Bruinisse ziet terug op opgewekt Oranjefeest Te Burgh en Haamstede wist men raad met het Koninginnefeest Nog een foto van de wedstrijd Nederland-Hongarije, I Hongaar Sandor scoort het eerste Hongaarse doel- die met 3-0 door de Magayren werd gewonnen. De punt. Ingezonden mededeling Beschuit is licht en toch zo vol energie. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel In de 4e klasse G viel eindelijk de beslissing Burgh ver sloeg Cluzona SDKB-twaalftal weerde zich best in Zeist VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G is deze week de beslissing voor de bezetting van de bovenste plaats gevallen ten gunste van Grenswachters. De club uit Putte werd hierbij in belangrijke mate geholpen door een uitstekend spe lend Burgh dat er in slaagde Clu zona met lege handen naar Wouw terug te sturen (5-3). In deze wed strijd, welke de beste was welke wij dit seizoen te Burgh zagen, was de thuisclub vooral in de 2e helft, toen het een practisch beslissende 3-1 achterstand wist weg te wer ken, uitstekend op dreef. Tot veler verrassing zag Grenswachters zich maandag in eigen huis met 3-1 ver slagen door Oude Molen. Vosmeer kon zich door een 2-0 overwinning op De Schutters opwerken tot de 2e plaats op de ranglijst. Grenswachters Vosmeer Cluzona NSV Burgh Oude Molen Halsteren De Schutters Nw. Borgvllet Noordhoek Renesse 20 13 19 11 19 11 19 11 19 4 3 51-29 30 5 3 45-28 27 4 4 59-31 26 1 7 55-48 23 3 7 46-45 21 1 10 35-34 19 3 8 41-38 17 3 8 31-37 17 2 11 23-44 12 3 13 30-57 9 1 15 33-59 7 AFD. ZEELAND. JUNIOREN. WIK B I had in groep B VIII wei nig moeite met het bezoekende Zeemeeuwen B I (8-0). In groep B IX slaagde Zierikzee B III er te gen MEVO B II in zijn eerste over winning te boeken (2-4). Dreischor B I bleef zonder verliespunten door Zierikzee B II op eigen ter rein met 4-2 te kloppen. KORFBAL. Het vertegenwoordi gend SDKB-12-tal heeft zich met Koninginnedag op het zes bonden toernooi te Zeist uitstekend ge weerd. Zelfs de grootste optimist had het niet voor mogelijk gehou den dat er van de vijf te spelen wedstrijden er maar twee zouden worden verloren. Ongetwijfeld zul len deze resultaten een goede rug gesteun zijn voor de nog zware wedstrijden welke het SDKB-12- tal dit seizoen staan te wachten. In de le klas van de competitie gaf het thuis spelende WIK het dit seizoen bijzonder op dreef zijnde Burgh uitstekend partij, waarbij het evenwel niet kon voorkomen dat belde puntjes mee naar de Westhoek gingen (3-6). Zeemeeu wen hield te Haamstede, tegen het wel bijzonder zwak spelende Velo- citas, doeltjes-kermis (15-2). Voor een zeer grote verrassing zorgde Brouwershaven door SKNWK, nog wel in eigen huis, met 4-1 te klop pen. Unitas kon zijn eerste over winning boeken door NOAD te Dreischor met 3-2 te verslaan. Burgh Zeemeeuwen Brouwershaven WIK Unitas SKNWK NOAD Velocitas 3 3 0 0 23- 8 6 3 2 0 1 25- 6 4 3 2 0 1 7- 5 4 2 10 1 6-7 2 2 10 1 4-11 2 3 1 0 2 11- 9 2 3 10 2 8-15 2 3 0 0 3 3-26 0 In de 2e klas behaalden de Burgh-reserves een vrij regelmati ge 5-1 overwinning op het bezoe kende DOSKO. SVOWK slaagde er te Ouwerkerk in DES één puntje af te snoepen, terwijl Renesse baas in eigen