Drie Rode Tulpen Discussie over auto-toelage burgemeester en ontslag gemeente-artsen Wil Chroesjtsjef geen topconferentie meer? Bstere bestrijding van pijnen en griep! CWfariae A ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag 21 maart imi No. isms Gemeenteraadsvergadering Brouwershaven Nieuwe gemeente betaalt Noordgouwe tekort Reinigingsdienst Tijdens de vrijdag gehouden zit ting van de gemeenteraad van Brouwershaven kwam oa. aan de orde het verlenen van een auto toelage aan de burgemeester. Uit het advies van b. en w. bleek dat de burgemeester per jaar 8.280 km rijdt ten behoeve van de gemeente, waarbij nog ongeveer 1.000 km ko men voor het bezoeken van verga deringen op het eiland. Totaal 9.280 km twintig cent is een bedrag van f 1800,De heer J. A. v. d. Bijl verklaarde tegen het voorstel te zijn daar het zijns inziens inging tegen de beschikking van de minis ter, die een km-prijs voorstaat van veertien cent. De voorzitter wees er op dat deze prijs is vastgesteld door Gedeputeerde Staten en geldt als een vaste toelage. Het voorstel werd hierop aanvaard met zes voor en vier stemmen tegen. De raad ging z.h.s. akkoord met de bezoldi gingsverhoging voor de wethouders welke werd gebracht op f 1.500, per jaar. Eervol ontslag gemeente geneesheren Voorts stelden b. en w. voor over te gaan tot het verlenen van eervol ontslag aan de gemeentegeneeshe ren de heren W. Terpstra, J. L. Braber en jhr. H. Backer. Bij dit punt leverde mevr. Mot mans ernstige kritiek op het beleid van b. en w. Zij vroeg zich af waar om geen overleg is gepleegd met de inspekteur van de Volksgezondheid of met de betrokken artsen zelf. De genoemde geneesheren vervul len tal van werkzaamheden en me vr. Motmans waarschuwde er dan ook voor dat bij een verbreking van het dienstverband geen samen werking tussen artsen en gemeente mogelijk is. De voorzitter wees op de moge lijkheid van betaling per verrich ting. De heer J. v. d. Doe (P. v. d. A.) was van mening dat de artsen thans - nu er geen armenpraktijken meer bestaan - dubbel betaald moe ten worden. D*e heer J. A. v d. Bijl stelde voor dat b. en w. het voor stel zouden terugnemen. Wethouder Moermond betreurde het dat er on danks zijn aandringen in b. en w. geen overleg is gepleegd. Het voor stel in stemming gebracht werd tenslotte aangenomen met zes voor 'en vier stemmen tegen. Eervol ontslag werd voorts ver leend aan de heer M. van Immer zeel, hoofd der ol.-school te Drei schor per 1 juni 1961. Gestreefd wordt per 1 april a.s. in de vaka- ture te voorzien. Benoemd tot lijkschouwers wer den de heren artsen J. L. Braber, jhr. H. Backer en W. Terpstra. Tot onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand werd benoemd bur gemeester A. H. Vermeulen. Instelling voor Sociale Zorg Benoemd werden tot leden Instel ling voor Sociale Zorg in de onder scheidene kernen: Brouwershaven: de heren J. Dekker, N. Fonteine en C. J. Bijkerke; Dreischor: L. M. Moermond, A. M. de Vlieger en mevr. v. d. Werve-v. d. Have; Noordgouwe: A. C. Visser, A. Vier gever en J. L. Vis; Zonnemaire: J. A. v. d. Bijl, P. v. d. Velde en M. Lukaart. Tot leden der woonruimteadvies commissie in de vier kernen wor den benoemd: Brouwershaven: E. P. Motmans-v. d. Feen (Noordgou we); J. J. Klaasse (Dreischor): P. de Moor, N. Fonteine en C. J. Bij kerke (Brouwershaven). Dreischor: mevr. Motmans-v. d. Feen (Noord gouwe); P. L. v. d. Werve-v. d. Have, J. J. Klaasse en A. M. de Vlieger (Dreischor) en P. de Moor (Brouwershaven). Noordgouwe: E. P. Motmans-v. d Feen (Noordgou we); J. J. Klaasse (Dreischor) en A. C. Visser, A. Viergever en J. L. Vi's (Noordgouwe). Zonnemaire: P. de Moor (Brouwershaven; J. J. Klaasse (Dreischor) en J. A. v. d. Bijl, P. v. d. Velde en M. Lukaart (Zonnemaire). Besloten werd voorts de over eengekomen gemeentewerklieden in vaste dienst van de gemeente Brouwershaven te laten blijven, verder de heer C. Jonker per 1 april a.s. eervol ontslag te verlenen als schoonhouder van het stadhuis, de kleding, rijwiel- en schoeisel toelage vast te stellen op f 100,— per jaar en over te gaan tot de aanstelling van een nieuwe ge meentewerkman in de rang van opperman en deze in te delen in klasse III, loongroep III. Mevr. Motmans merkte op dat er vanaf 1 januari jJ. nog steeds geen gemeentewerkman te Schudde- beurs is gezien en zij vroeg zich af of dit soms te ver van Brouwers haven is gelegen. Besloten werd voorts tot het aangaan van twee geldleningen bij de N V. Bank voor Ned. Gemeenten ter grootte van f 95.000,en f 150.000,— ter financiering van een gedeelte van de havenbeschoeiïng te Brouwershaven en de bouw van een school te Zonnemaire. De raad had voorts geen bezwaar middelen ter beschikking te stellen voor de aanschaffing van een vloei- 8tof-duplikator voor de chr. nat. school te Zonnemaire. Reinigingsdienst „Duiveland" Door de reinigingsdienst Duive land was de voormalige gemeente Noordgouwe in 1960 (november) verzocht om een nadere verreke ning van de bijdrage in het exploi tatietekort over de jaren 1956 tot en met 1960 hetgeen een bedrag behelst van f 4526,10. Genoemde raad weigerde destijds deze bijdra ge te leveren, daar men van me ning was dat de reinigingsdienst geen rechten kon laten gelden. B. en w. zijn van mening dat ge noemde dienst wel het een en an der verzuimd heeft en dat de voor malige raad van Noordgouwe for meel wel in haar recht stond, al hoewel de bedoeling van de af spraak met de reinigingsdienst dui delijk was, maar moreel gesproken dient aan de eenmaal gemaakte afspraak gevolg te worden gege ven. De heer J. A. v. d Bijl vond het een moeilijke materie, daar de nieuwe gemeente nu voor deze te korten moet opdraaien. Ik kan wel akkoord gaan, aldus spreker, met het tekort over 1960, te weten f 1424,10, maar niet met het bedrag over vijf jaar. Bij deze woorden sloten mevr. Motmans en de heer J. A. v. Schelven zich aan. De heer J. v. d. Doe ondersteunde het voor stel van b. en w. om aan het ver zoek der reinigingsdienst te vol doen. De heer P. v. d. Velde (P.v d. A.) vreesde bij een weigering, dat de mensen gedupeerd worden, daar ze een verhoging der reinigings rechten krijgen te incasseren. Mevr. Motmans noemde het een grove fout van genoemde dienst, terwijl de heer van Schelven zich afvroeg waarom dit tekort nu pas is uitge komen. In stemming gebracht werd het voorstel met zeven voor en drie tegen aangenomen. Z h s. ging de raad akkoord met het verlenen van een krediet ter grootte van f 12.000,zulks ter vernieuwing gedeelte havenbe schoeiïng te Brouwershaven; idem een krediet van f 22 000,ter fi nanciering kosten uitbaggeren ha ven te Brouwershaven; idem een krediet, groot f 3080,i.v.m. aan stelling van een bode, waarvoor is benoemd de heer L. J. v. d. Wie len te Brouwershaven. Vastgesteld werd de legesveror dening voor de nieuwe gemeente Brouwershaven en de verordening straatbelasting en controleregelen op het geldelijk beheer en met de boekhouding 'belaste ambtenaren. PARIJS, 20-3. Het partijloze Franse blad „France-Soir" schrijft uit „absoluut betrouwbare bron" vernomen te hebben, dat premier Chroesjtsjef van de