Sportpark „Bannink" was schouwplaats van pittige wedstrijden Westhoek kon grote Pinksterdrukte goed verwerken „Jumelage"- en „twinning"-avontuur werd besloten met daverende feestavond STAD EN PROVINCIE SUCCESJES STAD EN PROVINCIE De bal rolde in vele wedstrijden Zierikzeese spelers gaven goed partij BROUWERSHAVEN ZIERIKZEE, 22-5. Niet alleen op het punt van het meer algemeen ge tinte internationale contact is de driehoeksuitwisseiing Hatfield-St. Hilaire-Zierikzee een succes gewor den, in bijzondere mate manifes teerde het succes zich bU de sport wedstrijden. De bal heeft gerold in vele wedstrijden op het sportpark „Bannink", dat schouwplaats is ge weest van pittige wedstrijden. We geven hieronder beknopte ver slagen van de gespeelde matches, waaruit blijkt dat de Zierikzeese voetballers hun sportvrienden uit Engeland en Frankrijk uitstekend partij wisten te geven. De eerst gespeelde wedstrijd was St. Hilaire-MEVO. Beide teams wa ren volkomen aan elkaar gewaagd en de eindscore was dan ook wel een juiste afspiegeling van de on derlinge krachtsverhouding in het veld. Ondanks het nadeel van de vrij sterke wind, wist MEVO in de eerste helft een aantal gevaarlijke aanvallen op te zetten. Na 7 minu ten wist Haverhoek uit een pass van Hoek door te breken, waarna hij doelman Lavasseur met een schuiver onhoudbaar versloeg (1-0). Na een uitstekende combinatie wist Ronceray na 26 minuten spelen de balans in evenwicht te brengen (1-1). MEVO kreeg hierna een uit stekende kans weer de leiding te nemen, toen Haverhoek op de lat schoot en Nolet over het verlaten doel kopte. Na de hervatting weet Lavasseur een gevaarlijk schot van Haverhoek onschadelijk te maken. Aan de andere kant weet H. de Oude een schot van Deschamps nog op de doellijn te keren. Na 6 minu ten schiet Rebilard na uitstekend solowerk hoog en onhoudbaar in de touwen (1-2). MEVO geeft zich nog niet gewonnen en rta een kwar tier spelen weet Hoek uit een pass van Lupgens de balans in even wicht te brengen (2-2). Lupgens krijgt hierna nog een fraaie kans, maar het schot was precies op de doelman gericht. Zierikzee-Hatfield 0-4 De Engelse gasten lieten in deze wedstrijd uitstekend spel zien, waartegen de roodzwarten weinig wisten in te brengen. Reeds in de eerste minuut wist Hatfield de lei ding te nemen, toen rechtsbuiten J. Brewer een snelle solo-actie van Greenwood afrondde (0-1). J. van Beveren schiet hierna een goede kans naa'st, terwijl Koevoëts een gevaarlijke schuiver uitstekend door doelman O'Brien gekeerd ziet. Nadat v. Beveren een vrije trap op de lat zag belanden, liepen de gas ten binnen 8 minuten uit tot 4-0. Eerst was het linksbinnen Scott die raak schoot (0-2), waarna Jennings met een schot van twintig meter er 0-3 van maakte. Een mislukte uit trap werd door Watts ineens op- gevangen^en ingeschoten (0-4). Hop- pener kreeg hierna nog twee uit stekende kansen, die door te lang treuzelen verloren gingen. Hoewel Zierikzee in de tweede helft hel voordeel van de wind had, viel het enige goede schot te noteren van de voet van spil De Looff. Hatfield-St. Hilalre 2-0 De wedstrijd is een bikkelhard gevecht geworden, waarbij de spe lers elkaar in het minst niet ont zagen. Hatfield, dat zeer hard speelde, vertoonde daarnaast toch nog het beste spel, zodat de over winning volkomen verdiend is te noemen. Na 17 minuten bracht Scott met een ver schot, dat hoog in de bovenhoek verdween, de stand op 1-0. In de voorhoede van de Fransen moest het teveel van