Chefariiie 4 Verbroken Banden Centrale Fokdag Schouwen-Duiveland te Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 4 JULI 1961 No. 18999 Kon. Ver. „Het Ned. T rekpaard" Warnibloedpaarden Twee-jarige merries, geboren 1959 Kleine en grote maat. 1. Quina van Bouwlust (kl m) van J. R. P. Berman, Dreischor; 2. Rita van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 3. Henny van de Westhoek, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 4. Erna, L. P. Bolijn, Ouwerkerk. Drie-jarige merries, geboren 1958 Kleine maat. 1. Hannie van de Herenweg, A J. Rotte, Kerwerve; 2. Lady, A. J. Deïst, Zonnemaire; 3. Quinna van Tempora Mutantur, M. J. van Gas tel, Zierikzee. Drie-jarige merries, geboren 1958 Grote maat. 2. Zora, C. Padmos, Eikerzee. Vier-jarige merries, geboren 1957 Kleine maat. 1. Mina Kladde, I. J. de Glopper, Ellemeet; 2a. Vera van Oosthoeve, J. der Weduwen, Kerkwerve; 2b. Jeanne van Maurits, J. C. Jonker, Duivendijke; 3. Clara van Reigers burg, A. N. Steendijk, Nieuwer kerk. Vier-jarige merries, geboren 1957 Grote maat. 1. 'Cato van Kwadendamme, A. J, Deïst, Zonemaire. S-JO jarige merries, geboren 1956-1951 - Kleine maat. la. Quitta van Oosthoeve, J. der Weduwen, Kerkwerve; lb. Tilly van Kapellebrug, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 2a. Erna van Wey- deline, J. R. P. Berman, Dreischor; 2b. Helma van de Herenweg, L. P. Bolijn, Ouwerkerk; 3a. Oda van Bouwlust, J. R. P. Berman, Drei schor; 3b Hilda van Wissekerke, B. de Witte Jz., Eikerzee; 3c. Olga van Tempora Mutantur, M. J. van Gastel, Zierikzee; 4a. Laura van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieu werkerk; 4b. Ada van Grol, H. Beije_, Renesse. 5-lü jarige merries, geboren 1956-1951 - Grote maat. 1. Cora van Schelphoek, mevr. J. M. Kloosterman-de Oude (pa. J. van Liere, Noordwelle); 2a. Quina van Oosthoeve, J. der Weduwen, Kerkwerve; 2b. Letta van Vijfhui zen, C. v. d. Houten, Duivendijke. Merries ouder dan 10 jaar. 1. Lady van Bakkersdam, J. C. Jonker, Duivendijke; 2. Adrie van Zwingelspaan, A. J. Deïst, Zonne maire; 3a. Makkie van Paul, J. J. Folmer, Nieuwerkerk; 3b. Jo van Buitenlust, A. J. Rotte, Kerkwerve. Getoond werden Gonda van 't Hof Nieuwland van mevr. J. M. Kloosterman-de Oude (Noordwelle) en Ylia van C. v. d. Houten (Kerk werve). Koudbloedpaarden Keuring Bond van Paarden fokkers. Schouwen-Duiveland Merrieveulens geboren na 6 mei 1. Roelie, A. M. Geluk, Schudde- beurs; 2a. Dona van de Vlasbloem, B de Witte, Eikerzee; 2b. Nia, C. Padmos, Eikerzee; 3. Thea van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieu. werkerk. Merrieveulens geboren voor 6 mei 1. Tosca van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 2a. Josée, C. Padmos, Eikerzee; 2b. Jane, J. A. Lievense, Serooskerke; 3b, Tel- ma van Steenzwaan, A. N. Steen dijk. Nieuwerkerk; 3c. Lya van de Pitshoeve, A. J. Deïst, Zonnemaire. Hengstveulens 1. Zonor van Oosthoeve, J. der Weduwen, Kerkwerve; 2a. Iman van Schelphoek, mevr. J. M. Kloos terman-de Oude, Noordwelle; 2b. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Burgh zonder één verliespuntje kampioen van de 1ste klasse S.D.K.B. WIK slaagde er in revanche te nemen tegen Zee meeuwen MEVO trekt zich terug uit de 2e klasse competitie Brouwershaven II had weinig moeite om Unitas II er onder te houden Zierikzee gaf Middelburg I goed partij KORFBAL. In de le klas van de SDKB is Burgh er door een 5-1 overwinning op Brouwershaven in geslaagd zonder één enkel verlies puntje beslag te leggen op het kampioenschap van Schouwen- Duiveland, waarmee