KOHSCHULTE N.V. Wala vormt de vrouw van vandaag Drie Kode lulpen Bestuursvergadering „MONDRAGON" I L.. I Garage C. van den Bout R. KOOLE ZOON'S BANK N.V. Wat biedt de BEELDBUIS? ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 2 JUNI 1961 No. 18981 1. Charmante 3/4 cup Walette beha - geheel nylon - cups af gezet met sierlijke broderie, (lang model 12.50) CupA-B-C 795 2. Pittig jeugdig Walette model maakt wijde en diepe halsuit snijding mogelijk. In satijn-ny lon met nylonkant. Cups A-B 975 3. Diepgedecolleteerde Walette beha met beugeltjes, ook strap less te dragen. Sanfor poplin, geborduurde 3/4 cups. (kort model 7.95) Cups B-C H75 4. Luchtige Walette-panty van nylon tule-elastiek voor spor tieve, jeugdige zomermode. (Als gaine 11.95) 1495 5. Walette-gaine, die een maxi mum aan bewegingsvrijheid geeft. Dubbel voorpand corri geert feilloos figuur-foutjes, (model boven de taille 19.90) nylon tule-elastiek 1675 Verkrijgbaar bij: MOL 5 ZIERIKZEE Besloten, gezell g en verzorgd in de HERENKAMER van l Koop uw brommer X bij een speciaalzaak U vindt er ruime keuze U vindt er de beste merken U profiteert van de lange ervaring U profiteert van de service Alleen al voor leder punt op zich zelf koopt U er het voordeligst Ziet étalage! Mol 11 Telefoon 2464 ZIERIKZEE TELEFOON 2453 ANNO 1877 ZIERIKZEE Handels- en landbouwcredieten Aan- en verkoop van effecten Verzilvering van coupons en lossingen Rekening-Courant Deposito Verhuring van safe-loketten Brand- en inbraakvrije kluisinrichting 's Woensdags zitdag te Brulnlsse Ginkelse schaapskudde werd weer ontdaan van wintervacht HET RAADSEL VAN LOCH-NESS Het scheren ging EDE, 31-5. Bij de schaapskooi op de Rijksheide in Ede zijn rond 200 schapen van de Ginkelse kudde van hun wollen wintervacht ontdaan. Het was het jaarlijkse schaap- scheerdersfeest, dat acht jaar ge leden, toen Ede's heide weer met een kudde werd gestoffeerd, naar oude trant in ere werd hersteld. Het scheren geschiedde niet met de machine, doch met de hand- schaar, een vak dat nog beheerst wordt door enkele hoogbejaarde boeren, die vroeger zelf schapen hielden. Enkele jongeren leren het nu echter ook, zodat de traditie in volgende jaren gehandhaafd kan blijven. Het schaapscheren werd besloten met een gezamenlijke dis, waarbij het menu, naar gevestigde gewoonte bestond uit zoute vis, aardappelen, botersaus en rijstebrij. Ondanks het gure en regenachitge weer was er met de handschaar van heinde en ver heel wat belang stelling voor het schaapscheren. De naam schaapscheerdersfeest is ontstaan, omdat het vroeger op de Veluwe inderdaad een wat feeste lijk gebeuren was. De boeren in de verschillende buurten hielpen el kaar beurtelings bij het zware en vermoeiende werk en als het achter de rug was, restte er nog wel tijd voor wat amusement. Het koek- slaan met de knuppel, dat men ook woensdag kon beoefenen, vormde er een onderdeel van. VLISSINGEN. Gedeputeerde Sta. ten van Zeeland hebben met in gang van 1 juli benoemd tot direc teur van de „Zeeuwse Museum- stiohting" dr. P. K. van Daalen, thans wetenschappelijk ambtenaar verbonden aan het bureau van de rijksinspecteur voor roerende mo numenten, afdeling musea, in Den Haag. 86. Sir John werpt een nijdige blik naar Macduff, als de boten elkaar dicht genaderd zijn. „Zo zo, ben je er tussenuit geknepen, oude schurk?" roept hij minachtend. „En zit jij nog steeds te vissen naar het monster, jij oude dwaas?" bijt Macduff terug, „dan kun je lang vissen, vriend, want dat monster bestaat niet, hèhèhè!" Hij tikt zichzelf spottend op het voorhoofd. „Je bent een ezel, Apple- blossom, als je die sprookjes nog gelooftAl eeuwen geleden praatte men hier in Schotland over een fabeldier, dat zich in dit meer zou ophoudenWelnu, ik heb mij dat sprookje goed ten nutte gemaakt, hèhèhè!" Triomfantelijk wijst de oude man op de kisten die voor hem in de boot staan. „Kisten vol goud heb ik er mee verdiend, aan ezels zoals jij 1" Sir John steekt driftig met zijn lange lans onder water naar de roeiboot van Macduffen plotseling begint het water wild te kolken en wordt Macduffs boot als door een geheimzinnige kracht hoog opgetild r\ O I XI FEUILLETON Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Deze week begint afwerking tweede helft S.D.K.B.