CABALLER0 ,Stad en Lande van Schouwen -Duiveland" vergaderde te Ouwerkerk STAD EN PROVINCIE VJAT UQT 0E blLT Wereldreis in 80 dagen Natuurbescherming geen dwaze liefhebberij Dorp en omgeving rijpen naar nieuwe schoonheid (Van onze redakteur) OUWERKERK, 10-6. - Voor het eerst heeft de Vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Dulveland" de zomervergadering gehouden te Ouwerkerk, onder voorzitterschap van dr. J. J. Westendorp Boerma. Vele tientallen „Stad en Landl ieden - waarvan verschillende van buiten het eiland - hebben na de vergadering het dorp Ouwerkerk bekeken. Ze bezichtigden de kerk, beklommen de toren, werden rond geleid door het krekengebied, zagen de nieuwe vogelterreinen en toef den b(j het door Staatsbosbeheer aangelegde bos, bestaande uit veld iepen en hazelaars. Byeengekomen in het fraaie dorpshuis werd den congressisten een welkom toegeroepen door de loco-burgemeester der gemeente Duiveland, de heer C. P. Kuyper, die zich op deze plaats uiteraard uitstekend op zyn gemak gevoelde en wiens speciale liefde voor Ou werkerk in zyn woorden doorklonk. Loco-burgemeester Kuijper wees er op dat de accomodatie voor het houden van vergaderingen, in ver gelijking met vroeger te Ouwerkerk heel wat beter is geworden. Hoe smartelijk ook het rampgebeuren, nu de nieuwe toestand er eenmaal ligt, zo vervolgde spr., is het begrij pelijk dat de kern Ouwerkerk van de gemeente Duiveland poogt de geboden ontwikkelingskansen te benutten. Tevoren had de voorzitter her innerd aan zijn komst naar Schou- wen-Duiveland in 1927. Hij maakte weldra kennis met de toenmalige kerk van Ouwerkerk en de toren, die n°S «en rood-wit-blauwe band droeg, overblijfsel uit wereldoor log I. De voorzitter merkte op Ouwerkerk en Dreischor altijd de meest karakteristieke dorpen van het eilan<i te hebben gevonden. Nu veel anders is geworden - tijdens de ramp verdween ook nog de mo len - kan niettemin gezegd worden, dat Ouwerkerk toch nog veel ka rakteristieks heeft behouden. Spr. hoopte op behoud van dat typische en de sfeer in dit dorp, waar het goed wonen is. Het buitendykse schor „De betekenis der natuurreser vaten", was de titel van de cause rie, die ir. W. Thijsen daarna hield. In grove lijnen schetste spr. de ont wikkeling van de natuurbescher ming, noodzakelijk geworden en steeds noodzakelijker wordend on der invloed van de technische ont wikkeling, de bevolkingstoename en de vergroting van het land bouwareaal. In de periode 1900- 1960 is het areaal natuurgronden in Nederland afgenomen met 60 procent, zodat nu nog 400 m2. per hoofd der bevolking aan natuur gebied resteert. Spr. ontwikkelde hierna enkele filosofische gedach ten over de discrepantie tussen het gedragspatroon van de moderne mens en de instelling tegenover de natuur. Komend tot Zeeland wees spr. op de uitzonderlijke flora en fauna en beklemtoonde met nadruk de grote esthetische en weten schappelijke betekenis van het buitendijkse schor, dat een uitge sproken typisch Zeeuws karakter draagt. Men moet het zo stellen dat west-Europa een klap krijgt, als deze buitendijkse schorren zouden verdwijnen. De wetenschap kan deze terreinen niet missen en het is nog altijd zo, dat het bescha vingspeil van een volk mede wordt bepaald door de wetenschap. Landschapstypen op Schouwen-Duiveland „Schouwen-Duiveland is een twee-eiïge tweeling, waarvan de hoofden rusten op een kussen van duinzand", zo typeerde ir. Thijsen het eiland, om vervolgens een on derscheiding te maken tussen de volgende landschapstypen: duinen, vroongronden, inlagen, krekenge bied en polder(s). De gebieden heb_ b enhun eig enflora en fauna. In de duinen bos- en duinvogels (secht, zanglijster, merel, stern, kluten, wulpen, meeuwensoorten) Bij een betere vochtconditie ziet men