WEEK VAN DE EB FOTO GRAFIE Vespa en Heinkel CETAFLE Amerikaanse ruimtevaarder Shepard vertelde over zijn ervaringen Klim zelf eens in de kwast! „Proclamatie" van Salan? VAN 13 V» 20 MEI WAARIN UW FOTOHANDE LAAR VOOR TAL VAN VER RASSINGEN ZORGT, U HOORT ER MEER VAN! Jongen schoot ouders dood V.S. handhaven krachtige houding ten aanzien van Berlijn dealer: ANKER, Zierikzee „Gewichtloosheid was prettig" Boven kon hij 1300 km ver zien WASHINGTON, 8-5. De eerste Amerikaanse ruimtevaarder, kapi tein-luitenant ter zee Alan She pard, heeft maandagmiddag in een persconferentie enige mededelingen gedaan over ztfn ruimtevlucht. Deze persconferentie werd gehouden in de zaal van het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Washington, waarin president Kennedy gewoon lijk de pers ontvangt. Shepard was vergezeld van enige van zijn mede-kandidaten voor de thans volbrachte eerste vlucht en ook door zijn vrouw, ouders en zijn zuster. De honderden journalisten brachten hem een grote ovatie toen hij het podium in de zaal betrad. De persconferentie werd over radio en televisie over de gehele Ver enigde Staten uitgezonden. Wat zijn ervaringen betreft, ver telde Shepard verbaasd te zijn ge weest over het „bijzonder prettige opstijgen" van de Redstoneraket, die hem tot een hoogte van 185 km in de ruimte had gebracht. Hij had meer lawaai en meer trillingen ver wacht. Shepard zei gedurende de gehele vlucht, ook bij zijn terugkeer in de atmosfeer, het ruimtevaartuig on der controle te hebben gehad. Op een vraag wat wel het slechtste deel van de vlucht was geweest, antwoordde hij dat er voorzover hij zich kon herinneren, geen enkel slecht moment was geweest. Hij heeft zich geen ogenblik onbehaag lijk of verward gevoeld. Zijn tocht door de ruimte verliep geheel over eenkomstig de verwachtingen en de ervaring die hij in een soort „link trainer" had opgedaan. Wel eens bezorgd Shepard gaf toe wel eens bezorgd te zijn geweest over de vlucht, om dat hij zich bewust was van de mo gelijkheid van een gedeeltelijk suc ces of zelfs van een mislukking. Overigens ging hij zijn avontuur met „open ogen" tegemoet. De gewichtloosheid, waaraan hij in zijn ruimtecabine enige tijd heeft blootgestaan, noemde Shepard een „prettige sensatie". Gedurende die tijd had hij geen moeite met het manoeuvreren en het onder controle houden van de cabine. Angstgevoelens heeft Shepard tij dens zijn vlucht niet gekend en ook geen lichamelijke ongemakken. Tij dens zijn opleiding had hij aan een grotere druk van de zwaartekracht blootgestaan dan nu het geval is geweest. Dank zij zijn periscoop had She pard naar hij vertelde, een prachtig uitzicht. Naar schatting kon hij on geveer 1300 kilometer ver zien. Ingezonden mededeling en kies uit het rijke Vervetal palet. Er zijn 45 hoogglans tinten, 23 zijdematen 16 muur verven in prachtige pasteltinten. weet wat u doet vervetal blijft goed Verf Van ï/ettewinkel Verkrijgbaar in iedere gemeente op Schouwen-Duiveland PRODUKTIEWAARDE VAN EIEREN WAS STABIEL Bevredigende resultaten in de pluimveehouderij in 1960 UTRECHT, 8-5. De resultaten van de pluimveehouderij over 1960 zijn bevredigend geweest. Dat wordt gezegd in het jaarverslag van het Produktschap voor Pluim vee en Eieren, dat woensdag op de openbare vergadering van dit pro duktschap in Utracht zal worden behandeld. De totale exportwaarde van de Nederlandse land- en tuinbouw is gestegen van 3.658 miljoen gulden in 1959 tot 3.859 miljoen in 1960. Het aandeel van de pluimveesector nam toe van 569 tot 605 miljoen gulden Ondanks deze stijging werd het aandeel van de pluimveehou derij in de export van de veehou derijsector kleiner, het daalde na melijk van 27,1 tot 26,9 procent van