Zeelands tvelvaren te Zierikzee Late viering van dr. Euwé's jaardag Speurtocht op de Oosterschelde naar fossiele beenderen begonnen Voor 55 jaar.... WAT UQT 01 BILT HiP Bretonse boeren-revolutie breidt zich uit De toeristenstroom naar het eiland groeit met de (mooie) dag, maar het zijn niet alleen „ge-short"e en bruinverbrande dames en heren, die Schouwen-Duiveland „doen". Bij de molen aan het Bolwerk troffen wij drie Zeeuwse boerinnen in hun fraaie klederdracht. Zij maakten een dagtochtje naar Schouwen-Duiveland en hoewel er - volgens hen - he lemaal niets boven Zuid-Beveland gaat, moesten ze toch erkennen dat er hier op het eiland heel veel te zien is en dat het leven er zoet is, vooral als de zon wat meehelpen wil. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbod?) SCHAKERS ONDER ELKAAR SCHIPHOL, 20-6. Alle nog in le ven zijnde ex-wereldkampioenen schaken: onze landgenoot dr. Euwe en de Russen Tal en Smyslov, als mede de wereldkampioen Botwin- nik, zaten maandagochtend enige uren lang in vrolijke stemming rond een tafeltje in de wachtkamer Europa van de luchthaven Schip hol. De Russische schakers waren op doorreis naar Oberhausen,waar zij zullen deelnemen aan het Euro pees kampioenschap voor landen en dr. Euwe zou dr. Euwe niet zijn als hij niet onmiddellijk van de ge legenheid gebruik had gemaakt om zijn vele vrienden op Schiphol even te ontmoeten. Als verlaat verjaar dagsgeschenk voor de Nederlandse grootmeester die op 20 mei jl. 60 jaar geworden is, hadden dé Rus sen enige flessen champagne uit Móskou meegebracht, alsmede een pop, waarmee dr. Euwe uitermate in zijn schik was. Het Russische gezelschap bestond uit dertien per sonen, onder wie de Russische grootmeesters Taimanov, Toevesj, Geiler en de nieuwe Russische kampioen Kortsnoy. Leider van het team is het hoofd van de sectie schaken van het Russische minis terie van sport en cultuur, de heer L. Abramov. Dr. Euwe had nog een bekende oud-schaker, die toevallig in Ne- de.rland verblijf hield, naar Schip hol meegebracht: de Amerikaanse grootmeester Rueben Fine, die sinds 1951 niet meer heeft gespeeld doch vanochtend al snel in een „vluggertje" met Tal gewikkeld u>as. Binnen vijf minuten won Tal de party, die door vele andere par tijen werd gevolgd. Overal kwa men de zakschaakbordjes te voor schijn en werden korte maar vaak felle partijen uitgevochten tussen de grootmeesters. Totdat het K.L. M.-vliegtuig naar Dusseldorf ge reed was voor het vertrek en het Russische team doorreisde naar Oberhausen. Daar zullen de tien schakers met de vertegenwoordi gers van Spanje, Tsjecho-Slowa- kije, Hongarije, west-Duitsland en Joegoslavië uitmaken welk land dit jaar de titel van Europees kam pioen zal mogen voeren. Het Rus sische team, dat titelhouder is, vertrok met de beste verwachtin gen naar Oberhausen SPORT SCHAKEN Henk van der Ploeg behaalt schaaktitel Professor-Zeemanlyceum Vrijdag 16 juni jl. is de laatste ronde gespeeld. De strijd was zeer hevig, vooral die om de tweede plaats Henk van der Ploeg speelde met wit tegen Jan Elzerman en r.iet goheel tegen verwachting werd dit z'n eerste nederlaag. Wim Klaassen speelde tegen Koos van den Heuvel, doch aangezien deze partij na twee uur spelen nog niet klaar was, werd besloten d? vol gende morgen verder te spelen. Wim Klaassen won, evenals de vol gende partij van Koos van den Heuvel Henk van der Ploeg was door deze twe? overwinningen al definitief kampioen. Zijn volgende partij tegen Jan Elzerman had al leen nog maar invloed op de twee- d3 plaats. Deze voorlaatste partij van het schaaktoernooi had een enigszins dramatisch verloop door dat Jan Elzerman in de twaalfde zet opgaf. Jan