Nuchtere maar verbijsterende cijfers over de concentratiekampen Lasï van zenuwen? der V.P.Z. Naar schatting kwamen zes miljoen mensen om BONN, 11-4. Historici schatten dat er in de concentratiekampen van de Nazi's en bH de „acties ter verdeling van de Joden" circa zes miljoen mensen om het leven z(jn gekomen. Van deze zes miljoen zou 66 procent Jood zUn geweest. De arrestaties op grote schaal van de Joden begonnen in 1938 en de „definitieve oplossing" van het Joodse vraagstuk, n.l. de vernieti ging van de Joden, bereikte haar hoogtepunt tussen 1941 en 1944, toen de Joden in diverse delen van Europa in groten getale werden doodgeschoten of vergast. De Westduitser dr. Eu gen Kogon schat in zijn boek „De S.S.-staat", dat er in de laatste oorlogsjaren zo'n 600.000 mensen in concentra tiekampen verbleven. In deze pe riode zouden er in Duitsland twin tig grote en vijf-en-zestig kleinere concentratiekampen geweest zijn. Het grootste vernietigingskamp was Auschwitz in Polen. Rudolf Hoess, die commandant van dit kamp is geweest, heeft tijdens het proces in Neurenberg verklaard, dat hij het aantal mensen dat in dit kamp vergast is, op 2Vz miljoen schat. Er zijn echter historici die menen dat er wel 4Vz miljoen men sen in de gaskamers van Ausch witz om het leven zijn gekomen. In Dachau bij München, dat in 1933 werd geopend, hebben in totaal 250.000 mensen gevangen gezeten. Toen het Amerikaanse leger bij Dachau arriveerde, leefden daar nog .33.000 gevangenen. In de laatste twee maanden voor de aankomst van Britse troepen in het kamp Bergen-Belsen bij Han nover, zijn daar naar schatting 40.000 mensen door tyfus om het leven gekomen of verhongerd. Buchenwald en Sachsenhausen In zeven en een half jaar zijn in het kamp Buchenwald bij Weimar 50.000 van de 250.000 gevangenen gestorven. Voor het grootste deel Herijk van maten en gewichten Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat dit jaar voor de herijk van maten en gewichten te Zierikzee, in een lo kaal van het gebouw Kerkhof Nz. 8 (voormalige christelijke lilo-school), zitting zal worden gehouden op; woensdag 26 april 1961, van 9.30- 12.00 en van 13.00-17.00 uur; donderdag 27 april 1961 van 9.00- 12.00 en van 13.00-17.00 uur; vrijdag 28 april 1961, van 9.00-12.00 uur. Mede wordt ter kennis gebracht: 1. Dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zo veel als mogelijk is oproepingen zullen worden uitgereikt, ver meldende het tijdstip waarop de maten, gewichten en meetwerk tuigen ter herkeuring aangebo den kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op ge wezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvan gen. 2. Dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moe ten worden aangeboden om on derzocht te worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren ge wichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie. 3. Dat de maten en gewichten vóór 1 oktober 1962 gestempeld moe ten zijn met de letter z en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten her keuren aan het IJkkantoor te Dordrecht, Vest 261, elke woens dag, geen openbare feestdag zijnde, van 9.00-12.00 en 13.30- 16.30 uur. 4. Dat de maten en gewichten, die gestempeld zijn met het afkeu- ringsmerk <ltniet in winkels enz. mogen worden terugge bracht. 5. Dat ten bate van 's Rijks schat kist voor het onderzoek der ma ten en gewichten keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon moet worden be taald. 6. Dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting doch uitslui tend aan het ijkkantoor ter her keuring kunnen worden aange boden. De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verifi catie, moet met de gewichten franco per post worden opge zonden, daar deze anders moe ten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet op postrekening nr. 507584 van IJkkantoor Dordrecht een' be drag van 40 cent worden gestort. Zierikzee, 12 april 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd: F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. zijn zij doodgeschoten. S.S.-artsen hebben op vele gevangenen in dit kamp proeven genomen. Van juni 1936 tot april 1945 zijn er in Sachsenhausen ongeveer 200.000 gevangenen geweest. Hon derdduizend kwamen er om. Sach senhausen was van 1942 af het hoofdkwartier van de organisatie, die toezicht hield op de concen tratiekampen. Ravensbrück was het grootste kamp voor vrouwen. Üit een twin tigtal Europese landen hebben 92.000 vrouwen en kinderen daar verschrikkelijk geleden. Theresiënstadt bij Praag in Tsje- cho-Slowakije, aanvankelijk een „model getto", dat voor een groot deel door de Joden zelf bestuurd werd, is later een concentratie kamp geworden. Vele mensen, die hier verbleven, zijn in Auschwitz vergast. Ingezonden mededeling Vreemde kunstenaar... AMSTERDAM, 114. De 5 X 8 dienst van de Amsterdamse politie werd door gechoqueerde Amster dammers gewaarschuwd die op hun wandeling op de Oosterringdijk bij de Middenweg een naakte meneer waren tegengekomen. Een politie wagen spoedde zich er heen en in derdaad troffen de agenten daar een man aan, die behalve zijn baardje, niet veel meer aan het lijf had. Zijn kleren lagen op enige af stand langs de dijkNadat ze hem die eerst hadden laten aantrekken namen de agenten de naaktloper mee naar het bureau. Het enige wat Ze daar uit hem kregen waren zijn beroep, leeftijd en naam: kunste naar, 35 jaar en genaamd H. de R. uit Amsterdam. Deze gegevens klopten volgens de politie wel. Maar voor de rest deed de man er het zwijgen toe. Op alle vragen die men tot hem richtte reageerde hij met de vinger op zijn lippen leg gen en zachtjes: sssst te laten ho ren. Hij zal ter beschikking van de zedenpolitie worden gesteld. TRIESTE BALANS Wegverkeer eist 1000 doden per dag DEN HAAG, 11-4. Het wegver- keer eist minstens duizend doden per dag in de wereld, zo blijkt uit, overigens nog onvolledige statis tieken die de wereldgezondheidsor ganisatie (W.H.O.) van de Verenig de Naties bijhoudt. Het wegverkeer dat steeds intensiever wordt, staat dan ook bovenaan in de internatio nale lijst van doodsoorzaken door ongelukken, waarop ook voorko men ongevallen door vuurwapens, vergiftiging, brand, ontploffingen, andere transportmiddelen, verdrin king en vallen. Een bekendmaking van de W. H. O., waaraan deze gegevens zijn ontleend, komt tot de conclusie dat het dringend nodig is dat een in tensieve studie wordt gemaakt van middelen om het aantal verkeers ongelukken te beperken. Er zijn op het ogenblik dagelijks een honderd miljoen auto's en vrachtwagens en zeker net zoveel motorfietsen en scooters op de weg. Stijging in autoverkoop De begin 1959 ingezette stijging van de verkoop van personenauto's in Nederland houdt ook in het voorjaar van 1961 aan. Dit blijkt uit de door de R.A.I. bijgehouden registratie van afgegeven kente kenbewijzen. In het eerste kwartaal van dit ja af kwamen volgens de voorlopige cijfers 31.356 nieuwe personen auto's op de weg, te vergelijken met 24.787 in dezelfde periode van 1960, een stijging met meer dan 25 pet. Tevens werd in maart jl. een maandcijfer bereikt van 12.950, waarmede het record van maart 1960 (11.364) werd gebroken. Anderzijds is de stijging van de autoverkoop wat achter gebleven bij die in dezelfde periode 1959- 1960, namelijk een toeneming met bijna 8.000 stuks. Deze voortgezette stijging be vreemdt de R.A.I. niet, omdat hier door onder gunstige economische omstandigheden wat van de ach terstand op de ons omfingende landen wordt Ingelopen. AMSTERDAM. In het Amster damse Alhambra-theater hebben twee Surinaamse films van Peter Creutzberg „Gevleugelde verove ring" en „Surinaams passiespel" hun première beleefd. Ingezonden mededeling HOE GELUKKIG TE LEVEN MET REUMATIEK Leef opgewekt. Neem Togal tabletten. Bevrijdt U afdoende van pijn, reumatiek, ischias, spit, hoofd- en zenuwpijn. Morgen reeds mogelijk. Togal is veilig voor de maag. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. ZIERIKZEE Voorjaarsvergadering korfbalvereniging „Unitas' Nog dit jaar junioren? Op de dinsdag jl. gehouden voor jaarsvergadering in de koffiekamer van het „Huis van Nassau" van de korfbalvereniging „Unitas" kon de voorzitter de heer H. Asma in zijn openingswoord een goed aantal le den welkom heten. Dit in vergelij king tot vorige jaren. Onder de ingekomen stukken be vond zich een aanvraag tot over schrijving van de heer J. Hage- steijn naar WIK te Kerkwerve, we gens vestiging aldaar. Melding werd gedaan van een uitnodiging tot meespelen aan se riewedstrijden op Hemelvaartsdag, georganiseerd door Swift te Mid delburg. Men besloot één twaalftal deel te laten nemen en te trachten door particulier vervoer de reis kosten zo laag mogelijk te houden. Bijzondere aandacht besteedde de voorzitter aan de a,s. school- korfbaldag. Hij spoorde de nog schoolgaande leden aan tot grote aktiviteit om deze dag te doen sla gen. Bij de bestuursverkiezing gaf mej. Kouijzer te kennen geen zit ting meer in het bestuur te nemen. In de nu ontstane vakature werd voorzien door mevr. v. Ruiswijk- Bil. Door het toetreden van de he ren A. Koper en B. Verkaart als bestuursleden is de leiding nu in handen van zeven personen. De twaalftalcommissie blijft bestaan uit de heren M. v. d. Schee, T. Ha- ge en K. van Ruiswijk. Het financieel verslag over 1960 gaf een batig saldo, mede dank zij de vele donateurs. De daarop aan sluitende begroting voor 1961 werd goed gekeurd. Voor de kaskontrole- commissie werden mej. M. Ribbens en de heer J. Kouijzer bereid ge vonden zich hier mes te belasten. Omtrent de medische sportkeu ring kon men nog geen nadere me dedeling doen, daar alle ledem nog niet getest waren. De junioren. vs, Zeer enthousiast werd het voor stel ontvangen tot het oprichten van een junioren twaalftal. De voorzitter liet hier geen gras over groeien en de heer M. v. d. Schee nam de training van de junioren op zich. Het betreft hier mei§jes en jongens van 11-15 jaar, die zich kunnen opgeven als junior-lid te gen een kontributie van 60 cent per maand. Bijzonderheden hieromtrent wér den in de rondvraag nader naar voren gebracht, alsmede een voor stel tot het organiseren van koh- taktavonden gedurende de wintéir- periodé: De voorzitter gaf de ver zekering dat dit besproken zal worden op de najaarsvergadering. Ingezonden mededeling Huizen bouwen Van papier. VELPON plakt 't Veel plezier Dure doekjes BRUSSEL, 12-4. Op een veiling van moderne schil derijen in Antwerpen is dinsdag een schilderij van Kees van Dongen voor meer dan een miljoen - zij het Belgische franken - ver kocht. Zijn doek „Ameri kaanse in Venetië" bracht iets meer dan 70.000 gulden op. Een ander werk, ,J)e Gondelier", ging van de hand voor 30.000 gulden. Met andere doeken waren de schilderijen van van Dongen afkomstig uit een particuliere verzameling. De „Amerikaanse in Vene tië" werd gekocht door een Londense kunsthandelaar. Denemarken getroffen door grote staking KOPENHAGEN, 12-4. In Dene marken is woensdag het grootste arbeidsconflict in deze eeuw uitge barsten, toen 135.000 metaalbewer kers, havenarbeiders, zeelieden