nu als een soort kampioen voor de vrede zal moeten gaan beschouwen. Want al wenst hij de oorlog niet, hij is en blijft zonder tioijfel ten vollt bereid ter bereiking van zijn doeleinden tot aan de rand van de oorlog te gaan. En waar die grens ligt, blijft onverminderd afhangen van de bereidheid en het vermogen van het westen om zijn vitale be langen te beschermen, zo nodig met de wapens in de hand. TONEEL EN FILM „Hannibal", indrukwekkende verfilming van historisch gebeuren Zuidzee-idylle als tweede film Ingezonden mededeling BINNENYERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrtafctn ZavtntorgM 1 In de Concertzaal te Zierikzee gaat met het weekeinde de film ..Hannibal", met in de hoofdrol Victor Mature. De film verbeeldt de gigantische strijd tegen de Ro meinen van de Carthaagse veld heer Hannibal, die na de 2e Puni sche oorlog de Pyreneeën en de Al pen overtrok, een strijd die zijn hoogtepunt vond in de legendari sche veldslag bij Gannee. Hannibal, die zijn olifanten als „tanks' ge bruikte en als ijzeren veldheer voor geen moeilijkheid terug deins de, vatte een onuitblusbare liefde np voor de patricische Silvia, nicht van de Romeinse senator Fabius Maximus, een gegeven dat uiter aard dankbaar is gebruikt als één der uitgangspunten van de film, die men een meesterwerk van mo derne filmische regiekunst noemen mag. Een Zuidzee-idylle wordt ge bracht in de film: „Aloma van de Zuidzee" met Dorothy Lamour en John Hall in de hoofdrollen. Reeds als kind wordt het meisje Aloma uitgekozen om de bruid te worden van Tanoa. het tienjarig zoontje van een opperhoofd. Normaal zou alles volgens de adat zijn verlopen, maar er volgt tussen de beide hoofdpersonen een scheiding van vijftien jaar, die de omstandighe den en de gevoelens der mensen geheel heeft gewijzigd. Allerlei nevensituaties dreigen de verhou ding tussen de beide mensen te Ingezonden mededeling Eén oi twee Bennies gesmolten op Uw tong en overtollig maag zuur ls geneutraliseerd. Weg pijn - en geen angst meer voor de gevolgen van een stevig maaL Met Rennies bij de hand kunt U zonder zorgen eten, waarnaar een grage maag vraagt Komt de nood aan de man, breekt zuurbrand uit, met Rennies blust U afdoende, in pen wip, onopvallend. verstoren, maar de wijsheid van het oude opperhoofd zegeviert uit eindelijk toch en betden vinden el kaar in de wil het volk een betere toekomst te geven. Te Haamstede gaat de film: „Love me tender", met het rock 'n roll-idool Elvis Presley. Middenschonwen Burgerlijke stand en loop der bevolking over juni 1961 Geboren: 4. Johanna Berendina, d. van J. P. Starrenberg en H. J. Brouwer (Eikerzee); 13. Eric Mar- tinus, z. van J. Legemaate en M. E. Moerland (Kerkwerve); 24. Marina Leentje, d. van L. Boot en D. K. Quist (Duivendijke). Gehuwd: 2& Daniël Landman, 66 j., wonende te Zierikzee en Cor nelia Verhage, 59 j. wonende te Middenschouwen (Scharendijke); 30. Simon Flohil, 24 j. en Wilhel- mina Sophia de Jong, 25 j., beiden wonende te Middenschouwen (Scharendijke): Overleden: 21. Anthonie de Jonge 84 jwedn. van C. Stoel (Kerk werve). Ingekomen: 2. Neeltje T. Bouw man, ev. P. Overbeek uit Wester- schouwen (Kerkwerve); 16. Willem K. den Boer en gezin uit Brouwers haven (Ell?meet); 22. Jacoba den Boer uit Breda (Kerkwerve); 27. Marinus M. Boot en gezin uit Wes- terschouwen (Kerkwerve); 28. Har man van der Wekken en echtg. uit Brouwershaven (Kerkwerve); 29. Davld Scheele en gezin uit Aarden burg (Kerkwerve). Vertrokken: 16. Marina C. Kloet, e.v. H. Moes naar Amsterdam (Scharendijke); 26. Johannis Janse en gezin naar Spljkenisse (Scha rendijke); 30. Cornelia Verhage, e. v. D. Landman naar Zierikzee (Scharendijke). PREDIKBEURTEN voor zondag 9 Juli Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Assendorp; Gasthuiskerk: 10 en 7 uur cand. D. Bouman, Katwijk aan Zee. Kerkwerve: 9.30 uur ds. Duve- kot, 11 uur zondagsschool. Seroos- kerke: 10 uur dhr. M. C. Malipaard. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 uur (H.D.) en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9 uur ds. v. Liere, 10.15 uur ds. v. d. Bos, Vlaardingen. Noordwelie: 7 uur ds. v. Liere, Ei kerzee (Scharendijke): 9 uur ds. Duyvendak. Brouwershaven: 11 u. ds. v. Liere. Zonnemaire: 11 uur (H.D.) ds. Duvekot, 9.45 uur zon dagsschool. Noordgonwe: 7 uur ds. Don. Dreischor: 11 uur ds. Duyven- dak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Beze- mer. Nieuwerkerk: 10 uur (H.A.) en 6.30 uur ds. Westerhof. Oosterland; 10 uur (H.A.) en 6.30 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Tuk ker, Katwijk aan Zee. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Roelofsen, Zeist. St Philipsland: 9.30 uur «is. van Dieren, 2.30 uur Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 9, 10.30 en 5 uur ds. Boerma. Renesse: 7.30 uur ds. Huyser. Scharendijke: 10 en 2.30 u. ds. Stienstra, 't Zand. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huyser. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker (H.A. en nabetrachting). Oosterland: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Tiemersma. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Veeneman, Amersfoort (bed. H.A.). Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Haamstede: 7 uur ds. Keizer (in de Chr. Geref. kerk). Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur leesdienst," 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur cand. H. Biesma, Lisse. Haam stede: 10 uur leesdienst, 3 uur cand. Biesma. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds.- v. d. Klis (bed. H.A. en dankz.). Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur student L. Huisman, Zwijndrecht. Nieuwer kerk: 10 en 2.30 uur student A. Kok, Rotterdam. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6 uur student Kok, Rotterdam. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.45 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Sint Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Leger des Heiis Zierikzee; 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholiekc Kerk Zierikzee: Zondag de H.H. Missen te 7.15 en 10 uur, het Lof te 19 uur. In de week de H.H. Missen te 7.15 In de week de H.H. Missen te 7 uur en te 8 uur. Zaterdag te 19.15 uur het Marialof. Haamstede: zondag de H. Mis te 7.30 en 9 uur. Ingezonden mededeling veilig tegen zonverbranding Prfflmadorm. Tube 2.95 - Fl. 7.50 on 2.95 ADVERTENTIES Het lijkt er bijna wel op of de dikte van de stapel inzendingen van puzzeloplossingen, recht even redig is met de weersgesteldheid, want een dik pak moest deze week weer worden uitgezocht. Bijzondere moeilijkheden, bleek de puzzel van vorige week niet te hebben opge leverd. De eerste prijs is bestemd voor: Mevr. Fiere-Hagestejjn Poststraat 48, Zierikzee. De tweede prijs gaat naar: Mej. A. M. Slager Lagezoom 1, Haamstede. De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. toets, 4. pet, 6. gerst, 10. ma, 11. li, 12. o.a., 14. ed. 15. mi, 17. kwal, 19. prullj, 21. nl 22. bad, 24. ijs, 25. in, 26. neo, 27. orij, 29. tu, 31. ha, 32. de, 33. prei, 35. loes, 37. lap, 38. kwartel, 40. j tam, 42. sen. 45. januari, 49. pit, 51. j sela, 53. leer, 56. e.o57. ot, 58. a.p. 60. 