Elzerman had nu twee punten evenals Koos van den Heuvel; zij zullen op een nog na- d?r te bepalen datum een beslis singspartij spelen om de derde plaats. Wim Klaassen was door de ze laatste overwinning van Henk van der Ploeg op de tweede plaats gekomen met drie punten Henk van der Ploeg, die slechts één par tij van de dertien verloren heeft, stond nu vast op de eerste plaats en is dus kampioen. De juiste uit slagen zijn; Van dT Ploeg-Elzerman 0-1, 40 zetten; Elzerman-Van der Ploeg, 0-1, 12 zetten; Klaassen-Van den Heuvel 1-0, 40 zetten; Van den Heuvel-Klaassen 0-1, 43 zetten. De eindstand is nu in de finale: le Henk van der Ploeg, B4, 5 punten; 2e Wim Klaassen, IV, 3 punten; ex aequo: 3e Jan Elzer man, 2b, 2 punten; 4e Koos van den Heuvel, 2b, 2 punten. KORFBAL S.D.K.B. Unltas I-NOAD I 2-1 In een goede partij korfbal, die het aankijken ten volle waard was, heeft Unitas op het nippertje met 2-1 van NOAD gewonnen, en daar mede de eerste thuisspelende wed strijd in winst omgezet. De eerste helft die zonder doel punten verliep, gaf een aardig veldspel te zien, waarin beide ver dedigingen de hoofdrol speelden. Een schot van de snelle Han Steen- land draaide uit de mand. Aan de andere kant overkwam Judo Kou- ijzer dit zelfs drie maal achtereen, terwij 1 Martin Hanse zelfs nog een strafworp miste. Met blanke stand brak de rust aan. Na de rust golfde het spel "snel op en neer en er kwamen kansen aan beide zijden. Het eerste succes was voor Unitas, de benjamin van dit twaalftal, Nellie Hanse, opende de score met een schot dat eerst tegen de buitenkant van de mand kwam en door effect over de rand aan de goede kant van de mand rolde, 1-0. NOAD stelde alles in het werk om de gelijkmaker te scoren, die ook tot stand kwam met een ver schot van Rinus de Rijke. Na de vakwisseling kwam Unitas weer aan bod. Kempis van Ruis- wijk scoorde met een voortreffelijk doelpunt uit een doorloopbal, 2-1 Onder hoogspanning verliepen de laatste minuten, maar in de stand kwam geen verandering meer. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 19-6. Officieuze noteringen per 100 kg. Voedergranen: Maalgerst, vol gens monster, f 24-25,25; Kippe- gerst, volgens monster, met stro?ve handel, f 25,25-26,50; Haver, onge punte, volgens monster f 21,-22,75. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten op monster f 22 50- 24,50, prima kwaliteiten tot f 29,50; Schokkers op monster f 23-25, pri ma kwaliteiten tot f 30. Bruine bonen op monster, boe- renschoon, droog, naar kleur van f 20-42,50. ONGELUKKEN OP DE WEG DEN HAAG. De 85-jarige mevr. D Buyten-Saiken, uit Den Haag is in het ziekenhuis aan het Westeind overleden aan verwondingen, die zij op 8 juni bij een verkeersonge luk had opgelopen. EINDHOVEN In het Blnnenzie- kenhuis te Eindhoven is overleden de 54-jarige mejuffrouw M. van der Broek uit Eindhoven. Zij was gewond in het ziekenhuis opgeno men na een verkeersongeval op 12 juni. AMSTERDAM. In het Juliana- ziekcnhuis te Amsterdam is over leden de 85-jarige heer W. Mole naar, di? 14 juni op de Hoofdweg bij het oversteken door een scooter werd aangereden Hij liep daarbij een hoofdwond en een gecompli ceerde b?enbreuk op. Geslaagde eerste dag van „beendereujaclit" ZIERIKZEE, 19-6. Daartoe in de gelegenheid gesteld door het win nen van de „Shell-prUs", zijn maan dag twee conservators, drs. C. J. Overweel en drs. G. Kortenbout van der Sluys van het Rijksmuseum voor geologie en mineralogie in Lei den, een speurtocht op de Ooster schelde begonnen naar fossiele beenderen. Deze speurtocht zal met een en kele onderbreking een maand du ren. Dat de Oosterschelde, die reeds lange tijd als een vergaarbak van fossiele