Drie Rode Tulpen Pieter Marinus Roggeband uit Dreischor werd voorman in Canada Z.L.M.-tentoonstelling 23 en 24 juni Medicijnkastje niet vergeten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag u maart i%i No. 18939 Na moeilijke jaren nu een eigen auto Deze maand is het zeven jaar ge leden dat de heer Pieter Marinus Roggeband uit Drieschor vertrok, om zich in zjjn nieuwe vaderland Canada een nieuwe bestaan op te bouwen. Per K.L.M.-vliegtuig was hij 25 februari j.l. naar Dreischor gekomen, om gedurende veertien dagen te vertoeven by zijn moeder in de Mr. Pieter Moggestraat en om zijn verdere familie op Schou- wen-Duiveland te bezoeken. In een praatje, dat wij met de heer Roggeband mochten hebben, vertelde hij ons iets over zijn Ca nadese jaren. Vol hoop op een mooie toekomst vertrok hij in maart 1954 naar het uitgestrekte Canada, waar de stad Hamilton (in de provincie Ontario) het eindpunt was van zijn reis. De eerste jaren waren bijzonder moeilijk, zo ver telde de heer Roggeband - die de Engelse taal toen nog niet machtig was - en werk was er niet. Na een „probeer"-periode van vier weken vond hij werk in een staalfabriek van de hoogovens, werk echter, dat de heer Roggeband bepaald niet lag. Bijzonder moeilijk had de heer Roggband het in de tijd toen hij - enige malen - in het zieken huis moest worden opgenomen. Dit kostte veel geld, want in die tijd bestond er in Canada nog geen zie- kenhuisverplegingsfonds. Gedu rende twee en een half jaar ver diende hij zijn brood met het op knappen van allerlei karweitjes; twee winters was de heer Rogge band werkeloos. In 1957 kwam echter ook voor de emigrant uit Dreischor de kans om door hard werken een betere werkkring te vinden en wel in het bedrijf dat zich bezig houdt met de aanleg van gasp (j pleidln gen voor natuur gas. Dit gas is afkomstig uit Alberta in de provincie Saskatschewan. Het is de taak van het bedrijf waar de heer Roggeband werkt, om de hoofdleidingen voor dit gas - waar alle grote bedrijven op zijn aangesloten - te leggen. Door hard aan te pakken gelukte het de heer Roggeband zich op te werken tot voorman van een ploeg van tien arbeiders. Hij bezit thans een auto. Hamilton In zijn Canadese tijd is de heer Roggeband zeer gehecht geraakt aan zijn woonstad Hamilton (250 duizend inwoners), waar de fabri cage van staalprodukten hoofd middel van bestaan is. De heer Roggeband noemde Hamilton een „tuinstad", omdat de flatwoningen vrijwel ontbreken. Voornamelijk Djakartase bladen hebben zon dag hun instemming betuigd met het verbreken van elk contact met Nederland door de Indonesische regering. vindt men er gezinswoningen, met voor- en achtertuinen. Wo ningnood kent men er niet. Rond de stad zijn grote melkboerderijen, kippenfokkers en varkensboeren. De heer Roggeband woont als huisvriend bij een Fries gezin. Momenteel, zo vertelt de heer Roggeband, is het een moeilijke tijd in Canada. Er is een werkloos heid van tien procent van alle bruikbare werkkrachten. De boe ren kunnen echter altijd nog wel arbeiders gebruiken. De arbeiders lonen variëren van f 1,55 tot f 4,50 per uur, de levensstandaard is goedkoper dan in Nederland. Aan sociale voorzieningen ont breekt nog wel het een en ander, al is er thans een fonds voor zie kenhuisbehandeling en voorts een kinderbijslagwet en ouderdoms pensioen. Veel wordt er op afbeta ling gekocht. Huis aan huis is er televisie, of zoals de heer Rogge band het uitdrukte: „eerst komt er een televisiemast, vóórdat het huis wordt gebouwd". Nederlandse emi granten zijn in Canada zeer gezien De heer Roggeband, die sinds 1 lk jaar de Canadese nationaliteit bezit, is er van overtuigd, dat er in Canada iets te bereiken valt, mits men hard aanpakt. „Luie P. M. Roggeband hard aanpakken mensen kunnen beter thuis blij ven; kennis