z.v.u. Abrupt einde van vlootbezoek WAPEN Ik. voel me bezwaard om de roof-symboliek Die 't wapen behoudt na de grens-politiek. Het duidt mij te veel op het vloeiende bloed Waarmee zich een roofdier van ouds heeft gevoed. Een Leeuw en een Adelaar, 't kan niet verheeld Zijn immer.als toonbeeld van „macht" uitgebeeld, Die werd nu misschien in die tijd wel begeerd Doch 't wordt ons vandaag toch heel anders geleerd Ik peinsde me moe op de term: „algemeen" Als dat Uw devies is, waar gaan we dan heen Ofis deze uitspraak tóch anders bedoeld Heb ik de nuance verkeerd aangevoeld?? Inplaats van de gesel, de knoet of de roe Past men bij geschillen de „rede" toch toe Een dood'lijke beet van een brullende leeuw Pleit niet voor de opgang der mens-dezer-eeuw Een ijzeren roe of een spervuur van macht Wordt heden ten dage geenszins meer verwacht De „geest" vermag meer dan een „ree" van geweldII! Dus,wapenallure's"ter zijde gesteldI! .Ik was in mijn „droom" in een groenende wei Daar graasden wat „schaapjes"een „hond" lag er bij Daarboven verrees toen een stralende „zon" 't Al ademde vrede Als 't zó eens begon P. L. B. MAARTSE NOORDWESTER Overal hoog water rond Schouwen-Duiveland SCHOUWEN-DUIVELAND 21-3.. Als gevolg van een noordwester-I storm is het dinsdag bijzonder hoogj water geweest. Te Zierikzee zag men het gevaar aankomen en was de sluis op tUd dicht. De Nieuwe Haven vertoonde een „volle bak". Op het strand van Westenschou- wen rees het water hoog, waardoor weer heel wat duinzand van de „buitenste reep" verdween. De af slag begint kort bij de vuurtoren - hier verdween opvallend veel zand - tot aan de punt te Westen- schouwen. Schade werd toege bracht aan een afrastering, aange bracht door de polder, om het be klimmen der duinen tegen te gaan. Verschillende palen liggen hier en daar over het strand verspreid. Uiteraard heeft het strand nog niet zijn zomeraccomodatie, zodat in dit opzicht verder geen schade te no teren viel. Te Burghsluis rees het water tot over de nieuwe lo9kade. Het be reikte hier een stand van 2.99 N.A.P., hetgeen neerkomt op een verhoging van 1.50. Verschillende peilschalen aan de Westbout toon den een nog grotere verhoging. Te Bruinisse Ook te Bruinisse was het hoog Ingezonden mededeling Voor 25 jaar.... ZIERIKZEE. Tesamen met de toneelspeler Jan Musch trad de ca baretkunstenaar Louis Davids op in de Concertzaal. ZIERIKZEE. Alhier verscheen een op een wagen gemonteerd mi niatuur landhuis. De wagen werd voortgetrokken door een paardje, niet groter dan een flinke hond. De eigenaar wil met dit span Europa door. ZIERIKZEE. In het „Huis van Nassau" vond de jaarlijkse Kweek schoolavond plaats. Het stuk ,JDe zwanenzang op het Kweekschool avondje", was geïnspireerd door het feit, dat het de laatste avond was, in verband met da voorgeno men opheffing der school. BRUINISSE. In het vergaderlo kaal gaf de zangvereniging ,JDe stem des volks" te Oosterland een geslaagde uitvoering. BROUWERSHAVEN. Voor de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden sprak ds. Joh. P. van Mullum van Akkersloot over de Japannees Kagawa. ZIERIKZEE. In het Jannewek- ken werd het nieuw gebouwde Groene Kruis-gebouw officieel ge opend door de echtgenote van de burgemeester. ZIERIKZEE (Adv.). Permanent Wave, geheel compleet f 2,50; on- duleren met inkrullen 0,50; was sen en watergolven f 0,75. Perma nent Wave voor heren f 1£0. Adv. 2: Rozijnen f 0,15 p.p.; dop erwten f 0,19 per blik; chocolade truffels f 0,25 per 2 ons. BRUINISSE. Het vendel van de Oranje Garde, afdeling Bruinisse hield een Garde-avond in het ver enigingsgebouw. RENESSE. In de kerk van Re- nesse werden de nieuwe psalm- en gezangborden ingewijd, een ge schenk van de vrouwenvereniging. water. De stand was 3.15 N.A.P., een stand die sinds 1954 niet is voorgekomen. Ook hier was sprake van anderhalve meter verhoging. Het havenplateau van de nieuwe haven overstroomde. Ook op het nog niet gedempte gedeelte van de Oude Haven stond het water hoog op de kade. SPORT BILJARTEN Voor de competitie (viertallen) van het district Schouwen-Duive land werden de volgende wedstrij den gespeeld: B.V.O.-Postiljon 6-2. M. Ver hoek-C. Folmer 0-2; W. de Jonge- J. Thierij 2-0; J. Hoek-A. de Bil 2-0; A. Mol-C. Stoutjesdijk 2-0. Ons Genoegen-D.O.S. 7-1. H. Bal- J. de Jonge 2-0; P. de Koning-A. Buijs 1-1; H. Capelle-de Boer 2-0; M. Lems-P. Vijverberg 2-0. Witte van Haemstede-Concordia 0-8. C. J. de Koster-J. Quant 0-2; M. Evertse-A. Hage 0-2; C. A. Prince-A. Annaert 0-2; K. J. Bak- ker-J. den Boer 0-2. V.O.G. II-D.O.S. II 6-2. J. Ber- revoets-J. Smits 2-0; Th. Verkaart- J. Bom 2-0; P. Schot-A. Vijverberg 2-0; M. Krijger-C. v. d. Sande 0-2. O.K.K. III-Entre Nous II 2-6. A. v. Felius-J. Rombouts 0-2; W. Kes- teloo-A. Berrevoets 2-0; J. C. v. Felius-J. Snijders 0-2; M. Quist- K. Akershoek 0-2. O.K.K.-V.O.G. 6-2. M. J. Thierij- C. Verkaart 2-0; C. Lievense-S. Stoutjesdijk 2-0; A. Heijboer-M. L. Jonker 0-2; L. v. Popering-J. L. de Hooge 2-0. Entre Nous-B.V.O. 8-0. A. Schiet- tekatte-M. Verhoek 2-0; M. v. d. Schee-W. de Jonge 2-0; J. J. Snij- ders-J. Hoek 2-0; W. I. den Boer- A. Mol 2-0. Concordia II-O.K.K. II 2-6. J. Brouwer-J. Lemsom 0-2; W. Steen- kist-B. Klootwijk 0-2; G. Timmer- man-M. de Vin 2-0; L. Canters-L. v. Klinken 0-2. De Drie Schapen li-Witte van Haemstede II 2-6. J. Smulders-S. Geleijnse 0-2; J. Kiezenberg-B. de Vrieze 2-0; A. Overweel-T. J. Stoel 0-2; A. J. Dorst-J. de Haan 0-2. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk i Benoemd tot pres.-directeur van I de Heldringgestichten te Zetten: dr. G. van Leeuwen, studentenpred. te Amsterdam. Beroepen te Noord en Zuid Schermer (toez.): J. E. van Veen, vic. te Termunten; te Groot Am- mers: P. Westland, Sint Annaland; te Tholen: I. Kok, Zegveld. Aangenomen naar Varsseveld (toez.): J. M. de Mey, Opperdoes, die bedankte voor Sexbierum; naar Wijngaarden: kand. I. Boot, Utrecht Bedankt voor Drachten: K. M. de Bruijn, Marrum. Ger. Kerken Beroepen te Maarssen: C. Ves- seur, Rockanje; te Giessen-Rijs- wijk en te Zuid-Beijerland: kand. P. C. Koster, Pernis. Aangenomen naar Dubbeldam: dr. A. E. van Es, Rotterdam-Hille- gersiberg. