Fitter J. de Koning verlaat bedrijf met pensioen STAD EN PROVINCIE LAATSTE NIEUWS Te Burgh heeft burgemeester Jhr. R. J. H, Q. Röell hef nieuwe pension- restaurant „Zeelust" geopend. Het mooi gelegen pension heeft een eet zaal voor 40 personen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). AFSCHEID BIJ DE WATERLEIDING-MAATSCHAPPIJ ZIERIKZEE, 16-6. Het dagelijks bestuur van de Waterleiding Maat schappij „Schouwen-Duiveland", de directie en het voltallig personeel hebben vrijdagmorgen op een spe ciaal belegde bijeenkomst in hotel „Van Oppen" afscheid genomen van de heer J. de Koning, fitter eerste klas, die de maatschappij gaat ver laten in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De scheidende functionaris - aan wezig met vrouw en dochter - werd toegesproken door de waarnemend voorzitter, burgemeester S. Francke van Middenschouwen, die herin nerde aan de indiensttreding van de heer De Koning op 19 mei 1930, korte tijd dus vóór de officiële in gebruikneming van de waterleiding op Schouwen-Duiveland. Uiteraard was er toen een ander bestuur en de personeelsbezetting bestond uit negen mensen. Spreker prees de ijver van de scheidende fitter, die gedurende al die jaren klaar stond in te grijpen om - na buisbreuken - de gestoorde watervoorziening zo snel mogelijk te herstellen. Abnormale omstandigheden In de praktijk kwam het er op KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Met een dave rend applaus en vele bloemstukken is het Concertgebouworkest vrij dagavond door een uit bijna negen duizend personen bestaand publiek hartelijk verwelkomd in de Europa hal van het R.A.I.-gebouw, om voor de eerste maal na de succesvolle Amerikaanse toernee een concert te geven voor het Amsterdamse pu bliek. ROERMOND. Op de rijksweg Roermond-Horn is een personen wagen uit Vlaardingen bij een in haalmanoeuvre in frontale botsing gekomen met een Duitse vracht auto uit Dusseldorf. De 34-jarige bestuurder van de personenwagen, C. Lichtendahl uit Vlaardingen, was op slag dood. Zijn wagen werd yol- komen vernield. HOORN. De laatste stalhouder in Noord-Holland, de heer W. Gale- sloot te Hoorn, heeft het bijltje er bij neergegooid: hij kon het niet meer bolwerken. Dezer dagen heeft hij alle paarden en uitrusting ver kocht en werk gezocht in de Zaan. De stalhouderij werd sinds 1906 door de heer Galesloot gedreven. De laatste 27 jaar was hij „eigen baas" MEYEL. Op de Roermondse weg te Meyel werd de 75-jarige mevr. J. van Heugten uit Meyel door een autobus overreden en vrijwel op slag gedood. DELFT. De werkzaamheden in verband met het bergen van de V-l te Delft zijn thans zo ver gevor derd, dat een door damwanden be schermde werkput gereed is. Men meent nu zo ver te hebben gegra ven, dat men dichtbij 't projectiel is, dat zich - naar men heeft be rekend - op ongeveer elf meter diepte onder het maaiveld moet be vinden. HAARLEM. In de Ursulakliniek in Wassenaar is overleden de 17- jarige timmerman G. van der Noordt uit Haarlem, die op de hoek Vergierdeweg en Muiderslootweg in Haarlem-noord met zijn brom fiets in botsing was gekomen met een autobus van de Noord-Zuid hollandse vervoermaatschappij. LAREN. In het ziekenhuis te La ren is overleden de 62-jarige heer J. C. Timmer uit Laren. De man werd op 5 juni bij een verkeerson geluk zwaar gewond. AMSTERDAM. De 70-jarige Am sterdammer S. Kok is bij het over steken van de Westermarkt onder de tram gekomen. Bij aankomst in het Wilhelmina gasthuis bleek de man te zijn overleden. neer, dat de heer De Koning - ge let op het oorlogs- en rampgebeu- ren - twintig jaar onder abnormale omstandigheden heeft gewerkt. In het bijzonder bracht de oorlog ex tra inspanning mee, want - met en kele collega's - werd de heer De Koning verdacht van het geven van seinen aan de geallieerden, die toen reeds op Noord-Beveland waren. Ze werden opgesloten in de molen in