Albert Heijn Er zijn nog 1383 prijzen te verdienen. Oe winnaars zijn onder u! Laatste oproep aan AH-Kieners! SUCCESJES KOHSCHULTE N.V. - Mol 5 - Zierikzee Een. droom van louter plezier... Alle kienspellen verkrijgbaar in de AH-winkels Hier is AH-Kienspel Ho. 12 $1 ik ik ik ik ik ik ik is ik ik ik ik *k ik ik ik ik ik maakt u het leven goedkoper! De gedifferentieerde loonpolitiek DEN HAAG, 25-4. In het voorlo pig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer inzake de begroting voor 1961 van het departement van sociale za ken en volksgezondheid zeggen ver scheidene leden dat zij de sterke bemoeiing van de centrale overheid met de vaststelling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden niet zonder bezwaar achten. Is het naar het oordeel van de bewindsman mogelijk, zo vragen zij, het college van rijksbemiddelaars meer de vrije hand te laten en de algemene aanwijzingen een minder formeel karakter te geven? Enige leden menen eveneens dat voor de toekomst waakzaamheid geboden zal zijn. Een matiging in het tempo van de invoering van de vijfdaagse werkweek kwam hun gewenst voor. Het ingrijpen van de overheid in de loonpolitiek moet volgens vele leden gezien worden als een symptoom dat het bedrijfs leven nog niet in alle opzichten gereed is om de gewenste verschui ving van de verantwoordelijkheden te verwezenlijken. Temeer daar het tekort aan arbeidskrachten een be dreiging vormde voor een verant woorde loonpolitiek. Vele andere leden noemen een aantal punten inzake de vrije loonpolitiek op, on der meer dat de ministers van so ciale zaken en van economische zaken niet voldoende speelruimte en ruimte voor ,,zelfdoen" aan het bedrijfsleven hebben gelaten, dat in bepaalde gevallen (bouwbedrijf) het gevoerde beleid tot ernstige arbeidsonrust heeft geleid en dat het thans gehanteerde systeem van loonpolitiek in een tijd van hoog conjunctuur spanningen oproept. Enkele leden zeggen dat ondanks de gestegen arbeidsproduktiviteit hun inziens de lonen in verhouding hiermede niet gestegen waren. Zij menen dat een loonsverhoging van acht procent in alle bedrijfstakken noodzakelijk is. Melk onder de grond ST. NICOLAASGA, 25-4. In St. Nicolaasga is een 1600 meter lange plastic lei ding zonder lassen of kop pelingen, gelegd van de boerderij van de heer Jaar- sma naar de coöperatieve zuivelfabriek ter plaatse. In de komende twee a drie maanden zal worden nage gaan of het mogelijk is, door zo'n leiding melk van de boerderij naar de fa briek, en de „retourprod.uk- ten", wei e.d., van de fa briek naar de boerderij te transporteren zonder stag natie of kwaliteitsverlies. De leid.ing is voorlopig on geveer 20 centimeter onder de grond gelegd. Overstromingen en droogte in China PEKING, 25-4. Zware regens hebben in de Zuidchinese provin cies Kwangtoeng en Kwangsi over stromingen veroorzaakt, zo heeft het Volksdagblad van Peking dins dag gemeld. Ook in de provincie Honan was veel regen gevallen. Grote aantallen mensen zijn gemo biliseerd om de watersnood te be teugelen. Daarentegen houdt in de gebie den langs de midden- en de bene denloop van de Gele rivier in noord China de droogte aan. Hier zijn, volgens het Volksdagblad, onge veer drie miljoen mensen aan het werk om de provincies Sjantoeng, Hopei, Sjansi en Sjensi van water te voorzien. Geen winkelsluiting op 1 mei DEN HAAG, 26-4. De commissie van overleg van d© middenstands vakcentrale ziet geen aanleiding de ondernemers te adviseren op 1 mei hun winkels te sluiten. De commis sie heeft dit meegedeeld aan de drie in de „commissie detailhan del" samenwerkende organisaties van winkelpersoneel. Deze had te legrafisch haar teleurstelling uit gesproken over plannen van onder nemingen in het zuiden en oosten des lands om op 1 mei, waarop koninginnedag