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Oud-Beijerland: T. Brienen, Mussel en W. van 't Spij ker, Drogeham. Bedankt voor Alphen a.d. Rijn: N. de Jong, Katwijk aan Zee; voor Broek op Langendijk: P. N. Rib- bers, Noordscheschut; voor Zwolle: C. Langbroek, Nieuwe Pekela. Evang. Luth. Kerk Drietal te Amsterdam (vac. dr. G. J. Llndijer): J. J. Bik, Mara- caibo (Zuid-Amerika), H Johan nes, Breda en D. Solinger, Haarlem. BILJARTEN Eindstand competitie viertallen district Schouwen-Duiveland De officiële eindstand van de biljartcompetitie voor viertallen van het district Schouwen-Duive land der KN B.B. is als volgt: Afdeling A: V.O.G. 10 35-29 93,37 °/o Witte van H.stede 8 32-32 86,53 °/o De Drie Schapen 8 29-35 86,37 °/o Concordia 7 33-31 90,12 °/o O.K.K. 7 31-33 87,97 °/o Afdeling B: Entre Nous 12 42-22 88,07 Ons Genoegen 9 39-25 92,47 °/o D.O.S. 9 37-27 92,30 °/o Postiljon 5 22-42 78,92 °/o B.V.O. 5 20-44 82,86 °/o Afdeling C: O K K. II 8 32-16 89,37 De Drie Schapen II 6 26-22 88,89 Concordia II 6 22-26 88,23 °/o Witte v. H.stede II 4 16-32 87,11 °/o Afdeling D: Entre Nous II 10 34-14 89,74 V.O.G. II 6 25-23 92,60 O K.K. III 5 21-27 86,16 °/o D.O.S. II 3 16-32 80,19 °/o Zaterdag a.s. 25 maart, zal in het clubgebouw van de B V.O.K.K. te Nieuwerkerk de districtsdag worden gehouden, waarbij de vier kampioenen tegen elkaar zullen uitkomen voor het kampioenschap van het district. De samenstelling van de vier kampioens-viertallen met moijenne en aantal te spelen caramboles is als volgt: V.O.G.: J. L. de Hooge M. L. Jonker J. Stoutjesdijk C. Verkaart Entre Nous: W. I. den Boer Joh. Snijders M. v. d. Schee A. Sohiettekatte O.K.K. II: L. van Klinken M. de Vin B. Klootwijk J. Lemsom 4,66 190 2,28 105 1,71 75 1,54 75 2,31 105 2,12 95 1,63 75 1,40 65 1,72 75 1,46 65 1,22 55 0,89 45 Dodelijk ongeval ZIERIKZEE, 22-3. Op het ter rein van de V.Z. aan de Zelke te Zierikzee heeft zich woensdagmor gen, omstreeks half elf, een onge val voorgedaan, dat aan de 53-ja- rige, uit Rotterdam afkomstige heer J. van der Linde, het leven heeft gekost. De heer van der Linde, chauf feur van een tankwagen met aan hanger, had de aanhanger losge koppeld. Hij begaf zich onder het voertuig - maar door onbekende oorzaak, kwam de aanhanger plot seling in beweging en reed over de chauffeur heen. Het zwaar ge wonde slachtoffer werd naar het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis vervoerd, maar overleed op weg daarheen. „Piicfc" bracht Stille waters..." Toneelgroep Puck ziet terug op een goed geslaagde Zierikzeese avond. Een dank zij de samenwer king van Z.V.U. en Kunstkring volle Concertzaal en een dankbaar, voldaan publiek. P.uck gaf een briljante en fonkelende vertolking van de speelse comedie „Stille watersvan Don Pedro Calde- ron de la Barca. Fraai waren de costuums en luid was de muziek en het sabelgekletter. Maar boven al waren er uitstekende spelmo menten die het stuk tot een ple zierige en pittige voorstelling maakten, waaraan een gul reage rend publiek zich graag overgaf. Het stuk speelt in Madrid. Ten huize van hun rijke vader Don Alonso leven Clara en Eugenia als twee op liefdesgebied concurreren de zusters. Kostelijk was de clow neske figuur van Don Toribio Cua- dradillos als de lompe oude neef,- aan wie vader Don Alonso (Syl- vain Poons) zijn aantrekkelijke Eugenia als bruid heeft toegewe zen. Maar Eugenia zou liever eeu wig branden in de hel dan uitgere kend deze lomperd volgen naar het altaar. Men ziet, de verwikke lingen liggen voor het grijpen. De