de Lange Nobelstraat en hun kle ding werd munitieus onderzocht. Sprekend over het werk van de scheidende fitter merkte de heer Francke op, dat het wellicht niet zo in het oog lopend is, maar daarom nog niet minder belangrijk. Het was werk in het belang van de be volking van Schouwen-Duiveland, die gediend is met een goede water voorziening. Voor dit werk bracht de waarnemend voorzitter de heer De Koning hulde, in welke huldi ging hij ook diens echtgenote wilde betrekken, die bedacht werd met een fraaie ruiker. Als blijvend aan denken ontving de heer De Koning een vouwstoel en een lektuurbak. „Duizenden lekken" Ook de directeur, ing. J. F. van Sloten, ging terug in het ver leden, herinnerend aan het begin- salais en het delen in de „winst", waaraan in 1933 een einde kwam ten bate van een. meer zekerheid gevende iagere pensioensbijdrage. Spreker wees er op dat de heer De Koning duizenden lekken heeft ge repareerd en ontelbare buisverbin dingen. heeft gemaakt, werkzaam heden waarbij hij een goede ge zondheid behield en die altijd op- gewenkt en ijxerig werden verricht. De directeur betuigde hiervoor zijn grote erkentelijkheid.- Nu is het al les afgelopen en daar er ter plaatse nog geen werkplaats is voor gepen sioneerden bood spreker de heer De Koning aan nog een gedeelte van de dag te blijven werken. Tot slot deed hijhem en zijn familie de beste wensen toekomen voor de toekomst. Het hoofd van de technische dienst, de heer Den Os, roemde ten slotte de ijver en kameraadschap van de heer De Koning. Hij bood bloemen aan en een elektrisch scheerapparaat. De heer De Koning zelf sprak tenslotte dankwoorden, die even later nog eens extra werden onder lijnd door diens dochter. Hierna sloot de waarnemend voorzitter het officiële gedeelte. Ge ruime tijd bleef men nadien nog gezellig bijeen. In hooiberg ROSMALEN, 18-6. Zater- dagmiddag werd het zesja rig zoontje Herman van de familie Hubers te Rosma len vermist. Het jongetje was met zijn rijwiel weg gefietst. Heel de nacht heeft de politie met particulieren naar het kind gezocht. Te vergeefs echter. Zoidagmor- gen is het kind door een landbouwer te Maren ge vonden. Het kina lag in een hooiberg te slapen. Het had een afstand afgelegd van twintig kilometer. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 19-6. Aangevoerd 1720 stuks vee, te weten 940 vetjte koelen en ossen 78o varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen: f 3,18-3,48; f 2,80-3,18; f 2,60- 2,80; varkens (levend gew.) f 1,84- 1,82-1,80. Vette koeien en ossen: aanvoer iets kleiner; handel: redelijk; ruim prijshoudend, enkele prima's bo ven notering. Varkens: aanvoer: als vorige week; handel: vlot; prij zen: hoger; prima vleesvarkens bo ven notering; zware varkens f 1,70- 1,72; slachtzeugen f 1,60-1,62. Vergadering Zierikzeese gemeenteraad op dinsdag 27 juni Voorstellen tot enkele subsidieverleningen ZIERIKZEE, 16-6. Op dinsdag 27 juni a.s. komt de gemeenteraad van Zierikzee ten stadhuize in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt een vijftiental punten. B. en w. stellen de raad voor over te gaan tot verkoop van een gedeelte van het industrieterrein (uitbreiding) aan de P.Z.E.M. voor de bouw van een transformatorsta tion langs de Oosthavendijk voor de fabrieksgebouwen van Smit Bolnes N.V. Aan de raad zal wor den aangeboden het verslag over 1960 van de districtsschoolartsen- dienst, de begroting 1961 voor het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis en het jaarverslag over I960 van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland". Voorts stellen b. en w. voor deze keer het gehele geraamde subsidie bedrag van f 500,toe te kennen aan de Zierikzeese Oratorium Ver eniging, gelet op het grote tekort dat het jongste concert opleverde. Voorgesteld wordt garantie te ver lenen voor de betaling van enige pensioenen en wachtgelden aan