van de Engelse taal is noodzakelijk". De heer Roggeband vertrok vo rige week weer per vliegtuig naar zijn tweede vaderland, erg blij dat hij na zeven jaar in staat was ge weest zijn moeder, broers en fa milie op Schouwen-Duiveland te bezoeken. Afdeling Noord-Beveland roept hulp in van Carel Briels KORTGENE, 13-3. De jaarlijkse landbouwtentoonstelling van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij die dit jaar door de afdeling Noord-Beveland wordt georgani seerd, zal 23 en 24 juni in Kort- gene worden gehouden. Het kring- bestuur heeft het voornemen, nu Noord-Beveland straks definitief eiland-af zal zijn door de sluiting van het Veersegat, aan deze ge beurtenis extra luister bij te zet ten. Het heeft de hulp ingeroepen van organisator Carel Briels, die op de tentoonstellingsdagen een massademonstratie van ongeveer anderhalf uur zal regisseren. In een duinpan, een natuurlijke am fitheater in de duinen bij Kamper land, zal een show worden gehou den van honderden tractoren, landbouwwerktuigen, landelijke ruiters, dijkwerkers en machines die gebruikt worden bij de Delta werken. De heer Briels heeft aan deze manifestatie de naam „Delta einde eerste fase" gegeven. Gedurende de tentoonstellings dagen zullen de bezoekers Noord- Beveland zien zoals het was, is en worden zal. Voorts overweegt het Bij de schoonmaak U bent zeker ook al aan de schoon maak begonnen. Zult u daarbij de hulsapotheek niet vergetenUit dat medicijnkastjes kan er meestal een heleboel zo in de vuilnuisbak bede- poneerd worden. Doorgaans staan er medicamen ten In, die al heel lang in huis zijn en waar geen mens zich meer van kan herinneren waar ze eigenlijk voor dienen. Voorts kunnen we al die medi cijnen laten verdivynen die destijds bij een zeer bepaalde ziekte eens dienst hebben gedaan en waarvan de onogelijke restjes jaar in jaar uit door misplaatste zuinigheid zorgvuldig worden bewaard. NOODLOTTIGE VERGISSINGEN. Natuurlijk is het buitengewoon prettig en ook bijzonder nuttig wanneer er bij ongevallen enig ver bandmateriaal bij de hand is en als men bij ziekte kan grijpen naar een eenvoudig geneesmiddel om pijn te verminderen. Maar ook in een huisapotheek moet grote orde en netheid heer sen, met alle spullen die er in staan moet men weten om te gaan, nood lottige vergissingen met de daaruit voortvloeiende ongelukken mogen niet tot de mogelijkheden behoren. Ja, w\j weten het, die geneesmid delen zijn vreselijk duur als wij ze zelf moeten betalen, maar abui zen komen nog veel duurder uit! LEGE DOOSJES EN TUBES WEGGOOIEN. Een groot bezwaar tegen de ver zameling genees- en verbandmid delen, die men in een aantal huis houdens aantreft is de rommelig heid en het gebrek aan reinheid. Alles staat dan door elkaar. Lege dozen en tubes worden niet verwijderd, op stoffige flessen en potjes ontbreekt het etiket. Wer kelijk, menigmaal is er niet eens meer achter te komen of de inhoud voor inwendig of voor uitwendig gebruik is bestemd! Meer dan eens is het gebeurd dat een dergelijke nalatigheid zeer ern stige beschadiging van de huid of zelfs levensgevaarlijke vergifti gingsprocessen veroorzaakte. Want hoe gaat het? Bij ongeval len zijn de mensen dikwijls zo ze nuwachtig, dat ze de inhoud van het eerste het beste flesje dat ze in het medicijnkastje tegenkomen op een wond smeren of de patiënt te drinken geven. GEEN ZOUTZUUR NAAST HOESTDRANK. Het is daarom beslist noodzake lijk, dat sterk werkende middelen, zoals die bijvoorbeeld voorkomende onder de schoonmaakartikelen, op andere plaatsen worden bewaard dan de medicamenten, die men in huis heeft. Zoutzuur en ammoniak, stoffen waarvan verschillende vrouwen zich in het huishouden bedienen, mogen volstrekt niet broederlijk naast een hoestdrankje of een fles boorwater worden bewaard. En wilt