Matig drukke Pinksterdagen in grote steden en kustplaatsen Raad van Bruinisse (nog) niet welkom op „De Voorst" in N.O.-polder Burgemeester van St. Hilaire onthulde geschonken „jumelage"-monument Geen verklaring geen huwelijk Zijpe—A. J. Polder; elk kwartier dertig auto's DEN HAAG, 22-5. Naar schatting van de A.N.V.V. ztfn er in de Pink sterdagen 275.000 buitenlandse toe risten, voornamelijk uit Duitsland, in Nederland geweest. Zij logeer den voornamelijk in hotels en pen sions in de grote steden cn de kust plaatsen. Vergeleken met toeloop met Pasen (375.000) en het eerste weekeinde in mei (320.000), is het Pinksterbezoek dus matig te noe men. De kampeerders, ook uit het buitenland, zochten voornamelijk de Gelderse vallei en de Utrechtse heuvelrug op, in mindere mate het Gooi en de Veluwe. De kampeerterreinen aan de kust waren gemiddeld voor de helft be zet, behalve in Bloemendaal en Zandvoort waar de toeloop groter was in verband met het verrijden van de Grand Prix op het circuit van Zandvoort. De politie van Zandvoort en de omliggende ge meenten heeft hier de handen vol gehad aan de regeling van aan- en afvoer. De logiesinformatiediensten van A.N.V.V.-V.V.V. brachten ongeveer 7.000 bezoekers onder. De kam- peerinformatiedienst van de A.N. W.B. werkte bevredigend. Flink dagbezoek Door de verbeterde weersom standigheden op tweede Pinkster dag groeide het dagbezoek uit het buitenland in vergelijking tot de eerste Pinksterdag niet onaanzien lijk. Het bleef echter voornamelijk bij grensbezoek en verder bezoek aan de kuststreek, voornamelijk weer aan Zandvoort en Schevenin- gen, waar de pier om 12.2Q uur op tweede Pinksterdag de honderd duizendste bezoekster boekte. Ook de gepavoiseerde haringvloot in de Scheveningse haven trok veel kij kers. De „Efteling" bij Kaatsheu vel kreeg dit Pinksterweekeinde 25.000 bezoekers, Madurodam 28.000 bezoekers. Ook de andere traditi onele vermaakspunten maakten vrij goede dagen. Het Kröller Mul ler museum op de Hoge Veluwe kreeg 3.200 bezoekers. In Amster dam waren de hotels en pensions zaterdag reeds vol, in Rotterdam op zondag. Eerste Pinksterdag waren ook de hotels in Arnhem volledig bezet en in Den Haag en Utrecht waren de hotels het gehele weekeinde door zeer goed bezet. Door de betere weersomstandig heden op tweede Pinksterdag wer den heel veel Nederlanders verlokt voor het maken van een dagtochtje dat veel drukte op de wegen ver oorzaakte, Ook het .bermtoerisme', picnicken langs de wegen, was zeer aanzienlijk. Ook in westelijk Schouwen was een groter bezoek dan ooit tevoren. Hoewel op het veer Zijpe-Anna. Ja- cobapolder regelmatig met twee ponten wordt gevaren waarmee ongeveer elk kwartier dertig auto's worden overgezet, stonden heden avond omstreeks 20.00 uur honder den terugkerende wagens in een kilometerslange file het veer af te wachten. Vogelwacht organiseerde excursies naar broed plaatsen op Schouwen-Duiveland Ergerlijk geval van vandalisme in Dtfkwater ontdekt SCHOUWEN-DUIVELAND 20-5. Een behaaglijk warme bus, vol met vogelliefhebbers, bijna allen leden van de Vogelwacht Schouwen-Dui veland, vertrok zaterdagmiddag al lereerst van Burgh naar de Koude- kerkse inlaag, een twintig hectare groot gebied dat onder beheer van de Vogelwacht staat. Vanuit de bus kon de kluut zeer goed worden waargenomen, zelfs waren er al „steltlopende" jongen. Verder kon den gezien worden een paar nesten van de kapmeeuw en een aantal rondscharrelaars, die zich hier goed thuis voelen, zoals de scholekster, de tureluur, de bontbekplevier, kleine plevier en de