MNL. en VRL. ARBEIDSKRACHTEN Bom gevonden bij graafwerken te Zierikzee N.V. HERO CONSERVEN BREDA, J Erres Friventa compressor koelkast Technisch-Bureau v. d. Berge VINDT U BU: Afdeling Zierikzee Zeeuwse Muziekschool gaf geslaadge uitvoering Resultaten illustratief voor onderwUspeil ZIERIKZEE, 23-6. Een geheel met ouders en belangstellenden gevulde Concertzaal heeft vrijdag veel vreugde en muzikaal genot be leefd aan de leerlingenuitvoering van de afdeling Zierikzee der Zeeuwse Muziekschool, ter inlei ding waarvan de heer H. Stam een enkel woord sprak, waarin h(j een welkom tot de vele aanwezigen vervlooht. We bezwijken maar meteen voor de verleiding het muzikale „klap stuk van de veiling" hier op deze plaats te noemen, nl. Haydn's con cert voor piano en orkest in C, uit gevoerd door de orkestklasse met de leerling Wim Klaassen als so list. Het noemen van zijn naam be tekent niet, dat de anderen min der hard met de stof hebben ge worsteld om een goej resultaat te bereiken en het impliceert evenmin dat wij alle namen kunnen noe men, maar deze-jonge solist heeft met overtuigend spel en eon zeer afgewogen, lichte toets Haydn tot klanken gebracht. Het was een vreugde er naar te luisteren, te meer ook daar het orkestje zich flink heeft ingespannen om alle moeilijkheden de baas te worden. Dit gold ook voor het ..Teleman- niana", met Plet v. d. Hulle aan de vleugel. Op weg naar het slot Intussen viel er ook verder veel goeds te beluisteren en het ge brachte was illustratief voor de ge varieerdheid en het hoge peil van het onderwijs aan de school. De graad van geoefendheid liep daarbij sterk uiteen en vanzelf sprekend speelt ook de leeftijd der leerlingen een rol. Goede dingen belovende vioolleerlingen zijn Eline v. d. Ende en Marian Keuning. Zeer overtuigend was ook het ko perkwartet, bestaande uit Rini Fiere, Hans v. d. Velde, Dini v. d. Berge en Aart de Looff, dat een zuivere vertolking gaf van Schu bert's „Sanctus" en ,J)as klingelt so herrlich" van Mozart. Annie Verburg speelde Andante en Me nuet van Haydn. Een fluitist met een goede toon was Peter Dogger. Verder solieerde de „doorsnee" van de school, die weer een wel luidend visitekaartje afgaf op het punt van stijlvolle muziekpaeda- gogie. De kleintjes veroverden de zaal met innige liedjes en eindig den met een „Lang zal hij leven", hetgeen sloeg op burgemeester mr. Dijckmeester. die juist vrijdag zijn verjaardag vierde en met zijn echt genote de geslaagde uitvoering bij woonde. ATLETIEK Zeeuwse records voor Jopie Stoutjes dijk en Henk Hage Bij de door Thor te Roosendaal georganiseerde baamvedstrijden, hebben de Delta-Sportatleten, be gunstigd door stralend "weer, hun successenreeks voortgezet. Het verspringen bij de B-meisjes werd gewonnen door Jopie Stout- jesdijk, waarbij zij haar C-meisjes- record op 4.94 wist te brengen. Henk Hage verbeterde bij de A- jongens voor de vierde maal zijn hoogspringrecord. Hij sprong 1.76 m, wat hem de eerste plaats ople verde. Rietje Stoutjesdijk won het ko gelstoten bij de B-meisjes met een mooie stoot van 10.11 m. Zij werd tweede bij het verspringen met 4.65 m. Na een spannende strijd zag Nel Geluk kans bij de B-meisjes 80 m, om haar rivale, van wie zij in de serie nog verloren had, in de finale op de streep te kloppen in 10.8 sec. Esther Schot werd bij de dames tweemaal tweede, bij het discus werpen met 38.47 m en bij het ko gelstoten met 12.18 m, waarbij ze dus