zijn uw vloeren wel bestand tegen 5120 voetstappen per dag? Overdenking Tijdelijk extra ONZE PUZZELRUBRIEK sVi. ,s v:. ff dit doet PELI zelfglanzende was! Geeft vanzelf een prachtige warm-zachte glans, dus in- en uitwrijven overbodig! Ernstig ongeluk bij Maasbracht V.S. houden het op de NAVO voordeel uw waardebon h 200 cc flacon 1 »n Erdel Fodukt Ideaal voor linoleum, vinyl, plastic, rubber, zeil, geverfde en geverniste vloeren enz. v 57. Zodra Macduff en zijn knecht in de beboste heuvels ver dwenen zijn, wendt Aram zich tot de oude boer. „Vertel eens gauw, waar woont die Macduff?" vraagt hij. „Een uur rijden hiervan daan, Sir", zegt de boer met een angstig gezicht. „Hij woont in een grote oude hoeveHij is de rijkste man van het hele dal U mag wel voor hem oppassen". „Ik durf er om te wedden, dat hij meer weet van die brand, die het huisje van je dochter verwoest heeft", zegt Aram peinzend. „Maar dat heeft het monster van Loch-Ness immers gedaan?" werpt de oude man tegen. „Ik geloof er niets van", verklaart Aram. De oplossing van de paaspuzzel luidt als volgt: Horizontaal: 2. n.a.v.; 4. pasen; 6. spa; 7. nul; 9. 1.1.; 10. rat; 11. on; 13. sound; 15. iepen; 17. tweedelig; 18. een; 19. lik; 20. set; 23. ven; 26. TWIJFEL Zalig zij die niet gezien hebben en toch geloven. Thomas staat onder ons bekend als de grote twijfelaar. De uitdruk king „ongelovige Thomas" is alge meen bekend. Wij hebben over 't algemeen de neiging deze discipel fel te veroordelen. Is dat nu wel juist? Zijn mede-discipelen hebben •hert in elk geval niet gedaan. Inte gendeel,, zij hebben alles gepro beerd om hun vriend te helpen. Zij zagen dat hij in nood verkeer de. Met verwijten bereik je niets bij de twijfelende mens. Daarmee duw je hem nog meer terug in zijn isolement, terwijl hij het juist no dig heeft dat wij proberen hem te bevrijden uit die gedachtencirkel, waarbij alles dtaait om dat grote verdriet, dat in z'n leven is geko men. De Here Jezus maakt de twijfe laar evenmin een verwijt. Hij komt Thomas tegemoet in zijn nood. Hij wilde graag de bewijzen zien van de opstanding van de Here Jezus. Welnu, hier zijn ze. De tekenen van de spijkers dn Zijn handen, de wond van de speer in Zijn zijde. Thomas mag er niet aan twijfelen: De Here Jezus heeft de dood over wonnen. Dan blijkt dat Thomas' twijfel geen ongeloof is geweest. Spontaan klinkt zijn belijdenis: Mijn Here en mijn God. Thomas wil maar wat graag in de Here Jezus geloven. Hij vertrouwt zich zonder enige aarze ling aan de Here Jezus toe. Neen, niet alleen nu, nu Hij Hem ziet, maar voor altijd, ook voor de on zichtbare toekomst. Hij wil en zal ook het niet zien en geloven in practijk brengen, met deze Here Jezus durft hij dat best aan. We mogen Thomas wel dankbaar zijn voor zijn kritische houding te genover de opstanding van de Here Jezus. Want nu hebben wij een duide lijk getuigenis van de overwinning van de Here Jezus op de dood. Een getuigenis dat ons te hulp komt in uren van twijfel, als de donkere wolken zich samenspannen boven ons leven. Als we niet meer weten hoe we verder moeten. Als het ons allemaal te veel wordt en we niet meer weten waar we aan toe zijn. Wel, dat wordt ons hier nu duide lijk gemaakt, dan zijn we toe aan het niet zien en toch geloven. Ge loven in de Here Jezus, de levende Here, die het wèl ziet, Die wèl weet hoe het verder moet. We kunnen ons rustig toevertrouwen aan Hem, Die aan het kruis gestorven is voor onze schuld en weer is opgestaan. Mijn Here en mijn God. Scharendijke. T. K. rue; 29. ans; 32. petten; 34. rio; 36. stroop; 38. en; 39. erker; 41. fraai; 43. k.l.; 44. kit; 45. l.is.; 46. l.o.; 48. niets; 51. blaam; 53. et; 54. ek ster; 56. eil; 58. agenda; 60. net; 61. raf; 62. ore; 63. ten; 64. psalm; 68. orgel; 73. tetra; 75. arena; 76. amsterdam; 77. fles; 78. aast; 79. noteert; 82. les. Verticaal: 1. ras; 2. naarden; 3. ven tiel; 4. p.p.; 5. nu; 6. sluwe; 8. lopik; 9. lot; 12. neg; 14 nee; 16. eli; 20. spellen; 21. een; 22. t.t.; 23. vertier; 24. enk.; 25. pi; 27. u.s.a.; 28. etalage; 29. a.o.; 30. nok; 31. splijten; 33. teint; 34. r.r.; 35. of; 37. ritme; 40. ent; 42. rol; 47. oke; 49. era; 50. si; 51. bl; 52. aar; 53. ode 55. st; 57. eg; 59. n.t.; 64. pe; 65. stal 66. armon; 67. lasso; 69. radar; 70. graat; 71. eems; 72. l.n.; 74. meteen; 80. tl.; 81. es. PREDIKBEURTEN voor zondag 9 april 1961 Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur (Bed. H. D.) en 7 uur ds. Bezemer. Gast- huiskerk: 9.30 en 7 uur ds. Assen dorp. Kerkwerve: 9.30 uur ds. v. d. Ban. Serooskerke: 2.30 uur ds. Boer (Viering H. A.). Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 7 uur ds. van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. van Liere. Eikerzee: (Scharendijke) 11 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. C. Metselaar, Goes. Zonnemaire: 9.30 uur ds. van Liere. Noordgouwe: 10 uur ds. Duvekot (Bed. H. A.). Dreischor: 10 uur vic. Keiling. Ouwerkerk: 11 uur ds. Assendorp. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur (jeugddienst) ds. A. Groot, Scheveningen. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Metselaar. Bruinisse: 10 uur (Bed. H. A.) en 5 uur (Bed. H.D.) ds. Goudzwaard. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur en 5 uur: ds. J. v. d. Leek, Kapelle-Biezelinge. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Boer- ma (Viering H. A.). Renesse: 7.30 uur ds. Kamper. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. N. Elgersma, Leek. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Tiemersma, 5 uur dr. Bec ker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. W. C. P. den Boer, Uithuizen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Chr. Wielemaker, Loosdrecht (Bed. H. A. en dankzegging). Anna- Jaco- bapolder: 10 en 2.30 uur ds. Haver kamp. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 uur en 2.30 uur prof. J. Kamphuis, Kampen. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur en 6 uur: ds. v. d. Klis (Bed. H. A. en Dankzegging) Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. P. de - "Oor dl,,.. 'v*AT be t* V* i u*liV V J O 2C JA, daartegen zijn uw vloeren wel degelijk bestand, mits u Peli zelf- glanzende was gebruikt. Deze nieuwe was bedekt de vloer met een haarfijne 'film', die volkomen bescherming geeft. Stof en vuil kunnen niet In dringen, kunt u zo wegvegen. Bovendien met Peli zelfglanzende was vanzelf een prachtige warm-zachte glans, dus in- en uitwrijven over bodig. Wat 'n fantastisch voordeel! Nu eindelijk zonder moeite de mooi ste glans die langer blijft. De moderne huisvrouw èist daarom Peli zelfglan zende was. Gewone was heeft afge daan! Ideaal voor linoleum, vinyl, plastic, rubber, zeil, geverfde en geverniste vloeren enz. Overtuig u zelf. Vraag gratis monster aan Erdal-fabrleken, afd. Voorlichting, Amersfoort. Doe 't vandaag nog, Peli zelfglanzende was is fantastisch goed. Smit, Soestdijk. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. de Smit. Nieu werkerk: 10 u. godsdienstoefeping, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 uur en 2.30 uur: leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur en 2.30 uur: leesdienst. Oosterland: 10 uur, 2.30 uur en 6 uur: lees dienst. Sint Philipsland: 9.30 uur, 2.30 uur en 6 uur: leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 uur, 2 uur en 6 uur: leesdienst. Renesse: 10 uur en 2.30 uur: leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 uur en 2.45 uur: leesdienst. Brui nisse: 10 uur en 5 uur: leesdienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30 uur, 2 uur Ên.6 uur: leesdienst. Bruinisse: 10.uur en 5 uur: leesdienst. Sint Phiïips- Iand: 9.30 uur, 2.30 uur en 6 uur: ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur: heiligingsdienst; 12 uur: jeugdsamenkomst; 7.30 uur: verlossingssamenkomst. Godsdienstoefeningen R.K. Kerk Zierikzee: Zondag de H.H. Missen te 7.15 uur en 10 uur; het Lof te 19 uur. In de week de H.H. Missen te 7 uur (of 7.15 uur) en te 7.30 uur (of 8 uur). Zaterdag te 19.15 uur het Marialof. Haamstede: zondag de H. Mis te 9 uur. -KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vie. R. Crouwel, Utrecht. Beroepen door de Gen. Syn. als pred. voor buitgew. werkzaamhe den (stafmedewerker „Kerk en Wereld" te Driebergen): T. Poot,, Middelharnis; te Nieuwland-Oos- terwijk: J. T. Doornenbal, Oene; te Zuiliohem-Nieuwaal: W. Vroegin- dewey, Bleiswij k; te Almen (toez.): A. van Roont Pijnacker. Aangenomen naar Bergen (N.H.) (toez): D. Visser, Zaandam; naar Den Andel (Gron.) (toez.): G. W. Santman, vic. te Amersfoort. Bedankt voor 's-Gravenhage (wijkgem. 