een boeiende flora (Perola, Parnassia, orchideeën, duizendgul- denkruid, vogelmelk etc.). Het bos achter het slot Haamstede is een voorbeeld van een oud loofbos. Ir. Thijsen noemde de vroongronden een „paradijs", de bescherming waarvan botanisch van het aller grootste belang is, gelet op de unieke combinatie van planten soorten. Ook de „Zoute Haard" is zeer belangrijk en niet minder de Westenschouwse inlaag, mogelijk de enig resterende zoute inlaag na vol tooiing van het Deltaplan. De betekenis van de inlagen laat zich illustreren met vogelcijfers. Zo op één novemberdag (1959) 500 bontbekplevieren, 200 kluten, 200 kanoetstrandlopers. 400 scholek sters. Het belangrijkste en mooiste natuurgebied is echter gewor den het Dijkwater, met ture luurs, visdiefjes, dwergsterns, bergeenden etc., bij een jongste inventarisatie tot een totaal van 8000 individuen. NATUURBESCHERMING KEIHARDE NOODZAKELIJKHEID V: '-5 ...v Op de zaterdag te Ouwerkerk gehouden zomervergadering van „Stad en Lande" is weer bij vernieuwing duidelijk geworden, dat natuurbe scherming geen „dwaze liefhebberij" is van een stelletje Prikkebenen, maar keiharde noodzakelijkheid. In alle nuchterheid, zij het niet zonder een begrijpelijke hartstochtplaatste deze opmerking ir. W. Thijsen van het Staatsbosbeheer, die de natuurbeschermer typeerde als „Joris, die de draak bevecht". Met klem werd er op deze vergadering nog weer eens op gewezen, dat er ook voor Schöuwen-Duiveland bijzonder be langrijke zaken op het spel staan, hetgeen leiden moet tot een voort durende bezinning op de waarde der natuurterreinen, waarover dit eiland beschikt. Ze mogen niet worden opgeojjerd aan de dwaze uitin gen van deze tijd, omdat - zoals ir. Thijsen het zei: „het leven vijandig staat tegenover het dode materialisme Ook de vogel6 op de cultuur gronden mag men niet vergeten, al vindt men niet (zoals nog in 1924) de kwartelkoning. Tegen de achter grond van al deze voor Schouwen- Duiveland belangrijke natuurzaken, zullen allen betrokken bij de re creatie, dienen te beseffen, dat re creëren feitelijk betekent her scheppen, maar „niet van een dub beltje in een kwartje", want dan wordt het eiland tot een recreatie steppe, zo besloot ir. Thijsen. Bij de bespreking wees de heer A. Moolenburgh ook zijnerzijds op de betekenis van het Dijkwater, mede gelet op de gunstige resul taten van een recente inventarisa tie. Een bemanteling rond het Dijk water achtte hij uit den boze. De biotoop mag niet veranderd wor den en streng toezicht is noodzake lijk. Woonwagens by de vuurtoren Andermaal werd gewezen op het plaatsen van woonwagens (met bij gebouwtjes) nabij de vuurtoren, op particuliere stukjes grond, hoewel zulks verboden is door de kampeer- verordening. Van het gemeentebe stuur was een schrijven ingekomen, waarin werd vermeld dat deze zaak de aandacht heeft. Ook het op grote schaal vissen bij de Koudekerkse inlaag werd als een gevaar voor de vogelstand aangemerkt. Tot slot werd een serie dia's vertoond, waarbij de meest uiteenlopende ge vederden op het doek verschenen. De voorzitter deelde tijdens de lunch mede dat de noodzaak, dat velen kennis nemen van voorbe reide saneringsplannen (zoals te Zierikzee) ook elders bestaat, gelet op het verslag van de algemene vergadering van de Bond Heem schut, waarop de heer H. G. C. He ringa „Stad en Lande" vertegen woordigde. Plannen bestaan ter-: zake een landelijke organisatie in het leven te roepen. De voorzitter deelde verder mede dat Monumentenzorg subsidie zal verlenen voor het opknappen van de voorgevel van het St. Antho- nieshofje in de Manhuisstraat. De suggestie werd verder gedaan een volgende (excursie)-vergade- ring te Dreischor te houden, waar én de kerkrestauratie én het Dijk water kunnen worden