Achtduizend padvindsters vierden een „Jubeldag" te Baarn De toekomst van de landbouw Ingezonden mededeling SPORT KORFBAL S.D.K.B. Ie klasse: Unltas-Burgh 0-6; Ve- locitas-Brouwershaven 3-4; NOAD- WIK 2-4; Zeemeeuwen-S VN WK 5-4. 2e klasse: SVOWK-Burgh II 0-8; DES-DOSKO 0-4; SVNWK II- Stormvogels 3-2; Zwaluwen-Re- nesse 2-2. 3e klasse: Burgh III-NOAD II 11-0; Brouwershaven III-WIK II 2-5; WIK III-Brouwershaven II 0-4; Unitas I-Zeemeeuwen II 6-4. Adspiranten: Groep I: DOSKO-Renesse 0-5; Burgh A-Zwaluwen 6-1. Groep II: SVOWK-SVNWK 1-0; DES-NOAD 1-0; WIK-Unitas 12-0. Groep III: Burgh B-NO AD B 4-1. VOETBAL K.N.V.B. 3e klasse D: Hontenisse-BSC 1-1; RCS-Zeeland Sport 1-4; ODIO- METO 4-1; Zeelandia-RKFC 3-4; Corn. Boys-Kaaise Boys 2-1. Junioren: Groep B VIII: Burgh B I-WIK B I 0-1. Nederlaagtoernooi Bruse Boys Bruse Boys-Dreischor 7-3. Nederlaagtoernooi Duiveland Duiveland-Herkingen 3-3. Vriendschappelijk MEVO-Hatfield .2-3; Zlerikzee-St. Hilaire 4-3; Zierikzee-MEVO 4-1; Hatfield-Zierikzee 4-0; MEVO-St. Hilaire 2-2; Hatfield-St. Hilaire 2-0. Zomeravondcompetitie Zierikzee veteranen-Neptunus 1-0. Heden (donderdag)-avond wordt gespeeld: Zeelandia-C.W.S., aan vang kwart over 7. Programma 28 mei a.s. Promotie res. Ie klas Clinge II-Zierikzee II (2.30 uur, scheidsr. A. Schoof; grensr. L. v. Hijfte en J. A. de Klerk). Op 4 juni volgt de returnwed strijd Zierikzee II-Cling? II. HENGELSPORT Succes voor H.S.V. „Oosterschelde" Op 2e Pinksterdag heeft de H.S.V. „Oosterschelde" met 16 leden deel genomen aan het 2e Int. Hengel- concours dat gegeven werd door de HS.V. „De Zeebaars" te Scherpe- nisse. Het is een succesvolle dag geworden, want door de Zierikzee- se vereniging werd de le en 4e korpsprijs behaald. Bovendien wis ten de heren D. D. J. v. d. Poel, J. C. Vis, S. de Jong, P. v. d. Welle, P. Coppoolse en J Quist hun indi viduele prijs te bemachtigen. De wedstrijd mag zeker geslaagd ge noemd worden, gezien het grote aantal deelnemers en korpsen. Met belangstelling zien de hen gelaars uit naar het volgend con cours in federatief verband, welke wordt gegeven door de H.S.V. „De Karper", Bergen op Zoom op za terdagmiddag 17 juni a.s. SCHAKEN Om de schaaktitel van het Professor Zeemanlyoeum Jl. vrijdag 19 mei is in poule B de beslissing gevallen. Wim Klaas- sen won nl. van Hans Simons en ook van Frans Vis. Door deze twee overwinningen was hij in zijn poule ongeslagen en dus onbereikbaar voor d? andere schakers. Hij zal nu in de laatste ronden spelen tegen de drie beste schakers van poule A. In poule A begint tekening te ko men en vrijdag 26 mei zal de be slissing brengen; we weten dan wie er promoveren naar de volgende ronden. De uitslagen van vrijdag 19 mei waren: van d?r Ploeg-Boogerd 1-0; van de Heuvel-Boogerd 1-0; Elzer- man- van der Ploeg 0-1; Boogerd- Hendrikse 1-0; Hendrikse-van der Ploeg afgebroken; van den HeuveL Hendrikse 1-0. Na deze wedstrijden was de stand in poule A als volgt: le. Henk van der Ploeg, 3 gespeeld, 2 gewonnen en 1 afgebroken; 2e. Koos v. d. Heuvel. 2 gespeeld, 2 gewonnen; 3c Kees Boogerd, 3 gespeeld. 1 ge wonnen; 4e. Henk Hendrikse, 2 gespeeld, 0 gewonnen en 1 afgebroken;. 