DE KEURSLAGERS Gëef nu eens een nuttig geschenk NOORDCOUWE HAALDE EREPALM WEG BIJ BRANDWEEROEFENING TE BURCH SUCCESJES Moederdag Kop en schotel Abonneert u op dit Streekblad Plastic botervloot Plastic voorraadbus H. J. BAX 98 extra gehaktdag RADIO WELTEVREDEN Elf korpsen van Schouwen-Duiveland namen deel BURGU, 6-5. TUdens spektaku- laire brandweerwedstrtfden zater dag te Burgh gehouden, is de ploeg van Noordgouwe - het kampioens team van Zeeland - ook ditmaal met de erepalm gaan strijken. Het winnende korps stond onder lei ding van de heer J. van Maanen. Een eerste prjjs kregen verder: Drcischor, Kerkwerve, Zierikzee, Nleuwerkerk en Renesse. Tweede prjjzen waren voor het P.T.T.-korps te Zierikzee en de korpsen van Bruinisse, Zonnemaire en Haam stede. Noordwelle kreeg een derde prijs. De bevelvocrdersprüs ging naar de heer L. M. Moermond commandant van het korps te Drelschor. Middelpunt van de oefening was de oude openbare lagere school te Burgh, die Inzet vormde voor de oefening, waaraan elf korpsen van Schouwen-Duiveland deelnamen. Opdracht was het blussen van een door omwonenden ontdekte brand in de school. Jongens waren stlekum - zo werd verondersteld - de school binnengedrongen en had den daar gespeeld met het gevolg dat er brand was ontstaan. De meesten waren de school uitgelo pen, doch één was uit angst voor de politie ergens in het gebouw weggekropen, terwijl een andere jongen, die via het dak wilde ont snappen, bewusteloos in de goot lag. De laatste jongeman werd door een pop uitgebeeld, de andere in levende lijve door Adri de Bilde. Allereerst moesten dus mensenle vens gered worden, vervolgens de omgeving veilig gesteld en dan pas blussen. Voor het blussen was een groot rubberreservoir neergezet waaruit de diverse korpsen water konden pompen. Een zeer deskun dige jury uit Brabant, bestaande uit acht personen, bekeek nauw keurig de verschillende handelin gen van de korpsen, om via de puntentoewijzingen uiteindelijk de uitslag bekend te kunnen maken. Van de zijde der autoriteiten be stond grote belangstelling; zo wa ren o.a. aanwezig burgemeester mr. Dijckmeester, burgemeester Francke, die met de beide wethou ders aanwezig wa9, burgemeester Vermeulen, die drie korpsen uit zijn gemeente aan het werk zag. De wethouder van Brouwershaven, de heer L. M. Moermond, liep tij- denS de oefening van het korps uit Dreischor met een grote „B" op zijn rug, voor deze keer betekende dit niet burgemeester, maar bevel voerder van het korps. Ook burge meester jhr. RÖell toonde aandacht voor de drie korpsen uit zijn ge meente. Ook wethouder Vis was tegenwoordig, evenals de comman dant van de B.B., de heer Boer en vele andere autoriteiten op brand- weergebied. Wedstrijdleider was de heer J. Bouwman, ondercomman dant der brandweer uit Roosen daal. Hard gewerkt Er is bijzonder hard gewerkt door de verschillende korpsen. Hard gelopen, geklommen en ook soms hard gespoten, dit laatste hing van de bevelvoerder af, Het materieel, dat in prima conditie verkeerde, voldeed utstekend. Te omstreeks half zes, toen Burgh een parkeerterrein voor brandspui ten en nevelwagens was geworden, begaf een ieder zich naar hotel „Het Wapen van Burgh", waar een welvoorziene koffietafel gretig af trek vond, na de waterige ver moeienissen van de middag. Burgemeester jhr. Röell reikte de prijzen, bestaande uit bekers, uit, waarbij