u dan ook hier nog even goed aan denken? In een huisapo theek moeten niet anders dan be trekkelijk onschuldige vloeistoffen, tabletten of poeders voorkomen, zo dat bij eventuele verwisseling geen grote ongelukken kunnen gebeuren. Sterke vergiften als sublimaat en zuringzuur zijn daarom in een huis. apotheek niet op zijn plaats. Waar zulke stoffen dan wel bewaard moeten worden? Wel, ons inziens is het helemaal niet nodig derge lijke dingen in huis te hebben. NIET IN VERKEERDE HANDEN. Hebt u zulke stoffen een enkele keer voor een zeer bepaald doel eens nodig, dan kan men altijd een (zo klein mogelijke) hoeveelheid in een apotheek bestellen; wat u er later van over hebt, kunt u beter wegdoen. Het bewaren van giftige stoffen heeft zo gemakkelijk tot gevolg, dat ze in verkeerde handen komen. Over de vlugheid en de vinding rijkheid van kinderhandjes wordt vaak te lichtzinnig gedacht. De gemengde berichten in de krant zijn er om telkens weer de treurige bewijzen te leveren aan diegenen die onze bezorgdheid soms overdreven mocht vinden. Doet u er deze schoonmaak alstu blieft iets aan? Dr. Alfreda Briedé. organiserend comité om het Rot terdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse een geboren Noord-Bevelander) en de Marinierskapel te laten optre den. HIER KLADDEN NEW YORK, 13-3. De New Yorkse autoriteiten hebben het originele idee gehad in de ondergrondse speciale affiches te doen aanplakken waarop reizigers die hun tekendrift op de gewone re clamebiljetten niet kunnen bedwingen, zich kunnen uitleven. Indien u werke lijk krabbels moet maken doe het dan hierop, aldus de uitnodiging die zich richt tot degenen die de gewoon te hebben snorren, tanden, wenkbrauwen of brillen te tekenen op de gezichten welke op de reclamebiljet ten voorkomen. Onder deze tekst staan drie rijen car toonachtige gezichten van mannen, vrouwen en kin deren en dieren. De eerste rij is gereserveerd voor de tekenaars van snorren, de tweede voor brllartiesten en de derde voor tandspe- cialisten. Tenslotte worden straffen vermeld voor het tekenen op andere biljet ten. Fraai dekenkist voor prinses Beatrix DEN HAAG, 13-3. Tijdens een studiereis van een groep Neder landse meubelfabrikanten aan de Verenigde Staten van Amerika in oktober van het vorig jaar werd o.a. een bezoek gebracht aan. de meubelfabriek Lane Company in Alta Vista in de staat Virginia. Hier werd hen. een dekenkist van cederhout, een "zg. „Cedarchest", bestemd voor prinses Beatrix, aan geboden. Hedenochtend' bracht een depu tatie de kist naar paleis Soestdijk, alwaar deze namens prinses Bea trix door haar particulier secreta resse, mej. M. C. C. Wijnen, in ont vangst werd genomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. H.K.H. prinses Irene is voornemens op donderdag 13 april in de Floridahal in Boskoop een tentoonstelling van Boskoopse boomkwekerij gewassen te openen. VIERLINGSBEEK. In Maashees, een kerkdorp van de gemeente Vierlingsbeek, is de 40-jarige heer W. Derks uit Boxmeer bij een ver keersongeluk om het leven geko men. DEN HAAG. In verband met te genstrijdige en verwarrende be richten over de televisie-uitzen ding Nederland-België deelt het be stuur van de KN.V.B. mede, dat alleen dan uitzending mogelijk zal zijn, indien het Feijenoord stadion is uitverkocht. DEN HAAG. In Oberhofen (Zwit serland) is op 58-jarige leeftijd plotseling overleden ds. L. Oranje Cz., predikant van de Gereformeer de Kerken voor het werk onder de verstrooiden in Zwitserland. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 13-3. Klei-aard- appelen 35 mm opwaarts: Eigen heimers f 12/50-15; Bintje f 6,50- 7,75. Voeraardappelen f 1-2,50. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en Peulvruchten ROTTERDAM, 13-3. Officieuze noteringen per 100 kg. Consumptie-tarwe, basis 17 pet. vocht volgens monster, naar kwa liteit en schotpercentage tot f 33,30 franco fabriek. Voedergranen en peulvruchten, practisch zonder zaken. Maalgerst, volgens monster f 23-25; Kippe- gerst, volgens monster,, f 24,50-26; Haver - ongepunte - volgens mon ster f 19-21,50. Peulvruchten, franco Rotterdam, stil. Groene erwten, op monster f 24-26, prima kwaliteiten tot f 30; Schokkers, op monster f 24-260 pri ma kwaliteiten tot f 30; Bruinie bonen, op monster, boerenschoon, blank en goed droog tot f 52,50; voor mindere kwaliteit geen kopers. Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE (Adv.). Gevraagd net burgermeisje te Zierikzee, in bur gergezin, om zich met twee kinde ren bezig te houden en voorkomen de huishoudelijke werkzaamheden te verrichten. Salaris f 60 's jaars. ZONNEMAIRE. De gemeenteraad besloot de weg naar het veer te bekeien en daarvoor een lening aan te gaan van ten hoogste f 16.000. ZIERIKZEE. In de Concertzaal alhier werd een voorstelling gege ven met een kinematograaf, ge combineerd met Edison's reuzen- grammophone. ZIERIKZEE. Bij een inwoner de zer gemeente is een plakkaat te zien, tijdens de jongste opstand in China door de „Boksers" (oproer lingen) verspreid. KERKWERVE. Ten bate van de nagelaten betrekkingen der Zuid- Afrikaanse Boeren gaf de zangver eniging „Oefening kweekt kunst" in één der lokalen van de school een uitvoering. NJEUWERKERK. Van een Bruse landbouwer, die met zijn ge-rijtje terugkeerde uit Zierikzee, schrok ken nabij „De Wereldde paarden van de voorbijrijdende tram. De dieren maakten een zijsprong en het rijtuig kantelde. KERKWERVE. Het maken van een los- en laadplaats aan Flaau- wers onder deze gemeente, is ge gund aan een aannemer te Veere voor f 8217. OOSTERLAND. Uit deze ge meente is een adres uitgegaan aan H.M. de Koningin, houdende een verzoek om tegemoetkoming aan de ouders en verzorgers van een be paalde categorie kinderen, vallend onder de leerplichtwet. OOSTERLAND. Onze 87 jaar oude veearts heeft in een tijd van veertien dagen vier kalfkoeien van de zo gevreesde moerziekte afge holpen. Hontenisse 16 11 44-26 24 Zeeland Sport 14 7 6 1 28-17 20 METO 14 7 3 4 25-22 17 Kaaise Boys 15 6 5 4 29-21 17 BSC 14 6 3 5 22-21 15 Axel 14 6 2 6 28-18 14 RKFC 13 5 3 5 26-21 13 Corn. Boys 14 5 7 17-24 12 Zeelandia 15 4 4 7 15-25 12 ODIO 13 3 3 7 15-26 9 Zierikzee 14 3 3 25-43 9 RCS 14 2 2 9 17-39 8 Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zware nederlaag van Zierikzee tegen Kaaise Boys Burgh en Renesse behaalden mooie overwininngen Brouwershaven I behield de kop in de le klasse B Verdienstelijk gelijkspel van Renesse II VOETBAL K.N.V.B. Een nog al door invallers gehavend Zierikzee kreeg in de 3e klas D bij Kaaise Boys een zware 5-0 nederlaag te slikken. Zeelandia, dat de puntjes nog best kan gebruiken, speelde het in Middelburg klaar leider Hontenisse een kostbaar puntje te ontfutselen (1-1). Zeeland Sport, dat de lastige klip bij Axel met goed gevolg wist te omzeilen (1-2), is nu weer relatief gelijk gekomen met Hontenisse. Corn. Boys behaalde een normale 3-1 overwinning op ODIO, terwijl RCS te Bergen op Zoom met 6-1 in de pan werd ge hakt door RKFC. METO slaagde er in de Brabantse derby tegen BSC in met 3-1 aan het langste eind te trekken. In de 4e klas G was het voor de Schouwse clubs een uitstekende dag. Renesse slaagde er dit seizoen voor eigen publiek voor de eerste maal in de volle winst te grijpen. Oude Molen trok met 3-0 aan het kortste eind, waardoor de duinbe woners nog een kleine kans behou den om de dans te ontspringen. Burgh blijft het intussen uitstekend doen. Nw. Borgvliet kreeg in eigen huis geen schijn van kans tegen de Burghenaren die de Brabanders met maar liefst 5-1 wisten te klop pen. De belangrijke wedstrijd voor