wij hen van harte feliciteren. Vooral in de le helft bood Brouwershaven de groen-witten uitstekend tegen stand waardoor de rust inging met een bescheiden 1-0 voorsprong voor de thuisclub. Na de hervatting gaf de betere techniek uiteindelijk de doorslag. Na een spannende strijd slaagde WIK er in tegen Zee meeuwen revanche te nemen voor de te Kerkwerve geleden neder laag (2-3). NOAD bood tegen het Nieuwerkerkse s,k. NWK uitste kend tegenstand maar uiteindelijk trok de club uit Dreischor toch met 6-4 aan het kortste eind. Unitas kivam door een reglementaire 5-0 zege op Velocitas zonder een enkel zweetdruppeltje aan 2 winstpunt jes. Burgh 12 12 0 0 96-24 24 Br.haven 11 7 1 3 39-35 15 Zeemeeuwen 11 6 1 4 55-44 13 s.k. NWK 12 6 1 5 57-41 13 Unitas .10 5 0 5 23-35 10 WIK 10 4 1 5 39-33 9 NOAD 12 2 0 10 31-60 4 Velocitas 10 0 0 10 8-74 0 In de 2e klas is het gerucht rond MEVO, dat al enige weken werd verspreid, een feit geworden, nl. dat MEVO zich terug trekt uit de competitie. De laatste tijd boterde het onderling niet al te best bij de oranje-witten en toen jl. woensdag een der spelers door de scheids rechter het veld werd uitgezonden, waaraan door dg aanvoerder geen gevolg werd gegeven, zodat de wedstrijd moest worden gestaakt betekende dit tevens het slotac- coord van MEVO, Al de door ME VO gespeelde wedstrijden zijn hierdoor komen te vervallen. DOS- KO dat zijn thuiswedstrijd tegen Zwaluwen in een 3-1 overwinning wist om te zetten kwam hierdoor in het bezit van de 2e plaats. DES verdedigde zich te Ellemeet tegen Stormvogels uitstekend maar kon toch niet voorkomen dat beide puntjes bij de thuisclub terecht kwamen (6-4). Burgh II 9 8 1 0 52- 7 17 DOSKO 11 7 2 2 38-27 16 Stormvogels 11 7 1 3 46-43 15 Renesse 12 5 2 5 48-48 12 s.k. NWK 9 3 2 4 27-24 8 SVOWK 10 1 3 6 18-47 5 DES 9 0 4 4 21-35 4 Zwaluwen 9 0 3 6 17-32 3 In de 3e klas komen de reserves van WIK de eer toe het ongeslagen record van Burgh III, tien achter eenvolgende overwinningen, om zeep te hebben gebracht. Nog wel op eigen terrein moest Burgh III, geheel verdiend, met 3-2 zijn meer dere erkennen in de bezoekers, WIK III slaagde er in zijn eerste winstpuntje te boeken door een 3-3 gelijk spel tegen Zeemeeuwen. Brouwershaven II had weinig moeite om Unitas te Zierikzee er met 8-2 onder te houden. Brou wershaven III leverde weer ver dienstelijk werk door de NOAD-re- serves met lege handen naar huis te sturen (4-1). Verder won WIK II in de afgelopen week met 11-0 van WIK II. Brouwershaven II deed het tegen het derde 12-tal op een heel wat bescheidener manier en nam met een 4-2 zege genoegen. Burgh III 11 10 0 1 78-18 20 WIK II 11 8 1 2 50-20 17 Br.haven II 10 8 0 2 36-16 16 Br.haven III 11 6 0 5 26-26 12 Zeemeeuwen II 9 3 1 5 30-34 7 Unitas II 10 3 1 6 28-49 7 NOAD II WIK III 10 2 0 8 14-32 4 11 0 1 10 11-50 1 In groep II van de aspiranten competitie wist NOAD A met 4-1 van DES te winnen waardoor zij nu met 1 punt voorsprong, en een wedstrijd meer gespeeld, op WIK A aan de leiding staan. In groep III is de beslissing voor de bovenste plaats ook gevallen. Bij Burgh heeft men in de afgelo pen week klaarblijkelijk gedacht dat alle goede dingen uit drie moet bestaan want na Burgh A en het le 12-tal wist Burgh B door een 7-1 zege op WIK B eveneens be slag te leggen op het kampioen schap, VOETBAL. Bij een voor voetbal nu niet bepaald aanlokkelijke tem peratuur speelde Zierikzee zater dagavond ten bate van „Sport Steunt Zonneveld" tegen Middel burg. Hoewel Zierikzee twee klas sen lager speelt dan Middelburg gaf het toch