Discussie in gemeenteraad Duiveland over aanstelling bode/concierge STAD EN PROVINCIE Toga voor ambtenaar Burgerlijke Stand Opmaak verbouwingspl an voor „Zonnehoek" Onder voorzitterschap van bur gemeester van Eeten vergaderde de raad van Duiveland vrijdag avond in het raadhuis te Ooster- land. Afwezig waren met kennis geving de leden van Klinken (SGP) en van Dienst (Arb.). De voorzitter opent de vergade ring met ambtsgebed, waarna de heren v. d. Snoek en v. d. Maas, resp. gemeente-ontvanger en eer ste ambtenaar ter secretarie in handen van de voorzitter de bij de wet gestelde eden afleggen voor waarnemend secretaris, terwijl de heer Waasdorp zulks doet voor waarnemend gemeente-ontvanger. Bij „ingekomen stukken" wordt melding gemaakt dat alle leden die benoemd werden, zowel als de plaatsvervangende leden van de Woonruimtecommissie, hun benoe ming hebben aangenomen, behal ve de heer J. P. van der Maas te Sirjansland. In diens plaats wordt benoemd de heer L. Klink te Sir jansland. De wethouderssalarissen zijn vastgesteld voor deze gemeen te op f 1500 's jaars. Verder vult de voorzitter nog aan dat er voor het jaar 1961 voor deze gemeente geen bouwvolume is tosgewezen, hetgeen te betreuren is. Verder is een verzoek van het christelijk schoolbestuur te Oosterland inge komen ter verkrijging van een vierde lokaal, omdat er binnen kort een vierde leerkracht zal kun nen worden aangewezen. De beste oplossing zal zijn te ruilen van schoolhelft met de openbare lagere school, die twee leerkrachten heeft en vier lokalen. Verder een ver zoekschrift betreffende het slo- pingsbedrijf van der Marei en de Korte te Viane, dat voor kennisge ving wordt aangenomen. Z.h.s. wordt besloten de burgemeester een jaarlijkse autotoelage toe te kennen van f 1000, teneinde niet alleen in de gemeente zijn werk te verrichten doch ook op het gehele eiland, voor het bezoeken van ver gaderingen enz., zodat dan hier voor geen aparte declaraties be hoeven te worden ingeleverd. We gens ziekte van mej. Boogaart is in haar plaats in tijdelijke dienst ter secretarie aangesteld mevr. van der Maas-Bal, echtgenote van de heer Jac. van der Maas Cz. Een verzoek aan de raad hiervoor een bedrag van f 1200 te voteren, ge noeg voor een half jaar, wordt z. h.s. goedgekeurd. Toga ambtenaar burgerlijke stand Evenzo een credietaanvrage van f 300 voor aanschaffing van een toga voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Een herziening van het wederopbouwplan Nieu- werkerk zowel als een dito in Oos terland vindt geen bezwaar en gaat onder de hamer door. Omdat het zwemmen in de haven te Viane, mde door een slopersbedrijf ter plaatse, gevaren met zich mee brengt, is besloten een verbod hier toe te maken, luidende dat degene die in de haven zwemt gestraft kan worden met ten hoogste twee maanden hechtenis, dan wel een geldboete van f 300. Omdat men het beter acht dat iemand uit één der bestuursorganen der gemeente zitting heeft als bestuurslid van de „Stichting Zweedse Geschenkwo ningen Oosterland" wordt de heer J. op 't Hof, die bij besluit van 17 oktober 1960 als zodanig werd be noemd, ontslagen en wordt met al gemeen goedvinden in zijn plaats benoemd het raadslid de heer M. K. Romeijn (VVD). Goedgekeurd wordt een vaststelling verordening voor de straatbelasting. Evenzo een verordening vaststelling rioolbelas ting der gemeente. Voorts vindt plaats het aanbieden van een ver ordening heffing begraafrechten. Besloten wordt de koopgraven voor alle kernen uniform te houden op f 40 per stuk en de huurgraven op f 20, mede zulks op voorstel van de heer Overbeeke (Prot. Chr.). Een voorstel tot scheiding en deling tussen de gemeente en de Ned. Herv. gemeente te Ouwerkerk