CABALLERO Overdenking OUPA HET PROCES-EICHMANN ONZE PUZZELRUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 9 JUNI 1961 No. 18985 UW VOETEN IN DE VIERDAAGSE Vooral geen onbetrouwbare onderdanen De verzorging van de voeten dient evenmin als de training pas vier dagen voor de vierdaagse te beginnen. Voetverzorging behoort een vaste gewoonte te zijn, een on derdeel van de algemene hygiëne. Wie met dagelijks voetenwassen begint vlak voordat hij de vier daagse gaat lopen, veroorzaakt daarmee alleen maar een weekheid van de huid, waardoor bij het vele lopen dat er moet worden gedaan, gemakkelijk beschadigingen ont staan. UIT MET DE PRET. En als er met haastige pedicure knobbels moeten worden wegge* werkt en afwijkende nagels moe ten worden behandeld, is de kans groot dat er bij die bewerkingen verwonding en infectie optreden, waardoor het na een uurtje wan delsport al uit is met de pret. Nog veel te veel mensen veron achtzamen hun voeten. Zij wassen ze te weinig, zij knippen hun na gels te zelden of ze doen dat ver keerd, ze verwaarlozen het oprui men van eeltplekken en ekster ogen totdat die hun bezitters tot wanhoop brengen, omdat het er op gaat tijken of elke stad hen over een weg van gloeiende kolen voert. DAGELIJKSE BEHANDELING. Het rustig bekijken van de voe len behoort een onderdeel te zijn van de lichaamsverzorging, die een beschaafd mens 's morgens en 's avonds ten uitvoer brengt. Deze beschouwing van de onderdanen wordt voorafgegaan door reiniging en gevolgd door het verhelpen van eventuele euvels. Er wordt gewassen met zeep en warm water. Daar mag gerust een stevige borstel bij worden gebruikt. Het naspoelen gebeurt met schoon koud water. Hierna worden de voe ten met een badhanddoek, dus met ruw materiaal, flink gewreven en zorgvuldig afgedroogd, vooral ook tussen de tenen. Dan wordt, indien zulks nodig is, tot het knippen der nagels over. gegaan: niet met ronde hoeken, maar recht! De vijl komt er dan aan te pas om scherpe nagelran den weg te werken, terwijl een staafje van zacht hout nodig is voor het schoonmaken der nagel groeven. ABNORMALE EELTVORMING. Aan abnormale eeltvorming moet voldoende aandacht worden ge schonken. Aan de onderzijde van de voet mag zich op de natuurlijke steunpunten wel een flinke laag eelt bevinden, maar als zulke ver dikkingen van de hoornlaag op an dere plaatsen voorkomen, moet dit de gedachten doen uitgaan naar verkeerd schoeisel of naar een af wijkende stand van de voet. Overmatige eeltvorming dient te worden behandeld door een des- Paus Joannes XXIII ontving Belgisch vorstenpaar VATICAANSTAD. 8-6. Koning Boudewqn en koningin Fabiola van België zjjn hedenochtend met groot ceremonieel door paus Joannes de XXIII in plechtige audiëntie ont vangen. Begeleid door Vaticaanse functi onarissen reed de stoet van negen pauselijke auto's met het vorstelijk paar en het gevolg van veertien personen, onder wie premier Lefè- vre en minister van Buitenlandse Zaken Paul-Henri Spaak, van de Belgische ambassade bij de Heilige Stoel in het noorden van Home naar het Vaticaan. De paus verwelkomde het vor stelijk paar op de drempel van de troonzaal, waarbij koning en ko ningin een kniebuiging maakten en de pauselijke ring kusten, en leidde hen naar twee armstoelen. Zelf nam hij plaats op eenzelfde zetel onder een troonhemel. Het onder houd had plaats achter gesloten deuren. De kapel van de Palatijnse Garde speelde het Belgische volkslied. Daarna trad de koningin het paleis binnen om per lift naar de tweede verdieping gebracht te worden, waar de paus zijn bezoekers wacht te, inplaats van met de stoet de trap te bestijgen. Nederlands schip overvaart Duitse hoot Twee opvarenden verdronken DELFZIJL, 8-6. Op de Eems is woensdagavond het Duitse binnen schip „Aline" (150 ton) overvaren door een Nederlands baggerschip. De Duitse motorboot, die met ste nen was geladen, zonk onmiddellijk. De twee opvarenden, van wie de namen ook bij de Duitse politie nog niet bekend zijn, zijn verdron ken. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van Borkumersiele. De „Aline" was onderweg naar Emden. Het Neder landse baggerschip kwam van Knocke en was op weg naar Bor kumersiele, waar een opspuitin- stallatie thans bezig is met het ophogen van terreinen. De bagger- boot werd getrokken door de Ne derlandse sleepboot „Jan" van een Amsterdamse rederij. Wel eu wee in ele wandelsport kundige, dus door een pedicure die het vertrouwen waard is. Slecht schoeisel moet vanzelfsprekend worden vervangen door betere voetbekleedselen. Bij een afwijken de stand van de voeten dient men zich tot de huisarts te wenden, die misschien zelf goede raad geeft, maar die ook kan verwijzen naar een specialist voor orthopedie. Dr. H. W. SCALONGNE. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rheden (wijkgem. West): J. Noordmans, Tjamsweer (Gron); te Voorschoten-Veur als pred. voor byz. werkzaamheden (geest, verzorger stichting „Hulp en Heil" te Leidschendam): W. Zijlstra. Wijckel (Fr.); te Leiden (als studentenpredikant): J. A. Eekhof, Beverwijk-Wijk aan Zee. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Brampton (Ontario, Canada) (Can. Ref. Church): J. F. Heij, Drachten. Het bericht inzake de schorsing van ds. J. F. Wijnhoud te Den Hel. der verdient in zoverre aanvulling, dat deze predikant niet door de classis maa rdoor zijn kerkeraad in samenwerking met een nabu rige kerkeraad is geschorst. De classis, maar door zijn kerkeraad sing niet juist is geweest, waarom de kerkeraden haar thans weer hebben opgeheven. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Werkendam: F. Bak ker, Driebergen en J. van Doorn, Tholen. Ger. Gemeenten Bero?pen te Clifton (U.S.A.): A. Vergunst, Rotterdam-Centrum. Wie is mijn naaste? Op de vraag wie is mijn naaste zal ongetwijfeld menigeen ant woorden: Iedereen, alle mensen Voor sommigen is dit antwoord te ruim. Zij zeggen: De naaste is de gene, die wij op onze weg ont moeten. Dezelfde vraag is ook voorgelegd aan Jezus Christus. Het is ook vandaag nog de moeite waard zijn antwoord te vernemen en te over wegen. Hij heeft bij die gelegen heid het ons allen bekende verhaal van di3 Barmhartige Samaritaan verteld. Na afloop heeft Jezus aan de wetgeleerde gevraagd: Wie is de naaste van de man die in de handen van de moordenaars was gevallen? Het antwoord luidde: Die hem barmhartigheid heeft be wezen. Dat was in dit geval de Sa maritaan. Wij menen nu hieruit te kunnen afleiden, dat naastenliefde betekent, dat wij mensen in nood helpen en bijstaan. Daarom wor den dan ons inziens in onze dagen collecten gehouden voor hulp aan •de mensen in India en Kongo en zo veel andere plaatsen. In de Ker ken wordt daarom jaarlijks gecoL- lecteerd voor de internationale hulpverlening. Hoe goed dit alles is bedoeld, Jezus heeft dit niet bedoeld. Het staat niet in zijn woorden. Bij aan dachtig overlezen van Jezus' vraag blijkt, dat hij niet heeft gevraagd wie van de drie voorbijgangers in dit geval in deze man de naaste heeft erkend en dus het gebod van de naastenliefde heeft vervuld. Je zus vraagt wie de naaste is van die man, die gevallen was in de han den der moordenaars. Jezus keert de zaak om. De naaste is niet een slachtoffer, maar degene die barm hartigheid bewijst. In het verhaal is dat uiteraard de Samaritaan. Wanneer wij men sen van 1961 vragen, wie onze naaste is, gsldt ook voor ons de gene die ons barmhartigheid heeft bewezen. Het antwoord hierop kan niet moeilijk meer zijn. Jezus Christus, die ook wel de grote Sa maritaan wordt genoemd is onze naaste. Onze liefde jegens de naas te geldt derhalve Jezus Christus en Hem alleen! Ongetwijfeld zult