Chefarine,4 Drie Rode Tulpen DRUKKE DIPLOMATIE Klim zelf eens In de kwast! Iferf Van Vettewinkel HET PROCES- EICIIMANN Kennedy ontmoet Chroesjtsjef Met de hele klas naar een schoolkamp De sporttoto ZEERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag 23 mei mi no. isms Ook de Amerikaanse president Kennedy wijdt zich nu aan de „be- zoeksdiplomatie". Op zijn pro gramma staat een reis naar Cana da, dan naar Parijs en naar men veronderstelt naar Wenen om daar Chroesjtsjef te ontmoeten. Intus sen zit op het ogenblik zijn minis ter Rusk in Genève om de confe rentie bij te wonen overde vor- stenstaat Laos en bestudeert de president berichten uit zuid-Korea die niet al te prettig zijn. Hij heeft geen geluk, zo kort na zijn ambtsaanvaarding te worden geconfronteerd met een zee van moeilijkheden. Na de tegenslag in Cuba had hij in Laos wel een suc ces nodig. Maar al bij het begin van de conferentie in Genève heeft hij zijn minister opgedragen, een concessie te doen. In Laos zetelt namelijk .hoewel in de benauwenis de „koninklijke regering" van Boen Oem, die zich de enige echte en wettige noemt, doch dit nog steeds niet was vertegenwoordigd in Ge nève. Daar waren wel de delega ties aangekomen van de pro-com munistische Pathet Lao en van de neutralistische prins Soevanna Phoema. Wie moest de conferentie nu erkennen? Eerst zei minister Rusk: „Alleen Boen Oem, al is die er dan nog niet". Maar hij is ge zwicht voor de drang van vrijwel alle andere delegaties. Deze be toogden, dat de Pathet Lao en Soe vanna Phoema een macht van be lang achter zich hebben, en dat niets zonder hen kon worden be reikt. Zo werd besloten, namens Laos drie partijen te horen. En de conferentie kon dinsdag beginnen. De Engelse minister Lord Home stelde voor, niet ov.er de binnen landse situatie te praten (al zal dat moeilijk zijn vol te houden) maar over neutralisering van Laos: geen buitenlandse inmenging, geen wa pens sturen, geen vreemde mili tairen. Maar als de Amerikanen en Russen zich beide terugtrekken, dan staat toch wel vast, dat Soe vanna Phoema zal winnen.met de steun van de pro-communisti sche Pathet Lao. Geen prettig voor uitzicht voor de V.S. Zuid-Koreaanse staatsgreep. Terwijl dit begin in Genève niet aanlokkelijk was, kwam het be richt over een militaire staatsgreep in Zuid-Korea. De parlementaire regering werd daar terzijde gesteld door een groep militairen onder leiding van de stafchef. De Amerikanen hebben er 50.000 man staan, om zuid-Korea te be schermen tegen een overval van communistische Noordkoreanen, en hun generaal kreeg opdracht, te protesteren tegen de staatsgreep De afgezette regering was niet brandschoon, en haar ministers waren niet vrij te pleiten van cor ruptie, maar zij vertegenwoordigde het kleinste kwaad. Bij zuiverin gen had zij veel vijanden gekweekt, en de maatregelen tot financiële sanering en bezuiniging waren niet populair. In Washington echter vreest men, dat een militair be wind het geld over de balk zal gooien, geld dat vooral uit Amerika komt. En dat de dictatuur nog min der populair zal zijn dan de ver dreven regering, zodat de nationale eenheid ver te zoeken zal zijn. Daarbij komt de beduchtheid, dat de generaals zullen willen op rukken naar Noord-Korea en de oorlog zullen hervatten om de een heid van het land te bewerkstelli gen. Nu, dit zou een geweldig con flict ontketenen, waarbij de V.S. weer geconfronteerd zouden wor den met de Chinezen. Zij wensen dit niet en dedeen dus alles, om weer een gewone regering in zuid- Korea te krijgen. Wenen. Als de ontmoeting doorgaat van Kennedy met Chroesjtsjef, zal de Amerikaanse president aandringen op niet-inmenging der Russen in Laos. Hij zal beloven, de zuid-Ko- reanen te temmen, als Chroesjtsjef de Chinezen in toom houdt Men zal over ontwapening en het sta ken van kernproeven praten. Doch eerst zal Kennedy dan De Gaulle hebben ontmoet. En men vreest dat hij in