bergeend. Een waarderend woord aan het adres van de gebruiker van de landbouw gronden in dit gebied mag hier niet achterwegebJüven. Aan de lig ging der nesten is te zien dat hij de vogels een ongestoord verblijf gunt. Even werd gestopt bij de Geme ne Geul, waarna de „echte" vogel inlagen aan Schouwens zuidkust ds volle aandacht opeisten. Ditmaal om ook het drukke gekrijs der vele kapmeeuwen, visdief jes te beleven Bij de pachter der vogeleilanden kon het gezelschap de eieren der meeuwen leren kennen. Voorts werd hier kennis gemaakt met de zwanen, wilde eenden en kon men getuige zijn van een strijd tussen een blauwe reiger en een meeuw. Enkele „sterke" verrekijkers onder de excursisten toonden voorts nog een eenzame zilverplevier, (prach tig in zijn zomerkleed.'), vermoede lijk nog op doortrek. Bij de Flaau- wers waren het de bonte strandlo- pers die zich in grote getale in de boezem van het vroegere stoomge maal voorstelden, alsmede de gier zwaluwen, die, wellicht door het wat buiige weer, het zo laag zoch ten, dat ze op een meter afstand langs de bus scheerden. „Kakkersweel" Vervolgens kwam „Kakkers- weel" aan de beurt. Niet meer dat wat het eenmaal was! Enkele tien tallen jaren geleden kon onze „grote Schouwse Vijverberg" hier zoveel vogel-lief en -leed leren kennen, dat hij er ons nog steeds in zijn pennevruchten mee weet te boeien. Bij een vorige Pinkster excursie kon in Schuddebeurs bij de heer Moelijker de reiger Riekje bewonderd worden. Helaas is Riek je als slachtoffer van 't verkeer ge vallen. De heer Moelijker heeft echter een voorliefde voor reigers, want ook nu heeft hij weer een jonge reiger in een nest. Naar het Dykwatcr De Schuddebeurse kermis kon het gezelschap niet verleiden om halt te houden Blijkbaar was er „iets" dat de leiders der excursie onbewust snel langs het boeiende „Sasputje" naar het Dijkwater trok. Was het de Noorse stern (snavel geheel rood - overigens geheel ge lijk aan het visdief je) of waren het de kluten die daar ook weer een prachtig broedgebied hebben ge vonden? (Iets waarom vele buiten landse vogelvrienden ons zo benij den!) Het zou spoedig blijken waar om de natuur zelf het gezelschap als het ware daar heen trok. He laas kwamen de deelnemers nog te laat! Vanuit de bus kon men reeds zien hoe aan de overzijde van het water een drietal jongelui in het verboden gebied liep. Wat ze daar zochten? Wat zoekt men door gaans in een vogelbroedplaats? Duidelijk was te zien, dat telkens iets van de grond werd opgeraapt om het dan met een harde smak weer op de grond te gooien. Hief moest worden ingegrepen! De on der het gezelschap aanwezige vo gelwachters, bijna allen bestuurs leden, maakten een „operatieplan". Tien minuten later waren de overtreders reeds gevat, dat alles onder de ogen van de excursisten, die vanuit de bus het plan in uit voering gadesloegen. Toen echter de aangerichte schade werd opge nomen, was er slechts één uitroep te horen: „afschuwelijk". Niet min der dan 40 in Nederland zo zeldza me klutennesten waren of stukge trapt, of de eieren waarvan vele al haast aan het uitkomen waren, zodanig neergesmeten dat de grond bedekt was met bloederige resten. Zelfs hadden ze voor deze moord aanslagen een plank gebruikt dat nu een slachtbank geleek. Daar boven het angstige geluid van de vogels. Dit is toch wel een staaltje van het ergste vandalisme dat deze jongelui uit Dreischor hier hebben bedreven. N.a.v. het vogeldrama in het Dijkwater, kunnen we nog mede delen dat dank zij het verhoor, af genomen door de postcommandant van Dreischor, wachtmeester de