resten wordt be schouwd, niet ten onrechte zo wordt genoemd, is reeds op deze eerste dag van de „blenderjacht" gebleken. Desgevraagd verklaarde drs. Kortenbout van der Sluys en thousiast te zijn over het resultaat van de eerste dag. Behalve een mooie kies van een uitgestorven olifantensoort en een stuk bot van een holenbeer, welke laatste Zeeland zeldzaam is, hadden de beide conservators nog verscheide ne beenderen g?vonden, waarvan de herkomst nu nog onbekend is. Nadat de Oosterschelde, die vol gens drs. Kortenbout door zijn grote verscheidenheid aan fossiele beenderen zeer interessant is, is afgevist, zullen ook enkele tochten naar de Westerschelde worden ge maakt. De toekomstige afsluiting van de Oosterschelde is volgens drs. Kortenbout een van de redenen geweest om een zo grootscheepse tocht te ondernemen. Wanneer na melijk dez? arm zal zijn afgesloten, rullen de stroomgeulen waarin nu wordt gevist, langzamerhand dicht slibben, waarbij de beenderen zul len worden bedekt. LAND- EN TUINBOUW Bevorder klavergroei na hooioogst Er was veel gras en hiervan is al tamelijk wat ingekuild. Thans is de hooioogst flink gaande. En nu denken we weer verder. In de af gelopen maanden schreven vele grasland-specialisten: denk om de winterbemesting. Daar is, door de vele regen in het voorseizoen (na jaar en winter) en door het vroege voorjaar, niets van gekomen. En nu er veel gegroeid is, klemt dit des temeer. Men mag daarbij nog wel eens de aandacht vestigen op de kali bemesting. Door de natheid was de grond al armer aan kali geworden, en nu er veel gras op groeide is er bovendien nog extra aan onttrok ken. Dit kan straks, in de zomer en op het nagras, een ongewenste te rugslag geven. Zowel in de hoe veelheid gras, als in de eenzijdig heid van het bestand. Door kalibemesting, nu direct na de hooioogst, helpt men ook de kruiden en de klavers aan de groei. En het blijkt meer en meer, dat die van wezenlijk belang zijn voor de gezondheid van het vee! Daarom, vergeet na de hooioogst de kalibemesting niet. Raadpleeg voor de norm de landelijke advies basis. Is alles normaal, dan is 200 kg kalizout 40 procent per hectare doorgaans goed. Na de hooioogst bevordert dit tevens de klavergroei. OUTILLAGE KREEG OPKNAPPER Speeltuin „Molleman" te Zierikzee weer geopend De speeltuin „Molleman" aan de Baden Powell-weg is weer open gesteld voor het jeugdige publiek. Na een „baisse'-priode lijkt thans een nieuw tijdperk aangebroken, waarin de jeugd weer volop genie ten kan van de attrakties, die de speeltuin biedt. Middel om zover te krijgen was de opknapper, die de outillage van de speeltuin kreeg, want zonder goede „spullen" uiter aard geen kinderpret" Het is niet meer vruchtbaar om na te gaan hoe de verslapping in het speeltuinbeleid is ontstaan, maar het belangrijkste is thans dat de zaak weer draaien kan als van ouds, zo niet beter. Het oude be stuur heeft zich. geruggesteund door het gemeentebestuur - be ijverd om de speeltuin weer in orde ie maken, een omvangrijk karwei daar de toestellen vrijwel alle on derhanden moesten worden geno- ZIERIKZEE. In de koffiekamer van de Concertzaal vergaderde de Vereniging tot Wering van Armoe de te Zierikzee. HAAMSTEDE. Op de droge bloembollenveiling hier ter plaatse zijn 700.000 bollen - tulpen en nar cissen - geveild. NIEUWERKERK. Het fanfare korps „Oefening en Uitspanning" gaf een zomerconcert in de tuin van de sociëteit „Concordia" te Zierikzee. RENESSE. Een van hier afkom stige koe, verkocht aan een vee houder te Zierikzee en gestatio neerd in een malse wei, is uitge broken en heeft alleen de wg ge vonden naar zijn oude baas in de kop van Schouwen. ZIERIKZEE. Bestuur