P ■HAAR MOBIEL MUSEUMI VERTROUWDER PLECHTIGHEID JE TE BROUWERSHAVEN Carnegie Heldenfonds eerde scholier Gerrit van iVIaanen te Noordgoime HU redde kind uit water van de kerkgracht (Van onze redakteur) BROUWERSHAVEN, 3-7. De 14- jarige scholier Gerrit van Maanen te Noordgouwe was gisteren de ge lukkigste jongen van Schouwen- Dulveland, want ten stadhuize van Brouwershaven mocht hU uit han den van burgemeester A. H. Ver meulen een fraaie Parker balpen met inscriptie in ontvangst nemen, hem geschonken door het Carnegie- Heldenfonds, op grond van het feit dat hy op 17 maart van dit jaar tet Noordgouwe zUn 2Vfc-jarig buur meisje Janna Flikweert van de ver drinkingsdood heeft gered. Wat beduusd door al die officiële drukte zat Gerrit maandagmiddag - samen met zijn ouders en de postcommandant van de Rijkspoli tie - in de raadszaal te wachten op de ontknoping van het raadsel, waarvoor de invitatie van de bur gemeester naar het stadhuis te ko men, hem had geplaatst. Maar hij werd spoedig uit de droom geholpen. Burgemeester Ver meulen releveerde nog eens de ge beurtenissen van de zeventiende maart ,toen Gerrit een kinderdrie- wielertje in de gaten kreeg, dat ge deeltelijk op de berm van de kerk- gracht te Noordgouwe lag en ge deeltelijk in het water. Onmiddel lijk daarop zag Gerrit de kleuter in het water liggen. Het kind was reeds een paar maal onder water geweest en snel handelen was dus noodzaak. Nu, daar zorgde Gerrit voor. Zonder verwijl stapte hij het water in, dat hem tot de borst reikte. Hij wist het kind bij haar kleren te grijpen en uit het water te trekken. Daarna heeft hij het kind veilig en wel thuis gebracht. Niet zonder gevaar voor eigen leven dus redde Gerrit het kind van een wisse dood. Zonder zijn oplettendheid en doortastend op treden zou het meisje zonder twij fel zijn verdronken. „Moedig en flink" De burgemeester kwalificeerde Gerrit's optreden dan ook als flink, moedig en menslievend. Deze kwa- lifikatie heeft kennelijk ook het Carnegie Heldenfonds onderschre ven. Zij die anderen hielpen wor den door het Carnegiefonds gehol pen en geëerd, hetzij met gelde- SPORT KORFBAL S.D.K.B. NO AD I-SKNWK I 4-6 NOAD I speelde zaterdagavond reeds haar laatste thuiswedstrijd en de blauw-witten moesten ook nu weer met een kleine nederlaag ge noegen nemen. Opmerkelijk was dat de club uit Dreischor voor het eerst volledig in het veld kwam. s.k. NWK telde niet minder dan 7 invallers wat hun echter niet be lette om uiteindelijk toch nog met de volle winst naar Nieuwerkerk terug te keren. Evenals destijds te Nieuwerkerk wisten de blauw-witten ook deze keer weer een 2-0 voorsprong te nemen. Na tien minuten schoot Han Steenland fraai in (1-0). On danks de hitte ontwikkelde zich daarna een gelijk opgaande wed strijd met de beste kansen aan Nieuwerkerkse zijde. Toch was het weer NOAD dat het eerst aan een doelpunt kwam. De snelle en over al opduikende Rinus de Rijke deed van zich spreken door de stand op 2-0 te brengen, s.k. NWK kwam hierna vaak in de aanval en had met schieten vaak psch. Met een ver schot van Wim Stoutjesdijk liepen de blauw-zwarten echter in tot 2-1. Vlak voor het verstrijken van de eerste speelhelft schoot J. de Jonge fraai in, en de stand was gelijk (2-2). In de tweede helft werd de