en transportarbeiders het werk neer legden om aan eisen voor hogere lonen en betere sociale voorzienin gen kracht bij te zetten. In de ijzer- en metaalindustrie wordt voor 75 procent gestaakt, ter wijl de in- en uitvoerhandel vrij wel geheel stilligt. In het parlement heeft de oppo sitie een wetsvoorstel ingediend, waarin wordt geëist dat de staat ingrijpt in het geschil. De uit so ciaal-democraten en radicalen be staande regering heeft echter ver klaard, dat zij niet tussenbeide zal komen. - De kompetitie-wedstrijden be ginnen zaterdag a.s. reeds voor het eerste twaalftal en vrijdag 21 april voor het tweede. De voorzitter sloot de vergade ring met dankwoorden tot de schei dende sekretaresse en tot de heer M v. d. Schee die zich het afgelo pen jaar zeer verdienstelijk heeft gemaakt, en wenste de leden een goed en prettig seizoen toe. Een late 1-april grap AMSTERDAM, 12-4. Vanavond omstreeks kwart voor acht werd de Amsterdamse politie gewaarschuwd door een bewoner van de Ouder kerker dijk, die op een plek tegen over het Kalfje een doos had ge vonden. Deze was dichtgebonden met een lint, waarop stond te le zen: Levensgevaarlijkradio-ac tief". De politie nam geen risico en liet de dijk, waarop zich inmiddels talrijke nieuwsgierigen hadden ver zameld, afzetten. Enige leden van de A.B.C.-groep van de B.B., ge huld in asbestpakken, begaven zich naar de plek waar de doos lag. Voorzichtig stelden zij met geigertellers een onderzoek in. Toen bleek dat de tellers niet door sloegen, maakten zij de doos open en vonden daarin slechts een klein leeg kartonnen doosje. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Examens steno en machineschrijven Op de te Breda gehouden exa mens slaagden: Voor Stenografie de dames J. C. Janse en J. C. v. d. Linde, te Drei- schor. Voor het praktijkdiploma machi neschrijven: mej. P. J. van Strien te A. J.-polder en' de heren T. P. van 't Hof en M. M. van Steijn te Brouwershaven; mej. L. L. Vaane te Haamstede; mej.. T. C. Francke en P. W. R. Ringelberg, de heren J. Bóót en N. C. Rlngelberg en T. de Jonge te Kerkwerve; de heer M. v. d. Linde te Nieuwerkerk; de heer L. M. Braber te Renesse en de heren J. C. van Klinken, M, W. P. M. Koevoets, M. Oosse en M. Schouls te Zierikzee. Allen werden opgeleid door de heer K. Koetsdijk, Staétsgediplo- meerd leraar machineschrijven OOSTERLAND Stichting Kinderzorg De wekelijkse busjescollecte ten bate van de Stichting Kinderzorg te Middelburg bracht in het eerste kwartaal van 1961 de mooie som van f 100,41 op. Dit bedrag is in een kwartaal nog nimmer zo hoog geweest. De milde gevers en geef sters wordt hartelijk dank gebracht evenals de vier ijverige collectant- jes, die onder leiding van mevr. L. van 't 'Hoff-van der Maas iedere week met de busjes rondgaan. HAAMSTEDE „Witte van Haemstede" besluit tot lage stemming Het plan van de Kon. harmonie „Witte van Haemstede" (op de jaarvergadering in principe geno men) om van de hoge in de lage stemming over te gaan, heeft maan dagavond zijn volledig beslag ge kregen. Niemand van de aanwezige leden had enig bezwaar tegen deze in grijpende maatregel. De totale kosten zullen rond f 10.000 bedra gen, waarvan circa f 7000 ter be schikking staat. De rest moet bij elkaar gekregen worden door ren teloze voorschotten, zo mogelijk uit de burgerij, waarvan enkelen reeds het goede voorbeeld gaven. Als de nieuwe instrumenten zijn aange komen, zal het enige extra-repe tities kosten om vertrouwd te ra ken met het nieuwe materiaal,, en het spelen in een lagere stemming. De Koninklijke Harmonie „Witte van Haemstede" Maandagavond heeft bij' de ver deling van de bestuursfuncties voor