voormalig personeel van het zie kenhuis te Noordgouwe, tegenover de Stichting Rode Kruts-ziekenhuis Schouwen-Duiveland. De speeltuin Voorgesteld wordt verder een krediet van f 500,beschikbaar te stellen voor de uitvoering van het noodzakelijk herstel van de speeltuin „Molleman". Nodig zijn schilderwerk, vernieuwing hout werk, aanschaf van zand, touwwerk en schommels, herstel van de af rastering en de aanschaf van grint. Medewerking wordt gevraagd door „Beter Wonen" voor de bouw van 46 woningwetwoningen, in de vorm van te geven voorschotten op het BRUINISSE Bouw drietal bungalows Tussen Dorpsweg en Buurtpad te Bruinisse, in de nabijheid van de noodwoningen, wordt een drietal bungalows gebouwd, voor de tijde lijke huisvesting van enige func tionarissen bij de N.V. Dijksbouw en bij de Kon. Mij. voor Wegen bouw, welke maatschappijen be trokken zijn bij de Deltawerken. Ook arriveerde deze week weer een grote woonark, die ligplaats koos in de werkhavën. Een bungalow wordt gebouwd op grond van de heer Joh. de Jonge, de twee andere op gemeentegrond. Water In machinekamer van schip Toen een der mosselkwekers- knechts zaterdagmorgen bij het krieken van de dag op de haven kwam, zag hij dat er iets niet in orde was met het mosselvaartuig „Bru 30" van de heer J. H. Jume- let. Hij waarschuwde de eigenaar en bij een ingesteld onderzoek bleek dat in de machinekamer veel water stond. Een gesprongen klink nagel was oorzaak van deze lekka ge, die voor de schipper een scha depost betekent want de accu's voor de verlichting, de startmotor en enkele andere laag aan de mo tor zittende delen waren door het zeewater onbruikbaar geworden. Begin deze week verspeelde de on fortuinlijke visser een net. De problemen in de mosselkwekerswereld In de besprekingen die deze week week in de vergadering van het Produktschap voor Vis en Vispro ducten werden gehouden, werd van de zijde der kwekers gewezen op de feilen die de huidige regeling voor ds mosselkwekers vertoont. Inderdaad is het voor sommige kwekers met een laag standaard- capaciteitscijfer niet mogelijk in de mosselkwekerij een goed bestaan te vinden Maar deze kunnen tot dus ver nog overschakelen naar de gar nalenvisserij. Dit werd vorig jaar door J, H. Jumelet van de Bru 30 gedaan, terwijl thans ook Gebrs. van Kooten, Bru 34, hun vaartuig voor de garnalenvisserij in gereed heid brengen. Huishoudschoolleerlingen naar de Westhoek De leerlingen van de Chr. Huis houdschool te Bruinisse brachten vorige week enige dagen (15-17 juni) door te Haamstede in het kampeerhuis op „Ginsterveld". Er werden per fiets verschillende tochten gemaakt naar bekende pun ten in de omgeving, terwijl begun stigd door fraai zomerweer ook het verblijf aan het strand een waar genoegen was. De lejding berustte bij de directrice mej. J. Quant, bij gestaan door de andere leerkrach ten. BURGH Onderwijzer brak been Juist nu de moeilijkheden in de o.l.-school in verband met de le- rarenvoorziening weer waren op gelost, komt het bericht dat de heer J. Kingma uit Eindhoven, die de hoogste klassen les gaf, vrijdag avond op weg naar Eindhoven met zijn brommer Is verongelukt en daarbij een been heeft gebroken. financiëringsplan. In verband met bet ingediende beroepsschrift dooi de heer J. Stevense, stellen b. en w. voor, zulks op verzoek van de voorzitter van het Ambtenarenge recht te Rotterdam, de notulen van de (besloten) raad van 4 oktober over te leggen aan het Ambtena rengerecht. De Newyorkers kunnen van dins dag af een telefoonnummer draaien om inlichtingen te krijgen over ver keerssituaties in de stad, waaronder trein- en busvertragingen, opstop pingen en andere bijzondere ver keersomstandigheden. Daar de school nog tot september over een derde leerkracht mag be schikken en deze ook reeds drie weken aanwezig is, zijn de nu ont stane moeilijkheden met enige sa menvoegingen weer wel te over komen. BURGH/HAAMSTEDE Opengestelde wegen In het Domein Men verzoekt ons mede te delen dat er weer een aantal wandelwe gen in het Domein voor het publiek zijn opengesteld. Zo is er een nieu we weg afgebakend die loopt van de Adr. v. d. Weijdeweg naar ds nieuwe kweektuin, dus halverwege de weg naar het Pompstation links af. Over deze weg komt men dan in de bebossingen aan de z.o.