GESLAAGD DORPSFEEST TE WESTERSCHOUWEN OOST-BERLIJN HAAMSTEDE, 1-7. Onder zeer hoge temperaturen - de kippen gingen op stok om nog wat schaduw te vinden - heeft de gemeente Wester- schouwen het dorpsfeest gevierd, een feest dat tot in de kleinste onder deeltjes een ^clatant succes geworden is, waarbij de gehele burgerij zich wist te geven en een enorm aantal vreemdelingen een zeldzaam grote drukte teweeg bracht, welke vooral tot uiting kwam bjj het indruk wekkende vuurwerk op het sportpark Van Zujjen. Aangenomen wordt dat zo'n vier- a vijfduizend toeschouwers - waarvan zeer velen van het eiland - dit schouwspel gadesloegen. Daarnaast trok ook de optocht zeer veel bekijks, een optocht die - dank zij het uitnemende teamwork van de Rijkspolitie - gesmeerd verliep en voor het verkeer geen enkele stagnatie opleverde, ondanks het feit dat de stoet juist samenviel met de aankomst van zeer veel toeristen met auto's en bussen. Het feest nam kort in de namid dag een aanvang met de officiële ontvangst van het corso-comité uit Goes op het raadhuis, waar b. en w., raadsleden en secretarieperso- neel achter gesloten gordijnen - vanwege de tropische hitte - wach tende waren. Het mag gezegd, dat de sfeer een aanmerkelijke opfris sing onderging bij de binnenkomst van de charmante fruitfee en haar zeker niet minder charmante hof dames. Burgemeester Jhr. R. J. H. Q. Röell, die zich van de hitte niets aantrok en zich juist deze dag een geestig en excellent eerste burger toonde, verwelkomde naast de reeds genoemden de ontwerper van de wagen, de heer J. Evers uit Goes, de N.F.O.- en Pomona-voorzitter, de jury en de bemanning van de winnende wagen. De burgemeester was er in zijn toespraak wel van overtuigd dat deze ontvangst beter in badpak op het strand gehouden had kunnen worden. „Aan mij is weinig attractiefs, van de wethou ders weet ik niets af", aldus jhr. Röell, die verder herinnerde aan de activiteiten van de fruitfee op Schouwen, die zeer op prijs wer den gesteld. De burgemeester wees ook op de grote schaduwzijde van deze dag: de tegenslagen voor de fruitteelt in de Westhoek door ramp, verdro- gings- en verdrinkingsverschijnse len, waardoor 52 ha ten dode is opgeschreven. Een oppervlakte van 56 ha heeft mindere schade, maar nog slechts 27 ha goede boomgaar den resten nu nog in het duinge bied. Ondanks dit besloten de kwe kers toch deel te nemen aan het Corso 1961 in Goes, dat gehouden zal worden onder de motto's: „Het fruitcentrum Goes" en „Herrijzend Goes", welke laatste -aanduiding de burgemeester wel wat al te somber vond voorgesteld. Tenslotte memoreerde jhr. Röell de vriendschapsbanden met Goes, die hij wel zo belangrijk vond als de brug over de Oosterschelde, waarover verschil van mening be staat tussen het E.T.I. en Rijks waterstaat. Ook de fruitfee herinnerde aan de banden die groeiden tussen Wes- terschouwen en Goes, waarna zij burgemeester, wethouders en se cretaris van het feestcomité een fraaie fruitcombinatie aanbood. De heer J. A. van Willigen dankte hierop de gemeente en hoopte op een verdere coördinatie van deel name en dorpsfeesten. Naar Renessc Nadat verfrissende dranken wat afkoeling hadden gebracht, begaf het gezelschap zich naar Renesse, waar inmiddels de optocht was geformeerd en de jury haar eerste werk had gedaan. De stoet zette zich hier in beweging, verge zeld door de muziekkorpsen uit Re- nesse en Haamstede, die het met de hitte niet gemakkelijk hadden. Te Haamstede genoten vooral de be jaarden van het rusthuis „Duin oord" onder het koele geboomte van deze kleurrijke gebeurtenis. Ook te Haamstede en Burgh trok de stoet veel belangstelling. Er waren dan ook ware pronkstukken in deze stoet van