Nu reeds uitgereikt 3 Opeis, 7 koelkasten, 4 wascombi's, Wie kien is, doet mee! 13 mixers, 10 radio's, 69 serviezen, enz. 25 ZACHTEZEEP 37 llJFMS DWEIL 50x60 cm 59 49 No. 5 Albert Heijn NEDERLAND STIJGT IN WAARDE Gevaarlijke sprint STAD EN PROVINCIE En deze week o.m. ook nog: Let vooral ook op deze prijzen! SOHOEHtRÈBEl |79 Zelfglaiisvjas™"'.5 10062 fantastische prijzen Hier is AH-Kienspel Absoluut gratis! BEWAAR gende"adver- maakt u het leven goedkoper Van het vaderlandse erf Regeringsjubileum van H.M. de Koningin Groots ontwikkelingsplan voor Nieuw-Guinea zaak tot versnelde ontwikkeling van het overzeese rijksdeel de rijks bijdrage in de jaren 1962 tot 1965 per jaar zal moeten stijgen met 10 miljoen gulden, zodat deze voor 1964 f 124.500.000 zal moeten bedra gen, om daarna geleidelijk te kun nen afnemen. De plannen van de regering voor de jaren 1961 tot 1963 als onderdeel van het tienjarige ontwikkelings programma hebben als tweeledige doelstelling de versnelling van de staatkundige ontwikkeling en de verhoging der materiële welvaart van de bevolking. Na een langdurige nachtelijke spoedzitting heeft het Nederlandse kabinet besloten het Duitse voor beeld te volgen en de Nederlandse gulden te revalueren met 5 pet. Dit wil zeggen, dat de Nederlandse gulden tegenover alle buitenlandse valuta's - met uitzondering van de Duitse mark vijf procent meer waard is geworden. Het is duidelijk, dat dit besluit voor Nederland vergaande gevol gen heeft. In het buitenland ge kochte goederen kunnen in prijs dalen, reizen van Nederlanders naar België, Frankrijk enz. worden vijf procent goedkoper. Het lijkt er op of de gevolgen voor Nederland alleen maar aange naam zijn. De keerzijde van de me daille is evenwel, dat de Neder landse produkten voor het buiten land met vijf procent zullen stij gen, althans voor zover de expor terende firma's er niet toe over gaan de prijzen in Nederlandse gul dens te verlagen. De concurrentie positie van de Nederlandse expor teurs wordt dus verzwaard, hetgeen waarschijnlijk niet geheel zonder terugslag op onze export zal blij ven. Uit de reacties van het bedrijfs leven blijkt echter, dat men de toe komst vol vertrouwen tegemoet blijft zien. Als eerste verlaagde de K.L.M. de prijzen voor luchtver voer, althans wanneer deze wor den voldaan in Nederlandse gul dens of Duitse marken. Het zijn de textielindustrie, die een harde strijd op de buitenlandse markten moet trachten vol te houden tegen de goedkope Japanse produkten, de scheepvaart, die eveneens met moeilijkheden te kampen heeft, en de Nederlandse landbouw, die wei nig waardering voor de revaluatie kunnen opbrengen. De algemene reactie is echter bijzonder meege vallen. Het besluit tot revaluatie van de gulden zal vermoedelijk ook bij dragen tot een vermindering van de inflatoire druk en tot een ont spanning op de arbeidsmarkt. Het Nederlandse volk in het algemeen zal aanvankelijk weinig van de re valuatie bemerken, doch op den duur zal men de gevolgen kunnen constateren door kleine prijsverla gingen, die tenslotte indirect leiden tot een verhoging van de koop kracht. 