van het dorpsplein aldaar gaat onder de hamer door. Aanstelling bode/concierge Aan de orde komt de benoeming van een bode-concierge voor de gemeente Duiveland. Voor schoon houden van het raadhuis, tuin en het ophalen der huren van de wo ningwetwoningen zomede het ver zorgen van de consumpties voor de ambtenaren acht men het nodig de heer C. A. van der Werf, die deze betrekking reeds enige jaren te Oosterland vervult, hiervoor in de nieuwe gemeente te benoemen, en aan de bode te Nieuwerkerk de heer J. Stoutjesdijk ontslag te ver lenen als zodanig. Ofschoon de heer J. A. van Nieuwenhuijze (V VD) niets heeft tegen de persoon van de heer van der Werf kan hij niet inzien dat er bij de gemeente Duiveland nog een concierge nodig is. Spr. vindt dit een dure geschie denis en is van mening dat er met een bode wel kan worden volstaan. De heer M. K. Romeijn (WD) spreekt in dit geval zelfs van een luxe, hetgeen door de heer C. P. Kuijper (Arb.) heftig wordt be streden. De wethouder ziet het als een plicht deze concierge, die een volledige dagtaak heeft, ook in de nieuwe constellatie, aan te houden. Ook de heer Boogert (SGP), is van dit gevoelen, zowel als de heer Bakker (Arb.). De heer van Nieu wenhuijze wenst stemming met als resultaat 6 voor een concierge, 2 tegen en één blanco. Tegen de he ren, van Nieuwenhuijze en Over beeke (Prot. Chr.). Verbouwing „Zonnehoek" Voor de verbouwing van „Zon nehoek" tot gemeentehuis zou men een plan willen doen opmaken, doch daar de Centrale Dienst Noord-Zeeland meedeelde dat deze werkzaamheden niet tot het werk van de opzichter behoren, betekent dit dat er een bedrag voor zal moe ten worden betaald apart en wordt de raad voorgesteld een crediet voor het onderhavige geval te ver lenen groot f 1000. De heer van Nieuwenhuijze kan aan dit voor stel zijn stem niet geven daar hij het raadhuis aan de Ring te Nieu werkerk zou willen handhaven. Dit gebouw, aldus spr., kan met een weinig te verbouwen weer zeer goed bruikbaar worden gemaakt. Hij vreest dat een verbouwing van „Zonnehoek" veel te duur zal ko men, wijzende op het feit dat de gelden hiervoor door de belasting betaler zullen moeten worden op gebracht. Slagvaardig betoogt de heer Bakker hierop dat hij het vreemd vindt dat de Nieuwerkerk- se leden nu plotseling zo op de kosten zien van een verbouwing. Toen men indertijd, aldus deze spreker, voor zowat niemendal een geheel ingericht en goed geoutil leerd raadhuis te Oosterland kon verkrijgen, moest de zetel naar Nieuwerkerk verhuizen. Want ook de heer Overbeeke, die aanvanke lijk wel voor „Zonnehoek" voelde, heeft zijn licht opgestoken bij een deskundige, die van een kostprijs van ongeveer een ton sprak voor een verbouwing tot raadhuis. Hij is hiervan geschrokken. Ook de heer Romeijn is niet voor het voor stel te porren, daar hij het o.m. be treurt dat er weer een ambtswo ning verloren gaat door deze kwes tie. Ook de heer Zwaai (Prot. Chr.) vindt dat het raadhuis op de Ring te Nieuwerkerk nog prima voor zetel kan dienen. Ook de verbou wing op de Ring zal veel geld kos ten, aldus wethouder Stoutjesdijk (Prot. Chr.) en een bezwaar vindt deze spr. o.a. dat er geen goede parkeerruimte bestaat voor ver schillende gelegenheden, zoals trouwpartijen en dergelijke. De heer van Nieuwephuijze bestrijdt dit echter. Wethouder Kuijper zou toch graag willen zien dat het be drag ad f 1000 £al worden be schikbaar gesteld, dan kan mén al tijd nog zien. Het is best mogelijk, aldus deze spr. dat ik zelf ook te gen zal stemmen wanneer het be drag van de verbouwing te hoog wordt, doch wanneer men geen plannen laat maken is dit inet te constateren. Tenslotte besluit men toch het voorstel te aanvaarden. Mooi gebaar