behoorlijk partij in een wedstrijd welke door de be zoekers met 5-2 werd gewonnen In een doelpuntrijke wedstrijd wist Bruse Boys in haar nederlaagtour- nooi met 5-4 van SVOWK te win nen. ATLETIEK. De atletiekontmoe ting tussen Brabant en Zeeland door de Brabanders met het kleinst mogelijke verschil (110-108) gewonnen. Deze nederlaag had zelfs voor de Zeeuwse ploeg in het geheel niet nodig geweest als enige Zeeuwse dames niet zonder enige kennisgeving op het appèl hadden ontbroken, wat onnodig punten verlies veroorzaakte. De leden van Delta Sport die aan deze ontmoe ting deelnamen zijn wederom met uitstekende resultaten uit de bus gekomen. Esther Schot won het nummer discuswerpen waarbij zij het Zeeuwse record van 38.92 m. op 40.42 m. bracht, waarmee zij nu de 5e plaats inneemt van de Ne derlandse lijst. Henk Hage won het nummer hoogspringen met 1.70 m. terwijl ook Catrien Schot het hoog springen bij de dames won met een sprong van 1.45 m. Zaterdag won Henk Hage bij de schoolwedstrij- den te Roosendaal het nummer hoogspringen met een sprong van 1.72 meter. Zorin van Oosthoeve, J. der We duwen, Kerkwerve; 3a. Frits van Schelphoek, mevr. J. M. Klooster man-de Oude, Noordwelle. Jarige merries, kleine maat 1 Sonja van Steenzwaan, A. N. Steendyk, Nieuwerkerk; 2. Bora, C. Padmos, Eikerzee; 3a. Annie van Nieuwland, H. Beije, Renesse; 3b. Lina van Grol, H. Beije, Renesse. Jarige merries, grote maat la. Karen van de Pitshoeve, A. K. Deïst, Zonnemaire.- lb. Mirza, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 2a. Vera, J. J. v. d. Wekken, Kerk werve; 2b. Erna van Landzicht, I. J. de Glopper, Ellemeet; 3a. Nita van 't Hof Nieuwland, mevrouw Kloosterman-de Oude. Noordwelle; 3b. Marja van Sint Hilaire, A. Moermond, Zierikzee. 2-jarige hengsten 1. Roland van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk. Fokgroepen 1. Quina, Quitta en Vera van Oosthoeve, J. der Weduwen, Kerk werve; 2. Laura, Ria en Roland van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieu werkerk. Stalgroepen la. Laura van Steenzwaan, Tilly van Kapellebrug en Clara van Rei gersburg, A. N. Steendijk, Nieuwer kerk; lb. Adri van Zwingelspaan, Cato van Kwadendamme en Lady van A. J. Deïst, Zonnemaire. Merries met afstammelingen la. Quitte van Oosthoeve, J. der Weduwen, Kerkwerve; lb. Tilly van Kapellebrug, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 2a. Josée van Schei- berghof, C. Padmos, Eikerzee; 2b. Erna van Weydeline, J. R. P. Ber man, Dreischor; 3a. Laura van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 3b. Gonda van 't Hof Nieuwland, mevr. Kloosterman-de 1 Oude, Noordwelle. Vierspannen van één eigenaar le prijs: vierspan van A. N, Steendijk, Nieuwerkerk. Vierspannen van meerdere eigenaars la. vierspan van J. der Wedu wen e.a.; lb. vierspan van A. J. Rotte, Kerkwerve e.a.; 2. vierspan van A. J. Deïst, Zonnemaire e.a. Merrieveulens - Gelders type 1. Corine, Ed. Verburg, Noord- gouwe. HengstveiUens - Groninger type 3. Churchill, A. J. v. d. Graaf, Nieuwerkerk. 1-jarige merriën Groninger type 2. Botella, A. J. v. d. Graaf, Ni?u.werkerk, 2-jarige merriën - Gelders type 1. Amalia, L M. Moermond, Dreischor. 4- en 5-jarige merriën Groninger type 1. Wanda, mevr. Kloosterman- de Oude, Noordwelle; 2. Viooltje, A. J. v. d. Graaf, Nieuwerkerk. 10-jarige merriën - Gelders type 1. Pinelita, Ed. Verburg, Noord- gouwe. Preferente kroonmerriën Groninger type 1. Meibruid, A. J. v. d. Graaf, Nieuwerkerk. 