het totaal. De oorzaak hiervan ligt in een stijging van de exportwaar de van de veehouderijsector met niet minder dan 156 miljoen gulden tot 2254 miljoen. De bruto-produktiewaarde van alle pluimveehouderijprodukten heeft zich, volgens het jaarverslag, in 1960 ten opzichte van 1959 gun stig ontwikkeld Er viel een stijging te constateren van 817 tot 882 milt joen of wel 15 procent van de to tale waarde van alle landbouwpro- dukten. De produktiewaarde van eieren vertoont een zekere stabiliteit, die van gevogelte steeg daarentegen in het afgelopen jaar met 21,4 procent. De fokbedrtfven Het aantal fokbedrijven is in 1960 met 10 stuks gedaald tot 148. Op deze bedrijven waren ongeveer 325 duizend volwassen hennen van leg rassen aanw-ïzig. Aan vermeerde- ringsbedrijven werden 2 785 000 henkuikens geleverd. Het produkt schap meent, dat het aantal hennen Het wild in Zuid-Afrika JOHANNESBURG, 8-5. De be langstelling voor het Kruger-wild- reservaat in Zuid-Afrika he*ft in het jaar van 1 april 1959 tot 31 maart 1961 een nieuw hoogtepunt bereikt, getuige het record-eantal van 134,757 bezoekers,, dat Is 12,530 meer dan het voorafgaande jaar. Van het genoemde aantal waren 8,966 mensen van buiten de grenzen van de Unie.van Zuid-Afrika af-* komstig. Uit het rapport van de „Nasio- nale Parkeraad" blijkt verder dat er thans 1,087 leeuwen, 986 olifan ten, 2,479 nijlpaarden, minstens 47 soorten vis, 412 soorten vogels, 40 soorten hagedissen en 42 slangen soorten in het Krugër-wild-reser- vaat geteld zijn. Hot aatanl jacht luipaarden (cheetah) is tot 1 ©4 toe genomen terwijl er ook een aan- «joj. van luipaarden was tot 350. op de fokbedrijven in verhouding tot de behoefte aan kuikens op de vermeerd*ringsbedrijven te hoog is. Volgens het jaarverslag zou voor het aantal in 1960 geleverde kuikens de helft van het aantal die ren op de fokbedrijven voldoende rijn geweest. Verschillende fokbe drijven hebben in 1960 dan ook geen of slechts een geringe afczet gehad. Met betrekking tot de 5.081 vermeerderingsbedrijven merkt het jaarverslag op, dat de af zet van broedeieren tegenvalt, terwijl ook de prijs te laag blijft. In verband hiermee heb ben in de eerste twee maanden van 1961 al 200 vermeerde ringsbedrijven als zodanig be dankt. PARIJS, 8-5 In Parijs werden vandaag over de post gestencilde pamfletten verspreid, die naar daarin wordt gezegd, een „procla matie van generaal Salan" zouden inhouden In de pamfletten staat: „Wij zul len gaan vechten. Wij zullen win nen, omdat God ons helpt. Wij zul len deze laatste kruistocht, waar van het lot der mensheid afhangt, ondernemen met het oog gericht op het voorbeeld van Jeann»? d'Arc". De „proclamatie" was getekend: Raoul Salan (met u ergens op Al gerijns grondgebied). X Grappenmaker X ■J- X Een onbekende grappenma- X ker heeft valse uitnodl- X gingskaarten laten drukken *t* 'X voor de ontvangst, welke X het gemeentebestuur van y X Milaan de Britse koningin 1% Elizabeth en de hertog van 'X Edinburgh vandaag in het X •j. raadhuis aanbiedt. Er zijn y voorzorgsmaatregelen ge- *t* X troffen om te verzekeren, y dat alleen de werkelijk ge- nodigden worden toegela- X ter. i I- v v v v v .v. vv,v«X. .v. DEN HAAG Tijdens de maandag gehouden vergadering van de Haagsé gemeenteraad is opnieuw gesproken over d* invoering van de vijfdaagse werkweek voor het ge- meenfepersoneel, waartoe de raad reeds op 10 april had besloten. Zo als bekend is het raadsbesluit door de Kroon geschorst. Ingezonden mededeling Delft zit met een V I DELFT, 8-5. De V-l, die sinds eind 1944 nadat hij van de lanceer- inrichting op het terrein van de lijm- en gelatinefabriek te Delft was afgeschoten, in een weiland in de Abtswoudsepolder te