Haan in samenwerking met de cretaris van de Vogelwacht de drie jongens hebben bekend, nadat zij eerst nog probeerden de schuld op anderen te steken. Het is een drie tal leerlingen van de lagere school te Dreischor en omstreeks 13 jaar oud. De secretaris, de heer N. Ly- sen zal zich in verband met deze treurige gebeurtenis in verbinding steil enmet alle hoofden van scho len op ons eiland teneinde op deze manier het verkeerde van deze jongens onder de aandacht van de jongeren van Schouwen-Duiveland te brengen. Er werd proces verbaal opgemaakt. Geslaagde tenniswedstrijden Zierikzee-Hatfield ZIERIKZEE. 22-5. Als onderdeel van het sportuitwlsselingsprogram- ma werden op de tennisbaan te Zierikzee maandag geslaagde ten niswedstrijden gehouden, die een zeer geanimeerd verloop hadden. Hatfieldse en Zierikzeese spelers en speelsters bekampten elkaar op sportieve wyze. Zierikzee moest aan het kortste eind trekken. De eindstand werd 7-2 in het voordeel van Hatfield. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren: Mej. M. Raap en G. v. d. Tholen tegen lady Evans en mrs. Goodall (6-8, 2-6), 0-2; mevr. R. Timmer- man-Minkema en F. Th. Dijckmees- ter tegen mrs. Higgens en mrs. Ba ker (1-6, 0-6), 0-2; L. Broekema en R. A. Huneman tegen miss Smits en mrs. Neale (6-3, 6-1) 2-0; mevr. Timmerman en G. v. d. Tholen te gen mrs. Evans en mrs. Baker (4-6, 6-4, 3-6) 1-2; mej. M. Raap en F. Th. Dijckmeester tegen mrs. Neale en mrs. Goodall (0-6, 4-6) 0-2; L. Broekema en R. A. Huneman tegen mrs. Higgens en miss Smith (6-2, 6-2) 2-0; F. Th. Dijckmeester en G. v. d. Tholen tegen mrs. Baker en mrs. Goodall (7-9, 3-6) 0-2; mevr. Timmerman en mej. M. Raap tegen mrs. Neale en mrs. Evans (3-6, 2-6) 0-2; L. Broekema en R. A. Hune man tegen mrs. Baker en mrs. Hig gens (5-7, 2-6) 0-2. Woningwet woningen voor gegadigden te koop BRUINISSE, 19-5. In de vrijdag avond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse, waren alle leden aanwezig. De voorzitter, burgemeester C. H. van de Linde, deelt mede dat door Ged. Staten raadsbesluiten goedge keurd zijn, o.m. dat tot aanstelling van een gemeentewerkman. Door het raadslid de heer Jume- let zijn aan b. en w. schriftelijke vi-agen gesteld over verhuur van tuinen in Plan-West. Uit het ant woord van b. en w. blijkt dat ook onder vaktuinders niet die belang stelling bestaat voor het huren van grond van de gemeente, als men zou mogen verwachten. Van het waterloopkundig labora torium „De Voorst" in de Noord- Oostpolder is een schrijven inge komen, dat men het gemeentebe stuur van Bruinisse daar niet kan verwachten. Indertijd heeft men aan Rijkswaterstaat kenbaar ge maakt dat men graag eens een be zoek zou brengen aan een water loopkundig laboratorium, om de stromingen in het Zijpe te zien, zo als die door deskundigen verwacht worden na het leggen van de Gre- velingendam. Reeds verschillende maanden tracht men als belang hebbend gemeentebestuur toegang tot de betreffende maquettes te krijgen, tot heden echter zonder re sultaat. Het raadslid de heer De Koning zal nu nog een poging doen welke naar zijn mening wel succes zal hebben. Een langdurige bespreking volgt op de mededeling van de voorzit ter, dat men voor de bewoners van de Bergstraat een verruiming in het leven had geroepen wat betreft fyet openstellen voor gewone fietsen. Verschillende raadsleden dringen aan de Bergstraat onbeperkt open te stellen voor fietsen en bromfiet sen, maar juist over deze laatste heerst verschil van mening en het gemeentebestuur wil een langdurig proces vermijden. De heer L. H. Hoogerheide