Sowjet-Unie de Amerikaanse Ambassadeur in de Sowjet-Unie, Thompson, tijdens hun onderhoud van enige tUd ge leden in Siberië gezegd heeft, dat hij niet langer belang stelt 1# een topconferentie. Volgens het bericht uit Geneve van de correspondent Michel Gor- dey schijnt de Russische premier Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee leed spijtig verlies tegen RKFC Burgh won ver diend van Renesse Lusteloos MEVO verloor van Hoek Nog open strijd om de bovenste plaats in de derde klas D van de zaterdagcompetitie VOETBAL. In de eerste helft bewees Zierikze° in de ontmoeting tegen RKFC dat het wat voetbal capaciteiten betreft, geenszins de mindere was. Gebrek aan voldoen de conditie was evenwel oorzaak dat de ontmoeting met 3-2 werd verloren, waardoor onnodig twee kostbare puntjes aan hun neus voorbij gingen. Het belangrijke treffen voor de bezetting van de bovenste plaats tussen Hontenisse en Zeeland Sport eindigde in een kostbare 1-0 overwinning voor de club uit Zeeuws-Vlaanderen. Com. Boys boekte zijn vierde overwin ning in successie door Zeelandia te Middelburg met 5-3 te verslaan. Odio kon haar positie wat verbete ren door een 4-3 zege op het be zoekende Kaaise Boys, terwijl RCS in het bezit bleef van de rode lan taarn door thuis met 3-1 van Meto te verliezen. Hontenisse Zeeland Sport Meto BSC Kaaise Boys RKFC Axel Corn. Boys Zeelandia Odio Zierikzee RCS 17 12 2 3 45- 15 7 6 2 28- 8 3 4 28- 7 3 5 24- 6 5 5 32- 6 3 5 29- 6 2 7 29- 6 2 7 22- 4 4 8 18- 4 3 7 19- 3 3 9 27- 2 2 11 18- 26 26 18 20 23 19 22 17 25 17 23 25 ■20 14 ■27 14 ■30 12 ■29 11 ■46 9 ■42 8 In de vierde klas G is de Schouw- se derby tussen Burgh en Renesse geëindigd in een verdiende 4-3 overwinning voor Burgh, waardoor het lot van Renesse nu wel is be zegeld. Het gemis aan de beide half spelers van Aken en Boer werd bij Renesse wel bijzonder sterk ge voeld. Gedurende het eerste half uur beheerste Burgh volledig het middenveld waarbij Renesse er nog goed af kwam met twee doelpunten van Burgh. Pas toen invaller Hart moest uitvallen en linksbuiten A. Jonker de rechtshalfplaats ging be- zetten kwam er een kentering in de strijd. Over het geheel genomen waren de Burgh-spelers individueel wel iets beter dan de rood-witten. Vosmeer toonde aan dat het de weg naar herstel weer heeft gevonden en klopte Noordhoek met 5-1. Hal steren kwam thuis tegen Nieuw Borgvliet niet verder dan een 2-2 puntenverdeling. Oude Molen en De Schutters zorgden allebei voor een grote verrassing. Oude Molen zag kans om koploper Grenswach ters met 3-0 te verslaan terwijl De Schutters het stoute stukje uithaal den om Cluzona te Wouw met 2-1 klop te geven. Door deze uitslagen is Vosmeer weer in de running ge komen. Grenswachters 16 10 4 2 40-20 24 Vosmeer 16 9 5 2 36-23 23 Cluzona 15 9 4 2 50-23 22 NSV 16 9 1 6 46-38 19 Burgh 15 7 3 5 35-34 17 Oude Molen 16 7 1 7 28-25 15 De Schutters 14 5 3 6 27-33 13 Halsteren 15 4 3 8 25-30 11 Nw. Borgvliet 15 4 2 9 20-37 10 Noordhoek 15 3 3 9 25-41 9 Renesse 15 2 1 12 25-51 5 AFDELING ZEELAND. In de eerste klas B moest Zierikzee II genoegen nemen met een maar erg benauwde 1-0 overwinning op Zie rikzee III. De wedstrijd tussen Brouwershaven en Dreischor werd door de afdeling afgelast. Officieel was door de bond bekend gemaakt dat er in de eerste klas B ander halve competitie zou worden ge speeld. Nu werd er bij nader inzien door de bond aan gedacht een dub bele competitie te laten spelen waarmee door verschillende ver enigingen geen genoegen werd ge nomen. Een en ander zal nu zo spoedig mogelijk