KNAP SNEL WEER OP m Rondvaartboot „Lodewijk" voer voor het eerst uit de haven van Bruinisse Chroesjtsjef en Kennedy vertelden elkaar harde Berlijnse waarheid Charmant bruin Vlaszwingelturbine te Dreischor naar België verkocht Per gchip naar de Deltawerken Interessante kans om de Deltawerken te zien BRUINISSE, 7-6. Voor de eerste rondvaart met de rondvaartboot Lodewijk" van de heer L. Visser uit Stellendam, die daarvoor ver schillende personen had uitgeno digd, bestond grote belangstelling Zo waren uit Goeree-Overflakkee onder meer aan boord burgemees ter en mevr. W. M. van der Harst van Ooltgensplaat, burgem. J. L. Kleijnenberg van Ouddorp en bur gemeester P. W. Hordijk van Mid- delharnis. Ook de heer P. D. Sie- Jing, de bekende vechter voor een vaste oeververbinding van zijn eiland was met zijn echtgenote aan wezig, terwijl wij verder nog op merkten de heren Kuipers van de Prov. Waterstaat uit Sommelsdijk, Groenendijk van de Scheepvaart inspectie en wethouders van de gemeente Stellendam. De heer Os kamp uit Middelburg vertegen woordigde zijn Prov. V.V.V., mr. Thielen uit Goes, inspecteur der Domeinen, gaf eveneens van zijn belangstelling blijk. Van Rijkswaterstaat waren aan wezig de heren ir. Biezelveld en ir. P. H. van der Weele, de laatste eveneens vergezeld van zijn echt genote. Ook het dagelijks bestuur van de gemeente Bruinisse met de gemeentesecretaris en de haven meester waren onder de genodig den .terwijl ook enkele oud dorps genoten van de heer Visser, die nu te Bruinisse wonen, niet door hem waren vergeten. Toen het bootje de haven van Bruinisse verliet, heette de heer Visser zijn gasten hartelijk wel kom, waarbij hij aanstipte, dat het nooit de bedoeling was geweest een rondvaartdient te Bruinisse te ope_ nen, maar wel te Stellendam De medewerking waarop echter bij de werkzaamheden in het Haringvliet was gerekend, bleef uit, zodat voor de werkloze rondvaartboot ander emplooi moest worden gezocht. Het schip voer vervolgens langs de verschillende onderdelen van de Deltawerken te Bruinisse, waarbij ir. P. H. van der Weele, hoofd van de Deltawerken-noord, een zeer deskundige toelichting gaf. Door onderlossers wordt zonder ophouden zand in de vaargeul ge stort, dat met nylondoek en andere nieuwe materialen, maar vooral toch ook met de traditionele zink- stukken op zijn plaats wordt ge houden Het doel is een drempel te krijgen, waarop de caissons voor de afsluiting zullen worden ge plaatst. De zuidwestelijke dijkskop in op richting, eigenlijk is nog slechts het begin, het hoefijzer van mijn- steen te zien, met zijn kraan en de werken op de plaat aan de noord oostelijke kant werden bezichtigd. De Krammerplaat Van de Krammerplaat is thans ongeveer 10 ha. droog en hierop rijden veel tractors, die materiaal vervoeren, onder meer betonplan- ken. Nadat men de plaat was rondge varen, kwam men via Slaak en Zijpe weer op zijn uitgangspunt terug, een tocht die ongeveer iVz uur duurde, waarbij men niet al leen de Deltawerken in verschil lende fasen kan bewonderen, maar ook de levendige drukte van de vaart naar Antwerpen of Dordt, alsmede de mosselvaartuigen van Bruinisse. Na afloop van de tocht verenig den allen zich in hotel restaurant „Bru" te Bruinisse. Burgemeester C. H. van de Linde uit Bruinisse prees daarbij het initiatief van de ondernemer en wenste hem succes toe. Ook burgemeester W. M. van der Harst uit Ooltgensplaat felici teerde de heer Visser. De heer G. WASHINGTON, 8-6. Volgens de diplomatieke correspondent van de „Washington Post" zouden Kenne dy en Chroesjtsjef elkaar in Wenen grimmig hebben gewaarschuwd, dat zij in de kwestie Berlijn zo nodig tot gebruik van geweld zul len overgaan. Chroesjtsjef zou de Amerikaanse president hebben medegedeeld, dat de Sowjet-Unie een eigen vredes verdrag met oost-Duitsland zal sluiten, ais niemand