Vrijwillige grondverkoop voordeliger voor verkoper dan onteigening Bekendmaking OPKIKKERTJE STAD EN PROVINCIE DE HUIZENBOUW TE BRUINISSE Reserveren woningen voor krotopruiming Gelijk gemeld in het eerste deel van het verslag der gehouden ge meenteraadsvergadering, is een 28- tal nieuwe woningen gedacht in het Uitbreidingsplan-west. Wat be treft de gronden, die hiervoor moe ten worden gereserveerd, gaat het om vrijwillige verkoop of onteige ning. De commissie van Nooten heeft voor de schadevergoeding enkele, dagen te Bruinisse zitting gehou den, maar nog niet de definitieve grondprijs bepaald. Wel meende de voorzitter dat bij vrijwillige verkoop een betere prijs zal wor den verkregen, dan bij onteigening. De voorzitter gaf op vragen van de heer Jumelet toe, dat enkele particulieren in hun belangen worden geschaad. Voor deze scha de zullen zij echter - zoals gezegd - vergoeding ontvangen. Het is met pijn dat het gemeentebestuur eventueel tot onteigening zal over gaan, maar het belang van de en keling moet hier wijken voor het algemeen belang. Verschillende an dere leden zijn dezelfde mening toegedaan. Het vorderen van tuin grond is in enkele gevallen beslist niet toe te juichen en voor de be trokkenen een moeilijke zaak. Maar het algemeen belang eist nu eenmaal dat er woningen komen ter vervanging van de noodwonin gen. De heer Jumelet meende dat nu maar 28 woningen mogen worden gebouwd inplaats van 56, wellicht kan worden gewacht met de ont eigening van de tuingrond tussen Noordstraat en Noorddijk. Dit is echter niet het geval want de aanleg van straten en riolerin gen zal gelijktijdig voor het gehele te realiseren bouwvolume moeten worden plaatsvinden. Tenslotte dringt de heer Jumelet aan op het aanknopen van onder handelingen met eigenaren van krotwoningen of complexen van pakhuizen, die eventueel ook zou den kunnen worde" overgenomen op vrijwillige of gedwongen basis. Enkele saneringsplaatsen Er zijn in het dorp enkele plek ken die nodig gesaneerd zouden moeten worden. Vooibeelden daar van zijn pakhuizen en woningen aan de Kerkstraat, de Beekmans- buurt, aan de Steinstraat. in de Molenstraat enz. evenals de grond waarop voorheen de schuur van de heer F. Bal stond. Het bouwen van de 105 woningen, in het com plex tuingrond tussen Deestraat Boomdijk en Steinstraat was zeker een wijs besluit. Aan burgemeester Michaëlis komt de eer toe. dat hij kans zag een aantal huizen te bouwen, op open plaatsen die door de oorlogshandelingen waren ont staan. Spr. vreesde nu, dat evenals toen tuingrond zal worden ingenomen, terwijl men later moeite zal heb ben huizen te bouwen op plaatsen, die even zoveel rotte plekken zijn in de gemeente. B. en W. zeggen toe bedoelde onderhandelingen ook werkelijk te zullen voeren en dili gent te zijn op het gebied van krotopruiming. Zij willen echter niet zover gaan als door de heer Jumelet verlangd wordt en een aantal woningen reserveren voor het saneren van deze krottencom- plexen. Wel wil men latere toewij zingen van woningen daarvoor te benutten. "De gevraagde machtiging om de gronden aan te kopen of te ont eigenen werd ten slotte door de raad met algemene stemmen ver leend. De rondvraag Bij de rondvraag wees de heer C. Kik op het onregelmatig lui den van de klok. Vooral om 12 uur is dat lastig en hij dringt aan de klok regelmatig te luiden. Is de elektrische luidinstallatie kapot, dan moet zij afdoende gerepareerd worden. De voorzitter zegde me dewerking toe. De hfeer Hoogerheide pleitte voor toewijzing van een huis aan de heer Abrahamse, ambtenaar van het Bestuur der Visserijen