- grens van het Domein. Er staat hier overal een prachtige kamperfoelie- beplanting. Verder zullen de wan delwegen naar de vuurtoren en dis bij 't Pompstation begint nu reeds worden opengesteld tot 1 oktober, dus in veel ruimere mate dan het vorig seizoen. Aan het einde van de bebossing, ongeveer ter hoogte van de oude eendenkooi, is een nieuwe duinovergang gemaakt die dit gebied met het strand verbindt. Deze duinovergang ligt 100 meter zuidelijk van strandpaal 14. De overgang is voorzien van een trap. In verband met het uitvallen van een der rondleiders van de weke lijkse excursies, dhr. de Haan, die een ernstig motorongeluk is over komen, worden mensen gevraagd, die bereid zijn bij de rondleidingen als leider of gids op te treden. De heer Lysen die de rondgongen dik wijls zelf leidt, zei ons dat de ex cursies zo'n grote toeloop nemen, dat er dringen^ gidsen bij moeten komen. Het is maar een kwestie van 1% uur. Door de openstelling van deze wandelwegen heeft het Domein een nog grotere aantrekkelijkheid ver kregen. Vooral de verbinding met de vuurtoren is een prachtige na- tuurweg. Ook de nieuwe ingang bij de v. d. Weijdeweg is in één woord majestueus. Liefhebbers van een schitterende natuurwandeling moe ten echter wel denken aan de be nodigde toegangskaarten die op de bekende adressen zijn te verkrij gen. Denk er eveneens aan, deze unieke omgeving niet te ontsieren met papier-restanten of dergelijke zaken. HAAMSTEDE Vergeefse reis „Blankenheijm" De reddingboot „Blankenheijm", kapitein Minneboo, heeft vrijdag avond een vergeefse reis gemaakt. Aanleiding tot het uitvaren van de „Blakenheijm" was een bootje met aanhangmotor, bemand met drie Duitsers, dat te kampen had met motorpech. Toen de reddingboot evenwel te Westenschouwen was aangekomen, was het de Duitsers inmiddels gelukt hun bootje aan het strand te brengen, zodat de „Blankenheijm" een vergeefse reis had gemaakt. RENESSE Aan de Academie de Coiffure te Rotterdam slaagde onze dorps genoot de heer J. M. Moerland voor het examen dameskapper. Bejaarden naar Utrecht Dinsdag zal door de ouden van dagen uit Renesse een trip worden gemaakt naar de provincie Utrecht Evenals in de voorgaande jaren is de belangstelling voor dit uitstapje weer groot. Om precies half acht zal met de aanvang van de reis, vanaf het Dorpshuis, een aanvang worden gemaakt. NOORDGOUWE Bejaarden maakten ellandtrip Zaterdag j.l. maakten de bejaar den traditiegetrouw een rondrit over Schouwen-Duiveland dank zij het prachtige weer een heerlijk uit stapje waarop volop genoten werd. Dit uitstapje kon worden gemaakt dank zij de autobezitters, die de deelnemers eerst brachten naar de Deltawerken te Bruinisse. Van daar ging het naar Ouwerkerk waar in café Vijverberg de inwen dige mens werd versterkt. Via een afwisselende route toerde men ver volgens over Burgh en Haamstede naar de Westhoek. Te Eikerzee ge bruikte men in het nieuwe café in de molen een verversing, wat zich na de grote trip uitstekend liet smaken. Vervolgens werd naar huis terug gereden, waar in het jeugd- gebouw de koffie al klaar stond. De heer Goosen bracht hier dank aan de autobezitters voor hun me dewerking, waardoor de bejaarden op een prachtige middag kunnen terug zien. SPORT ATLETIEK Verregende atletiek in Putte Een gestadige regen en een, voor al bij de sprint en springnummers, slechte accomodatie verhinderden bij de overigens door Excelsior '55 goed georganiseerde wedstrijden het leveren van topprestaties. Toch kwam