anders aan een algemeen vredesverdrag wil mee doen. Als de geallieerde bondge noten de overdracht van de con trole op de toegangswegen naar west-Berlijn aan oost-Duitsland mochten negeren, zouden de oost- Duitsers hun toevlucht tot geweld nemen, waaraan de Sowjet-Unie dan haar steun zou geven. De Sowjet-Unie zou elke poging der westelijke bondgenoten om de oost-Duitsers opzij te dringen, als een daad van oorlog beschouwen. Vrij Beriyn Op zijn beurt zou Kennedy aan Chroesjtsjef de waarschuwing heb ben gegeven dat de Verenigde Sta ten, ongeacht welke overeenkomst de Sowjet-Unie met oost-Duitsland Ingezonden mededeling veilig tegen zonverbranding Plgmactarm, Tube 2.95 - Ff. 7.50 en 2.95 Een unieke orgelstudiereis DEN HAAG, 7-6. Van maandag 12 tot en met zaterdag 24 juni ho pen de toonkunstenaar Joop Schou ten, de or geldeskundig e dr. ir. W. H. C. Knapp en de heer W. Schip pers kun zesde Europese orgelreis te maken en wel naar Groot Brit- tannië. Via Londen gaat de reis door oostelijk Engeland naar Edin burgh en Glasgow in Schotland om door westelijk Engeland te worden voortgezet naar Southampton met als laatste plaats Canterbury. 33 orgels staan op het program om te worden bespeeld en op de geluids band te worden opgenomen. Van de fronten zowel als van natuur- en stedenschoon worden weer kleu rendia's gemaakt. Na beëindiging van de reis zal de heren het aantal beroemde Euro pese orgels uit verschillende stijl perioden, opgenomen in 12 ver schillende landen, tot rond 175 op gevoerd zijn. Daarmede is dan een voor ons vaderland uniek bezit ver worven. mocht sluiten, de Sowjet-Unie ver antwoordelijk zullen stellen voor het behoud van de door het westen in de oorlog gewonnen toegangs wegen tot west-Berlijn. Bij elke poging om de geallieer den de toegang tot west-Berlijn te belemmeren, zal het westen geweld gebruiken om naar de stad door te breken. Voorts zal zulk een poging als een daad van oorlog worden beschouwd. W. Oskamp zegde alle steun van V.V.V. toe voor deze nieuwe onder neming. De heer Oskamp meende dat Bru grotere bekendheid zal krijgen door deze rondvaartdien- sten. De heer ir. van der Weele sprak namens Rijkswaterstaat. De heer Visser heeft alle spre kers bedankt voor hun goede wen sen. In het bijzonder prees hij ech ter de grote medewerking van de gemeentebesturen en de Rijkswa terstaat. Alle sprekers waren eensluidend in hun oordeel, dat een tocht over de Grevelingen een zeer interes sante kans biedt de Deltawerken in ogenschouw te nemen. Kennedy over gevaren voor beschaving ANNAPOLIS, 7-6. President Ken- nedy heeft woensdag bij zijn be zoek aan de Amerikaanse academie voor opleiding tot zee-officier in Annapolis verklaard, dat de vrije wereld „belegerd wordt door een geloof, dat de vernietiging van de liberale beschaving en cultuur, be oogt". Vijftig jaar geleden werd de wereld door Europa overheerst. In Europa bestond toen een vaak wankelend machtsevenwicht waar bij Amerikanen als toeschouwers optraden. Maar nu, nu de landen van Latijns-Amerika, Afrika en Azië ontwaken uit een eeuwenlan ge verdoving, zijn de Verenigde Staten niet langer toeschouwers meer, maar de leiders bij de ver dediging van de vrije wereld, aldus Kennedy, die voorts aandrong op offers om de Verenigde Staten sterk te houden bij de confronta tie met het communisme. Ingezonden mededeling Voor hoofdpijn, migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit, ischias, kiespijn, zenuwpijn en menstruatiepijnen hebt U een antineuralgicum met zeer grote pijnstillende kracht nodig. Dat is Togal. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. EEN TRIESTE DAG WAT UQT DE BILT De uitkomsten van de landbouwbedrijven DEN HAAG, 7-6. In de reeks be drijfseconomische mededelingen van het Landbouw-Economisch In stituut is een publikatie versche nen, waarin de resultaten van 50 groepen akkerbouw-, weide- en ge mengde bedrijven over de boekja ren 1957/58-1959/60 voorkomen. Nieuw zijn de cijfers over 1959/60 waarin de invloed van de uitzon derlijke droogte in de zomer van 1959 naar voren komt. Mede daardoor lopen de uitkom sten van de verschillende groepen bedrijven zeer uiteen. Het was voor de akkerbouwers een gunstig jaar door de hoge geldopbrengsten van granen en suikerbieten. Voor de weidebedrij- ven op veengrond, die dit jaar geen wateroverlast hadden, was het eveneens een beter jaar dan het voorgaande. Voor de gemengde be drijven op zandgrond, waar de droogte tot grote voeraankopen voor rundvee leidde en waar var kens- en pluimveehouderij slech ter uitkomsten gaven dan de laat ste jaren was het ondanks hogere melkproduktie een droogteschade- ultkeringen een zeer ongunstig jaar. Per f 100 kosten was in 1959- 60 het netto-overschot op akker bouwbedrijven f 25, oP weidebe- drijven f 8, het tekort op gemeng de bedrijven f 5. Het.jaar daarvoor waren de overschotten op deze groepen bedrijven resp. f 14, f9 en f 1. De grondspekulatie in Schouwen Bij de behandeling van de nota en het wetsontwerp ruimtelijke verordening door de Tweede Ka mer, heeft de heer Westerhout (P. v. d. A.) uitdrukking gegeven aan zijn ernstige bezorgdheid over grondspekulaties in recreatiegebie den, zoals in de kop van Schouwen. Het Japanse Rode Kruis heeft woensdag 300 dekens in ontvangst genomen, die het Nederlandse Rode Kruis heeft geschonken ten behoe ve van de slachtoffers van de bran den die de vorige week in noord- Japan hebben gewoed. Kangoeroe voor meneer UTRECHT, 7-6. De voor zitter van het Produkt- schap voor Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer, is woensdag 65 jaar gewor den. Toen hij in Utrecht arriveerde om de openbare vergadering van het Pro- duktschap te leiden, trof hij naast de voorzittersha mer een miniatuur kangoe roe aan, hem aangeboden door de ministeriële verte genwoordigers, onder wie mej. mr. J. J. Portheine van economische zaken. Het geschenk verwekte de no dige hilariteit* aangezien mej. Portheine en de heer de Veer enige weken gele den een groot verschil van mening hebben gehad over dit Australische buideldier. De heer de Veer wilde na melijk de verwerking van kangoeroevlees in de vlees- warenfabrieken verbieden, terwijl mej. Portheine van oordeel was, dat het goed kope en, volgens haar, lek kere kangoeroevlees wel een kansje mocht krijgen in de fabrieken. De heer de Veer kreeg zijn zin DREI9CIIOR, 6-5. Dinsdagmid dag vond te Dreischor de veiling plaats van de gebouwen en instal' latles van de „Coöperatieve Vlas zwingelturbine Dreischor U.A.", het prachtige bedrijf dat op 26 februari 1955 door de Commissaris der Ko ningin kon worden geopend. Het was toen een grote dag voor Dreischor. De Coöperatie kon met geld van Lions International, boe ren en met een gemeentelijke ga rantie van f 20.000,— worden ge sticht Dinsdag was het echter een bij zonder trieste dag voor de vlassers van Dreischor, toen door notaris P. Hecring uit Zierikzee het gebou wencomplex met de installaties ge veild moesten worden. De notaris gaf hiermee uitvoering aan het be sluit van de ledenvergadering van 2 maart 1961, om tot liquidatie over te gaan. Vanaf de oprichting werkte de Coöperatie met verlies. In 1955 wer den slechts 456 V\ draaiuren ge maakt, in 1956 liep dit aantal nog terug tot 345 uren. Hiervoor waren verschillende oorzaken aan te wij zen. Zo was de oogst van 1956 zeer matig van kwaliteit. De vraagprij zen bij de landbouw waren dermate hoog, dat vele vlassers niet tot aan koop konden overgaan. Daarnaast was de werkgelegenheid in de om geving door uitvoering van herver kaveling e.d. zeer ruim, zodat velen een hoog en vast weekloon prefe reerden boven het risicovolle aan kopen van vlas. Het jaar 1957 was nog