Feestelijke bijeenkomst in „Mondragon" De heer L. P. Meerman vierde 25-jarig dienstjubileum bij „Zeelandia" ZIERIKZEE, 6-5. „Over vijf en twintig jaar wordt gemakkelijk ge sproken, maar op een mensenleeftijd is dit toch een belangrijke periode, vooral als deze kwart eeuw valt in het begin van zijn bewustwording". Dit zei vrijdagavond de heer M. Doeleman H.Jzn., als directeur, tijdens een feestelijke bijeenkomst in „Mondragon" ter ere van het 25-jarig dienstjubileum van de heer L. P. Meerman, fabricage-chef van „Zee landia". De heer Doeleman sohetste de periode van 1936 tot 1961 ais een tijd van kolossale veranderingen, waarin de heer Meerman zijn plicht op voortreffelijke wijze heeft vervuld en altijd biyk heeft gegeven te beschikken over een scherp verstand, goede inzichten en voortreffelijke ideeën. (Foto: Ko Berrevoets). In zijn toespraak tot de jubilaris, echtgenote en familie getuigde de heer Doeleman van zijn grote be wondering voor de wijze waarop de heer Meerman zijn taak heeft vervuld en vooral voor diens in zichten in de steeds veranderende en in beweging zijnde materie, waarbij de jubilaris blijk heeft ge geven van begrip voor anderen en van gevoel voor samenwerking. „Tijdens de grote wijzigingen in het bedrijf toonde u over een groot aanpassingsvermogen te beschik ken", aldus de heer Doeleman, die voorts de belangstelling van de ju bilaris buiten zijn werk belichtte en op het grote belang hiervan wees. Om het de heer Meerman mogelijk te maken die wereld vast te leggen, overhandigde de heer Doelman hem een bedrag onder couvert, voor de aanschaffing van een filmapparaat naar eigen keuze. Tevens kreeg de jubilaris het gou den ereteken van het bedrijf op de borst gespeld, waarbij de direc teur de hoop uitsprak op verdere prettige samenwerking. Geven en nemen Nadat een heildronk op de jubi laris was uitgebracht sprak namens het personeel de heer J. Willemse, voorzitter van de personeelsvereni ging, die in zijn toespraak een per soonlijk aanknopingspunt vond in de dag van de 5e mei, die herinne ringen oproept aan een tijd waarin de spreker en de jubilaris samen veel hebben meegemaakt. Een pe riode vooral waarin men leerde geven en nemen. De heer Willemse trok dit „geven en nemen" door tot in het bedrijf, omdat het onont beerlijk is voor een vruchtbare sa menwerking. Hij dankte de jubila ris voor de aan allen betoonde vriendschap en bracht die dank baarheid mede tot uitdrukking in de aanbieding van een waardebon, namens het personeel. Tenslotte memoreerde de heer C. Kloet als fabrlekschef, onder aanbieding van een geschenk, de jubilaris vooral als mens te hebben leren waarderen en dankbaar te zijn voor datgene wat hij in de afgelopen vijfentwintig jaar op voortreffelijke wijze voor het be drijf tot stand heeft weten te bren gen. Nadat allen hierna de heer en mevrouw Meerman en verdere familie hadden gelukgewenst en de jubilaris een dankwoord had ge sproken tot directie en personeel, bleven de vele aanwezigen nog enige tijd in gezellige sfeer bijeen. VERSCHRIJVINGEN IN GOES 500 gulden boete geëist tegen directeur gemeentewerken GOES, 4-5. De officier van ju stitie btf de rechtbank te Middel burg, mr. T. Lebret, heeft donder dag tegen de 46-jarige directeur van de gemeentewerken te Goes, de heer J. O., een geldboete van f 500 subsidiair 50 dagen hechtenis ge- eist in verband met het tenlaste gelegde: valsheid in geschrifte meermalen gepleegd en het aanne men van een geschenk. Mr. Lebret hield in z(jn eis rekening met het feit dat de valsheid in geschrifte niet leidde tot eigen gewin. In zijn requisitoir stelde de of ficier, dat het In een plaats als Goes voor verdachte onmogelijk is zijn capaciteiten ten volle tot ont plooiing te brengen, zodat het wel tot