wordt m.a.s. benoemd als vertegenwoordi ger van de gemeente Bruinisse naar de vergaderingen van de Centrale Werkplaats. De gemeentesecretaris de heer B. de Groot,, wordt benoemd tot ad ministrateur in vaste dienst van het woningbedrijf. Verzoek huurverlaging Een verzoek is ontvangen van een drietal bewoners van de Prin ses Irenestraat, om een veidaagde huur te berekenen voor de tijd dat zij wegens zoutschadeherstel uit hun woningen waren en toen in het kamp Stoofpolder enige maanden gehuisvest zijn geweest. Door b. en w. wordt voorgesteld het verzoek af te wijzen. De huurvergoeding is vastgesteld door de huuradvies commissie te Zierikzee. Het zou on juist zijn deze officiële commissie te desavoueren door af te wijken van hun advies. Een aantal andere bewoners, die eveneens in het kamp Stoofpolder zijn geweest, maken geen bezwaar. Na enige discussie wordt het voorstel van b. en w. aangenomen. Van ontberingen, die de bewoners van het kamp hebben moeten doormaken, is b. en w. niets bekend. Een verzoek van de schippers vereniging „Schuttevaer'L om de verordening op de heffing en in vordering van kade-, haven- en overscheepgelden enigszins te ver ruimen, wordt aangenomen. Afgewezen wordt echter de sug gestie om de vissershaven open te stellen voor schepen zonder hef fing van havengeld, van zaterdag tot maandag, z.g.n. om de schip pers de gelegenheid tot kerkgang te geven. Men wil niemand belet ten een kerk te bezoeken, maar vindt het juister dat schippers die de zondag hier willen doorbrengen, met hun schip de Vluchthaven in lopen. In een toch al overvolle vis sershaven is geen ruimte genoeg voor het onbeperkt toelaten van binnenschepen. Wethouder van den Berg wordt aangewezen als tweede vertegen woordiger der gemeente in de ge meenschappelijke regeling Beatrix- school. Eerste vertegenwoordiger is burgemeester van der Linde. Een financieel overzicht van in komsten en uitgaven van het we-, deropbouwplan, dat bij de stukken is gevoegd, geeft aan, dat na 1945 in de gemeente is uitgegeven voor rioleringen, bestratingen, enz. f 1.169.451,02. In dit bedrag is begre pen een bedrag van bijna f 9.000, voor „beplantingen". Nog terug te ontvangen van het Rijk f 98.259,56 zogenaamde „algemene kosten". Een begrotingswijziging 1960, zo als door b. en w. aan de raad voorgelegd, verkrijgt de goedkeu ring van de i*aad. Bouw aula In de begrotingswijziging komt ook een post voor wegens bouw van de aula. Het bevreemdt de heer Jumelet, dat deze nog niet is opgeleverd daar betrekkelijk wei nig meer moet worden afgewerkt. Uitvoerig wordt daarna over deze aula en het bijbehorende lijken huisje gesproken. Op voorstel van de heer de Koning zal een lesse naar in de aula worden aange bracht. De heer de Koning wilde ook nog een bank in de aula plaat sen, maar b. en w. zijn van mening dat daardoor te veel ruimteverlies ontstaat. Zestien verzoeken om subsidie worden door de raad op voorstel van b. en w. afgewezen. Een voor- Plechtigheid in Kraanplein-plantsoen Blijvend teken van levende relatie tussen beide steden ZIERIKZEE, 20-5. Zierikzee heeft zjjn „jumelage"-monument. In een zondoorschoten sfeer, die zo Zic- rikzees' was als maar mogelijk, werd het monument - gemonteerd op de afsluitmuur van het Kraan- pleinplantsoen - zaterdagmorgen officieel onthuld door burgemees ter Cheval van St. Hilaire-du-IIar- couët. Deze onthulling vormde één der hoogtepunten van deze zo typisch internationaal getekende Pinkster dagen. Fransen, Engelsen en Ne derlanders hadden zich rond het monument geschaard, toen monsi eur Cheval