1216-JARIG REGERINGS JUBILEUM VAN DE KONINGIN. Maandag 6 maart 1961 werd voor Nederland een feestdag, want twaalf en een half jaar geleden aanvaardde onze koningin Juliana de regering. Hoewel onze lands vrouwe - zoals zij in haar dank woord opmerkte - deze periode zelf een korte tijd achtte waarvan niet zoveel ophef gemaakt had moeten worden, heeft het Neder landse volk gemeend dit jubileum met enige luister te moeten vieren. Door het gehele land wapperden de vlaggen en 's middags brachten afgevaardigden uit elke Nederland se gemeente hare majesteit hulde voor het Huis ten Bosch. Er werd zoals op „Oranjedagen" gewoon, gedefileerd en er werd door man nen, vrouwen en kinderen uit Ne derland en de rijksdelen overzee, een bloemrijke, in kroonmotief ge vormde dank neergelegd op het ga zon voor het bordes. Tezamen met de prins en de prinsessen Beatrix en Irene nam de koningin deze hulde in ontvangst. En in een stralend oranjezonnetje werd het weer eens duidelijk, welk een unieke band er bestaat tussen vorstenhuis en volk van Nederland. GROOTS ONTWIKKELINGS PLAN VOOR NIEUW-GUINEA. Nederland zal over dit jaar 94 miljoen gulden moeten opbrengen om het tekort op de begroting van Nederlands Nieuw-Guinea te dek ken. Van dit bedrag is ongeveer 3 miljoen gulden bestemd voor de oprichting van het vrijwilligers korps der Papoea's. Dit blijkt uit de toelichting, welke minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Tox- opeus en zijn staatssecretaris Bot geven op de begroting van Neder lands Nieuw-Guinea voor 1961. De regering is van oordeel, dat tegen de achtergrond van de nood- De Indische minister-president, Nehroe, heeft te Frankfort als zyn mening gegeven dat alle buiten landse officieren van het Kongo lese leger naar huis moeten wor den gezonden ep dat het leger on der toezicht van de Verenigde Na ties moet worden ontwapend. HAAMSTEDE Examens Brood en Banket De heren S. M W. Dijkman te Haamstede, M Kooman te Brou wershaven en J. van IJsseldijk te Kerkwerve slaagden te Bergen op Zoom voor het examen ter verkrij ging van het diploma Brood en Banket Zij genoten hun opleiding aan de technische school te Zierik- zee. BRUINISSE De te Bruinisse gehouden col lecte voor de rheumabestrijding bracht f 95,27 op. OSLO, 7-3. Een Britse offi cier, verbonden aan het Nav o-hoofdkwartier voor noord-Europa in Kosas bij Oslo, ging een dezer dagen in een kort broekje een paar rondjes hard lopen omdat hij graag fit wilde blijven. Hij kwam pe ronge- luk terecht op de terreinen van een kliniek voor gees teszieken. Hij bemerkte zijn vergissing, draaide zich om en sprintte het terrein af. Op dat ogenblik zagen twee oppassers hem. Het gezicht van een man, die in een kort broekje hard in de rondte liep, was blijkbaar te veel voor hen. Zij sprongen in een auto, zetten de achter volging in en grepen de of ficier toen hij nog net bin nen het terrein was. Zijn hevige protesten in het En gels, dat zij niet verstonden, overtuigden hen er nog meer van dat zij met een geesteszieke te doen had den. De of/icier werd dan ook prompt opgesloten. Pas nadat een psychiater naar de „patiënt" was komen kijken, werd de officier vrijgelaten. SCHARENDIJKE Het komende StrS-feest Te Scharendijke worden voorbe reidingen getroffen voor het Stra- feest, dat zaterdag 11 maart a.s. zal worden gehouden. Reeds heb ben 16 deelnemers voor de ruiter- tocht ingeschreven, o.w. twee ama zones. De gebruikelijke roete zal worden gereden. Om 12 45 vindt de