temperamentvolle chaos wordt compleet als de drie fiere jonge Spanjaarden een oogje op de scho ne Eugenia laten vallen. Dank zij de flonkerende wijn, het stijlvolle décor en de grote geestdrift van Puck kon men veel plezier beleven aan de overwonnen standpunten van drie eeuwen her. Maar dit vooral door het uitste kende spel van de vele artiesten, o.a. Henny Orri en Karin Haage als de zusters Clara en Eugenia en Bob Verstraete als de afgewe zen neef. Albert Abspoel, Walter Kous en Frans Koppers hadden de juiste dosis dynamiek die wij ver onderstellen bij verliefde jonge Spanjaarden. Dr. J. J. Westendorp- Boerma huldigde na afloop de hele groep met de aanbieding van een ge schenk aan Karin Haage. Entre Nous II: K. Akershoek A. Berrevoets Jan Snijders J. Rombouts 2,00 95 1,95 85 1,91 85 1,41 65 Voor de kampioen en de reser ve-kampioen zijn twee fraaie be kers beschikbaar, terwijl ze tevens zullen mogen deelnemen aan het gewestelijk kampioenschap. Het leerlingstelsel in de landbouw DEN HAAG, 22-3. De minister van Landbouw en Visserij heeft een commissie ingesteld voor ad vies inzake de onderwijskundige en organisatorische vormgeving van het leerlingstelsel in de land bouw. Voorzitter van deze advies commissie is prof. ir. A. Moens, hoogleraar in de landbouwwerk- tuigkunde te Wageningen. De leden van de commissie zijn vertegen woordigers van zowel de standsor ganisaties en de landarbeidersbon den als ambtelijke deskundigen op het gebied van het land- en tuin- bouwonderwijs. Met het leerlingstelsel wordt het verschaffen van een praktijkoplei ding in bedrijfsverband beoogd. De boer op wiens bedrijf deze prak tijkopleiding plaats heeft, speelt daarbij een belangrijke rol. De praktijkopleiding gaat gepaard met aanvullend theoretisch en praktisch onderwijs vanwege de lagere land bouwschool. Het leerlingstelsel,, als zodanig in de nijverheid reeds geruime tijd toegepast, bevindt zich in de agra rische sector nog in een experi menteel stadium. Het is thans be perkt tot twintig weken voor jonge lui die van de derde naar de vierde klas van de lagere landbouwschool overgaan. DE SALARISSEN VAN VERPLEGENDEN DELFT, 22-3. In Delft is op de jaarvergadering van de groep ver- plegenden van de Algemene Rooms Katholieke Ambtenarenvereniging de salariëring van de verplegenden besproken. De voorzitter, de heer L. van Kommeren, herinnerde er aan, dat de organisaties reeds in 1957 aan de regering verzochten een taak-onderzoek in te stellen. Men meende, dat er alle aanleiding was voor de veronderstelling, dat de salariëring van de verplegenden verbetering behoefde. Eind 1960 is de regering gekomen met voor stellen tot verbetering. De samenwerkende centrales van overheidspersoneel hebben naar aanleiding hiervan eveneens voor stellen ingediend, gebaseerd op de taakverzwaring en rekening hou dend met onregelmatige dienst. De heer Kommeren drong er op aan de behandeling van deze voorstel len zoveel mogelijk te bespoedigen. Hij wees er op, dat zolang geen redelijke materiële positie voor de verplegende wordt geschapen, het personeelstekort een ernstig pro bleem zal blijven. Legerpredikanten naar Israël en Jordanië DEN HAAG, 22-3. Op initiatief van de hoofdlegerpredikant, ds. A. T. K. de Kluis