hij de korpsprijs uit reikte aan de bevelvoerder van Noordgouwe, de heer J. van Maa- Vruchtzetting in de fruitsector verloopt gunstig Goede oogst schijnt op komst DEN HAAG. 6-5. Na de goede bloeitijd van de vruchtbomen ver loopt op het ogenblik de vrucht zetting van de meeste fruitsoorten zeer gunstig en ziet het er naar uit dat er een goede fruitoogst zal komen. Dit is de conclusie van een overzicht in het vakblad voor de groothandel in aardappelen, groen ten en fruit, over de stand van za ken op de Nederlandse fruitbedrjj- ven in de belangrijkste produktie- gebieden. Over het Sticht wordt gezegd dat er veel vroege kersen zijn en wat minder meikersen dan vorig jaar. De zwarte kersen zijn goed gezet. Zonder uitzondering zijn de peren daar rijk gezet, met uitzondering van de stoofperenrassen Gieser Wildeman en Saint Remy die niet hebben gebloeid. Over de appels kon in alle gebieden nog weinig worden gezegd. Frambozen en rode bessen staan er in het Sticht goed voor. De aardbeien zijn matig. In de Betuwe hebben de zomer- rassen appels en peren goed ge bloeid en de zetting verloopt goed. Van enkele perenrassen wordt hier maar een matige oogst verwacht. Bij de appels in de Betuwe hebben de belangrijke rassen Goudreinet- te, Jonathan en Laxton Superbe weinig gebloeid. Van James Grieve, Cox Orange Pippin en Golden De licious verwacht men echter in de Betuwe een redelijke oogst. Zeeland verwacht over het alge meen een goede fruitoogst voor vrijwel alle soorten en rassen, met uitzondering evenwel ook van de Goudreinette. Peren zullen er in Zeeland veel zijn en ook de prui- menoogst belooft goed te worden. Bessen en aardbeien staan er hier goed voor. Vijf-en-twintig kilometer wandeltocht door Duiveland werd succes Aan de start verschenen 175 tippelaars(sters) ZIERIKZEE, 6-5. Dat er in deze tijd, waarin fiets, brommer en scooter hoogty vieren, toch nog al tijd - ook op ons eiland - mensen zijn, die niet opzien tegen een fikse wandeling, bleek zaterdagmiddag, toen van het Havenplein te Zierik zee de deelnemers en deelneem sters aan de 21ste wandeltocht op Schouwen-Duiveland van start gingen voor de uitgestippelde wan deling over 25 km. door Duiveland. Waren er tot zaterdag 147 inge schreven, aan de start gaven er zich nog 28 op, zodat in totaal 175 tippelaars(sters), voorafgegaan door de signaalafdeling van de G.V. „Rust Roest" langs de Zuid havenpoort de stad uittrokken, wat een 25-tal meer dan het vorige jaar betekende. Het overgrootste deel van hen bestond uit jongelui, maar toch waren er ook nog oude ren van de partij. Zij vertegen woordigden alle gemeenten van Schouwen-Duiveland, terwijl bo vendien twee jeugdige Middelbur gers de plas waren overgestoken om te laten zien dat men ook daar „wandelminnend" is. De weersomstandigheden waren ditmaal wel zeer gunstig, hoewel op het laatste gedeelte van de tocht de straffe wind de terugweg naar Zierikzee er niet gemakkelijker op maakte. Het aantal uitvallers be perkte zich tot één, want een deel neemster-lid van de s.v. „Duive land" moest al spoedig de wande ling staken, waarbij weer eens bleek dat men niet met niieuwc schoenen een tocht als deze moet gaan ondernemen. Door Duiveland Zoals reeds gezegd voerde het parcours ditmaal door Duiveland en wel van het Havennlein door de Zuidhoek naar .de Val en vandaar langs de dijk naar Ouwerkerk. Door Ouwerkerk