11., 62. oir, 64. au, 65. id. 67. sol. 69. ra, 70. red?, 72. zaal, 74. fa, 75. nu, 76. e.v., 77. os, 78. en, 80. naast, 81. aan, 82. boord. Verticaal: 1. tombe, 2. em, 3. tak, 4. pil, 5. top, 7. eel, 8. r.d 9. talon, 11. last, 13. aria, 16. ia, 18. wij, 20. un, 21. ne, 23. dorp, 26. neet, 28. re, 30. u.s.a., 31. het, 32. do, 33. pa, 34. ik, 35. 1.1, 36. sa., 37. las, 39. reu, 41. mat, 43. es, 44. neer, 45. ja, 46. nut, 47. ara, 48. 49. pels, 50. ir, 52. l.o., 54. el. 55. koren, 57. oude, 59. pias, 61. eland, 63. ia, 64. a.e., 66. da, 68. of, 70. rus, 71, eva, 72. zon, 73. leo, 75. na, 79. o.o. DE NIEUWE PUZZEL Heden overleed, tot onze diepe droefheid, tengevolge van een noodlottig ongeval, onze lieve zorgzame klein zoon en neef CORNELIS JACOBUS FONDSE op de krachtvolle leeftijd van 27 jaar. Dreischor: J. A. HAGE J. I. HAGE P. HAGE-SMALHEER I. J. HAGE en kinderen W. M. HAGE- v. d. KASTEELE en kinderen Dreischor, 4 juli 1961 Condoleantie-adres Dalingkamp 25, Rotterdam 23, Zuidwijk De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1, zangnoot, 3. lec tuur, 5. het zij zo, 8. de onb?kende (afk.), 10. Europese vulkaan, 13. melkklier, 15. zoals de akten ge tuigen (Lat. afk16. voorzetsel, 17. natuurkundeterm (afk.), 19. jon gensnaam, 20. en omgekeerd (afk), 21. bijwoord, 22. koud, vochtig, 24. maat, 26. op dit momentr 28. platte steen, 29. wallekant, 31. lidwoord, 32. bid (Lat33. week, zacht, 34. aileenSpeV 36. ongedierte, 37. klein beetje, 39. deel v.h. hoofd, 42. bo- venlipversiersel, 45. mil. opleidings school (afk.), 47. waterkering, 48. hersens, 50. glad, vlak, 52. deel v.d. bijbel (afk), 54. titel (afk.), 55. hoge berg, 57. op dit moment, 58. een heid v. kracht (afk.), 59. vogelpro- dukt, 61. tandeloos zoogdier, 63. godsdienst (afk.), 64. goud (Fr.), 65. animo, 67. handig, 69. meisjesnaam, 70. watervogel, 71 gezellig, 72 af standsmaat. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Phllatelistenloket P.T.T. In verband met de invoering van de 5-daagse werkweek, is ten P.T. T.-kantore het philatelistenloket niet langer meer geopend op de 2e zaterdag van elke maand, maar op de 2e woensdag in de maand, op tijdstippen die bekend worden ge maakt door de P.T.T. BRUINISSE Benoeming P.v.d.A.-raadslid De heer J. de Schipper, wiens g?zin te Bruinisse woont, doch die door de dienst der Rijksbelastingen is overgeplaatst naar Yerseke, was door de voorzitter van het centraal stembureau te Bruinisse aangewe zen als opvolger van de he?r L. E. van Popering als lid van de raad voor de Partij van de Arbeid. De heer de Schipper heeft, omdat hij werkzaam is te Yerseke, voor deze benoeming bedankt. Vervolgens is benoemd de heer L. Bal-Hanzen; deze heeft zijn be noeming aangenomen. Kind liep tegen motor op Een zeejarig dochtertje van de heer L. van Strien, liep in d? Kon Julianastraat tegen de motorfiets besturd door de heer J. Wille- boordse. Deze kon niet verhinde ren dat het kind kwam te vallen, waardoor zij een gapend? wonde opliep die door dokter van Leeu wen moest worden gehecht. Gevonden voorwerpen Op het gro?psbureau van de Rijkspolitie te Bruinisse zijn in lichtingen te bekomen over de