op de 'ceuwsche Stromen, die te Brui nisse gedetacheerd is en nu in Wemeldinge woont. De heer van Popering informeer de naar de verkoop van de com post van de Rioolwaterzuiverings inrichting. Een vraag van de heer Popering over processen verbaal die zouden zijn opgemaakt tegen inwoners van do Bergstraat en Deezijstraat, wegens het met fietsen rijden in deze straten heeft een uitvoerige diskussie tot gevolg. Vooral de heer van Popering is een fel tegenstander van het voor rijwielen gesloten houden van deze straten en de meeste leden oefe nen ernstige kritiek uit op een be woner van de Bergstraat, die de schuld zou zijn dat deze straat voor rijwielen gesloten blijft. Bur gemeester van de Linde en wet houder van Gilst memoreerden nog eens hoe het contract tot stand kwam, waarbij een der ei genaren alleen zijn grond wilde verkopen, op voorwaarde van slui ting voor het rijdend verkeer. Na deze zijn enkele pogingen onderno men om meer ruimte te krijgen voor het met fietsen rijden door deze straat. Dit had onder meer een interventie van de Commis saris der Koningin ten gevolge en de rechtskundige adviseur van de Ver. voor Nederlandse Gemeenten, Prof. Simons, kon bij een even tueel proces een in het gelijk stel len van de gemeente niet garan deren. De uitspraak van de kanton rechter in de betreffende p.v.zaken wordt met spanning afgewacht. Dit laatste geldt in het bijzonder ook voor de Deezijstraat, omdat vol gens de heer Hoogerheide niet vast staat dat deze straat nog particu lier eigendom is, al is zij dat mis schien vroeger wel geweest Enkele leden willen ook een rechterlijke uitspraak uitlokken over de Berg straat. Kleedkamers op voetbalterrein De heer van Popering heeft di verse onvolkomenheden en man- kenmenten ontdekt aan de kleed kamers en de kantine op het voet balterrein. Deze zullen spoedig worden verbeterd. Ten slotte had de heer van Popering kritiek op de Ned. Heide Mij, die een wind scherm langs het Sportterrein niet snoeide, maar finaal afkapte. De heer Jumelet dringt er nog maals op aan om naast de heer R. de Jonge iemand aan te stellen voor de straatreiniging nu de heer I. Reinhoud zich daarmee niet meer belast. Het aanbrengen van enkele z.g. kikkers, langs de loswal van het havenplateau waaraan volgens de heer Jumelet behoefte bestaat is volgens de deskundige raadsleden de Koning en Hoogerheide niet nodig. De heer Jumelet heeft indertijd gestemd voor de afschaffing van de subsidie aan de muziekschool omdat toen geen kinderen van Bruinisse deze school bezochten. Nu dit wel het geval is, zou hij het subsidie v/eer willen verlenen, maar zijn voorstel werd niet on dersteund. Tenslotte vraagt de heer Jume let inzage voor de raadsleden in de rapporten tot dusver over al of niet opheffing van de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoe zicht. Raadsleden in andere gemeenten hebben wel kennis kunnen nemen, van de inhoud van deze stukken. Over de gang van zaken bij deze dienst en de consequenties van de opheffing werd daarna uitvoerig van gedachten gewisseld. De hëer de Koning wees op de oneffenheden die worden gevormd door de in. de trottoirs van de Oudestraat aangebrachte gootjes. Op deze gootjes aldus de burge meester zullen betonnen deksels worden aangebracht. Wethouder van Gilst zou gaarne zien, dat de vuilnisauto van de Reinigingsdienst Duiveland ook zijn route nam over. Zijpe. Ge tracht zal worden de wens van wethouder van Gilst te voldoen. Verder dringt wethouder van Gilst er bij de raadsleden op aan niet alles „op te sparen" voor de rond vraag, maar eventuele klacht of