Hans Klompe tot een tijd van 11.9 sec. op de 100 m. A- junioren, wat hem een 2e plaats opleverde. Rietje Stoutjesdijk slaagde er op de 80 m. meisjes B in, haar eeuwi ge rivale, de Hulster atlete Nel Pi- cavet, op d<5 streep met enkele cen timeters te kloppen in 11 sec. rond. Nel Geluk werd 3e in 11.2 sec. Op de 60 m. meisjes C zegevier de zoals gewoonlijk Jopie Stout jesdijk, in 8.9 sec. Jopie Verwest werd 3e in 9 1 en Anjo Rentzing in 9.2 sec. Rietje Stoutjesdijk werd ook nog 2e bij het kogelstoten der B-meis jes met 9.62, achter Janny Schot die 11.53 stootte. Bovendien werd zij nog 3e bij het verspringen met 4 64 m. Op dit nummer werd Ca- trien Schot 2e met eveneens 4.64. Zij werd 2e bij het kogelstoten met 9.24 m. Esther Schot won het nummer kogelstoten dames met een stoot van 11.53 m. en werd derde bij het verspringen met 4.29. Het hoogspringen der A-junioren werd door Henk Hage gewonnen met 1.03 m. en Peter van Sprundel werd derde bij het verspringen jongens B met 5.46 m. KORFBAL Brouwershaven I-S.v. NWK I 4-8 Zaterdagavond heeft een met drie invallers spelend Brouwershaven op het nippertje van Nieuwerkerk gewonnen in een gelijk opgaande strijd, waarbij aan weerszijden vele doelrijpe kansen onbenut werden gelaten. Gezien de krachtsverhou ding der beid© ploegen was een- puntenverdeling op zijn plaats ge weest. Nieuwerkerk liet al vanaf de afworp snel spel zien maar goe de schutters ontbraken in de aan val, De Brouwse aanval had ook geen makje, daar de zeer rappe van Dijke geen scoringskansen bood. Deze prima speler, welke er 'bij Nieuwerkerk de vaart in brengt heeft jammer genoeg geen schut- terscapaciteiten. Na een worp op de korf door van Popering werd een doelpunt van Heijboer afge keurd. De gasten namen in de 17e min. de leiding uit een verre worp van van Popering (0-1). Brouw bleef ook sterk aanvallen en 10 mi. nuten later gaf Wurth een listig achterwaarts balletje vanuit het middenvak aan de vrij staande v. d. Hoek, die bijna vanaf de lijn in schoot (1-1). Ds vakwisseling gaf Brouw alle hoop,, want nu kwamen de scherpschutters Slager en v. d. Weele in het offensief. Prompt ke gelde Slager uit een fraaie door loopbal de bal in de korf (32e min.) en vijf minuten later deed v. d. Weele niet onder voor zijn collega (3-1). De volgende wisseling begon bijna weer met een doelpunt maar Kooman's schot wipte- net op de mand. Na de rust hetzelfde snelle spelbeeld. In de 7e minuut miste van Dijke en in de 8e min. Wurth een strafworp. Nieuwerkerk kreeg verscheidene mooie kansen, welke helaas niet werden benut. In de 17e min. wist van Dijke dan toch de korf te vinden (3-2). Dit moed gevende goaltje werd spoedig ge volgd door een doelpunt van mej. Noordhoek, daar de Brouw-verde- diging iets ging verslappen (3-3). Beide ploegen streden nu om het winnende doelpunt. In de 23e mi nuut liet Verboom Wurth teveel vrij, zodat deze na enige goede po gingen de eindstand op 4-3 wist te brengen. Met een Brouws offensief waarbij H. v. d. Weele ettelijke keren op de korfrand gooide blies de goed leidende scheidsrechter, de heer Vlaander voor einde. VOETBAL KN.V.B Zomcravondcompetitie P.T.T.-Neptunus 2-5. Het programma voor deze week luidt: maandag 19 iuni: P.Z.E.M.-Rijkswaterstaat (kwart over 7, scheidsrechter J. D. v. d. Linde); woensdag 21 juni: P.T.T.-Zierikzeeveteranen (kwart over 7, scheidsrechter T. C. J. Sim mers); donderdag 22 juni: Provinciale Waterstaat-Kon. Zee- landia (kwart over 7, scheidsrech ter W. J. van der Maas); vrijdag 23 juni: „CiW S.-Herverkaveling (kwar over 7, scheidsrechter Th. Sies). DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", Brouwershaven Uitslagen van wedvluchten door de P.V. ,T)e Reisduif" te Brouwers haven, vanaf Chateauroux, op 9 juni jl. In concours waren 33 dui ven. Afstand 571 km. Joh. Flikweert 1. 