-programma lste klasse Zierikzee II bindt zondag op eigen terrein de strijd aan met Clinge II Duiveland krijgt zaterdag bezoek van pas gedegradeerde CoRJnsplaatse Boy» „Verdraaid", zei hij tot zichzelf, „wat wilde ik nu zoeken? Ik ge loof, dat ik oud begin te worden Enfin, het schiet me straks wel weer te binnen". Hij pakte de stapel papieren weer op en legde die terug in de lade, waarna hij deze toeschoof. Maar één briefje was op het bureau blijven liggen. Het was een kort epistel, onderte kend met een tekening: drie rode tulpen. Ze staken scherp af tegen het blauw van de balpenletters Koks bleef als gefascineerd naar die drie bloemen kijken en toen sloeg hij met de vuist op tafel. „Verdraaid", zei hij, „dat ik daar niet eerder aan gedacht heb. Ik geloof nu zeker, dat Ik oud begin te worden". Hij legde het briefje opzij en bel de lang en nadrukkelijk. Tegelijk nam hij de telefoon van de haak en draaide enkele cijfers. En tot de politieman, die binnenkwam, zei hij: „Laat De Vries dadelijk hier komen". Toen De Vries binnenkwam, hoorde hij Koks zeggen: Meneer de officier, ik laat dat bevel ter stond halen. En na afloop zal ik onmiddellijk rapport uitbrengen. Maar ik ben ervan overtuigd, dat het resultaat zal opleveren". Verstrooid legde Koks de hoorn op de haak en terwijl De Vries nog steeds in afwachting bij de deur stond, keek Koks op het papiertje en mompelde: „Drie rode tulpen verdraaid, dat ik daar nou niet eerder aan gedacht heb Hoofdstuk 22. Nog eens: drie rode tulpen. Prins, de hoofdredacteur van de „Stadskoerier", die de vorige dag uit het ziekenhuis was ontslagen, werd die morgen door zijn porso- door Frank van Falokenoort Jr. neel en niet minder door de direkteur met blijdschap begroet Nee ,hij ging nog niet dadelijk aan het werk. Zijn plaatsvervanger zou het nog best een paar weken alleen af kunnen. Helemaal honderd pro cent was hij nog niet en daarom vertrok hij straks met zijn vrouw voor een dag of veertien naar zee. Om weer helemaal fit te worden. Maar vóór hij vertrok, wilde hij even naar zijn bureau, om alleni te bedanken voor het hartelijk mee leven tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis. Het was toch wel een beetje te erg geweest: bloemen en fruit en boeken en weet-ik-wat- niet-allemaal-nog-meer. Ja, nu had Prins kunnen merken, hoe goed hij was aangeschreven bij de baas en bij zijn ondergeschikten. Zelfs col lega's van andere bladen hadden hem opgezocht of hem bedacht met allerlei attenties. Alsof hij de keizer van Perzië was En nu liep hij weer door de ver trekken van de redaktie en drukte vele handen en werden er harte lijke woorden gesproken. Was me dat even een taaie, die Prins Weer helemaal opgeknapt zo op het oogEn hij was niet zo goed, of hij moest in ieder geval wachten tot half elf, als er de kof fie kwam, want er zou een extraa tje bij zijn. Alles ter ere van de thuiskomst van de hoofdredakteur! Terwijl Prins genoeglijk zat te praten met zijn redakteuren, stormde er opeens een jongeman binnen, bulten adem en rood van het zweet. Hij viel op een stoei neer en hevig gesticulerend met zijn ar. men zei hij met horten en stoten: „Er is huiszoekingin de Zwa luwstraathet staat er zwart van mensenen het is bij La- mandie politieman, die altijd in burger looptZe wilden mij er niet bij latengeen pers, zei zo'n tuut tegen mienou en toen ben ik hierheen gereden Prins was mete enactlef. ,/Dan ga ik er zelf heen Ik wil wel eens zien of ze mij durven tegenhou den",, voegde hij er grimmig aan toe, nu weer op en top kranteman. Nog geen vijf minuten later stopte Prins voorin de Zwaluw straat. Inderdaad stond de halve straat vol mensen. Prins baande zich met zijn ellebogen een weg tussen de menigte en waar velen hem kenden als de man van „De Stadskoerier", lieten ze hem gewil lig door. Maar verder dan de voor deur kwam hij niet. Brigadier Post stond er als een cerberus en schud de enkel zijn hoofd, toen Prins aanstalten maakte om ook naar binnen te gaan. „iNiks voor de krant, meneer Prins", zei hij, weliswaar op een gemoedelijke toon, maar met een klank in zijn stem, die aan duide lijkheid niets te wensen» overliet. Doch Prins liet zich niet zo ge makkelijk afschepem „(Kom nou, Post, vertel me dan maar wat er aan de hand is". (Wordt vervolgd) Ingezonden mededeling KORFBAL. In de le klas van de SDKB gaat men deze week begin nen met het afwerken van de 2e helft van het programma. Vrijdag (heden)avond gaat Burgh in de Westhoek de strijd aanbinden te gen s k. NWK. Een overwinning voor de thuisclub, die ook te Nieu- werkerk beslag op de puntjes wist te