de bezetting van de bovenste plaats werd, na een enerverende strijd, met 3-2 door de grensbewoners ge wonnen. Noordhoek bemachtigde weer een kostbaar puntje, nu door het bezoekende Halsteren niet meer toe te staan dan de helft van de in. zet (1-1). De Schutters zagen zich voor eigen publiek met 3-1 geklopt door NSV, Grenswachters Cluzona Vosmeer NSV Burgh Oude Molen De Schutters Halsteren Nw. Borgvliet Noordhoek Renesse 15 10 4 14 9 4 1 40-17 24 1 49-21 22 2 31-22 21 6 46-38 19 5 31-31 15 6 26-25 14 6 25-32 11 8 23-28 10 9 18-35 9 8 24-37 8 11 22-48 5 AFD. ZEELAND. In de le klas B had het leidende Brouwershaven weinig moeite om Zierikzee III in eigen huis er onder te houden (1-7). De Zierïkzee-reserves, waariji vier A-junioren uitkwamen, wistên met royale 6-0 cijfers te winnen van Burgh II. Brouwershaven Zierikzee II Dreischor Burgh II Zierikzee III 11 8 1 2 52-19 17 10 7 0 3 39-26 14 11 5 2 4 39-31 12 10 2 2 6 18-39 6 10 0 3 7 13-45 3 In de 2e klas C kon Renesse II zich aan de leiding handhaven door SVOWK op eigen terrein niet meer toe te staan dan een puntenverde ling (2-2). Zonnemaire II leverde verdienstelijk werk door tegen Brouwershaven II de helft van de inzet mee naar huis te nemen (3-3). Renesse II SVOWK Zonnemaire Zonnemaire II Br.haven II SVOWK II 10 8 2 0 59-12 18 10 8 1 1 60-18 17 10 5 1 4 72-36 11 10 3 1 6 31-56 7 9 2 16 14-47 4 9 0 0 9 8-75 0 SPORT VOETBAL K.N.V.B. Het programma voor zondag 19 maart a.s. luidt als volgt. le klas: Dreischor-Brouwersha- ven (scheidsr. P. Poelman). 2e klas C: Brouwershaven II- SVOWK (scheidsr. M. A. Fonteine). Dez? wedstrijden vangen aan om 2.30 uur. SCHAKEN Zierikzee verliest van Middelburg In de op zaterdagmiddag gespeel de wedstrijd moest Zierikzee het onderspit delven tegen Middelburg I. Aanvankelijk ging de strijd ge lijk op, doch toen helaas enkele spelers van Zierikzee niet de juiste voortzetting van hun partij kozen, was de strijd snel beslist. De per soonlijke resultaten zijn als volgt: A. M. Verspoor-J. J. v» d. Ende %-%; W. J. Wijnen-dr. J. J. Wes tendorp Boerma afgebr.; drs. J. Scheltens-ir. J. J. Elzerman 0-1; H. Strooband-M. J. Enzlin 1-0; J. C. Louws-A. J. Scheele 0-1; L. J. Woudtra A. J. Hendirkse 1-0; J. K. Bartel-P. C. Tak 1-0; P. M. de Kleijn-O. E. Vleeshouwer %-%; K. van Belzen-R. A. Huneman H. Scheltens-J. V. Huljsman 1-0. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hasselt: J. van Drenth, Ooltgensplaat; te Stegger- da (toez.): E. J. Boessenkool, Aar- landerveen; te Surhuisterveen: J. G. Eelderink, vic. aldaar; te Vars- seveld (toez.): J. M. de Mey, Op perdoes. Aangenomen het beroep van de Gen. Syn. als pred. voor buitengew. werkz. (secr. Raad voor Kerk en Samenleving): dr. C. F. van Andel, 's-Gravenhage. Bedankt voor Waddinxveen (vac. J. van der Haar): C. J. van de Broek, Ridderkerk; voor Deventer (6e pred.pl.): J. Noordmans, Thams- weer; voor Wezep (Gld.): C. Vos, Bennekom. Ger. Kerken Beroepen te Amsterdam-Sloter- vaart-Osdorp: J. G. Marseille, Gro- ningen-Noord. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor IJmuiden: C. J. Smelik, Veenendaal. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Zwaagwesteinde: W. de Joode, 's-Gravenhage-Zuid. Aangenomen naar Hilversum- Centrum als missionair predikant voor Transvaal: L. Floor Jr,, Al melo. FEUILLETON (10) Een lange man nam het woord. „We hebben uw artikeltje vanmid dag gelezen, meneer Prins. Och ja, u bent een man van het vak, niet waar? Voortreffelijk, werkelijk voortreffelijk. Maar u was toch een tikkeltje abuis. Wij hebben een heel nette organisatie, meneer. We beschermen bona fide winkeliers en zorgen er voor, dat hun geen overlast wordt aangedaan en dat er geen schade kan ontstaan in hun bedrijven. Daarvoor in ruil vragen we een geringe beloning. Honora rium