Delft ligt nabij de spoorbaan Delft-Rotter dam, zal, zoals is gemeld, worden uitgegraven, de gemeenteraad van Delft heeft voor dit doel vorige maand een crediet van f 75.000 ge voteerd. Met het verwijderen van het projectiel, waarvan het staart stuk ongeveer 5 meter diep in de grond zit, zal dinsdag 16 mei een aanvang worden gemaakt Ten be hoeve van deze werkzaamheden moet een sloot over een lengte van ongeveer 75 meter tijdelijk worden gedempt. De 15-jarige Darryl Moss, die be kend heeft zijn ouders te hebben vermoord, is maandag door een rechter te W°averville in Califor nia naar een 'opvoedingsgesticht gestuurd. Als de leiding van dit gesticht dit verantwoord acht, kan hij over zeven jaar op erewoord worden vrij galaten. Darryl schoot op 22 februari jl. zijn vader met 'n geweer dood, omdat deze hem irri teerde door tijdens 'n televisiepro gram op tafel te trommelen. Zijn moeder, die op dat ogenblik bin nen kwam, werd ook doodgeschoten door de jongen. Darryl had ook een buurvrouw neergeslagen en 425 dollar gestolen van de padvin- dersgroep waarvan hij deïl uit maakte. DELTAWERKEN OP ZONDAG DEN HAAG, 8-5. Het Tweed.* Kamer-lid de h'eer Kodde (SGP) heeft aan de minister van verkeer en waterstaat schriftelijk verzocht de Deltawerken op zondag stil te leggen. Bovendien zou hij graag zien, dat in de bestekken voor d* werken tot dichting van de zee armen een bepaling wordt ge schrapt, waarin staat dat een aan nemer verplicht is het zandverwer- kingsapparaat minstens drie dagen voordat de laatste opening wordt afgesloten volledig bedrijfsklaar gereed moet houden en dat hij er rekening mee nioet houden, dat dit geëist kan worden vanaf het ogen blik dat de laatste opening Is af gesloten, de eerstvolgende werkda gen dag en nacht en ook tijdens het weekeinde É>e aannemers kunnen hierdoor genoopt worden op zon dagen te werken of te doen wer ken, zodat sommige aannemers uit eerbied voor Gods gebod weigeren naar het uitvoeren van die werken mede te dingen en er daarom niet op inschrijven. De heer Kodde vraagt voorts, of de minister niet met hem van mi ning is, dat de plaatsing van een der caissons van het Veerse Gat op een zondag deze dag is ontheiligd en dat door genoemde bepaling in het bestek de concurrentiemogelijk heden voor de Deltawerken ongun stig worden beïnvloed. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zlerlkzee I-BSC I Op Hemelvaartsdag (aanvang 2 uur) zal een talrijk publiek naar het sportpark „Bannink" trekken om het in ernstig degradatiegevaar verkerende Zierlkzee, dat sinds lange jaren met een korte onder breking van twee seizoenen, uit komt in de 3e klasse, te zien spelen met inzet van al haar kracht - het Zeeuwse devies Luctor et Emergo getrouw tegen het technisch be hoorlijk spelende BSC uit Rooseh- daal, welk.? ploeg vorig seizoen dé gradeerde naar de 3e klas. Relatief is de achterstand op Zeelandia slechts 1 punt en op BSC 2 punten, met nog vier wedstrijden te spelen is nog alles mogelijk Met vertrou wen zien wij de uitslag a.s. donder dag tegemoet. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie 8 mei: Prov. Waterstaat-PTT 0-0. J. G. Suurhoff hield Mei-rede voor afdeling Zierikzee P.v.d.A. ZIERIKZEE, 8-5. Maandagavond vierde de afdeling Zierikzee van de Party van de Arbeid de eerste mei in de bovenzaal van het „Huis van Nassau". Wegens ziekte van de heer J. Pomper berustte de leiding by mevrouw Van de Werve-Schouls, die wees op het later vallen van deze Mei-viering in verband met de Nationale feestdag. De mei-rede in deze byeenkomst - opgeluisterd met muziek en declamatie - werd uitgesproken door de algemeen voorzitter, oud-minister J. G. Suur hoff. In zijn toespraak vroeg de heer Suurhoff