ging het richting Nieuwerkerk, rechtsaf naar Viane en zo langs de dijk naar Ooster- land, waar in café „Even Buiten" gerust werd. De eerste deelnemers arriveerden daar om half vijf. Hier moesten ook voor het eerst de leden van de Rode Kruis-kolonne in ac tie komen, om enkele voeteuvelen te verzorgen, wat zich later nog wel eens moest herhalen. Van „Even Buiten" vertrokken de wandelaars binnendoor naar Nieuwerkerk-Kapelle om over de Rijksweg en via de Scheepstim- mersdijk en de Noordhavenpoort .Concordia' weer te bereiken, waai de eerste aankomende zich om kwart voor zes meldde. Geleidelijk aan kwamen toen ook de anderen binnen, maar het duurde toch nog tot kwart voor acht eer het laatste viertal aarivcerde. Onmiddellij na aankomst der eersten reikte de voorzitter van het organisatieco mité, dr. J. C. Röhner, de onder scheidingstekenen en (de fraai uit gevoerde) diploma's uit, waarbij hij allen gelukwenste en de hoop uit sprak dat zij het volgend jaar ook weer van de partij zullen zijn, en verder allen dankte die aan het welslagen van de tocht hadden me degewerkt. Aan deze tocht, die bij de deel nemers zeer in de smaak bleek te zijn gevallen en die - zoals één van hen opmerkte- velen gebracht had, waar zij anders nooit komen,, na men 40 dames en 41 heren voor de eerste maal deel, 16 dames en 18 heren voor de tweede maal, 7 da mes en 12 heren voor de derde maal, 7 dames en 7 heren voor de vierde maal, 5 dames en 5 heren voor de vijfde maal, 1 dame en 10 heren voor de zesde maal, 2 dames voor de zevende maal. 1 heer (A. den Boer uit Zonnemaire) voor de tiende maal en 1 dame en 1 heer (mej. A. E. Korsten en de heer J. Bloem, beide uit Zierikzee) voor de elfde maal. In groepsverband liepen de G.V. „Rust Roest" uit Zierikzee met 30 en do s.v. „Duiveland" uit Oostcr- land met 16 deelnemers. nen, en de bevelvoerdersprijs aan de heer L. M. Moermond. De bur gemeester dankte verder de jury en de verschillende commissies van voorbereiding. De wedstrijdleider, de heer J. Bouwman, dankte op zijn beurt het gemeentebestuur voor de ont vangst, waarna hij nog de in het algemeen gemaakte fouten be sprak.. De .achter gebleven' school jongen ontving een beloning. Ingezonden mededeling Berlages beurs was nooit verzakt, als hij met VELPON had geplakt. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De heer C. Veling, leraar elek trotechniek aan de Technische Schóól „Schouwen-Duiveland" te Zierikzee is met ingang van 1 aug. in gelijke funktle benoemd aan de Chr. Technische School te Gronin- Kind gered uit water Zaterdag had het zoontje van de heer B., al spelend, het ongeluk in het water te geraken van de put nabij de Zuidwellebrug. De schreeuwende kinderen op de kant trokken de aandacht van de pas serende heer S., die zich niet be dacht, maar het kind uit het water haalde. OOSTERLAND Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant dei- rij kspoli tie alhier zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de navolgen de gevonden voorwerpen: een zwa re plastiekjas (zg. bromfietsjas), een motorhandschoen, een gummi- jas, een gummibroek, een vulpen, een nieuw kinderschoentje, een doosje met geld. Een ballonwedstrijd Een aantal winkeliers - aange sloten bij de Ring-organisatie - or ganiseerde zaterdag een ballon wedstrijd voor de jeugd Enkele honderden kinderen lieten hun fraai gekleurde