zwrz Klim zelf eens in de kwast Fidel Castro heeft instorting ONZE PUZZELRUBRIEK 7~i mry j M mr De begrafenis van de aanzienlijhe 18e eeuiver inr. Pieter Mogge Totale kosten gingen naar de twintigduizend gulden Eén van de grote 18e eeuwers, die opduikt in de historie der stad, is mr. Pieter Mogge, die het enor me bedrag van f 420.000.— lega teerde aan Zierikzee, met de be doeling er een universiteit te stich ten, die er echter nimmer gekomen is. Mr. Mogge overleed in 1756 en - gelijk te doen gebruikelijk in die tijd - ging zijn begrafenis met veel praal gepaard. Bewaard zijn geble ven de cijfers over de onkosten, die deze pompeuze begrafenis vorder de. Mr. Pieter Mogge overleed te 's-Gravenhage en zijn stoffelijk overschot werd bijgezet in de kerk te Dreischor. Na zijn overlijden verzond zijn neef een expresse naar Zierikzee, om melding te maken van het verscheiden. Dit kostte f too,—. In Den Haag moesten ver der heel wat kosten worden ge maakt. De afleggers kregen f 31,50, de van het wapen voorziene kist kostte f 291,—. Een apotheker le verde een wassen kleed en krui den voor de kist, hetgeen f 106, vorderde. Weer moesten de afleg gers hun triest werk verrichten, waarvoor zij andermaal f 31,50 re kenden. Twee knechts van de over ledene deden kennisgeving van het overlijden en verdienden f 42, De aanspreker stuurde een reke ning van f 2989,„voor diensten en leveranties". Reeks rekeningen Een eindeloze reeks van andere rekeningen volgde: thuisbrengen van de kist f 10,50; het schilderen der wapens f 179,—; dokterreke ning f 28,—; beeldhouwen van het wapen f 218,drukken van rouw brieven f 33,25; zwart laken en stof f 342,75; luiden der klok f 16,50; zegelkosten f 14,45; storting in de armenbus f 105,recht van de lijkkoets f 16,—; begrafenisrech ten f 61,50; koetsier van de lijk koets f 31,50; twee koetsiers der volgkoetsen f 21,dertig flam bouwendragers f 157,50; twee-en- dertig flambouwen van witte was '6,verteer Statenbonden (mr. Mogge was lid van de Staten-Ge- neraal), f 126,enz. Onder dit „enz." zijn begrepen fooien, kaar sen, katoen, linnen, neteldoek, huurkoetsiers, waaiers, handschoe nen, loon van knechten en meiden, boord, vlees, confituren en diver- Nieuwe onkosten Een jacht werd gehuurd om het stoffelijk overschot naar Dreischor over te brengen. Kosten f 262,32. Aangekomen te Bruinisse werd het stoffelijk overschot per wagen overgebracht naar het toen nog bestaande slot „Windenburg" te Dreischor (f 147,45). Nieuwe kos ten gingen de begrafenis vorderen: zegelkosten f 300,45; nieuwe baar f 49,80; dragers f 220,50; wapen drager f 15,75; veertien bidders en de klokkenluider (de schoolmeester van Dreischor) kregen f 184,80; zestien rijtuigen f 84,schilder werk wapens en kwartieren f 109,20; bier voor de burgerij f 33,30; bakkersrekening f 26,30; wijn f 88,50. Nog is de rij niet vol tooid. Andere onkosten brachten mee: verteer, lijkstro, huur servet ten en tin, wapens en kwartieren, huur rouwmantels en doodskleed en „andere uitgaven". De totale kosten beliepen tenslotte f 5054,05. De marmeren tombe, gemaakt door de beeldhouwer Anthony Wapper- om en de Zierikzeese steenhouwer Matthijs van Nooyen kostte f 13.200,—. Kolossale bedragen dus voor de eer bewezen aan een voor name achttiende eeuwer, uit wiens erfenis - dit moet er bij verteld - deze kosten, gelet ook op het grote legaat dat Zierikzee kreeg, gemak- kelijk kon worden betaald! Ingezonden mededeling maar weet wat u doet Verf Van Vettewinkel blijft goed Verkrijgbaar in iedere gemeente op Schouwen-Duiveland ZEELAND KRIJGT PRIMEUR Mobiel A.N.W.B.