ARIANE SUPERLUXE Op 15 april viert de vereniging het 50-jarig bestaan winst aan vermogen lo brandstofbesparing RUSH SUPER Kennedy en MacMillan namen NAVO-problematiek door Tijdelijke afsluiting van Scheepstimmerdijk deed automobilisten dwalen V.V.V. „RENESSE VOORUIT" Vooruitzichten voor 1961 zijn gunstig De Vereniging voor vreemdelin genverkeer „Renesse Vooruit" hield onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer M. C. van den Bout, de algemene jaarvergadering in hotel „De Wereld" te Renesse. Op deze belangrijke vergadering werd het programma van de vie ring van het 50-jarig bestaan der vereniging doorgepraat. Dit jubi leum valt op 15 april a.s. Op de datum der jubileumvier- ring wordt den genodigden in het „Wapen van Zeeland" een koffie tafel aangeboden, 's Avonds zal ln het dorpshuis een cabaretgezel schap optreden, gratis toegankelijk voor de leden en hun dames. De uitgaven voor deze dag zijn be groot op plm. f 1000, voor welk be drag uit de reserve kan worden geput. De vergadering kon zich met de plannen verenigen en machtigde het bestuur de voorbe reidingen uit te werken. Het natuurbad Het bestuur van de Stichting Renesse bleek nog niet te hebben gereageerd op een eerder door het V.V.V.-Jbestuur gedaan verzoek om een exploitatie- en begrotingsnota van het natuurbad, daar V.V.V. gaarne zou zien dat dit bad zo spoedig mogelijk in gebruik wordt genomen. Ter zake is een schrijven uitgegaan aan b. en w. van Wester- schouwen. In het antwoord van het college werd verwezen naar de Stichting Renesse. De voorzitter betreurde de vertragende gang van zaken en vreesde dat er voor het komend seizoen wel niets meer van terecht zal komen. De gemeente Westerschouwen stelt f 0,05 per inwoner beschikbaar voor de actie: „Opgeruimd staat netjes". B. en w. achten het evenwel niet nood zakelijk hiervoor een commissie in het leven te roepen. Wel wordt er bij de winkeliers op aangedrongen papiermanden bij hun zaken te plaatsen. Van gemeentewege zullen bij de banken op het Dorpsplein papiermanden worden geplaatst. De gemeentewerklieden zullen - in het seizoen - twee maal in de week losse papieren opruimen. Klachten over verhuurbedrijven De heer N. Dalebout vroeg naar ernstige klachten* die bij het be stuur zijn binnengekomen over verhuurbedrijven. Spr. informeer de naar de resultaten van het con tact, dat hierover met de provin ciale V.V.V. is opgenomen. De voorzitter vond hierover niets bij de stukken liggen. In antwoord op een vraag van de heer L. C. Hoo- gerhuis merkte de voorzitter op dat een onderzoek naar de ge grondheid der klachten niet op de weg van V.V.V. ligt. De vergade ring bleek de mening toegedaan dat V.V.V. de desbetreffende per- soon(onen) in kennis moet stellen van de geaardheid der klachten die tegen hem(n) zijn ingediend. De klachten bleken niet kampeerter reinen te betreffen. De jaarverslagen Uit het jaarverslag van de secre taresse mevr. Borgmeij er-Mater (door ziekte verhinderd aanwezig te zijn), werd vermeld dat Renesse zich in 1960 weer in een grote be langstelling van vreemdelingen heeft mogen verheugen. Alleen de kampeerders vertrokken wat eer der in verband met de weersom standigheden. De contributieverho ging werd een succes. Regelmatig melden zich nog nieuwe leden aan; enkelen 'bedankten. Vijftienhonderd verhuurlijsten werden verzonden aan partikulieren en aan verschil lende V.V.V.