bezichtigd. In verband met haar ziekte werd besloten de echtgenote van de voor zitter een bloemenattentie te stu ren. De nadien volgende excursie verliep onder prachtige weersom standigheden. Loco-burgemeester C. P. Kuijper werd na afloop dank gebracht voor de gulle, gastvrije ontvangst, waar na oud-burgemeester J. Romeijn een slotwoord sprak, in de schaduw van het nieuwe bos, dat Ouwer kerk rijk geworden is. ZIERIKZEE De heer E. J. Brouwer, onder wijzer aan de Christ. Nat. school te Zierikzee, is benoemd tot onder wijzer aan de Julianaschool te Voorburg, Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond houdt haar mei-bijeenkomst as. woens dagavond in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw. Als spreker hoopt op te treden ds G. Lugtigheid, Ger. predikant te Maarn met als onder werp: „De verspreiding der Heilige Schrift". Scholieren aangehouden voor joy-riding De rijkspolitie alhier heeft zes scholieren aangehouden die zich de afgelopen week hebben schuldig gemaakt aan joy-riding. Op klaar lichte dag braken de jongens ga rages open en gingen met auto's rondritten maken over het eiland. Er is aangifte gedaan van dertien gevallen van joy-riding. Mogelijk is dat nog meer jongens in het com plot zitten. De politie is nog bezig met het onderzoek. OOSTERLAND Verkeersongeval Zaterdagavond vond op de rijks weg nabij de boerderij van de heer W. Biemont een ernstig verkeers ongeluk plaats. Toen de heer en mevrouw de Koster uit Rotterdam met twee zwaar beladen bromfiet sen de helling waren afgereden bij de Oude Dijk in de richting Haam stede, is mevrouw K. om de één of andere reden de macht over het stuur kwijtgeraakt. Ze kwam hier bij ten val en hevig bloedend met zware hoofdwonden moest onmid dellijk geneeskundige hulp worden ingeroepen. Dokter van Leeuwen te Brulnisse verleende deze en achtte overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk. ZONNEMAIRE Bejaarden hadden geslaagde autotocht De jaarlijkse tocht van de be jaarden van Zonnemaire had za terdag jl. plaats onder stralen,* zo merweer. De reis ging via Brou wershaven door Schouwen naar Haamstede, waar in hotel Bom ge pauzeerd werd. Verder ging de tocht door de Westhoek en langs de Oosterschelde, waar toeristen volop de hengelsport beoefenden. Vanuit de Westhoek ging het toen aan op Nieuwerkerk, waar de be jaarden in het Dorpshuis verwacht werden en een verversing kregen aangeboden. AJs voorzitter werden hier tot de bejaarden enige woor den gesproken door de heer D. Deïst, waarna de heer J. J. C. de Vlieger enige filmstroken vertoon de van Oranje- en ijsfeesten te Zonnemaire. Daarna nam men plaats aan een welverzorgde kof fietafel, aan het slot waarvan woorden van dank werden gespro ken door de heer J. Dekker, wet houder van Brouwershaven. De heer D. Deïst bracht vervolgens dank aan de autobezitters die deze rit mogelijk gemaakt hadden door belangeloze medewerking en aan zuster v. d. Velde, die als verzorg ster de trip had meegemaakt Via Schuddebeurs ging het toen weer op huis aan, waar de stoet door de muziekvereniging „Nut en Uitspan ning" en door vele inwoners fees telijk werd ingehaald. Het was een geslaagde en gezellige middag. WESTHOEK Zwanen vliegen over Afgelopen week kwam geregeld een groep van vijf of zeven zwa nen over de Westhoek vliegen. Waar de vogels vandaan komen is niet bekend, hoewel ze af en toe zwemmen in de buurt van de Duin hoeve, in het grote Schephoekmeer en ook wel in de ijsbaan achter Burgh. Het is een machtig gezicht wanneer de statige vogels met hun piepende vleugelslag laag over ko men vliegen. BROUWERSHAVEN Be|aardencommlisle treedt af Laatste reisje op 29 Juni In hotel „Cats" vergaderde dezer dagen de plaatselijke commissie voor „rijtoer bejaarden", onder Lei ding van