31-32): A. van Es, Hen gelo (O.). Ger. Kerk en Beroepen te Berlikum: H. K. Poelman AznArnemuiden; te IJmuid'en: B. G. de Valk, Heeren veen. Aangenomen naar Amsterdam- Slotervaart-Osdorp: J. G. Marseille te Groningen-Noord; naar Mel bourne (Australië) (Ref. Churches): T. J. Hagen,, Deventer; naar Roo- deschool: kand. P. C. Koster, Per nis, die bedankte voor Giessen- Rijswijk (N.Br.), Sint Jacobi-Pa- rochie en voor Zuid-Beijerland. Bedankt voor Bolnes: J. Wessel, Rotterd am-Feyenoord'. Ger. Gemeenten Beroepen te Leiden: A. Vergunst, Rotterdam-Centrum. Bedankt voor Zaandam: P. Hon- koop, Yerseke. WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 8-9 april: P. W. J. Vogelaar, tel. 01110-2280. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 8-9 april: W. Terp stra, Brouwershaven. Tel. 01119- 280. WEEKEINDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 8-9 april: C. J. H. Scheuerman, Zierikzee. Tel. 01110- Vier doden MAASBRACHT, 6-4. Om kwart voor tien donderdagmorgen is op de rijksweg E-9 in Maasbracht-St. Joost een auto-ongeluk gebeurd waarbij vier mensen om het leven zijn gekomen. Een Volkswagen, komende uit de richting Maasbracht is frontaal in botsing gekomen met een Duitse trai'lep, komende uit de richting Roermond. De personenwagen kwam uit een file juist op het mo ment dat de trailer naderd© en reed er in volle vaart tegenop. De bestuurder van de trailer trachtte nog naar rechts uit te wijken, doch een botsing was niet te voorkomen. De personenauto werd verpletterd. De bestuurder werd er uit geslin gerd' en kwam onder de wagen te recht. Hij, zijn vrouw en twee kin deren werden allen gedood. De twee inzittenden van de Duitse trailer raakten beklemd. De chauffeur kon onmiddellijk be vrijd worden, doch de tweede in zittende zat bekneld met zijn hand onder de cabine, waar hij uit was gevallen. De trailer bestaat uit twee tanks. De eerste daarvan is half gekan teld. Het verkeer ter plaatse werd gestremd en er bestond brandge vaar, aangezien er zuur uit de tanks over het rijwielpad stroomde. Vader doodt twee kinderen en zichzelf ANTWERPEN, 6-4. In het Bel gische dorp Boeghout bij' Antwer pen heeft een vader zijn twee jonge kinderen en zichzelf van het levén beroofd door gasverstikking. De moeder van de twee kinderen, zoontjes van twee en vier jaar, had omgang met een buurman. Voordat hij zijn daad pleegde, had ds 27-jarige J. Vanelslander een waarschuwing op de voordeur van zijn woning aangeplakt waarop stond: „Opgepast, gas, brandge vaar. Niet bellen". Uit het onderzoek is gebleken, dat de kinderen naar bed waren gebracht en dat de dader, na de gaskraan te hebben opengedraaid, eveneens naar bed is gegaan. De politie was gewaarschuwd door de echtgenote van de buur man, waarmee de moeder van de twee kinderen vriendschap had ge sloten. PARIJS, 6-4. De Amerikaanse vice-president Lyndon B. Johnson, die ter gelegenheid van het tien jarig bestaan donderdag, een be zoek aan SHAPE, het hoofdkwar tier der geallieerde strijdkrachten in Europa, nabij Parijs heeft ge bracht, heeft in een door hem ge houden redevoering gezegd, dat de Verenigde Staten alles wat in hun vermogen ligt willen doen om de kracht en eenheid van de Noord- Atlantische Gemeenschap te ver groten. Het is voor de Verenigde Staten van het grootste belang om deze coalitie te behouden en te versterken, zowel wat betreft haar samenhang en kracht binnen het Atlantisch gebied als haar vermo gen tot constructief optreden bui ten dat gebied. Indien deze samenhang en dit vermogen willen worden vergroot zullen krachtige maatregelen no dig zijn op politiek, militair en economisch gebied, aldus vice- president Johnson. HET RAADSEL VAN LOCH-NESS „Het zou me niet verbazen, als je schoonzoon, die zo spoorloos ver dwenen is, op de hoeve van Macduff gevangen zit! Wil je ons er heen brengen?" Even aarzelt de oude man. dan knikt hij instem mend. Een half uur later zitten Aram, Agua, Sir John en do oude boer al in het zadel. „Wees voorzichtig met de Macduff, Aram", waar schuwt de dikke monnik, die hen bij de kloosterpoort uitgeleide t, doet. „Je weet, hoe hij mij zonder pardon met zijn stok neersloeg, gisteravondHet is een gevaarlijk heerschap!" „We zullen voor zichtig te werk gaan, broeder", belooft Aram. Dan geeft hij zijn paard de sporen en rijdt met zijn vrienden het donkere bospad op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 6