wensen ook tussentijds aan B. en W. door te geven. Voor een record aantal toeschou wers speelden de beide ploegen uit de Westhoek voor de eerste maal in de competitie tegen elkaar. De Burgh-ploeg, die verreweg het sterkste was, zegevierde met een 4-3 uitslag, een uitslag die zeer ge flatteerd voor de rood-witten is. Renesse miste v. Aken en Boer, waarvoor v. d. Vate en Hart invie len. Reeds in de eerste minuten was het duidelijk dat Burgh de betere ploeg zou zijn. De aanvallen liepen gesmeerd door de Renesse- achterhoede en Kees Rijnberg miste al in de tweede minuut een pracht kans. Uit een voorzet van M. Bak ker doelpuntte J. Hanse met de linkervoet in de vijfde minuut (1-0). Uit de eerste goede Renesse-aanval kopte P. Jonker in handen van keeper Kloet. Burgh speelde uitste kend met een stuwende middenli nie, die de voorhoede goed van bal len voorzag. In de 20ste minuut schoot Kees Rijnberg een voorzet van M. Bakker keihard in de tou wen (2-0). Toon Rijnberg zette uit stekend voor, doch twee man mis ten jammerlijk. Hart verliet het terrein en werd vervangen door Be- zuijen. Kort voor rust verslapte Burgh. Renese wist wat aanvallen Oranjevereniging „Dreischor" vergaderde In de bovenzaal van hotel „De Drie Schapen" kwam de Oranje vereniging „Dreischor" onder voor zittersschap van de heer J. C. de Later in vergadering bijeen. Na de opening gaf de voorzitter een opsomming van de hoogtepun ten in het achter ons liggende jaar. Een hiervan was wel de deel name aan de nationale manifesta tie in Den Haag op 6 maart j.l. ter gelegenheid van het 12jarig re geringsjubileum van H. M. de Ko ningin. De voorzitter memoreerde hoe de organisatie van de reis naar Den Haag tot stand is geko men. Spreker noemde het een gro te eer dat uit Dreischor vijf perso nen werden uitgenodigd. Daar de vereniging uit Dreischor aange sloten is bij de landelijke federatie van Oranjeverenigingen en de heer M. van Immerzeel voor het rayon Zeeland als contact persoon was aangewezen, lag het voor de hand dat Dreischor in Den Haag goed vertegenwoordigd kon zijn. De heer de Later zei dat iedere Nederlander in zijn leven eens zo iets moest kunnen meemaken, daar dit een onvergetelijke gebeur tenis is. Eveneens van betekenis was het bezoek aan Bergen op Zoom waar het congres van de federatie van Oranjeverenigingen in Nederland werd bijgewoond. De heer de Later vond het alleen maar spijtig dat niet meer Oranje verenigingen van het eiland zich voor de geringe bijdrage van f 5, per jaar bij de landelijke federatie hebben aangesloten. Hij kon echter nog niet definitief mededelen dat Dreischor dit jaar in het Limburg se Geleen weer vertegenwoordigd zal zijn, in verband met de reis- en verblijfkosten. Er bleek een behoorlijk bedrag in kas, dat is hoofdzakelijk te dan ken aan de buitengewoon geslaag de opvoering van het. openlucht spel, Besloten werd dat 20 palen worden aangekocht, die zullen dienen als vlaggemasten om op de Ring te worden opgesteld. Er werden eveneens 20 vlaggen be steld in de nationale driekleur en oranje. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter in zijn funktle her kozen terwijl ook de andere be stuursleden bleven gehandhaafd. Het bestuur ziet er als volgt uit. J. C. de Later, voorzitter, C. v. d. Linde, secretaris, J. J. Schot, pen ningmeester, J. v. d. Linde, J. K. v. d. Linde, A. P. Verjaal, M. van Immerzeel, J. v. d. Weijde-v. d. Linde en P. v. d. Werve-van der Have, leden. Daarna werd het voorlopige pro- gramma voor de feestelijkheden op 1 mei a.s. vastgesteld. Wanneer de plannen verwezenlijkt zullen wor den zal men, naast de gebruikelij ke kinderspelen, dit jaar getuige kunnen zijn van een sterrit door de gemeente, waaraan iedereen kan deelnemen. Voorts bestaan plannen een be kende Nederlandse speelfilm te vertonen. Het hoofd van het gemeentebe stuur van MIDDENSCHOUWEN brengt ter openbare kennis, dat de Raad dezer gemeente bij besluit van 22 februari 1961 heeft bepaald, dat voor het gehele grondgebied der gemeente een plan van uitbrei ding, als bedoeld in artikel 36 der Woningwet, wordt voorbereid. Scharendijke, 18 maart 1961. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, S. FRANCKE. Ingezonden mededeling Heel veel huisvaders hebben met vreugde de weersomslag geconsta teerd, want de dames waren met betrekking tot keukens, kelders en kasten niet meer te houden. Hoe mooier het weer, hoe drastischer de noodzaak van de jaarlijkse uitpak- kerij werd bepleit. Trouwens bij pleiten bleef het hier en daar niet; op vele plaatsen werd het menens. En dat is een - zij het traditionele - toch altijd ingrijpende consterna tie. Lente gaat dan niet alleen meer bloeiend Speenkruid betekenen of rechts en links uitbottend lover en zeer welluidend vogelengezang, maar een verstoring der orde, zon der welke een maatschappij of in casu een huismaatschappijtje - niet kan bestaan. Uiteraard zullen deze regels de dames niet van hun heil loze voornemens kunnen afhouden. Er zijn immers altijd motieven. Na een droge zorner (ook de herfst kent het gesignaleerde verschijnsel, zij het iets minder hevig), is het het alom tegenwoordige geachte stof, dat als motief wordt aangegrepen voor de Breugheliaanse huiskermis Na een natte winter, is het'uiter aard het alom tegenwoordig geachte vocht en zo zijn er altijd wel argu meuten om deze lastig te snappen zaken, aannemelijk te maken. Het carnaval der borstels en be zems is intussen nog niet overal losgebroken, maar - zo zouden wij willen voorstellen - laat het dit jaar zover niet komen ook. De tweede moessontijd is nu aangevan gen en tot medio juni is nog een hele ruk. De alsdan opstekende constant waaiende passaatwind, zal weliswaar wat droogte brengen, maar mogelijkerwijs te kort om huis na huis op stelten te zetten. Dan vangt Inmiddels de vakantie regenperiode aan en ook dan kan men uiteraard de huisbewoners niet op de vochtige tocht zetten. Hoogste wijsheid ditmaal is dus het: „laat zitten wat zit en verroer je niet". Geheel erkennende de machtspo sitie, die de vrouw, vooral in deze periode des jaars heeft ingenomen, zou het gezamenlijk mannendom toch wel willen pleiten voor begrip en enige consideratie. Wordt dit opgebracht en betracht, dan krij gen de intermenselijke verhoudin gen een opkikkertje, die het gehele verdere jaar met vreedzaamheid stempelen zal. En dat is toch wel wat waard! EILANDMAN VOETBAL K.N.VJ. District Zuid I - 4e klasse G BURGH I-RENESSE I 4-3 op te bouwen, waarbij Goossens voorlangs het doel schoot en P. Jonker tegen de lat kopte, via de handen van Kloet. Direct na de rust brak Toon Rijn berg door, doch het boogballetje was niet hoog genoeg. Kees Rijn berg profiteerde van een onder schepte terugspeelbal (3-0). Renesse kwam nu meermalen gevaarlijk voor het Burghdoel en een hard schot van v. d. Vate kon Kloet net over de lat wippen. Toen Kloet hoog opspringend tussen twee spe lers, geblesseerd raakte, had Verse- put maar voor het inschieten (3-1). Weer kwam een fraaie voorzet van M. Bakker en Toon Rijnberg kopte keurig in (4-1). Aan de andere kant liep Goossens snel op een pass van P. Jonker en de stand was 4-2. Net toen Jan van Nieuwenhuize wegens een hoofdblessure