verschrijvingen moest komen. Wat het aannemen van het ge schenk betreft, dit kwam uit de za kenwereld en dat was het grote be zwaar. Directeur O. werd bijgestaan door mr. C. J. B. du Croo uit Zie- rikzeë en door mr. C. L. Wieringa uit Utrecht, die hem was toege voegd namens de Christelijke Bond van Overheidspersoneel. De dagvaarding vermeldde als eerst© punt het valselijk opmaken van een certificaat van betaling waarop f 8.000,werd uitbetaald aan een schildersbedrijf uit Goes, in de tweede plaats het doen op maken van een gefingeerde reke ning door een betonbedrijf uit Le- wedorp ten bedrage van ruim f 6.100,voor niet geleverde be- tonklinkers en het aanvaarden van een gasgeiser van de firma T. Op vragen van de officier van justitie gaf de heer O toe op de hoogte van verschrijvingen te zijn geweest en dat hij verschil maakte tussen verschrijvingen zonder en met bijzondere moeilijkheden. „De ze komen in elke gemeente voor", aldus de heer O. De president van de rechtbank, mr. P. van Empel, bepaalde de uit spraak op donderdag 10 mei a s. MARKTBERICHTEN Elerpryzen V.E.C.E. In de periode van 1 mei tot en met 6 mei werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald f 2,00 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eie ren werd lMt cent per stuk minder uitbetaald. Twee doden bij verkeersongeluk LEERSUM, 8-5. Bij een verkeers ongeluk op een wegkruising tussen Amerongen en Leersum zijn van nacht twee jonge mensen om het leven gekomen. Het waren de inzittenden van een personenauto, de 26-jarige koper slager G. Votin, van Hongaarse na tionaliteit, uit Driebergen, en de ongeveer 20-jarige mej. N. C. Ham- mink, uit Arnhem. Zij reden oP de kruising van de weg Arnhem-Utrecht en de weg tussen Leersum en Amerongen on der een autobus van de Nederland se Buurtspoorweg Maatschappij. De personenauto is dwars tegen de voorzijde van de bus terecht geko men. De buschauffeur heeft ge remd, maar de bus schoot door. De personenauto werd totaal vernield. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZWOLLE. De 47-jarige landbou wer K. K. uit Staphorst is, terwijl hij op zijn bromfiets reed, door een auto aangereden. Hij was op slag dood. Zijn vrouw, die op de duo zat, werd levensgevaarlijk gewond. Zij moest naar het Sophia-zieken- huis in Zwolle worden over gebracht. ZAANDAM. Het 9-jarig meisje P. V. uit Amsterdam, een slacht offer van een ontploffing, is in het gemeentelijk ziekenhuis in Zaan dam overleden. Zij liep bij de ont ploffing ernstige brandwonden op. BARNEVELD. De 44-jarige W. van L. uit Barneveld is op de Moorsterweg onder Woudenberg met zijn personenauto uit de bocht gevlogen en tegen een boom ge botst. Zijn wagen sloeg over de kop en kwam dwars oP de weg te recht. De heer van L. overleed en kele ogenblikken later ter plaatse. Hij was gehuwd maar had geen kinderen. Zijn auto was totaal ver nield. ROTTERDAM. Bij de cóntrole van accountants 'kwam dezer dagen bij een N.V. in Rotterdam verduis tering van f 28.000,— aan het licht. De 50-jarige boekhouder J. L. G. van D. is in verband hiermee ge arresteerd. Hij wordt er van ver dacht reeds in begin 1960 met de verduistering te zijn begonnen. VORDEN. De 83-jarig© landbou wer A. A. uit Vorden is door een autobus aangereden, waarbij hij op slag werd gedood. De heer A. kwam op de fiets uit een zijweg en wilde de rijksstraatweg oversteken juist toen een dienstbus van de Gelderse Tramwegen passeerde. De chauffeur van deze bus kon een botsing niet meer voorkomen. HENGELO. Op de rondweg bij Borne is de 70-jarige heer A. van L., uit Delden, toen hij per fiets de weg wilde oversteken, door een vrachtwagen (van de firma van S. uit Rotterdam) gegrepen. De be jaarde man was op slag dood. De chauffeur van de auto remde zo krachtig, dat zijn aanhangwagen kantelde en in een berm terecht kwam. ALKMAAR. De 16-jarige land- bouwarbeider J. B. uit Opmeer is toen hij per bromfiets over de He renweg te Spanbroek reed, in bot sing gekomen met een tegemoet komende vrachtauto. De jongen overleed onmiddellijk. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 8-5. Aangevoerd 2352 stuks vee, te weten 1376 vette koeien en ossen en 976 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,40; f 2,75-3,00; f 2,50- 2,75; varkens (levend gew.): f 1,80- 1,75-1,70. Vette koeien en ossen: aanvoer ruimer; handel redelijk; eerste kwaliteit wat stijver, verder sta biel; extra kwaliteit boven note ring. Varkens: aanvoer groter; handel kalm; prijzen dalende; pri ma vleesvarkens boven notering; slachtzeugen f 1,50-1,60 per kg. Burgerlijke stand loop der bevolking over de maand april 1961 BROUWERSHAVEN Geboren: Jan Cornells Leendërt, z. van M. de Bil en J. E. Fonteine (Dreischor); Marinus Adriaan, z. van A. Snijders en J. P. Fonteine (Dreischor); Jannetje, d. van M. Roon en G. C. van Ast (Brouwers haven); Dyana Carolina, d. van A. M. de Rijke en C. P. Kort (Drei schor). Gehuwd: Iman L. den Boer en Sara J. Jalcobsen (Zonnemaire); Jan M. van Almkerke en Johanna J. de Vlieger (Zonnemaire). Overleden: Cornells Pieter de Bakker, echtgenote van Hendrika Pieternella Heitman, oud 75 jaar (Dreischor); Helena Brouw, wedu we van Nicolaas den Dekker, oud 87 jaar (Noordgouwe). Vertrokken: M. J. van den Bos naar Rotterdam (Brouwershaven); mevr. S. J. den Boer-Jakobsen naar Duiveland (ZonnJemaire); M. J. Wa- gemaker naar Koudekerke (Noord- gouwe); mevr. J. H. van Oeveren- de Wit en kinderen naar Midden- schouwen (Brouwershaven); mevr. E. de Masier-Hiooglander naar Hulst (Brouwershaven); mevr. A-4 J. Timmerman-van 't Hof en kin deren naar Beverwijk (Dreischor). Ingekomen: mej. W. C. Smalheer uit Eindhoven (Brouwershaven). Jaarvergadering afdeliug Bruinisse Prov. Groene-Kruis vereniging Nieuwe wijkzuster werd vast benoemd BRUINISSE, 5-5. Vrijdagavond hield de afdeling Bruinisse van de provinciale vereniging „Het Groe ne Kruis", haar jaarvergadering ouder leiding van de voorzitter de heer J. D. de Kort©. Nadat deze was voorgegaan in gebed, sprak hy een openingswoord waarin hy de nieuwe wykverpleegster, zuster C. H. Oranje, harteiyk welkom heette. Zuster Oranje kwam, nadat in de afgelopen twee jaar nog al eens een vakature was ontstaan doordat zowel zuster Fluit als de tydelijke kracht, zuster de Stigter, in het huwelijk waren getreden. Gelukkig kon na enig getob, de vacante pe riode worden overbrugd, door zus ter Bouman-van Hemert uit Sou burg. Ook ds. van den Brink, die steeds een warme belangstelling had voor de zaken van het Groene Kruis en die de gave bezat om bemiddelend op te treden, verliet het vorig jaar de gemeente. De heer Steketee, se cretaris van de gemeente Duive land, zal zich in 1961 waarschijn lijk blijvend in die gemeente ves tigen, zodat ook daarvoor een be- stuursvakature ontstaat. Ook de secretaris de heer S. A. Jumelet ging in zijn over twee ja ren lopend verslag, uitvoerig in op de moeilijkheden met de voorzie ning van een wijkverpleegster, maar die nu gelukkig een einde hebben gevonden in de definitieve benoeming van zuster Oranje. Groot ledental De vereniging telt thans 592 le den. Zuster Bouman-van Hemert had het laatste jaar plm. tien tot 12 patiënten in doorlopende be handeling, zulgelingzorg strekte zich uit over 92 babies en kleuter zorg over 134 kleuters. Er hadden drie polio-entingen en drie K.D.T.