kun je het niet noemen. Een kleine vergoeding voor bewezen diensten. Anders niet. En nu gaat u schrijven over louche figuren uit de onderwereld - de man haalde een krant uit zijn zak - en eh gangsterfiguren. En hier hebt u het over Amerikaanse chantagemetho- denFoei, meneer, wat een le lijke woorden in zo'n nette krant. We hadden aanvankelijk het plan om ook uw krantenbedrijf onze be scherming aan te bieden. Zoals te begrijpen: tegen een kleine vergoe ding. Maar wij zijn er nu van over tuigd, dat u niet behoort tot de categorie bona fide middenstan- ders, zoals u zelf schrijft. Jammer, werkelijk jammer. En nu had u het ook over een winkelier, die niet betalen wilde. Dat is maar tijdelijk, meneer de kranteman. Uiteindelijk betaalt iedereen. Omdat men over tuigd is van het nut van onze or ganisatie, ziet u? Bij de een komt dat begrip sneller dan bij de ander. En wij hebben hem niet het zieken huis ingeslagen.... meneer, hoe door Frank van Falckenoort jr. komt u daarbij! Och, onze jongere medewerkers zijn wat onstuimig, ziet u! Net jonge honden, een beetje speels en zo. Ik rem ze zo veel mogelijk af, maar jahoe gaat dat". De man haalde een pakje sigaret ten uit zijn zak en stak er één op. Prins keek de bendeleden giftig aan. De spreker stond nog steeds vlak voor hem en blies spotlachend rook in zijn gezicht. De andere twee stonden verspreid in de ka mer. „Wat moeten jullie van me? Je begrijpt zeker wel, dat jullie signa lement binnen vijf minuten na je vertrek bij de politie is? Of dach ten jullie, dat je me bang kunt ma ken?" De lange nam vetbaasd zijn si garet uit de mond. „Bang maken? Maar meneer de kranteman, hoe komt u daarbij? En een erg net mens bent u ook niet, want u be gint meteen te jijen en te julliën foei, het lijkt wel of u geen- opvoe ding hebt genoten. Maar u moogt ons nog even bekijken. Jammer, dat het licht hier wat zwak is. En de politieNu ja, u doet maar. Jan, geef jij de storingsdienst van de P.T.T. morgen even een karwei tje, wil je? Die mensen doen hun werk netjes en vlug. Om een uur of negen is uw toestel weer in orde. Prins keek naar de man, die al die tijd bij de tafel bij het raam had gestaan en zag dat deze een mes uit zijn zak haalde en de ka bel doorsneed. „Ziezo, vanavond hebt u geen kontakt 'meer nodig. En nu gaat u een poosje rustig slapen. Zodra uw vrouw over een uurtje of zo terug komt, maakt ze u wel wakker. Jan, zet de radio eens aan. Een beetje muziek overstemt soms wat nare geluiden. En Kees, leer jij meneer de kranteman eens wat van onze manieren. Om half twaalf rende een luid gillende vrouw de eenzame Schil derslaan op. Toevallig deden twee rijwielagenten hun ronde en uit het onsamenhangende relaas van de vrouw begrepen ze na eèn paar minuten, dat de bendeleden het derde slachtoffer gemaakt hadden. Politie en G.G.D. werd gewaar schuwd en precies te middernacht werd de heer Prins, redakteur van de „Stadskoerier" het ziekenhuis binnengebracht. Beide ogen dicht geslagen, een bloeduitstorting on der het linkeroog en een stelletje tanden en kiezen los. Annex een aantal blessures van minder ern stige aard. Hoofdinspecteur Koks, die op het bureau nog druk aan het werk was, werd wit van woede, toen agent Boendermaker rapport uit bracht van een en ander. Dus de heren hadden wraak genomen op het krantestukje. Het begon nu werkelijk de spuigaten uit te lopen, want een uur geleden had hij be richt gekregen van het feit, dat de heren ondanks de versterkte po litiebewaking enkele winkeliers hadden bezocht en geld hadden ge kregen. Men koos maar liever de weg van de minste weerstand. Als de heren het zover kregen, dat de meeste winkeliers murw werden gemaakt, dan zouden binnen een week de meesten niet meer durven weigeren. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5