huis bleef tegen Zwaluwen (4-0). Burgh II Renesse SKNWK II DOSKO Stormvogels DES MEVO SVOWK Zwaluwen 3 3 0 0 19- 4 6 2 2 0 0 10- 4 4 2 1 0 1 12- 6 2 2 10 1 7-5 2 2 10 1 3 0 2 1 2 0 11 3 0 12 10 0 1 4-6 2 7-15 2 5- 6 1 4-16 1 0-4 0 Veerdienst Noorwegen-Delf zijl In Mandal (zuld-Noorwegen) is een comité gevormd, dat een veer dienst tot stand wil 'brengen tussen Delfzijl en dez© havenplaats. Het ontwerp voor een veerboot ligt ge reed. Het vaartuig zal 7000 bruto registerton meten en 1200 passa giers kunnen vervoeren. De overtocht kan in 18 uur wor den gemaakt. Men kan al bij bena dering de passageprijs noemen. De. ze zou f 50 per persoon enkele reis bedragen. De kosten voor een auto vervoeren bedragen naar grootte van de wagen f 50 tot f 75. Wanneer dit plan zou worden uit gevoerd, betekent dit, dat Delfzijl een belangrijke plaats zou gaan in nemen in het verkeer met Scandi navië. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DOETINCHEM. In het Wilhel- mina Ziekenhuis te Doetinchem is overleden de 28-jarige W. Bis- schoff .Hij werd, toen hij per bromfiets de Terborgseweg wilde oversteken, om naar zijn woning aan de Koekendaalseweg te gaan, door een achteropkomende auto gegrepen en zeer ernstig gewond; DIDAM. Te Didam is de 24-jari- ge J. B. uit Enschede, vermoedelijk tengevolge van te grote snelheid, met zijn scooter uit dé bocht ge vlogen en tegen een lichtmast ge botst. Daarbij kwam hij om het le ven. Zijn verloofde, die bij hem achterop de scooter zat ,werd ern stig gewond. BEETSTERZWAAG. Te Beet- sterzwaag is de 46-jarige verte genwoordiger G. U. Faber uit Sneek verongelukt op het kruis punt Rijksweg 43-Beetsterweg. Het slachtoffer was gehuwd en va der van vier kinderen. DEN HAAG. Kinderen uit de omgeving van de Loevensteinlaan in Den Haag hebben brand gesticht in een opslagplaats bij een bouw werk waarin kisten met glas ston den. Dertig kisten werden vernield voordat de brandweer het vuur onder de knie kon krijgen, waar door een schade van f 25.000 ont stond. De kinderen heeft men niet kunnen opsporen. DEN HAAG. Met ingang van 1 mei 1961 zal de wekelijkse arbeids tijd voor werknemers, die zijn ge plaatst onder voorwaarden van de gemeentelijke sociale voorzienings regeling, met anderhalf uur wor den verkort. De wekelijkse werk tijd is vastgesteld op 46 V2 uur. Dit heeft de staatssecretaris van soci ale zaken en volksgezondheid in een circulaire aan de gemeentebe sturen medegedeeld. UTRECHT. H.K.H. prinses Beatrix heeft in Utrecht een poliomyelitus symposion bijgewoond, dat gehou den werd ter gelegenheid van het eerste lustrum van het Prinses Beatrix-Poliofonds. AMSTERDAM. Het Amsterdamse Gerechtshof heeft de 29-jarlge los werkman J. J. Toorenspits uit Am sterdam, die op 7 april 1960 in de woning van een hoofdinspecteur van politie aan de Ter Gouwstraat in Amsterdam-oost het 17-jarige in Amsterdam werkende Leeuwarder meisje Engelina Feenstra van het leven beroofde .wegens doodslag vergezeld van een zedendelict, ver.' oordeeld tot een gevangenisstraf van twintig jaar met aftrek en ter beschikkingstelling van de rege ring. Jeugd kreeg speelkauseu op sportveld Ook Bruinisse vierde maandag