u nu vragen, wat u moet beginnen met de men sen in Kongo en India? Moet u ze laten liggen? Dat is hiermede niet gezegd. Jezus Christus is de Sama ritaan en is het ook anno 1961. Hij tr.ekt nu langs de wegen der we reld om allen die in nood zijn te helpen. Hij gaat zelfs zover dat Hij zich met hen vereenzelvigt. Wan neer wij Jezus Christus daadwer kelijk liefhebben, zullen we in actie komen en Hem bijstaan in zijn heilandswerk. Wij zullen daar mede d3 liefde, die Hij ons heeft betoond en geschonken willen be antwoorden. Hiermede wordt de hulp aan onderontwikkelde landen en volkeren weggehaald uit een sfeer van sentimentaliteit en mede lijden. Zij komt te staan in het te ken van de dankbare gehoorzaam heid aan Jezus Christus. Deze ge hoorzaamheid kan alleen mogelijk zijn wanneer er een levend geloof is in Jezus Christus. Dat geloof zal zich uiten in liefde, die wij aan de dag leggen voor de mensen in nood, in de hulp, die wij hen ver schaffen. Dit alles wordt een toetssteen van ons geloof. Want wie veel heeft ontvangen en aan vaard zal ook veel liefde betonen. Scharendijke. Ds. Alb. v. d. Ban. TONEEL EN FILM Muziek eu zang in Freddy, die Gitarre und das Meer Elvis Presley in „Love me tender" ZIERIKZEE. Een film met tal van vrolijke, gezellige liedjes met het kleurrijke Italiaanse landschap als decor is „Freddy, die Gitarre und das Meer", waarmee deze week het Concertzaalprogramma wordt geopend. In de hoofdrollen: Fred Bertelmann en Margit Nun- ke. In deze luchtige geschiedenis ontbreekt het uiteraard niet aan liefde. Fred Wiskott krijgt er zelfs te veel van en ontvlucht zijn ge liefden naar een vriend in het zui den van Italië. Prompt krijgt Fred - een jongen die er zijn mag - ook hier met de liefde te kampen en vlucht terug naar Wenen, waar hij dan eindelijk de ware vrouw in de armen kan sluiten. Het verhaal heeft niet veel om het lijf, maar al met al biedt dit reisje van We nen naar Italië toch wel vrolijk en zorgenvrij amusement. Voorts brengt de Concertzaal de ze week een rock and roll-film met „koning" Elvis Presley en verder o.a. Richard Egan en Debra Paget. Het is Elvis* eerste film die hem veel roem heeft gebracht. Songs uit deze film zijn o.a. „Love me tender" (gelijknamig aan de film), „Let me", „We're gonna move" en „Poor boy". In bioscoop hotel Bom te Haam stede gaat deze week „De hel van Birma" met als grote ster Stanley Baker, een goed gemaakte span nende maar ook gevoelige oorlogs film. „De hel van Birma" heeft hier en daar nogal opzien gebaard. Een Britse kapitein doet welbe wust twee Birmese dorpsbewoners neerschieten en laat een vrijgela ten spion een kogel in de rug ge ven. De toeschouwer vraagt zich af of zulke daden werkelijk aan geallieerde zijde zijn voorgevallen. In gesprekken tussen kapitein, aal moezenier en oorlogsverslaggever krijgt het antwoord geleidelijke vorm. Een verhaal van moed, ver raad, leugens en karaktervastheid, dat in ons land door de pers als „meesterwerk" is betiteld. Ingezonden mededeling Gerard Peters leidt de Caballero-ploeg in Olympia's Tour de sigaret die anders is dan andere I TWEEDE KAMER De ruimtelijke ordening DEN HAAG, 8-6. De Tweede Ka. mer heeft de behandeling van de nota inzake de ruimtelijke orde ning en van het ontwerp „wet op de ruimtelijke ordening" voortge zet. De minister van volkshuisves ting en bouwnijverheid, de heer van Aartsen, gaat thans nader in op eerder gemaakte opmerkingen. Hij deelt o.a. mede, dat bv. voor de recreatiegebieden een zekere in ventarisering wordt toegepast, waarop beleidslijnen kunnen wor den gebaseerd. Tegen een facet plan heeft hij wel bezwaar. Tegen publikatie van de inventarisering echter heeft hij geen bezwaar. De ze zou z.i. in de eerste helft van 1962 gereed kunnen zijn. De coördinatie op het gebied der ruimtelijke ordening moet uiter aard verzekerd zijn, zegt de mi nister. Hij deelt mede, dat hij_een nota van wijzigingen zal indienen, waardoor do ter visielegging van streekplannen, de bezwaren-proce- dure en de vaststelling van streek plannen door Ged. Staten geregeld zullen worden overeenkomstig de wijze, zoals uit de Kamer is be pleit. Naar aanleiding van een desbe treffende opmerking van de heer Assmann zegt spr., dat het regio nale industrialisatiebeleid reeds wordt ingepast in de ruimtelijke ontwikkeling. 