de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" de heer B. Bossers voorlopig voor één jaar het voor zitterschap op zich genomen Vice- voorzitter wordt de heer H. P. Verton. Verder is nog besloten in ver band met het overgaan naar de lage stemming de pas aangeschafte dure instrumenten om te laten bouwen, wat weer een financieel voordeel betekent. SEROOSKERKE Laatste brok grond verkaveld Eén van de laatste werkzaam heden van dé Herverkaveling be stond in het behandelen van de grond, gelegen tussen de zuidzijde van het dorp en de delingsdijk. Ook hier zijn de laatste resten van de overstroming verdwenen. Ook de vuilnisbelt, die vanaf de de lingsdijk, een weinig fraai gezicht opleverde, is verdwenen. Mitsdien is een fraaier geheel verkregen. Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren Vanwege de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren werd in café Geluk alhier een aantal films vertoond, t.w. „Bij de Vogelwacht", „Ouderzorg onder de vogels" en „In vreemd water". Het niet tal rijk aanwezige publiek heeft ge noten van het gebodene, dat een prachtig inzicht gaf wat er leeft in de natuur en hoe het leeft. On nodig te zeggen dat bij een vol gende gelegenheid op meer publiek wordt gerekend. Enkele wegverbtedlngen Ten behoevo van het steeds toe nemend verkeer worden enkele wegverbredtngen aangebracht op de splitsing van de pronvinciale weg Haamstede-Renesse. Het ware te hopen dat de verbredingen in de praktijk dusdanige verbeteringen zullen blijken te zijn, dat ongeluk ken op deze plaats kunnen worden voorkomen. SPORT VOETBAL Ingelast 15 april 1961. Afd. Zeeland: Burgh IV- SINO- TO (3 30 uur, scheidsr. M. A. Fon- teine). Junioren; Zierikzee A I-Robur A I (3.15 uur,-, scheidsr.' W. J. v. d. Maas). Schoolvoetbal 1961 District Schouwen-Duiveland K.N.V.B. Wij vernemen dat de uitgestelde schoolvoetbalwedstrijden gespeeld zullen worden op zaterdagmorgen 15 april en zaterdagmorgen 22 april aanstaande. Zaterdagmorgen 15 april wordt gespeeld volgens het rooster van dinsdagmorgen 4 april 1,1. Zaterdagmorgen 22 april volgens het rooster van dinsdagmiddag 4 april 1.1. De wedstrijden vangen aan om 9 uur v.m. SCHAKEN De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Zierikzeese Schaakvereniging, welke dinsdag avond gespeeld werden zijn als volgt: Groep I: M. J. Enzlin-ir. J. J. Elzerman 0-1; A. J. Scheele-J. J. v. d. Ende 0-1; J. J. v. d. Ende-C. Nolet 1-0. Groep II: C. Veling-R. Huneman 1-0; H. Bevelander-C. Veling 0-1; M. M. de Raat-A. Kooy 1-0. Ingezonden mededeling Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen John Dykstra, een Nederlander van geboorte,, is als opvolger van Henry Ford de tweede benoemd tot president van de Ford Motor Company. Hij was vice-president en hoofd van de fabricage-afde ling. Verwachting tot vrijdagavond: Kans op enkele buien Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele buien; iets minder zacht; matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind. 14 april. Zon op 5.47, onder 19.35. Maan op 5.49, onder 18.41. Nieuwe maan: 15 april te 6.38. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 14 april 2.37 v.m. 15.19 n.m. BROUWERSHAVEN: 14 april 2.14 v.m. 14.36 n.m. Springtij: 17 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Over Schotland trok een de pressie naar het noordoosten, waar van het front vanochtend Neder land bereikte. Het erbij behorende regengebied was toen echter vrij wel verdwenen. Tegelijkertijd na derde een andere depressie, die ge vuld is met onstabiele lucht, in een langzaam tempo Ierland. Deze sto ring zal de kans op enkele buien later doen toenemen. Het wordt daarbij wat minder zacht. Scbeepvaarlbericbten Albireo, 11-4 van Hamburg naar Stettin, plm. 11-4 Brunsbüttel. Acmaea (t.), 11-4 te Genua. Bonita, 11-4 van New York naar Laceiba. Esso Amsterdam (t.), 12-4 dwars Wight naar Port Said. Esso Nederland (t.), 11-4 van Rot terdam naar Tripoli. Japara, 12-4 te Lorenzo Marqques. Korenia (t.), 11-4 van Mena naar Heysham. Kenia (t.), 11-4 van Rotterdam naar Stanlow. 