4-jarige hengsten Groninger type 2. Urmalia, J. Jonker. Eikerzee. Geiten Vereniging ter verbetering van het geitenras in Zeeland kring Schouwen-Duiveland Geitlammeren la. Erna, A. v. d. Velde, Renesse; lb. Queen van de vijf schouwtjes, J Pannekoek, Schuddebeurs; lef. Joke, A. v. d. Werf, Burgh; 2a. Erica, A. v. d. Velde, Renesse; 2b. Joke, W. Bos, Duivendijke; 2c. Mickey van de vijf schouwtjes, J. Pannekoek, Schuddebeurs; 2d. Co- bi, J. C. van Dienst, Brouwersha ven; 2e. Carla, L Bos, Brouwers haven; 2f. Emma, M. v. d. Schelde, Duivendijke. Eenjarige geiten la. Helma, J. C. Braber, Renesse; lb. Marie, W. Bos, Duivendijke; 1c. Marietje, J. C. v. Dienst, Brou wershaven; 2a. Corrie, M. Stouten, Kerkwerve; 2b. Inco, M. Matthijs- se. Brouwershaven; 2c. Dona, A. v. d. Velde, Brouwershaven; 2d. Trix, S. Landman, Haamstede; 3a. Annie, J. Meganck, Eikerzee. Tweejarige geiten le. Vania (kampioene). J. Pan nekoek. Schuddebeurs; lb Nellie, C, Kristalijn, Duivendijke; lc Nellie 2, L. J. de Wit, Kerkwerve; 2a. Ria uit de Hogenboomlaan, A. J. Verboom, Renesse; 2b. Anna, M. Matthijsse, Brouwershaven; 2c. Marja, W. Bos, Duivendijke. Driejarige geiten la. Willie (reserve-kampioen), L. Kloet, Haamstede; lb. Greta van de Kasteelweg, A. J. Verboom, Re nesse; 2a. A. v. d. Velde, Renesse. Vierjarige geiten la. Ada, M. v. d. Schelde, Dui vendijke; lb. Irene, C. Kristalijn, Duivendijke; lc. Ceciel, A. Duin houwer, Brouwershaven. Oudere geiten la. Maggi van Schouwen, C. J. Geleijnse. Schuddebeurs; lb. Astor, A. v, d. Velde, Renesse; lc. Coba, L. Bos, Brouwershaven; 2a. Alie, A. v. d. Velde, Renesse; 2b. Yvon ne, R. C. W. de Haan, Haamstede. Voor 25 jaar. HAAMSTEDE. Het vervoer per K.L.M. op het gemeentelijk lucht vaartterrein bedroeg in de maand juni 601 passagiers en 1950 kg. poe deren. SEROOSKERKE. Bij een inwo ner der gemeente heeft een hond twee moederloze jonge poesjes als kinderen aangenomen. HAAMSTEDE. De Bond van Ge diplomeerden van Landbouwcur- sussen hield de zomervergadering in de „Schouwse Boer". BROUWERSHAVEN. Het hulp- licht te Ossenhoek is vervangen door een nieuw licht van dezelfde sterkte als het vernielde. HAAMSTEDE. Alhier werd een geslaagde propaganda-optocht ge houden, ter aankondiging van de eerste te houden winkelweek, OOSTERLAND. Begunstigd door droog weer vond alhier de over dracht aan de gemeente en de inge bruikneming van de nieuwe mu ziektent plaats. NIEUWERKERK. De leerlingen van de landbouwhuishoudschool „Prinses Juliana" maakten een ex cursie naar de zuivelfabriek „De Duif". ZONNEMAIRE. De gemeenteraad besloot de steunverlening, wegens ruimere werkgelegenheid in de landbouw, voorlopig stop te zetten. ZIERIKZEE (Adv.). Rundvlees stukje van 3 pond f 1,20; 3 pond rollade f 1,10; 3 pond la.ppen f 1,10; 3 pong gehakt 0,90, WESTHOEK. Een comité is op gericht dat zich de bevordering van de zijdeteelt in deze streek den doel stelt. RENESSE. De zangvereniging „V.Z.O.S." gaf met medewerking van )de mandolinevereniging „Goudklank" en een aantal stu denten, een geslaagd tentconcert. MARKTBERICHTEN Granen en Peulvruchten ROTTERDAM, 3-7. Officieuze slotnoteringen per 100 kg. Voedergranen (onveranderd kalm): Maalgerst - volgens monster - f 24 -25,50 iets beter; Kippegerst - volgens monster - f 25,25-26,50 - moeilijk te plaatsen; Haver on gepunte volgens monster f 21- 23,75. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten op monster f 22,50- 24, prima kwaliteiten tot f 29; Schokkers op monster f 23-25, pri ma. kwaliteiten tot f 30. Bruine bonen op monster, boe- renschoon, droog, naar kleur van f 20-40. Ingezonden mededeling Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemds geneesmiddelen, dis sik afzonderlijk in do hole werefd beroemd zijn geworden. Een ven deze middelen is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het Is een Ideaal middef om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. ,f Bij pijn, griep of landerig" gevoel zorgt een enkel, labiel, dal U mei plezier Uw wirk kunt doen 1 Koker 120 labfitltfl 10.80. SPORT KORFBAL Zeemeeuwen I-WIK I 2-3 Eveneens op het sportpark „Van Zuijen" speelde Zeemeeuwen de competitiewedstrijd tegen WIK uit Kerkwerve. In een gelijk opgaande strijd, waarin het tempo wel wat laag gehouden werd, liet Zeemeeu. wen zich in de laatste minuten verrassen. Zeemeeuwen had inval lers voor enkele dames. Het begin is sensationeel want in de 1ste minuut krijgt M. v. Don gen uit een doorloopbal een pracht kans die hij niet onbenut laat (1-0). De blauw-witten proberen voort durend om op dezelfde wijze de voorsprong te vergroten, doch de WIK-verdediging is paraat. De aanvallen van de ploeg uit Kerk werve zijn niet van gevaar ont bloot, en de aanval, afdeling heren, poogt met verre schoten de korf te doorboren. Dit gelukt niet waar door de stand geruime tijd in bet voordeel van Zeemeeuwen blijft, totdat 6 minuten voor rust Beppie Boot een hoge bal opvangt, zich omdraait en inschiet (1-1). Vlak na rust krijgt Bep Wijsman een goede kans om WIK een voorsprong te geven en ze laat deze niet onbenut (1-2). Aan ,deze voorsprong kan WIK zich nog wat optrekken en de Zeemeeuwen-verdediging krijgt het kwaad door de felle WIK-aanval- len met verre gevaarlijke schoten van v. d. Wekken en Berrevoets. Doch de blauw-witten, tevens ge alarmeerd door de achterstand doen er een schepje op en H, Braam en P. Quaak hebben geen geluk met hun schoten. Zelfs een strafworp wordt door H. Braam gemist, doch vlak daarop maakt hij .gelijk uit een doorloopbal (2-2). Als iedereen denkt dat de eindstand gelijk zal zijn, werpt Kort vanaf de lijn de bal door de korf (2-3). KORFBAL S.D.K.B. Burgh I kampioen Burgh I-Brouwershaven I 5-1 Door deze uitslag, die voor de rust nog maar 1-0 luidde, is Burgh er weer in geslaagd, tot nu toe on geslagen, het kampioenschap te be halen. Het was een zeer snelle wedstrijd. Door de warmte gingen juist na het rustsignaal de dames Corrie v. Nieuwenhuize en Janny v. d. Have tegen de grond en moes ten zich laten vervangen door Ti neke Deurloo en Hanna Boot. Brouw mist Platteschorre. Het eerste kwartier geven beide ploegen elkaar niets toe, vooral de verdedigingen zijn oppermachtig. Het duurt dan ook nog. 20 minuten voordat Joop Hanse een gaatje ziet en de eerste treffer aantekent (1-0). Dit doelpunt inspireert Burgh tot nog hoger tempo in het aanvalsvak, doch de zwart-witte verdediging houdt stand. Janny v. d. Have moet dan reeds voor een paar minuten het terrein verlaten om met water opgeknapt te worden. Brouw pro beert het hoofdzakelijk met verre schoten vooral v. d. Hoek, doch al le ballen gaan naast. Reeds in de lste minuut na de rust zendt Wen tel een hoge bal in, die de mand treft (2-0). Brouw legt er nog een schepje °P en komt gevaarlijk ten aanval. Resultaten vallen aan de andere kant waar M. Kloet fraai doorbreekt en feilloos inschiet (3-0). Ditzelfde kunststukje her haalt hij reeds 2 minuten later (4-0), waarmee de strijd een heel eind gestreden is. Wel moeten vele spelers af en toe nog even hun hoofd *n emmers water duwen, doch Burgh houdt de teugels strak. De zwart-witten zien toch hun felle aanvallen bekroond door een mooi doelpunt van v. d. Weel. Vijf minuten voor het