Deschamps komen, die het alleen ook niet kon bolwerken. Na een uitstekende combinatie op de lin kervleugel stelde midvoor Green wood na 13 minuten spelen in de tweede helft de zege veilig. IVIEVO-Hatfield 2-3 MEVO kwam in deze wedstrijd uitstekend voor de dag en een pun tenverdeling had voor de oranje- witten zeker verdiend geweest. Na 8 minuten namen de gasten op vrij gelukkige wijze de leiding toen H. de Oude een voorzet van Witty in eigen doel werkte. Bij een corner in de 13e minuut kon Simmers ter nauwernood een schot van Sies uit zijn doel werken, waarbij het leder voor de voeten van Greenwood be landde, die onhoudbaar inschoot (0-2). In de 20ste minuut schoot Scott uit buitenspelpositie nummer alleen door de verdediging, wat 2-2 betekende. Met een ver schot, waar bij doelman Lavasseur lelijk blun derde, gaf v. Beveren de thuisclub nog voor het verstrijken van de eerste helft een 3-2 voorsprong. In de tweede helft bracht v. Beveren al dadelijk enige goede kansen om zeep. In de 14e minuut ontving Kouijzer in buitenspelpositie het leder, waarna hij goed doorgaf aan Goedegebuure die onhoudbaar in schoot (4-2). Zierikzee bleef het beste van het spel behouden, waar bij de voorhoede uitstekende kan sen verloren zag gaan. Het werd zelfs nog even benauwd toen De schamps de achterstand terug wist te brengen tot 4-3, maar de verde diging wist in de resterende tijd stand te houden. Zierikzee-MEVO 4-1 Op overtuigende wijze is Zierik zee er in geslaagd de plaatselijke derby in haar voordeel te beslech ten. Vooral technisch stak Zierikzee zeker een klasse boven de oranje- witten uit. MEVO, dat het in hoofd zaak van haar enthousiasme moet hebben, had klaarblijkelijk in de ontmoeting tegen Hatfield te veel van haar krachten gevergd. Zierik zee kreeg al spoedig een goede sco ringskans toen Simmers het leder niet klemvast wist te vangen, maar v. Beveren schoot naast. Aan de andere kant wist De Looff nog ter nauwernood op de doellijn redding te brengen. Na 6 minuten spelen slaagde Zierikzee er in de leiding te nemen toen Kouijzer via de voe ten van Sies inschoot (1-0). Stout- jesdijk werkte hierna een gevaar lijk schot van De Oude corner. Na 20 minuten spelen plaatste Koe- voets het leder uitstekend naar J. Kouijzer, die onhoudbaar inkopte (2-0). Een harde schuiver van Goe degebuure wist Simmers corner te werken. Als na de hervatting Sim mers veel te ver uitloopt, weet Koevoets dit met een hard schot af te straffen (3-0). Onverwachts weet MEVO dan nog de eer te redden, als Baart vanaf het middenveld een schot lost, dat over de voor zijn doel opgestelde Stoutjesdijk in het net verdween (3-1). MEVO pro beerde hierna de achterstand nog te verkleinen, maar hun aanvallen werden bijna alle door de uitste kend spelende De Looff onder schept. Tenslotte maakte Goedege buure aan alle onzekerheid een einde door nummer vier achter Simmers in het net te deponeren. Eindstand voetbaltoernooi Hatfield 3 3 0 0 9-2 6 Zierikzee 3 2 0 1 8-8 4 St. Hilaire 3 0 1 2 5-8 1 MEVO 3 0 1 2 5-9 1 jaar Nog drukker dan vorig van de „jumelage"- en „twinning" manifestaties in de Graanbeurs maandagavond, moet men echt wel hebben meegemaakt om iets van de bruisende en enthousiaste sfeer te kunnen proeven, want een vari ant op Shakespeare zou kunnen z(jn „what is in a word". Tal van buitenlanders hebben w(j naar hun impressies gevraagd, maar z(j zei den dat hun taal de woorden mist om uitdrukking te geven aan hun gevoelens. Ze ontdekten dat de Ne