5e. Jan Elzerman, 1 gespeeld, 0 ge wonnen. Aanstaande vrijdag 26 mei zullen in d"-ze poule A de volgende wed strijden gespeeld worden: Boogerd-Elzerman; van der Ploeg- van den Heuvel; HendrJkse-ELzer- man; Hendrikse-van der Ploeg (de afgebroken stelling zal dan uitge speeld worden); Elzerman-van den Heuvel. De eerstgenoemden spelen weer met wit. VOLLEYBAL Onderwijzers wonnen Dulvelandse volleybalcompetitie Ook voor de heren werden vorige week de laatste wedstrijden van de volleybalcompetltie gespeeld, zoals die tussen een vijftal clubs uit Dui veland is gehouden. Bruinisse, dat ook in de heren afdeling laatste werd, kon op de laatste wedstrijdavond 4 punten mee naar huis nemen. De koplo pers: de onderwijzers, wisten met een winst van 7 punten hun pun tentotaal op 30 te brengen. MEVO had ditmaal de wind niet mee en kon maar één punt aan haar score toevoegen, de Prov. Waterstaat 3 en Nieuwerkerk 5. De uitslagen waren: Bruinisse- Prov. Waterstaat 15-11, 15-10 (2-0); MEVO-Nleuwerkerk 10-15, 7-15 (0-2); Onderwijzers-Bruinisse 15-10, 15-3 (2-0); Prov. Waterstaat-Nieu- werkerk 15-9, 6-15 (1-1); Onder- wijzers-MEVO 15-2, 15-5 (2-0); Nieuwerkerk-Bruinisse 15-9, 15-11 (2-0); MEVO-Prov. Waterst. 16-14, 10-15 (1-1); Bruinisse-MEVO 15-10, 15-9 (2-0); Onderwijzers-Prov. Wa terstaat 15-3, 13-15 (1-1); Onderwij- zers-Nieuwerkerk 15-9, 15-8 (2-0). De eindstand is als volgt: Onderwijzers 30 punten Nieuwerkerk 24 punten Prov. Waterstaat 19 punten MEVO 13 punten Bruinisse 12 punten Het fraaie bekertje, dat als prijs beschikbaar was gesteld, was dus voor de onderwijzers. De anderen kregen echter elk een medaille als herinnering aan deze goed geslaagde competitie, DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" Brouwershaven Uitslagen van de postduivenver eniging „De Reisduif" te Brou wershaven. Wedvlucht vanaf St. Ghislain op 13 mei jl. Afstand 143 km. In concours waren 109 duiven. L. J. Boogaard 1, 11; G. Flikweert 2, 7, 8, 18, 19, 21; L. J. Fonteine 3, 14, 20; Joh Flikweert "4, 6, 9; C. J van Dixhoorn 5, 13; C. Wesdorp 10, 12, 15, 24; L. Platleschorre 16; H. de Vries 17; W. d? Wilde 22; K. GeeLhoed 23; J. M. Kloet 25; A. J Flikweert 26, 27. Heden, (donderdag)-avond inkor- ven voor Noyon met inzet wissel beker. Volgende week donderdag 1 juni inkorven voor St. Denis, beker- vlucht. P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht uit St. Quentin; 206 km. In concours: 140 duiven. We gens slecht weer op maandagmor gen te 7.40 uur gelost met noorden wind. Aankomst le duif 11-16-08 uur. A. M. Berrevoets 1, 9, 16; L. v. d. Hoek 2; C. Seijbel 3, 13, 22; W. Dalebout 4, 19, 27, 33; A. J. Stout- jesdijk 5, 29; J. Kaaijsteker 6, 7; T. M. Dalebout 8; M. v. d. Wielen 10, 31; T. M. Dalebout 11, 32, 34, 35; C. Stoutjesdijk 12, 21, 23, 24, 30; A. J. Stoutjesdijk 14, 17; J. Ver wijs 18; A Timmerman 20; Gebr. Stoutjesdijk 25. 26; P. Flikweert 28. Heden (donderdag)-avond inkor ven voor Noyon. VOETBAL Junioren Programma zaterdag 27 mei Groep B VIII: Zeemeeuwen B I- Brouwershaven B I (3 uur, scheidsr. A. J. Dorst). KORFBAL S.D.K.B. Adspiranten Brouwershaven A-DES 0-1 De eerste helft waren beide ploe gen aan elkaar gewaagd, waarbij de scoringskansen elkaar afwissel den. Wurth en v. d. Velde hadden enige malen pech met zeker schij nende doelpunten. Ook mej. Kraak die een bal uit de korf zag terug komen en mej. Stuijk, die mooi scoorde, terwijl de scheidsrechter voor rust blies, hadden vrouwe Fortuna niet op de hand. Na de rust was DES sterk in de aanval en opnieuw waren hier het meest actief de dames Kraak en Stuijk. In de 20e minuut mocht laatstge noemde dan ook het genoegen smakeri haar vele scoringskansen te zien beloond met een mooi doel punt, wat tevens de eindstand be tekende (0-1). Scliool-korfbal- wedstrijden op 3 juni Op het sportpark „Bannink" zul len zaterdag 3 juni a.s. de traditio nele schoolkorfbalwedstrljden ge houden worden. Wellicht zal op vier of vijf velden tegelijk worden gespeold. KORFBAL NOAD I-WIK I 