einde profi teert mevr. J. Krijnse Lokker-v. d. Weel van een dekkingsfout en het is 5-1. Als scheidsrechter Vlaander einde blaast, stromen de supporters het terrein op om hun twaalftal te felicitei^n. Het is de voorzitter van de zus tervereniging Zeemeeuwen uit Haamstede, die zich tot het kam pioenstwaalftal richt en in harte lijke bewoordingen zijn gelukwen sen aanbiedt. Hij biedt aan aan voerder Wentel bloemen aan. De Burghse voorzitter, de heer W. Deurloo dankt de heer v. d. Maas voor deze sympathieke geste. Het kampioensfeest werd op het feest terrein gezellig gevierd. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het kan didaatsexamen Engels onze vroe gere stadgenote mej. R. Siebrecht. SIRJANSLAND Schooljeugd had fijne dag Het jaarlijkse uitstapje van de schoolkinderen is weer verleden tijd. Ditmaal werd een rondrit ge maakt door Zuid-Beveland en Wal cheren per autobus van Kats. In luxe auto's werden de kinderen vervoerd naar De Val. Het was voor de jeugd een leerzame dag, want ze zagen veel van de veran deringen die zich op de eilanden voltrekken en waarvan het hoofd der school, de heer A. Heule, uiter aard een en ander vertelde. In Wemeldinge werden de schut sluizen bekeken. Het kreeftenpark in Yerseke was een ware attractie. Daarop volgde nog een kijkje in een kersenboomgaard te Kapelle, wat een welkome onderbreking was op deze warme dag. In Middelburg zagen de kinderen de vele beziens waardigheden en niet te vergeten Miniatuur-Walcheren. Vervolgens' toerde men naar de dam bij Sou burg; in Domburg werd aan het strand en in een speeltuin volop genoten. De terugreis ging via Westkapelle en Vlissingen, waarna de jeugd vanaf De Val weer met personenauto's werd afgehaald. De heer Heule vertelde hier een en ander van de geslaagde trip en bracht dank aan diegenen die het vervoer hadden verzorgd naar Zie rikzee en de burgerij voor de fi nanciële medewerking, waardoor de kinderen een onvergetelijke dag hadden. RENESSE Fraaie Plattegrond-kaart In opdracht van de firma W. Giljamse heeft de heer J. v. d. Nieuwenhof te Renesse ten behoe ve van. de vele vreemdelingen een fraaie plattegrondkaart gemaakt van Renesse. die voor de vreemde lingen alle belangrijke gegevens vermeldt. De kaart die vlak bij de benzinepomp is geplaatst bleek al spoedig in een grote behoefte te voorzien daar velen reeds ter oriëntatie de kaart raadpleegden. RENESSE Brandje op kampeerterrein Zaterdagmiddag om half drie werd de brandweer gealarmeerd voor een brand op het kampeer- centrum „Schouwen" aan <je Hoo- genboomlaan. Een hoop afval bleek in brand te zijn geraakt, maar door de droogte werd gevreesd voor uit breiding. Het personeel van het kampeerterrein, hierbij geholpen door een aantal gasten, slaagde er evenwel in het vuur spoedig te be dwingen, zodat de brandweer, die spoedig ter plaatse was, niet meer behoefde in te grijpen. Voor het hof van gezworenen in München is maandag een begin gemaakt met de berechting van een vijf-tal beklaagdem die beschul digd worden van medeplichtigheid aan de moord op ruim 19.000 Jo den en Russische krijgsgevangenen. FEUILLETON En nu, terwijl hij onder het in slapen aan Daisy dacht, vervaag den haar trekken en vloeiden zij ineen met die van Annegreet en van de onbekende vreemde III. Was het midden in de nacht? Of liep het reeds tegen de morgen? Robert wist het niet met zekerheid te zeggen, toen hij plotseling ont waakte. De zware, donkere gor dijnen voor de ramen lieten niet het minste licht van buiten door. Waarvan was hij eigenlijk wak ker geworden? Misschien