RADIO v. d. BERGE nieuw Royco Royco Een rustige regenachtige Paasweek ZIERIKZEE door Royco's opzienbarende OTDCii^Sini vinding Uw soep voortaan wonderlijk vers en soepen natuurlijk van smaak! F": Is" een wonder van smaak voor Uw lekkerste soep ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 6 APRIL 1961 No. 18951 Weinig toeristen De Prins naar Kennedy? Korter werken bij N.S. Langer t.v. De traditionele Paasdrukte is dit jaar wel tegengevallen. Over het algemeen was er nog niet de helft van het aantal vreemdelingen dat in vorige jaren ons lancf bezocht. De oorzaak hiervan is gelegen in twee factoren, namelijk de zeer vroege datum waarop dit jaar Pa sen viel en het wel bijzonder slech te iveer. Amsterdam bleek ongeveer 65 pet. van het bezoek van vorige ja ren te hebben geregistreerd. Het viel wel op, dat er dit jaar meer Fransen waren dan anders. Toch heeft men in de grote ste den, zoals gebruikelijk de provin ciale V.V.V.'s en de particuliere logiesdienst in moeten schakelen, want tenslotte waren de hotels niet bij machte de gasten op te nemen. Zo waren in Rotterdam reeds voor de Pasen alle hotels volledig bezet. Ook de Waddeneilanden kregen hun deel van de Paasdrukte. Zo zag Texel een stroom van omstreeks 4000 gasten binnenkomen, Vlieland nam er 1300 voor zijn rekening, Terschelling 3300, Ameland zo'n 3000 en zelfs het kleine Schiermon nikoog zag ruim 1000 toeristen ko men. Gezien het slechte weer mocht men over het bezoek zeker nog niet klagenmaar het lag toch aanmer kelijk lager dan in vorige jaren. PRINS BERNHARD NAAR KENNEDY? In goedingelichte kringen te Washington acht men het mogelijk, dat prins Bernhard omstreeks eind mei een bezoek zal brengen aan president Kennedy. Een ontmoeting is nog niet voor bereid, maar de prins zal op of om streeks 28 mei, na afloop van de Bilderberg-conferentie in Ottaiua, in de V.S. zijn. Kennedy zal dan nog niet naar Parijs zijn vertrok ken, waar hij op 21 mei moet zijn. Tijdens het bezoek dat de Ne derlandse minister van buitenland se zaken op 10 en 11 april aan Was hington zal brengen, zal mr. Luns waarschijnlijk de gelegenheid heb ben met president Kennedy ver scheidene kwesties te bespreken. Men noemt in dit verband: de lan dingsrechten voor de K.L M. in Ca- lifornië; de situatie in het verre oosten, vooral in betrekking tot Nieuw-Guineade N.A.T.O. en de economische blokvorming in Europa. KORTER WERKEN BIJ N.S. Wanneer het college van Rijks bemiddelaars zich met het voorstel van de Stichting van de Arbeid be treffende verkorting van de ar beidstijd kan verenigen gaat een deel van het personeel van de Ne derlandse Spoorwegen op 28 mei reeds korter werken. De situatie was zo, dat de vak bonden de arbeidstijdverkorting met de zomerdienstregeling wilden zien ingaan, terwijl de directie de ze wilde laten ingaan met de win ter dienst 1961-62. Thans heeft de Stichting van de Arbeid zich verenigd met een tus senvoorstel waarbij voor een deel van het personeel de arbeidstijd met ingang van 28 mei op 46Vi uur wordt gebracht. Het rijdend per soneel en anderen, die onmiddel lijk bij de exploitatie betrokken zijn, behouden voorlopig de 48- urige werkweek, met compensatie in een andere vorm, waarbij de vakbonden aan vrije dagen denken. Op 1 oktober wordt dan voor het gehele personeel de 45-urige werk week ingevoerd, mits het college van Rijksbemiddelaars en de mi nister van verkeer en waterstaat, zich met het advies kunnen ver enigen. 