2-4 NOAD trof het tegen WIK niet best want het moest uitkomen met drie invallers. De thuisclub startte tegen de sterk.? wind Het verdedi gingsvak kreeg het moeilijk tegen de snelle L. v. d. Wekken. Schoten van v. d. Wekken en Hagesteijn waren echter slecht gericht. Han Steenland in de NOAD-aanval vond in Piet Ov?rbeek een sterke tegenstander en de anders Zo ge vaarlijke NOAD-speler slaagde er slechts enige malen in om door te breken. WIK nam na twintig minuten de leiding door m?vr. M. Ketting- Koopman (0-1). L. v. d. Wekken was zijn tegenstander te vlug af en verhoogde de voorsprong tot 0-2 Het nu volgende aanvalsvak was wel iets gevaarlijker maar de achterstand w?rd niet ingelopen. De regen deed veel afbreuk aan het spel. Na de rust trof WIK het met een ver schot van J. van IJsseldijk (0-3). Bep Boot bracht de stand op 0-4. ondanks het feit dat WIK nu legen d? vrij sterke wind in speel de. De nederlaag werd voor NOAD wat dragelijker gemaakt door twee treffers van Rinus de Rijke en Jan de Bil. waardoor d? eindstand be paald werd op 2-4. Voor het Rode Kruis was 1960 geen ongunstig jaar Toch ontstond er een tekort AMSTERDAM. 24-5. „1960 was geen ongunstig Jaar voor het Rode Kruis, maar financieel was het niet gemakkelijk. De Inkomsten stegen weliswaar, maar door de meerdere hul paan vragen, ontstond 'n tekort". Dit deelde de directeur van het Nederlandsche Rode Kruis, de heer A. van Emden op de jaarlijkse persconferentie In Krasnapolsky In Amsterdam mede aan het begin van zijn overzicht van de nationale en internationale activiteiten van het Rode Kruis In 1960. Hij maakte bekend dat hoogst waarschijnlijk dit jaar voor het eerst in het Dunanthuis bij Zeist (waar invalide jongeren hun va kantie doorbrengen) een klein aan tal beademingspatiënten een va kantieverblijf zullen vinden. Daar toe moet echter een kostbare be- ademingsinstallatie in het gebouw worden aangebracht. Het Rode Kruis-schip „Henri Dunant" maakte het afgelopen jaar gedurende 29 weken tochten met in totaal tweeduizend patiënten aan boord. De heer van Emden maakte verder bekend dat hot Wel fare-werk van het Rode Kruis zich in de vijftien jaar van zijn be staan sterk heeft uitgebreid tot in 73 ziekenhuizen. Het werk wordt momenteel verricht door 112 vaste krachten en 3400 vrijwilligers. Het aantal produkten dat de patiënten vervaardigden is gestegen tot 822 in die vijftien jaar. De lectuur-actie De lectuur-actie van het Rode Kruis leverde in 1960 200.000 boe ken en 800.000 kg. tijdschi-iften op (in 1951 was dit 43.000 boeken en 90.000 kg. tijdschriften). Het korps beschikt over 12.000 vrijwilligers en 12.000 bedden. De heer van Em- Historisch moment De foto geeft een beeld van het vertrek voor de laatste maal van de provinciale boot ail de haven van Katseveer. Een hoofdstuk in de ver- voersgeschiedenis van Zeeland is afgesloten. Staande op het schip ziet men - zwaaiend met hoed Zeelands commissaris Jhr. A. F. C. de Casembroot. BAARN, 23-5. Met tweehonderd autobussen zijn 8.000 padvindsters uit alle delen van ons land naar Baarn gebracht, om daar een „ju beldag" te vieren ter gelegenheid van het negende lustrum van het Nederlandse Padvindstersgilde. Het feest werd gevierd op het pad- vindsterscentrum „Buitenzorg". Mevrouw E. den Haag-Groen, voorzitster van het padvindsters gilde, opende de dag, die onder meer werd bijgewoond door de minister van Binnenlanse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, prins Vongsa- mahip, ambassadeur van Thailand ln ons land, de burgemeester van Baarn, mr. F. J. van Beeck Clakoen en diens