Omdat de echtgenote van de hoofdonderwijzer te Sirjansland, mevrouw Heule-Kip, belangeloos geruime tijd onderwijs heeft gege ven aan de openbare lagere school aldaar, teneinde haar man, meester IHeule, zijn taak te verlichten (het aantrekken van een tweede leer kracht is voor deze kleine school wegens 'het geringe aantal leerlin gen niet toegestaan), is men van mening dat mevr. Heule als blijk van waardering voor haar arbeid aan deze school een bezoldiging toekomt ten laste der gemeente. Het verzoek aan de raad hiervoor een crediet groot f 1000 te verle nen wordt z.h.s. goedgekeurd. Met ingang van 1 januari jl. wordt be noemd als gemeente-arts de heer de Putter te Oosterland, en met ingang van 1 april a.s. de heer van der Zande te Nieuwerkerk. Verder mevr. Steenpoorte-Deurloo niet in gang van 1 april a.s. eervol ontslag te verlenen als vroedvrouw der ge meente. De genoemde doktoren zijn tevens benoemd tot gemeente lijke lijkschouwers, terwijl daar naast ook de heer van Hoorn, arts te Zierikzee is benoemd. De rondvraag Bij de rondvraag informeert de heer Bakker of de openbare lagere school bij de voorgenomen ruiling met de chr. school, nog de be schikking houdt over het filmlo kaal. De voorzitter ontkent dit, doch deelt mede dat de o l.-school de beschikking krijgt over de drie lokalen der chr. school, zodat één lokaal voor schoolfilmvertoning kan worden ingericht. Watdezout- schade betreft aan het schoolge bouw, waarnaar dezelfde spr. in formeert, dit zou de voorzitter graag in een besloten zitting wil len behandelen. De heer van Nieu wenhuijze zou willen informeren naar de brandweerkorpsen der ge meente, doch spr. heeft tot zijn blijdschap in de pers gelezen dat er een volledige coördinatie op komst is. Ook de heer Romeijn is hierover verheugd, doch in dit ka der zou spr. nog wel eens een pu- blikatie van de telefoonnummers der onderscheidene brandweer commandanten willen zien. Dezelf de spr. klaagt dat de vuilnisbelt bij de kreek te Ouwerkerk te kort wordt opengesteld voor partikulie- ren teneinde daar hun vuil en afval te kunnen kwijtraken. Ook is er veel stank als de resten van oud papier en ander brandbaar vuil soms dagen lang liggen te smeu len. De voorzitter antwoordt dat er te weinig tijd is voor het personeel van de reinigingsdienst „Duive land" om meer dagen dan één in een week bij de vuilnisbelt aanwe zig te zijn, want wanneer er afval wordt gebracht dient er iemand aanwezig te zijn, teneinde een uit stortplaats te wijzen Wat de stank betreft doet de voorzitter de sug gestie dan niet te stoken op de vuilhoop, hetgeen echter door wet houder Kuijper als onmogelijk ge kwalificeerd wordt, daar het pa pier te ver weg waait. Uitvoerig wordt nog de zaak-van der Marei te Viane onder ogen gezien. Ge noemde heer, die een sloopbedrijf exploiteert aan de haven te Viane, zou graag het havenplateau afge sloten willen hebben voor het pu bliek Wethouder Stoutjesdijk heeft de zaak daar in ogenschouw geno men en is tot de conclusie geko men dat het aanbeveling verdient om verschillende redenen de haven af te sluiten voor het publiek. De heer Overbeeke dringt aan op rea lisatie in deze. De voorzitter deelt mede dat het geval zeer binnen kort in b. en w. zal worden be handeld. ZIERIKZEE Met ingang van 1 april a.s. is de heer C. van der Post, ambtenaar bij de technische voorlichting van de C.T.D. overgeplaatst naar Woudrichem. BROUWERSHAVEN Ouderavond Kleuterschool Voor de jaarlijkse ouderavond der gemeentelijke kleuterschool te Brouwershaven bestond goede be langstelling van de zijde der ouders De voorzitter der oudercommissie, de heer P. de Moor verwelkomde in het bijzondér burgemeester A. H. Vermeulen met echtgenote en