na volgende gevonden voorwerpen: een sigarettenaansteker, een sier- pennetje, een dri-ewieler kinder fietsje. Kerkkoor maakte verrukkelijk reisje Het Hervormd Kerkkoor te Brui nisse maakte woensdag haar jaar lijks zomerreisje, dit keer naar het hart van de randstad Holland. Na een bezoek aan Rotterdam, waar een uurtje g?winkel<i werd trok men langs de Nieuwe Waterweg naar Hoek van Holland. Het druk ke scheepvaartverkeer vormde uiteraard een boeiend schouwspel en toen men daarvan genoeg had gezien trok men het Wcstland in, met zijn welvarende dorpen en zijn zo hoog opgevoerde glascultuur. Wie Scheveningen bezoekt, wil na tuurlijk ook een kijkje nemen op de nieuwe pier en na de pantoffel parade op de boulevard volgde dan ook prompt een. ommetje over de pier. De zee was te ruw voor een bad, maar men wilde toch nog wel een beetje van de zee genieten, vandaar dat men verder langs de kust noordwaarts trok tot Noord- wijk toe. Nadat men in de omge ving van Den Haag had gegeten, trok men weer langs de gewone route Rotterdam-Dordrecht huis waarts. Een goed geslaagde reis is weer aan d? rij van jaarlijks te rugkerende zomerreisjes toege voegd. Verticaal: 1. lidwoord, 2. Jongens naam, 3. uitroep, 4. kostbare stof, 6. niet raak, 7. op elk moment, 8. soort verlichting, 9. nummer (afk.), 11. voorzetsel, 12 werkschuw, 14. i pers .voornaamw., 16. muziekin strument, 18. voorzijde van een huis, 20. weerklank, 21. water In Friesland, 22. slag, 23. meisjesnaam j 25. Frans lidwoord, 27. deel v.d. VS, 28. bekend emotoraces (afk.), VS., 28. bekende motorraces (afk.), j kenlkundige opgave, 35. nakome lingschap, 38. plaats ln Duitsland, 40. muzikaal zangstuk, 41. meisjes naam. 42. gerecht, 43. mens (Ma leis), 44. plotselinge slag, klap, 46. jongensnaam, 47. inhoudsmaat (afk). 49 het Romeinse rijk (Lat. afk.), 51. uitroep, 53. jongensnaam, 56. haarkrul, 58. steek, 60. bestaat, 62. zijrivier v.d. Donau, 63. kle dingstuk, 64. geogr. aanduiding (afk.), 65. bergplaats, 66. 'voorzetsel, 67. soort schip (afk), 68. lengte maat (afk.). Wandelaaïster brak arm Een geliefde wandeling is een ommetje over de dijk langs de bouwput van de schutsluis in de aanstaande Grevelingendam. Deze wandeling is niet zonder gevaar, want op de dijk staan talrijke paaltjes, jalons en andere obsta kels, die bij het werk onmisbaar zijn. Wed. Verspoor-Tak had dezer dagen het ongeluk over een dezer paaltjes te struikelen, waardoor zij een arm brak. Dravende bok bij gezonken sleepboot Een drijvende bok-van de firma De Graaf en Muller is aangekomen bij de dinsdag gezonken sleepboot „Lies". Men heeft stroppen onder het schip aangebracht en vastge maakt aan de bok, maar het is als gevolg van de stroom nog niet ge lukt de sleepboot boven water te krijgen. DREISCHOR Concert „Oosteriands Fanfare" In het kader der uitwisselings concerten zal a.s. zaterdagavond als eerste „Oosteriands Fanfare" in de muziektent een concert verzor gen. Het programma vermeldt de volgende nummers: 1. San Remo, mars: 2. Petite Princesse ouverture; 3. Souvenir d' Egypte, polka voor piston; 4. Vre- deklanken, mars; 5. In vier-sprook- jes bos, fantaisie; 6. Toeristenmars; 7. O de Bornhof, ouverture; 8. Een- dracht-mars; 9. La Montagne d' Argent, ouverture; 10. Volharding mars; 11. Yolande, ouverture; 12. Al dansende, mars. Politie-wachtmeester naar Scharendijke De wachtmeester eerste klasse der rijkspolitie, J. den Haan, zal met ingang van 15 juli a.s. Drei