-kantoor naar Zierikzee Zeeland, zal, als eerste in de rij Nederlandse -provincies, dezer da gen kennis kunnen maken met een novum in de dienstverlening van de A.N.W.B. Het Mobiel Kantoor van de Toeristenbond zal, na vo rig jaar enige „proeftochten" te hebben gemaakt, dinsdag 25 april as. op de Vlasmarkt in Goes voor het eerst officieel in werking tre den. Speciaal ten gerieve van die genen onder de 450.000 ANWB- leden, die ver verwijderd wonen van de dertien Bonds-kantoren, zal het Mobiel Kantoor een groot gedeelte van dit jaar door Neder land reizen. Na Zeeland staan bezoeken aan enige andere provincies op het pro gramma. Het Mobiel Kantoor be schikt over een zelfde inlichtin genarsenaal als de normale Bonds- kantoren. De wagen is daartoe voorzien van een speciale carrosse rie. Bovendien zijn voorzieningen getroffen,, die het mogelijk maxen ook bij slechte weersomstandighe den de leden enig comfort te bie den. Twe© van de zeven in smaakvolle uniformen geklede ANWB-infor- matrices zullen aan de balie van het kantoor de bezoekers te woord staan. De informatrices hebben bij de Bond een speciale opleiding ge- LAND- EN TUINBOUW Minimumprijs bloemkool DEN HAAG, 20-4. In verband met de grote aanvoeren van win terbloemkool op verschillende Ne derlandse veilingen, heeft het Cen traal Bureau van de Tuinbouwvei lingen besloten met ingang van 19 april voor dit produkt een mini mumprijs vast te stellen van f 4 per 100 stuks. Beneden deze prijs zal geen winterbloemkool, dat is kool welke in het volle veld is ge groeid, verkocht mogen worden. Bij eventuele doordraai krijgt de teler geen vergoeding, terwijl er over het produkt dat wordt verkocht, ook geen heffing verschuldigd is. noten en werden tijdens de onlangs I in Den Haag gehouden kampeer en caravan-tentoonstelling „Goed \Kamp!" voor het eerst aan het pu bliek voorgesteld. Bij het mobiele kantoor zullen de leden, en natuurlijk ook dege nen die nog geen lid zijn van de ANWB, zich op de hoogte kunnen stellen van de vele facetten van het werk dat de Toeristenbond in het belang van het toerisme doet. Op 28 april gaat de ANWB naar Zierikzee, waar het Mobiel Kan toor gedurende één dag op het Ha venplein wordt gestationeerd. Zowel in Goes als in de andere plaatsen kunnen de bezoekers van twaalf uur 's morgens tot negen uur 's avonds een beroep doen op de diensten van de Toeristenbond. Aanvoer aardbeien begonnen DEN HAAG, 20-4. De aanvoer van aardbeien, afkomstig uit de verwarmde kassen, begint thans flink op gang te komen. Elke dag opnieuw worden reeds lieel wat doosjes van dit produkt aangebo den, in het bijzonder op de veilin gen in Zaltbommel en Roelof- arendsveen, de twee belangrijkste oentra van dit produkt. De afzet van deze primeurs heeft een vlot verloop. Op de binnen landse markt worden er heel wat verkocht en verder is er export naar België en Engeland, de twee belangrijkste afnemers. Deze week woensdag had de veiling in Zalt bommel reeds een aanbod van ne genduizend doosjes en de prijs van de exportkwaliteit liep van f 1,30 tot f 1,85 per doos van twee ons. Verwacht wordt dat volgende week een begin gemaakt zal wor den met de aanvoer van aardbeien uit de onverwarmde kassen en van onder platglas. Derde caisson J geplaatst VLISSINGEN, 20-4. Het plaatsen van de tralielig- gercaissons in het Veersche Gat gaat voorspoediger dan Rijkswaterstaat had dur ven hopen. Dinsdag werd de derde afsluitcaisson ge plaatst, nu aan het land- hoofd van de dam aan Noord-Bevelandse zijde. De caisson, die op zijn plaats werd gebracht door vijf sleepboten van Leen Smit