leggen, ligt wel het meest in de lijn der verwachting. Zaterdag avond kon Brouwershaven er wel eens in slagen tegen WIK revan che te nemen voor de te Kerkwer- ve geleden 3-1 nederlaag. De wed strijd te Serooskerke tussen Velo- citas en NOAD Is van het grootste belang voor de uiteindelijke bezet ting van de onderste plaats. Ver liest Velocitas deze wedstrijd dan is haar lot reeds bezegeld. Ver van een gelijk spel zal de uitslag wel niet liggen. Bij de ontmoeting tus sen Unitas en Zeemeeuwen geven wij de bezoekers iets betere kan sen. In de 2e klas zien wij Burgh II de volle winst weghalen bij Stormvogels. Te Sirjansland heeft MEVO de beste kansen op succes tegen DES, terwijl het ons verder niets zou verbazen als DOSKO er in eigen huis in zou slagen Renesse van het lijf te houden. In de 3e klas is Unitas II bij het bezoek aan Brouwershaven III niet geheel kansloos. Burgh III heeft te Kerk- werve tegen WIK III de beste pa pieren, terwijl NOAD II de inzet wel aan het bezoekende Brouwers haven zal moeten laten. Bij het treffen te Haamstede tussen de re serves van Zeemeeuwen en WIK starten de bezoekers als favoriet Voor groep III van de adspiranten competitie komen hedenavond WIK B en Burgh B op het terrein van eerstgenoemde tegen elkaar in het ueld. In verband met de school- korfbaldag komen morgen de ad- spiranten niet in het veld. Aan de schoolkorfbaldag welke morgen op het sportpark „Bannink" te Zierik zee zal worden gehouden zal in to taal door 27 twaalftallen worden deelgenomen ,nl. 13 twaalftallen van de middelbare scholen en 14 twaalftallen van de lagere scholen Als het weer een beetje wil meer werken kan het weer een genoeg lijke dag worden voor de korfbal lende jeugd, waarbij zij zich spor tief weer geheel kunnen uitleven. VOETBAL. Zondagmiddag gaat Zierikzee II op haar terrein <je strijd aanbinden tegen Clinge II, waarbij de promotie naar de KNVB op het spel staat. Jl. zondag ver loren de rood-zwarte reserves de uitwedstrijd op vrij afgetekende wijze met 4-1, en het zal voor hen deze maal een hele toer wezen om de bezoekers, die reeds aan een ge lijk spel genoeg hebben, in het zand te laten bijten. In haar neder laag toernooi krijgt Duiveland za terdag bezoek van het pas naar de 2e klas gedegradeerde Colijns- plaatse Boys. Bruse Boys, dat tot nu toe met uitstekende resultaten voor de dag komt, spéélt in haar toernooi tegen het Ouwerkerkse SVOWK. De woordvoerder van het Brit se ministerie van buitenlandse za ken heeft woensdag op een pers conferentie in Londen verklaard, dat men zeker moet aannemen dat de geallieerden militaire plannen hebben opgesteld om aan een even tuele communistische poging om de kwestie-Berlijn te forceren het hoofd te kunnen bieden. De komende zaterdag is dan de baurt aan de opera-liefhebbers. Zij kunnen, zoals wij vorige week aan kondigden, genieten van een volle dige voorstelling uit Stuttgart van „Tosca". De V.P.R.O. heeft er zijn voorbereide eigen programma voor opzij geschoven, een voorbeeld voor andere zuilen die helaas te vaak eigen praatrubrieken lieten preva leren boven interessante of waar devolle aanbiedingen uit de andere Eurovisie-landen. Wie niet van de opera houdt, kan alleen nog te recht bij België Waals, dat het Franse toneelspel „De dame van Montserreau" van Alexander Du mas vertoont. Zondagavond neemt Bussum zowaar weer een Duits programma over en wel „Schlager von morgenDaarvóór brengt Pierre Janssen zijn kunstgrepen En dan gaan we de vijfdaagse werkweek in met op maandag „Filmvenster" en „Welbeschouwd" bij ons en een existentialistisch kijkspel bij de Vlamingen; op dins dag de hoofdfilm „Clementine" by ons, het kijkspel „Een ster in een zomernacht" in het eerste pro gramma van Duitsland; en een ro mantische operette-film in België; woensdag een Engels televisiespel .The barber of Stanford Hill" (N. C.R.V.) en een operette-potpourri in Duitsland; donderdagavond het Amerikaanse kijkspel „Poker" met een mensenleven als inzet; voor vrijdag kunt u dan uw kaartavond- je of verjaarsvisite afspreken. President Soekarno van Indo nesië, die heden-donderdag uit Hon garije in Boekarest is aangekomen, brengt 5 juni een officieel bezoek aan de-Sowjet-Unie, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Hiermee beantwoordt de Indonesi sche president het door premier Chroesjtsjef in februari 1960 aan Indonesië gebrachte bezoek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5