wethouder J. Dekker. Wethouder L. M. Moermond was verhinderd deze avond bij te wonen. Vervol gens hield mevr. de Reus uit Nieu werkerk een lezing over spastische kinderen, hetwelk zij op een aan grijpende wijze wist te vertellen. Vooral 'haar ervaringen op dit ge bied met haar eigen kind maakten op de aanwezigen een diepe in druk. Na de pauze gaf de hoofdleidster, mej. E. Quant, haar jaarverslag, waarin all© activiteiten en gebeur tenissen in het afgelopen school jaar waren verwerkt. Het jaarver slag van de penningmeester liet een optimistisch geluid horen; de kas sloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Drijger gekozen in de plaats van de heer P. de Moor, die aftredend en niet meer herkies baar was. Mevr. van Schelven dankte de scheidende voorzitter recht harte lijk voor zijn stimulerende arbeid in het belang der kleuterschool in deze afgelopen vier jaar, in het bij zonder voor de lang bevochten om heining rond de speelplaats achter de school. Ter herinnering aan dit afscheid werd de heer De Moor een fraaie 'ballpoint aangeboden. Hierna was er gelegenheid het werk der kleuters te bezichtigen, wat de ouders een indruk gaf, wat er door mej. Quant en haar mede helpster mej. Fierens gepresteerd wordt op het gebied van handen arbeid, schilderen, kleuren, plak ken enz. Bijzonder leuk waren de locomotieven, wiegjes, schemer lampjes en kijkdozen, welke op ori ginele manier waren vervaardigd met oude materialen, als closetrol len, vimbussen enz. Het tentoonge stelde werk getuigde van een on derricht, waarbij de kleuters zelf het initiatief leren nemen en hier mede iets creëren, wat de karakter vorming zeker ten goede komt. Voorzitter de Moor dankte aan het slot dér 'bijeenkomst mej. Quant hartelijk namens de ouder commissie en de ouders, voor het vele werk in het belang der kleu terschool, en niet minder in het belang van de kleuters verricht. BRUINISSE Zware motor In mosselvaartuig De motorisering van de Zeeuw se mosselkwekersvloot begon vlak na de wereldoorlog en voltrok zich in de twintiger jaren. Begonnen werd met motoren van 20 en 26 p.k. Sinds die tijd is ér een onafge broken modernisering in de mos selwereld aan de gang. De schepen worden steeds groter en steeds mo derner uitgerust, de motoren wor den zwaarder wat het aantal pk.'s betreft. Zo liet de heer H. Jumelet Az. te Bruinisse in zijn vaartuig, Bru 16, zijn oude motor vervangen door een nieuwe 160 p.k. Kaelble Dieselmotor. Hij bijzondere van deze motor is dat de acht cylinders in V-vorm zijn aangebracht. Deze aanwinst voor de heer Jumelet betekent eveneens een aanwinst voor de Bruinisser mosselvissers- vloot, een vloot die met zijn tijd mee gaat en verre van verouderd is. De nieuwe motor werd inge bouwd door de firma P. Maaskant en Zonen te Bruinisse. oosterland Duizendste „spaarder" bij Boerenleenbank In een gecombineerde vergade ring van het bestuur en de raad van toezicht van de Coöp Boeren leenbank alhier werd dezer dagen de duizendste spaarder of liever gezegd spaarster ingeschreven. Het was de op 15 maart jl. geboren dochter van onze dorpsgenoot de heer Jacob Goudzwaard Kz., wo nende aan de Lange Achterweg, en genaamd Lourina Jacoba. De gé lukkige vader die aanwezig was ter vergadering, ontving de gelukwen sen van het bestuur en mocht ter gelegenheid van deze bereikte mijl paal in de geschiedenis van onze Boerenleenbank een spaarboekje met een bedrag groot f 50 voor de jonggeborene in ontvangst nemen. De heer Goudzwaard dankte voor deze verheugende verrassing met enige woorden. Hierna wer<j over gegaan tot de gewone werkverga dering. De gehouden collecte in onze gemeente ten behoeve van de stich tingen „Sonnevanck" en „Zonne gloren" welke