het veld verliet, schoot P. Jonker via de paal num mer drie in de touwen (4-3). Toon Rijnberg miste dan nog een straf schop, waarna scheidsrechter Jans sen het einde blies. ADVERTENTIES Ingezonden mededeling Ik zal me tegen de regen dekken. BEVER BUITENBIJTS Op al mijn hekken. ZIERIKZEE Lezing „De vijand op pantoffels" Op een woensdagavond a.s. te houden Ned. Herv. Gemeenteavond hoopt ds. H. S. J. Kalf, Herv. pre dikant te Bennebroek in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw te spre ken over het onderwerp: „De vij and op pantoffels". De toegang is vrij voor iedere belangstellende. Gelet op de vorige malen dat ds. Kalf hier een spreekbeurt vervulde mag op goede belangstelling wor den gerekend. Kunstavond Jonge Kerk Voor het district Schouwen-Dui- veland van de Jonge Kerk hield zaterdagavond in het Jeugdgebouw aan het Visslop de heer A. S. M. Braat een beschouwing over beel dende kunst, inzonderheid over mo derne schilderkunst. In het zaaltje was een kleine expositie ingericht van werkstukken van de heren J. Jongschaap en Braat. Deze verdui delijkte zijn causerie voorts met het tonen van kleurenreprodukties, o.a. van enige werken van de beroemde Franse meester Cézanne. De heer Braat benaderde het begrip „kunst" van verschillendè kanten en ging hierbij uitvoerig in op punten als compositie, vormenkennis, oor spronkelijkheid, lijnen kleur, tech niek. Tot slot refereerde vicaris G. Keiling uit Dreischor over „Evan gelie en Cultuur", waarbij deze na der inging op de z g. „christelijke" kunst en meer „algemene" kunst. Vicaris Kelling achtte veel moderne kunstwerken „op* één na laatste woorden" en vergeleek deze veelal experimentelen met christelijke voorbeelden die dikwijls pretende ren „het laatste woord" te zijn. Dit achtte ds. Kelling onmogelijk, daar het alles werk is van „gevallen mensen", die in al hun cultuurvor men tot uiting brengen - bewust of onbewust - „dit is het niet". Christelijke cultuur zegt dikwijls „dit is het", maar is veelal uit hoogmoed geboren. Deze vergadering stond onder leiding van de heer J. de Waay die opende op de gebruikelijke wijze. Het slotgebed werd uitgesproken door vicaris Kelling. BRUINISSE Jeugd deed verkeerseamen Door de leerlingen der beide la gere scholen werden onder auspi ciën van de Rijkspolitie alhier schriftelijk verkeersexamen afge legd. Hieraan namen van de openbare lagere school 31 leerlingen deel, die allen slaagden waarbij vier met 0 fouten en van de christelijke school 16 leerlingen. Ook deze slaagden allen voor het schriftelijk gedeelte. Cursus binnenvaartdiploma Door de leerlingen van de te Bruinisse gehouden cursus voor het verkrijgen van het Binnen vaartdiploma werd deze week te Yerseke examen afgelegd, voor het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Uitgereikt werden twee verschillende diploma's n.l. het diploma „Schipper binnenvaart Ruime vaarwaters en Kanaalvaart en Schipper voor de Rivieren on Kanaalvaart. Deze diploma's weden door 12 cursisten behaald, 2 candidaten werden afgewezen. Geslaagd zijn: A. H. Hoogerheide, C. Z. Hooger heide, Hendrik Hoogerheide, H. Kik, H. Muller, Jac. Jumelet, D. de Ronde, Wolf er Okkerse, A. van Gilst, en Joh. Padmos allen te Bruinisse en C. Schot Jz en B. Schot Chrz. te Zierikzee. Van de 52 cursisten waarmee werd begonnen bleven er ten slotte 14 over. BURGHSLUIS Vrouwenver. „Nooit Gedacht" Vrijdagavond j.l. had in de gezel lige kantine van het werkkamp te Burghsluis het jaarfeest plaats van de vrouwenvereniging „Nooit Ge dacht". De vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door