wedstrijd forser en er ze ker niet fraaier op. Dingeman Ver boom werd kort achter elkaar twee maal volkomen vrijgelaten en dit leverde even zovele malen een doelpunt voor de gasten op (2-4). NOAD kwam nu echter weer met haar beste spelers in de aanval. Binnen twee minuten was het dan ook prompt weer gelijk. Eerst schoot Corrie van der Linde van vrij grote afstand in (3-4) en vlak daarna was het de gevaarlijke Han Steenland die de gelijkmaker in de korf deponeerde (4-4). In de reste rende tijd sloeg s.k, NWK echter toe en nadat Jan de Jonge de stand op 4-5 had gebracht voegde Wim Stoutjesdijk hier nog een zes de treffer aan toe, zodat s.k. NWK uiteindelijk met 4-6 won. Junioren Burgh B-WIK B 7-1 Door deze verdiende overwin ning bleven de allerkleinste Burgh- spelers niet achter bij hun grotere broers en zusters en werden kam pioen van hun afdeling. Tonny Hanse zorgde voor het eerste doelpunt (1-0), waarna Peet Feijtel de gelijkmaker in de korf deponeerde (1-1). Joost Hogestein kon dan van onder de paal Burgh weer oP 2-1 brengen. WIK had dan pech want twee doelpunten wer den wegens gedekt, afgekeurd. Het was weer Joost Hogestein die de voorsprong op 3-1 brengt, waarna Geert Deurloo een strafworp mist. Na rust is het dan Geert Deurloo lijke ondersteuning, hetzij met een medaüle of onderscheiding. Zo kreeg Gerrit zijn prachtige pen, met de inscriptie: „Carnegie Hel denfonds, voor moedig gedrag op 17 maart 1961. G. J. van Maanen". Na de uitreiking van het ge schenk sprak de heer J. G. van Maanen, vader van Gerrit, een dankwoord, waarin hij uitdrukking gaf aan zijn waardering, dat de reddingsdaad op een dergelijke wijze op prijs is gesteld en geho noreerd. De heer v. Maanen sprak zijn dank uit aan het adres van het Carnegiefonds en aan allen die de uitreiking van dit geschenk heb ben bewerkstelligd. Trots als een pauw verliet Gerrit kort nadien het stadhuis, met in zijn oren nog naklinkend de woor den van de burgemeester: „Ga zo voort op deze ingeslagen weg!" die de stand op 4-1 brengt, waar na er geen houden meer aan is. Ria Kenters, en 2 maal Tonny Hanse brengen de eindstand oP 7-1, waar door Burgh B zich ook bij de kam pioenen schaarde. Dosko I-Zwaluwen I 3-1 Ondanks de grote hitte was het van het begin af aan een levendige strijd. Dosko had haar opstelling gewijzigd: J. de Vrieze stond di rect in de aanval en nu verdedigde D. Hart eerst, wat geen verbetering betekende. Bij Dosko waren het vooral mej. Lena Hart en J. de Vrieze die voor de rust veel pech hadden met hun schoten, waarbij de bal dikwijls uit de mand draai de. Ook Zwaluwen zette aardige aanvallen op, waarbij het vooral van S. Flohil moest komen, of schoon deze speler zich enkele ma len keurig vrij speelde, was zijn schot bepaald helemaal zoek. Na ongeveer twintig minuten krijgt Dosko een strafworp te nemen maar mej. Lena Hart schiet mis. Na rust komt Dosko direct flink opzetten en eindelijk heeft J. de Vrieze na negen minuten succes van dichtbij, 1-0. Drie minuten la ter vuurt S. Flohil een ver schot af en de stand is gelijk, 1-1. Na ruim een kwartier spelen is het D. Hart die van ver feilloos inschiet, 2-1. Ook aan de andere kant ko men weer kansen, maar Zwaluwen dat in het veld niet onaardig speelt is voor de korf weinig gevaarlijk door slecht schieten. Vijf minuten voor tijd lost D. Hart weer eens een ver schot waaruit de bal kei hard in de mand knalt, 3-1. Zo komt het einde van deze spor tieve strijd. Scheidsrechter W. van sluijs had 'n gemakkelijke avond. Als Zwaluwen zich meer toelegt op doelen behoeft zij niet onderaan te staan. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Kon. Zeelandia-Neptunus 1-2; Provinciale Waterstaat -PZEM 3-2. Heden (dinsdag)-avond wordt gespeeld: P.T.T.-C.W.S. (kwart over 7). DUIVENSPORT P.V. „Zierlck" Zierlkzee In tegenstelling tot het bericht van j.l. maandag vindt het inkor- ven voor de vlucht van Orléans niet plaats op a.o. woensdagavond maar op a.s. donderdagavond. P.V. „De Bruse Trekker" De duivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker" nam deel aan de wedvlucht uit Pont St. Maxence. De duiven werden gelost om 10.30 uur, onbewolkt en bij zeer warm weer op zaterdag 1 juli. De uitslag was als volgt: Ph. Ste- ketee 1, 6; C. S. Capelle, Bruinisse 2, 5, 8, 9, 10; A. de Koning, Brui nisse 4, 7; A. J. IJzelenberg, Brui nisse 3; P. Zandijk, Sirjansland 11. le overduif Ph. Steketee, Bruit nisse; 2e overduif A. S. de Koning, Bruinisse; 3e overduif, P. Zand dijk, Sirjansland. ATLETIEK Aan de zaterdag door de C.C.S.A, te Roosendaal georganiseerde lan delijke finales der schoolatletiek- wedstrijden werd ook deelgenomen door een jongensteam van het Pro fessor Zeeman Lyceum. Hoewel de persoonlijke presta ties niet slecht waren, kon men te gen deze keur van Nederlandse scholen over het algemeen niet veel klaar maken. Alleen Henk Hage slaagde er in het nummer hoog springen te winnen met een sprong van 1.72 m. Ds overige prestaties waren: Hoogspringen: Koos v. d. Heu vel, 1,50 meter. Verspringen: Henk Hage, 5,72 m., Peter van Sprundel 5,40 m. 100 m.: Hans Klompe, 12,1 sec.; Peter Zappeij 12,6 sec. Speerwerpen: Frans de Feiter 37,09 m.; Peter van Sprundel 30,79 meter. Kogelstoten: Frans de Feiter 11,70 m., Hans Klompe 10,50 m. Estafette 4 x 100 m.: (P. van Sprundel, H. Klompe, P. Zappeij, H. Hage) 49,2 sec. Zeeuws mobiel museum voor beeldende kunst „Het woord van. Prins Bernhard in dachtig, hebben wij ook in Zeeland er voor te waken, dat wij niet vermateria- liseren. Van brood alleen kunnen wij niet leven. De kloof tussen geld verdie nen en belangstel ling voor de kunst, ook voor beeldende kunst, moet, willen wij tot een rijker geestelijk leven en beleven komen, nauwer worden en zo mogelijk verdwij nen. Het bezit van ontvankelijkheid voor het schone, zo wel in passieve als in recreatieve zin, is wel een van de rijk ste gaven de mens geschonken". ■ZEEUWS MUSEUM FOMD5I Dit zei de Middel burgse kunstschilder Louis Heymans vo rige week bij de openbaarmaking van zijn plannen om te komen tot een mobiel museum voor beeldende kunst in Zeeland, om „de kunst te brengen tot in het kleinste dorpje". Bij deze actie wil de heer Heymans de jeugd betrek ken door het verkopen van sluit- zegels. Verder zal het een samenspel moeten zijn tussen Rijk en provin cie, de museumstichting en het particulier initiatief. Bijdragen voor deze actie kunnen worden overge maakt naar de Amsterdamse Bank te Middelburg (giro 97721) ten gun ste van het „Zeeuws Museum fonds". Graag herinneren wij hierbij nog aan