slechts twee cm onder het Zeeuwse record bleef. De meisjes-estafetteploeg, be staande uit Nel Geluk, Jopie Ver west en Rietje en Jopie Stoutjes dijk liep bij de B-jongens de vier maal 80 m mee, wat een snelle tijd opleverde van 43.1 sec., welke ech ter reglementair niet als record erkend zal kunnen worden. WEER EEN OORLOGSSOUVENIR ZIERIKZEE, 24-6. De Zlerikzeese bodem bltfffc zyn sinistere oorlogs souvenirs leveren. Twee Jaar ge leden stuitte men in de omgeving van de vroegere wasserij aan de Platteweg op een bom en thans is weer een exemplaar gevonden, cveens in de buurt van de Zelke. De bom heeft een lengte van één meter en een doorsnede van 30 cm. Arbeiders stuitten op het ge vaarte bij graafwerkzaamheden ten behoeve van de bouw der „platte silo" van de C.A.V. Direct werd de politie op de hoogte gesteld van de vondst en werden beschermende maatregelen genomen. De ligging van de bom is dusdanig dat geen gevaar voor de omwonenden be staat. Deze bom, zo goed als de vorige herinneren aan een in deze omgeving in 1944 uitgevoerd bom bardement, dat een Duitse muni tie-opslagplaats tot doel had.. Daarbij werd - zoals velen zich nog zuullen herinneren - de vroegere burgemeesterswoning aan de Rijksweg getroffen en vernield Inmiddels is de Mijnopruimings- dienst gewaarschuwd, die heden (maandag) zal pogen de bom on schadelijk te maken, waarna trans port naar elders kan volgen. SPORT De H.L.O.-proeven Het H L.O.-diploma derde graad werd behaald door mejuffrouw Greet Stouten te Zierikzee. Voor d© tweede maal werd aan de eisen voldaan door de dames J. Stoutjesdijk-van de Panne en S. Pomper-Kats en de heren P. van der Hulle en A. van Loo, allen te Zierikzee. Het diploma vierde graad werd behaald door de heer J. P. van de Velde te Zierikzee. DUIVENSPORT p.v. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Uitslag vrienden-wedvlucht, aan komst 1ste duif 15-11, laatste duif 16-39. M. Schoonakker 1; J. C. Daie- bout 2, 3; Fr. Maijs 4. 7; J Ver west 5; J. Wiltenburg 6. Wedvlucht Creil, afstand 279 km., lste duif 10-40, laatste duif 11.30. Fr. Maijs 1. 6; Feleüs-Westen- brugge 2, 12, 13; Gebrs. Krijger 3, 4, 7; J. Verwest 5, 8, 9; W. v. d- Ende 10, 11. Woensdagavond tussen 7 en 8 inkorven voor opleervlucht Zijpe. Donderdag tussen 7 en 8 inkorven voor Corbeil, maandag tussen 7 en 8 voor Steenbergen. P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht uit Angoulême op vrijdag 23 juni. Afstand 721 km. In concours 61 duiven. T. M. Dalebout 1, 2, 5, 6, 7, 11, 12, 13. 14, 15; Gebr. Stoutjesdijk 3; H. Slagboom 4, 16; A. Timmerman 8. 9; A. M. Berrevoets 10. Wedvlucht uit St. Quentin op zaterdag 24 juni. Afstand 206 km. In concours 68 duiven. P. Flikweert 1, 8; A. M. Berre voets 2. 7. 13: J. Kaai.isteker 3; C. Stoutjesdijk 4; W. Dalebout 5, 10, 11, 16; C. Seijbel 6, 14, 15; L. L. de Hooge 9; Jac. Verwijs 12, 17. P. Flikweert won voor de 3e maal de lste prijs met dezelfde duif. A.s, donderdag inkorven voor Pt. St. Maxence. KORFBAL S.D.K.B. le klas: Zeemeeuwen-Burgh 4-14 NOAD-Brouwershaven 4-7; s.k. NWK-Unitas 4-2. 2e klas: MEVO-SVOWK 7-3; Henesse-DOSKO 5-7; MEVO- Burgh II 0-2; Stormvogels-s.k. NWK 4-3; SVOWK-Renesse 2-2. 3e klas: WIK II-Brouwershaven III 6-0; NO AD II-Burgh III 1-5; Zeemeeuwen II-Unitas II 6-0; Br. haven II-WIK III 7-2. Aspiranten U-10; DOSKO-Zeemeeuwen 7-0. Groep II: Unitas-s k. NWK 0-9; DES-Brouwershaven 5-0; DES- s.k. NWK 5-6; SVOWK-Unitas 7-0. Groep III: WIK B-Brouwersha ven B 3-1. VOETBAL Promotie 4e klas K.N.V.B. Grenswachters-Hilvaria 1-3; Steen -Boeimeer 2-2. Nederlaagtournooi Bruse Boys Bruse Boys-Duiveland 4-2. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie C.W.S.-Herverkaveling 0-1. KORFBAL Zeemeeuwen I-Burgh BI 4-14 De lastige Zeemeeuwen-klip heeft Burgh oP weg naar het kampioen schap, op overtuigende wijze om zeild. Hoe Zeemeeuwen ook zwoeg BREDA vraagt voor spoedige indiensttreding leeftijd (5-65 jaar Wij bieden u: goed werk behoorlijk loon gratis vervoer in aparte bussen voor mannen en vrouwen afstandsvergoeding Men wordt verzocht zich te melden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau of recht streeks bij de afdeling Sociale Dienst van HERO. de, het lukte niet. Burgh was ster ker, doch een 4-14 uitslag is toch wel iets geflatteerd. De grootste pechvogel was bij Zeemeeuwen Beppie v. Dijke, die tal van inge schoten ballen weer uit de mand zag draaien. Van de blauw-witte ploeg was zij de beste. Zeemeeuwen mist aanvoerder J. v. Dongen, Burgh Koos Evertse. In een zeer hoog tempo zetten beide ploegen aanvallen op, die aan weerszijden gevaarlijk zijn. De groen-witten nemen in de 5e mi nuut de leiding door Corrie v. Nleuwenhuize (0-1). Geen 2 minu ten later schiet Joop Hanse volko men vrij Burgh naar 0-2. Binnen een kwartier komt Burgh al op 0-4 door Maarten Hanse en Adrie v. d. Weel. De vakwisseling brengt nu Beppie v. Dijke in haar pech- vak. De Burgh-aanval kan er niet inkomen; wel doelpunt Tonny Flo- hil gedekt. Ook Beppie v, Dijke's goal wordt afgekeurd. Met een ver schot komt D. Braam's eerste tref fer tot stand (1-4), waarna Burgh 2 strafworpen mist, door J. v. Nieuwenhuize en M. Kloet. Weer een verre hoge bal van D. Braam die feilloos de man<i passeert (2-4). Verder laat Burgh de blauw-wit- ten niet komen, want Janny v. d Have scoort van onder de paal (2-5). Rienus v. Dongen mist dan de kans van zijn leven, waarna Joop Hanse weer scoort (2-6). Voor de rust wordt het nog 2-7 door mevr. Krijnse Lokker-v. d. Weel. Direct na de rust al 2-8 door Maar ten Hanse. Nog steeds lukt het niet in het 3e Burgh-aanvalsvak. Bep pie v. Dijke zorgt dan voor 2 doel punten, waarvan één uit een straf- v/orp (4-8). Jan v. Nieuwenhuize mist weer een strafworp. 4-9 wordt het door Corrie v. Nieuwenhuize, 4-10 door aanvoerder Wentel. A. v. d. Weel mist ook een strafworp. Nog steeds het moordende tempo, waaruit Maarten Hanse de stand op 4-11 brengt. P. Quaak lost een prachtig schot dat uit de mand draait, ook A. v. d. Weel doet dit hem na. Een doelpunt van M. Han se wordt afgekeurd, maar toch geldt de treffer van hem, één mi nuut later afgevuurd, wel (4-12). Tonny Flohil benut dan een straf worp. waarna Rienus Kloet de eindstand op 4-14 brengt. Burgh heeft nog één punt nodig om kampioen van Schouwen-Dui- veland te worden. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Moderne apparatuur in ziekenhuis St. Hilaire Wij vernemen dat in het stede lijk ziekenhuis van de „tweeling- stad" St. Hilaire een tweetal voor Frankrijk uiterst moderne installa ties in gebruik zijn genomen. De eerste installatie dient voor de be handeling van patiënten met ern stige brandwonden, de tweede voor radiologisch onderzoek. Onder gro te belangstelling, vooral van medi sche zijde, zijn de installaties in gebruik genomen. KERKWERVE De P.T.T.