derlandse mens achter zjjn nuch terheid voldoende gevoel voorwar- me vriendschap en levensvreugde cultiveert, om samen met Fransen en Engelsen een samenzijn te or ganiseren, waarvan de vonken af sprongen. Het rumoerde van leven in de zaal en het vlotte buitenlands zette drie in de touwen (0-3). Nog voor I een zo heel typisch accent op de De Pinksterdrukte van 1961 was in de Westhoek zeer groot, groter dan in het vorige Jaar. Alle bedrij ven waren vol en zelfs zochten zaterdagavond laat nog mensen naar onderdak, dat ze dan ook hier en daar bU particulieren vonden. Het grootste aandeel in de druk te hadden weer de Nederlanders, doch naast een groot aantal* Duit sers waren ook de Belgen in grote getale aanwezig. Enkele Engelsen bezochten ook de Westhoek, even als Italianen, die vogels filmden. Wat de recreatie betreft, was het hoogtepunt: het..strand, .een, grote, wild stuivende zandvlakte. Op tweede Pinksterdag was dit wel Iets minder, doch het strandbezoek was toch maar erg matig. Vlak langs de duinrand hadden de echte strandbezoekers het zich gemakke lijk gemaakt achter een beschut ting van tentzeil, en hier werden vele bleke lichamen naar hartelust door de zon verwend, wat uitein delijk op zeer veel verbrandingen uitliep. Het voorproefje dat deze Pink sterdagen voor het aanstaande sei zoen heeft gebracht, heeft de West- hoekse kampeerbedrijven laten zien dat verdere uitbreiding van kam- peertenten nog steeds is toegeno men. Complete woonhuizen, geheel uit tentzeil opgebouwd, inclusief kinderkamertjes en keukens, wor den neergeplant teneinde de fami lie, soms nog met kennissen een waar kampeergenot te bieden. Vooral de Duitsers komen met de ze dure tenthuizen aanslepen. De kampeerterreinen overigens maak ten goedzaken, in alle gedeelten van de Westhoek. Hengelwerpen Verder neemt het hengelwerpen zo toe, dat we ons afvragen of dit uiteindelijk op de visstand geen invloed zal hebben. Van de Schelp- hoek tot de Punt van Westenschou- wen was deze beide dagen een .„oerwoud". van hengels, .waarbij,, er enkele fanatiekelingen (Belgen) beide nachten doorvistep met be hulp van lampen op een accu. Verder moet het ons van het hart, (waar de rijkspolitie het met ons eens is), dat de fietspaden te smal zijn. Vooral op de fietspaden naar Westenschouwen en die naar het vliegveld, die alle brommers, fietsers en voetgangers moeten ver-, werken, was het af en toe levens gevaarlijk. Een klacht die alge meen werd gehoord was dat de kanten van de fietspaden te veel waren begroeid Verder staat er in de gevaarlijke bochten veel te veel hout. Voor een overzichtelijke bocht zou dit zeker gekapt moeten worden. Maa^ anders kon de West hoek, die op alles was ingesteld, de drukte goed aan, zodat iedereen ruim tevreden was. Jaarvergadering Alg. Ned. Agrarische Boud Uitreiking van vjjf zilveren N.V.V.-insignes Vorige week vrijdag hield de Al- gem. Ned. Agrarische Bedrijfs- bond haar jaarvergadering in hotel Ringelberg onder voorzitterschap van de heer M. Matthijsse. Na een propagandistisch woord door de voorzitter volgde goedkeuring der notulen en het jaarverslag door de secretaris de heer A. de Jonge. De aftredende bestuursleden, de heren L Bos, W. v. d. Bos en G. van Zuidland werden in hun funk- ties herkozen. Het volgenda agendapunt vorm de de uitreiking van een vijftal zilveren N.V.V -insignes aan leden, welke 25 jaar lid zijn van het N. V.V. De districtsbestuurder, de heer J. Lukaart noemde het lid- worden in 1936 een grote