1 OKTOBER LANGER T.V. De Nederlandse televisiekijkers zullen na 1 oktober reeds om half ocht Nederlandse programma's op hun beeldscherm kunnen zien. Het eerder aanvangen van de te levisie-uitzendingen is de belang rijkste konsekwentie van de vier uur zendtijduitbreiding, die de Ne derlandse televisie per 1 oktober krijgt toegewezen. LAND- EN TUINBOUW Appels naar Frankrijk DEN HAAG. Dc Franse autori teiten hebben bekend gemaakt dat zij gedurende de periode 1 april- 31 mei de invoer van appels o.a. uit Nederland onbeperkt zullen toestaan. De laatste weken werden er van uit ons land ook reeds heel wat appels naar Frankrijk verladen, maar deze export geschiedde op speciale invoervergunningen op grond van een contingent van 30 duizend ton appels, dat Frankrijk had' beschikbaar gesteld voor in voer. Na 1 april zal de appeluitvoer uit ons land naar Frankrijk dus on beperkt plaats kunnen vinden. Verwacht wordt dat er voor de beste rassen en kwaliteiten wel af zetmogelijkheden zullen zijn op de Franse markt en met name in Pa rijs. Vooral Golden Delicious is al tijd zeer gevraagd voor dit land. MMS»»»»» Voor LANDBOUW EN VEETEELT Fokprestaties van een vijftal Zeeuwse K.I.-s tieren Voor het verkrijgen van een in zicht in de fokkerij van de Zeeuw se K I.-s'tieren worden op gezette tijden afstammelingen'keuringenge houden Het volgen van deze keu ringen van fokkerszijde is bijzon der nuttig. Immers, van de keuze in het gebruik van de stieren hangt in de fokkerij zoveel af. Een afstammelingenkeuring is in tegenstelling tot een fokveedag geen show waar de dieren "gerang schikt worden op volgorde van type en kwaliteit, maar een vertoning van een ongeselecteerde groep af stammelingen van één stief. Getracht wordt hiervoor een groep van 50 nakomelingen bijeen te brengen. Voor d© jongere stieren wordt bij het voorlopig onderzoek, indien onvoldoende nakomelingen beschikbaar zijn, wel met een ge ringer aantal volstaan. Het is im mers noodzakelijk zo spoedig mo gelijk een inzicht te krijgen in de verwerving van de jongere stieren. Dit voorjaar zullen de stieren Dr. Lente's Verwachting,. Ornea Adolf en Roorda Wietse van de K.I.-ver eniging Walcheren en Mercedes en Edzard van de K.I.-vereniging Schouwen-Duiveland op hun exte- rieurvererving onderzocht worden. Voor de K.I.-vereniging Schou wen-Duiveland zal dit plaats vin den op vrijdag 14 april a.s. om 9.30 uur v.m. op het bedrijf van de heer E. Verburg te Noordgouwe. Ter verruiming van het zo nood zakelijke inzicht van de fokpresta ties der K.I.-stieren geven wij de fokkers in overweging deze keu ringen te bezoeken. Openbare bekendmaking Het hoofd van het gemeentebe stuur van Zierikzse maakt bekend, dat het door de raad dezer ge meente in zijn vergadering van 28 maart 1961 vastgestelde plan tot herziening van het uitbreidings plan in onderdelen dezer gemeente met de daarbij behorende bebou wingsvoorschriften in een uitvoeri ge kaart uitgewerkt ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 7 april tot en met 20 april 1961. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben ge wend, kunnen hun bezwaren tegen het plan met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land tot en met 2 juni 1961. Zierikzee, 6 april 1961. He't hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. Contactavond afdeling Renesse Verbond voor veilig verkeer Uitreiking diploma's aan geslaagden verkeerscursus In het Dorpshuis organiseerde vorige week de afd. Renesse e.o. van het Verbond voor Veilig Ver keer een contactavond, waaraan werd medegewerkt door de Philips filmcentrale en de filmcentrale van het Vefbond voor Veilig Verkeer. De avond werd geopend door de voorzitter van de afd., mr. G. F. Lunsingh Tonckens, met een woord van welkom, waarin hij bijzonder betrok de districtsbestuurder de heer Borrie uit Goes en de kan tonrechter mr. E. W. van Vloten. Door onvoorziene omstandigheden moest het plaatselijke fanfarecorps „Luctor et Emergo" van haar me dewerking op deze avond afzien. Als eerste film werd vertoond de nieuwe aanwinst van het Verbond voor Veilig Verkeer, welke film een duidelijk beeld gaf van vele