-entingen plaats. De heer L. M. Steketee gaf een financieel overzicht, waarbij de voorzitter aanknoopte met de me dedeling dat de contributie op Brui nisse het laagst is, vergeleken met de omliggende gemeenten. Zo lang men kan wil men echter contri butieverhoging voorkomen. In de vakature ontstaan door het vertrek van ds. van den Brink, werd gekozen de heer B. de Groot, in de vakature-Steketee de heer W. van Gilst. De heer P. L. Krepel had tevoren tegen deze stemming bezwaar gemaakt, omdat hij enkele gevallen wist van leden die geen uitnodiging hadden ontvangen. Be sloten werd echter toch tot be stuursverkiezing over te gaan. Het bestuurslid de heer M. Jumelet werd bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag drong de heer A. A. Jumelet aan op het stipt ge regeld houden van de jaarverga dering en dan het liefst in de win ter. De voorzitter zegde dit toe, waarna de vergadering met gebed door de secretaris werd gesloten. KERKNIEUWS Geref. Kerken Ds. Q. Huyser deed zijn intrede te Zonnemaire ZONNEMAIRE, 7-5. Na in de morgendienst bevestigd to zijn door ds. Prins van 's-Gravenhage-Loos- duinen heeft ds. Q. Huyser, de nieu we gereformeerde predikant van Zonnemaire, ter plaatse zijn intre de gedaan. Ds. Huyser koos tot tekst Openb. 5:6 en 7. In zijn predikatie steld© de predikant Christus en mens tegenover elkaar. De laatste is geneigd tot een com promis tussen God en wereld, te- geover Christus, Die ten volle Zijn taak aanvaardd© en daartoe ook de bevoegdheid bezit, krach tens Zijn gehoorzaamheid en Zijn macht en majesteit. Tegenover de ellende in de wereld stond en staat het: „Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde". Na de predikatie sprak de ouder ling de heer Evertse, die gewaag de van een blijde dag zowel voor het echtpaar Huyser als voor de gemeente van Zonnemaire. Spr. wild© God danken, dat alles zo ge leid is geworden. Op zijn verzoek werd gezongen Gez. 8 4 en 3 (ge wijzigd). Namens de classis sprak dr J. Becker te Nieuwerkerk, die zijn blijdschap uitsprak over de snelle vervulling van de vakature. Hij hoopte op een gezegende toe komst en riep de gemeente op haar roeping te verstaan. Verder sprak ds Duvekot, Ned. herv. predikant Gewestelijke Raad Landbouwschap bezocht polder Schouwen ZIEBIKZEE, 6-5. Een vertegen- woordiger van de Gewestelyke Raad voor Zeeland van het Land bouwschap heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan de polder Schouwen, in verband met de - tengevolge van een cumulatie van factoren - abnormale toestand waarin een zeer groot deel van deze polder momenteel verkeert. De opkomst van de gewassen is in het algemeen slecht en in vele gevallen moest voor de tweede maal worden ingezaaid. Voor een groot aantal bedrijven dreigen dan ook ernstige moeilijkheden. Besloten werd voor de bestaande problemen de aandacht van de daarvoor in aanmerking komende instanties te vragen en de situatie nauwlettend te volgen. te Zonnemaire. Hij sprak d© hoop uit op een prettige samenwerking en een gezamenlijk pogen de een heid te bevorderen. Tenslotte sprak - namens de gemeente wethouder Dekker. Spr. riep het echtpaar Huyser een hartelijk welkom toe, waarna ds. Huyser een dankwoord richtte, inzonderheid tot zijn beves tiger ds. Prins. SPORT KORFBAL Unitas en Brouwershaven naar Swift-series te Middelburg Naar wij vernemen zal aan de traditionele Swift-series - welke de Middelburgse korfbalvereniging „Swift" teikenjare op Hemelvaarts dag organiseert, - o.a. worden deelgenomen door de verenigingen .Unitas" uit Zierikzee met één twaalftal en door „Brouwershaven" met twee twaalftallen. Hoewel de animo bij de verenigingen op Schouwen-Duiveland voor deze se ries niet zo groot meer is als vroe ger, gaan beide genoemde vereni gingen dit jaar naar Middelburg. Hopenlijk komt men met goede re sultaten naar Schouwen terug. Chroesjtsjef zond Kennedy gelukwens MOSKOU, 6-5. De Sowjetrussi- sche premier en partijleider Nikita Chroesjtsjef