prestatie, daar toentertijd de leden van de landarbeidersbond beschouwd wer. den als extremisten. Hij prees de leden dat ze ondanks de ups en downs in de bond deze trouw zijn gebleven en sprak tevens de hoop uit, dat allen het gouden speldje voor het 40-jarig lidmaatschap zul len ontvangen. Namens het hoofd- b?stuur van het N.V.V. feliciteerde de heer Lukaart de onderscheiden leden en feliciteerde hen recht hartelijk met dit jubileum. Hij speldde het insigne op de revers van de leden J. C. Bolkenbaas, P. Kristalijn en P. Tanis. De andere jubilerenden, de heren J. Fokker en A. Fierens konden wegens om standigheden deze vergadering niet bijwonen. De nieuwe loonaktie Vervolgens hield de heer Lukaart ee.n causerie over de nieuwe loon aktie in de landbouw. Hij besprak de grote nadelen, welke kleven aan de vrijere loonpolitiek, in tegen stelling tot de geleide loonpolitiek. De nieuwe C.A.O., welke nog door het college van rijksbemiddelaars moet worden goedgekeurd liet een aantal nieuwe verbeteringen zien en wel 17 vrije zaterdagen (10 in de zomer en 7 in de winter) en twee extra vakantiedagen, ook voor los se arbeiders. Er is zowel voor de zomer- als de winterperiode een gemiddeld weekloon vastgesteld, zodat het loon voor de weken, waarin een vrije zaterdag valt ge lijk is aan dat van de volle werk weken. De lonen voor de vaste ar beiders zullen worden verhoogd met 7 cent in de zomerperiode, in de winterperiode met 12 cent. Voor de losse arbeiders is dit 8 cent en 10 cent. Verder besprak de heer Zweefvliegtuigje neer gestort te Haamstede Zondagmiddag is op het vliegveld Haamstede een éénpersoons zweef vliegtuigje, een z.g. Grünlau-baby- bij het landen neergestort en zwaar óeschadigd. De bestuurder, de heer J. Gast uit Brouwershaven, kwam met de schrik vrij. Het toestel maakte een normale landing. Toen het op ongeveer vijf meter van de grond was genaderd, stortte de Grünlau-baby onver met een klap neer. Het deerlijk gehavende toestel zal naar Teriet worden vervoerd om mogelijk hersteld te worden. Dit is de eerste maal dat te Haamstede bij het zweefvliegen een ongeluk is voorgekomen. Lukaari de nieuwe werktijdenre geling en vakantiebonnen-regeling Voorzitter Matthijsse dankte de spreker voor zijn uitvoerig en leer zaam betoog. Met een felicitatie na mens de plaatselijke afdeling tot de gedecoreerden sloot de voorzitter deze vergadering. Pittige internationale sfeer in de „Graanbeurs" ZIERIKZEE, 22-5. De slotavond Maandagmiddag deed de harmonie het verstrijken van de eerste helft weet Lupgens de achterstand terug te brengen tot 1-3. Na de hervat ting weet Hoek met een schitterend schot doelman O'Brien voor de tweede maal te passeren. MEVO is daarna nog verschillende malen dicht bij de gelijkmaker geweest, maar het gelukte hen niet de ver diende puntenverdeling uit 't vuur te slepen. Zierikzce-St. IHIaire 4-3 Zierikzee had overwegend het beste van het spel en de overwin ning kwam hen volkomen toe. Na 15 minuten spelen namen de gasten de leiding toen Ronceray een vrije trap laag inschoot (0-1). In de 20ste minuut werd het door J. Kouijzer weer gelijk (1-1), waarna W. Kra mer met een fraai 5chot.dc stand op 2-1 bracht. De vreugde was evenwel van korte duur, want nog geen minuut later ging Deschamps sfeer. Temidden van de feestvreug de ontdekte men dat de „buiten landse relaties" - zoals het officieel in de gemcentestukken heet - wel wat vermoeidheid en drukte waard zijn. Heel apart was de muzikale bij drage van de uit „Kunst en Eer"- leden gevormde kapeL, die met hun strakke staccato's de avond een juiste en pittige muzikale omlijs ting gaf. Voor zover nog nodig gaf hun spelen een ijsbrekende wer king aan de sfeer, die herinnering opriep aan de meest enthousiaste momenten te St. Hilaire. De Kon. Harmonie ..Kunst en Eer" mag trouwens toch wel even apart ge noemd worden, want reeds zater dagmiddag, was 't aantreden gebla zen, toen buitenlanders en „autoch_ thonen" zich - met de muziek voor op - naar het sportpark „Bannink" begaven voor het zien (en spelen) van de eerste voetbalwedstrijden. het nog eens. luchtjes over en frap peerden de „Kunst en Eer"-leden met delen van hun wandelende taptoe op het middenveld, dat vooral heel wat Franse en Engelse handen op elkaar bracht. Interessant was in het algemeen de ontmoeting met de Engelsen, die eerst echt wel even de poes uit de boom keken, maar spoedig wer den aangestoken door het enthou siasme van Ieder en zich toen zon der reserves in het „twinning"- avontuur stortten. Vlotte conversatie Dat bleek gisteravond voldoen de. Aan elk tafeltje stond de ketel van de conversatie op rood Er werd een goed glas gedronken en het is wel zeker dat het in de En gelse „pubs" een enkele maal wel wat formeler zal toegaan. De jeugd beleefde „jumelage" en „twinning" op haar manier, met wervelende dansjes en hand-in-hand-intimiteit aan de tafeltjes. Op het toneel was voortdurend „wat te doen". Een jeugdbandje, met als prominente man de klarinettist Eddy Broeke- ma, zorgde met „Chicago" en „the Saints" voor vlotte ritmen en ,.De Zingende Zusjes" deden een opwek kende duit in het vokale zakje. De heer H. de Oude zong nadien en kele liederen bij de gitaar. Mevr. Dijckmeester geb. Jkvr. d^ Brauw, zorgde voor een interessante „quiz" waaraan de buitenlandse gasten vlijtig deelnamen. Uiteraard had den de vragen betrekking op de jumelage" en de vriendschappelij ke betrekkingen met Hatfield. De heer A. Brand reikte hierna zowel aan dc Franse als Engelse voetbal ploeg herinneringsspeldjes uit, na mens de voetbalvereniging „Zierik zee". Tot slot had de heer A. Loy- dekkers succes met enkele liedjes bij de guitaar, vooral „de dochtres- dominee" deed het voortreffelijk in deze sfeer, die reeds zwaar was aangestoken door een hartelijkheid en spontaniëteit die men bepaald ook weer niet elke dag aantreffen kan. Het vertrek Veel - zeer veel was daar nog van over vanmorgen, toen eerst de Fransen en rond half negen de En gelsen per bus Zierikzee verlieten. Vooral ook de Engelsen wisten van geen ophouden. Er werd gezwaaid en „ge-shake-hands" en er lopen heel wat afspraken voor een tegen bezoek. We nemen zonder meer aan, dat tot St. Hilaire en Hatfield wordt gesproken over deze bijzon dere dagen, die zondagmiddag als 'n ander hoogtepunt zagen de boot trip met de „Koningin Emma", een belevenis apart. De boot startte vanaf „De Val" en voer tot de hoogte van Bruinisse en terug. Een opgewekt gezelschap kreeg volop gelegenheid „Zeeland op het wa ter" te zien op zijn Pinksterbest, met een strakke wind, die over het schip zong en witgekuifde golven, die de romp omspoelden. Ook over dit „uitjo" was het oordeel ééns luidend: ,,excellent(e)". Een brand in de dierentuin van Exmouth, zuidwest Engeland, heeft een groot aantal vogels en reptie len het leven gekost. Een 22-jarige oppasser, miss Margareth Hadwlck slaagde er in enkele dieren, wo. ccn python en een boa constrictor, te redden. ZIERIKZEE Examen Rode Kruis helpsters