nog nader worden bezien. Een soort gelijk geval heeft zich ook afgespeeld in de tweede klas C, waar het de laatste jaren gebruikelijk was anderhalve com petitie te spelen. Dit seizoen werd er evenwel maar een enkele com petitie gespeeld, zodat Renesse II door het 2-2 gelijk spel van ver leden zondag bij SVOWK kampioen van de tweede klas C is geworden. Brouwershaven 11 8 1 2 52-19 17 Zierikzee II 11 8 0 3 40-26 16 Dreischor 11 5 2 4 39-31 12 Burgh II 10 2 2 6 18-39 6 Zierikzee III 1-1 0 3 8 13-46 3 ZATERDAGCOMPETITIE. Klaar blijkelijk zat zaterdagmiddag bij Mevo inhet treffen tegen Hoek de ontmoeting van vorige week tegen Terneuzense Boys nog in de benen. De Zierikzeeënaars vertoonden de ze middag een lusteloos spelletje, waardoor Hoek met een volkomen verdiende 3-0 overwinning huis waarts kon keren. Het is nu nog zeer de vraag geworden of Mevo zich op de vierde plaats zal weten te handhaven. Wemeldinge had bij zonder veel moeite om de wedstrijd tegen Colijnplaatse Boys tot een goed einde te brengen, 2-1. Kapelle zag geen kans om Terneuzense Boys de winst af te snoepen, 0-3, terwijl Wolf aartsdijk baas in eigen huis bleef tegen Veere, 3-1. zelfs geen belangstelling meer aan de dag gelegd te hebben voor een bezoek van president Kennedy aan de Sowjet-Unie. Thompson zou volgens „France-Soir" tot de slot som zijn gekomen, dat de Russi sche leider „geheel in beslag geno men is door binnenlandse politie ke vraagstukken". Hij had de Amerikaanse ambassadeur ook gezegd, dat wanneer Frankrijk weigert ziin kernwapenproeven te staken, de Sowjet-Unie gedwongen zal zijn kernbommen aan China te geven. Ook Schouwen-Duivelandse jeugd naar de korfbalkampen in Ommen? ZIERIKZEE. Op de najaarsver- gadering van de S.D.K.B. heeft de heer L. van Popering uit Nieuwer- kerk een uiteenzetting gegeven omtrent de mogelijkheden om in de zomer van dit jaar ook een aan tal jeugdige korfballers van Schou- wen-Duiveland aan de bekende korfbalkampen te Ommen te laten deelnemen. Deze worden n.I. jaar lijks door de K.N.K.B. georgani seerd. De vergadering gaf toen aan het S.D.K.B.-bestuur opdracht om te onderzoeken welke mogelijkhe den er zouden bestaan om via sub sidies de onkosten voor de deelne mers zo klein mogelijk te houden. Zondèr enige subsidie zouden de totaalkosten per deelnemer onge veer f 45,bedragen. Dezer dagen heeft het bestuur van de S.D.K.B. van het bondsbe- stuur van de K.N.K.B. bericht ont vangen, dat men het billijk vindt, dat de deelnemers zelf f 35,voor 8 dagen vakantie betalers De res terende kosten zouden dan door de K.N.K.B. worden gedragen met een eventuele geringe subsidie van de S.D.K.B. Op grond van deze toch wel gun stige voorwaarden stelt de S.D.K.B. dan ook alle aangesloten vereni gingen in de gelegenheid hun jeug dige korfballers aan dit vakantie kamp te laten deelnemen. In een rondschrijven is de ver enigingen nu verzocht op te geven met, hoeveel adspiranten men aan dit vakantiekamp wil deelnemen. Hoewel het maximum aantal van: 30 deelnemers nog wel rek baar zal zijn bestaat de mogelijk heid dat niet alle opgegeven deel nemers zullen kunnen worden ge accepteerd. Daarom is de vereni gingen verzocht niet te lang met hun inschrijvingen te wachten. Gedurende de reis en het kamp zal de leiding in handen van het bekende korfbalechtpaar van Po- pering-Slootmaker berusten. Spui Wemeldinge Tem. Boys Mevo Hoek Wolf aartsdijk Kapelle SVD Veere Colpl. Boys 18 14 17 12 16 4 64-27 28 5 42-42 24 3 62-31 22 6 52-50 19 5 48-54 17 8 54-66 14 9 45-52 12 9 34-52 12 12 27-54 7 13 30-50 7 In