dezer dagen door verschillende dames wera gehou den, heeft opgebracht de som van f 137,21 Een woord van dank aan de milde gevers(sters) en aan de dames-collectanten is hier wel op zijn plaats. scharendijke N.C.L.B. en N.C.B. vergaderden Op 24 maart hielden de afdeling Scharendijke van de N.C.L.B. en de N.C.B. te Scharendijke hun jaar vergadering. De leiding berustte bij de heer M. v. d. Linde, die te vens fungeerde als organist en filmoperateur. Uit de laaryersla- gen bleek, dat alleen de landarbei ders vaak bijeen geweest waren, hoewel de vergaderingen beter be zocht kunnen worden. Het ledental daalde van 28 tot 25, maar steeg in 1961 weer tot 27. Het hoofdbestuurslid, vroeger in- woner van Scharendijke, de heer G. van der Schelde uit Utrecht, sprak daarna over de vaarde /an de lectuur die de bond beschikbaar stelt. Hij toonde aan dat via boe ken verderfelijke stelsels ingang gevonden hebben bij het volk „Das Kapital", „Mein Kampf" e.d., maar dat de bijbel aan het enig juiste sociaal beleid richting geeft. Vervolgens kreeg de heer A. Hu- bregtse het gouden C.N.V^speldje wegens 25-jarig lidmaatschap. De heer A. Kloet uit Zierikzee felici teerde namens het district. De vertoning van de films „Lias en de C.F.A.film „Schipper naast God" gaven de aanwezigen een beeld van de arbeid en ook van de problemen waarmee deze wereld worstelt. haamstede Jaarfeest Meisjesclub en Knapenvereniging Voor de Ger. Meisjesclub „Ruth" en de Ger. Knapenvereniging „Sa muel" was het vrijdagavond in het Ger. Jeugdgebouw de grote dag van het jaar. Onder goede belang stelling werd gezamenlijk het jaar- feest gevierd. Er werd gezongen door een koortje met solozang van Tanneke van Oosterom en Tonny Jonker; er werden wat kleinere voordrachten gehouden als inter mezzi tussen enkele sketches waarvan het lintenspel door de meisjes en de Amerikaanse scheer- salon door de jongens zeer aardig waren. Het grote stuk was d tmaal getiteld: „Hakkers in, geleende huid" dat goed werd gespeeld. Het slotwoord werd gesproken door ds. Boerma die eindigde met dankge- bed. Eersle kievletsel In Haamstede Naar aanleiding van een berkiit in de dagbladen over het vinden van het eerste kievletsel te Renes- se deelde de heer J. de Munn.k mede dat hij dinsdagmorgen 21 maart langs de duinrand van het vliegveld reeds een kievletsel vond. Zweefvliegen met Pasen Zaterdagavond te °mstreeks zes uur arriveerde het tweede toestel, een één-persoons prestatie-toestel, len „Grunau Baby" op de groene mat van het Haamsteedse vlieg veld Ze werd getrokken door een PiDer". De bemanning van beide toestellen kwam uit Volkel die za terdag het Haamsteedse toestel een dag gebruikten voor te houden ex amens De lier is inmiddels goed gekeurd en komt aanstaande za terdag naar Haamstede, zodat, als alles meeloopt, met Pasen gevlogen kan worden. D.C.-8 kwam overvliegen Het gebeurt niet dikwijls dat de honderdtwintig ton wegende straal- verkeersvliegtuigen van de K.L.M. over Schouwen vliegen, daar ons eiland geen commerciële vliegbaan heeft, doch een militair luchtruim is geworden. Vrijdagmiddag kon de westhoek, en ook Zierikzee de D.C.-8 in de lucht zien. burgh Cafétaria verkocht Het bekende cafétaria „De West hoek", eigendom van de heer P- den Engelsman, is verkocht aan de heer Th. Wessels uit Dor<^ec*lt' Ag woensdagmiddag wordt de zaak heropend. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Derde klas D: Odio-Zierikzee 2-0; Kaaise Boys-Zeeland Sport 3-0; Zeelandia-RCS 1-2; Hontenis- se-Meto 1-1; RKFC-Axel 0-1; Corn. Boys-BSC 2-0. Vierde klas G: Halsteren-Burgh 4-3; Renesse-De Schutters 2-3; Vos meer-Oude Molen 3-0; Noordhoek- Cluzona 0-3; Nieuw Borgvliet-NSV 1-2 (gestaakt). Eerste klas B: Zierikzee III- Burgh II 3-0. Zaterdagmiddagcompetitie Eerste klas: Hoek-Mevo 2-3; Co- lijnsplaatse Boys-Kapelle 0-3; Ter- neuzense Boys-Veere 8-1; Wolf- aartsdijk-Wemeldinge 0-2. Tweede klas C:: Brouwershaven III-Burgh III 2-0. Derde klas D: «inoto-Duiveland II 3-6 (Duiveland II kampioen); Burgh IV-Bruse Boys II 3-2. Groep B VIII: Zierikzee BI-WIK BI 5-0 (Zierikzee BI kampioen); Brouwershaven BI-Burgh BI 0-3. Groep B IX: Dreischor BI-Bruse Boys BI 10-0 (Dreischor BI kampi oen); Zierikzee BlII-Sinoto BI 0-9. Zierikzee BI-WIK BI 5-0 (Zierikzee BI kampioen) WIK BI gaf de rood-zwarten uitstekend partij en het duurde vrij lang voordat deze door Rossen de leiding konden nemen (1-0), een voorsprong, die door Koevoets en Heijboer tot 3-0 werd opgevoerd, hetgeen tevens de ruststand aan gaf. Na de rust zetten de bezoekers meerdere aanvallen op, doelman Hogerheide liet zich niet passeren. Aan de andere zijde hanteerde de WIK-verdediging handig de bui- tenspelval. Klink en van Tiggelho- ven zorgden voor een 5-0 eindstand Het kampioenselftal was als volgt samengesteld: van links naar rechts: J. Hogerheide, d.; B. Wijs man en H. v. d. Berge, a.; F. Ros sen, H. Vermeule, H. Slegt, m.; M. Koevoets, C. Klink, C. Heijboer, A. van Tiggelhoven en B. W. Moel- ker (laatstgenoemde reserve voor H. Hendrikse) v. Halsteren-Burgh 4-3 De Burgh-achterhoede kampte met een inzinking en hierdoor ge lukte het de groen-witten niet het verdiende gelijke spel te behouden Twee minuten voor het einde kreeg Halsteren zijn vierde doel- punt. Burgh startte zeer goed en reeds in de vijfde minuut opende Kees Rijnberg met een van zijn befaam de doorbraken, afgerond met een harde kogel, de score, 0-1. De Burgh-achterhoede was goed be gonnen, maar reeds na vijftien mi nuten was het mis, zo erg zelfs dat Roks binnen acht minuten drie doelpunten voor Halsteren kon scoren'. Vlak na rust zorgde Toon Rijn berg voor een prachtig doelpunt, ~,_2. Burgh werd sterker, weer was het Kees Rijnberg die door brak en de stand in evenwicht bracht, 3-3. Door slecht wegwerken kon van Elzakker aan de andere kant vrij inschieten, na een schot van Roks tegen de lat, 4-3. De wedstrijd had een bijzonder onprettig slot. Er ontstond name lijk een ware vechtpartij toen een Halsteren-toeschouwer het nodig achtte om Theo van Nieuwenhuize bij een val langs de lijn een trap in de zij toe te dienen. De Burgh-spe- lers, gesteund door supporters - zelfs de vrouwen lieten zich niet onbetuigd - deelden rake klappen uit. De Burgh-aanvoerder en de linksbuiten Theo van Nieuwenhui ze moesten het vooral ontgelden en werden zwaar met de houten cor- nervlag bewerkt, zodat de strie men op hun lichamen waren te zien. Politie was niet aanwezig, evenmin als het Halsterenbestuur. Niettegenstaande dit was de wed strijd uiterst sportief gespeeld. De knokpartij was het gevolg van het zich te buitengaan van toeschou wers en de grensrechter. Brouwershaven III-Burgh III 2-0 Zaterdagmiddag heeft Brouwers haven III met heel veel moeite ge wonnen van Burgh III, welke ploeg met tien man binnen de lijnen ver- j scheen. Ondanks deze minderheid hebben de gasten een zeer oude garde van diverse spelers boven de veertig jaar, verdienstelijk party gegeven. Kwamen ze in snelheid tekort, het wegwerken en opstellen verried toch nog de glorie uit de jonge jaren. De Brouwse aanvallen liepen dan ook meestal dood op Schrier, de Mooy en de Haan.. Na enige Brouw-aanvallen wist de rappe Bliek de bal goed op le bren gen en de Glopper schoot in han den' van v. d. Schelde. Brouwse aanvallen wist de jeugdige Burgte- keeper op miraculeuze wijze in de vreemdste standen uit zijn doel te ranselen. Toen de Glopper hands maakte (aangeschoten) uit een cor ner, gaf den Boer bij de toegestane penalty een rollertje. Russtand 0-0. tfa de aftrap direct enige gevaar- liike Burgh-aanvallen door Bliek en de Glopper, welke v.d.Sclielde ternauwernood onschadelijk Kon maken. v. d. Weole schoot net naast en bij de gasten loste Roos een schot op de lat In «te tiende minuut viel eindelijk het eerste Brouw-doclpunt uit een mooi vleu gelschot van Duinhouwer, 1-0 Bij na maakten de gasten geltfk toen de Glopper zich van enige Brouw se verdedigers ontdeed en v. d. Schelde het strakke schot uit do bovenhoek timmerde. Door een blessure verliet Wurth het veld. In de twintigste minuut wist v. d. Verwachting tot dinsdagavond: Noordwesteliike wind Opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien; matige tot krachtige, langs de Waddenkust tijdelijk har de noordwestelijke wind; weinig verandering in temperatuur. 28 maart. Zon op, 6.26, onder 19.06 Maan op 15.09, onder 5.01 Volle maan 1 april te 6.48 uur. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 28 maart 0.50 v.m. 13.28 n.m. BROUWERSHAVEN 28 maart 0.35 v.m. 12.56 n.m. Springtij 3 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het week einde is een zeer diepe depressie van IJsland via Scandinavië naar noord Rusland getrokken. Op de oceaan volgde een in betekenis toenemend hogedrukgebied. waar van het centrum maandagmorgen bij Ierland was aangekomen. Tus sen dit hogedrukgebied en de de pressie voeren noordwestelijke tot noordelijke winden polaire lucht aan, waarbij vooral langs de Noor se en Deense kust gedurende lange tijd winden van stormkracht op traden. De algemene luchtdrukverdeling duidt op voortduren van de toe stand met noordwestelijke winden boven het Noordzeegebied, waar bij randstoringen af en toe wat meer buien zullen veroorzaken. In de polaire lucht komen echter ook flinke opklaringen voor, waardoor vooral in het zuidoosten van het land plaatselijk nachtvorst zal voorkomen. Scheepvaartberichten Acmaea (t.), 25-3 te Curagao. Albireo, 25-3 van Marseille naar Antwerpen. Aludra, 26-3 te Las Palmas. Bengalen, 25-3 te Bombay. Bonita, 25-3 van Charleston naar New York. Esso Amsterdam (t.), 25-3 dwars Ras Fartak naar Suez. Kelletia (t.), 27-3 van Suez naar Bombay. Kenia (t.), 25-3 te Rotterdam. Limburg, 25-3 te Chittagong. Wonogiri, 25-3 te Charleston. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 27-3. Aangevoerd 2165 stuks vee, t.w.; 1266 vette koei en en ossen en 899 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,30, f 2,75-3,00, f 2,60- 270; varkens (levend gew.): f 1,98- 1,94-1,90. Aanvoer flink; handel redelijk; prijzen als vorige week, prima exemplaren boven notering. Var kens: aanvoer ruimer; handel kalm; prijzen eerste kwaliteit onveran derd, tweede en derde kwaliteit niet geheel prijshoudend, vooral bij afloop. Prima vleesvarkens boven note ring, slachtzeugen f 1,65-1,75 per kg. Ingezonden mededeling De originele pcpermuntplant De originele KING pepermunt! Weele het tweede doelpunt te fa briceren. Even later werd Bliek geblesseerd en verliet ook hij het veld. Burgh werkte bijna de nul weg, toen v. d. Schelde het oerhar- de schot van dc Glopper corner stompte. Eindstand 2-0 van een wedstrijd, waarin de jonge Brouw ploeg handen vol werk had tegen deze oude garde uit Burgh. Brouwershaven BI-Burgh BI 0-3 De Burgh-junioren doen het be ter met open- en aardig technisch samenspel. In de eerste speclhelft bracht de Meij de ruststand met twee fraaie goals op 0-2. Na rust komen de Brouwenarcn er ook niet aan te pas. Een penalty weet dc goedspelende Burghkeeper Schoon- aard goed weg te werken. De Meij brengt de eindstand op 0-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2