schor verlaten. De hëer Den Haan zal per genoemde datum worden bevorderd tot opperwachtmeester en worden overgeplaatst naar de gem. Middenschouwen als post- commandant, ter standplaats Scha rendijke. Pliilatelisteuloket Postkantoor Zierikzee GEOPEND op de tweede woensdag van de maand, van 18.00-19.00 uur Te koop: Biggen bij D. Legemaate, Groeneweegje 5, Zierikzee. Te huur: V«x>r a.s. seizoen: koelcel voor 70 ton aardappelen of uien. W. Biemond, Oosterland, telef. (01113) 364. Personeel gevraagd: Schildersknecht bij A. M. van der Maas, Scharendijke. Van 15 juli tot 12 augustus: Meisje voor lichte werkzaam heden, van 10 tot 12 uur v.m. Inl. bij C. v. d. Zande, Westen- schouwen („De Zeebaars"). Verloren: te Zierikzee: een crème zijden sjaaL Tegen beloning terug te bezorgen bij: Kerkstraat 2 te Nieuwerkerk, telefoon 227. Ze kwam de winkel binnen, met drie lieverdjes, die evenals ma, kennelijk met vakantie waren. De winkelier maakte zijn habituele hoofdknik, groette daarna monde ling en informeerde naar de ditjes en datjes, die mevrouw wenste. En dat was nogal een en ander, zodat de jeugd intussen volop gelegen heid kreeg de zaak stormender hand te veroveren. Dit stormen derhand moet men toel letterlijk nemen. Het offensief te schetsen intussen is geen eenvoudige zaak, omdat het zo rijk gevarieerd was. Pietje 1 had in een mum zijn duimpjes gezet op zaken, die de winkelier bij voorkeur smetteloos wil houden. Succesvol begon hij hierna aan de sluiting van een soort ladevormlge kast te peuteren, waarin hij na opening - ver dween. Pietje 2 laas in de voorste win kellinie doorgedrongen, zag daar een toonbanklade openstaan, greep een nieuwe blocnote en een bal pen en vierde zijn krasdrlften bot. Pietje 3, aanzienlijk kleiner dan de broertjes, zocht het meer in ho ger sferen en begon een klimtocht tegen één der rekkenondanks dringende waarschuwingen van de - apart staande - ivinkelbedlende, die wees op valmogelijkheden. Ter hoogte van het derde rek evenwel beland, realiseerde 't knaapje zich plotseling dat hij „20 erg moest en reeds gewend aan de droomvrij heid van deze (Zierikzeese) winkel, werd het een opvoering met jeug dig élan en vaart. Luttele seconden nadien stond de winkelbediende met een dweil in de hand gereed om in te grijpen, zjj het dat zijn verbijstering onmiddellijke actief worden belette. Hij stiet een kreet uit, die iets had van een gewond dier en hier dooi- gealarmeerd schoot mevrouw toe, om de ver schil lende punten van het front te overzien. Schuldbewust keek zij naar de winkelier en van hem naar de bediende, die inmiddels zijn plicht deed en de vloer begon te doen, als was hel de gang van een ziekenhuis. Op zulke momenten vrienden moet men eindeloze bewondering opbrengen voor de vertegenwoor diger van het genus winkelier. H\j bleef correct en stelde de diepzin nige vraag: „U bent vast wel blij als het kroost 's avonds op bed ligt mevrouw?" Een meesterlijk schot in de roos, want mevrouw zei: „ja, meneer blij en volmaakt uitgeput" en ze maakte een bewe ging van een doodmoe mens, die dienovereenkomstig tn een luie stoel neerploft. Na veel dringen en trekken ts mevrouw verdwenen, met haar veelbelovende knaapjes. De mond van de bediende was vertrekken tot een grijns, waarUit zich tenslotte het woord „afgrijse lijk" los maakte. „Valt mee", zet de winkelier, „ze heeft best ge kocht". Zaken zijn altijd zaken! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3