heeft president Ken nedy een telegram gezonden, waar in hij hem zijn gelukwensen over brengt in verband met de geslaagde ruimtevaart van kapitein-luitenant ter zee Shepard. „Tas", dat dit meldt, zegt verder dat Chroesjtsjef zijn gelukwensen aanbood „namens het Sowjet-volk en mijzelf". Chroesjtsjef voegde hieraan toe: „De jongste uitstekende prestatie in de strijd van de mens om de ruimte te veroveren, opent onbe perkte mogelijkheden voor de stu die van de natuur, in de naam van de vooruitgang. Wilt u ook mijn hartelijke geluk wensen aan de vlieger, kapitein-lui tenant ter zee Shepard, overbren gen?" Verwachting tot dinsdagavond: Nog veel wind Opklaringen maar ook plaatselijk enkele buien; vrij krachtige tot harde wind tussen west en noord west; weinig verandering in tem peratuur. 9 mei. Zon op 4.57, onder 20.17. Maan op 2.58, onder 13.52. Nieuwe maan: 14 mei te 17.55. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 9 mei 10.25 v.m. 22.42 n.m. BROUWERSHAVEN: 9 mei 9.59 v.m. 22.40 n.m. Springtij: 9 mei. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 8-5. Het K.N.M I. deelt mede: Gedurende het weekeinde is een depressie langzaam van het zeegebied ten zuiden van IJsland naar de omgeving van Schotland getrokken. Tegelijkertijd verplaat ste een hogedrukgebied zich in noordoostelijke richting van de Azoren naar de, Golf van Biscaye en zuidwest Frankrijk. Tussen deze beide systemen stonden vooral over de Britse eilanden en het zuidelijk deel van de Noordzee krachtige tot harde zuidwestelijke tot westelijke winden, die tamelijk koude polaire lucht aanvoerden waarin zowel op klaringen als buien voorkwamen. De depressie beweegt maar uiterst langzaam verder naar het oosten zodat ook morgen de aanvoer van polaire lucht aanhoudt bij matige tot krachtige en vooral langs de Waddenkust af en toe, nog harde westelijke, later meer noordweste lijke winden. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Aanval op reclamevlaggen Enkele baldadigde jongelui heb ben een aanval gedaan op rekla- mevlaggen, die verschillende win keliers voor hun zaken hebben ge hangen. De vlaggen werden losge knoopt of losgerukt en opgehangen in verschillende andere straten Het spoor dat de jongelui achter lieten wees in de richting van de werkhaven, zodat het onwaar schijnlijk moet worden geacht, dat jeugdige dorpsgenoten hieraan de bet zijn. Ingezonden mededeling .ifrtd Bolletje/' x\\\mi rii//// in de zilveren rol 'W//IV V\ASN HET RAADSEL VAN LOCH-NESS 73. Terwijl Aram en Agua zich haastig aankleden, vertelt Sir John wat er gebeurd Is. „Dat schot uit Agua's pistool heeft Walt,er in de arm geraakt. Pc wond is gaan ontsteken en hij is toen zo bang geworden voor zijn hachje, dat hij hierheen gereden is om de wond door de monniken te laten behandelen. In de kloostertuin is hy in elkaar gezakt en daar vond ik hem!" Haastig gespt Aram zijn zwaard om en loopt met Agua en Sir John de gang opM<*ir dan treedt uit een zijgang de oude prior op hen toe. „Een ogenfcdik, vrienden", zegt het hoofd van het klooster ernstig, „wat wilt gij met die wapenen gaan doen?" „Mac duff en zijn soldaten zijn op weg hierheen. Zij willen het klooster binnendringen", zegt Sir John opgewonden. „Macduff wil ons het zwijgen opleggen, omdat wij te veel weten van zijn praktijken". „Ik ben geen vriend van wapengeweld, mijn zoon", zegt de prior ernstig, „en in dit klooster zal niet gestreden worden, zolang ik hier de leiding heb. Ik zal met Macduff gaan praten, blijft, u hier wachten tot ik terug ben".' Dc prior wenkt een der monniken en samen wandelen zij rustig naar de tuinpoort. „Nou, nou, die hebben moed", zegt Aram, die hen in de kloosterdeur vol bewondering na kijkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2