met enkele rukjes de witte doek wegtrok, die de steen tot dan toe aan het oog had ont trokken. De korte plechtigheid werd inge leid door burgemeester mr, Dijck meester, die de hoop uitsprak dat het door St. Hilaire geschonken monument tot in lengte van jaren getuigen zal van de relatie tussen de beide steden St. Hilaire en Zie rikzee. Als een zichtbaar getuigenis ook van het feit dat het begrip „jumelage'" geen dode zaak is maar levend en ook levend zal blijven in de toekomst. Namens het ge meentebestuur dankte spreker ten slotte voor het ontvangen monu ment. Symbool goede verstandhouding Burgemeester Cheval - zich met hoorbare moeite van het Neder lands bédienend - sloot zich aan bij de woorden van zijn Zierikzeese collega en hoopte ook zijnerzijds dat het monument een blijvend te ken zal zijn voor de „jumelage" die reeds zoveel inhoudsvolle din gen heeft te zien gegeven, waarvan spreker met nadruk memoreerde de komst van de Koninklijke Har monie „Kunst en Eer" naar zijn stad. Na de onthulling dankte mr. Dijckmeester voor het geschonken monument en zeide het zeer gaai-ne - namens de raad - te willen aan vaarden, als symbool van de goede verstandhouding tussen de beide steden en hun inwoners. Met enkele woorden betrok de burgemeester ook de Engelse vrienden In deze typische „jume lage"-plechtigheid en gaf een korte vertaling van het gesprokene. LEEUWARDEN, 20-5. In de trouw zaal van het Leeuwarder stadhuis verscheen gisteren een jong bruids paar om daar in het huwelijks bootje tc stappen. Toen echter de ambtenaar van de burgerlijke stand in de trouwzaal de toestemming voor het huwelijk vroeg aan de moeder van de bruid bleek deze niet aanwezig te zijn. Geen- nood zei de bruid, die van haar moeder de verzekering had gekregen, dat er een schriftelijke toestemming was verzonden. Tot grote ontsteltenis van bruid en bruidegom bleek men ten stad- hulze een dergelijke verklaring echter niet te hebben ontvangen. Een bode van het gemeentehuis meldde even later, dat de moeder van de bruid in de nabijheid van het stadhuis „op post" stond. Zij bleek haar dochter opzettelijk „een kool te hebben gestoofd". De trouwerij ging niet door. stel van de heer Jumelet om aan de vereniging tot rheumatiekbe- strijding en de federatie van ver pleeginrichtingen voor langdurige zieken wel subsidie te verlenen ki'ijgt alleen de steun van de heer de Koning. Het reglement op de ideeënbus wordt vastgesteld. De initiatiefne mer, de heer C. Kik, krijgt namens de raad zitting in de ingestelde commissie. De kosten ingevolge artikel 55 der lager onderwijswet 1921 heb ben voor de openbare lagere school in 1960 werkelijk bedragen f 5570,59 dat is f 553,19 minder dan beschik baar was gesteld. Punt 12, benoeming gemeente werkman, wordt aangehouden tot de andere zaken zijn afgedaan. De voorzitter is ontstemd over het gedrag van sommige raadsle den die hebben gestemd voor aan neming van de uitbreidingen in plan-West maar die aan de bewo ners van huizen, die daar in de buurt grond moeten afstaan, heb ben geadviseerd, de uitvoering van het plan tegen te houden door hun grond niet te verkopen of tegen een hogere prijs te verkopen. Ter wijl hij als vooi-zitter alles in het werk stelt om de uitvoering van dit plan te bespoedigen, werken anderen de uitvoering' tegen. Hij vindt dat unfair. De heer Jumelet zegt dat hij in derdaad, nog voor de vorige raads vergadering, enkele personen heeft geadviseerd, hun grond niet aan de gemeente te verkopen. Het be treft hier grond achter drie wo ningen in de Noordstraat, die straks als de straat