van een of ander ongewoon geluid? Hij be zat de eigenschap zelfs onder de diepste slaap plotseling klaar wak. ker te kunnen zijn. Door de deur, die op een kier stond, drong een zwak lichtschijn sel uit de aangrenzende zitkamer naar binnen Had hij gisteravond vergeten het licht uit te doen? Maar stil - was dat niet een ver dacht geluid, als van sluipende voetstappen? - Dieven! ging het hem door het hoofd. Geruisloos liet hij zich uit het bed glijden. Zonder veel moeite vond hij zijn revolver, die hij al- lijd bij de hand had. Hij luisterde ingespannen. Daar binnen was zijn ontwaken blijkbaar nog niet op gevallen. Met een ruk trok Robert de deur open; even meende hij vaag een schrikkende gestalte te zien, doch reeds op het zelfde moment tastte door Marlise Kolling zijn hand naar de schakelaar van het elektrisch licht, waardoor de heersende duisternis werd verbro ken. De revolver werd dreigend op de indringer gericht. Robert zag een bleek en verma gerd uitziende jongeman, die hem wanhopig aanstaarde. Robert deed een stap naar voren, de revolver nog steeds dreigend opgeheven, maar plotseling deed de inbreker een sprong in de richting van het balkon, waarvan de deuren ge opend waren. Het volgende ogen blik was hij reeds buiten. „Sta, of ik schiet!" schreeuwde Robert, maar d© man in de have loze kleding liet zich hierdoor niet afschrikken. Hij rende r>aar de ba lustrade. klom er overheen en wil de naar beneden springen, maar nog voor hij daartoe gelegenheid kreeg, had Robert de haan van zijn revolver overgehaald, daarbij zorgvuldig op de arm van zijn te genstander aanleggend. Een korte, scherpe knal werd gevolgd door een onderdrukte kreet. De indrin ger viel over de versplinterde ba lustrade van het balkon, dat slechts 4 tot 5 meter boven de begane grond lag, omlaag. Robert was in een oogwenk bij de glazen deuren. Hij boog zich ever het balkon en tuurde naar omlaag. Daar beneden was alles stil. Ver giste hij zich, of lag daar in de duisternis een menselijk lichaam? Hij hoorde echter niets, geen zuchten, geen steunen niet het minste geluid verbrak de heersen de stilte. Was de man misschien dood? Dat had hij waarachtig niet gewild! Waarom was die kerel ook niet blijven staan! Wat moest hij nu beginnen? De politie waarschuwen? Dat ontbrak er nog maar aan: nu, terwijl hij op het punt stond de onderhande lingen met succes te beëindigen, een politieschandaaltje? Nee, daar moest wat anders op gevonden worden. In ieder geval kon hij die man daar beneden niet laten lig gen. Het beste was misschien nog, dat hij zich met de nachtportier in verbinding stelde. Ze moesten dan samen eerst maar eens onder zoeken wat de man scheelde. Hij trok een jas over zijn pyama. doch juist toen hij zich gereed maakte de kamer te verlaten, bleef hij met een ruk staan. Het was, of het gordijn voor het andere raam zich even bewogen had. Ver giste hij zich. of was het werke lijk zo? Hij keek nog scherper en - ja, nu ontwaarde hij achter het gordijn inderdaad dc omtrekken van een menselijke gedaante. Dat was toch werkelijk al te mal! Zijn medelijden verdween als sneeuw voor de zon. Het betrof hier dus een goed georganiseerde oveival door twee personen! Der gelijke mensen verdienen geen consideratie. Wederom trok hij dreigend zijn browning. „Kom daar onmiddellijk achter vandaan!" beval hij, maar deze eerste aanmaning miste haar uit werking. Niets bewoog zich achter het gordijn, maar nóg was duide lijk te zien, dat zich daar achter i?mand schuil hield. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5