-bureaux. De vooruit zichten voor 1961 zijn gunstig. De vakantiespreiding is nog geen suc ces. De penningmeester de heer J. P. Berrevoets kon een batig saldo melden. In de najaarsvergadering zal over de rekening worden ge rapporteerd. De begroting van de Attraktie- commissie sluit met aan inkomsten en uitgaven f 2650. De algemene begroting werd met aan inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 3820 goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden de heren J. H. Braber en J. L. Prummel werden herkozen. Tot leden van de kascommissie werden benoem^ de heren W. Lemsom, N. Dalebout en J. de Wit. De rondvraag Bij de rondvraag bracht de heer L. C. Hoogerhuis naar voren dat de verhuurlijst ieder jaar te laat verschijnt. Naar zijn mening moest dit op 1 januari plaats vinden. De heer J. v. d. Werf zei dat dit komt door de boot- en busdiensten van de R.T.M., die niet eerder kunnen worden gepubliceerd. Hierbij werd er evenwel op gewezen dat zulks niet de schuld is van de R.T.M. De vergadering vond het cliché van de evenementenlijst niet bij zonder geslaagd en besloten werd dit dan ook niet te aanvaarden. De heer W. Lemsom wees op de laksheid van de leden die verzui men de secretaris mede te delen over welke periode zij hebben ver huurd. Op het V.V.V.-bureau heeft men dan ook ln het geheel geen overzicht waar men de mensen die om plaats komen vragen heen moet sturen, terwijl de desbetreffende personen dikwijls nog eens onnodig lastig worden gevallen. Door ver schillende leden werd op deze gang van zaken nog kritiek geleverd. Zeer scherpe kritiek werd ook door de heer W Lemsom geleverd op de ontstane situatie te Renesse, waar bij vreemdelingen worden aange sproken, zelfs wanneer deze met een ander in gesprek zijn, om deze elders onderdak te verschaffen. Verschillend leden spraken hier hun verontrusting over uit en von den dit meer dan erg. De voorzitter zegde toe dat onderzocht zal wor den wat hier mogelijk tegen kan worden gedaan. De heer N. Dale bout wees op enkele vergissingen op de situatiekaart van Renesse in de nieuwe verhuurlijst. De heer L. C. Hoogerhuis stelde voor ook niet leden eens een verhuurlijst te ge ven,, waarbij zij dan kunnen zien wat voor de leden wordt gedaan. De heer W. Lemsom wilde aan het begin van Renesse een bord zien geplaatst, dat aangeeft waar het V.V.V.-kantoor is, terwijl hij ver der in de telefoongids achter het nummer van mevr. Borgmeij er graag zag geplaatst: Bureau V.V.V. De voorzitter zegde toe dit aan de P.T.T. te zullen doorgeven. De voorzitter hield hierna nog een pleidooi voor het behoud van het natuurschoon in de Westhoek. Niet al te lichtvaardig moet men tot op offeringen overgaan terwille van het verkeer en tot ontsluiting van bepaalde gebieden. Met de beste wensen voor het komende seizoen sloot de voorzitter hierna de ver gadering. De voorzitter, de heer J. Steven- se, was door ziekte niet aanwezig. Hem werd - evenals de secreta resse - een spoedig herstel toege wenst. Ingezonden mededeling fcrf /ES OLIEVERVERSEN OM DE 4.000 KM met de nieuwe motor: 5x gelagerde krukas van f 7.995.- af bij onderstaande Simca dealers SIMCA AXEL - Automobielbedrijf Garage Cito - 01155-651 SIMCA BIERVLIET - Garage Vervaet - 01152-400 SIMCA RENESSE - Firma W. Gilyamse 01116-370 SIMCA VLISSINGEN - Garage Paul Kruger -01184-2008 Ook kwestie van „zes" en „zeven" aan de orde WASHINGTON, 6-4. Van gezag- hebbende zjjde is woensdag mee gedeeld, dat president Kennedy en premier MacMillan van Engeland bü hun besprekingen op het Witte Huis de nadruk hebben gelegd op de noodzaak om het politieke over leg binnen de NAVO te intensive ren. Ook zouden beide mannen ge sproken hebben over de wijze waarop men de kracht en de een heid van