achter deze woningen zal zijn aangelegd, ge heel zal worden ingebouwd, terwij] ze nu een flinke tuin hebben. Een gedeelte van die tuin willen ze af staan, een kleiner deel willen ze voor zichzelf houden en hij vindt het helemaal niet unfair, om op een bepaald punt het plan zodanig te wijzigen, dat de kool en geit worden gespaard, m.a.w. dat de be woners van de x*eeds bestaande wo ningen niet al hun grond kwijt ra ken ten behoeve van de nieuwe bewoners. De voorzitter zegt dat twee der eigeaars van de huizen als door Jumelet bedoeld reeds af stand van hun grond hebben ge daan. Grond voor huizenbouw Ook de heer Hoogerheijde heeft de situatie achter de bedoelde wo ningen bekeken evenals de heer de Koning. Beiden zijn verbaasd over de enorme brede strook grond die voor de huizenbouw daar woi'dt gevorderd. Een straat van 21 meter breed is voor Bruinisse een ongekende luxe ;als men de straat wat minder breed zou maken zouden de bewo ners van reeds bestaande huizen daarmee gebaat zijn. B en w. heb ben begrip voor ds moeilijkheden van de bewoners. Deze bewoners hadden echter index-tijd het Weder opbouw- en Uitbreidingsplan moe ten bekijken en hun bezwaren in brengen tegen dit plan. En ook de gehele raad is in gebreke geweest door niet beter na te gaan hoeveel grond van de eigenaren in beslag werd genomen. Nu het Uitbrei dingsplan wijzigen, betekent echter dat de woningen voor 1960 tosge wezen niet meer kunnen worden gebouwd. Ook de straatbreedte kan niet veranderd worden. Er zijn tenslotte maar twee eigenaars die nog geen toestemming hebben ge geven him grond aan te kopen Met de heer M. Jumelet kan niet meer worden onderhandeld omdat hij van zijn kant niet de minste medewerking geeft. Hier zal de onteigeningspi-ocedure moeten wor den gevolgd. Met tegenzin geeft de raad hiervoor zijn toeslemming. Wijziging uitbreidingsplan Ingekomen is een gewijzigd' Uit breidingsplan rond ds Hei-vormde kerk. Was er oorspi'onkelijk sprake van dat de gehele oostkant van de Korte Ring te zijner tijd zou moe ten verdwijnen of beter niet meer zou mogen worden opgebouwd, als zc eens door welke oorzaak dan ook verdwijnen, mochten, thans geldt deze bepaling alleen xrog maar voor de woningen van W. A. Jumelet-van Dienst en T. de Waal van Rhee. Een langdurige discussie ontstaat over de situatie bii de smidse van de heer Braber. Te zijner tijd kun nen hier voorzieningen worden ge troffen. Een ander uitbreidingsplan dat ter tafel komt geeft aan waar men zich een nieuwe uitbreiding van Plan West heeft gedacht en waar men industrieterrein wil realiseren. Aangedrongen wordt om eer men definitief de gronden in de polder toewijst bij de.Herverkavelings- commissie op aan te dringen klein landbouwers die hun grond kwijt raken tengevolge van eventuele in- dustrialisatieplannnen, daarvoor compensatie te verlenen. De rondvraag Bij ds rondvraag vraagt de heer Hoogei-heide naar een woonark in de reparatiehaven, die ligplaats zou hebben genomen op een plaats die bestemd is voor het leggen van roeiboten. De voorzitter zegt dat dit inder daad is gebeurd, maar dat inmid- els een compromis is gevonen. De van de roeiboot een toon aansloeg alsof hij het voor het zeggen had. meren Op kosten van de firma van Oord zullen daarvoor ter plaatse voorzieningen wonden getroffen. Onjuist was het dat de bewoner van de ark tegenover de huurders van de roeibootzaten een toon aan sloeg, alsof hij het voor het zeggen had. In verband hiermede wordt ook over de ruimte in, de vissershaven gesproken, ook daar is nog ruimte voor roeiboten tussen de vaartui