'Hij is bereid ter zake nog nader te overleggen met de minister van economische zaken. Ingezonden mededeling Stop met kneedbaar hout van Ceta-Bever De ontrouwe Sjeik KJEL, 8-6. De ongelukkige ge schiedenis van de negentienjarige Heidi Dichter uit Kiel, die in Bad Homburg een Arabische olieprins had ontmoet, scheilijk met hem trouwde en op huwelijksreis ging maar na een dag of tien smadelijk in Rome werd verlaten, houdt de moederen in west-Duitsland be zig. Sjeik Abdoellah al-Jaber el- Sabah van Koeweit, die voorgaf ..pas" 43 jaar oud en weduwnaar te zijn, maar naar later bleek reeds zeven kruisjes achter de rug en drie vrouwen aan de hand had, trouwde" met Heidi op 23 maart jl. in Kiel. Hij had zich gelegiti meerd met een diplomatiek pas poort en voorgesteld als minister van onderwijs en justitie. De west- Duitse ambtenaren hadden van alle formaliteitenrompslomp afge zien en genoegen genomen met de mededeling van de sjeik dat hij over een ongehoord vermogen be schikte. Heidi's vroegere werkgever, de advokaat Aklus Noack, is inmid dels naar Koeweit geweest. Naar men zegt is hij in Kiel terugge keerd met een aanbod van de sjeik tot betaling van een hoog maand geld aan de verstotene of tot aan neming van Heidi als vierde vrouw in KoeweitHeidi's ouders moeten zich nu beraden. Volgens krantenberichten uit Koeweit zou de ontrouwe olieprins door de Arabische autoriteiten tot schadevergoeding aan Heidi ge dwongen zijn en uit zijn ministe riële funkties zijn gezet. DEN HAAG. De rijksvoorlichtings dienst deelt mede, dat H.M. de Koningin voornemens is dinsdag 11 juli een bezoek te brengen aan een aantal gemeenten in het noor- delijkdeel van de provincie Noord- Holland. Een heldin Mej. Kogan vervolgde mei het verhaal van de Joodse Mallah Zim merman, die erin was geslaagd om, tezamen met een Pool. in de uni form van een vrouwelijke S.S.'er te ontsnappen. Zij had een aantal stukken gestolen, die betrekking hadden op de „Sonderbehandlung" die zij in de gehele wereld wilde doen publiceren. „Doch beiden werden aan de Slowaakse grens gegrepen. De Pool werd enige dagen gefolterd en toen opgehangen. En daarop was het de beurt aan Mallah. Er werd een reusachtig appél gehouden, waarop de kampcommandant mededeelde dat zij voorbeeldig zou worden ge straft. Maar Mallah was erin ge slaagd een gilettemesje in een van haar mouwen te verbergen. Ter wijl het appél nog aan de gang was sneed zij zich daarmede de pols slagaderen door. Een S.S.'er ging naar haar toe en begon haar te bespotten. Mallah sloeg hem met haar met bloed be dekte hand in het gezicht en voeg de hem toe: „Ik sterf als een hel din, maar jij zal als een hond aan je einde komen". Zij werd naar het ziekenhuis overgebracht en haar stoffelijk overschot werd nog diezelfde nacht verbrand, aldus het getuigenis van Raja Kogan. •j. i Non-stop vlucht SCHIPHOL, 8-6. Een Boe- 'k X ing straalvliegtuig van Pan .j. American World Airways X heeft op 4 juni jl. een non X stop vlucht van Los Ange- les naar Parps gemaakt in X X een tijd van 11 uur en 12 minuten. Voor Panam was X X het op dit traject de eerste non stop vlucht. Men meent X X dat het een recordvlucht is. ••I»»;. Deze week bereikte ons weer een groot aantal, meest goede inzen dingen. Het lot bepaalde als eer ste prijswinnaar: mej. A. E. MATER, Nieuwe Boogerdstraat 35, Zierikzee Het pocket-boek valt deze week ten deel aan: mevr. VV. v. d. OUDEN, Nieuwstraat 2, Bruinisse De oplossing luidt: Horizontaal: 1. enge, 5. eed, 7. mist, 11. eerst, 13. regen, 16. leep, 17. islam, 19. dolk, 20. rage, 22. okex\ 24. es, 26. kano, 28. leer, 29. a e., 30. nota, 32. eli, 34. eend, 36. lor. 37. stroper, 40. oef, 42. orde. 43. polo, 44. oke, 45. kaliber, 49. rak. 50. ergo, 52. ako, 53. edda, 55. en, 56 rook, 58. kade. 60. r.k.. 62. gala, 64. nero, 66 riet, 67. sprot, 70. voor, 71. liter, 73. liter. 