echtgenote en afgevaar digden van padvindsters uit Bel gië, Frankrijk, Luxemburg, Groot- Brittannië, Duitsland, Suriname en Nieuw-Guinea. Deze dag, zo zei mevrouw den Haag, wordt gevierd met een goede daad, door jullie gesteld. Deze be staat hierin, dat aan 6.500 kinderen op Sicilië en in Thailand door jul lie zelf gemaakte en versierde kist jes, waarin zich geschenken bevin den, zullen worden aangeboden. Door een kabouter, een padvind ster, een pionierster, een blauwe vogel en een padvindster uit Su riname werden hier de kistjes overhandigd aan de vertegenwoor digster van het Jeugd Rode Kruis, mevrouw J. C. M. Geldens. Het Jeugd Rode Kruis zal voor de ver zending van de geschenken zorg dragen. Mevrouw E. Oosthoek-Robijns, vice-presidente van het hoofdkwar tier voor -technische zaken, en me vrouw J. van den Dussen-Biegel, vice-presidente van de afdeling Dordrecht, ontvingen hierna de hoogste onderscheiding van het padvindstersgilde, namelijk de zil veren vis. Het nieuwe openluchttheater van „Buitenzorg" werd hierna officieel in gebruik genomen met een „ju- belspel'', geschreven en geregis seerd door Qiudo van Dcth uit Den Haag. Nieuw-Guinea en de Nederlandse politiek HOLLANDIA, 25-5. „De Parna is geen oppositiepartij geworden, noch heeft zij zich afgewend van de Nederlandse regeringspoli tiek ten aanzien van Nieuw-Guinea. De Parna maakt zich slechts be zorgd over de wijziging in de Ne derlandse politiek om de Verenigde Naties in te schakelen en de dien overeenkomstige houding van een bepaalde groep vooraanstaande Nederlanders". Dit antwoordde de heer Wajoi voorzitter van de Parna (Partei National) in Nederlands Nieuw- Guinea, donderdagmorgen op vra gen van het A.N.P. betreffende een door de Parna genomen resolutie. De heer Wajoi legde er de nadruk op dat ln de resolutie wordt geëist, dat Nederland de Papoea-bevol king zal blijven leiden tot deze over haar eigen lot kan beschik ken, zoals de Nederlandse regering destijds heeft beloofd. „Daartegenover willen- wij in 1970 de soevereiniteit overgedragen zien aan de Papoea's met een repu bliek als regeringsvorm. Overigens is het niet de bedoeling, dat na 1970 alle Nederlanders verdwenen zijn", aldus de heer Wajoi. DEN HELDER De Koninklijke Luchtmacht te Den Helder heeft een bezoek gehad van prins Bern- hard. In een Alouette-hellkopter, bestuurd door majoor-vlieger J. Lukklen, landde de prins op een welland bij het navlgatlestatlon ,.N" van de luchtmacht. den deelde mede dat het nationaal rampenfonds een bedrag van f 310.000 beschikbaar heeft gesteld voor mobiele medische eenheden in Maastricht en Eindhoven, die in de loop van dit jaar worden over gedragen. In het afgelopen jaar stonden 160.000 donors in totaal 250.000 maal bloed af. STAD EN PROVINCIE NOORDGOUWE Rundvee-premieketirlng Op een terrein te Noordgouwe, welwillend ter beschikking gesteld door de heer Ed. Verburg, werd een rundvee-premiekeuring gehouden. De jury bestond uit de heren M. Kleinepier, Js. Vos en C. den En gelsman. De aanvoer was matig, namelijk slechts acht dieren en betekent dan ook een aanmerkelijke teruggang met vorige jaren. Gezien de bete kenis van de fokkerij op de bedrij ven, is deze teruggang bijzonder te betreuren. De uitslagen zijn als volgt: le kalfskoeien: la: Bontje, eig. L. Vis; lb: Beatrix 6, eig. J. Jonker; 2a. Jonkje, eig. Th. Ganzeman. 2e kalfskoeien: la: Albert je 32, eig. Ed. Verburg; lb: Tetske, eig. L. Vis. 3e kalfskoeien.' 2a: Gretha, eig. J. M. van Gastel. 4e kalfskoeien: 2a: Gré, eig. J. L. Vis. Oudere koeien: Th. Ganzeman. 