Parijs zal worden teleur gesteld, omdat de Franse president niet zal aanvaarden, dat Kennedy spreekt namens het gehele westen Er wordt in Parijs nu zoveel kri tiek uitgeoefend op de anglo-Ame- rikaanse leiding in de N.A.V.O. dat ieders indruk is, dat De Gaulle een soort eigen kleineuropese po- litiëk-militaire organisatie wil scheppen. Hij zal daarvoor de an dere vijf leden van het kleine Europa niet mee krijgen. De twee de „topconferentie" der zes is al uitgesteld wegens meningsverschil. Maar als De Gaulle volhardt in zijn pogen, een eigen „derde macht" te scheppen, kan dit Kennedy flink dwars zitten, zo kort voor zijn ont moeting met Chroestjtsjef. Neen, over rozen gaat Kennedy's pad niet. Ingezonden mededeling en kies uit het rijke Vervetal palet. Er zijn 45 hoogglans tinten. 23 zljdemat en 16 muur verven In prachtige pasteltinten, weet wat u doet vervetal blijft goed VV108 Verkrijgbaar in iedere gemeente op Schouwen-Dulveland Schade aan fruitbomen door voor Nederland ongeschikt bestrijdingsmiddel DEN HAAG, 19-5. Ongeveer twee maanden geleden is in een uit Duitsland geïmporteerde partij van een insectenbestrijdingsmiddel voor de fruitteelt een hoeveelheid meegekomen van een andere sa menstelling. Waarschijnlijk gaat het hier om een speciaal voor tropische en sub-tropische gebieden geschik te samenstelling. (Het bestrijdings middel, „Gusat'hion", wordt ver vaardigd door de Bayer-fabrieken in Leverkusen en in Nederland ge ïmporteerd door de N.V. Agro- chemie in Arnhem). Het middel wordt in ons land door de fruittelers onder meer ge bruikt voor de bestrijding van spintmijten en rupsen. In de andere samenstelling kan het hier te lande bladverbrandingen veroorzaken. 3 en 4 mei kwamen bij de importeur enkele klachten binnen over schade aan vruchtbomen. Het was toen moeilijk, direct een oorzaak aan te wijzen. Op 7 en 8 mei volgden gro tere aantallen klachten, en deze leidden tot de ontdekking van de bij de fabriek gemaakte fout. Blad en bloesem van fruitbomen hadden geleden; hierdoor kan de vrucht- dracht worden beïnvloed. Direct na de ontdekking, zo deel de de importeur mee, begon men de flessen met het verkeerd samen gestelde middel bij de handel terug te nemen. Deze flessen zijn kenbaar aan de letter S, die voor het num mer staat. Van de kopers van andere flessen zijn geen klachten binnengekomen. De importeur onderzoekt nu, In welke gevallen de gemelde schade aan het middel moet worden toe geschreven en in welke gevallen er andere oorzaken, b.v. weersom standigheden, zijn. Dit onderzoek kan nog twee a drie weken in be slag nemen. In de gevallen waarin door het middel veroorzaakte schade vaststaat wordt een schade vergoeding in het vooruitzicht ge steld. Schademeldingen zijn vooral uit Zeeland en de Betuwe gekomen. Voor het verkeerd eamengestelde middel zijn met name de appel rassen Golden Delicious en Mank Godlin gevoelig Golden Delicious neemt bij de nieuwe aanplant van appelbomen een eerste plaats in. Mank Godlin is een ouder ras, dat twee procent van het Nederlandse appelareaal beslaat en niet meer nieuw wordt ingeplant. De omvang van de schade, die door het middel kan worden ver oorzaakt, is mede afhankelijk van de weersgesteldheid in de komende maanden. JERUZALEM, 20-5. Het openbaar ministerie heeft een rapport over gelegd over het doodschieten van 3500 Zuidslavische Joden, nadat Adolf Eichmann een bevel hiertoe gegeven had. In het rapport, dat dateert van 25 oktober 1941, en is opgesteld door de deskundige voor Joodse zaken van het Duitse ministerie van Bui tenlandse Zaken, Franz Radema- cher, na een bezoek aan Belgrado, staat dat 3500 van de 4000 manne lijke Joden, wier deportatie was ge ëist door de Duitse ambassade in Belgrado, doodgeschoten zouden worden, waardoor „het probleem" opgelost zou zijn. 