een opgewekt Oranjefeest. Voor de kleuters van de kleuterschool be gon dat al in de voormiddag, toen een poppenkastvoorstelling werd gehouden, waarbij bleek dat ook Jan Klaassen en Katrijn een oran jegezind echtpaar vormde, dat zich iworbereidde om vrolijk feest te gaan vieren. En dit feest werd dan 's middags gevierd op het sportveld te Brui nisse, waar door de kinderen der lagere scholen kinderspelen werden gehouden. De uitslag daarvan was als volgt: Meisjes klasse 1 en 2 (vlaggetjes steken): 1. Ina Hoek, 2. Dineke Ste. ketee, 3. Coby Lemsom, 4. Eline Banninga, 5. Jannie de "Waal, 6. Nellie Thteunisse, 7. Coby Jumelet. Jongens klasse 1 en 2 (blokjes ra pen): 1. Ab. Jumelet, 2. Johan Ju melet, 3. Koos van Gilst, 4. Kees Steketee, 5. Piet van den Berg, 6. Wim Haak, 7. Henk van Buuren, 8. Cor Giljam. Jongens klasse 3 en 4 (driebeen lopen): 1. Bram van den Berg en Leen Biemond, 2. Tony Deurloo en Jaap Giljam, 3. Leen Kempe en Wim van der Velde, 4. Wim Horden en Adrie Bolijn. Meisjes klasse 3 en 4 (letters op hangen): 1. Jannie van der Werf, 2. Corrie Kik, 3. An ja v. d. Blom, 4. Ina Kik, 5. Joke Becu, 6. Lenie van Sas, 7. Koba Kleppe, 8. Wies Hoo- gerheijde. Meisjes 5 en 6 (behendigheids- wedstrijd - fles met water vullen enz): le prijs Marja van der Linde, 2. Corrie de Koning, 3. Maddy Ste ketee, 4. Johanna van Kooten, 5. Coba Okkerse, 6. Joke van der Lin de, 7. Nel van Duivendijk, 8. Betsie van Strien. Jongens klasse 5 en 6 (ballonnen trappen): 1. Rienier Otte, 2. Anton Nederhand, 3. Piet Bout, 4. Jos Lu- teijn, 5. Wim Geluk, 6. Jac. van Tuijl, 7. St. Jumelet, 8. Koos van Dommelen. Alle deelnemers en dat waren dus alle schoolkinderen, kregen een zakje met versnaperingen. Twee voetbalelftallen, samenge steld uit leerlingen van de open bare en van de christelijke scholen, Prins Bernhard opent Scheveningse pier DEN HAAG, 3-5. De officiële opening van de pier te Schevenin- gen is vastgesteld op vrijdag 19 mei, des ochtends om circa 10.30 uur. De opening zal worden ver richt door Prins Bernhard, die een scheepssirene in werking zal stel len, op het geluid waarvan het toegangshek tot de pier open schuift. Tegelijkertijd zullen alle vlaggen van de pier voor het eerst worden gehesen 's Avonds om negen uur zal voor het eerst de avondverlichting van de pier worden ontstoken .gevolgd door een afsteken van vuurwerk op het strand. Op deze eerste dag zal de pier uitsluitend voor de genodigden toegankelijk zijn Poging tot aanranding van meisje in haar huis Dader ln arrest KAMPEN, 3-5. De politie te Kampen heeft weten aan te hou den de dader van een aanrandings poging, die in de nacht van maan dag op dinsdag werd verricht in 'n woning aan de Noordtzijstraat in Kampen. Gearresteerd werd de 23- jarige gehuwde A. F. K., machine bankwerker, uit Kampen. Maandagavond laat viel hij in de gang van haar woning de 21-jarige mejuffrouw A. K. aan. Deze stond op het punt om naar bed te gaan .Het kwam tot een fel handgemeen. De man sloeg het meisje op het gezicht, waarbij zij verwondingen opliep. Het meisje begon te gillen en verweerde zich heftig. Geschrokken door het gillen maakte de indringer, die gekleed was in