een tiental wa gens en fietsen, zodat de zeer kri tische jury, bestaande uit mevr. Klompe- v. Oosten en de heren I. C. Boot, J. P. C. Boot en H. P. Ver ton, geen gemakkelijke taak had en onderweg nog geheime controles moest verrichten. Op het geïmproviseerde bordes van het gemeentehuis richtte de fruitfee zich tot het gemeentebe stuur, de burgerij en de fruittelers van Westerschouwen, waarbij zij een zilveren appel met inscriptie aan de burgemeester aanbood, be stemd voor de voorzitter van „Po mona". Hierop werden de prijzen van de wagens en versierde fietsen be kendgemaakt door de voorzitter van het feestcomité. De uitslagen voor de fietsen -zijn: 1. Kees Moe lij ker, Renesse; 2. Gerda Jonker, Haamstede; 3. Bram Verton, Re nesse; 4. Jan Lindenberg, Burgh; 5. Freddy Boogerd, Haamstede. Voor de wagens zijn de uitslagen: 1. „Budi", van M. O. Hanse te Re nesse, met als kapitein Dick Koo- man; 2. de wagen van de padvind- sters; 3. de wagen van de heer C. J. v. d. Kreeke te Burgh; 4. Sport vereniging Burgh; 5. het „geite weitje" van de geitenfokvereni- ging; 6. de padvinders; 7. de wa gen van „Pomona"; 8. kampeer- centrum „Rozenhof" te Haamstede; 9. de hengelsportwagen van de H.s.v. „Westerschouwen". De prij zen werden uitgereikt door de fruit fee. heren C. A. Hartog en J. Kristelijn (jury versierde fietsen), het feest comité bestaande uit de heren N. Dambruin, M. O. Hanse, J. D. van Nieuwenhuize, L. Leeuwe en L. de Ruijter en verder „Luctor et Emer- go" en „Witte van Haemstede", evenals de Rijkspolitie. De heer v. Willigen bood hierop plaquette aan en de heer De Feiter de burgemeester een herinnerings een blijvend aandenken, als herin nering aan dit dorpsfeest. Korfbal en vuurwerk Te zeven uur begonnen de twee belangrijke korf bal wedstrijden, te weten: Burgh-Brouwershaven en Zeemeeuwen-WIK. Doordat Burgh met 5-1 won, is de spanning aan de kop verdwenen en Burgh voor de zoveelste maal kampioen van. de eertse klasse S.D.K.B. In de wed strijd Burgh-Brouwershaven werd in een zeer hoog tempo gespeeld; een tweetal Burgh-speelsters werd bevangen door de warmte. De pu blieke belangstelling op het sport park werd steeds groter, vooral toen na de rust het draaiorgel voor dansmuziek zorgde. Te omstreeks 9 uur 30 naderde uit Haamstede de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" met drum band, met daarachter een optochtje van kinderen, voorzien van kleu rige lampions. In een kwartier tijds stroomde een massale menigte het sportpark op, om getuige te zijn van het vuurwerk. Het werd meer dan iets bijzonders. Gedurende drie kwartier wisselden de fraaiste vuurpijlen, op grote hoogte uiteen barstend in allerlei parel- en von- kenfonteinen, zich af met „vaste stukken", waarbij om de niet erg zindelijke Donald Duck hartelijk gelachen werd. De draainummers met de enorme knallen brachten de kleine kinderen de schrik op het lijf. Groot succes hadden ook de raketjes, die in razende snelheid de gehele lengte van het terrein over vlogen om dan weer terug te keren. Het vuurwerk werd besloten met een slagzin bedekking hebbende op de fruitteelt, die luidde: „Schouws fruit blinkt uit". Deze slagzin, hoog in de lucht, werd overgoten door Bengaals vuur in alle kleuren. Een daverend applaus besloot dit fantastisceh vuui-werk, dat afgesto ken werd door een monteur van "de vuurwerkfabriek, bijgestaan door de gemeentewerkman de heer J. W. Polderman. Door de grote hitte geraakte tij dens het vuurwerk nog een toe schouwster uit Burgh bevangen, die naar huis moest worden gebracht. Te omstreeks elf uur kwam een einde aan een in alle opzichten uit stekend geslaagd dorpsfeest. Chroesjtsjefs verschillende maatstaven Geen vrije stad en