de presidente, mevr. Overbeke-v. d. Kolf. Ze heette in het bijzonder de vele leden van de zusterverenigin gen welkom, evenals de plaatselijke predikanten uit Haamstede en Burgh. Een batig saldo van f 151,66 over trof aller verwachtingen, vooral omdat er reeds f 75,was afge dragen aan de bekende actie voor Suriname. Hieruit blijkt wel, ook gezien de resten van de jaarver slagen, dat het de vereniging wel bijzonder goed gaat. In het gevarieerde programma waren verder gedichtjes in min of meer ernstige vorm, koorzang, hu morvolle voordrachten en een aan tal kleine toneelstukjes opgenomen, waarvoor alle medespelenden een warm applaus ontvingen. De presidente dankte de familie v. Zuijen voor het beschikbaar stel len van hun noodwoning voor ver gaderruimte en mevr. Barendse- Siesse, die zich bijzonder verdien stelijk had gemaakt. Ook de kok uit het kamp en de chauffeur van de bus werden niet vergeten. Een der leden, mevr. Krijger-Slager, dankte de presidente voor het vele werk, ondanks haar ernstige ziekte. In zijn slotwoord noemde ds. Boerma het groots en merkwaardig dat zo'n kleine groep zo veel mén sen weet te trekken. Besloten werd met het zingen van lied 493 en dankgebed. OOSTERLAND Matig bezochte zangdienst De belangstelling voor de inter kerkelijke zangdienst die zaterdag avond in de Gereformeerde Kerk aan de Lange Achterweg werd ge houden, was niet bijster groot. De leiding berustte bij ds. G. J. Rijks. Er werden vele psalmen en gezan gen gezongen, waarvan de predi kant de uitlegging gaf, nadat met gebed begonnen was. De orgelbe geleiding was in handen van de organiste der Ger. Kerk alhier, mevr. D. Capelle-de Ronde. ZIERIKZEE Heden (dinsdag) 21 maart wordt in „Mondragon" een vergadering gehouden van de afdeling Schou- wen-Duiveland van „Philatelica". Een luxe personenwagen van de heer M. G. alhier is zondagmiddag in de sloot geraakt aan de Zand weg onder Kerkwerve. De oorzaak van het ongeval, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voorde den, is onbekend. Jongetje viel uit raam Vermoedelijk ten gevolge van slaapwandelen is in de afgelopen nacht het 10-jarig zoontje van de heer C. Kloet, wonend aan de Driekoningenlaan, uit het raam van de aan de voorzijde gelegen slaapkamer op de eerste verdieping van een hoogte van ongeveer 7 m. omlaag gevallen. Het jongetje kwam met de borst op de punt van een hek terecht, als gevolg waarvan de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden. Een tragi sche bijzonderheid is, dat reeds eerder een kind uit hetzelfde gezin door een ongeval om het leven is gekomen. De deernis met de be proefde familie, is allerwege groot. Openbare les Muziekschool In de grote zaal van de Zeeuwse Muziekschool aan het Havenplein, vond vrijdag j.l. een openbare les plaats, waaraan werd deelgenomen door leerlingen uit de planoklasse (lerares; mej. M. van Lit), leerlin gen uit de piano- en harmonium klasse (leraar de heer W. S. M. de Kort) en uit de solozang- en stem- vormingsklasse (leraar de heer J. Mendels). Het zorgvuldig samengestelde programma duurde slechts een uur maar daarin werden voldoende be wijzen aangesleept voor het uit stekend gehalte en de resultaten van het onderwijs aan de afdeling Zierikzee der Zeeuwse Muziek school. Uiteraard waren er duidelijk verschillen te beluisteren in de in- Heden nam de Heere plot seling van ons weg, onze onvergetelijke FELIX in de jeugdige leeftijd van 10 jaar, Zierikzee, 21 maart 1961 Driekoningenlaan 25 C. KLOET N. W. KLOET-FLOHIL COR en JOKE PETER, DIANE Liever geen bloemen dividuele prestaties der leerlingen. Bij het pianospel was het vooral de „toets", de aanslag die sympto matisch waren voor deze verschil len. Enkele dames, t.w. mevr. L. v. d. Berg-Muller en mevr. Lysen- Beerends lieten zich horen. Ook het meisje Laura Peute vertegen woordigde de solo-zangcursus. Een zevental dames, deel uitmakend van de stemvormingsklas, zong met begeleiding van fluitspel, een motet. De openbare les werd ge opend door de directeur der school de heer H. Stam, die ook met een dankwoord dit artistiek uurtje be sloot. Toneelavond Z.V.U.