's-HERTOGENBOSCH. De man nen. van het eerste regiment genie troepen te 's-Hertogenbosch heb ben momenteel een karwei onder handen, dat alleen met het zware materiaal, dat zij ter beschikking hebben, geklaard kan worden, maar dat overigens een zuiver weten schappelijk doel heeft. Het gaat hier om het uitgraven en overbren gen van een Romeins graf, het ze vende dat in de omgeving van het Brabaitse dorp Esch in d® laatste Jaren ia gevonden. OPENING ZATERDAG 3 JUNI Feestelijk programma voor „Zeeuwse week'' in Antwerpen MIDDELBURG, 19-5. Het comité „Zeelandweek Antwerpen" heeft vrijdag het programma bekend ge maakt van de Zeeuwse actie die van 3 tot en met 7 juni in Ant werpen wordt gehouden. De rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. Kor- stanje, verklaarde, dat de bedoe ling van deze week is te komen tot een vergroting van de export van het midden- en kleinbedrijf in Zee land. Aangemoedigd door de resul taten van de regionale tentoonstel lingen in Tholen, Breskens en Goes, heeft men de stap naar het buiten land gewaagd. Wanneer deze week in Antwerpen slaagt, zal ook een week in Gent worden gehouden. De opening van deze Zeeland- week is bepaald op zaterdag 3 juni. Dan worden de tentoonstellingen „Zeeuwse bedrijfsleven", „De Del ta-maquette" en „Zeeuwse plas tische kunst" geopend. Een boot van de Provinciale Stoomboot- dienst zal bij het Steen aanleggen, met aan boord 15 ringrijders, 6 sjezen, 2 huifkarren en ruim hon derd supporters in klederdracht Verder het Westkapeller dames koor en het muziekkorps van West- kapelle (beide in klederdracht), een groep boogschuttersr en een dans groep van „Medioburgum". 's Avonds wordt er een concert gegeven naar werken van Vlaamse toondichters en oude Nederlandse balladen zullen worden uitgevoerd. Dinsdagsavonds is er in de Ko ninklijke Nederlandse schouwburg in Antwerpen een toneelvoorstel ling van het Westzeeuws toneelge- Internationale melkdag 1961 DEN HAAG, 20-5. Donderdag 25 mei wordt in de elf landen, die vertegenwoordigd zijn in de Inter nationale Zuivelbond, de Interna tionale melkdag gehouden. In Ne derland zal een groot aantal geno digden bijeenkomen in „Gooiland" te Hilversum. Onder het motto „Melk - gezondheid voor alle kin deren ter wereld", zullen vier spre kers elk een facet belichten van het belang van melk voor de ge zondheid. WASHINGTON, 20-5. President Kennedy en premier Chroesjtsjef zullen elkaar op 3 en 4 juni In Wenen ontmoeten, zo heeft het Witte Huis bekendgemaakt. Op 5 juni zal de Amerikaanse president premier MacMillan in Londen ontmoeten. Volgens de bekendmaking van het Witte Huis zullen er te Wenen geen onderhandelingen worden ge voerd. Het doel van de ontmoeting is, de twee regeringsleiders in staat te stellen, van gedachten te wisse len over de voornaamste problemen die thans bestaan. U kunt niet alles wetenl TENTZEIL WATERDICHT MA KEN kan geschieden met een oplossing van loodacetaat en aluin, van ieder 125 g in 3 d 5 liter lauw water. Het tentzeil moet u 24 uur in het mengsel laten staan. Daarna laat u het in de lucht drogen. In geen ge val het zeil uitwringen. DE VLIEGEN KOMEN WEER. - Door uw spiegel nat te maken met water, waarin een dag of 5 knoflook is geweest, hebt u geen last van vliegenvuil. SCHENKT U EEN BOEKET UIT EIGEN TUIN, snijdt dan de bloemen af zo vroeg mogelijk In de morgen en smeert de stelen aan de onderzijde in met was. Daarna inpakken in vochtig ge maakt papier. Vóór het in het water zetten eerst de onderste stukjes er afsnijden. HEBT U GEEN LANGE KWAST, om uw vruchtbomen te kalken, maak van roggestro een kwast, en bindt deze aan een lange be zemsteel. GAAN UW AARDBEIEN BLOEIEN schoffelt gedurende die tijd uw bedden niet. Geen vruchtdragen de aardbeiplanten moet men ver wijderen. WACHT MET HET ZAAIEN van tomaten en komkommerplanten tot einde mei. Juist in deze we ken voor juni bestaat er grote kans op schadelijke nachtvor sten. Zet alleen afgeharde plan ten buiten. AANGEZIEN WIJNRANKEN langs de muren veel water gebruiken, mogen