de tweede klas C zag Burgh III te Kerkwerve maar net kans om genoeg spelers binnen de lijnen te brengen om de wedstrijd tegen WIK te spelen. Tot een kwartier voor tijd zag Burgh III kans om de balans in evenwicht te houden, 1-1, maar in de slotfase slaagde WIK er in tweemaal het net te vinden zodat de puntjes op Kerkwerve bleven, 3-1. Bruse Boys 12 10 2 0 58-14 22 Duiveland 12 7 1 4 59-33 15 Burgh III 11 6 1 4 26-23 13 WIK 10 3 3 4 27-36 9 Mevo II 12 3 2 7 29-42 8 Zeemeeuwen 11 0 1 10 14-72 1 In de derde klas D is de strijd voor de bezetting van de bovenste plaats nog geheel open gebleven. Duiveland II bracht de lastige uit wedstrijd tegen Burgh IV tot een goed einde, 1-2, tervrjl Slnoto, zij het met moeite, er in slaagde de baas te blijven over Bruse Boys II, 5-4. Duiveland II 11 7 1 3 40-25 15 Sinoto 10 6 1 9 49-35 13 Burgh IV 10 4 1 5 24 33 9 Bruse Boys II 11 1 3 7 21-51 5 KERKNIEUWS Geref. Kerken, Aangenomen naar Zandvoort: P. J. O. de Bruijne te Zaandam. Geref. Gemeenten Tweetal te Genemuiden: W. C. Lamain te Grand Rapids (U.S A.) en K. de Gier te 's-Gravenhage. Bedank voor Klaaswaal en voor Vlaardingen: A. Vergunst te Rot- terdam-Centr. Ingezonden mededeling Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wonderenl Op grond van belangrijke ontdekkingen was hel mogelijk de werking van hel sinds lientalien jaren meest gebruikte middel te versterken door toevoeging van nieuwe geneesmiddelen. De 4 middelen in één tablet helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen falen. Tigin pijnen in griep. Getchikt voor de givoiligtti maag, want die wordt ïesohirmd door het DasUnddeei Ctuftrox. 20 libl. 10,80. Veordelige gezinsverpakking 100 ttbl. f3 60 SPORT VOETBAL MEVO-HOEK 0-3 Voor het eerst in deze competitie heeft Mevo het op eigen veld niet kunnen bolwerken. Het Zeeuwsvlaamse Hoek was de eerste die de volle winst uit Zierik zee meenam en gezegd kan worden dat zij op deze winst ten volle recht had. Hoek was vanaf het begin van de wedstrijd in het offensief en voor het Mevo doel ontstonden al direct gevaarlijke situaties die Simmers in laatste instantie voor lopig de baas kon. Of bij Mevo de gedachte leefde dat het op eigen veld toch niet te verslaan is weten we niet, waar is in ieder geval dat men zich van geen enkel gevaar bewust was, al hadden de vele aanvallen van Hoek wel enige reden tot ongerustheid mogen geven. Mevo gaf Hoek alle gelegenheid om zijn eigen spel te spelen en Hoek wist door stevig op de bal zitten praktisch elke Mevo aanval in de kiem te smoren. Kwam Mevo een enkele maal voor het doel van Hoek dan stond de verdediging klaar om bij het geringste gevaar de bal over de zijlijn of tot hoekschop te werken. Na een kwartier spelen wist Hoek door rechtsbuiten Buijs zijn eerste doelpunt te scoren. De backs die te ver waren op gedrongen konden niet verhinde ren dat deze speler alleen voor de keper kwam te staan en wist te passeren. Wie dacht dat Mevo na dit doel punt uit een ander vaatje zou gaan tappen kwam bedrogen uit. Slecht plaatsen en veel te lang combineren waren oorzaak dat Hoek heer en meester van het ter rein bleef. Na dertig minuten spelen voerde Hoek zijn voorsprong op tot 2-0. Een goed schot van rechtsbinnen Dieleman, wat Simmers niet tijdig kon bereiken, kwam in de linker bovenhoek, en met deze 2-0 voor sprong kon Hoek de rust ingaan. Na rust kwam er iets meer vaart in de aanvallen van Mevo, doch Hoek zette alles op alles om zijn voorsprong te behouden, wat ook inderdaad gelukte. Wel bepaalde men zich in deze periode tot afbraak