In het Ned. Herv. Verenigingsge bouw werd vrijdag 19 mei jl. een examen afgenomen voor de theo retische geschiktheid Rode Kruis- helpster 2e klasse. Hiervoor slaag den de volgende dames: H. W. Jon ker (met praktische aantekening), M. Legemaate-v. d. Sluis, E. E. Smit-van Leuven (met praktische aantekening), en P. H. Stuik-in den Bosch. Docent en examinator was dr. J. Schilstra. Als gedelegeer de namens het gewestelijk com mando trad dokter C. M. van Hoorn op. „De Groene Draeck" bracht kort bezoek Het jacht „De Groene Draeck", met aan boord de prinsessen Bea trix en Margriet, heeft de Pinkster dagen doorgebracht op de Zeeuwse wateren. Op tweede Pinksterdag meerde het jacht vrijwel onopge merkt aan het Luitje alhier. Nadat de prinsessen aan boord het mid dagmaal gebruikt hadden, vertrok „De Groene Draeck" via Zijpe naar Numansdorp. SEROOSKERKE Autotochtje bejaarden Op de laatste bijeenkomst van de bejaardensociëteit te Serooskerke was voor een verrassing gezorgd. Dit geschiedde in de vorm van een autotochtje met bejaarden en be stuur door de Westhoek. De tocht werd ook meegemaakt door mevr. Röell. De route voerde langs de Oosterschelde tot Westenschouwen, zodat men een fraai uitzicht had zowel op het land als het water. Van de Punt werd gereden naar de uitkijktoren waar genoten werd van de domeinbossen. In het rust huis Duinoord werd een kopje thee gebruikt en het gebouw bezichtigd. Via het vliegveld ging de tocht hierna verder naar de vuurtoren en tenslotte werd nog een) bezoek gebracht aan Biesterveld te Renes- se. Zeer voldaan arriveerde men in het Dorpshuis, waar een versna pering werd aangeboden. De autobezitters werd door mevr. van Liere dank gebracht voor hun medewerking en zij sprak vervol gens woorden van afscheid tot de bejaarden. Zij hoopte dat men in het a.s. najaar nog in groter getale aanwezig zal zijn. Personeel gevraagd: Tijdelijke hulp voor hele dagen wegens ziekte der tegenwoor dige (ongeveer 14 dagen). Me vrouw Braat, Poststr. 45, Zie rikzee. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t), 20-5 dwars St. Vincent naar Port Saidi. Sarangan, 22-5 te Cristobal. Tegelberg, 20-5 te Mauritius. Verwachting tot woensdagavond: Weinig verandering in temperatuur Half- tot zwaarbewolkt met plaat selijk enige regen; weinig verande ring in temperatuur; matige, later krachtige wind tussen zuidwest en noordwest. 24 mei. Zon op 4.34, onder 20.39. Maan op 13.52, onder 2.23. 25 mei. Zon op 4.33, onder 20.41. Maan op 14.58, onder 2.46. Volle maan: 30 mei te 5.38. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 22.47 n.m. 24 mei 25 mei 10.36 v.m. 11.52 v.m. BROUWERSHAVEN 24 mei 25 mei 10.02 v.m. 11.13 v.m. 22.37 n.m. 23.46 n.m. Doodtij: 24 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-5. Het K N.M.I. deelt mede: De komended dagen komt het weer onder invloed van een actieve depressie, die vanmor gen bij IJsland was gelegen en nu in de richting van midden-Noor wegen koerst. Aan de achterkant van deze depressie stroomt een nieuwe hoeveelheid koude lucht uit de Poolstreken in de richting van Engeland. Deze lucht zal ook tot het vaste land doordringen, zodat de tempreratuur de komende da gen beneden normaal blijft. Het doordringen van de koudere lucht zal aanleiding geven tot enige re gen of enkele buien. ZIERIKZEE Het „Jumelage"-monument Als tekst op het onthulde „Jume- lage"-monument, staat in het Frans en Nederlands te lezen: „Op 15 mei 1955 zijn St. Hilaire. Frankrijk en Zierikzee, Nederland