en de hoofdaalmoe zenier, mgr. J. van Straelen, zal een studiereis worden georganiseerd naar Palestina en Jordanië voor legerpredikanten en aalmoezeniers, die veel met de bijbel en het bij bels onderwijs hebben te maken, maar het Heilige Land meestal niet bezocht hebben. De reis zal per vliegtuig worden gemaakt. Er bestaat voor deze reis grote animo en reeds zijn twee vlieg tuigen, die aan elk 76 man plaats bieden, volgeboekt, zodat nu een wachtlijst moet worden aangelegd. Het eerste vliegtuig vertrekt 6 september en het tweede 18 sep tember. Nieuw recreatiegebied bij Overveen BLOEMENX>AAL, 22-3. De bur- gemëester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, heeft van morgen een vijf hectaren groot duingebied, gelegen ten zuiden van de Zeeweg tussen Overveen en Bloemendaal, officieel geopend. Dit gebied betekent een grote aan winst voor het recratiegebied in Kennemerland. Het park is genoemd naar de oud-wethouder van Bloemendaal, de heer A. van Geluk. Het bevat onder meer twee grote duinmeren en een restaurant „De Bokke doorns". De bouwkosten van het restaurant zijn goeddeels bestreden uit de opbrengst van het zand dat werd gewonnen bij het uitgraven der duinmeren. Dr. P. Glazema naar Damascus AMERSFOORT, 22-3. Dr. P. Gla- zema, direkteur van de rijksdienst voor het oudheidkundig bodemon derzoek te Amersfoort, is op uit- noiging van de Verenigde Arabi sche Republiek hedenmiddag naar Damascus vertrokken, teneinde ad viezen te geven met betrekking tot de organisatie van het oudheidkun dig bodemonderzoek in Syrië. GESLAAGDE OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL SIRJANSLAND In de school te Sirjansland werd dinsdagavond de jaarlijkse ouder avond gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. Het ope ningswoord werd gesproken door het hoofd der school, de heer A. Heule, die uit de grote opkomst concludeerde dat de ouders de school een warm hart toedragen. In het bijzonder verwelkomde de heer Heule burgemeester A. A. van Eeten en wethouder Stoutjesdijk met hun echtgenoten. Met dankbaarheid gewaagde de heer Heule van de handwerklessen gegeven door mevr. de Graaf- van Ast, die werd opgevolgd door mej. Stouten te Oosterland. In zijn jaarverslag memoreerde het hoofd der school vervolgens de gebeurtenissen in het afgelopen schooljaar, o.a. verkeersexamens en de geslaagde schoolreis naar de Efteling. De hoogste klassen ver kochten voor niet minder dan f 135,in de kinderpostzegelactie. Een ander hoogtepunt was het be zoek van St. Nicolaas. De kas sluit met een goed batig saldo. De heren Mol en Onderdonk hadden de rekening keurig in orde bevon den. Tot nieuw lid van de oudercom missie werd gekozen de heer A. J. de Graaf in de plaats van de heer :L. Kraak (niet herkiesbaar). De heer Heule sprak hierna over de wenselijkheid van zakgeld en sparen. Mevrouw Heule las hierna een klein stukje proza over de keus welke voor en door het kind moet J worden gedaan. Hierin werd ge- wezen op het waardevolle van het beroep dat aansluiting vindt bij datgene waarvoor het kind ge schikt is. Het is van groot belang dat voor de kinderen die willen studeren een school wordt gekozen die in overeenstemming is met hun bevattingsvermogen. Hierna werd een