-Kunslkring Men wijst er ons op dat het op treden van toneelgroep „Puck" met „Stille Waters.- op woensdag 22 maart in de Concertzaal - plaats vindt onder auspiciën van de Stichting Zeeuwse Volksuniver siteit in samenwerking met de Kunstkring Zierikzee. BROUWERSHAVEN De aanwijzing van de centrumgemeenie BROUWERSHAVEN, 20-3. In het verslag van de gehouden raads vergadering der gemeente Brou wershaven, opgenomen in het nummer van maandag is gemeld dat Brouwershaven met zes stem men vóór en vier stemmen tegen, werd gekozen als bestuurscentrum der nieuwe gemeente. In de op somming van tegenstemmers is in het verslag weggevallen, de naam van de heer J. J. Klaasse (P.C.G.). Zoals ook reeds uit de diskussie bleek behoorde de heer Klaasse tot de uitgesproken „anti's" wat betreft aanwijzing van Brouwers haven. In zijn ironische bedoelde schets van het nieuwe gemeentewapen, noemde de heer Klaasse ook nog de hond van Noordgouwe, die zou dienen te worden afgebeeld met de staart tussen de poten, samen dus met de leeuw van Brouwershaven, die het schaap van Dreischor in de bék houdt en daaronder de op gaande zon van Zonnemaire. OUWERKERK Bevordering oud-dorpsgenoot Onze vroegere plaatsgenoot dhr. J. v. d. Bos is bevorderd van zijn oude rang van Opperwachtmeester tot de nieuwe rang van Adjudant der Kon. Marechaussee; zulks met ingang van 1 maart j.l. Mej. A. de Rijke F. M.-dr., vroeger alhier woonachtig, thans te De Heen, Dorpsweg 43 is geslaagd voor de akte huishoud-lerares. HAAMSTEDE Vergadering Hengelsportvereniging Op vrijdagavond zal een verga dering worden gehouden van de pas opgerichte Hengelsportvereni ging „Westerschouwen" in hotel Bom. RENESSE Gouden jubileum „Renesse Vooruit" Op 15 april a.s. zal het gouden jubileum van V.V.V. „Renesse Vooruit" op feestelijke wijze wor den herdacht. In de middaguren zal een gezamenlijke koffiemaal tijd worden gebruikt. OOSTERLAND Planten van pootuien Wanneer de weersgesteldheid gunstig blijft worden de werk zaamheden op het land overal weer ter hand genomen. Vooral in de kleinere bedrijven wordt veel gedaan aan het poten van plant- uien. Hoewel dit ook al machinaal geschiedt, schijnt men over het al gemeen toch de voorkeur aan handwerk te geven, temeer daar er bij machinale planting zoveel meer plantgoed nodig is. Daarom ziet men op vele plaatsen drie of vier personen op een rij zitten, en het lijkt wel of de oude tijd van het meeplanten weer is terugge komen. Dit werd namelijk op de zelfde wijze gedaan. Een kiem- mand vol kiemen werd bijgedra gen en nadat deze z.g. bemodderd waren (even in een bak met mod der gedrukt) werden ze bij de planters gelegd. Op menige oude plaat is dit nog te zien. LEEUWARDEN. De 3% jarige Bertje Jonkers, een kind uit het gezin van ds. H. Jonkers, Neder lands Hervormd predikant te Tie- tjerk is spelenderwijs in een sloot naast de pastorie geraakt en ver dronken. Het kind is nog naar een ziekenhuis in Leeuwarden overge bracht, doch daar bleek dat de le vensgeesten reeds waren geweken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3