17-jarige verdacht van brandstichting NIJMEGEN, 13-4. De recherche te Nijmegen heeft vandaag een 17- jarige jongen uit Nijmegen aange houden .Deze wordt ervan ver dacht brand te hebben gesticht in de nacht van 4 op 5 februari van dit jaar in de magazijnen van de „N.O.P.A.", de N.V. Exportpapier fabriek aan de Graafseweg te Nij megen. Bij deze brand werd voor drie- tot vierhonderdduizend gulden schade aangericht. De knaap bekende te genover de politie uit wraak ge handeld te hebben. Enige tijd ge leden was hij door de directie op staande voet ontslagen.. De jonge man is overgegeven aan de justitie in Arnhem GOES. De gemeenteraad krijgt een voorstel van b. en w. te behan delen tot geleidelijke invoering van de vijfdaagse werkweek. Dit komt neer op één vrije zaterdag per veer tien dagen en de invoering van de volledige vijfdaagse werkweek met ingang van 1 mei 1962. Afdeling Schouwen-Duiveland Vereniging is maar klein, maar van groot belang ZIERIKZEE. In het „Huis van Nassau" alhier werd woensdag avond jl. een algemene vergade ring gehouden van de V.P.Z., afde ling Schouwen-Duiveland, onder voorzitterschap van de heer C. S. Coomans. De voorzitter sprak in zijn openingswoord' zijn spijt uit over de geringe opkomst van de leden. De vereniging werkt toch in het belang van de bedrijven van de leden, die hierbij de V.P.Z. dan toch volop zouden moeten steunen. Al is de afdeling klein (46 leden), toch meende de voorzitter dat veel bereikt kan worden als men de handen ineenslaat. Vooral vandaag de dag kan de vereniging van groot belang zijn, vooral voor de kleine bedrijven, zoals die op Schouwen- Duiveland toch vooral voorkomen. Tegenwoordig kost het in het klei ne pluim veebedrijf nogal eens moeite het hoofd boven water te houden. D© grote kapitaalkrachtige en gespecialiseerde bedrijven heb ben uiteraard een voorsprong. Juist daarom achtte de Voorzitter het van gróót belang de kleine bedrijf jes bij elkaar te houden, gédachtig aan het „eendracht maakt macht". Voorts memoreerde de voorzitter dat hét pluimveejaar 1960 niet on gunstig is geweest. Al waren de prijzen in het begin van het jaar zeer laag, geleidelijk aan worden ze opgetrokken, zodat het nog lo nend was om kippen te houden. De georganiseerde cursus had een goed verloop en 13 diploma's kon den worden uitgereikt. Jaarrekening en jaarverslag werden hierna vastgesteld. De voorzitter bracht dank aan de se cretaris, de heer Joh. Schouls, voor zijn vele goede diensten in het af gelopen jaar aan de vereniging be wezen. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende voorzitter, de heer C. S. Coomans, herkozen met meer- derheid van stemmen. Voorts werd besloten te trachten het vergade- ringbezoek te stimuleren door het bieden van een attractie, in de vorm van bijv. een lezing met kleu rendia's. Alle aanwezigen waren er voor een excursie te houden. De gedachten gaan hierbij uit naar een bezoek aan enkele grote bedrijven in Brabant en Limburg, waar op pluimvceteeltgebied andere syste men worden toegepast dan op Schouwen-Duiveland. Nadat bij de rondvraag een vraag van de heer Tanis.uit Nieuwerkerk over het al of niet knoppen van kuikens wès behandeld sloot de voorzitter deze vergadering met het uitspreken van de wens dat het pluimveejaar 1961 gunstig zal mo gen zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2