de vrije wereld, zowel op economisch en finahcieel als op po litiek gebied, kan vergroten en versterken. Hierbij zou ook de ver houding tussen de „zes" en de „ze ven" aan de orde zijn gesteld. Over het militaire aspect van de Navo en met name over de kwestie van het „kernzwaard" zou men niet in bijzonderhed enzijn getreden. Bij de behandeling van de ver houding tussen de „zes" en de „ze ven" werd er van Amerikaanse zij^ de de nadruk op gelegd dat samen werking tussen beide groeperingen noodzakelijk is. Het vraagstuk van de verhou ding tussen de „zes en de „zeven'' werd aan de orde gesteld door de Amerikaanse onderminister George Ball, die pas terug is van een reis naar Europa, waar hij overleg ge pleegd heeft over de internationale samenwerking op economisch ge bied. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BOXTEL. Op de Rijksweg onder Boxtel is een personenauto tegen een boom gebotst. Hierbij werd de 41-jarige echtgenote van de be stuurder, mevrouw Driesen uit Al phen aan de Rijn, op slag gedood. AMSTERDAM. De 80-jarige heer C. Jansen, die op 23 maart j.l. op het Frederik Hendrikplantsoen in Amsterdam zonder iut te kijken overstak en daarbij onder een tram raakte, is thans aan de verwondin gen van dit ongeluk overleden. ROTTERDAM. Bij de bouw van een nieuwe tank voor Shell in Eu ropoort is dinsdagmorgen de 46- jarige arbeider M. van den Engel uit Spijkenisse dodelijk getroffen door een vallende plaat. De heer v. d. Engel was in dienst van een aannemersbedrijf dat ter plaatse werkzaam is. Hij was getrouwd en had drie kinderen. COEVORDEN. Eén kilometer bui ten station Coevorden is, op wég naar Dalen, de zesjarige E. H. R. uit Santpoort uit de trein gevallen en omgekomen. ROTTERDAM. Met de „Rijndam" is het echtpaar C. Dobma uit het bejaardentehuis in Uithuizen in Rotterdam teruggekeerd. Man en vrouw, respectievelijk 76 en 73 jaar, hebben een reis van vier maanden naar Amerika gema'akt, waarvan zij nooit hadden kunnen dromen. Zij waren nog nooit in het buiten land geweest. Westhoek kreeg er portie water bij Sinds zaterdag voor Pasen is in de Westhoek weer een 40 mm wa ter gevallen. Deze hoeveelheid is groot genoeg om de land- en tuin bouw weer voor moeilijkheden te plaatsen. Daar op verschillende percelen bouwgrond zich weer gro te meren vormden waar de berg eenden lustig in ploeterden, was dit voor het kiemende zaad niet best. Daarom zag men op verschil lende plaatsen arbeiders bezig met het aflaten van het overvloedige water. Ook de fruitteeltgebieden die vooral deze winter met over last te kampen hadden, kregen bij na weer \^ater in de boomgaarden. Tijdig malen1 en pompen kon erger voorkomen. Daar met de regen zich verschillende schurftinfecties voordeden, moest er onverwachts gespoten worden in de boomgaar den, een opgave die zwaar was door de vele wind en het slechte weer. Al met al is er plotseling heel wat werk bijgekomen in de land- en tuinbouwsector. Ingezonden mededeling De doe-het-zelver. De man uit het vak. Zij verven graag met BEVER CETALAC De opening van de speeltuin te Nieuwerkerk NIEUWERKERK. 