slechter dan vorige jaren: er kan nauwelijks een aantal van 197 draaiuren worden gehaald. De vlas industrie verkeerde overigens alge meen in een moeilijke positie ten gevolge van het op de wereldmarkt komen van Russisch vlaslint. De vooruitzichten werden nog slechter: 22% draaiuren in 1958. In 1959 en volgende jaren werd er in het ge heel geen vlas meer verwerkt. De destijds in België aangekochte vlaszwingelturbine „De Poortere", met de twee elektromotoren van 35 en 15 p.k., en elektrische installatie keren nu naar België terug. De tur bine werd n.l. gekocht door de fa. Vandermeesch uit Engelmunster bij Kortrijk voor f 10.000,—. Nieuwe eigenaar van de gebouwen werd de heer A. Bevelander uit Kerkwerve voor f 5.500, Toch zullen de aandeelhouders nog een bedrag van f 8.500,op het algeheel tekort moeten aanzui veren, terwijl de gemeente Brou wershaven nog garant zal zjjn voor een bedrag van ongeveer f 2.000, Voor de verkoping bestond dins dagmiddag in „Ons Dorpshuis" te Dreischor grote belangstelling. Verwachting tot vrijdagavond: Onvast Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele buien; zwakke tot ma tige wind uit westelijke richtin gen; dezelfde temperaturen als van daag of iets lagere. 9 juni. Zon op 4.21, onder 20.57. Maan op 2.48, onder 16.38. Nieuwe maan: 13 juni te 6.17. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 9 jüni 12.39 n.m. BROUWERSHAVEN: juni 12.03 n.m. GEMENGDE BERICHTEN Het Witte Huls heeft bevestigd, dat de Russen president Kennedy in Wenen twee memoranda hebben overhandigd, namelijk over Beriyn en over de kernproeven. Daarin wordt het Russische standpunt ln deze kwestie uiteengezet. De in houd van de documenten is nog niet bekendgemaakt. De Frans-Algerynse vredesbe sprekingen in Evian zün woensdag aan het einde van de eerste fase gekomen, zo heeft een Franse woordvoerder na afloop van een bqeenkomst van twee uur ver klaard. In de tweede fase, die don derdag zal beginnen, zullen de twee partyen een ïyst opstellen van punten, ten aanzien waarvan zy een gemeenschappelijke basis heb ben. Daarna' zal werden uitge maakt ,op welke wyze deze pro blemen moeten worden aangepakt. De impasse, waarin de conferen tie over het staken van de kern proeven is geraakt, is nog steeds niet doorbroken. Ook woensdag bleven beide partijen weer op hun standpunt staan. De 51-jarige ex-generaal Andre Petit, die bevelhebber van de re^- bellen ln het gebied van Algiers tijdens de jongste mislukte opstand Is geweest, ls woensdag in Parijs tot vijf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Een afgevaardigde van Ceylon heeft woc'hsdag in de Veiligheids raad verklaard, dat de toestand ln Portugees Angola de wereldvrede in gevaar brengt. De raad is vol gens hem dhn ook volledig bevoegd deze kwestie te behandelen. De Portugezen menen van niet. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Zeelandia bijeenkomst 1961 Donderdag 8 en vrijdag 9 juni vindt te Zierikzee de Zeelandia- v ertegen woord igersbij eenkomst '61 plaats onder het motto: „alles met z'n allen, gedachtig aan het „team work" waaraan tijdens deze dagen uitdrukking zal worden gegeven, De bijeenkomst van Zeelandia-ver- kopers vindt ditmaal plaats met de dames ,en heeft vooral ten doel de bezichtiging van het bedrijf, dat sinds de vorige bijeenkomst weer in outillage sterk verbeterd is. Het programma voor vandaag (donder dag) vermeldt een ontvangst in de hal op het industrie-terrein, welke plaats vond om één uur. Voor vrij dag staat onder meer op het pro gramma een causerie door drs. J. L. Wage over: „De verkoop als menselijk contact". DUIVELAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over mei 1961: geboren: 7. Irma Petronella, d. van N. A. Lievense en P. Wandel (Nieuwerkérk); 11. Maria Jacoba, d. van D. Heijboer en A. P. Klink (Sirjansland); 16. Dina, d. van