traditionele keuring der paarden plaats, door een uit vier peisonen bestaande jury. Muzikale medewerking zal worden verleend door de muziek vereniging „Apollo" van Brouwers haven. O.m. zal een serenade wor den gebracht aan de burgemeester van Middenschouwen de heer Fran- cke, die zich zal ophouden ten ge meentehuize te Scharendijke. Jaarvergadering afd. S.G.P. Te Bruinisse hield de afdeling van de Staatkundig Gereformeerde Partij haar jaarvergadering, die goed was bezocht, in de consistorie van de kerk der Ger. Gemeente. De vergadering stond onder lei ding van de heer W. van Gilst, die zijn openingswoord ontleende aan Amos 8 en een parallel trok tussen de dagen van Amos en onze tijd, die zich beide kenmerken door af val en verwereldlijking. Een apart woord wijdde spieker aan het over lijden van de voorzitter van de partij, ds. P. Zandt, die 35 jaarlang ook in het parlement zijn waar schuwende stem deed horen. De heer C. J. W. Wolfensberger bracht verslag uit van zijn bezoek aan de algemene vergadering te Utrecht. De penningmeester de heer Joh. v. Oeveren kon zijn reke ning afsluiten met een batig saldo. Het ledental kon door toetreding van een aantal jongere leden wor den opgevoerd tot 56. De heer van Gilst, die als wet houder voor de partij zitting heeft, bracht daarna een uitvoerig verslag uit over de ^werkzaamheden van de emeenteraad in het afgelopen jaar. Velschillende vragen werden be antwoord Kritiek had men op de slechte straatverlichting in ver schillende woonwijken. D2 heer Joh. de, Waal Cz. ein digde met dankzegging. ZIERIKZEE Nieuwe methode kunstmatige ademhaling Op dinsdag 14 maart a.s. zal de heer B. J. van Eerdenburg uit St. Michielsgestel in het Nfed. Herv. Verenigingsgebouw een demonstra tie geven met de apparatuur voor een nieuwe methode kunstmatige ademhaling, nl de mond op mond en mond op neus beademing. Deze demonstratie - die gegeven zal worden voor leden van het Rode Kruis korps en E.H.B.O -ers in B.B -verband - is een vervolg op een door de arts C. M. van Hoorn in januari gegeven theorieles over genoemde methode. DEZE WEEK: een Siemens koelkast voor Mevr. A. Hugcnholsz te Ocgs t- gccst. Braun electr. keukenmachine: M. Schreur, Brinkcrweg 8, Wageningen; G. Broekhuizen, Rockenstr. 1, Arnhem; J. A. Jacobs, Prihsenkade 6, Sas v. Gent; W. Blanken, Doelcnstr. 54, Rijswjjk; J. Vlas- ^tuin, Frankenslag 119, Den Haag; Philips keukenradio: T. Zaal, Gladiolenstr. 38, Wageningen; A. Ricwald, K. Tuinstr. 7, Enkhuizen; Philips platenspeler: H. de Koster, Nw. Hilversumscwcg 15, Bussum; Oerlemans, Gerritsl. 106, HoornArzberg theeservies: Duvivier, Arsenaalscstr. 16, Delfzijl; H. Brcitenstein, Griftstr. 64, Utrecht; Lambeek, Yrolikstr. 305, A'dam; A. Gooyaarts, Beiuidenhout 379, Den Haag; J. v. d. Heide, Recstr. 27, H'sum; 10-DAAGSE SCH00NMAAK-AANB1EDING zware. molton bruine of zwarte gesl- bruin- Er is gezellig werk voor leuke, handige meisjes in onze winkels. Wie daar wat voor voelt, informeert maar eens in de dichtstbijzijnde AH-zaak. Philips strqkjjzcr: H. Visser, Vinkwjjk 67, Zcddam; J. v. Ascli, Becckmanslr. 17, Aar denburg; C. Muslcrt, Godclindeweg 56, Naarden; R. Knuvers, Acacial. 7, Doetin- chcm; Ronson aansteker: C. v. Zutphen, T. Asserstr. 4, Gouda; W. Pacrel, Arentszl. 32, Den Doldcr; M. v. Oorschot, Postclstr. 