voetbal waar van vele outballen en corners het gevolg waren doch hun opzet de stand blank te houden gelukte volledig. De tijd verstreek echter en nie mand geloofde dan ook dat Mevo nog kans zou zien om deze achter stand weg te werken. Met nog een twintig minuten te spelen werd het lot van Mevo be zegeld toen Simmers grandioos onder een hoge bal door stompte die vanaf de linkervleugel op zijn veste werd afgevuurd, waardoor de achterstand op 3-0 kwam te staan. In de resterende minuten ont stond er voor het Hoekse doel nog een kans voor Mevo. Vele malen werd de bal in de doelmond geplaatst, doch even zo vele malen wist Hoek, zij het met kunst en vliegwerk, de bal weer in het veld te zenden. Toen de scheidsrechter het einde blies was Mevo door Hoek kans loos geslagen. De voor de volgende week te spelen uitwedstrijd tegen het zelf de team moet met angst tegemoet worden gezien, tenzij Mevo beter voor de dag komt dan deze middag het geval was. Dreischor BI - Zierikzee B III 13-2 Na de monsterzege op Mevo II moest ook Zierikzee III zaterdag middag weer met een zware neder laag de terugreis aanvaarden. Al in de eerste minuut schoot Kees Lodewijk raak. (1-0). Daarna duur de het 10 min. voordat Rien Nuyens de stand op 2-0 bracht. Nog voor het verstrijken van de eerste speel- helft brachten Kees Kommer en Kees Lodewijk de stand op 4-0. In de tweede helft was het al spoedig Kees Kommer die er 5-0 van maakte, terwijl kort hierop Kees Lodewijk het halve dozijn vol maakte (6-0). Uit de sporadi sche tegenaanvallen van de rood zwart jes maakte Tobi Visser een verdiend tegenpunt (6-1.) Daarna was het weer de beurt aan de Blauw-Witten die door Wim Nuyens tot 7-1 uitliepen. In korte tijd maakten daarna Lodewijk (3x) en Leen van der Linde er 11-1 van. Opnieuw slaag de daarna Visser er in om een te genpunt te maken (11-2). Bij een volgende aanval van Dreischor schoot Cor Verkaart in eigen doel. (12-2). Vlak voor het eindsignaal bracht Kees Lodewijk de stand nog op 13- 2. Dreischor heeft nu nog een paar punten nodig om zich kampioen te noemen. Zaterdagmiddagcompetitie Burgh IV-Dulveland n 1-2 Op weg naar het kampioenschap kon Burgh, hoe of het ook heeft geprobeerd, de geel zwarten geen al te zware hindernissen voorleg gen. Toch zat er met wat meer schutterskunsten van de groen witten wel een gelijk spel in, want er werden veel eenvoudige kansen om zeep gebracht. Vooral voor de rust werden doel- rijpe kansen aan weerszijden ge mist. Het duurde nog 35 minuten voordat B. Capelle keeper Kooman passeerde. 0-1. Na de rust toen Burgh voor wind speelde, schoot na een kwartier spelen Jan v. d. Weel tegen de lat. De terugsprin gende bal werd door Jan de Meij in het doel geplaatst. 1-1 Kort voor het einde zag Duiveland toch nog kans het winnende doelpunt te scoren. 1-2. FEUILLETON (H) Hoofdstuk 7. De auto met de lekke band. „De heren zijn geschrokken van de felle reaktie in de landelijke pers en de vragen, die het kamer lid Bongers gesteld heeft aan de minister van justitie, zullen er ook het hunne wel toe bijgedragen hebben", zei rechercheur de Vries op een donderdagmiddag, een week later. „We hebben de laatste dagen tenminste praktisch niets meer van de bendeleden gemerkt". „Dat zegt me niets", antwoordde hoofdinspecteur Koks. „Misschien willen ze de storm even laten over waaien. Dat ze hun aktiviteit de finitief stopgezet hebben, wil er bij mij nog niet In. Overigens, ze zijn nog steeds aan het werk. Hier Koks pakte een vel papier, „een proces-verbaal van agent La- man: Drost uit de Bloklandstraat