in de omgeving van deze ranken geen planten geplant worden die ook veel water no dig hebben. EEN HARDNEKKIGE VLEK OP RIETEN MEUBELEN behandelt men met mentolspiritus. En ver chroomde meubelen kunt u van roest ontdoen met in een auto handel verkrijgbare roestverdrij- vende (poetsfmiddelen. zeischap. Ook een groep uit Zeeuws- Vlaanderen zal een toneelvoorstel ling verzorgen. Ingezonden mededeling Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te maken! loder tablet Chefarlne „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk In de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen Is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarlne „4" gebruiken. Het is een ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. f/ p.jn, griep of landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dat U mei plezier Uw werk kunt doen I Koker d 20 tabletten 10.80. Scheveningse pier feestelijk geopend DEN HAAG, 19-5. Scheveningen heeft weer zijn pier. Z.K.H. Prins Bernhard heeft vrijdag om klok slag elf uur een scheepssirene in werking gesteld en met dit door dringende geloei, dat overgenomen werd door de misthoorn van de 3ch. 133, de logger „Harmonie", was de pier geopend. Zeven kinde ren trokken vlaggetjes omhoog, die vrolijk in de wind wapperden. Het werd een beetje een carnavalssfeer, toen de ongeveer tweeduizend ge nodigden op de pier waren, want plotseling brandde vuurwerk los en werden allerlei stoffen poppen hoog de lucht ingeschoten. Prins Bernhard was de eerste die - toen de fraaie houten hekken wa ren opengeschoven - de pier op stapte. Het was echt een nationaal gebeuren, want alle drie de mili taire kapellen, de Koninklijke Mi litaire Kapelde Grenadierjagers en de Marinierskapel waren aan wezig. De K.M.K. speelde de door Jurriaan Andriessen speciaal voor deze gelegenheid gecompo neerde „Scheveningse Piermars". Eindelijk dus, na achttien jaar, neeft Nederland zijn pier. Deze maand is het ook zestig jaar ge leden, dat de oude pier werd ge opend. Dat was namelijk op 6 mei 1901. RIDDERKERK. Vrijdag is in Rijsoord (gemeente Ridderkerk) het bijna twee jaar oude zoontje Adri- aan Cornelis van de familie P. de Waard-Moster, wonende aan de Pruimendijk, bij het spelen in een sloot geraakt en verdronken. Zijn ouders waren aan het werk op een nabij gelegen boerderij en hadden niet gemerkt dat het kind te water was geraakt. De familie heeft nog een dochtertje van ruim vijf jaar. UTRECHT. In het eerste kwar taal van 1961 is in Nederland vol gens het C.B.S. voor bijna f 1.5 miljard aan nieuwe levensverzeke ringen tot stand gekomen. Een der gelijk resultaat is - zo deelt men de Voorlichtingscommissie uit het le- vensverzekeringbedrijf mede - nog niet eerder bereikt in een eerste kwartaal. In het eerste kwartaal van het lopende jaar werd voor ruim f 300 miljoen meer aan nieuwe levensverzekeringen afgesloten dan in het eerste kwartaal 1960. Het stijgingspercentage was aldus 26 vergeleken met circa 20 voor de groei in geheel 1960 ten opzichte van 1959. Heel veel plezier - Bizonder weinig hygiëne Het is met die schoolkampen eigen lijk maar een pijnlijke geschiedenis. Het zal best zo wezen dat het alle maal heus niet anders kan, maar waarom worden die evenementen dan telkens weer georganiseerd? Om dat het toch zo heel erg leuk is? Dat kan wel waar zijn, maar tegelijker tijd zijn die schoolkampen ook zo bitter onhygiënisch! Twee stel ondergoed Zaklantaarn Slaapzak Bord, kroes, bestek Mondharmonika Alles duidelijk gemerkt Medisch is het van lichamelijk standpunt bezien beslist verkeerd zoals het tot nu toe gegaan is en ongetwijfeld dikwijls nog weer gaan zal. Maar je kunt een kind in een klas toch geen buitenstaan der laten zijn bij alle voorbereidin gen en voorpret! Dat zou een veel te grote geeste lijke kwelling worden en daarom gaan óók de kinderen van de dokter ieder jaar met klasgenootjes en onderwijzers naar een