een trainingspak en die een zakdoek als masker gebruikte, zich uit de voeten. Bij het onderzoek leidde het spoor naar K., die de laatste tijd nogals eens in de stadswijk „zuid" opereerde .Bij de politie waren al diverse klachten over binnenloeren ingekomen. K. gaf drie van deze meldingen toe. Hij zal voor de of ficier van justitie te Zwolle wor den geleld. Trein grijpt auto Twee doden LIEMPDE, 2-5. Twee personen zijn om het leven gekomen toen de auto, waarin zij zaten, op de niet- beveiligde overweg nabij Liempde gegrepen werd door een een Die sellocomotief. De slachtoffers zijn de 81-jarige heer W. Kelders en zijn 28-jarige dochter A. W. .M. H. Kelders, beiden afkomstig uit Liempde. De dochter, die de auto bestuur de heeft vermoedelijk de Diesel locomotief niet of te laat opge merkt. Het ongeluk gebeurde op de Lagevoortseweg od de spoorlijn Boxtel-Best.. Het treinverkeer on dervond ruim anderhalf uur ver traging. maten daarop hun krachten. Na een sportieve en spannende wed strijd wist het elftal van de open bare lagere school met 3-2 te win nen. De 's avonds voor jongens en meisjes van 13 tot 16 jaar georga niseerde puzzelrit voor fietsen was een groot succes. Door de organi satoren was door de gehele gemeen te een route uitgestippeld, die vaak tot verrassingen aanleiding gaf. De uitslag was als volgt: 1. Rien van Weele (7 straf pun ten); 2. Leo van Weele (18 strafp.); 3. Ineke Geluk (20 strafp.); 4. Janny Okkerse (21 strafp.); 5. Betsy van Duivendijk (23 strafp); 6. Andries Jumelet (28 strafp.); 7. Kees van Liere (29 straf- punten); 8. Willy de Waal (31 straf- punten); 9. Riet de Koning (31 straf- punten); 10. Bart Jonker (33 straf- punten). Een openlucht filmvoorstelling hield tot laat de aandacht van het publiek geboeid. Pech voor zwemmend Bruinisse Men mist „de gracht" Het ziet er naar uit, dat Brui nisse dit seizoen weer met wee moed zal terugdenken aan de „gracht", de spuikom, waar men altijd zwemmen kon en waarvan dagelijks in de zomer, ook door honderden vreemdelingen, gebruik werd gemaakt. Het gemis van de gracht, werd in 1959 en I960 vergoed door de zwemgelegenheid in de werkha- ven, waar zelfs sprake was van een bescheiden strandje, zelfs door buitenlandse toeristen al ontdekt. Dit strandje wordt nu echter ge heel ingenomen door vleehters van rietmatten en zinkstukken .nodig voor het zinkwerk van de Greve- lingendam. De werkhaven zelf ligt vol met schepen die geladen en ge lost worden, zodat ook verder in deze haven zwemmen niet moge lijk zal zijn. Gelukkig is er uitzicht voor de liefhebbers van het zilte nat, want het ligt in de bedoeling om naast de Grevelingendam, waar deze aansluit aan de dijk bij Bruinisse, onder meer een brede zandlaag op te spuiten, waar zwemmen en zon nebaden naar hartelust mogelijk zal zijn .Maar dit zal eerst in 1962 kunnen worden verwezenlijkt. Geslaagde kinderspelen BURGH-HAAMSTEDE, 1-5. De gecombineerde viering van de ver jaardag van H. M.de Koningin Ju liana is een volledig succes gewor den. Alle onderdelen van het pro gramma werden in een flink tempo uitgevoerd, zodat men ruimschoots met de tijd uitkwam. Een scha duwzijde was de val van een der