Drie Rode en ©ver nieywe lakens en slepen en hoe omo die fris en wit houdt Omo houdt 't fris en wit mag ik daarop slapen, SNELLE EXPANSIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag 13 juni 1961 No. 18987 o. 1 Als er een nichtje komt logeren, is 't in de meisjes kamer feest. En moeder zou geen moeder zijn, als ze niet helemaal meedeed: zij geeft haar mooie, Moderne Omo (wil met blauwe nieuwe iakensen slopen. ..Waarom ook niet?,,Eens korreltjes) doet wonderen voor moeten die toch uit do linnenkast komen'/denkt ze. de wjtte was yindt j frisheid En bovendien„ze komen er later weer even mooi, even fris in". Want moeder weet als huisvrouw: aven belangrijk voor Uw lakens en slopen als witheid? Dan bent U aangewezen opOmo. Omdat alleen vernieuwde Omo een verhoogde zuurstofwerking heeft. Dit wil zeggen, dat miljoenen zuurstofbelletjes in het sop de blekende taak van de zon overnemen. Voorzichtig, veilig geven ze Uw wasgoed een tintelende, natuurlijke frisheid. Ja, óók in Uw wasmachine bereikt U dit volmaakte resultaat! ...en voor de wolwas? Wol is even veilig in een Omo-sop als in het sop van een speciaal wol wasmiddel. En de blekende werking vanOmodan? Diebegintpasineen heet sop.Terwijl U wol wast in een lauw sop, dus bij een veilige tem peratuur! De waskracht van Omo? Die is volledig, ook in een lauw sop: voorzichtig maar sekuur wordt Uw wol heerlijk fris en schoon. van cosmetische industrie KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De accordeon van de Amsterdamse musicus Har ry Mooten is opnieuw en voor de tweede maal in korte tijd gestolen. DEN HAAG. In een der Haagse ziekenhuizen is overleden de 81- jarige weduwe C. Ch. Camfferman- Sala. Zij was in het ziekenhuis op genomen met verwondingen, opge lopen bij een haar op 5 juni op het kruispunt Bezuidenhoutscheweg- Rijnstraat overkomen verkeerson geval. BOLS WARD. Bij graafwerk zaamheden in het plaatsje Eems- woude bij Bolsward, zijn een aan tal scherven gevonden van aarde werk, vermoedelijk daterend uit de jongere terpperiode. HOLLANDIA. De parlementaire missie die een bezoek aan Neder lands Nieuw-Guinea heeft ge bracht, is maandag van Biak ver trokken. AMSTERDAM. Negen en veertig nabestaanden van in de oorlog ge sneuvelde en in ons land ter aarde bestelde geallieerde militairen ko men op vrijdag 16 juni in Hoek can Holland aan voor een bezoek van enkele dagen. MAARSSEN. De 19-jarige J. H. E. du Cubrant, afkomstig uit Am sterdam, een pupil van „Vecht oever" in Maarssen, een gesticht voor geestelijk onvolwaardigen, is levenloos in een sloot gevonden. Hij had zaterdag zijn verjaardag thuis gevierd en was daarna weer op weg gegaan naar het tehuis. De politie neemt aan, dat hij in het donker van de weg is geraakt. HOLLANDIA. Vrijdag is in Ne derlands Nieuw-Guinea een groep bergbeklimmers, bestaande uit Australiërs en- Nieuwzeelanders, uit Hollandia naar Wamena in de Baliemvallei vertrokken. Zij gaan een aanval wagen op een ruim vijfduizend meter hoge top in het Carstenszgebergte, die met eeuwi ge sneeuw bedekt is. feuilleton Onze grootvader waste zijn haren eertijds met groene zeep. de tegen woordige generatie doet het met shampoo. Onze grootmoeder ge bruikte slechts bij hoge uitzonde ring eau de cologne. Parfum en lippenstift waren produkten die zij niet eens kende. Voor de eerste wereldoorlog was de schoonheidsmiddelenindustrie in ons land van zeer weinig beteke nis. Maar in het laatste decennium heeft de cosmetische industrie ook hier te lande een krachtige expan sie te zien gegeven en het is vrij wel zeker, dat het gebruik van cosmetica in de komende jaren nog sterk zal toenemen. Vooral de emancipatie