5-4. De officl- ele opening van de speeltuin alhier is thans definitief vastgesteld op zaterdagmiddag a.s., des namiddags om half drie. Voor de kinderen is hieraan een ballonwedstrijd verbonden. Voor de verst afdrijvende ballonnen worden prijzen beschikbaar ge steld. De ballonnen worden bij „Ons Dorpshuis" uitgereikt en na een korte omgang door de gemeen te, voorafgegaan door d© plaatse lijke muziekvereniging worden zij op het terrein vrijgelaten. Hierna worden de kinderen versnaperin gen aangeboden waarna zij zich naar hartelust zullen kunnen ver maken op de verschillende toestel len op het terrein opgesteld. Jhr. R. J. H. Q. Röell treedt af als voorzitter V.V.V. Burgh-Haamstede Tfjdens de woensdagavond ge houden vergadering van de V.V.V. Burgh-Haamstede, heeft de voor zitter, burgemeester jhr. R. J. H. Q. Röell, medegedeeld zich niet meer als voorzitter beschikbaar te stel len. Burgemeester Röell is meer dan 25 jaar voorzitter van V.V.V. ge weest. Als redenen voor dit besluit voerde jhr. Röell aan zijn drukke werkzaamheden en het feit dat de nieuwe gemeente Westerschouwen twee V.V.V.'s heeft, n.l. die van Re nesse en Burgh-Haamstede. Als burgemeester is het jhr. Röell niet mogelijk het voorzitterschap van een hiervan te bekleden. Op deze vergadering is voorts ter sprake gekomen de noodzakelijke samenwerking met de V.V.V. te Re nesse ln de toekomst. Nadere plan nen hiervoor zullen op een vol gende vergadering bekeken wor den. De voorzitter van de midden standsvereniging, de heer G. Fe- lius, informeerde tijdens de rond vraag naar de duinovergangen, die er nog steeds niet gekomen zijn. De voorzitter verwees de vragen steller naar het streekplan. Dr. H. J. v. Zuilen, directeur van de N.V. R.T.M., verbaasde zich er over dat de middenstand deze duin- overgangen zo graag gerealiseerd wil zien. Naar ztyn mening „valt de middenstand hiermee ln haar eigen zwaard, want velen zullen nu recht- Late sneeuw LONDEN, 4-4. Een verblin dende sneeuwstorm, die een groot gedeelte van noord- Engeland trof, heeft niet alleen het verkeer parten gespeeld, maar ook de sport. De paardenrennen te We- therby in Yorkshire moes ten worden afgelast, even als een aantal rugby- en voetbalwedstrijden, zoals de voor de vierde divisie vastgestelde voetbalwed strijd Bradford-Peterbo rough United. Is het afge lasten van profwedstrijden in Engeland al een exceptie geschiedt dit in het voor jaar door weers- en ter reinomstandigheden, dan mag dit uniek heten. Als eerste der grote oliemaat schappijen zal de Deutsche Shell A.G. haar prijzen van gewone en supsrbenzine met ingang van don derdag (vandaag) met 2 pfennig tot rfesp. 58 en 65 pfennig per liter verlagen, zo heeft een woordvoer der van de maatschappij bekend gemaakt. streeks naar het strand gaan en daar hun boterham nuttigen". In deze vergadering - voor een uitgebreid verslag verwijzen wij naar ons volgend nummer - werd de heer W. Flohll als bestuurslid herkozen. Burgemeester Röell ver klaarde zich bereid bij de viering van het 50-jarig bestaan van V.V.V. op 26 september a.s., het voorzitter schap op zich te nemen. Ingezonden mededeling Doe mee aan onze gezellige Puntenprijsvraag. Deze sluit n.l. op 1 mei a.s. SPORT De Schouvven-Dulvelandse volleybalcompetitie Door omstandigheden moesten de onderwijzers en het volleybal-team van MEVO in de afgelopen week verstek laten gaan in de Schou- wen-Duivelandse competitie, zoals die door Nieuwerkerk georgani seerd is. Beide clubs zullen nog in de gelegenheid worden gesteld de verzuimde wedstrijden alsnog te spelen. De winst was ditmaal voor de Provinciale Waterstaat, die met 2 gewonnen wedstrijden en dus met 4 punten naar huis ging; Nieuwer kerk won een wedstrijd en de Bru- enaren konden weer met de kous op de kop naar huis, al moet steeds geconstateerd worden, dat Bru toch niet bijzonder slecht speelt. De uitslag van de gespeelde wed strijden was: Bruinisse- Prov. Wa terstaat 9-15,15-11, 5-15 (0-2); Prov. Waterstaat-Nieuwerkerk 16-14, 15- 17, 15-4 (2-0); Bruinisse-Nieuwer- kerk 