tweeling- ste den geworden". Het gedenkteken is ontworpen door de Normandische beeldhouwer E. Holas. Vergadering gemeenteraad Op maandag 29 mei a.s. komt de gemeenteraad van Zierikzee in ver gadering bijeen. ELKERZEE Burgemeester Francke opende café-pension „Molen De Lely" Symptoom van rekreatievc ontwikkeling (Van onze redakteur) ELKERZEE, 19-5. In aanwezig heid van een groot aantal genodig den heeft burgemeester S. Francke van Middenschouwen vrijdagmid dag het nieuwgebouwde café-pen sion „Molen De Lely" aan de Kloos- terweg te Scharendjjke officieel ge opend. De dochter van de eigenaar, mej. De Groot, overhandigde de burgemeester op een kussentje de sleutel van de hoofddeur, waarna hjj deze ontsloot en als eerste de nieuwe zaak betrad. Het interieur maakt een verzorgde en besohaafde indruk. In combinatie met het pen sion en de molen als „sight sce- ings"-object is hier een geheel ver kregen, dat in hoge mate aantrek kelijk voor de bevolking en de toe risten mag worden genoemd. Slaande in de frisse wind hield tevoren de burgemeester een toe spraak, waarin hij de totstandko ming van dit nieuwe café-pension symptomatisch noemde voor de ontwikkeling op recreatief gebied, die zich ook in deze streek aan het voltrekken is. Spr. zag iets in de molen als attractief object en toon de zich dankbaar, dat er op deze wijze voor de molen een exploita tiemogelijkheid is geschapen. Het gemeentebestuur heeft gaarne wil len voldoen aan de aanvraag voor het nieuwe café-pension en spr. achtte de snelle totstandkoming •vooral te danken aan de activiteit van de eigenaar de heer F. de Groot, die Rotterdamse voortva rendheid heeft overgebracht naar de landelijke rust van Schouwen. De burgemeester meende dat juist velen hier deze rust zullen zoeken, een ontwikkeling die ook ligt in de lijn der voorspellingen, gedaan in een recentelijk verschenen E.T.I.- rapport. Uitbreiding accomodalie Belangrijk in dit kader is de uit breiding der accomodatie, zoals deze met de nieuwe zaak is tot stand gekomen. Aan een verdere uitbreiding, ook van andere recrea tieve mogelijkheden, wil het ge meentebestuur, voorzover mogelijk voldoen, al zal niet onmiddellijk aan alle wensen kunnen worden voldaan. Spr. gaf uiting aan de hoop dat de familie de Groot de gekoesterde wensen in vervulling zal mogen zien gaan en een goed bestaan in de nieuwe zaak zal mo gen vinden. Na opening van de zaak bracht de burgemeester een dronk uit op „Molen de Lely", die de eerste gasten in het seizoen reeds heeft geboekt De architect de heer Giljamse deelde mede dat over tien dagen ook de bovenver dieping van het pand gereed zal zijn. Spr. had lof voor de prettige samenwerking met de opdrachtge ver en prees het werk van de aan nemer en diens personeel. Tot slot wenste hij de familie de Groot ge luk met de totstandkoming van het recreatiebedrijf. Eén der collega's dansleraren uit de Rotterdamse tijd van de heer de Groot, voegde rijn felicitaties bij de vele, die op deze dag werden uit gesproken en bood een fraaie elek trische klok aan. Tot slot sprak de heer de Groot een hartelijk dankwoord, vooral dankend voor de goede hulp van en samenwerking met het gemeen tebestuur en de bouwers en de on dervonden vriendschap. Vóór de opening ontving mevr. Francke een ruiker bloemen uit handen van de pleegdochter van het echtpaar dc Groot, die later met haar zusje zich beijverde om de gasten van het nodige te voorzien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3