4, Den Bosch; C. Schappin, Huyssensl. 53, Maastricht; Westcloz Baby-Ben wekker: De Bruin, Eind 5, Gorinchem; L. Rammcloo, Churchillwcg 21, Hulst; H. v. Daatsclaar, Stationsweg 15, Geldcrmalsen; H. Bos, Schouwtjes). 57, Haarlem; Parker Ball point: v. Hees, Brcderostr. 22, Blcrick; Dujardin, Terburghtwcg 75, Oistcrwjjk; C. Dükscn, v. Catsstr. 23, Hciloo; A. v. Uden, Tollensstr. 15, Tilburg; M. 't Hooft, Corcllistr. 6, A'dam; Manicure set: Verbeek, Ireneslr. 26, Pocldgk; M. Quist, Da Costastr. 64, Zw'undrccht; J. Fcmminck, Rozenstr. 15, Leerdam; W. Koclemey, Kastanjestr. 38, IJmuiden. halveuter-bus AH-schuurpoeder^^ll Siliconenwas trot. w Kastpapier g™t0 r° Houten waskn.jpers 15i Waslijnkoord ro Wafeldoekjes2 stuteov Gele stofdoek groot formaat 39 Ei-shampoo pta.c flaconTS E savon préveré royaal stuk winkels treft I /-nnT£ IJZERSTERKE SPONS u een complete I UIW »«ehlkt QC lijst aan van I i.v«n.door> 85 de prijswin- vo° 6 naars in uw omgeving. DEZE WEEK: een Braun kcukenmachiue voor Mevr. M. Romviel te Heemstede (foto boven). DEZE WEEK: een Siemens koelkast voor Mevr. T. Vogels te Wassenaar (foto onder). 12 Opeis Rekord model 1961, 50 Siemens koelkasten (110 Itr.), 50 Erres wascombinaties, 75 Braun electrische keukenmachines, 75 Philips transistor keukenradio's, 150 Philips Mignon platenspelers, 150 Pontiac horloges (dames of heren), 300 Arzberg twaalfpersoons theeser viezen (vijftiendelig), 300 Philips lichtgewicht strijk ijzers en verder nog Ronson Cadet sigarettenaanstekers, Westclox Baby-Ben luxe wekkers, Parker ballpoint bureausets en lederen mani cure sets. Waarde: ruim f300.000.-! Vergelijk de nummers in de lijst rechts hiernaast af gebeeld met de nummers op uw AH-Kienspelkaart. Alle spelregels vindt u dui delijk en uitvoerig op de AH-Kienspelkaarten ver meld. Of u klant bent of niet u kunt geheel gratis mee doen aan het AH-Kien spel. U hoeft niets te kopen. tenties zorgvuldig. Vraag ook steeds een nieuwe kaart als u in een AH-winkel komt. Elke kaart blijft alle 12 weken van het spel geldig. Let op de 6e AH-Kienspel-advertentie - vandaag over een week in dit blad. HET RAADSEL VAN LOCH-NESS 41. „Neem mij niet kwalijk, heren", zegt de waard dof, „de her innering aan die vreselijke nacht bij Loch-Nes maakt mij altijd overstuur, nu, tien jaar later heb ik er nog dikwijls nachtmerries vanik raak dit mijn leven niet meer kwijt, vrees ik Dan legt hij zijn hand op Sir Johns schouder en kijkt hem ernstig aan. „Ik bezweer u dit dwaze plan op te geven, Sir", zegt hij schor. „Het is eenvoudig belachelijk om het monster van Loch-Ness met die lans te willen bestrijden! U kunt even goed een dolle stier met een strohalm te lijf gaan! Ga terug of het zal u vergaan als mijn ongelukkige meester MacTavish Sir John is opgesprongen en houdt plechtig zijn lange lans om hoog. „Ik waardeer je bezorgdheid, vriend", zegt hij op hoogdra vende toon, „maar mijn besluit staat vast. Sir John Appleblossom zal Brittannië van deze gesel verlossen of sterven Als allen even later in bed liggen, zegt Presto tot Aram: „Ik hoop niet dat ik vannacht droom van het monster van Loch-Ness". „Dat zal ik pas doen als ik het met eigen ogen gezien heb", lacht Aram. „Welterusten, Presto!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 10