de woorden van de heer Hey mans: „Gelet op de grote waarde, welke het door mij gedachte, mo- bile museum zal kunnen hebben voor de kunstzinnige vorming van onze schooljeugd, waarom ik het gaarne zou willen zien als een dépendance van alle onder wijsinstellingen, ligt het in mijn bedoeling de Zeeuwse jeugd in de aktie te betrekken. Een mo gelijkheid daartoe, zou kunnen zijn die jeugd te laten meebou wen aan het fonds door de ver koop van een sluitzegel. Van harte hoop ik uit de kringen van het onderwijs, welke daartoe bin nenkort afzonderlijk door mij zullen worden benaderd, voor dit deel van de aktie de nodige medewerking te verkrijgen'. Uitslagen volksspelen Sirjansland De uitslagen van de volksspelen luiden als volgt: Verkleedpartij: 1. Els Zeeman, 2. Coba Quist, 3. Jannie Struik. Touwtrekken heren: 1. groep Loek Stuik, 2. groep A. Heule, 3. groep Adrie de Ronde. Touwtrekken dames: 1. groep Coba Quist, 2. groep Toos Kraak, Appel uit water happen: 1. Leiek Stuik, 2. Jannie Stuik, 3. Jan Neele Bromfietsrace: 1. Loek Stuik, 2. Pieter Fluit, 3. W. van Dienst. Stoelendans dames: 1. mevr. de Jonge-Bolle, 2. mevr. Stuik-Dijke, 3. Jannie Bolle. Kruiwagenrace: 1. Loek Stuik, 2. Joh. v. d. Weide, 3. C. J. de Jonge Zaklopen dames: 1. Jannie Stuik, 2. Jannie de Jonge, 3. Coba Quist. Zaklopen heren: 1. Jan Olree, 2. Loek Stuik, 3. Jan Neele. Wielerronde: 1. Jan Olree, 2. Leen Kraak. Stoelendans dames in het Ver.- gebouw: 1. Jannie Bolle, 2. mevr. Stuik-Dijke, 3. Adrie Kraak. Stoelendans heren in het Ver.- gebouw: 1. Chris Bolle, 2. Piet van Ast, 3. Constand de Jonge. Stoelendans heren Sportveld: 1. A. M. Neele, 2. C. J. de Jonge, 3. Loek Stuik. De uitslagen van de schoolkin- derspelen luiden als volgt: Ezelprikken (kleuters): 1. Adrie v. d. Maas, 2. Ko Bolle, 3. Carla v. d. Maas. Versierde autopeds (kleuters): 1. Janet Jongman, 2. Bertie van Ast, 3. Evelien Jongman. Bal op schotel (lagere klassen): 1. Tonny Kraak, 2. Ada de Jonge, 3. Leentje Stuik. Idem (hogere klassen): 1. Piet Neele, 2. Kees Struik, 3. Truus Kraak. Knikker op lepel (lagere klas sen): 1. Ina op 't Hof, 2. Nelleke op 't Hof, 3. Leentje Stuik. Idem (hogere klassen): 1. Dick van Fe- lius, 2. Kees Stuik, 3. José Onder- donck. Zaklopen (lagere klassen): 1. Tonny Kraak, 2. Leentj© Stuik, 3. Johan de Ronde. Idem (hogere klassen): 1. José Onderdonck, 2. Jan Stuik, 3. Kees Struik. Blokjesrapen (lagere klassen): 1. Tonnie Kraak, 2 Geert v. d. Graaf, 3. Ina op 't Hof. Idem (hogere klas sen): 1. José Dnderdonck, 2. Truus Kraak, 3. Jan Stuik. Driebeenlopen (lagere klassen): 1. Ada de Jonge, 2. Nelleke op 't Hof, 3. Bert Bolle. Idem (hogere klassen): 1. Plet Neele, 2. Kees Heule, 3. Kees Struik. AMSTERDAM. De rijkspolitie te water heeft maandagmiddag uit het water van het Nieuwendam- merkanaal in Amsterdam-noord opgehaald het lijk van de 33-jarige heer M. M., die zondagmiddag is verdronken. De heer M. kon niet zwemmen. Cor Braasem naar Zierikzee Demonstratie in zwembad „De Val" Wij vernemen van de zijde van het voorlopig bestuur der zwem vereniging „Zierikzee", dat op don derdag 6 juli a.s. in het zwembad „De Val" een demonstratie-avond zal worden gehouden. Aanwezig zal zijn een water polo zevental onder leiding van de bekende crack Cor Braasem. Ver