gen, terwijl ook met enige goede wil nog ruimte kan worden ge maakt voor een achttal zeiljachten dat deze zomer hier ligplaats zou willen kiezen. De heer Hoogerheijde is verder ontstemd over het feit, dat een wachtmeester van de rijkspolitie en enige personeelsleden van de Del tadienst wel een woning toegewe zen kregen, terwijl die heer Abra- hamse, eveneens een politie-ambte- naar, zij het dan van het bestuur der visserijen, geen woning kreeg. De voorzitter zegt dat alles wordt gedaan om de bedoelde ambtenaar aan een woning te helpen. De wo ningcommissie en b. en w. doen alles om de beschikbaar komende woningen zo goed mogelijk toe te wijzen. Hij verdedigt het beleid in deze, door dg toewijzingsmotieven uiteen te zetten, alsmede andere plannen in de sector woningbouw, een diepvrieskluis in de gemeente een diepvrieskluis in de gemente zien. De heer de Koning kent gevallen van bewoners van de nieuwbouw wiep woningen vallen in het zout schadeherstel, die in plaats van twee thans één schoorsteen zou den willen laten bouwen. Verzoe ken zijn daartoe reeds door b. en w. ingewilligd. Op een vraag van de heren de Koning en Hoogerheijde wordt dooi- de voorzitter medegedeeld, dat woninwetwoningen in de nieuwbouw of elders te koop zijn, voor eventuele gegadigden. De heer Jumelet zegt dat door de Deltadienst thans zandbakken in het diep van de Grevelingen tussen de Duivelandse wal en de Krammerplaat worden uitgekapt, waarvan het zand niet op de daar voor bestemde plaats terecht komt maar waarschijnlijk voor en in de havenmond van de vissershaven, omdat het met de stroom wordt meegenomen. Htf beveelt aan ter plaatse te peilen, en Rijkswater staat op de hoogte te houden, ten einde voor onaangename verras singen bewaard te worden. Ook vraagt hij voorzieningen wanneer eventueel bij de oester putten achter de scheepswerf ge zwommen wordt, omdat daar dik wijls een sterke stroom staat. De sti-oom gaat daar echter volgens „insiders" zo dicht langs de wal, dat een afbakening waar kinderen niet mogen komen, niet is te ge ven. Men zou in dit geval moeten overgaan tot een algeheel verbod, en dat is moeilijk. De bestrating van de Beurssti-aat die volgens de heer Jumelet nogal kuilen vertoont, heeft de aandacht van b. en w. Benoeming gemeentewerkman Nadat de rondvraag is afgehan deld, vertrekt de heer van Pope- ring die als raadslid de besprekin gen over het aanstellen van een gemeentewerkman niet wil beïn vloeden, omdat hij zelf een dei- sollicitanten is. Ook de heer C. Kik, schoonvader van een der andex-e sollicitanten, mag wel deelnemen aan de bespre kingen, maar mag geen stem uit brengen. Een sollicitant uit Nieu- werkerk heeft zich vrijwillig te rug getx-okken. In besloten zitting woxxlt daarna over de kandidaten en over de te vervullen betrekking gesproken. Er is keuze uit negen personen. Wanneer men uiteinde lijk tot stemming over gaat krijgt de heer L. E. van Popering drie stemmen, terwijl twee stemmen worden uitgebracht op dc heer L. van den Bos Jzn. De lieer van Po- pei-ing is aldus benoemd. Hierna sluiting. KRIMPEN AAN DE IJSSEL. De 15-jarige bromfietser M. S. uit Krimpen aan de IJssel is in Krim pen aan de Lek ter hoogte van de gereformeerde kerk aan dc Molen dijk. met een hem tegemoetkomen de luxe wagen in aanraking geko men en tegen de daar ter plaatse aan de buitenkant van de dijk aan wezige waterkering gevallen. Het slachtoffer bleef ernstig gewond liggen. De jongen is tijdens het ver voer naar het ziekenhuis Dijkzicht te Rotterdam overleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2