en leden van het harmoniegezelschap „Kunst en Eer" maakten een uitstapje naar Burgh en Haamstede. Uitgeleide gedaan door vele belangstellenden, vertrokken zij onder de opwekken de tonen van de muziek. ZIERIKZEE (Adv.). DriU-broe- ken f 1,75; Moleskin-broeken f 2,25 en Beaverteen-broeken f 2,75. SCHOUWEN. Twee biologen uit Amsterdam en Den Haag hebben een studie gemaakt van de planten, wereld op het eiland. Zij schrijven: „vrijwel algemeen werden we voor kunstschilders aangezien en later dacht de bevolking dat wij kruiden zochten met geneeskundige wer king. De jeugd heeft ons geen en kele maal nageschreeuw. hetgeen elders „normaal" het geval is". KERKWERVE. Bij de gehouden aanbesteding van 10 000 kg. ka- toenmeel was slechts één inschrij ver, aan wie de levering wegens hoge PrV* - evenwel niet is ge gund. BROUWERSHAVEN. Uit deze gemeente zijn dijkwerkers naar Vllssingen vertrokken om daar werkzaam te zijn aan betonwerk tegen een dagloon van meer dan drie gulden- men. De zandbak kreeg vers zand. De schommels werden voorzien van plankjes en nieuw touwwerk, de glijbaan werd in orde gebracht en de beplanting verzorgd en gecom pleteerd, zodat een goed geheel ontstond. Het oude bestuur kan nu een „schone zaak" overdragen aan het nieuwe bestuur, dat over het gebruik een beslissing zal moeten nemen, wat betreft de toelating van kinderen, in verband met het al of niet lid zijn der ouders van de vereniging. In ieder geval stemt het tot vol doening dat de jeugd weer in de speeltuin terecht kan De speeltuin is geopend 'op de middaguren (4-6 uur) en op zaterdagen van 2-6 uur. Boeken en Brochures „EIERDRANKEN" en „KIP" Van het Produktschap voor Pluim vee en Eieren ontvingen wij inte ressante, kleurrijke nieuwe folders over „Eierdranken" en „Kip - het beste van het beste". Deze folders zijn zojuist in een oplage van één miljoen exemplaren verschenen en zullen in de maand juli, via de de taillisten, het publiek bereiken. Uit de fraaie folder „Eierdran ken" blijkt wel dat met eieren tal van dranken kunnen worden be reid, die heerlijk van smaak en bovendien uitermate gezond zijn. Sommige koud, andere warm ge serveerd, zijn het dranken die op ieder uur van de dag passen en gewaardeerd worden. Koude dran ken zijn b.v.: ei-cocktail, ei-honing drank, ei-karnemelkdrank, ei-yog- hurtdrank en ei-vruchtendrank. Enkele vormen van warme eier dranken zijn: ei-melkdrank, ei- cacaodrank en ei-koffiedrank. Even fraai als de eifolder is de aantrekkelijke folder over kip uit gevoerd. met o.a. recepten voor kip met barbecue-saus, kippesoep, kip „King en David" en stoofschotel van kip met rijst, waaruit wel blijkt dat met kip zich tal van de lek kerste gerechten laten bereiden. Gouden Prins-Bernhard- gedenkpenning AMSTERDAM. 20-6. De Neder- landsche Ilandel-MaatschappU zal ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van Prins Bernhard, met diens toestemming, een gouden gedenkpenning uitgeven. Deze Prins Bernhard-penning, die wordt geslagen bij 's Rijks Munt in Utrecht naar een ontwerp van de heer Geurt Brinkgreve te Am sterdam, zal verschijnen in twee afmetingen: één met een diameter van 25 mm (gewicht 7,776 gram) en één met een doorsnede van 18.5 mm (3,9 gram). Hij draagt aan de voor zijde de beeltenis van de Prins en aan de keerzijde het wapen van Zijne Koninklijke Hoogheid met het jaartal 1961. Van 28 juni af zullen de pennin gen verkrijgbaar zijn bij alle kan toren van de Nederlandse Handel- Maatschappij, die andere banken en juweliers in de gelegenheid stelt ze tegen vastgestelde prijzen bij haar te kopen. De verkoopprijzen aan het publiek zijn vastgesteld op f 55,en f 33,Het verschil tus sen kostprijs en verkoopprijs wordt bestemd voor een door de Prins aan te wijzen doel. Verdachte dood van jongetje AMSTERDAM, 20-6. De Amster damse politie heeft de 20-jarige F. G. H O. en zijn 19-jarige echtge note A. O.