ook niet neutraal Terugkerend in de raadszaal overhandigde de burgemeester de zilveren appel aan de „Pomano"- voorzitter, de heer J. C. de Feiter, waarna hij ieder dankte die aan het welslagen van deze dag had meegewerkt, waarbij de burge meester noemde mej. Verton en de betaald. In het memorandum over Duits land, dat Chroesjtsjef in Wenen aan president Kennedy overhan digde, staat in paragraaf 5 de zin: „West-Berlijn is thans, omdat het geen vaste internationale status heeft, een plaats waar de revan chistische kringen uit Bonn voort durend uitermate sterke spannin gen in stand houden en alle maar mogelijke provocaties organiseren, die voor de zaak van de vrede bui tengewoon gevaarlijk zyn". Een ieder, die Berlijn kent, weet, dat in de drie westelijke sectoren van de stad behalve de politie van Berlijn alleen de eenheden van de drie westelijke geallieerden gesta tioneerd zijn. Hij weet echter ook, dat in de oostelijke sector van de stad behalve de eenheden van het Sowjet-leger, ook vele en sterke militaire eenheden van het com munistische „nationale volksleger" gelegerd zijn, alsmede allerlei mi litaire bureaux. Deze militaire eenheden en bu reaux voeren in oost-Berlijn geens zins een onderaards bestaan. De jaarlijkse 1 mei-parades leveren er duidelijke bewijzen van. Het „Mi nisterie voor de Nationale Verde diging is in de Ernst Schneller- strasse 5 in Berlijn-Niederschön- weide. In dit gebouw zijn ook de afdelingen „coördinatie", de „krijgsraad" en de centrale van de militaire informatiedienst geves tigd terwijl er ook een „zelfstan dige afdeling" is, achter welke nietszeggende naam een met alle middelen en alle volmachten uitge ruste centrale voor de ondermij ning van de bondsweer schuil gaat. Het opperbevel van het volksleger en van de politie zijn gevestigd in Straussberg bij oost-Berlijn. In de communistische sector van de stad is de garnizoens-comman- dant van het volksleger in een ge bouw aan de Alexanderplatz on dergebracht, alsook een. regiment bewakingstroepen, waarvan de een heden in de kazernes in Berlijn- Adlershof en in Hessenwinkel bij Erkner zijn gelegerd. Er is in oost-Berlijn, en wel in de Mauerstrasse 26-27, ook een spe ciaal bureau voor de militaire pro paganda onder de jeugd. In dit ge bouw is ook het districtscommando gevestigd, dat het bevel voert over de acht kringcommando's, waarin oost-Berlijn is onderverdeeld. Radar cn raketten Voorts zijn er in oost-Berlijn tal rijke bedrijven en bureaux, die voor de bewapening van het na tionale volksleger, de marine en de luchtmacht werken. Er worden mij- nenleggers en mijnenvegers ge bouwd, radarinstallaties, vliegtuig motoren en ook raketten Deze wor- Scheepvaartberichten Alphacca, 30-6 van Aden naar Port Said. Ceres, 2-7 te Curasao. Samarinda, 2-7 van Los Angelos naar Kaapstad. MARKTBERICHTEN Eierpryzcn V.E.C.Ë. In de periode van 26 juni tot 1 juli werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren V.E. CE. uitbetaald f 1,80 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd \xk cent per stuk minder uit- den vervaardigd in het „VEB Re- glerwerk Carl von Ossietzky" in Berlijn-Teltow. In een aantal an dere bedrijven, o.a. in Nieder- schöneweide, worden speciale le geringen en onderdelen van raket ten vervaardigd. In het genoemde Weense memo randum staat ook nog: „In het al gemeen moest west-Berlijn naar het oordeel van de Sowj et-Unie streng neutraal zijn". In west-Ber lijn worden noch bewapeningsop drachten uitgevoerd, noch zijn ,er bureaux of andere onderdelen van de bondsweer gevestigd. De bonds weer voert in west-Berlijn ook geen propaganda voor dienstneming in het leger. De wet op de dienstplicht van de bondsrepubliek