dit jaar wordt ge vierd, de winkels open te houden. De commissie van overleg blijft bij haar eerder gehouden advies, 'het personeel oP 1 mei zoveel mo gelijk 's middags of de gehele dag vrij te geven voor zover plaatse lijke en regionale omstandigheden dat mogelijk maken, doöh niet tot sluiting over te gaan. LAND- EN TUINBOUW Appels naar Oostenrijk DEN HAAG. De Oostenrijkse autoriteiten hebben bekendgemaakt dat zij een contingent hebben be schikbaar gesteld voor de invoer van 2400 ton appelen uit de O.E.E.S. landen. Dit contingent zal geldig zijn tot en met 31 mei. Er is tevens vastgesteld welke rassen ingevoerd mogen worden. Voor Nederland zijn hiervan de belangrijkste Bos koop en Golden Delicious. Te koop: Een Opel-Rekord, bouwj. 1955, km-stand 63.000. Garage Re- meeus, Ouwerkerk, tel. (01114) 473. 400 kg voorgekiemde Patrones poters A. - D. v. d. Wekken, Turelureweg, Kerkwerve. Diversen: Voor kwasten, penselen, rol- borstels, glassnijders, schrab bers en andere schildersgereed schappen naar „Verf en Kleur" Meelstraat 40, telef. 2100, Zie- rikzee. Gemakkelijker kiest u behang aan de rol. Vele moderne des sins, ook in het betere genre bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. „Anke r" automatic zig-zag naaimachines, elektrisch, in handige draagtas f 498,-. Naai machinehuis A. de Jong-van Fraassen, Schuithaven 10, tel. 2338, Zierikzee. Gecrosoteerde palen en 'Motto' puntdraad uit voorraad en fr. huis. Loonbedrijf Gebr. Boot, telefoon 257, Haamstede. 1.'American Look' beha. Voor de moderne hoge buste-lijn en perfecte separatie (cups C, D. E, -lang model C 13.50) Cup C 790 2. Speciaal verstevigde onder cups! Opgeknipte rugpandjes en soepel gebaleineerd maag stuk maken centimeters slanker! Wit Sanfor poplin, cup D, E, F cup D II95 3. Bijzonder charmante beha met voorsluiting. Verstevigde kanten cups. Geeft zowel aan voor- als achterzijde een vol maakt gladde lijn. Cup D. E, F cup D I495 4. Flex-Front corset - geeft alle steun die u verlangt wit broché 1975 5. Soepele corset-gaine. Ste vige figuur-corrigerende elas tiek. Wit 2975 Verkrijgbaar bij: ..:;s Licht, koel, glad, sterk Cinderella lakens! Wij hebben ze, die veelbesproken Cinderella lakens met ingeweven comfort. Optisch Wit voor een stralend humeur, extra lang (250cm) voor „lange" slapers en: krimpvrij door Sanfor. 3 grote voordelen plus een Cinderella garantie tegen weeffouten. Vanzelfsprekend iets duurder, maar als u 'f ons vraagt: in feite de voordeligste lakens in Nederland I Vanaf f. 9,75 wet genummerd parantlelabel LAKENS KRIMPVRIJ DOOR 'SANFOR Lakens en Slopen, Theedoeken, ontbljtlakens met bijpassende servetten Complete „Cinderella" huwelijksuitzetten Anders Spanjaard producten voor de moderne huievrouw: tafellaken», baddoeken, frotté handdoeken, Rheumanella lakens, Teddy luiere, Kenmore ehlrte ea pyama'a Alle beschikbare AH-Kienkaarten staan nu uitNieuwe worden niet meer uitgereikt En hier is het laatste AH-Kienspel (No. 12) Dit betekent dat nü de resterende 1383 prijzen hun rechtmatige eigenaars kunnen vinden. De winnaars zijn onder u! Wie-weet bent u er zélf een! Leg al uw AH-Kienkaarten op tafel en wees kien! NU OF NOOIT! ATTENTIE! Kienkaarten met een goede oplos sing moeten vóór 13 mei 1961 bij Br ad f ut e, Postbus 629 te Haarlem binnen zijn Haal het onderste uit de kan. Speel nu al uw Kien- kaartcn niet alleen tegen AH-Kienspel No. 12 maar tegen alle AH-Kicnspellcn. Haal het vouwblad waarop alle 12 Kienspellen nog eens tezamen staan af gedrukt. In de AH-win- kcls: „de winkels waar altijd iets nieuws gebeurt"! Er Sb gezellig werk voor leuke, handige meisjes Zn onze Winkels, W'io daar wat voor voelt, Informeert maar een» Inde dichtstbijzynde AH-znnk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 8