deelnemers aan de wielerronde, Gert Siesse, die hierbij zo werd ge wond, dat hij per ambulance naar het ziekenhuis te Zierikzee moest worden vervoerd. Voor de rest van de dag was alles even stralend; het weer, de kinderen, het Oranje-co mité en de deelnemers en het pu bliek hadden het allen opperbest naar hun zin. Verschillende toe schouwers die reeds een begin met hun vakantie maakten, namen deel aan de feestvreugde. Al vroeg in de morgen werd van de openbare gebouwen en verschil lende particuliere woningen de driekleur gehesen. Te omstreeks 9 uur vertrok de Kon. Harm. „Witte van Haemstede" vanaf de nieuwe 0.1.-school te Burgh, voorafgegaan door. de drumband met achter zich de Burghse schoolkindneren, naar Haamstede; onderweg werden de gereedstaande kinderen van de Chr. Nat. school, de kleuterschool en de Prinses Beatrixschool opge pikt op hun tocht naar Haamstede. Vooral de kinderen van de kleuter school waren bijzonder in hun nop jes met hun vlaggetjes en verdere versieringen. Voor het gemeente huis had zich inmiddels een grote drom belangstellenden verzameld, terwijl op de stoep burgemeester en wethouders, de secretaris, de beide Oranje-comité's stonden op gesteld om de aubade te beluiste ren. Op voorbeeldige wijze werd onder leiding van een der onder wijzers, de heer G. B. Heutink het zangprogramma uitgevoerd, waar bij de onontbeerlijke 'hulp werd genoten van de Kon. Harm. „Witte van Haemstede" en trompetbege leiding van de heer Braamse. Het Zeeuwse Volkslied, „Wilt heden nu treden", „Kind van Holland", „Al le man van Neêrlands stam" en tot slot het Wilhelmus. Het was een plechtig en indrukwekkend begin van de dag. Burgemeester Röell dankte de kinderen voor hun prachtig gezang. De kinderspelen In het'programma van Koningin nedag waren kinderspelen ingelast, die werden gehouden op het sport park „Van Zuijen". De spelen had den een vlot en prettig verloop en trokken grote belangstelling. Zij werden klasse-gewijs gehouden, zo dat de scholen als 't waren „herin gedeeld" waren. Bij de prijsuitrei king werden alle kinderen getrac- teerd. De uitslagen luidden als volgt: Meisjes le klasse (vlaggetjes ste ken): 1. Cobi van Dongen, 2. Nelle- ke Deurloo, 3. Joke Kenters, 4. Elma "Boogerd, 5. Ria v. Eenigen, 6. An neke Boot. Jongens le klasse (blokjes rapen) 1. Johnny Hart, 2. Leo de Feiter, 3. Bram Tangeman, 4. Leo v. Dongen, 5. Jantje Koster. Meisjes 2e klasse (ei op lepel): 1. Corrie Landegent, 2. Marian v. d. Weel, 3. Liselotte Gilijamse, 4. Miepje Bouwman, 5. Ineke Medde- ler. Jongens 2e klasse (steprace): 1. Rini Landman, 2. Freddy Boogerd, 3. Joop Goudzwaard, 4. Johan Tuinman. Meisjes 3e klasse (was ophangen): 1. Ina Vaane, 2. Hanneke Boot, 3. Mieke v. Eenigen, 4. Tonny Ver boom, 5. Annie Landegent, 6. Elly de Bilde. Jongens 3e klasse (zaklopen): 1. Jan Boot, 2. Tonny Saman, 3. Dick de Glopper, 4. Bertje Kok, 5. Nico v. d. Bos, 6. Jan Kenters. Meisjes 4e klasse (was ophangen): 1. Marian v. Dijke, 2. Janneke Ra demaker, 3. Leny Verboom, 4. Addi Leeuwe. Meisjes 5e klasse (koskhappen): 1. Cora v. Liere, 2. Willie den Haan, 3. Aja Bouwman, 4. Jenny de Meij, 5. Willy Kenters. Jongens 5e klasse (koekhappen) 1. Kees van Oord, 2. Henny Kra mer, 3. Pietjan Landegent, 4. Kees Dingemanse, 5. Gerrie Overbeke. Jongens 4e klasse (kruiwagen race): 1. Kees Dalebout, 2, Bas Bij kerk, 3. Kees v. d. Graaf, 4. Cor Bouwman, 5. Rien Slager,, 6. Robby Glerum, 7. Jan Malipaard. Meisjes 6e klasse (ringsteken): 1. Truus Verton, 2. Janneke van Oos- terom, 3. Annemarie Jonker, 4. Inge van Leeuwen, 5. Ella Boot, 6. Corrie Krijger. Jongens 6e klasse (hindernislo pen): 1. Willem Boot, 2. Nico Bij kerk, 3. Kees Verton, 4. Leo Boot, Hans Hogestein, 6. Hans Padmos. Wedstrijden voor groteren In de namiddag bestond op het sportpark grote belangstelling voor de verschillende wedstrijden voor de groteren. Ook hier was veel spanning en met veel lust werden de verschillende nummers afge werkt. Het hardlopen voor jongens van 13-16 jaar werd gewonnen door Jan v. d. Maas, 2e was Frits v. Oeveren, 3e Tonny Schoonaard, 4e Geert Deurloo, 5e R. Malipaard. In dezelfde leeftijd was het hoog springen voor Tonny Schoonaard, 2e Tonny Hanse, 3e Joost Hoge stein, 4e H. Boogerd. Bij de jongere dames was het hoogspringen voor Boukje Geleijn- 2e Leny Kik, 3e Ria Dingeman se, 4e Jenny Mooy, 5e Ella Jonker. Het hardlopen voor meisjes van 13-16 jaar werd een overwinning voor Leny Kik, 2e G. Glerum, 3e M. Overbeke, 4e J. v. d. Have, 5e I. Bouwman. Bij de oudere jongens werd het hoogspringen een zege voor Dick de Meij, 2e Leo Kik, 3e Jan van Nieuwenhuijze, 4e Frits v. Oeveren, 5e Gert Siesse. Het hardlopen was voor Jaap Rijnberg, 2e R. Bliek, 3e Kees Rijn berg, 4e Jan v. Nieuwenhuijze, 5e Frits v. Oeveren. De wielerronde Vervolgens begaven de toeschou wers zich naar de Zandweg waar bij de garage van de heer Radema ker zich een 50-tal renners klaar maakte voor de wielerronde. Het parcours was 2Vz km. lang en moest vijf maal gereden worden. Reeds direct na de start ontstond een kop groep van drie jongelui, die deze tot aan het einde toe behielden. Teun v. Damme, die de gehele rit als eerste was doorgekomen, liet zich vlak voor de finish verrassen door Piet Boot; 2e werd Teun v. Damme met als 3e (buiten mede dinging) W. de Voogd. Ex aequo werden vervolgens 3e F. Kik en Jan Jonker uit Brouwershaven; 4e Toon Rijnberg en 5e Kees Rade maker. In de avonduren verzorgde de Kon. Harm. „Witte v. Haemstede" met drumband in beide gemeenten een muzikale optocht, waarvoor goede belangstelling bestond. Op het gemeentehuis sprak burgemees ter Jhr. Röell een algemeen dank woord, waarop de heer M. O. Hanse namens de Oranjeverenigingen een kort woord sprak en de directeur van de Kon. Harmonie de heer J. A. v. d. Weel wegens ziekte van de voorzitter de heer B. Bossers, even eens dankte. Bidstond voor Nederland en Indonesië UTRECHT, 3-5, Met het oog op de voortdurende verslechtering van de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië en de mogelijke ern stige gevolgen die daaruit ook voor het werk van de zending zouden kunnen voortvloeien, worden de gereformeerde kerken opgeroepen om op zondag 7 mei aanstaande voor deze zaak te bidden. In alle kerken zal een gelijkluidend gebed worden uitgesproken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 10