heeft gisteren bezoek gehad". „Drost?" „Ja, van die radiozaak. Honderd- vijftig gulden betalen. Meneer komt de volgende week wel eens horen, hoe men er over denkt Van volgende week maandag af staat brigadier Post in de winkel als be diende. Hij heeft een tikkie ver stand van radio's en televisie en zo, dus dat komt mooi van pas. Dan hier een briefje van een zekere Smalendonk, een klein antiquair- tje op de hoek van de Hoogstraat. Moet twtfebonderdvijftig gulden betalen Heeft de politie verwittigd, maar wenst zelf zijn boontjes te doppen. Zegt, dat-ie niet bang is, want hij heeft een revolver in huis. door Frank van Falckenoort jr. Heeft een wapenvergunning. Ik heb opdracht gegeven vanaf maan dag zijn zaak in het oog te houden. En dan ben ik voorts nog te weten gekomen, dat een zekere Hulsebos, een banketbakker, vorige week al bezoek heeft gehad van zo'n ben delid en dat hij honderd gulden heeft betaald. Hij woont vlak bij Brinkman en heeft de hele historie natuurlijk gehoord". De Vries knikte. „Ja, ik ben er van overtuigd, dat verscheidene winkeliers een kleiner of groter be drag hebben betaald. Uit angst voor moeilijkheden. Maar er zijn er toch zeker wel een vijftig, die be zoek gehad hebben en die min of meer ronduit hebben geweigerd". „Ja, die zullen- nog wel een twee de keer bezoek krijgen We doen, wat we kunnen. Dat heb ik gisteren ook al aan de minister gezegd. In Den Haag waren ze nu niet be paald erg tevreden over onze werkmethodes. Maar laten ze dan een betere geven? De beste stuur lui staan altijd aan walWe hebben de laatste dagen een dertig tal mensen opgepikt, maar niemand er bij, die ook maar iets met die historie te maken heeft. Allemaal een behoorlijk alibi en geen van de bezochte winkeliers heeft één hunner herkend. We tasten - eer lijk gezegd - nog steeds in het duis ter". „Ik heb zo het Idee", zei de Vries peinzend, „dat het een verduveld goed georganiseerde bende is". „Dat staat voor mij wel vast", antwoordde Koks. „Maar weet je, wat me vooral te denken geeft? We nemen aan, dat die bende uit tien vijftien leden bestaat. Goed. Ze opereren nu ca. een maand. Laten we eens aannemen, dat 50 winke liers elk een bedrag van honderd gulden gemiddeld hebben betaald. Dat is 5000 gulden. Nou, als je dat met - laten we zeggen - 15 man moet delen, dan kom je op goed 330 gulden En om voor zo'n luttel bedrag enkele jaren gevangenis straf te riskerenWeet je, dit vind ik nog het meest raadselach tige Op dit moment werd er geklopt. „Ja". De deur werd geopend en de agent van de wacht trad binnen. „Meneer Bolle wenst u dringend te spreken". Koks en de Vries keken elkaar veelbetekenend aan ..Laat terstond binnenkomen", beval de hoofdin specteur. Even later zat caféhouder Bolle tegenover de beide politiemannen. Zwijgend overhandigde hij een brief, die hij een half uur geleden ontvangen had. Koks opende hem en las: „Uw contributie voor de B.B. bedraagt thans honderd vijf tig gulden. U gaat vanavond zelf met de rode bus van 19 15 uur van het station en stapt uit bij de halte Hoevenaarseweg. U hebt een pakje in de hand, waar in honderd vijf tig gulden zit aan bankpapier. Honderd meter voor bij de halte is een smal pad rechts, dat naar de heide voert. U gaat dat pad in en loopt in een rechte lijn de heide over. Daar zal men het pakket van u in ont vangst nemen. Indien u de poli tie waarschuwt, is uw reis tever geefs en wordt de contributie verhoogd tot driehonderd gulden. Wees verstandig en denk om uw mooie nieuwe meubilair". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5