ballons de lucht in gaan, hetgeen een prachtige gezicht opleverde. Over vier weken wordt de uitslag bekend gemaakt. Na af loop kregen de kinderen elk een feestmuts. Een kookcursus Heden (maandagavond), 8 mei, zal door de Stichting voor Huis houdelijke Voorlichting ten Platte lands in het Chr. Verenigingsge bouw alhier een aanvang worden gemaakt met het geven van een kookcursus. Diegenen onder de da mes die aan deze nuttige cursus willen deelnemen kunnen zich als nog opgeven SIRJANSLAND Oudste inwoner 90 jaar Dinsdag 9 mei hoopt de heer A. P. van Bloois alhier zijn 90ste jaar dag te vieren. Hij is daarmede de oudste inwoner van Sirjansland. De heer van Bloois werd te Drei schor geboren, maar kwam reeds op zeer jeugdige leeftijd naar Sir jansland, waar hij altijd is blijven wonen. Zijn gehele leven heeft van Bloois op het boerenbedrijf ge werkt. Hoewel uiteraard reeds lang uit het produktieproces heeft hij onverflauwde belangstelling voor het boerenbedrijf behouden. De heer van Bloois geniet nog een goede gezondheid, maar komt prak tisch niet meer buitenshuis. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Renesse—Burgh 5—4 Renesse, dat voor de rust met de schuin over het veld staande wind in de rug speelde, was in deze pe riode het meest in de aanval. De minder talrijke aanvallen van de bezoekers, die in een veel snellfer tempo werden uitgevoerd, droegen bijna alle een gevaarlijk karakter. Nadat Hanse een voorzet net naast had gekopt zette Renesse een ste vig offensief in. De Burgh-verdedi- ging had hierbij niet over geluk te klagen daar eerst Verboom keihard op de lat knalde, wat even later A. Jonker hem nadeed. Een prachtig vleugelschot van Goossens beland de buiten bereik van doelman Kloet boven op de lat. Bij een aanval van Burgh schoot L. v. Nieuwenhuize hard in het zijnet. Na 18 min. spe len slaagde Burgh er op verrassen de wijze in de leiding te nemen toen K. Rijnberg een diepte pass goed onderschepte, spil Prummel passeerde, en daarna laag en on houdbaar inschoot (0-1). Renesse bleef een veldmeerderheid behou den en na 28 min. spelen was het J. Verboom dia, na goed voorberei dend werk van Kooman, do gelijk maker onhoudbaar langs Kloet in het net deponeerde (1-1). Aan de Zo de Heere wil en zij leven hopen onze ge liefde ouders: LEENDERT DANIËL VAN 8TRIEN en HENDRIKA CHRISTINA VAN 8 TRIEN- NOORDIJK op 8 mei hun 25-jarige echtvereniging te her denken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen en ver loofde. Gelegenheid tot felicite ren op vrijdag 12 mei a.s., van 17.00 t/m 18.00 uur. Bruinisse, 8 mei 1961 Kon. Julianastraat 20 Heden is in Jezus ontslapen onze lieve schoonzuster en tante, mevrouw G. ZUIDERSMA- DE VLIEGER weduwe van ds. K. Zuidersma Wed. H. DE VLIEGER en kinderen S. DE VLIEGER Jz. C. DE VLIEGER BEUKELAAR Zierikzee, 6 mei 1961 Condolearrtie-adres Kanaalweg 13b, Hoogeveen Verloren: Fietstas met boter, Schudde- beurs-via Kadeweg-Blokweg. Tegen beloning terug te bez. bij J. P. de Regt, Schudde- beurs. a I I y 6 kleuren X 70 cent per stuk 69 cent met gekleurd deksel 79 cent 3 stuks 1,98 Havenplein 2 X Zierikzee X Telefoon no. 2778 Voor iedere huisvrouw is het elke keer weer een genot, als zij haar „klanten" aan tafel,het beste van het beste voor kan zetten, en dat beste komt van een goede slager een specialisthet komt van de Keurslager Attentie 500 gr. stooflapjes 1,98 500 grj schoudercarb. 