is op west- Berlijn niet van toepassing. SPORT Succes voor discuswerpster Esther Schot Zondag vond te Bergen op Zoom de ontmoeting tussen de senioren- ploegen van West-Brabant en Zee- lana plaats. De wedstrijd eindigde na een nek aan nek race in een overwinning met twee punten voorsprong voor de Brabanders, wat zij vooral dankten aan het feit dat de Zeeuwse damesploeg op en kele nummers zeer gehavend moest uitkomen, en de 200 m. zelfs moest laten schieten. Op het nummer diskuswerpen dames brak Esther Schot haar Zeeuwse record met maar liefst 1.50 m., en bracht het op 40 42 m., waarmee zij zich weer bij de top van Nederland heeft geschaard. Het nummer hoogspringen dames werd een overwinning voor Ca- thrien Schot met 1.45 m. en Henk Hage won het zelfde nummer bij de heren met 1.70 m. VOETBAL Zierikzee I-Midtlelburg I 2-5 Helaas was de belangstelling voor fcdeze wedstrijd, waarvan de baten4 ten goede komen aan de ac tie „Sport Steunt Zonneveld" niet bevredigend. Zierikzee gaf vooral voor de rust goed partij en kansen om te sco ren waren gelijkelijk over beide ploegen verdeeld. De doelverdedi- gers Willemsteyn (Middelburg) en Stoufjesdijk (Zierikzee) hielden hun doel schoon. Zierikzee miste een strafschop, in de laatste fase van de le helft liepen de gasten tot 0-2 uit door doelpunten van Carol en de Bruijn. Na de rust gin gen dekkingsfouten bij Zierikzee een rol spelen, binnen 25 min. zorgden rechtsbuiten Onwijn (2) en P. Hoogstrate voor een 0-5 voor sprong, die door Hoppener en Jac. Koevoets uit een voorzet van de hard werkende S. de Vlieger tot 2-5 gereduceerd werd. Bij Zierikzee ontbaken J. van Be veren, Jac. Willemse en J. Kou ijzer. Middelburg verscheen met een ploeg, die naast een. kern van eerste elftalspelers (5), een aantal mogelijken voor het a s. seizoen bevatte. Scheidsrechter Simmers leidde uitstekend. KORFBAL S.D.K.B. le klasse: Burgh-Brouwershaven 5-1; Zeemeeuwen-WIK 2-3; NOAD SKNWK 4-6; Unitas-Velocitas 5-0. 2e klasse: Stormvogels-DES 6-4; DOSKO-Zwaluwen 3-1. 3e klasse: WIK II-WIK III 11-0; Brouwershaven II-Brouwershaven III 4-2; Burgh I1I-WIK II 2-3; Uni- tas II-Brouwershaven II 2-8; Brou wershaven III-NOAD II 4-1; WIK Hl-Zeemeeuwen II 3-3. Adspiranten Groep I: DOSKO-Burgh A 0-1; Stormvogels-Zwaluwen 1-1; Re- nesse-Zwaluwen 2-4. Groep II: NOAD A-DES 4-1. Groep III: Burgh B-WIK B 7-1. (Burgh B kampioen). DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif Vanaf Angoulême op 23 juni 1961 In concours 40 duiven. Afstand 729 kilometer. Joh. Flikweert 1, 3, 4, 9, 10; A. J Flikweert 2; L. Platteschorr© 5, 6, 7, 8. Vlucht vanaf St. Quentin op 24 juni 1961. In concours 53 duiven. Afstand 214 km. L. J. Boogaard 1, 6; C. Wesdorp 2; L. Platteschorre 3, 7; P.Flohil 4, 5. A.s. vrijdag 7 juli inkorven voor Roosendaal. Jonge duiven vóór 19 uur. P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht uit Pt. St. Maxence, 276 km. op zaterdag 30 juni. In concours 40 duiven. De duiven werden met zeer warm weer ge lost. De vlucht had een traag ver loop. W. Dalebout 1, 10; C Stoutjes- riijk 2; C. Seijbel 3, 4, 5, 6; Gebr. Stoutjesdijk 7; A. Timmerman 8, 9. A.s. woensdag inkorven voor Orléans. Hoofdprijs een beker. A.s. vrijdag van 7-8 uur inkorven jonge duiven voor Hoedekenskerke op- ieervlucht. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Corbeil. Af stand 345 km. Los 5.45, aankomst le duif 11.03, laatste duif 11.20. Fr. Maijs 1. 3, 5; Feleüs-Westen- brugge 2. 8; j. Verwest 4, 6; Gebr. Krijger 7. Inkorven voor Ruffec a.s. woens dagavond. Inkorven voor Neuf- villes jonge duiven a.s. vrijdag avond. H. L. O. De H.L.O.