schillende zwemslagen zullen wor den gedemonstreerd, alsmede voor beelden van polotraining, tenvijl tot slot een demonstratie wedstrijd zal worden gehouden, waaraan ook Zeeuwse spelers medewerken. Gelet op het zeer instructieve karakter van het programma, hoopt het bestuur der zwemvereniging op een goedebelangstelling van het publiek, inzonderheid van de jeugd. In verband met de krappe voor bereidingstijd, die gebruikmaking van andere publiciteitsmiddelen on mogelijk maakte, vermelden wij bij uitzondering dat de demonstratie aanvangt om zeven uur. Verdreven kinderen in koninklijke villa APELDOORN, 3-7. Prinses Wil- helmina heeft een villa aan de Waldeck Pyrmontlaan te Apeldoorn beschikbaar gesteld voor het on derbrengen. van een aantal kinde ren, dat zaterdagavond het kinder huis „De Branding" te Apeldoorn heeft moeten verlaten, nadat een felle brand was uitgebroken. De brand heeft de hele bovenverdie ping van het gebouw in de as ge legd. Israëlische „moeder van het jaar" JERUZALEM, 3-7. De Isra ëlische mevr. Rivka Gru- ber, die de -zes kruisjes al achter de rug heeft, is in het kader van een interna- twnale campagne om voor aanstaande vrouwen te eren, tot Israels eerste „moeder van het jaar" ge kozen. Zij en haar man be sloten zes jaar geleden - nadat zij hun 2 zoons in de Israëlische onafhanke lijkheidsoorlog verloren hadden - hun comfortabele boerderij op te geven om midden in de woestijn in het zuiden te gaan werken bij de nederzettingen van nieuwe immigranten. Te gen veel moeilijkheden in slaagde Rivka Gruber er in hier een harmonieuze ge meenschap op te bouwen van kinderen uit allerlei levenssferen en landen als Polen, Koerdistan, Honga rije, Perzië, Marokko, Co chin China, Irak, Tunesië en Israël. Zij xuerd door de echtgenote van de Israëli sche president als kandi date voor genoemde titel voorgedragen. Geen fooien in kapperszaken (Ingezonden) Gedurende een half jaar kent men in d& kappersbedrijven thans het fooiloze loon. Dat wil zeggen: de werknemers hebben door mid del van een collectieve arbeids overeenkomst een loonregeling waarbij lonen zijn vastgesteld, die het kapperspersoneel een behoor lijk inkomen moet waarborgen, zonder dat zij van fooien die zij van het publiek ontvangen, afhan kelijk behoeven te zijn. Deze regeling is tot stand geko men op uitdrukkelijk verlangen van het kapperspersoneel, dat bij een volwaardige dienstbetrekking van de werkgever en volwaardig loon wenst te ontvangen. In de praktijk, die nu gedurende een half jaar werd opgedaan, blijkt dat men in grote gedeelten van het land het fooienstelsel radicaal heeft afgeschaft en het publiek reageert daar heel prettig op. Het komt echter nogal eens voor dat het publiek de traditionele fooi blijft geven. Dit is wel begrijpelijk maar men veroorzaakt daarmede toch spanningen in de kappersbe drijven. Men moet niet vergeten dat op het moment waarop het fooiensteL sel werd afgeschaft, de prijzen daarbij zijn aangepast. Indien men in de salons dus nu de nieuwe prijs betaalt en bovendien fooi geeft, dan betaalt men teveel. Welke situatie ontstaat wanneer men in een aantal zaken toch fooi blijft geven? De ene werknemer krijgt daardoor een hoger inkomen dan de andere. Het gevolg hiervan is dat het kapperspersoneel naar