geanimeerde verkeerswedstrijd gehouden waar aan alle aanwezigen deelnamen. De heer Heule gaf hiertoe een 20- tal vragen op die schriftelijk wer den beantwoord. Vervolgens werd het werk van de leerlingen bezich tigd. Bijzondere aandacht trok hierbij een breiende pop. Na de pauze werden twee films vertoond „De Bilt verwacht" en „De Boven windse eilanden". Burgemeester van Eeten sprak tot slot woorden van waardering voor hetgeen op de school tot stand wordt gebracht en het vrijwillige werk van mevr. Heule. Sirjansland ziet terug op een zeer geslaagde ouderavond. SUCCESVOLLE VERGADERING TE ZIERIKZEE Schouwen-Duivelandse kleuterleidsters richten club op ZIERIKZEE, 22-3. In de Chr. kleuterschool te Zierikzee is een bijeenkomst gehouden van Schou wen-Duivelandse kleuterleidsters, met het doel te komen tot oprich ting van een contactclub. Deze op zet is gelukt. De dames- kleuter leidsters hebben thans hun eigen contactvereniging. Het initiatief tot oprichting was uitgegaan van een drietal leidsters, t.w. de dames mej. B. Quant, mej. N. de Jonge en mej. M. A. Stouten. Zij maakten in bredere kring hun overtuiging kenbaar, dat een con tactclub voor leidsters van het ei land nuttig zijn zou. De meeste leidsters gaven aan de oproep ge hoor, zodat de oprichtingsvergade ring flink was bezet. Het werkprogramma Het ligt in de bedoeling vier of vijf keer per jaar te vergaderen, waarbij men wil komen tot het uitwisselen van ervaringen. Bo vendien kan het werk van de kleu ters onder de loep worden geno men. Andere programmapunten zijn het uitnodigen van sprekers, het bezoeken van scholen en het bijwonen van ouderavonden e.d. Nadat tot oprichting was beslo ten, werd een bestuur gekozen, waarin de drie initiatiefneemsters zitting hebben. Verder werd mej. M. Provoost als bestuurslid geko zen. Tussentijds werd thee ge bruikt en onderhield men zich in een gezellige sfeer. Eén met al een in alle opzichten geslaagde verga dering. Lezing met plaatjes door mevrouw Huisman-Griep Geslaagde „Schotse middag" afdeling Schouwen Plattelandsvrouwen ZIERIKZEE, 22-3. De afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen kwam dinsdagmiddag in de koffie kamer van het „Huis van Nassau" bijeen, voor een „Schotse middag", welks werd verzorgd door mevr. L. Huijsman- Griep uit Rilland- Bath. De bijeenkomst stond onder lei ding van de presidente mevrouw J. J. Goemans-van Langeraad. Na haar openingswoord deelde de pre sidente mee dat op 17 april a.s. door de afdeling Duiveland een modeshow wordt gehouden in sa menwerking met modehuis „De Nijverheid". Voor de Emma-bloem- collekte worden collectrices ge vraagd. Voor de cursus „Pech On derweg" kunnen de leden zich nog steeds opgeven, evenals voor de actie planten van stroobloemen voor het dertig jarig bestaan. De voorjaarsvergadering zal op 9 mei te Utrecht worden gehouden. In haar lezing vertelde mevrouw Huijsman van haar bondsreis als reisleidster naar Schotland als re sultaat van een uitwisseling met Schotse plattelandsvrouwen. De deelneemsters aan deze reis werden bij Schotse families ondergebracht en verwelkomd door twes Schotse afgevaardigden met een takje wit te hei, samengebonden met een ge ruit lintje. Wat deze ruiten betreft, veel fa