-S uit de Nieuwe Lelie straat aangehouden, die ervan ver_ dacht worden de hand te hebben g?had in de uit de sectie gebleken onnatuurlijke dood van hun zes maanden oude zoontje. Het kind overleed vorige week vrijdag. De huisarts had een natuurlijke dood geconstateerd maar op aandring?n van e?n der grootvaders van het kind werd door de anatoom-patho loog, dr. J. Zeldenrust, een onder zoek ingesteld. Hij kwam tot de conclusie, dat het jongetje door verstikking of wurging om het le ven moet zijn gekomen. GEMENGDE BERICHTEN In Zuid-Tirool zijn twee jonge lieden gedood door militaire pa trouilles, die belast zijn met de be waking van elektrische centrales na de aanslagen van de laatste tijd De jongelieden hadden geen gehoor gegeven aan sommaties om stil te staan. De Amerikaanse delegatie bij de veertienmogendhedenconferentie in Genève inzake Laos, heeft berich ten ontvangen over nieuwe schen dingen van het bestand in Laos door strijdkrachten van de pro- communistische Pathet Lao, zo is zaterdag in gezaghebbende kringen in Genève vernomen. Deze schen dingen hadden zich in de afgelopen 48 uur voorgedaan. Het Turkse staatshoofd, gene raal Gursel, heeft maandagavond tot verslaggevers gezegd dat moge lijk vóór oktober in Turkije ver kiezingen zullen worden gehouden. DEN HAAG. Met een speciaal vliegtuig, vermoedelijk een Lock- he?d „Electra II" van „Air Ceylon" (met welke maatschappij de K L.M. samenwerkt), zal naar het zich laat aanzien heden (dinsdag) des mid dags om tien minuten voor half vier een aantal gewonden van het ongeval met de „Sirius" op Schip hol aankomen. DEN HAAG. Zaterdagmiddag zijn tussen één en vijf uur op het Sche- veningse strand-noord negen men sen door de politie uit de zee ge red. Alle negen (zes vrouwen en drie mannen) verkeerden in moei lijkheden, doordat zij of in een zwin terecht waren gekomen of door de sterke onderstroom het strand niet meer konden bereiken. Zes van "hen waren Duitse badgasten. DEN HAAG. Zo door het dolle heen was de 21-jarlce portier C. G. R. zaterdagavond bij een ruzie in een café aan de Gortstraat in Den Haag, dat hij twee agenten, die de eigenaresse van de zaak op haar verzoek te hulp waren gekomen, respectievelijk in een oor en in een duim beet. Verwachting tot woensdagavond: Westelijke wind Aanvankelijk veel bewolking cn hier en daar wat lichte regen, mor gen overdag weer opklaringen; zwakke tot matige wind uit weste lijke richtingen; koel voor de tijd van het jaar. Hoogwaterstanden 21 juni. Zon op 4.19, onder 21.04. Maan op 12.42, onder 0.50. 22 juni. Zon op 4.20, onder 21.04. Maan op 13.48, onder 1.12. Eerste kwartier: 21 juni te 10.02. ZIERIKZEE: 21 juni 8.45 v.m. 20.47 n.m. 22 juni 9.45 v.m. 21.54 n.m. BROUWERSHAVEN: 21 juni 8.09 v.m. 20.35 n.m. 22 Juni 9.09 v.m. 21.39 n.m. Doodtij: 23 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 20-6. - Het K.N.M.I. deelt mede: Een nabij de Azoren gelegen gebied van hogedruk heeft zich de laatste dagen meer en meer over west-Europa uitgebreid. In verband hiermede is het in onze omgeving zonnig weer geworden. De wind bleef echter nog overwe gend westelijk, zodat voortdurend aanvoer van koele lucht plaats vond en de temperaturen beneden normaal bleven. Langs de noordelijke rand van het hogedrukgebied bewegen en kele kleine storingen in de richting van Europa. De meest oostelijke hiervan naderde vanmorgen Ier land. Ze kan vannacht of morgen ochtend Nederland passeren, het geen met enige regen