13-15, 17-15, 2-15 (0-2). V/AT 1EGT DE BILT b Het personeel van de volkeren organisatie en het Katangaanse volk zullen weer „normale betrek kingen" met elkaar onderhouden. President Tsjombe van Katanga en generaal McKeown, de Ierse bevel hebber van de strijdkrachten der V.N. in Kongo, zijn tot een akkoord gekomen. Verwachting tot vrijdagavond: Rustig weer Zacht weer met zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog; zwakke wind. 7 april. Zon op 6.03, onder 19.23. Maan op 1.18, onder 10.10. Laatste kwartier: 8 april te 11.16. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 7 april 7.19 v.m. 19.38 n.m. BROUWERSHAVEN: 7 april 6.43 v.m. 19.11 n.m. Doodtij: 10 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 6-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Een lagedrukgebied strekt zich uit van zuid Scandinavië naar het zeegebied tussen Ierland, Por tugal en de Azoren. Aan zijn oos telijke flank stroomt zachte lucht uit Frankrijk naar onze omgeving. Er komen hierin opklaringen voor, maar van tijd tot tijd veroorzaken enkele fronten hierin ook bewol king met enkele buien. De tempe raturen stijgen in deze lucht, oP plaatsen waar de zon vrij spel heeft, tot hoge waarden. In zuid Duits land en Frankrijk worden bijna zomerse waarden bereikt. In zuid Zweden en Noorwegen is het gaan sneeuwen op de nadering van de neerslagzöne die woensdag nog bij ons regen veroorzaakte. De zachte lucht weet daar slechts met moeite verder naar het noordoos ten door te dringen, waar in de Baltische staten en Rusland nog lichte tot matige vorst voorkomt. Sclieepvaartberichten Albireo, 5-4 te Rotterdam. Bonita, 5-4 van La Ceiba naar Charleston. Camitia (t.), 2-4 van Rotterdam naar Hamburg. Esso Amsterdam (t.), 4-4 dwars Gi braltar naar Wilhelmshafen. Japara, 4-4 te Durban. Kenia (t.), 5-4 te Hammersfest. Samarinda, 4-4 van Beira naar Mtwara. Sarangan, 4-4 van Trinidad naar Libito. KANTONGERECHT ZIERIKZEE Nog een geval van een onverlichte landbouwwagen ZIERIKZEE, 5-4. Tijdens de woensdagmorgen gehouden zitting van het kantongerecht Zierikzee is gebleken dat de afsluiting ge durende één middag van de Scheepstimmerdijk voor het verkeer uit de richting Schouwen - in maart jl. wegens een opbreking van de weg - verschillende automobilisten aan het dwalen heeft ge bracht in de nieuwe straten van bouwplan Malta, met het gevolg dat de politie bekeurend op moest treden. Malta bleek namelijk voor een zestal chauffeurs een waar doolhof met onverwachts ge legen „Verboden" straten te zijn. Blijkbaar is er op deze middag in de nieuwe stadsuitbreiding ook nogal in een kringetje rondgere den, zoals door M. B. uit Goes. De ze was bij de afgesloten Scheeps timmerdijk teruggekeerd en via de Grachtweg en de Mulockstraat Malta ingereden. Daar was B. de pijl naar rechts gevolgd en via de Caustraat weer op de Grachtweg teruggekeerd. B. beging een over treding door vervolgens de Cau straat vanaf de verboden kant in te rijden. Tijdens de zitting gaf getuige- verbalisant, wachtmeester L., een toelichting op de bebording ter plaatse, die betrekkelijk nieuw maar volgens de voorschriften is aangebracht. Uit de verklaringen bleek ook dat de chauffeurs alle moeilijkheden hadden kunnen voor komen door één straat verder te rug te rijden en via de Deltastraat te gaan. De officier van justitie, mr. An- dreae, wees in zijn requisitoir op het zeer tijdelijke karakter van de stremming Scheepstimmerdijk en stelde dat 'hier een formele fout was begaan. Hij requireerde een boete van f 3 of 1 dag hechtenis. De kantonrechter, mr. E. W. van