2a: Gretha, eig. SINT PHILIPSLAND Oriënter'uigsrit „M.A.C." Op zaterdag 3 juni wordt een oriënteringsrit georganiseerd door de „MlA.C. St. Philips! and,*. De start vindt plaats in de middag uren te Steenbergen. Na afloop van de rit vindt in hotel „Concor dia" de prijsuitreiking plaats. GEKRIT HUTTEN ELLY VIERGEVER geven kennis van hun voorge nomen huwelijk op vrijdag 9 juni te 3 uur. Slagharen, R 186 Zierikzee, Havenpark 42 Receptie van 4.30-5.30 uur, res taurant „De Val". Toekomstig adres: Beilerstraat 55, Assen SPORT VOETBAL Selectie-elftallen van zaterdagspelers Twee MEVO-spelers opgesteld Van Brnse Boys twee reserves Op zaterdag 27 mei aanstaande zal op het terrein van de v.v. „We- meldinge" een wedstrijd worden gespeeld tussen twee selectie-elf tallen van het zaterdag voetbal, af deling Zeeland. De technische com missie heeft daarvoor onderstaande spelers uitgenodigd: elftal groen: M. Beenhakker (Ka- pelle), d.; D. de Smet (Spul) cn J. Harms (Hoek) a.; J. Cornelisse (Tern. Boys), E. Minnaard (We- meldinge) en L. Vader (R.C.S.), m.; M. W. Nljssen (S.V.D.), G. Bom (Yerseke), M. de Visser (Spul), F. J. Kousemaker (Kapelle) en H. Houtekamer (Wemeldinge) v. elftal rood: P. van Win gen (de Beren), d.; C. Schoonakker (Tern. Boys en J. Braam (Kapelle), a.; C. Romein (Middelburg), C. Dalebout (Kloetinge) en C. Krijger (Mevo), m.; J. Korff (Wolfaartsdijk), J. Lin- denberg (Wolfaartsdijk), A. Kodde (Kapelle), A. Verhulst( Colijnspl. Boys) en K. de Oude (Mevo), v. Reserves voor beide elftallen zijn: J. C. Jobse (Veere), P. van Damme (Zeeland Sport), J. Voge laar (Veere), A. Versluis (Veere), B. de Ruiter (Bruse Boys), A. Kos- tens© (Bruse Boys) en F. Duynhou- wer (Kloetinge). Volgens de in New Delhi ver schijnende „Times of-India" heeft Rajeshwar Dayal, de speciale ver tegenwoordiger van Hammars- kjoeld in Kongo, d^ secretaris-ge neraal zijn ontslag aangeboden. Mechanisatie in de landbouw parallel met industrialisatie De agrarische beroepsbevolking is sinds 1947 langzaam, maar ze ker aan het afnemen. Het aantal mannelijke in de agrarische sektor te werk gestelden daalde van 1947 tot 1959 van 530.000 tot minder dan 400.000. Hierbij valt op te merken, dat het aantal landarbeiders met 40 pet., het aantal boerenzoons met ruim 25 pet. en het aantal bedrijfs- hoofden met 12 pet. is afgenomen. Deze afvloeiing werd en wordt natuurlijk niet alleen veroorzaakt dbor opheffing van de bedrijven. Het is in de eerste plaats natuur lijk de industrialisatie die verant woordelijk is voor deze ontwikke ling. Hierdoor vonden veel werk nemers buiten de landbouwsektor werkgelegenheid. Men kan een dergelijke ontwik keling afkeuren, man kan haar toe juichen, het maakt maar weinig verschil: op de een of andere wij ze moet het tekort aan arbeids krachten worden aangevuld, moe ten de vertrekkende werknemers worden vervangen. En op dit punt gaat de mechanisatie in de land bouw hand in hand met de indus trialisatie die zich in de steden voltrekt. Beide ontwikkelingen zouden al thans parallel moeten lopen; we zien dit helaas niet altijd. Een ver gelijking van Noord-Brabant en Limburg met de drie noordelijke provincies leert, dat een migratie op het platteland echt wel kan worden tegengehouden, mits men bereid is ten koste van de agrari sche struktuur offers te brengen en fabrieken toe te laten in gebie den waar eens alleen het paard als werktuig gold. Werkloosheid Grote gebieden in het westen en zuiden van Noord-Brabant zijn nu welvarende streken, minstens zo welvarend als de industriecentra in de beide Hollanden. Groningen, Friesland en Drente echter