1,98 500 gr. vet spek 89 500 gr. mag. speklapjes 1,38 4 slavinken of 4 Hamburgers Woensdag: 500 gram heerlijk fris gehakt voor 1,78 en als extra verras sing 700 gram 2,28 Als U met Hemelvaartsdag naar buiten trekt, neem dan wat vleeswaren en conserven mee! Komt altijd van pas! 1 blik varkensvlees 68 1 blik gestoomd gehakt 98 1 pot knakworst 89 2 blikjes soepballen 98 150 gr. gebr. gehakt 58 100 gr. snijworst 42 100 gram ontbijtspek 39 Geel 'n cadeau waar voor u elke dag „hè, wat fijnl" hoort. Geef bijvoorbeeld 'n koffie molen. zo'n veilige Phi lips. U kunt kiezen uit liefstvier frisse kleuren. I 24.50 Of...'n handmixer - na één dag a! on misbaar - die e!ek-K trisch mengt, klopt en roert: alles van milkshaketotgebak- deeg! Méér lekkere „etentjes" thuis,voor maar f47.50 Appelmarkt andere kant weet de Vrieze een ge vaarlijke schuiver van Th. v. Nieu wenhuize uitstekend onschadelijk te maken. In de 35e min. weet Koo man Renesse de leiding te geven als hij Kloet bij een diepte pass net iets te snel af is (2-1). Renesse krijgt hierna enige corners te ne men die geen resultaat opleveren. Als er 42 minuten zijn gespeeld weet A, Jonker zich goed op de linkervleugel vrij te spelen waarna hij het leder naar de vrijstaande Kooman plaatst, die maar voor het inschieten heeft (3-1). Na de her vatting krijgt Burgh al snel een penalty toegewezen als Geleijnse in laatste instantie een §chot van A. Rijnberg uit het doel slaat. K. Rijn berg belast zich hiermee maar met fraaie safe weet de Vrieze het schot te keren. Bürgh krijgt nu een veld- overwichttaiattr toch weet Renesse zijn voorsprong nog op te voeren als J. Vertioom een diepte pass van A. Jonker weet te bemachtigen, waarna hij door de verdediging breekt en laag in de uiterste bene denhoek schiet (4-1). Ogenschijnlijk zit de thuisclub nu op rozen maar de bezoekers zijn nog genszins van plan zich gewonnen te geven. In de 62e min. weet Th. v. Nieuwenhuize na een goede combinatie met K. Rijnberg door te breken en de Vrieze te passeren (4-2). Nog geen 3 min. later duikt A. Jonke.r plotse ling voor het Burgh-doel op waar na hij hoog in de touwen schiet (5-2). Als K. Rijnberg handig dooi de roodwitte verdediging weet te breken, werkt de Vrieze het harde schot met een fraaie duik corner. Burgh komt steeds meer in de aan val en de Renesse-verdediging krijgt het bij vlagen hard te ver duren. Als in de 72e min. de defen sie van de duinbewoners verzuimt om in te grijpen is K. Rijnberg er als de kippen bij om de uitgelopen de Vrieze kansloos te slaan (5-3). Inmiddels gaan er in het veld min der prettige dingen gebeuren en zelfs als er geen bal te bekennen is zien wij spelers eikaars benen bewerken. Met nog 10 min. te spe- ien lost de vrijstaande en technisch bekwame A. Rijnberg uit een cor ner een effectvol schot dat over dc wanhopig grijpende de Vrieze in de bovenhoek van het doel verdwijnt (5-4). De spanning bereikt nu haar hoogtepunt, waarbij verschillende spelers de controle over zichzelf verliezen. Na een drietal waarschu wingen aan deze speler ziet de scheidsrechter zich zelfs genood zaakt Th. v. Nieuwenhuize het ver der medespelen te ontzeggen. In de slotfase trekt Renesse zich geheel terug in de verdediging waardoor het er in slaagde de overwinning uit het vuur te slepen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3