F. Kik en L. Pattenier (Oosterland); 18. Janna Maria, d van C. van Dijke en M. A. Roks (Oosterland): 18. Jacoba Maatje, d. van W. C. van den Ende en A. J. de Jonge (Ouwerkerk); 27. Marinus, z. van C. van der Have en M. G. de Brui ne (Oosterland); 31. Marinus, z. van J. de Bruine en E. Meerman (Oosterland); 14. Jacob Martinus, z. van H. M. Flikweert en J. Dalebout (Nieuwerkerk, geboren te Zierik zee). gehuwd: Marinus Jan Stouten, 28 jaar en Geertruida Adriana Stouten, 22 jaar (beiden te Ooster land). ingekomen: 29 april: J. Goede- gebure (van Bruinisse naar Nieu werkerk); 19 mei: J. Leurs (van 's-Gravenhage naar Ouwerkerk). vertrokken: 9. A. Hage (van Nieuwerkerk naar Dreischor); 9. J. A. Frans (van Ouwerkerk naar 's-Gravenhage); P. de Rijke (van Nieuwerkerk naar Zierikzee); 16. J. M. Beun (van Nieuwerkerk naar Zierikzee) ;30. A. Zwaai (van Nieu werkerk naar Rotterdam); 6 juni: H. Hester (van Oosterland naar Rh eden/Dieren). BRUINISSE Jeugd vond nieuwe zwemplaat! De zwemlustige jeugd heeft bij gebrek aan beter zijn toevlucht ge zocht in het gedeelte van de ge meentehaven. dat in de toekomst zal dienen om de schutsluis in te varèn, dus achter het lange loop steiger. Daar zal ook, nu het zwem- seizoen Is aangebroken, het vlot weer worden uitgelegd. Man viel In sluisbouwput Een Inwoner van Hardlnxveld, werkzaam te Bruinisse bij de sluis- thijsse en J. Megank. bouw van de Grevelingendam, viel dinsdagmorgen van een plm. 9 me ter hoge stelling in de bouwput. Hij bekwam daarbij wonder boven wonder geen ernstig letsel. Met in wendige kneuzingen werd hij per auto thuis gebracht. Van maalmachlne gevallen De landbouwersknecht P. Wil- lemse te Bruinisse, ln dienst bij de heer D. Kik alhier, viel bij het maaien van gras van de maaima- chine. Dokter van Leeuwen, die eerste hulp verleende, constateerde een gekneusde arm en een lichte hersenschudding. De heer D. W. Bal te Brui nisse is gekozen tot diaken van de Ger. Kerk alhier. Motorfiets rijdt man aan De landbouwer W. van den Berg Dz, kwam woensdagmorgen toen hij met zijn motorfiets van de veerpont kwam, in aanrijding met de heer H. Okkerse te Bruinisse, die op weg was naar zijn werk te St. Philipsland en daarbij het druk ke verkeersplein te Zijpe moest oversteken. Okkerse werd door de motorfiets geraakt, kwam te vallen en moest met een bloedende hoofd wonde en een lichte hersenschud ding naar het Rode Kruis Zieken huis worden vervoerd. SEROOSKERKE Een unieke voetbalwedstrijd Op zaterdag 10 juni ,des avonds 7 uur, zal op het sportveld alhier een voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen een elftal van de P.T.T. en inwoners van Seroosker- ke. De opbrengst komt ten bate van de kas van de bejaardensocië- telt. De heer P. L. Vis, wethouder van de gemeente Westerschouwen, zal de aftrap verrichten. De mu ziekvereniging „Luctor et Emergo" van Renesse verleent eveneens haar medewerking. Gehoopt wordt op gunstig weer en een goede be langstelling van het publiek. BROUWERSHAVEN Concert muziekvereniging „Apollo" Aanstaande zaterdag 10 juni, des avond 8 uur, hoopt de muziekver eniging Apollo' te Brouwershaven bij gunstige weersgesteldheid haar eerste concert in het zomerseizoen uit te voeren in de muziektent on der leiding van de dirigent, de heer J. v. d. Bos. Het uit te voeren pro gramma luidt; 1. Divama, mars, J. C. de Wit; 2. Indian Summer, Eric Ball; 3. Friihlingsblumen, wals, F. Schori; 4. The thin red line, mars, K. J. Alford; 5. A Youth Suite, G. Boedijn; 6. Colonel Bogey on Pa rade, K. J. Alford; 7. Pauze; 8. Neue Welt, mars, J. Meister; 9. Trombones to the fore. H. T. Scull- D. A. Pope, (solisten A. Heiboer en C. Dekker); 10. American Fantasy, F. Ruelle; 11. Egerlönder Polka, E. Spieler; 12. Vaandel wals, P. B. Bis- selink; 13. Trafalgar, mars, W. Zehle. ELKERZEE Suksesvolle (jaarlijkse) geitenkeuring