75. idee, 76. oom, 77. ende. Verticaal; 2. neer, 3, gepakt, 4. er, 5. ets, 6 dra, 7. m.g., 8. iedere, 9. snor, 10. elle, 12. sien, 14. emoe, 15. akte, 18. la, 21. gaas, 23. keer, 25. snorken, 27. oer, 28. lip, 29. ade laar. 31, order, 33. lopik, 35. noord, 36. loo, 38. tea, 39. ere, 41. fok, 45, kool, 46. lak, 47, bok, 48. rede, 51. gratie, 54. derven, 55. eire, 57. oase, 59. anti, 61. korf, 62. geld, 63. sr, 65. oord, 68. pro, 69. olm, 72. te. 74. te. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. overschot, 6. preek, 11, plakmiddel, 12. Eng. voorzetsel, 14. deel vh. hoofd, 15. windrichting (afk.), 17. meerstem mig koorgezang, 19. Eng. voorzet sel, 20. compagnon (Eng. afk.), 22. vreemde munt, 23. dierenliefko- zing, 25. bid (Lat.), 26. dringend, 29. gewas, 31. bijbelse naam, 32. boom, 34. lirisch gedicht, 35. drank, 37. vogel, 40. Europeaan, 42. na schrift (Lat. afk.), 43. ter plaatse (afk.), 44. sportartikel, 46. beroep, 49. bergweide, 51 meisjesnaam, 53. godin*, 54) voorzetsel, 56. aanha ling, 59. soort stof, 61. gewicht, 62. toiletartikel, 64. klein vertrek, 65. plaats in Brabant, 66. voorzetsel, 68. plaats in Limburg, 71. geheel de uwe (Lat. afk), 72. onb. voor naam w., 74. hond, 75. snij werktuig, 77. slotrede, 78. woesteling. Verticaal: 1. wrok, 2. natuurkun- determ (afk.), 3. speelgoed, 4. deel v.d. dag (afk.), 5. geluid, 6. paar, 7. godsdienst (afk.). 8. laag, 9. Frans onb. voornaamw.. 10. beroep, 13. grondtoon. 16. nakomeling, 17. voorzetsel, 18. klopje, 19. vlakte maat, 21. insekteneter, 22. bewijs van verdriet, 24. uurwerk, 25. voor zetsel, 27. stofmaat, 28. steenkool- produkt, 30. de somma' van (afk.). 32.Indisch dorp, 33. begrip, 36. ieder, 38. familielid, 39. plaats in Gelderland, 41. vogel, 44. deel v.e. uur, 45. beetje, 46. deel v.h. hoofd. 47. bevel, 48. spoorstaaf, 49. van het jaar, 50. draak, 52. familielid, 55. meisjesnaam, 57. meisjesnaam, 58. ter attentie van (afk.), 59. jongens naam, 60. Europeaan, 63. beender- inhoud, 64. vereniging, 67. huid, 69. deel v.e. Franse ontkenning, 70. koeienmaag, 72. zangnoot, 73. windrichting (afk.), 75. titel (afk.). 76. N.V. (Franse afk HET RAADSEL VAN LOCH-NESS 90. „Wilt u werkelijk beweren, dat het monster van Loch-Ness bestaat?" vraagt Craigh ontdaan, s,Natuurlijk bestaat het", ant woordt Sir John, „maar jullie hoeft niet bang te zijnik heb hem een flinke prik gegeven!" „Denkt u dat hij dood is?" vraagt de jonge boer gespannen. „Och neen", zegt Sir John achteloos. „Het was maar een tamelijk klein beestjeik heb hem alleen maar weggejaagd, begrijp jeDat diertje is geen partij voor een ridder uit het geslacht Appleblossom". Even later, als Sylvester weer tot bewustzijn gekomen is, helpt Aram de dichter, die over zijn hele lichaam trilt van angst, in het zadel. „Weet u zeker, dat het monster maar een klein beestje was?" vraagt Aram, als het viertal naar het klooster terugrijdt. Die sporen in het zand waren wel meer dan een meter lang!" Sir John krijgt een kleur als een pioen. „Nou, eh.dan was het een beest met abnormaal grote voeten!" snauwt hij driftig. „Dat kan best bij monsters!" Als ze het klooster betreden, komt een monnik hen tegemoet. „De gewonde is bij kennis", zegt hij, „hij wil u dadelijk spreken".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5