hebben steeds met een werkloosheid te kampen, waarvan de gevaren niet eerder weggenomen zullen zijn, dan na een stevige aanpak op in dustriële basis. (Merkwaardig is het overigens, te moeten constate ren, dat het meestal Den Haag is, dat industrialisatieplannen van het noorden dwarsboomt en dat de meeste ingezetenen in het noorden wèi bereid zijn het roer om te gooien D? vrij grote vermindering van het aantal kleine bedrijven (in de groep 1-10 ha. een afname van 60 tot 54 pet.) leidde mede tot een enorm? stijging van de produkti- viteit De gemengde bedrijven op de zandgronden wisten gemiddeld een toeneming van de produktie met 5 pet. te bereiken. Nog is de revolutie niet voltrok ken. Er is bijvoorbeeld geen enkele reden aan te geven., waarom Ne derland op het gebied van de me chanisatie bij Denemarken ten achter zou blijven. Dear is de be roepsbevolking ln de agrarléche sektor nog kleiner geworden dan in Nederland, daar gaat men uit van het gegeven: „de landbouw loopt leeg" en neemt aan de hand van dit axioma de maatregelen. We krijgen wel eens de indruk, dat de Nederlanders, misschien mede door de grote politieke verschillen van inzicht, nog steeds niet welbe wust richting hebben gekozen! „En de boerinne, zU ploeterde voort" Een vreemde zaak is het met de mechanisatie. Een tendens die - laten we zeggen - met de bevrij ding ln 1945 in kracht toenam, in korte tijd als een niet te stuiten macht een revolutie te weeg bracht in de constellatie van de agrari sche sektor, liet, op een enkele uit zondering na (wasmachine en gas- geyser bv.) vrijwel de hele keuken onberoerd. „En de boerinne, zij ploeterde voort" zou het onderwerp van een enorm betoog kunnen zijn, een betoog waarin steeds weer zou moeten worden geconstateerd, dat de Nederlandse huisvrouw op het platteland voor wat betreft haar keukenuitzet ver ten achter staat bij haar collega's in de stad en in het buitenland. Nu wil dit artikel bepaald geen lansen breken en deuren intrappen ten behoeve van bepaalde fabrie ken van bepaalde elektrische ap paraten; neen. wij willen slechts de aandacht vestigen op het feit, dat ook voor de huisvrouw op het plat teland de tijd steeds kostbaarder wordt, dat ook in de keuken ar- beiskrachten zo zij al te krijgen zijn, steeds duurder worden, met het stijgen van het levenspeil. En juist daarom kan de mechanisatie in de keuken een uitkomst zijn, in. vele gevallen een belangrijke hulp betekenen, zeker in de drukke pe riode die straks weer aanbreekt, wanneer de tuin weer meer zorg gaat eisen, waneer aardbeien en kersen, bessen, frambozen en ap pels rijp zijn om geplukt er om vragen verzorgd te worden. We willen hier een aantal toe stellen noemen, die veel kunnen bijdragen tot het gemak. Wat denkt u bijvoorbeeld van een elektrische handklutser, hetzij enkel, hetzij dubbel en in een standaard? Juist op het platteland, waar zelfs in de zomer veelal stevige kost wordt bereid (pannekoeken of andere meelspijzen), betekent zo'n klutser een grote energiebesparing. De kosten van een enkele klutser lig gen tussen de f 50 en f 100, voor een dubbele zult u f 125 f 200 neer moeten tellen. In Klagenfurt zijn woensdag Oostenrijks-Italiaanse besprekin gen begonnen over de kwestie- zuld-Tirol. Leden van de twee de legaties, die worden geleid door resp. dr, Kreisky en prof. Scgni, weigerden na afloop van de eerste dag van het overleg mededelingen te doen over de stand van zaken. Men was het er echter over eens, dat do sfeer vriendschappelljker was dan bij vorige gesprekken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3