de heer J. v. d. Weele. Als penningmeester gaf de heer Moelker een overzicht van de kas middelen. Na bijschrijving van de nog verschuldigde rente bedraagt het voordelig saldo f 220. Op een vraag van de heer J. Dekker of het ook dit jaar weer de bedoeling is een reisje te organiseren, deelde de heer Moelker mee besloten te zijn, na afdoening der lopende za ken, zijn functie neer te leggen. De heer Moelker betreurde zijn be- sluit maar zei hier door opgedane ervaringen toe te zijn genoopt. Hierop deelde dhr. P. L. Bastiaanse mee het voortbestaan van de com missie overbodig te achten daar haar werkzaamheden volkomen uit handen zijn genomen, De heer Bas tiaanse betreurde het, dat van de zijde van de neven-commissie nooit enig contact is gezocht, zodat een volkomen naast elkaar heen werken is ontstaan. Ook de heer Bastiaanse zei zich tot zijn leedwe zen gedwongen te zien - na het nog op handen zijnde reisje - dit werk neer te leggen. Hierop resumeerde de heer v. d. Weele hoe hij al vele jaren lang dit werk altijd met veel genoegen heeft gedaan en het te betreuren dat het getij nu schijnt te verlopen. Onder de huidige omstandigheden, waar vertrouwen zoek is en ver houdingen te wensen overlaten, zei de heer v. d. Weele zich genood zaakt te zien voor de laatste maal aan het a.s. reisje mee te werken. De heer Dekker merkte op de zaak eigenlijk nooit van die kant te heb ben bekeken, maar de argumenten nu toch wel aan te voelen. Hierop besloten ook de heren Dekker en van 't Hof tot aftreden. Besloten werd op 29 juni a.s. een toertje te maken naar de Delta werken te Bruinisse Er zal geen collecte worden gehouden. Een eventueel tekort zal door de com missieleden worden opgevangen. Voor deze keer zal nog een beroep worden gedaan op particuliere autobezitters. BRUINISSE „Kwiek" organiseerde geslaagde sportdag Demonstraties paard- en brugturnen De sportvereniging „Kwiek" te Bruinisse, die week aan week in verschillende groepen de jeugd, maar ook een club ouderen de ge noegens van de turnsport doet er varen in besloten kring, trad zater dag 10 juni in de openbaarheid, met het organiseren van een sport middag. Vooraf gegaan door de muziek vereniging „Nu met Hope" en de drumband, werd naar het sport veld gemarcheerd, waar verschil lende staaltjes van paard- en brug turnen werden vertoond en met de jongeren vrije oefeningen zeer ver dienstelijk werden uitgevoerd. De belangstelling was groot en vooral de vrije oefeningen op de maat van een pittig muziekje oogstten veel succes. Wij (hopen dat „Kwiek", in de loop van de zomer nog eens een dergelijke middag zal organiseren. N.C.V.B.-afdeling sluit seizoen Donderdag 15 juni zal de afd. Bruinisse van de Ned. Chr. Vrou wenbond haar laatste avond van het seizoen houden. Een vertegenwoordiger van de firma Spanjaard uit Borne zal voorlichting geven over de fabri cage van textiel en wat van be lang is te weten bij het kopen van dit product. BURGH/HAAMSTEDE „Ons Genoegen" op reis D? reisvereniging „Ons Genoe gen" maakte donderdag en vrijdag een twee-daagse trip naar verschil lende mooie streken en instellingen in ons land. Op de eerste dag werd koers gezet naar Amsterdam. Hier werd eerst d© Coca Cola-fabriek bezichtigd, waar ontzettend veel te zien was. Tevens werd een aan denken1 ontvangen. In Lunteren, waarheen toen werd gereden zou gedineerd en overnacht worden. Het overnachten liep uitstekend van stapel, beter dan het diner, daar men in het hotel kennelijk niet gewend was aan ronds Zeeuw se magen. De tweede dag vertrok het ge zelschap naar Bodegraven, waar een bezoek werd gebracht aan de Kon. Zaadhandel „Turkenburg". Behalve de terreinen werden ook dia's bekeken over de zaadteelt. Doorgereden werd toen naar Gou da waar gewinkeld werd. Ooster hout was