uit Rotterdam, lag om vijf minuien over half twaalf, een half uur eerder dan ge raamd was, op de juiste plaats. Bij het tot zinken brengen van de caisson dreigde er nog even iets mis te gaan. Aan de zijde van het sluitgat namelijk zonk de caisson sneller dan aan de landzijde, waar schijnlijk doordat enige af sluiters bleven hangen. On danks deze korte strubbe ling, die door onmiddellijk ingrijpen en het verder opendraaien van de afslui ters werd tegen gegaan, zit de caisson nu loodrecht op zijn plaats in het Veersche Gat. De kwestie-Cuba heeft de En gelse regering in een moeilijk par ket gebracht en heeft een storm van protest doen opgaan onder de Labour-afgevaardigden in het La gerhuis. In talrijke bladen, zowel links als rechts georiënteerd, wordt zeer felle kritiek geleverd op het beleid van Kennedy. KERKNIEUWS Geref. Kerken Bevestiging en intrede kandidaat Q- Huyser De classis Zierikzee der Geref. Kerken heeft peremptoir geëxami neerd en toegelaten tot de Dienst des Woords en der Sacramenten de heer Q. Huyser, kand. te 's-Gra venhage en beroepen predikant te Zonnemaire. Kand. Huyser is voor nemens zondag 7 mei intrede te doen te Zonnemaire, na bevesti ging door ds. J. P..Prina van 's-Gra- vonhage-Löósduinen. CONGRES VROUWENBOND P.v.d.A. „Niet om centje meer en uurtje minder" DEN HAAG, 20-4. In „de Dieren tuin" in Den Haag heeft de voor zitster van de vrouwenbond van de Party van de Arbeid, mevrouw A. van der Goes van Naters-van der Plaats uit Wassenaar, donder dagochtend het tweejaarlijkse twee dagen durende bondscongres ge opend. Daarby waren onder meer aanwezig mevrouw Mary Saran uij, Londen, secretaresse van de inter-" nationale raad van sociaal-demo cratische vrouwen; mevrouw Irene Petrie, Waalse secretaresse der Bel gische „socialistische vereniging van vooruitziende vrouwen"; de voorzitter van de Party van de Ar beid, de heer J. G. Suurhoff. Mevrouw van der Goes van Na- ters herinnerde er in haar ope ningswoord aan dat uit de geschie denis der socialistische beweging"' blijkt dat het niet alleen ging om meer loon en kortere arbeidstijd, maar dat betere sociale omstan digheden werden gezien als voor waarden voor een menswaardig bestaan. De menselijke waardig heid werd altijd in het middelpunt gesteld. Zij merkte op dat zelfs in een tijd van onmenselijke lange ar beidsdagen van altijd knagende onzekerheid over de dag van mor gen, een tijd waarin ziekte of on geval betekende dat vrouw en kin deren geen cent in huis kregen, zelfs in die tijd stelde de socialis tische beweging altijd dat het niet ging om eén centje meer en een uurtje minder. Het ging om het zien van de arbeiders als volwaar dige burgers die door hun mede zeggenschap op ieder gebied eén betere samenleving zouden helpen vestigen. Naast deze strijd en parallel er1 mee is de strijd voor de bevrijding1 van de vrouw gevoerd. MIAMI, 20-4. Premier Castro van Cuba is niet in staat zijn functie uit te oefenen als gevolg van een fysieke of geestelijke instorting, zo heeft donderdag een woordvoerder van de Cubaanse ballingen in Miami meegedeeld. De toestand van de eerste minister zou een ge volg zijn van het bombardement, dat vliegtuigen van zijn tegenstan ders maandag op Lagune des Te- soro hebben uitgevoerd. Castro zou niet in staat zijn in het open baar te verschijnen en zijn ver blijfplaats was onbekend. Koningin Juliana bezocht „Keukenhof" LISSE, 20-4. Geheel onverwacht heeft koningin Juliana donderdag morgen een bezoek gebracht aan de nationale bloemententoonstel ling „Keukenhof" te Lisse. De ko ningin passeerde onopgemerkt door