5; J. M. Kloet 2, 3; A. J. Flikweert 4. Vlucht vanaf Pont St. Maxence op 10 juni jl In concours 81 duiven. Afstand 286 km. G. Flikweert 1. 5, 7, 10, 11; Joh. Flikweert 2. 6; C. van Dixhoorn 3; L. J. Fonteine 4. 15; H. de Vries 8; C. Wesdorp 0; J. M. Kloet 12; L. J. Boogaard 13, 14; J. Pannckoek 16. Verwachting tot dinsdagavond: Vrij zonnig Droog weer met zonnige perioden; zwakke tot matige wind tussen west en noordwest; dezelfde tem peraturen als vandaag of iets ho gere. 20 juni. Zon op 4.19, onder 21.03. Maan op 11.37, onder 0.28. Eerste kwartier: 21 juni te 10.02. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 20 juni 7.53 v.m. 19.57 n.m. BROUWERSHAVEN; 20 juni 7.19 v.m. 19.46 ji.m. Doodtij: 23 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-6. - Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het week einde trok een diepe depressie van IJsland naar noord-Noorwegen. Het bijbehorende front passeerde zon dag met regen ons land. Daarna stroomde met noordwestelijke win den koelere lucht binnen waarin opklaringen voorkomen. De lucht druk steeg maandagmorgen in ge heel west-Europa nog voortdurend in verband met het naderbijkomen van een hogedrukgebied, waarvan 'de kern vanmorgen halverwege tus sen de Azoren en Ierland lag. On der invloed van dit hogedrukgebied zal het ook morgen droog en over wegend zonnig weer zijn, terwijl de temperaturen over het algemeen iets hoger zullen worden dan van daag. Scheepvaartberichten Acmaea (t.), 17-6 te Isle of Grain. Bengalen, 16-6 van Victorias naar Hongkong. Ceres, 17-6 te Pisco. Crania (t.), 16-6 te Alexandrië. Kenia (t), 19-6 te Amsterdam ver wacht. Nieuwe betogingen van Franse boeren LA SOCHE SUR YON, 19-6. In Bretagne zijn vanmorgen de beto gingen van ontevreden boeren voortgezet. Zij hebben zich zelfs tot de Vendee uitgebreid. In La Roche Sur Yon hebben een duizendtal boeren de prefectuur omsingeld en weigeren het perso neel toegang tot de kantoren. In Morbihan hebben zeshonderd betogers zich op het stadhuisplein verzameld. De weg van Guer naar Redon is door tractors geblokkeerd. Meer belasting voorteef VLAGTWEDDE, 19-6. Twaalf vroede vaderen en een vroede moe der in de gemeente Vlagtweddc (Groningen) hebben een ietwat uit zonderlijk raadsbesluit genomen. In die gemeente zullen eigenaren van vrouwelijke honden hoger in de gemeentelijke hondenbelasting woixlen aangeslagen dan de bezit ters van mannelijke dieren. Men zal daar voor het bezit van een teef voortaan tien gulden meer hondenbelasting moeten betalen, dan voor het houden van een reu. Men hoopt op deze wijze het aan tal rondzwervende straathonden in de gemeente in te perken. Het voorstel - ingediend door het raadslid Bruiting - werd met zeven tegen zes stemmen aangenomen. De hondenhouders in de gemeente wachten nu in spanning af, wat Gedeputeerde Staten er van zullen zeggen Het raadslid Bruning redeneerde als volgt: Tal van mensen schaffen zich een hond aan, zonder er bij stil te staan of zij eigenaar worden van een reu of een teef. Nu lopen in deze landelijke gemeente de hon den overal vrij rond en de eige- naars^ hebben dus geen schijn van controle op de relaties, die zij on derling aanknopen. Het hondenle ven in Vlagtwedde is dus zowel ordeloos als tuchteloosDe be zitters van teven worden nogal eens verrast met een nest jonge honden. Volgens de heer Bruning gebeurt het vaak, dat men de jon gen dan in een auto zet, er mee wegrijdt en ze elders eenvoudig uit de wogen zet om ze daar achter tc laten. BURGHSLUIS Geit geeft dagelijks ruim drie liter melk Men verzoekt ons mee te delen - dit naar aanleiding van ons artikel over de onlangs gehouden geiten keuringen - dat de geit van de heer C. Speelman te Burghsluis het presteert iedere dag drie liter en 200 gram melk te geven. De melk van deze in blakende welstand ver kerende geit is bovendien van uit stekende kwaliteit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2