-besteller de heer J. A. de Bil is bevorderd tot besteller le klas. DREISCHOR Ledenwerfaktie V.V. ,Dreischor' Teneinde de voetballerij in Drei- schor weer wat nieuw leven in te blazen gaat men proberen het aan tal actieve leden van de voetbal vereniging „Dreischor" wat op te voeren. Vorig jaar bleven elke zondag verschillende leden aan de kant staan omdat men voor een tweede elftal juist een aantal spelers te (4 Uw levensmiddelen zyn kostbaar! Laat ze daarom niet bederven en koopt een 125 liter f 498,— 180 liter f 745,— 210 liter f 835,— Vraagt uitgebreide kleurenfolder ERRES-verkoop ERRES-service Zevenhuisstraat 6 Telefoon 2962 Zierikzee BOEKEN MET t H kort kwam. Getracht zal worden om aan de komende competitie weer met twee elftallen senioren en een juniorenelftal deel te ne men. Om dit te kunnen verwezenlij ken heeft men echter nog een aan tal nieuwe leden nodig, doch de verwachting is dat deze er met de aanvang van de nieuwe competitie zeker zullen zijn. Verschillende jongens hebben zich inmiddels al als lid opgegeven terwijl nieuwe aanmeldingen nog steeds binnen komen. OOSTERLAND Geslaagde dag voor bejaarden De bejaarden van Oosterland hebben met prachtig zomerweer en - als gebruikelijk - onder auspi ciën van de Oranjevereniging hun jaarlijkse tocht gemaakt. De stoet werd gevornid door een autobus en zes personenwagens, waarmee 55 bejaarden nog vóór achten het dorp verlieten met als verzorgster zuster Compagne. Via Zijpe ging de reis rechtstreeks naar Noord- Beveland over de nieuw aangeleg de dam. De koffie werd gebruikt te Wissenkerke en wel ten huize van een oud-dorpsgenoot, nl. de heer J. C. Beije, die iQ 1929 aldaar het hotel „Wielersrust" aankocht en wiens zoon nu de zaak beheert. Te Veere werden de verschillende oudheden bezichtigd en de maal tijd gebruikt. Verder ging de tocht door „Zeelandstuin": door Walche ren via Domburg, Zoutelande naar Vlissingen en over de boulevard en Souburg naar Middelburg. Gepau zeerd werd vervolgens te Kruinin- gen, en omdat men vroegtijdig aan de pont arriveerde „deed" men het bekende restaurant „De Blau we Keet", waar onder een con sumptie gezellig werd nagepraat over de geslaagde tocht. Hierna be reidde „Oosterlands Fanfare" o.l.v. de heer M. Dorst de bejaarden een vrolijk muzikaal welkom. Na mens de bejaarden sprak de heer Kees Bolle vanaf de muziektent een dankwoord, evenals de voor zitter van de Oranjevereniging, de heer M. Dane, die dank bracht aan de autobezitters, de milde gevers aan de gehouden collecte, chauf feur Glerum, zuster Compagne en de muziekvereniging. De twee oudste deelnemers aan deze mooie reis waren de heren Mach. Capelle en J. van 't Hoff. Net als alle deelnemers waren deze twee 85-jarigen vol lof over deze geslaagde dag. BROUWERSHAVEN Hef Bondswerk van de Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen hield vorige week een vergadering in het jeugdge- bouw Op deze avondbijeenkomst sprak de provinciaal secretaresse mej. A. v. d. Leeden over „Wat is het zijn van de Bond". Mej. v. d. Leeden zette uiteen dat het doel van de Bond is de bevor dering van de belangen van het platteland. Elk lid dient hier naar eigen vermogen aan mee te wer ken. Uiteraard vraagt het lidmaat schap belangstelling voor het doel van de Bond, ieder lid is voor dat doel ook verantwoordelijk. Het be stuur is verantwoordelijk voor de vereniging, maar elk lid behoort haar bestuur bij te staan. Voor het houden van een kerst avond of het organiseren van een reisje is het