gepaard zal gaan. Daarna zijn weer opklaringen te verwachten, het eerst in het noorden en westen van het land. De temperatuur blijft te laag voor het begin van de zomer. Sympathie van Vendee-burgemeesters Wegversperringen LA ROCHE - SUR - YON (West- FrankrUk). De burgemeesters van de Vendee hebben maandag mede gedeeld dat z(t, vanaf donderdag aanstaande, gedurende vtyf dagen in staking zullen gaan, om zo doende blijk te geven van hun medeleven met de vcrzetsaotle der Bretonse boeren. Z\j zullen gedu rende deze periode geen huwelijken voltrekken en in het algemeen geen documenten tekenen. De „revolutie" der Bretonse boe ren, die protesteren tegen de da lende aardappelprijzen en de re- gcrlngslnndbouwpolitiek, heeft zich maandag in zuidelijke richting uit gebreid. Tweeduizend boeren, van wie er velen met hooivorken waren gewapend, beletten.ambtenaren van de te La Roche-Sur-Yon gevestigde zetel van het bestuur van het de partement van de Vendee, het ge bouw hunner werkzaamheden te betreden. Duizenden boeren versperden maandag nog meer wegen en toe gangswegen tot spoorwegen in Bre- togne, dit ondanks de zaterdag jJ. door de Franse regering gedane be kendmaking inzake maatregelen tot steunverlening aan de Bretonse boeren, waarbij werd gedacht aan het instellen van een nieuwe streek- markt, tegemoetkomingen bij het vervoer en aankoop door de rege ring van overtollige landbouwpro- dukten. In de omgeving van het ongeveer 20 km ten oosten van Rennes ge legen Chateaubourg trokken maan dag Bretonse boeren met ongeveer vierhonderd tractors op naar deze plaats, om te pogen aldaar weg versperringen op te richten. Zij stuitten echter op dóór de politie opgeworpen wegversperringen. Een veertigtal tractors wisten in Cha teaubourg zelf door te dringen. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 20-6 te Mil- fordhaven. Crania, 19-6 ten anker Bittermeren Suezkanaal. Korenia (t.), 19-6 dwars Christmas eilanden naar Geelong. Philippia (t), pass. 19-6 Kaap de Garde naar Thameshaven. Tegelberg, 21-6 te Montevideo ver wacht. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Voorschoten (als pred. voor buitengew. werk zaamheden „Hulp en Heil"): W. Zijlstra, Wijckel (Fr.). Geref. Kerken Beroepen te Zuid-Beijerland: A. Verschoor, Vlissingen; te Krabben- dijke: A. Verdoom, kand., Voor schoten. Aangenomen naar Delft als stu- dentenpred.: R. J. v. d. Veen, stu- denten-hulppred. aldaar, die be dankte voor Hilversum (6e pred.pl.). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Werkendam: F. Bak ker, Driebergen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Corsica (U.S.A.)A. Vergunst. Rotterdam-Centrum. Doopsgezinde Broederschap Beroepen te Veenwouden-Zwaag- westeinde-Buitenpost: C. J. B reek huis, Edahi-Monnikendam-Midde- lie. Aangenomen naar Vlissingen: mej. da. M. J. van Hamel, Wor- kurh-Koudum. Vrije Evangelisch Gemeenten Bedankt voor Nijverdal (2e pred.- pl.)A. J. Buurman, 's-Gravenhage. Polderhuis geopend van Waterschap Tholen SINT MAARTENSDIJK, 19-6, De commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot. heeft gisteren - maandag - het nieuwe polderhuis van het Waterschap Tholen te Sint Maar tensdijk officieel geopend. In aan wezigheid van bestuur, oud-polder bestuurders en genodigden hees de commissaris de driekleur voor het fraaie g?bouw, dat reeds enige tijd in gebruik is. Na afloop van de plechtigheid verzamelden de aanwezigen zich in het Holland Huis te Scherpenis- se, waar onder meer het woord wrd gevoerd door de commissaris en de dijkgraaf van het Waterschap Tholen, dat op 1 januari 1959 door concentratie is ontstaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2