schoolkamp. Ieder jaar opnieuw komen ze to taal vervuild en volledig uitgeput terug. Sterk vermagerd Aan het eind van de kampweek zijn de kinderen hees van het lie deren zingen, zijn ze overprikkeld door gebrek aan slaap Altijd heb ben ze wel de een of andere huid aandoening opgelopen: geïnfecteer de insektensteken, krentebaard, korsten of vellen door zonverbran- ding. Er zijn altijd kinderen die in zo'n week een dikke keel opdoen of buikpijn krijgen. Weer anderen rusten niet voordat ze in het school kamp een pols of een enkel hebben verstuikt. De meesten komen sterk vermagerd in de ouderlijke woning terug. 'Hals en haren zijn na drie maal wassen nog niet schoon. En als de verloren schapen dan zorgvuldig afgeschrobd zijn, als ze iang en ongestoord hebben bij ge slapen, als de puisten, schrammen en builen tot genezing zijn geko men, dan zien de ouders er toch maar weer van af om ze een vol gende keer thuis te houden, want als de verhalen loskomen, blijkt dat zo'n geweldig plezier hebben gehad! Sparen voor de afvalkuil Hoe zou je ze ook thuis künnen houden! Een half jaar van tevoren zijn ze in de klas al doende over „het kamperen". De leerkrachten bespreken de bizonderheden van de streek die bezocht zal worden. Met dubbeltjes en kwartjes wordt door de kinderen zelf het benodigde bedrag bijeen gespaard. Nu is het verre van ons de on derwijzers een verwijt te maken van de verwaarlozing waarin de kinderen onherroepelijk vervallen, wanneer de kampeergelegenheid niet aan alle eisen voldoet. Dikwijls is het heel moeilijk een boerderij of een ander verblijf te vinden, juist in die tijd die met. vakantiedagen, kasmiddelen en leerplan h'et best stookt. De leiders steken er ook waarlijk genoeg moeite in hun leerlingen een gezel lige tijd te bezorgen. En de jongens en meisjes zelf, kan men die er voor aansprakelijk stellen als zij vervuilen of ziek worden? Geenszins. Kinderen vin den het nu eenmaal verrukkelijk elkander met het gezicht voorover in een afvalkuil te duwen, waar de vliegen de hele dag gonzen. Kin deren zijn nu eenmaal geboren vuilpoetsen. WerkeRjk een probleem Neen, de verantwoordelijkheid voor het handhaven van hygiëni sche voorschriften en maatregelen komt eigenlijk neer op de beheer ders en inrichters van kampeerge- legenheden, wanneer het onge- oefenden en jonge kinderen betreft. Maar de verhuurders van de onderkomens zullen op hun beurt wel weer zeggen, dat de leerkrach ten toch niet voor niets zijn mee gekomen en dat die overal maar op moeten letten Dit is het probleem van de schoolkampen, een vreemd vraag stuk in onze samenleving. Het is nuttig en redig, dat autoriteiten en schoolbesturen zich hierop steeds bezinnen, want het is beslist ver keerd als dat alles steeds zo maar door zou gaan. dr. ALFREDA BRIEDE DEN HAAG. Verschenen is het voorlopig verslag van de Tweede Kamer op het nieuwe ontwerp loterijwet. Een aantal leden ver klaarde, zo zegt het verslag, dat zij tegen dit nieuwe ontwerp de zelfde bezwaren hebben als tegen het ontwerp zoals dat destijds in de Eerste Kamer is gevallen. Door zeer vele leden is de vraag gesteld of en wanneer de staatscommissie Wiarda het verzoek heeft ontvan gen haar werkzaamheden te her vatten en of aan dit verzoek gevolg is gegeven. Gevraagd werd voorts waarom ook in dit ontwerp voor sportprijs- vragen weer een maximumprijs van f 50.000,is vastgesteld, ter wijl zowel in de Eerste als Tweede Kamer door een meerderheid de voorkeur was gegeven aan een on gelimiteerde hoofdprijs. Gesigna leerd wordt, dat de opbrengst van de voetbaltoto na een aanvankelijke stijging, in het eerste halfjaar 1961 een aanzienlijke daling vertoont. Men vroeg zich af of dit niet samenhangt met een toenemende belangstelling voor de Duitse lotto die werkt met een hoofdprijs van een half miljoen mark. Russische onderzoekers hebben aan de oostkust van het Zuidpool gebied elf kolonies van reuzenpin- guins ontdekt, elk