-proeven werden voor de zesde maal afgelegd door me vrouw C. F. van de Zande-Bary te Nieuwerkerk. Voor de tweede maal werd aan de eisen voldaan door d© dames E. van de Zande-van der Bijl te Nieu werkerk en H. C. Koopman-Ca- pelle te Zierikzee. Het diploma vierde graad werd behaald door de dames J. van Po- pering-Slootmaker en J. Bal, bei den te Nieuwerkerk en door de heer D. R. Feijen te Zierikzee. DEN HAAG. De looneommissie van de Stichting van de Arbeid heeft nog niet kunnen komen tot een advies aan het college van z'ijksbemiddelaars over een nieu we collectieve arbeidsovereen komst in het bakkerij bedrijf. Het college heeft aan de stichting om zulk een advies gevraagd en wacht daarop dus. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BERGEN OP ZOOM. De ge- meenteraad van Bergen op Zoom heeft besloten een krediet te ver lenen van 360.450 gulden voor het aanleggen van een jachthaven. HENGELO. In Hengelo is het 3- jarig jongetje G. F. M. Maathuis bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Het knaapje speelde in de buurt van zijn ouderlijke wo ning aan de Achterhoekse Molen weg en liep plotseling de rijweg op voor de wielen van een bestelauto. EDE. Het echtpaar Jongsma uit Ede is om het leven gekomen toen de motor, waarop het echtpaar reed, in botsing kwam met een mi litaire vrachtauto. ROTTERDAM. De 12-jarige Jan netje Oudijk, di? met honderden andere mensen in de Maas langs de Schaardijk in Rotterdam aan het zwemmen was, is vermoedelijk m een kuil geraakt en verdronken. NIJMEGEN. De 30-jarige pater W. Boots, uit het studiehuis van de paters Lazaristen in Nijmegen, is in d® Waal voor Nijmegen verdron ken. Hij was met een andere pater midden op de Waal met een kano. Door een verkeerde manoeuvre sloeg de kano om. Pater Boots kon niet zwemmen en kwam om het leven. SCHIPHOL. De laatste gezag voerder van de eerste dagen, de heer L. Sillevis, algemeen bekend als „Boon", heeft de K.L.M. ver laten. „Ik ben daar 6 maanden te laat mee", zei hij op zijn afscheids receptie in de H-kantine op Schip hol, „want ik ben al maanden ge leden 65 geworden, maar in de 40 jaar die ik voor de K.L.M. heb ge werkt ben ik nimmer te laat ge komen". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Middelharnis: Joh. Bos, Wierden; te Rotterdam-Vree wijk: W. Pelleboer, Wageningen. Aangenomen naar Rotterdam- Overschie (4e pred.pl.): J. Blonet, Dedemsvaart. Ger. Kerken Beroepen te Slootdorp: kand. A. Verdoorn, Voorschoten. Beroepen te Scharendijke: kan didaat A. Verdoorn, Voorschoten. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Biampton (Ontario Canada): J. F. Hey, Drachten. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Nieuwe Pekela: P. N. Ribbers, Noordscheschut. Ger. Gemeenten Drietallen te Dordrecht, Middel harnis en te Waard'enburg: kand. L. Huisman, Zwijndrecht, kand. A. Kok, Rotterdam en. kand. G. Schip- aanboord, Leiden. Beroepen te Rilland-Bath en te Benthuizen: kand. A. Kok, Rotter dam; te Krabbendijke: kand. G. Schipaanboord, Leiden. Verwachting tot dinsdagavond: Meer wind Veranderlijke bewolking met plaat selijk enige regen; aanvankelijk zwakke tot matige, later matige tot krachtige wind tussen zuidwest en noordwest; weinig verandering in temperatuur. 4 juli. Zon op 4.26, onder 21.02. Maan op 0.04 onder 12.01. Laatste kawrtier: 5 juli te 4.33. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 4 juli 7.51 v.m. 19.59 n.m. BROUWERSHAVEN: 4 juli 7.18 v.m. 19.46 n.m. Doodtij: 7 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 1-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het weekeinde is het hogedrukgebied boven het vas teland geleidelijk in betekenis af genomen terwijl een nieuw krach tig hogedrukgebied op de oceaan zich langzaam over de Golf van Biscaye en de Britse eilanden uit breidde. Dit had tót gevolg, dat zondag aan het einde van de mid dag en in de avond de wind in ons land naar het noorden draaide en aan de grote warmte een einde kwam. Inmiddels verplaatst zich langs de noordflank van het nieu we hogedrukgebied oP de oceaan een storing tamelijk snel in ooste lijke richting naar het noordelijk deel van de Noordzee, waarna een nieuwe krachtige drukstijging volgt. Deze ontwikkeling in de luchtdrukverdeling betekent dat in ons land de winden enkele dagen zullen waaien in hoofdzaak tussen west en noord, waardoor de tem peraturen gematigd zullen zijn. En_ kele zwakke fronten zullen nu en dan veel bewolking veroorzaken maar waarschijnlijk geen regen van betekenis. De Veiligheidsraad der V.N. is zondag te 16.48 uur Nederlandse tijd te New York in een buitenge wone zitting bijeen gekomen ter bespreking van de toestand in Koe weit. Voorziitter was de Ecuado- riaan dr, Leopoldo Bcnites. Aan de raad zijn twee klachten voorgelegd, één door Koeweit en één door Irak. Hitte veroorzaakte grote drukte aan Westhoek-stranden Verkoeling echter ^WESTERSCHOUWEN, 1-7. Het was reeds vrijdag en zaterdag te zien dat door de zeer hoge tempe ratuur in het binnenland veel men sen verlichting zouden zoeken aan de stranden. Toen reeds begonnen de met koffers en verdere beno digdheden beladen auto's de dor pen binnen te rijden, waarbij de inzittenden vaak al in badpak za ten te puffen. Zaterdag met de verhoogde bus diensten kwamen nog veel meer toeristen opdagen. Het moet helaas gezegd worden dat deze verkoeling op de stranden voor zondagmiddag 5.30 uur niet gevonden werd. Toen omstreeks die tijd de wind uit het noord-westen ging waaien werd het beter. Het stonk zondag bij laag water op het strand. De schroeien- was niet te vinden de zon had de bij afgaand water achtergebleven kleine visjes enz. snel in staat van ontbinding ge bracht wat de lucht niet veraan genaamde. Wel was er de afwis selende geur van de liters zonne brandolie die de zwetende badgas ten op hun lichamen gesmeerd had den. Opvallend is de plotseling toe name van strandhoeden in de meest uiteenlopende vormen. Het was druk, razend druk te Westen- schouwen, evenals aan de vuurto ren. Het opkomende water dreef de gasten in.de loop van de middag op één grote wriemelende hoop, zodat het beeld al gauw op Sche- veningen ging gelijken. Het was duidelijk dat alle records reeds op de tweede juli geschiedenis waren en er een massa badgasten was als nooit te voren. DE NIEUWE WERELD 6. „Gaat u naar uw hutten, senores!" schreeuwt de kapitein tegen Aram en Cabot, „en laat u niet meer aan dek zien of ik sta niet in voor uw leven!" „Zij hebben de Spaanse zeemacht be ledigd!" schreeuwt de magere kok omhoog. „Ze beweren dat de matrozen van Columbus een stel gevangenisboeven waren! Gooi ze overboord!" „Bek dicht. Pedro!" bijt de kapitein terug. „Het zijn mijn passagiers, zc staan onder mijn bescherming! Laat ze naar hun hutten gaan en laat niemand van jullie de moed hebben daar binnen te komen!" Als Aram en Presto langs de grimmig zwijgende matrozen naar hun hut lopen, staat Agua hen bij de deur al op te wachten. „Had den jullie weer eens heibel", grinnikt hij hoofdschuddend. „Och, och, ik kan jullie ook eigenlijk geen minuut alleen laten". Nauwelijks zijn Aram en Presto binnen of de kapitein steekt zijn hoofd om de hoek van de deur. „Over een uur lopen we de haven van Bristol binnen", zegt hij nors. „Ik moet u daar van boord zetten om moeilijkheden met dc bemanning te voorkomen. Ik kan geen muiterij riskeren voor een paar passagiers, senores. lloudt u dus gereed om aan wal te gaan!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2