de zaken probeert te trekken, waar men het fooi geven nog toestaat. In. de ondernemingen waar men zich aan de regels van het spel houdt krijgt men dus met moeilijk, heden in de personeelsbezetting te kampen. Vervolgens is gebleken dat de fooi die men geeft een heel andere bestemming krijgt dan de klant bedoelt. In sommige zaken staat men dus het geven van extra's wel toe, maar degenen, die ze ontvan gen moeten ze afdragen om het totaal-bedrag daarna te laten her verdelen. Het is daarom dat alle organisa ties van werkgevers en werkne mers in het kappersbedrijf, na een half jaar ervaring met de afschaf fing van het fooienstelsel, een drin gend beroep op het publiek wen sen te doen in het vervolg geen fooi meer in kapperszaken te ge ven. Een planten- catalogus Momenteel begint men in de Verenigde Staten met de uitvoering van een gi gantisch projectnamelijk de catalogisering van alle planten ter wereld in een alfabetisch register. De Na tional Foundation biedt hierbij financiële steun. Elektronische sorteerma- chines, van die fantastische technische robots, zullen de gegevens over de plan ten ten getale van niet minder dan omstreeks 1,7 miljoen, volgens orde, fa milie, geslacht en soort rangschikken. Het resultaat hiervan wordt gepubliceerd in 50 zware delen, achter elke naam wordt verwe zen naar de belangrijkste publicaties, die over de be trokken plant handelen. Men hoopt met deze uitga ve een eind te maken aan de verwarring die is ont staan, doordat botanici in de loop der tijden vaak verschillende namen aan dezelfde plant hebben ge geven. Politie moest treinwagons ontruimen DORDRECHT, 4-7. Niet vanwege de krappe dienstregeling, maar ten gevolge van een incident heeft de trein Amsterdam-Vlissingen, die gisteravond kwart over. zes uit Dordrecht moest vertrekken, een kwartier vertraging gehad. Twee wagons, die in Roosendaal pas afgekoppeld zouden worden, moesten in Dordrecht namelijk al worden ontruimd. Vele in die wa gons zittende passagiers voelden er niets voor om gehoor te geven aan het verzoek elders in de drukke trein plaats te zoeken, omdat zij toch vóór Roosendaal zouden uit stappen. De stationschef, die er niet in slaagde de passagiers van de zin van zijn order te overtuigen, moest de politie te hulp roepen om de wagons leeg te krijgen. Onverstoorbare Amerikanen toch terug met DC-7 SCHIPHOL, 3-7. Met een onver- stoorbaar vertrouwen In de lucht vaart heeft een groep employé'a van de „Electric Boat Company" uit Hartford in de V.S. (vervaar digers van onderzeeboten, o.a. de beroemde „Nautilus") de terugreis naar Amerika aanvaard met de PH-DSB „Rode Zee", een DC 7-c van de K L M., precies zo'n ma chine als de „Noordzee", die hen drie weken geleden oP de heenreis een uur lang met een catastrofe confronteerde, toen het voorste Verwachting tot woensdagavond: Koel weer Stprmachtige tot krachtige, gelei delijk tot krachtig of matig afne mende noordwestelijke wind; wis selend bewolkt met plaatselijk en kele buien; koel weer. 5 juli. Zon op 4.27, onder 21.02. Maan op 0.30, onder 13.16. 6 juli. Zon op 4.27, onder 21.01. Maan op 0.55, onder 14.29. Laatste kwartier: 5 juli te 4.33. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 juli 6 juli 8.40 v.m. 9.39 v.m. BROUWERSHAVEN: 5 juli 6 juli 8.11 v.m. 9.13 v.m. 20.58 n.m. 22.06 n.m. 20.40 n.m. 21.45 n.m. Scheepvaartberichten Alchiba, 1-7 eiland Masira gepas seerd naar Bahrein. Crania (t.), 3-7 van Bombay naar Curacao. Weltevreden, 30-6 van Tandjung Mani, 2-7 te Singapore. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De U.V.V.-stroopwafelactie De tijdens de Paardenmarkt ge houden U.V.V.-stroopwafelactie heeft het netto-bedrag opgebracht van f 139£0. Het U.V.V.-bestuur is zeer erkentelijk jegens allen, die tot dit resultaat bijdroegen. Nu, daar zitten we dan met de op het gloeiende asfalt gebakken peren. Ze zijn alweer lang afge koeld en hoe. Los van het feit dat kokendheet weer toch gauw een beetje te klammig wordt, is zo'n zinderende tropenzon toch niet erg te vertrouwen. Het is allemaal een beetje te on-Nederlands, te warm, te mooi, te goed. Men gaat zo ge makkelijk verkeerde conclusies trekken, denkend dat de zeven vette weken van het alsmaar brui ner bakken en alsmaar meer zon (en water) snuiven zijn aangebro ken. Bedriegelijk hoor, die laaien de zonnegloed over de velden, die van warmte trillende horizonten, die grijzige heteluchtstolp die over de wereld is uitgezet. Net zo bedrie gelijk als een vredig Alpendorp in het dal, dat men zondeloos waant, helemaal zuiver en paradijselijk. Maar zeer waarschijnlijk heeft de bakker daar wel een beetje een hekel aan de slager of omge keerd en sluipt de roddel er net zo goed langs de omhoogkronke- lende straatjes als waar ook, om maar enkele willekeurige voorbeel den te noemen. Nu dan weer de „aan de luiken rukkende" storm. Uiteindelijk toch vertrouwder in het meest kikkerse kikkerland van de hele wereld. De warmweerzwemmers hebben het al weer laten afweten. Behalve een handvol habituelen in het zwem bad, was er langs de wijde zeekant maandagavond geen sterveling te bekennen, als men kieviten, meeu wen en (drie parmantige) reigers wil uitzonderen. Maar er stond een „volle bak" water, van minuut tot minuut nog aangevuld door verse golven, die van heel ver kwamen. De einder was weer klaar en grau we wolken snorden laag voorbij. De hitte bleek de zee goed te heb ben gedaan. Het stroelende water was helder, zuiver en juist op tem peratuur, als wijn waar zorg aan besteed is. Uiteindelijk toch meer vertrouwder dit alles, meer be kend en echter, want een paar da gen mag de Schelde voor Garda- meer spelen, dan is het weer wel gedaan. Dan worden in de depres siekelders van de oceaan de wolk- ballen los gelaten, die met een driftig windje onze kant opkomen. Het bovenste overhemdknoopje gaat weer dicht, we snoeren ons weer in de regenjassen en we lo pen met het hoofd tegen dc wind in. Hoe dan ook, vertrouwder is het uiteindelijk toch, maar op den duur EILANDMAN. DEN HAAG. Koningin Juliana is voornemens om op 21 juli 1961 een bezoek te brengen ann de N.V. Or- ganon te Oss. Hare Majesteit is le vens voornemens om óp die dag een bezoek te brengen aan de na tionale manifestatie „NuBreda 1961". deel van de linker buitenmotor in brand vloog, tenslotte afbrak en ergens in de Noordzee stortte. Naar men zich zal herinneren kon de be manning, onder gezagvoerder W. F. Bellink, het gehavende vlieg tuig niettemin veilig in Prestwick non de grond zetten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2