het publiek de controle en heeft geruime tijd alleen op de bloemen tentoonstelling rondgewandeld. Of schoon vele andere bezoekers be merkten, dat de koningin aanwe zig was, liet men haar ongestoord genieten van de tentoonstelling, die op- het ogenblik in volle pracht staat. NED. CHR. VROUWEN BOND - ZIERIKZEE Causerie over „De macht van de vrouw' De afd. Zierikzee van de N.C.V. B kwam woensdagavond bijeen. De vergadering werd geopend met het zingen van Ps. 19 1 en 6, waarna de presidente, mevrouw A. van Vlo ten-van Rijswijk voorging in gebed. Zij hield vervolgens een korte meditatie n a v. Exodus 32 1-6 en 30-35. •Een hartelijk woord van welkom werd gericht tot de leden, de gas ten en in 't bijzonder tot de ge westelijke presidente, mevrouw N. Homburg-Hoekveld, die als spreek ster aanwezig was. Na nog enkele mededelingen door de presidente, o.a. over de gewestelijke landdag te Middel burg op 21 juni, werd het woord gegeven aan mevrouw Homburg, die als onderwerp aankondigde: „De macht van de vrouw". Als uitgangspunt nam spreekster een deel uit de bijbel, nl. 1 Petr. 3 1-6. Zij merkte op, dat vroeger en ook nu nog in de landen van het oosten de vrouw een zeer on dergeschikte positie innam. De Heiland heeft veel gedaan voor de verheffing van de vrouw (Samari- taanes vrouw). Macht is.iets anders dan kracht, want in het begrip macht zit een geestelijk element. Macht is die verborgen invloed, die op bepaalde tijden en in bepaalde situaties naar buiten treedt. Het gaat in het le ven er om, welke geest ons leidt, die moet uit God zijn. Zeer belangrijk is de levenswan del der vrouw, die geheiligd moet zijn door de band aan Christus. Zij dient te bedenken, dat veel invloed van haar uitgaat, zowel op haar man als op haar kinderen. Ook werd stilgestaan bij de ze delijke verheffing van oud en jong. Wij moeten toezien op onze kin deren, aldus spreekster, vroeg ge noeg hen de nodige voorlichting geven, zodat ze die niet van ande ren te horen krijgen De macht van de vrouw dient uit te komen in haar eigen hoogstaand zedelijk le ven. De vrouw dienit belangstelling te hebben voor het goede en het scho ne. Haar aandacht moet ook ge richt zijn op dingen buiten de da gelijkse sfeer en in degesprekken moet men, evenals in handel en wandel, het goede voor elkander zoeken. Uitvoerig stond mevrouw Hom burg stil bij de vele mogelijkheden, die er thans zijn voor de ongehuw de vrouw. Speciaal voor haar heeft God een weg gebaand; zij neemt in de maatschappij een" onmisbare plaats in en vindt in tal van be roepen een levensvoldoening, die tot grote dankbaarheid stemt. Met betrekking tot de macht van de vrouw, noemde spr. het getui gen, het zich richten tot hen, die van het Evangelie vervreemd zijn of er nooit van gehoord hebben. Tenslotte werd gewezen op ons eigen kerkelijk leven. Er is nog lang geen eenheid, maar het bevel van Christus moet ons dringen tot de daad. De Here heeft ons, vrou wen, een taak gegeven in kerk, staat en maatschappij Het is geen ondergeschikte taak, onze invloed is vaak van béslissende betekenis. De vraag, die allen zich moeten stellen, is: Gaat er iets van mij uit, ben ik voor mijn gezin en voor anderen een zegen? Kerk en we reld zijn in nood, wij christenvróu wen kunnen veel hulp verlenen hierin. Mevrouw van Vloten dankte de spreekster, die ook nog enkele ge stelde vragen beantwoordde, har telijk voor het gebodene. Zij deel de mede, dat in de volgende ver gadering zal spreken ds. H. A. van Vakantiespreiding blijft moeilijk Naar wettelijke regeling? DEN HAAG, 20-4. De vakantie spreiding in Nederland