bestaande uit ongeveer 150.000 dieren. Ingezonden mededeling N\WlilII UI/// in de zilveren rol '*m i iy\\sNN FEUILLETON (44 Een schrale troost, meende Geel, rpaar hij dacht het alleen maar en zei het niet hardop. Nu ja, als hij in zijn eentje aan het opereren was gebleven, zouden die twee wellicht via dezelfde weg vertrok ken zijn en was hij het spoor eveneens kwijt geraakt. „Wat nu?" vroeg hij. „Naar het hoofdbureau terug", besliste Korthals. „We zullen rap port uitbrengen van onze bevindin gen en dan zullen we wel verder zien. HOOFDSTUK 20 Koks gokt verkeerd De gehele dag zat Koks in zijn kantoor te wachten op berichten uit Amsterdam. En toen om half vijf eindelijk Geel aan de telefoon kwam en verslag uitbracht van zijn zwerftocht, alsmede van zijn kon takt met de hoof dstedelijke politie, had hij zijn besluit geno men. Hij gaf Geel opdracht terug te komen naar Doomstad om zich te melden op het hoofdbureau. Daarna vaardigde hij een bevel tot inhechtenisneming uit voor Fennie Laman. Hij zou die jonge dame wel eens aan de tand voe len. Beroerd voor haar vader, de rechercheur Laman, die een uit stekende politieman was, maar het recht moest zijn loop hebben. Tovent liet hij een agent naar de door Frank van Falckenoort jr. woning van Geert Barten gaan, de voorlopige kroongetuige, om te vernemen, welke dienst dat man netje in de bus had. Want hij wil de het tweetal met elkaar confron teren. Geel was om zeven uur weer in Doomstad. Hij maakte zijn op wachting bij de chef en kreeg het bevel tot inhechtenisneming mee. „Neem een wagen en doe alles zo onopvallend mogelijk. En zorg er voor, dat die vermaledijde kran ten er de lucht niet van krijgen, want ik kan op het ogenblik min der dan ooit publikatie over deze affaire gebruiken". Om half acht parkeerde Geel een auto nabij het station en wachtte, ditmaal zonder vermomming, doch in burger. De baas kon nu wel een arrestatiebevel uitvaardigen, maar het stond nog te bezien, of de jon gedame, na de Amsterdamse erva ringen, nog huiswaarts zou keren. Als ze inderdaad in verbinding stond met de Amsterdamse onder wereld en dat was natuurlijk niet onwaarschijnlijk, dan was hij er nog niet zo zeker van, dat ze van avond in Doomstad zou arriveren. Enfin, de laatste trein kwam om even voor half één aan, dus hij had voorlopig de tijd. Tussen de bedrijven door at hij een paar broodjes, die hij uit een snackbar op het plein haalde, on derwijl de uitgang onafgebroken ln het oog houdend. Dat deed hij nog een tweede keer, want zijn geduld werd lang op de proef ge steld. Het was even voor twaalven, toen eindelijk de langverwachte jongedame het Stationsplein be trad. Geel schoot als een havik op zijn prooi toe. Hij was, naar gelang de wijzers van de klok steeds dichter bij het middernachtelijk uur kwa men. slechter gehumeurd. Tenslot te was hij al voor dag en dauw in dienst en dat gaat je niet in je kle ren zitten. „Juffrouw Fennie Laman?" vroeg hij korrekt. Ze keek Geel verrast aan. „Ja, dat ben ik „Wilt u even meegaan naar het hoofdbureau van politie?" Fennie zette grote ogen op. „Waarom? Is er wat met vader?" Geel haalde de schouders op. „Orders van de H.I., juffrouw La man. Meer weet ik niet. Daar staat een wagen, als u met me mee wilt gaan Haar gezicht betrok. „Wat heeft dit te betekenen?" vroeg ze kort, terwijl ze op het trottoir bleef staan. „Maakt u geen opschudding, juf frouw", antwoordde Geel kalm. „U kent me en weet, dat ik van de Doornstadse politie ben. Boven dienik heb een arrestatiebevel tegen u bij me. U kunt het in de wagen ter inzage krijgen". Geel zag haar schrikken. En dat vond hij een slecht teken. In eer ste instantie, toen ze vroeg, of er wat met haar vader aan de hand was, was zijn wantrouwen weg geëbd. Zou de baas een vergissing maken? Maar nu Ze slaakte een diepe zucht en zei toen: „Laat ona gaan". (Wordt vsrvolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5