MATADOR BRABBEL SHAG Extra pittig! Héél andersVeel zachter! de nieuwe smaak: Matador is de eerste en enige Braziel shag. Extra pittig en tegelijk veel zachter dan gewone shag. Een nieuwe smaak, verrassend lekker! Op-en-top Braziel! Neem 'n pakje Matador Braziel shag! NIEMEYER GARANDEERT DE KWALITEIT De pittige, nieuwe smaak van de beroemde Braziel tabak proeft u volledig in Matador Braziel shag. STAD EN PROVINCIE RENESSE Vergadering V.A.R.A.-afdeling In hotel „Het wapen van Zee land" hield de afdeling Renesse van de V.A.R.A. onder voorzitter schap van de heer A. J. Verboom haar algemene jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secre taris de heer C. Dorreman sr. bleek dat het ledental van de afd. op 1 december jl. 07 bedroeg, wat een winst van 4 leden in het afgelopen jaar betekende. Uitvoerig werd nog van gedachten gewisseld over de te Zierlkzee gehouden propaganda- avond. Uit het financiële jaarver slag van de penningmeester de heer C. Wandel bleek dat de kas Sloot met een batig saldo. Namens de commissie tot nazien van de re keningen adviseerde de heer S. Hart tot goedkeuring over te gaan, waarna de voorzitter met woorden van dank de penningmeester dé charge verleende. Het periodiek aftredende bestuurslid werd her benoemd. De heer Dorreman zag zijn plaats liever ingenomen door een jongere kracht, terwijl het der de aftredende lid K. Korsman in het afgelopen jaar naar elders is verhuisd. In plaats hiervan werden als bestuursleden gekozen de heren J. Wandel en T. de Moor. De voor zitter sprak vervolgens woorden van dank tot de heer Dorreman, voor het werk dat hij gedurende vele jaren voor de afdeling heeft gedaan. Als afgevaardigde naar de districts-vergaderlng te Goes op 8 april werd aangewezen de heer C. Wandel. Tot leden van de kascom- missie werden benoemd de heren S Hart, L. Dorreman en L. Wan del. Nadat nog enige vragen bij de rondvraag waren beantwoord, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. BURGH Lezing over bosbrandbestrljdlng Maandag bleek in hotel „Het wapen van Burgh" zeer grote be langstelling te bestaan voor een door de Inspectie der Domeinen georganiseerde avond, waar de heer van Erp een lezing hield over de bestrijding van bosbranden. De avond werd geopend door de in specteur v. d. Domeinen, mr. Tielen, die een speciaal welkomstwoord sprak tot burgemeester Jhr. Röell en de wethouders de heren v. d. Klooster en Vis. De bestrijding van bosbranden is een zeer moeilijke opgave,, daarom was het zo goed dat de verschillende blusmanieren weer eens opgehaald en opnieuw verklaard werden. De heer van Erp deed dit op duidelijke wijze en dia's verhelderden het gesprokene. Na de pauze werd een paar films ver toond, oa. het leven en het werk van een Amerikaanse houtvester, terwijl als laatste film de bekende kleurenfilm „De taal der bloemen" op het doek werd gebracht. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND APELDOORN. De politie te Apel doorn heeft in zijn woning aan de Accacialaan te Apeldoorn het stof felijk overschot aangetroffen van de 72-jarige alleenwonende heer H. Sintnicolaas, die door gasvergifti ging om het leven bleek te zijn ge komen. DEN HAAG. De vereniging ter bescherming van voetgangers heeft het bericht, dat voetgangers bin nen kort voorrang zullen krijgen op zebrapaden, met voldoening vernomen, aldus deelt zij mee. De vereniging zal een korte film laten maken, waarin op samenwerking tussen alle verkeersdeelnemers wordt aangedrongen en waarin op de gevaren voor ongelukken gewe zen wordt. DEN HAAG. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben in paleis Soestdijk de Belgische pater Pire ontvangen. Zoals bekend zijn zo wel de koningin als de prins zeer geïnteresseerd in het werk dat ten behoeve van de vluchtelingen ver richt wordt. Het doel van het be zoek van pater Pire was dan ook, de koningin en de prins van zijn werk te vertellen. GELDERMALSEN. De zestienja rige B. Huigen uit Geldermalsen, die meereed in een bestelwagentje, waarmee zijn 29-jarige halfbroer uit Tiel op rijksweg 15 onder de gemeente Geldermalsen 0p een stil staande tankauto met oplegger bot ste, is aan de daarbij opgelopen verwondingen in het ziekenhuis overleden. TEGELEN. Waarschijnlijk tenge volge van vermoeidheid van de be stuurder is op de rijksweg in Reu ver (L.) een personenauto, bestuurd door de heer P. op het Veld uit Belfeld, met grote snelheid tegen een ter linkerzijde van de weg staande boom gebotst. De heer Op het Veld werd in zorgwekkende toestand naar het Rooms katholie ke ziekenhuis in Tegelen vervoerd. Daar is hij inmiddels overleden. Radioluisterbijdrage gaat omboog DEN HAAG, 22-3. Een wijziging van de financiële regeling voor de Wereldomroep zal op zichzelf geen uitkomst bieden uit de financiële moeiltfkheden, waarmee de omroe pen te kampen hebben. Aan een verhoging van het luistergeld zal te eniger tyd niet zijn te ontkomen Dit heeft staatssecretaris Schol ten, meegedeeld tijdens het mon deling overleg, dat de vaste com missie voor Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen uit de Tweede Ka mer, met de regering heeft ge pleegd over verschillende punten, waaromtrent de bewindslieden bij de openbare behandeling van de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de commissie niet hadden bevredigd. Het ver slag van dit mondeling overleg is inmiddels aan de Kamer toegezon den. Over de onafwendbare verho ging van het luistergeld merkte de staatssecretaris verder op, dat het luistergeld sinds 1942 f 12, per jaar bedraagt. De sindsdien aanmerkelijk gestegen uitgaven konden aanvankelijk worden op gevangen doordat het aantal radio toestellen in gelijke mate bleef stij gen. Dit stadium is thans echter voorbij. HAAMSTEDE Enkele schoorsteenbrandjes Dinsdagmorgen omstreeks 3 uur rukte de brandweer uit met de ne velspuit en een bemanning van drie personen naar de woning van de heer A. Deurloo aan de Hogeweg, alwaar een schoorsteenbrand woedde. Binnen zeer korte tijd bracht de ramoneur hier uitkomst en werd verder onheil voorkomen. Ook vorige week maakte de brand weer op dezelfde wijze een einde aan een schoorsteenbrand in een Oostenrijkse woning op Korea van de heer v. Weenen. De sirene wordt bij schoorsteenbrandjes niet ge bruikt. Mocht bij aankomst van de brandweer de brand een ernstiger karakter aannemen dan wordt als nog de sirene in werking gestel. De regionale brandweercomman dant, de heer L. C. v. d. Velde, wijst er de huiseigenaren en huur ders via deze weg op, toch vooral de schoorsteen schoon te houden of te maken. Vooral bij houten woningen is dit een eerste vereiste. NOORDGOUWE Ouderavond Kleuterschool Vorige week vond alhier in de 'kleuterschool een ouderavond plaats. Alle aanwezigen, en in het bijzonder wethouder Dekker, die het college van b. en w vertegen woordigde, werden welkom gehe- ten door de voorzitter, de heer Snoep. Het jaarverslag werd uit gebracht door mej Provoost. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de aftredende mevr. Rotte én de heer v. d. Klooster (niet herkiesbaar) gekozen mevr. Wagemaker-Oosse en de heer Bos. Na de pauze werden vertoond de filmpjes „Hoe leven wordt doorge geven" en „Tandverzorging". Het eerste filmpje handelde over de sexuele opvoeding. Tot slot werd het werk van de kinderen bezich tigd, hetgeen door de ouders zeer gewaardeerd werd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 7