van de vrouw zal daartoe ongetwijfeld in zeer be langrijke mate bijdragen. IN HOOFDZAAK „VROUWELIJKE" INDUSTRIE. Onze vrouwen en dochters bren gen een belangrijk deel van de dag voor de spiegel doorVan haar ijdelheid moet de schoonheidsmid delenindustrie het ook in de eerste plaats hebben. De cosmetische in dustrie is immers in hoofdzaak een „vrouwelijke" industrie. Produkten als nagellak en lippenstift worden uitsluitend aan vrouwen verkocht, andere cosmetische artikelen als parfum en poeder vinden bij de vrouwen ook verreweg het meeste aftrek. Slechts shampoo wordt aan mannen evenveel verkocht als aan vrouwen en lotion is het enige cos metische produkt, dat veel meer door mannen dan door vrouwen wordt gebruikt. Voor de eerste wereldoorlog was het gebruik van cosmetische arti kelen (wellicht eau de cologne uit gezonderd) alleen aan de vrouw uit de hogere standen voorbehou den. Na de oorlog heeft zich echter een opmerkelijk verschijnsel voor gedaan, dat men de democratise ring van de luxe" zou kunnen noe men. Processen van sociale stijging en daling en van democratisering veroorzaakten een wederzijdse be- invloeding van bevolkingsgroepen en lagen, welke voorheen nauwe lijks aanrakingspunten hadden. Meer bevolkingsgroepen gingen zich aan de gewoonten van de ho gere standen conformeren. De stij gende welvaart versnelde dit pro ces. De cosmetische artikelen kwa men nu ook onder het bereik van de middenstand en de arbeiders klasse. Thans kopen het dienst meisje en de vrouw van de mana ger haar rouge en haar nachtcrème in de zelfde winkel. VOORUITZICHTEN ZEER GUNSTIG. Ook in ons land heeft de cosme tische industrie na dè tweede we reldoorlog een stormachtige ont wikkeling doorgemaakt. De cosme tische fabrieken kunnen thans bo gen op een jaarlijkse omzet van plm. 80 miljoen gulden! Bovendien zijn de vooruitzichten voor de schoonheidsmiddelenindustrie be paald ffunstig. Bij grote groepen van de bevol king vindt deze industrie nu nog weinig klandizievoorzover het vrouwen boven de vijftig jaar be treft. Over een jaar of vijftien zal dat geheel anders liggen. De vrou wen, die dan vijftig jaar of ouder zijn, zullen ongetwijfeld reeds door de schoonheidsindustrie veroverd zijn en ook op oudere leeftijd cos metische artikelen gebruiken. Met het opgroeien van de leeftijdsgroe pen zal dus het gebruik van cos metica per leeftijdsklasse naar alle waarschijnlijkheid sterk toenemen. SOCIALE MOTIEVEN. De verzorging van het uiterlijk wordt in vrijwel alle lagen der be volking als zeer belangrijk gezien. De emancipatie van de vrouw heeft daartoe in aanzienlijke mate bijge dragen. De vrouw ging niet alleen meer aandacht acn hear eigen uiterlijk schenken, maar ging ook hogere eisen aan de mannen stel len, zodat ook de man meer aan dacht aan zijn uiterlijk is gaan be steden. Toch is de emancipatie van de vrouw niet de enige verklaring voor de groei der cosmetische in dustrie. Ook het hygiënisch motief zal bijvoorbeeld stellig gewicht In de schaal leggen. Daarnaast spelen allerlei sociale motieven een belangrijke rol. Door middel van het gebruik van cos metica trachten bepaalde bevol kingsgroepen zich aan te passen aan anderen, wier leefwijze en le vensstijl men bewondert en dus gaarne wil imiteren om zo het so ciale onderscheid te doen verva gen. Door een goede uiterlijke ver zorging tracht men tevens anderen voor zich in te nemen. Vrouwen zijn vaak bang voor ouderwets te worden versleten en besteden al leen daarom al veel aandacht aan haar make-up. De cosmetische industrie is tot dusver erg spaarzaam geweest met het verstrekken van gegevens. Een volkomen helder beeld, van de grote vorderingen, die deze industrie de afgelopen jaren heeft geboekt, kan men zich dan ook nog niet vormen. Onbetwijfelbaar is wchtans, dat de schoonheidsmiddelenindustrie een krachtige expansie doormaakt en in de toekomst nog veel meer van zich zal laten spreken. DEN HAAG. Prins Bernhard heeft in Londen het avondfeest ter gelegenheid van de veertigste ver jaardag van prins Philip bijge woond. N.T.S.