levert nog steeds grote moeiiykheden op, dit blijkt uit het jaarverslag van de Stichting Recreatie over 1960. „Na een twaalf jaar lang op ba sis van vrijwilligheid gevoerde ak- tie, dreigt opnieuw de situatie van 1948 te ontstaan, met dit belangrij ke verschil evenwel dat thans het aantal vakantiegangers en het aan tal vakantiedagen sterk is toege nomen, waardoor de druk op de betreffende zeer korte vakantiepe riode nog veel groter wordt dan ooit te voren. De enige mogelijkheid om uit deze impasse te geraken is, zoals reeds vele malen door de Stichting Recreatie naar voren is gebracht, het vaststellen van een wettelijke regeling van de aanvangsdatum der schoolvakanties", zo meldt dit verslag. Opleiding voor kampbeheerders Met nadruk wijst de stichting er op dat een basis-opleiding nodig is voor kampleiders en kampbe heerders. De recreatie van hon derdduizenden vakantiegangers loopt gevaar naarmate deze wordt behartigd door ondernemers, die ternauwernood op de hoogte zijn van de algemene regels die de ex ploitatie van een bedrijf beheersen en niet voldoende begrip hebben van hun taak en funktle met be trekking tot de recreatie. Het diploma van een dergelijke basisopleiding moet mee bepalend zijn voor het al dan niet in aan merking komen voor een exploita tievergunning, aldus het jaarver slag van de Stichting Recreatie. Henvaarden uit Middelburg over „De Jonge Kerk op Nieuw Guinea". Na gemeenschappelijk zingen van Gez. 282 1 en 5 werd de verga dering gesloten. Versterkingen naar Portugees Afrika LISSABON, 20-4. Ongeveer vijf tienduizend Portugese soldaten zul len volgens een thans in uitvoering zijnd plan van Portugal naar An gola worden overgebracht, aldus is donderdag te Lissabon vernomen. Vijf of zes schepen zijn naar An gola onderweg en één is naar Por tugees Guinee vertrokken met ma terieel. Verder zullen binnenkort politieversterkingen en materieel naar Sao Tome worden gezonden. Een flatgebouw in Moskou van negen verdiepingen is donderdag ingestort, waardoor, naar men vreest, vele mensen onder het puin bedolven zijn geraakt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 21-4. Het K.N.MI. deelt mede: In de nacht van don derdag op vrijdag bereikte een weinig intensieve regenzóne ons land, die voorkomt aan en met een matige snelheid naar het oosten trekkend koufront. Dit koufront zal vrijdagavond het gehele land gepasseerd zijn. Achter .het front wordt met een naar zuidwestelijke richting geruimde wind iets dro gere oceaanlucht aangevoerd waar in zonnige perioden voorkomen maar mogelijk ook enkele buien. Op de oceaan handhaaft zich het omvangrijke depressiegebied dat een zuidwest circulatie in stand houdt. Ten westen van de Azoren ontwikkelt zich ëen nieuwe rand- storing die In een versneld tempo in de circulatie wordt opgenomen, maar die waarschijnlijk niet voor morgenavond het weer in ons land zal verstoren. Verwachting tot zaterdagavond Wisselend Wisselende bewolking met hier en daar een bui; overwegend matige wind tussen zuidwest en zuid; wei nig verandering in temperatuur. 22 april. Zon op 5.30, onder 19.48. Maan op 10.56, onder 1.53. 23 april. Zon op 5.28, onder 19.50. Maan op 11.54, onder 2.31. 24 april. Zon op 5.26, onder 19.52. Maan op 12.55, onder 3.02. Laatste kwartier: 22 april te 22.50. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 22 april 7.47 v.m. 19.58 n.m. 23 april 8.46 v.m. 21.06 n.m. 24 april 10.03 v.m. 22.30 n.m. BROUWERSHAVEN 22 april 7.26 v.m. 19.55 n.m. 23 april 8.25 v.m. 21.01 n.m. 24 april 9.39 v.m. 22.23 n.m. Doodtij: 25 apriL Scheepvaartberichten Acmara (t.), 19-4 van Suez naar Mena al Ahmadi. Albireo, 20-4 te Antwerpen. Alchiba, 19-4 van Napels naar Genua, 20-4 te Genua. Esso Amsterdam (t.), 20-4 t.a. Bit termeer naar Bandar Mashur. Esso Nederland (t.), pass. 20-4 Cy prus, 20-4 te Banias verw. Japara, 19-4 te Beira. Kelletia (t.), 20-4 te Calcutta. Tegelberg, 21-4 te Hongkong. Het niet te vermijden weekje overslaan van veertien dagen ge leden en de schoonmaak - die moet het wel zijn - hebben voor onze puzzelrubriek niet gunstig gewerkt want de oogst was ditmaal duide lijk minder dan gewoonlijk. Een extra compliment dus aan de ,oude getrouwen' en een handvol ande ren, die toch weer aan het puzze len sloegen. De. kaartjes gaan deze week naar: de heer S. L. WIELEMAKER, Zuidhoek 10 - Zierikzee Het pocket-boek valt ten deel aan: mej. E. VERKAART, Weststraat 4 - Zierikzee De oplossing van de puzzel luidt als volgt: horizontaal: 1. ria; 4. eikel; 8. maan; 11. bor des; 13. relaas; 15. r.o.; 16. dapper; 18. pet; 20. emoe; 22. rat; 23. spleet; 25. prei; 27. ate; 29. or; 30. kwu; 32. etc.; 34. wrange; 36. eiser; 38. amor; 40. deuk; 42. n.t. 43. n.t.s.; 45. ede; 47. v.a.; 48. sjek; 50. trio; 53. onder; 55. elegie; 56. n.o.c.; 58. olm; 60. el; 61. pet; 63. theo; 65. regent; 68. iet; 70. graz; 72. era; 73. sahara; 75. dij; 76. noemer; 79. waaien; 81. arts; 82. tarra; 83. lam. verticaal: 1. room; 2. ir; 3. adder; 4. esprit; 5. kreta; 6. eer; 7. 11.; 8. ma; 9. asperge; 10. netto; 11. bresken6; 12. e.a.; 14. aap; 17. pa; 19. ee; 21. opus; 23. serre; 24. londen; 26. eert; 28. two; 31. witje; 33. ca; 35. euvel; 37. enkele; 39. mei; 41. karmozijn; 44. stipt; 46. doch; 49. elegant; 51. ree; 52. on; 54. door; 57. Ottawa; 59. arena; 62. tiara; 64. egaal; 66. er; 67. nee; 69. eh; 71. adem; 73. sea; 74. ra; 77. os; 78. mt; 80. ia. w /4 i' J' t/j xr t. 1 gTT" v3 p M WÊv~ M ii M a lv O <fio De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. hemellichaam, 4. kussenovertrek, 8. deel v.h. varken, 12. kippeneigenschap, 13. bevel, 14. speelgoed, 16. dun, 17. vis, 19. staatsbedrijf (aflc.), 21. vreemde munt, 23. sappig, 25. kleinst deel bare deeltje, 27. aanduiding, 29. opstandeling, 31. akkeropbrengst, 33. lidwoord, 34. marinecadet, 37. soort óndèrwijs (afk.), 39. in orde, 40. deel v.h. oor, 41. drank, 43. on gedierte, 44. bos, 45. dunne, 46. meisjesnaam, 47. drank, 49. uit heems rund. 51. smak, 53. voorzet sel, 55. beroep, 58. stofmaat, 59. godin v.d. jacht, 61. alvorens, 63. tijdperk, 64. het telen, 67. metalen hechting, 69. loot, 71. nagerecht, 72 in dat geval, 73. lidwoord, 77. netto (afk.), 79. spoedig, 81. wind- zijde, 82. elektrische pool, 83. weg kant. Verticaal: 1. bridgeterm, 2. voor zetsel, 3. gelijke, 4. heilige (afk), 5. vorm van lappen, 6. jongens naam, 7. rivier in Italië, 9. vaar tuig, 10. water in Friesland, 11. vochtig, 13. te zijner plaatse (Lat. afk.), 15. de lezer heil (Lat. afk.), 18. rookgerei, 20. praalgraf, 22. nauwte, 24. vlaktemaat, 25. Engek bier, 26. vorm van morren, 28. eenheid v. druk (afk.), 30. iemand van adel, 32. ossehuid, 33. rust bank, 35. verzekeringsmaatschappij, 36. guitige, 38. halfedelsteen, 39. deel v.h hoofd, 42. klein vertrek, 48. gewapende ruiter, 50. breed voerig, 52 strijdperk, 54. groet, 56. vochtig. 57. geheel de uwe (Fr. afk.), 58. aanzien, 60. meisjesnaam, 62. slot, 63. bijbelse naam, 65. niet lang, 66 stuk grond, 68. vervoer middel, 70. ter plaatse (afk), 72. zangnoot, 74. en omgekeerd (afk 76. rondhout, 78. voorzetsel, 80. on der het nodige voorbehoud (Lat. afk.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2