de plaats voor het diner dat uitstekend en ruim voorzien was. Nadat in de Blauwe Keet nog even was gestopt, kwam het hoogst voldane gezelschap omstreeks mid dernacht weer in Burgh aan. HAAMSTEDE Kring Zeeland N.F.O. Dinsdag a.s. vergadert de Kring Zeeland van dc N.F.O. in hotel Bom. Het gezelschap maakt in de namiddag een trip naar de proef tuin en naar en getroffen bedrijf. Woensdag komt het landelijk be stuur van het Landbouwschap o.m. een getroffen frultbcdrljf bezoeken DREISCHOR Ouden van dagen naar Noord-Beveland Traditiegetrouw gaan de ouden van dagen van Dreischor ook deze zomer weer op reis en wel naar Noord-Beveland. Vrijdagmiddag half één wordt met een groot aan tal particuliere auto's van de Ring vertrokken voor de tocht naar Noord-Beveland. Men maakt hier voor gebruik van een extra boot via het veer Zierikzee-Kats. De ouden van dagen die aan deze tocht deel willen nemen is verzocht zich schriftelijk op te geven, waaraan zeker door een groot aantal van hen gevolg zal worden gegeven. VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee II-Cliuge II 2-6 (Clinge II promoveert) De beslissingswedstrijd, die op het Robur-veld te Goes werd ge speeld, heeft een verdiende 6-2 overwinning opgeleverd voor het elftal uit Clinge, dat daardoor pro moveert naar de reserve 3e klasse van de K.N.V.B. Overigens ver scheen Zierikzee zwaar gehandicapt binnen de lijnen, namelijk met in vallers voor A. v. d. Hoek, C. v. d. Maas, J. Hoppener, C. v. d. Werve en Jac. Koevoets. Uit een doorloopbal van de mid denvoor kwam Clinge reeds in de tweede minuut aan de leiding (1-0). In de achtste minuut zorgde links binnen O. Krips met een goed doel punt voor de gelijkmaker, 1-1. Toch nam Clinge reeds in de eerste speel- helft een beslissende voorsprong, n.l. in de 22ste minuut door de rechtsbinnen (2-1), en in de 33ste minuut door de middenvoor (3-1), terwijl laatstgenoemde er in de 40ste minuut opnieuw in slaagde doelman v. Geesbergen te passeren (4-1). Met deze stand werd gerust. Na de hervatting hetzelfde spel- beeld: een veel sterker Clinge. In de eerste minuut bracht de Clinge- rechtsbuiten de stand op 5-1, waar na in de negende minuut de links binnen de zesde treffer plaatste (6-1). De goed doorzettende Krips gaf in de 24ste minuut de rood zwarte nederlaag een iets dragelij ker aanzien (6-2). Met deze stand kwam het einde van een eenzijdige wedstrijd. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Zeemeeuwen-Brouwershaven 3-3 In een wedstrijd die op matig peil stond, doch die zeer aantrek kelijk was door het spannende ka rakter, gaven beide ploegen elkaar zeer weinig toe, ofschoon Brouw de zege een hele poos in eigen hand heeft gehad. Het begin is voor Brouwersha ven, en schoten van v. d. Hoek missen maar rakelings de korf. Toch krijgt Zeemeeuwen onver wacht twee prachtige kansen die gemist worden. De zwart-witten blijven goed aanvallen doch. de hechte verdediging van Zeemeeu wen laat geen steek vallen. Brouw krijgt dan een goede kans om de score te openen doch de toegestane strafworp wordt door Platteschor- re gemist. De Zeemeeuwen-aanval probeert op alle manieren voorbij hun tegenstanders te komen doch ook dit lukt niet. Na 25 minuten lost v. d. Hoek een ver schot dat doel treft, 0-1. De blauw-witten doen er een schepje op en van Dongen mist een fraaie kan. Ze komen dan zeer spoedig gelijk door een strafworp die M. van Dongen feilloos benut, 1-1. Vlak hierop is het echter Kooman die Brouwers haven weer aan de leiding helpt, 1-2. Voor de rust schiet Quaak op de rand, terwijl Kooman een schot uit de hoek uit de mand ziet zwie pen. Na de rust mist H. Braam direct een prachtkans, evenals Wurth en Kooman aan de andere kant. Laatstgenoemde vergroot de Brou wershaven-voorsprong uit een