beste een commissie te vormen. Deze commissie mag niet op eigen houtje te werk gaan, maar dient eerst met het bestuur te overleggen. Bij het hoofdbe stuur werken vele van dergelijke commissies. Mej v. d. Leeden herinnerde voorts aan de vakantieruil voor de jeugd, .wat een groot succes is Voorts memoreerde zij de ACWW, de verenigde plattelandsvrouwen van de wereïl, waarvan een lid uit ons land pfesidente is. Door dit internationale werk wordt de vriendschap \*:rsterkt en meege werkt aan het welzijn van de min der ontwikkelde gebieden en hier door hebben de plattelandsvrou wen een stem in het wereldgebeu ren. Daarom gijn de leden een deel van die grote kring vrouwen die allen meewerken aan „de bevor dering in de r*imste zin van de be_ langen van het platteland". Tot slot vertoende mej. v. d Leeden de fraaie Bondsfilm, waar op mevrouw Versteeg de spreek ster hmrtelijk dank bracht voor haar bezing, onder aambieding van een surprise. Het jaarlijkse reisje van de afde ling is vastgesteld op 27 juni a.s. WESTERSCHOUWEN Rondrit raadsleden Teneinde een beter overzicht te krijgen van de gemeentelijke be langen in de vijf kernen, heeft de raad van Westerschouwen heden (maandag)middag een rondrit ge maakt. Wc hopen hierop in het volgende nummer terug te komen. „Ons Schouwse land" en „Schouwens Westhoek" De bekende dia-serie en de prachtige film, die ook in voor gaande jaren grote belangstelling en bekendheid kregen, starten de ze week weer in Renesse en in Haamstede. Iedere dinsdagavond hopen de heren J. van den Berge en J. P. C. Boot, resp. cameraman en commentator de film „Schou wens Westhoek" in het Dorpshuis te Renesse te brengen. Iedere woensdagavond kunnen de gasten en enige inwoners genieten van de dia-serie „Ons Schouwse land", die vertoond wordt in „Tavenu" van hotel Bom te Haamstede. De donderdagavond is bestemd voor de film in Haamstede, ook in hotel Bom. Beide attracties zijn weer ge heel herzien en veel neiuwe opna men werden ingelast. HAAMSTEDE Twee nieuwe inbraken in bungalows Er is nog geen nieuws over de mogelijke daders van de inbraken- reeks in de Westhoek. Wel is op nieuw op twee plaatsen ingebro ken aan de Strandweg. Het betref fen hier twee nieuwe bungalows, de één van dr. J. Veen, chirurg in Breda en de andere van ir. G. M. Keij. Ook hier is weer een maal tijd genuttigd, terwijl verder de nacht bleek doorgebracht in een of meer slaapplaatsen. Er waren eieren gebakken en er werd toma tensoep gekookt. Dat het publiek op het ogenblik vooral in de nacht zeer oplettend is, bleek in de nacht van vrijdag op zaterdag, toen de politie een speurtocht hield in de zomerhuizen langs de Strandweg. Een inwoner van het Oostenrijkse dorp die midden in de nacht licht zag in een der bungalows (nog on bewoond), dacht bij zichzelf dat het de inbrekers waren. Met kar- rewats gewapend (de ontdekker was vroeger bij de marine) trok hij behoedzaam naar de woning, en juist toen hij met het opgeheven wapen wilde binnenstormen, kreeg hij in de gaten dat het de rijks politie was. Het staat nu wel vast dat het de daders bijna alleen maar om eten en onderdak te doen is. DEN HAAG. Z.K.H. Prins Bern- hard is zaterdag naar Aken ver trokken om daar in zijn kwaliteit van voorzitter van de internatio nale ruitersportorganisatie een deel van het concours hippique bij te wonen. Dinsdag keert de prins naar Nederland terug.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3