zich af wat er zou gebeu ren als een deelnemer aan het so cialistisch congres van 1890 - waar op werd besloten tot de instelling van de viering van de eerste mei - eens zou kunnen kijken in 1960. Het Is namelijk zo dat vrijwel alle mei-leuzen inmiddels zijn verwe zenlijkt. In dit verband noemde de heer Suurhoff de achturige werk dag, algemeen kiesrecht, verbete ring van het onderwijs en verschil lende sociale verbeteringen. „Ondanks het verwezenlijken hiervan en het bereiken van nóg meer, zou de oude garde van 1890 raar staan te kijken en verward raken door nieuwe feiten en pro blemen, zoals de ontaarding van het socialisme in een systeem van on derdrukking in enige landen (het communisme)", aldus de heer Suur hoff. De atoombewapening en het saboteren van de pogingen om te komen tot afschaffing van de kern wapens zouden de mens van 1890 ontsteld doen raken. Evenzeer zou hij niets begrijpen van het „socia lisme" van achter het „ijzeren gor dijn", dat tracht door middel van de koude oorlog de wereld te ver overen. Wel zouden de socialisten van 1890 verheugd zijn over het ontwaken van de gekleurde volke ren en de opheffing van het kolo niale systeem, alleen zouden ze schrikken bij het zien van de lei ders van deze volkeren. Daarom riep de heer Suurhoff op ernst te maken met de menselijke solidari teit bij de hulpverlening aan deze gebieden. In het slot van zijn betoog uitte de heer Suurhoff enige kritiek op het kabinet-De Quay, waarbij hij nader inging op belastingverlagin gen, loonsverhogingen en het wo ningbouwbeleid. Na afloop van zijn betoog over handigde mevrouw Van de Werve de heer Suurhoff een fotoboek van Zierikzee. Na de pauze werden enige voor drachten gebracht door de heren Van Immerzeel uit Dreischor, mr. Keuning en mevr. Van de Werve- Schouls. Muzikale medewerking werd óp deze geslaagde avond ver leend door de boerenkapel uit Ouwerkerk onder leiding van de heer M. Swenne. NAVO-conferentie in Oslo OSLO, 8-5. De Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Rusk, heeft maandag, de eerste dag van de N.A.V.O.-conferentie in Os lo, de langste verklaring afgelegd en onder meer gezegd, dat de Ame rikanen ten aanzien van Berlin een krachtige houding handhaven. Een Russisch-oost-Duits vredes verdrag zou een inbreuk zijn op bestaande verdragen. De toegang tot Berlijn moet open blijven en de status van Berlijn zal met alle middelen gehandhaafd blijven. In conferentiekringen werd ver nomen dat Rusk gezegd heeft be reid te zijn, lanceerinrlchtingen voor raketten voor ruimteonder zoek in west-Europa ter beschik king te stellen. Het is logisch dat west-Europa een geïnterneerd we tenschappelijk ruimteonderzoek wil doen. De Amerikanen denken aan Scout, Thor en Atlas-installa ties. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft er voor gepleit dat de N.A.V.O. in een aantal gevallen Ingezonden mededeling zijn de meeste verkochte SCOOTERS KERKNIEUWS Ned Herv. Kerk Benoemd tot leraar godsdienst onderwijs aan het Chr. lyceum Zandvliet te 's-Gravenhage: ds. J. G. Panhuise, pred.-directeur van het Jongens-internaat van het Chr. Lyceum te Z*ist. Beroepen te Stompetoren: J. E. van Veen, vicaris te Termunten, die dit beroep aannam en bedankte voor Noord en Zuid Schermer (toez.). Aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Baarn als geestelijk verzorger van de rusthuizen aldaar: ds. E. A. J. Olug, em.-pred. te Egmond aan Zee. Ger. Kerken Benoemd tot leraar godsdienst onderwijs aan het Chr. lyceum Po pulierstraat te 's-Gravenhage: ds. J. P. Prins, 's-Gravenhage-Loos- duinen. Beroepen te Oosternijkerk (Fr.): kand. H Wijmans, Amsterdam Aangenomen naar Rheden-De Steeg: F. A. Hofman, Arnhem; naar Assen (vac. D. Scheele): A. Vellema, Eindhoven. Bedankt voor Rotterdam-Delfs- haven (evangelisatiepredikant): J. Goumare, Hilversum; voor Sloot- dorp: P. van Breugel, Mildam (Fr). Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Sappemeer: F. van Deursen, Barendrecht. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor De Krim: J. M. Visser, Dokkum. Rektifikatie Per abuis is vandaag een door de Voedingsraad gepubliceerd stuk In onze kolommen opgenomen over typische „winterkost". Wij verzoe ken de lezers zulks te excuseren Een verontschuldiging zou kunnen zijn de minder fraaie weersom standigheden, die gedachten doen rijzen aan erwtensoep en stokvis. eerder tot een gemeenschappelijke gedragslijn komt. De Nederlandse minister heeft voorts begrip ge vraagd voor België wat de Kongo lese kwestie betreft. Verder heeft men er ter confe rentie, onder wie ook minister Luns, op aangedrongen in concreto tot een duidelijker uitspraak over Berlijn te komen. Uiteraard heeft vooral de west-Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano hieraan aandacht besteed. Scheepvaartberichten Acmaea (t.), 5-5 van Bombay naar Mena. Albireo, pass. 7-5 Fernando No- ronha naar Buenos Aires. Aludra, 8-5 te Ilheus Esso Amsterdam (t.), 8-5 van Port Said naar Landsend Lelykerk, 7-5 van Marseille naar Port Said. Tegelberg, 7-5 van Singapore, 8-5 te Penang. Wonogiri, pass. 5-5 Perim naar Bombay. Ingezonden mededeling Lijm koud alle hout met van Ceta-Bever STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE School-verkeersexamens Vanwege de afdeling Zierikzee van het Verbond voor Veilig Ver keer worden morgen (woensdag) alhier praktische verkeersexamens gehouden voor de schooljeugd. Aan de examens, die in bouwplan-Buy- se gehouden worden, zullen 165 kinderen deelnemen Opbrengst collecte G.M.F. De alhier gehouden collecte voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen heeft opgebracht het mooie bedrag van f 300,50. Dit wordt ons mede gedeeld onder dankzegging aan de milde gevers en geefsters, alsmede aan collectanten en collectrlces. BRUINISSE Het Hervormd Kerkkoor al hier zal zaterdagavond een uitvoe ring geven in het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee. De alhier gehouden Emma- bloem-collecte bracht f 115,op. Botsing personenauto's Op rijksweg 18 had, nabij Anna Jacobapolder, zaterdagavond een autobotsing plaats tussen een Ne derlandse en een Duitse personen auto. D? Nederlandse wagen, die in de richting Steenbergen reed, verleende geen voorrang bij de op rit aan de Noorddijk aan de Duitse wagen, die In de richting van <1* veerpont reed Beide wagens wer den bestuurd door een dame, De Nederlandse dame die chauffeerd? en een inzittende van de Duitse wa gen werden beiden licht gewond. De auto's werden beschadigd. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau van de rijkspolitie alhier zijn nadere in lichtingen te bekomen over de na volgende gevonden voorwerpen: een kinderportemonnöie met in houd; een dames handtas; een huls sleutel, een zakmesje met nagel vijltje; een zak met grasmeel; een blauw grijze jongenstrui. Verwachting tot woensdagavond: Minder wind Opklaringen, maar ook enkele ver spreid voorkomende buien; gelei delijk matig afnemende wind tus sen noordwest en noord; koudere nacht; morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag 10 mei. Zon op 4.55, onder 20.18. Maan op 3.26, onder 15.08. 11 mei. Zon op 4.53, onder 20.20. Maan op 3.52, onder 16.24. 12 mei. Zon op 4.52, onder 20.22. Maan op 4.17, onder 17.38. Nieuwe maan: 14 mei te 17.55 uur. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 10 mei 11.48 v.m. 11 mei 0.06 v.m. 13.01 n.m. 12 mei 1.16 v.m. 14.02 n.m. BROUWERSHAVEN: 10 mei 11.20 v.m. 23.58 n.m. 11 mei 12.28 v.m. 12 mei 0.58 v.m. 13.23 n.m. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-5. Het K.N.M.I. deelt mede: De depressie bij Schotland is in de nacht van maandag op dinsdag uit Schotland naar de Duit se bocht getrokken. Het gebied met krachtig.* tot harde wind heeft zich daarbij over onze omgeving voortgezet zodat het tamelijk bui ige weer zich handhaafde Intussen is boven de Britse eilanden en ten westen daarvan de luchtdruk gaan stijgen Een afzonderlijk hogedruk- gebied met het centrum bij de in gang van het Kanaal is daardoor sterk in omvang toegenomen. Voor al aan zijn noordflank. Er zit even wel nog weinig vaart in de ver plaatsing van dit hogedrukgebied. Ons land bevindt zich morgen dan ook in een noordwestelijke tot noordelijke stroming met opklarin gen, maar ook enkele buien De buien worden minder talrijk maar waarschijnlijk intensiever, omdat de wind in kracht afneemt. In de polaire lucht kan nachtvorst voor komen Het is echter nog hoogst onwaarschijnlijk dat in ons land de komende nacht de wind al zo ver is afgenomen, dat er gevaar voor nachtvorst aanwezig is. Nieuwe Zeeuwse voorzitter A.R.-comité In verband met het bereiken van de 65-jairge leeftijd heeft de heer A Schout te Vlissingen het voor zitterschap van het provinciale co mité van A.R.-kiesverenigingen overgedragen aan d? heer J A. Bennekom te Middelburg. De heer Schout zal zich ook niet herkies baar stellen als lid van de Provin ciale Staten en dus ook volgend jaar aftreden als lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland. DUIF Op gevaar af boze brieven te krijgen over de geestachtige' stuk ken, hier dan toch nog de melding van de tortelduif, die Pietje, stevig in beide handjes geklemd, heeft meegebracht. Het getemde vogeltje keek met zijn klare bruine kraal oogjes toch maar een beetje raar in het rond. Er werd een kist ge charterd; een bakje voer en een zuigfles er in gezet, een nieuws bode op de bodem en het „home" van de tortelduif was gereed. On middellijk daarop volgde de invi tatie om een model-hok te timme ren, iets dat aan de knutselclub „Vlijtige Handen" of van het Leger des Heils beter geadresseerd zou zijn, want zo'n hok is nog een heel ding. In verband daarmede toeft de duif nog in zijn provisori sche woning, maar het beest is niet rancuneus en koert met een wel lust, alsof de kist een stukje van het duivenparadijs is. In dit op zicht strekt zo'n duif een mens tot voorbeeld, want hoe geredelijk mopperen wij niet over onvolko menheden, die ons nog omringen. Eén stelling is door de duif alvast gekapseisd, n.l. dat hij extra roepen zou als er regen op komst is. In de eerste plaats is er in ons goede vaderland altijd regen op komst, maar ook bij permanent droog weer spuit het beest zijn „oe"-klinkende vriendelijkheden aan de lopende band. Eens per dag mag h{j zijn ebnzame behuizing verlaten. Hij installeert zich dan in de keuken op een rekje, waar hij verrukkin gen van de „wijde wereld" in drinkt. Vooral op muzikale geluiden is onze duif dol. Zeer eigenwijs draait hij het kopje in de richting van het geluid, laat een paar „koe ren" los en symboliseert de vre digheid op een wijze, die op dit ondermaanse nauwelijks te over treffen valt, of het zou met kinder ogen moeten zijn. Intussen wordt de druk in ver band met het grotere en riantere hak heviger en dat is nu feitelijk de enige wolk rond de duif, want al te gemakkelijk wordt een te timmeren hok een kwestie van prestige. Enkele weken kan men wel uitifluchten verzinnen* maar daarna komt toch de tijd, dat het gebeuren moet. Ach, wat zijn er toch weinig rozen zonder doornen in het leven! EILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2