ver schot, 1-3. Het lijkt of Brouwers haven het na de vakverwisseling wel enigszins gelooft en Geertje de Munnik scoort via een klimbal het tweede Haamsteedse doelpunt, 2-3. Nu gooit Brouwershaven er weer een hoger tempo tegenaan en v. d. Weel mist twee fraaie kansen. De laatste tien minuten zijn voor Zeemeeuwen waarbij D. Braam het mooiste doelpunt van de avond maakt uit een uiterst snelle doorloopbal en daarmee te vens de stan dgelijk maakt, 3-3. De waarnemend gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea, de heer Boendermaker, heeft zaterdag in Seroei, de hoofdplaats van Ja pen, de derde streekgemeenschap in Nederlands Nieuw-Guinea, die voor het gebied Japen/Waropen, geïnstaleerd. In Lehavre heeft 'eei^ 35-jarige Italiaan zijn drie kinderen van res- pektievelijk vier, zeven en elf jaar met een bijl om het leven gebracht. Na zijn daad ga fde man zich zelf bij de politie aan In het zuidwestelijk deel van oost-Duitsland heerst grote water snood als gevolg van zware regen val. Duizenden hectaren bouw grond staan blank. „Het was noch de koning, noch mij bekend dat de paus bekendheid zou geven aan de hoop, dat in het koninklijk gezin een blijde gebeur tenis te wachten staat". Dit heeft de Belgische minister-president Th. Lefèvre, zaterdagmiddag op het vliegveld van Brussel verklaard. Verwachting tot dinsdagavond: Nu en dan regen Koel weer met nu en dan regen; aanvankelijk matige wind uit zui delijke richtingen, later verander lijke wind. 13 juni. Zon op 4.20, onder 21.00. Maan op 4.58, onder 20.55. Nieuwe maan: 13 juni te 6.17. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 13 juni 3.30 v.m. 15.50 n.m. BROUWERSHAVEN: 13 juni 2.55 v.m. 15.21 n.m. Springtij: 15 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in west Euro pa staat in het teken van een west circulatie. Oceaanstoringen kun nen gemakkelijk doorkomen en brengen daarbij koel en regenach tig weer met zich. Een dergelijke storing trok het afgelopen week einde langzaam over de Noordzee naar het noordoosten en beheerste daarbij het weer in Nederland. Een andere depressie kwam van ochtend bij de zuidwest punt van Engeland aan. Ze volgt een ooste lijke koers en zal daarbij in de loop van vanavond geleidelijk meer in vloed op het weer gaan uitoefenen. Een zwakke rug van hoge lucht druk, die tussen de depressies aan wezig is heeft slechts weinig bete kenis. Het koel en onbetrouwbare weer duurt daarom voort. Scheepvaartberichten Albireo, 12-6 te Rio Grande. Japara, 9-6 van Amsterdam naar Bremen. Lemsterkerk, 10-6 van Rotterdam naar Bombay. Ingezonden mededeling OLYMPIA'S TOUR Timmerman STEENVOORDEN rijdt in de Caballero-ploeg van Gerard Peters de sigaret die anders is dan andere! NEW YORK, 12-6. Op 25 januari 1962 begint in New York de groot ste reis van het s.s. „Rotterdam": in tachtig dagen rond de wereld. Daarbij zal een afstand van ruim 48.000 km worden afgelegd. De rei zigers gaan via de Middellandse Zee en het Suez-kanaal naar Voor- Indië, Singapore, Hongkong en Ja pan, en vervolgens terug via Ho nolulu, San Francisco en het Pa namakanaal. Er worden in totaal twintig havens in zeventien ver schillende landen aangedaan. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 12-6. Aangevoerd 1806 stuks vee, te weten 1016 vette koeien en ossen en 790 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3.15-3,45; f 2,80-3,15; f 2.50- 2.75; varkens (elvend gew f 1,80- 1,78-1,75. Vette koeien en ossen: aanvoer korter; handel kalm; prijzen on veranderd, prima's boven notering. Varkens: aanvoer als vorige week: handel redelijk; prijzen als vorige week. prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1,65-1,66 per kg; slachtzeugen f 1,50-1.55 per kg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2