De een dezer dagen gehouden jaarlijkse geitenkeuring door de geitenhoudersvereniging Eikerzee en Omstreken" op het terrein van de heer W. Bos te Loperskapelle is weer een groot sukses geworden. De juryleden, bestaande uit de he ren den Engelsen en Verboom lie ten een goedkeurend oordeel ho ren voor wat betreft de kwaliteit van de aangevoerde dieren. Er werden in totaal 32 gelten en lam meren ter keuring aangevoerd. Een le prijs lammeren behaalden de heren M. v. d. Schelde. L. Bos. C. Krlstalijn, J. van Dienst en W. Bos. Bij de 1-Jnrige geiten behaalden een le prils J. van Dienst, M. Mot- Doodtij: 8 juni. Scheepvaartbericliteii Alphacca, 7-6 van Chalna naar Madras. Japara, 7-6 te Amsterdam. Korenia (t.), 7-6 van Yokohama naar Miri. Lelykerk, 7-6 van Abadan naar Korta Point. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-6. Het K.N.M.I. deelt mee: De warmte is in de afgelo pen 24 uur over het vasteland van Europa naar het oosten terugge dreven, hetgeen samenhing met een verdere verplaatsing van een onweersachtig lagedrukgebied over Duitsland naar Polen. Een zwakke rug van hogedruk passeerde van nacht ons land met enkele opkla ringen, die vanmorgen nog in het oosten van het land voorkwamen. Uit het westen nadert echter het front van een depressie boven het noordelijk gedeelte van de Britse eilanden. Dit depressiegebied breidt zijn invloed geleidelijk verder over west Europa uit. Het is gevuld met onstabiele lucht, waarin buien voorkomen. In ons land 2al het weer vrijdag derhalve een wissel vallig karakter hebben met nu en dan buien en temperaturen die aan de lage kant zijn. voor deze tijd van het jaar. Gemeentelijke herindeling Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS, 8-6. Van de minister van binnenlandse zaken is bij alle gemeentebesturen op het eiland Goeree-Overflakkee bericht ontvangen, dat hij zijn standpunt betreffende de herindeling van de gemeenten op dit eiland heeft be paald. De minister heeft Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland verzocht het ontwerp van wet met kaarten aan de gemeentebesturen toe te zenden. Binnenkort zullen de gemeenteraden zich hierover dus opnieuw hebben uit te spreken. Speciale regeling v rij gezel 1 enver zeker ing' UTRECHT, 8-6. De staatssecre taris van financiën heeft bij reso lutie van 30 mei jl. bepaald, dat indien een zogenaamde vrijgezel- lenverzekering, voorzien van de fiscale lijfrenteclausule, vóór 1 de cember 1961 wordt omgezet in een andere vorm van levensverzeke ring, geen navordering zal geschie den wegens, naar achteraf geble ken is, ten onrechte genoten aftrek van inkomstenbelasting. Deze regeling werd. zo deelt de voorlichtingscommissie uit het le vensverzekeringsbedrijf mede, ge troffen op verzoek van de geza menlijke levensverzekeringsmaat schappijen, nadat de Hoge Raad in december vorig jaar had uitge sproken dat dit soort vrijgezellen- verzekering niet beschouwd kan worden als een levensverzekering in de zin van artikel 4 van de uit voeringsresolutie inkomstenbelas ting 1953. Hierdoor verviel uiteraard ook de mogelijkheid van premie-af trek. Dit zou voor de betrokken polishouders een fiscaal nadeel be tekenen. De thans uitgevaardigde regeling voorkomt dit nadeel. De resolutie noemt een zestal vefze- keringsvormen waarin omzetting kan geschieden. 2-jarige geiten: 1. W. Bos. 2. M. Matthijsse, 3. J. van Dienst. 4. C. Kristalijn. 3-Jarige geiten: 1. A. Duinhou wer, 2. G. Jonker. Stamboekgeiten: 1. C. Kristalijn. 2. M. v. d. Schelde. 3. L. Bos en 4 L. Bos. 1-jarige niet melk-gevende gei ten: 1. S. van Wouwe en 2, A. Duinhouwer. Ingeschreven in het Prov. Regis ter werden 12 gelten. in het Prov. Stamboek 4 geiten. Naar de fokveedag te Zierikzee op 30 juni a.s. zullen 14 dieren af gevaardigd worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2