milies hebben er hun eigen ruit. In de rokjes die de mannen dragen is acht meter stof verwerkt. Hotels en het vervoer zijn er duur maar de Schotten zijn zeer gastvrij. De wegen in de Hooglanden zijn smal en bochtig en het is er dun be volkt. Er worden veel langharige schapen gehouden, die bestand zijn tegen de kou. De kust van de Laag landen is mooi en rotsig. Dank zij de warme golfstroom valt het kli maat er erg mee en groeien er zelfs sub-tropische planten. De voor jaarsgroenten zijn er eerder dan in ons land. De Schotse tea is zeer bekend en uitgebreid. In de pauze hebben de dames zich een dergelij ke ,thea' goed laten smaken. Ver- Bijeenkomst De Gaulle-Kemiedy vóór de zomer? PARIJS, 22-3. De voorzitter van de Franse Nationale Vergadering Jacques Chaban-Delmas, heeft woensdagtijdens een lunch, aan geboden door de Franse diploma tieke pers, als zijn mening uitge sproken dat een bijeenkomst van president De Gaulle en president Kennedy te verwachten is. Er is geen datum vastgesteld maar naar mijn mening lijkt het redelijk aan te nemen dat er een bijeenkomst vóór de zomer zal zijn, aldus Cha ban-Delmas. volgens vertoonde mevr. Huijsman een zeer fraaie serie dia's van de door haar gemaakte reis. Tot slot sprak mevrouw Goe- mans een dankwoord voor de lezing die door de dames met belangstel ling werd gevolgd, zodat op een geslaagde middag kan worden te ruggezien. HONGKONG, 23-3. Het Ameri kaanse vliegdekschip Midway', dat een bezoek aan Hongkong bracht, is donderdagmorgen onverwacht vertrokken, tegelijk met twee tor- pedobootjagers der Amerikaanse marine. De Midway' zou oorspron kelijk. tot maandag a.s. in Hong kong blijven. Volgens waarnemers bestaat er verband tussen het plotseling ver trek dezer eenheden van de Ame rikaanse Zevende Vloot en de ver slechtering van de situaties in Laos De Russische premier, Chroesj- tsjef, heeft vandaag op een land- bouwcongres te Alma Ata gezegd, dat de Sowjet-Unie „elke controle- voorwaarde" zal aanvaarden als haar ontwapeningsvoorstellen wor den aangenomen, aldus meldt ra dio-Moskou. Op 17 september zullen verkie zingen worden gehouden voor de west-Duitse Bondsdag. De zittlngs_ periode van vier jaar van de hui dige Bondsdag zal dan zijn ge ëindigd. Dit heeft het bureau van president Lübke woensdag bekend gemaakt. HILVERSUM. H.M. koningin Ju liana is vanmiddag, aan het slot van haar bezoek aan militaire op leidingscentra, de gast geweest van het marine-opleidingscentrum in Hilversum. Bij die gelegenheid sig neerde zij de eerste officiële statie foto van prins Bernhard, in zijn uniform van luitenant-admiraal van de marine. Volgens kerkelijke autoriteiten in West-Berlijn heeft de Oostber- lijnse persdienst de verspreiding van twee kerkelijke weekbladen verboden. Deze organen bevatten het bericht, dat de kerkdag van de Duits-Evangelische Kerk in juli a.s. in Berlijn zal worden gehouden. Elke vijf minuten sterft een Westduitser aan kanker, aldus heeft prof. Karl Bauer, hoogleraar aan de universiteit van Heidelberg meegedeeld. Prof. Bauer deed een beroep op het publiek gelden bijeen te brengen voor een nieuw insti tuut voor kankerbestrijding, dat acht miljoen mark zal kosten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3