-uitzending van Delta-manifestatie GOES, 12-6. De Nederlandse Tele visie Stichting zal een rechtstreekse en volledige uitzending verzorgen van de opvoering van de nationale manifestatie „Delta einde eerste fase", welk spel werd georganiseerd door Carel Briels. De uitzending is bepaald op zaterdagmiddag 24 juni, des middags van 17.00 tot 18.30 uur des avonds. Deze manifestatie, waaraan wordt deelgenomen door enkele honder den personen, heeft plaats in een duinpan aan de voet van de Delta- dam bij Kamperland op Noord-Be veland. In het spel, waarvoor de auteur Anthony van Kampen de tekst schreef, wordt een beeld ge geven van Zeeland's verleden, he den en toekomst. De manifestatie heeft plaats in het kader van een expositie, die de „Zeeuwse Landbouwmaatschappij" ter plaatse heeft georganiseerd en die zal worden gehouden van 22 tot en met 24 juni. De eerste op voering van het spel „Delta einde eerste fase" wordt op vrijdag 23 juni gehouden. KERKNIEUWS Ned. Herv Kerk Aangenomen naar Suawoude (toez): P. Datema, Witteveen. Ger. Kerken Beroepbaar verklaard: A. Ver doorn, Voorschoten. Beroepen te Koudekerk a.d. Rijn: W. J. de Ruiter, Idskenshuizen; te Dalfsen: kand. H. Olde, Dedems- vaart. Oud Ger. Gemeenten Ds. W. BaaU overleden In de ouderdom van 68 jaar is te Doorn overleden ds. W. Baaij, pre dikant bij de Oud-Ger. Gemeenten aldaar. Ds. Baaij werd 13 maart 1893 te Tholen geboren en behoor de aanvankelijk tot de Ger. Ge meenten. Hij trad in 1929 uit deze kring en werd voorganger van de Vrije Ger, gemeente aldaar. Na de bevrijding trad hij toe tot de Chr. Ger. Kerken en werd predikant te Alphen a.d. Rijn. In 1956 vertrok hij naar Doorn waar hij verleden jaar het verband met d© Chr. Ger. Kerken verbrak en tot de Oud Ger. Gemeente overging. Ingezonden mededeling lAUjcuw SIGAREN Geniet er 'van PARADISO 22ct SALVATORE 27 cc CAPRINO 31 cc „Zoals ik u al zei, dames en he ren, mankeert er hier nog één ben delid, de leidster. Ik kan u evenwel meedelen, dat deze in de afgelopen nacht eveneens gearresteerd is en inmiddels op weg naar Nederland. Ze is namelijk in het buitenland gepakt. Een groot deel van de buit der overvallen is achterhaald en ik heb goede reden aan te nemen, dat er nog iets meer te voorschijn zal komen. Om een en ander u behoorlijk duidelijk te maken, moet ik een paar jaar terug gaan. Twee jaar geleden werd in Amsterdam-Noord een inbraak gepleegd in een fa- briekskantoor en als verdacht daarvan werd gearresteerd een ze kere Piet Ogterop. De buit kon worden achterhaald en hoewel Piet alles ontkende, waren er voldoende bewijzen om hem te veroordelen. Hij kreeg 1 Vz jaar zonder aftrek. Een mild vonnis en wegens zijn goed gedrag in de gevangenis werd hij vervroegd in vrijheid gesteld. Deze Piet Ogterop had enkele weken voor zijn arrestatie in Doornstad een meisje leren ken nen. Dat meisje heeft hem één keer in de gevangenis opgezocht. Voorts heeft Piet Ogterop daar kontakt gehad met een zekere Gijs Peters. Deze laatste is een berucht inbreker, die al heel wat vonissen op zijn kerfstok heeft zitten. Gijs is er vier maanden geleden ont slagen en kwam een paar dagen later in. Doornstad, waar hij bij door Frank van Falckenoort jr. het meisje, hier ter stede woon achtig, een boodschap