Vloten, veroordeelde B. hierop tot f 2 of 1 dag. Het vonnis voor M. K. uit Oosterland was gelijklui dend, de eis was hier f 5. Ook K. was ln Malta met de bebording in moeilijkheden gekomen. Minder te spreken was de kan tonrechter over W. A. uit Bruinis se, die met paard en wagen was gereden over een openbaar plant soen, tot verdriet van de gemeen tewerklieden. Mr. van Violen meende dat dergelijke manieren in een beschaafde wereld niet passen en de o//icier sprak van een onver schillige manier van bundelen. Hij requireerde een boete van f 10 of 2 dagen. De uitspraak was f 20 of 4 dagen. Door het negeren van een door gangsverbod had F. K. uit Capelle bij de Noord-Havenpoort te Zie rikzee een naderende auto gehin derd, waarvan een aanrijding het gevolg was. Bij verstek werd K. veroordeeld tot f 25 of 5 dagen. De eis was f 20 of 4 dagen. S. v. d. W., landbouwer te Zie rikzee, was met een trekker-aan hangercombinatie op de Scheeps timmerdijk gestopt achter een ge parkeerd staande vrachtwagen om een tegenligger gelegenheid te ge ven te passeren. Toen de weg vrij was en hij verder reed moest verd. voor een hem inhalende en passe rende tractor naar rechts uitwij ken, waarbij de geparkeerde vrachtwagen licht door de aan hangwagen werd beschadigd. Mr. Andreae noemde de handelwijze van v. d. W. niet bijzonder onvoor zichtig. maar meende toch hem en niet de achteropkomende bestuur der aansprakelijk te moeten stel len. Hij requireerde een boete van f 20 of 4 dagen. De uitspraak was f 15 of 3 dagen. Omdat het .voordeliger uitkwam' was A. J. te Bruinisse bij do ver bouwing van zijn woning op ver gaande wijze afgeweken van de oorspronkelijke (goedgekeurde) te keningen en had hij zijn dakkapel - zg. koekoek - tot de nok van het dak door laten trekken. De officier noemde deze bouwwijze bijzonder „onvoorzichtig" en stelde dat J. dit welbewust had gedaan, want de timmerman had hem nog duidelijk op de bedoeling van de gemeente gewezen. Verdachte beriep zich er op anders niets aan de verbouwing te hebben gehad, maar de officier stelde dat J. eerst overleg had moe ten plegen. „De voorschriften zijn er niet voor niets", aldus de kan tonrechter,, die J. veroordeelde tot f 75 of 15 dagen hechtenis. De eis was f 50 subsidiair 10 dagen. Voor het rijden met een onver lichte landbouwwagen met twee paarden veroordeelde mr. van Vlo ten vervolgens M. v. d. W. te Zon- nemaire tot f 80 of 16 dagen hech tenis, d.w.z. f 20 boven de eis van de officier. De kantonrechter wees nogmaals nadrukkelijk op het grote gevaar van dergelijke onverlichte land- bouwwagens. Met dit geval werd overigens dit gevaar duidelijk aan getoond, want een motorrijder had paarden en wagen te laat gezien en xoas er tegen op gevlogen. Mr. van Vloten wees er op dat dit nog betrekkelijk goed was afgelopen maar dat hiervoor niet voor niets strenge voorschriften zijn vastge steld. J. C. S., vertegenwoordiger te Tilburg tenslotte werd veroordeeld lot f 10 of 2 dagen omdat hij zijn bestelauto op het veerplein te Zijpe niet in volgorde van aankomst had opgesteld. De eis was f 15 of 3 dagen. Coentunncl wordt aanbesteed DEN HAAG, 5-4. Op 26 mei zal do directie sluizen en stuwen van de Rijkswaterstaat de aanbeste ding houden voor de Coentunnel, do tunnel onder het Noordzeeka naal door in de omgeving van de Hembrug waarmee de Zaanstreek met de rest van Nederland wordt verbonden. De aanbesteding wordt gehouden in het gebouw van dc di rectie sluizen en stuwen van Rijks waterstaat te Utrecht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2