verkeers-technische problemen, die kunnen ontstaan wanneer men niet is geconcentreerd, te hard of te zacht rijdt enz. Nadat nog een film was vertoond van Philips over de ontwikkeling van berichtgeving (telefoon,, radio en televisie), werd overgegaan tot het uitreiken van de diploma's van de onlangs ge houden verkeerscursus, onder lei ding van de wachtmeester le klas der rijkspolitie J. Lindhout. De geslaagden Met een toepasselijk woord over handigde mr. G. F. Lunsingh Tonc kens aan de geslaagden het diplo ma en het speldje van het Verbond. De volgende personen slaagden voor het> examen: de heren H. A. de Roo; J. C. Koster; M. J. Moer land; Joh. Beije; S. Rosmolen; D. A. Giljam; P. Duson; D. Viergever; mevr. A. den Boer-v. d. Weele; mevr. J. J. de Feiter-Steeniand; mevr. A. W. de Korte-Wal hout.' Met lof slaagden mevr. E. Willem- se-Dekker; mevr. W. P. Veefhoek- Remeeus; mevr. A. T. Wandel- Wedinewski en de heren B. Th. de Veth en C. W. Bakker. De districtsbestuurder, de heer Borrie, 'hield hierna een korte toe spraak, waarbij hij o.m. de activi teit van de afd. Renesse prees en vertoonde vervolgens een aantal dia's van verkeersongevallen, waar bij sterk de nadruk werd gelegd op het vaak ontverantwoordelijk deelnemen aan het verkeer door de jeugd. Na de pauze werd nog een twee tal films van de Philips filmcen trale vertoond, waarna mr. G. F. Lunsingh Tonckens aan het slot woorden van dank sprak tot de verschillende medewerkers en de aanwezigen. In de koelkamer van een sla gerij in Gordola in zuid-Zwitser land zijn zaterdagochtend de stof felijke resten van twee kinderen van de slager gevonden, die sinds de vorige middag werden vermist. De kinderen - twee jongens van zes en vief jaar - waren kennelijk in de koelruimte gaan spelen, toen de deur achter hen in het slot viel. HET RAADSEL VAN LOCH-NESS -v j&i Royco houdt de natuur voor U vast. Inde keuken merkt Uhetal... die kleur! Feestelijk fris. Die geur! Opwekkend pittig. En nu aan tafel: proef... hoe wonderlijk vers en natuurlijk van smaak. Door deze nieuwe vinding - voor 't eerst toegepast in Royco groente- en kippesoep - serveert U de fijnste soep. Wat doet Royco's vriesvers-vinding? Groente en vlees bevatten 50-80% water. Royco vriest dat eruit. Geur, kleuren smaak blijven daardoor volmaakt bewaard. Royco's eigen compositie - die verfijnde samenvoeging van zeldzame kruiden, primeurgroenten, mals vlees - komt nu beter uit dan ooit te voren. Neem de „proef op de tong". Leg een stukje „vriesvers"-groente op Uw tong. Even wachten en dan: Die smaak! Volkomen vers en natuurlijk. Roy IQ4.230.240.65 56. Ruggelings en met een plons ^lsof er een schip van stapel loopt, tuimelt Areums reusachtige tegenstander in .het koude water van Loch-Ness. „Schurk!" brult Macduff en met een dreigend op geheven stok komt hij op Aram toelopen. Maar dan springt plotse ling Sir John Applcblossom naar voren. „Halt, oude kribbebijter!" snauwt hij de woedende grijsaard toe. „Geen stap verder en laat die stok maar rusten!" En waarschuwend prikt hij de punt van zijn zwaard in de lange zilverwitte baard van Macduff. Blazend en proestend van benauwdheid duikt de reus als een druipende zeegod uit het ondiepe oeverwater op. „Kijk toch eens, makkers!" giert Agua, die naast Aram aan de kant staatDaar hebben we dan eindelijk het monster van Loch-Ness, dat zijn ver schrikkelijke kop uit de golven steekt. Pas op, hij komt aan land!" „Kom mee, Walter, we gaan naar huis", gromt Macduff als de reus 'druipend aan land krabbelt. „Maar jullie spreek ik nog nader", schreeuwt hij dreigend tot Aram en Sir John. „Macduff laat zich niet dwarsbomen!" En zwaaiend met zijn wandelstok verdwijnt de oude Schot met zijn knecht in het nachtelijk duister.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 9