van Plet overbracht. Gijs en dat meisje - la ten we haar voorlopig juffrouw X noemen bleven met elkaar in kontakt en broedden samen een plan uit, dat uiteindelijk zou lei den tot drie goed opgezette roof overvallen. Maarmen moest de beschikking hebben over auto's en geld. En medeplichtigen. Juffrouw X kwam met het plan netje van de B B. Gijs had er niet veel oren naar. Dat was kruimel werk en vol risico's, maar juf frouw X wees hem op twee winst punten: als het goed ging zou het de nodige kontanten opleveren, ter voorbereiding van de grote slag en als de grote slag zou plaats vinden1, zou de politie nog druk bezig zijn met de jacht op de B.B.-mensen En deze twee motieven deden Gijs, zoals hij zelf heeft verklaard, toe geven. Hij stal ergens een auto, kreeg via zijn relaties in de Am sterdamse onderwereld een nieuw nummer en nieuwe, bijbehorende papieren voor deze wagen, liet hem opnieuw spuiten in een andere kleur en zocht en passant een twaalftal jongelieden bij elkaar, die wel wat voelden voor karwei tjes, die op den duur veel geld zou den opbrengen. Die juffrouw X heeft een oom en een tante in Zeist, een aardige villa bewonende. Deze mensen gingen twee maanden met vakantie en juffrouw X, het nichtje dus, werd MARKTBERICHTEN Granen en Peulvruchten ROTTERDAM, 12-6. Officieuze noteringen per 100 kg. Voedergranen - vast: Maalgerst, volgens monster f 24-25,25; Kip- pegerst, volgens monster f 25,25- 26,50; haver, ongepunte, volgens monster f 21-23,75. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten, op monster f 23- 25, prima kwaliteiten tot f 30; Schokkers, op monster f 23-25, prima kwaliteiten tot f 30. Bruine bonen oP monster, boe- renschoon, droog, naar kleur van f 20-42,50. BONN. In de afgelopen week zijn in west-Duitsland minstens dertien mensen door de bliksem gedood en zeven gewond. Acht slachtoffers vielen in Neder-Sak- sen. De minister van landbouw van deze staat, Kubel, deelde donder dag mee dat de regering steun zal verlenen aan allen wier bestaan wordt bedreigd door het overstro men van landbouwgronden. de sleutels overhandigd en werd verzocht van tijd tot tijd een oogje in het zeil te houden. De oom en tante vertrokken en de bende, die inmiddels geformeerd was, sloeg haar hoofdkwartier op in deze villa. Maar.... juffrouw X was de dochter van een man, die een ze kere reputatie genoot en daarom besloot juffrouw X, in overleg met Gijs Peters, zich aan de bendele den te vertonen als een oude. da me. Wanneer de bende bij elkaar kwam, zorgde juffrouw X ervoor, dat ze altijd een half uur eerder aanwezig was. Ze verkleedde zich dan in het zwart, schminkte zich en zag er dan bij het gedempte lamplicht in de grote salon uit als een oude, statige dame. Alleen Gijs Peters wist dat. Na de confe rentie, als alle bendeleden weer vertrokken waren, schminkte juf frouw X zich weer af en verliet iater de villa weer als jongevrouw. Die zogenaamde BB. werd fan tastisch goed opgezet. Dat moet er kend worden. De heren beschik ten al gauw over een tweedehands gekochte vrachtauto,. Daarin be vonden zich diverse kledingstuk ken en als men ging opereren in deze stad, dan trok men iedere keer als men een winkelier had be zocht, in de vrachtauto andere kle ren aan. Op het moment, dat de politie gealarmeerd was voor een man in manchester pak en naar de winkelier toog, was de man al ver kleef als dandy en bezocht in een ander deel van de stad een nieuw slachtoffer. U begrijpt, dat het op deze wijze voor ons, politiemannen, zeer moeilijk was een of meer van de B.B.-mensen te identificeren. Ze waren ons steeds te glad af. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5