m levensverzekering ELF RUITERS HADDEN MOOIE RIT Strafeest te Ellemeet werd echt lentefeest ELLEMEET, 4-3. Het weer werkte zaterdag wel bijzonder mee om het strafeest tot een echt lentefeest te maken. De zon straalde de hele dag en de wind was haast niet merkbaar. De elf ruiters hadden dan ook een mooie rit over Renes- se en Noordwelle, nadat de paar den eerst door de deskundige jury waren beoordeeld. „Kunst na Ar beid" wachtte om plm. 3 uur de stoet op en ging de ruiters onder opgewekte marsmuziek voor naar het dorpsplein. Velen waren hier bijeengekomen om het feest mee te maken. Burgemeester Francke maakte uit de uitnodiging, die hij had ontvangen om de Strè mee te maken op, dat Ellemeet zich heeft weten aan te passen, aan de ver anderde gemeentegrenzen en - col leges. Hij hoopte dat men dit oude feest nog heel lang zal blijven vie ren en dat het muziekgezelschap dan altijd zijn medewerking zal kunnen geven. Menig groter dorp benijdt Ellemeet zijn fanfare! Na het ringrijden werden de prijzen bekend gemaakt. Voor de versierde paarden: 1. Pia v. d. Slikke; 2. Hanna Dalebout; 3. Gerrie Kristalijn, enz. Ringste ken; 1. Pia v. d. Slikke; 2. L. Kris talijn; 3. A. Geelhoed, enz. Op het dorp en in het café, waar enige leden van K. n. A. wat dans muziek ten beste gaven, bleef het de hele middag een prettige drukte 's Avonds gaf het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" een zeer ge slaagde uitvoering in café Van der Have. Onder leiding van de heer J. den Boer bracht het gezelschap een vijftal nummers ten gehore. Het was plezierig om te horen, hoe de kleine groep zich van haar mu zikale taak kweet. Voor dit optre den heette de voorzitter, de heer P. R. de Graaf, allen en in 't bijzonder de burgemeester met zijn echtge-. note, benevens de beschermheer C. D. Gast, hartelijk welkom. Hij hoopte dat de heer J. van Tiggele weer gauw uit het ziekenhuis zou worden ontslagen. De toneelvereniging „Op Drift" gaf daarne een opvoering van „De huistiran". Deze klucht van God fried Bomans oogstte, evenals el ders, veel succes. Er werd prachtig getypeerd en zonder de anderen te kort te doen: de tiran was een bij zondere creatie! Een gezellig bal besloot de avond. SPORT VOETBAL Robur A-Zierikzee A 1-7 Dit was wel een van de beste wedstrijden die de A-junioren dit seizoen gespeeld hebben. Reeds na vijf minuten doelpuntte Goedegebuure, maar wegens bui tenspel van Zappey werd dit gean nuleerd. Zeven minuten later loste hij echter een loeiend afstandsschot dat op een geldige manier in het Robur-net suisde (0-1). Een groots doelpunt scoorde in dezelfde mi nuut Koevoets, die vanuit een moei lijke hoek de bal in de tegenover gestelde hoek deed suizen. De Ro- bur-keeper verrichtte enige malen uitstekend werk, maar kon zeven minuten voor rust toch niet voor komen dat Goedegebuure van een slechte teruggespeelde bal profi teerde om de ruststand op 0-3 te brengen. Na rust bleef Zierikzee sterker. In de tiende minuut omspeelde Zap pey enkele spelers en prikte de bal op onnavolgbare wijze met zijn lin kervoet in de rechterbovenhoek (0-4). Twee minuten later brak Goe degebuure op links door en schoot in (0-5). Weer drie minuten later kreeg dezelfde speler een pass in het midden door van Verkaart, hij omspeelde zijn tegenstander en scoorde (0-6). Toen even later Goe degebuure een corner liet inswin- gen was Fondse er als de kippen bij om het zevende doelpunt aan te tekenen. In de laatste seconde werd een Robur-aanval door een mangel afgebroken. Terecht penalty, hoe wel de grensrechter zwaaide dat het tijd was. De rechtsbinnen zond de bal uit de strafschop naar de linkerbovenhoek, maar vond hier de vuist van doelman Hage op zijn weg. In afwachting van het eind signaal aarzelde de verdediging met wegwerken van de bal. Zo kwam de Robur-rechtsbinnen op enkele meters voor open doel en nu scoorde hij wel, wat overigens een verdiende beloning was voor het moedige tegenspel, dat zij ge durende de hele wedstrijd geboden hadden. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten NIEUWERKERK. Woensdag 8 maart (biddag): 10 uur leesdienst, 7 uur student Huisman, Zwijn- drecht. Ingezonden mededeling SNELFIX lijmt fineer en leer, formica en nog veel meer.. AMSTERDAM, 6-3. De koers waarde van de gewone aandelen, officieel genoteerd aan de Amster damse effectenbeurs, is - blijkens het C.B.S. - gestegen van f 30.747 min per eind januari tot f 32.072 min per ultimo februari. Hiermede passeerde de koerswaarde het hoogste punt van 1960, dat met f 30.844 min per ultimo augustus werd bereikt. Eind februari vorig jaar was de koerswaarde f 25.152 min en aan het einde van het jaar f 28.554 min. APELDOORN, 6-3. In de Stati onsstraat in Apeldoorn is de 14-ja- rige scholier R. van der Stap bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Geval van kolendampvergiftiging Het echtpaar B. van V.-de B. al hier is gisteren (maandag)avond wegens kolendampvergiftiging in het Rode Kruisziekenhuis opgeno men. Hun toestand is momenteel redelijk goed. Man en vrouw keken naar het televisieprogramma. Tegenover een toevallige bezoeker vertelde het echtpaar zich niet wel te gevoelen. Toen ook de bezoeker last kreeg van hoofdpijn en misselijkheid, waarschuwde deze dokter van Hoorn, die direct opneming van man en vrouw in het ziekenhuis noodzakelijk achtte. NOORDWELLE Causerie over Amerikaanse landbouw Binnenkort hoopt voor de Cultu rele Vereniging op te treden de oud-predikant der Ned. Hervormde gemeente alhier, ds. Barendrecht, die het onderwerp: „Communisme, zegt het U iets" zal inleiden. Bij voorbaat staat vast dat een belang rijk onderwerp, een diepgaande be spreking zal krijgen en het bestuur van de Culturele Vereniging hoopt dan ook op een goede belangstel ling voor de causerie van ds. Ba rendrecht, die momenteel gelijk bekend legerpredikant is. NOORDGOUWE Causerie voor Culturele Vereniging Voor de landbouwvereniging „Ons Voordeel" vertoonde vorige week de heer W. de Vrieze zijn in middels bekend gewofden serie kleurendia's over Amerika. De bij eenkomst werd geopend door de heer M. J. Steur, die speciaal de dames der leden welkom heette. Allen genoten hierna zeer van de causerie en plaatjes van de heer de Vrieze, die een uitstekend beeld gaf van de Amerikaanse landbouw in het algemeen. Vooral de mecha nisering in dit uitgestrekte land kwam duidelijk tot uiting. Een en ander viel zeer in de smaak. De heer Steur sloot deze geslaagde avond met woorden van dank tot de spreker. Ingezonden mededeling Goed bezochte ouderavond Openbare Lagere Scbool Dreischor Donderdagavond jl. hield de oudercommissie van de openbare lagere school te Dreischor de jaar lijkse ouderavond. De voorzitter, de heer J. A. Dorst, opende deze avond, die zeer goed was bezocht. De penningmeesteressé, mevrouw L. van Schelven-van Iwaarden, gaf een financieel verslag, waarna het hoofd der school, de heer M. van Immerzeel, zijn jaaroverzicht gaf. Spreker deelde mede dat de school dit jaar is teruggevallen op 2 leerkrachten, waarbij noodge dwongen afscheid moest worden genomen van de onderwijzeres, me juffrouw E. P. Kloet. De onderwij zer, de heer A. van Oeveren, kon dit jaar zijn 40-jarig ambtsjubileum herdenken, doch moest direct daar na wegens ziekte zijn arbeid sta ken. In verband hiermede is thans werkzaam de onderwijzer de heer Gerretsen van Noordgouwe. In verband met het a.s. vertrek uit Dreischor van de secretaris, de heer L. A. van Bloois en het perio diek aftreden van mevr. M. Bra- ber-Vos, als lid van het bestuur wordt laatstgenoemde herkozen en de heer G. Roozemond in de vaca ture van Bloois. De voorzitter brengt de heer van Bloois dank voor het velé werk dat hij steeds voor de oudercommissie heeft ge daan. Wethouder L. M. Moermond deelt nog mede dat hij er in is geslaagd voor het handwerkonderwijs een leerkracht te vinden, nl. mevrouw A. Kuiper-Delst te Zonnemaire. Bij de rondvraag wordt nog'ge sproken om tijdens het speelkwar tier de kinderen wanneer het re gent niet naar buiten te laten gaan, terwijl nog wordt verzocht de schooltijden in de zomer (liefst met ingang van 1 april) te doen zijn van 8.45 tot 11.45 en van 13.30 tot 15.45 uur. Tijdens de pauze is er voor de ouders gelegenheid om het werk van de leerlingen te bezichtigen en wordt er een kopje koffie geschon ken. Verder werden door de heren van den Berge en Boot uit Haamstede kleurendia's vertoond over Schou- wen's Westhoek. Dit viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Het bureau van de Franse pre sident heeft bekend gemaakt, dat koning Boudewijn van België en zijn gemalin, gehoor gevend aan een uitnodiging van generaal de Gaulle, van 24 tot 27 mei een offi cieel bezoek aan Frankrijk zullen brengen. Fanfarekorps „Oefening en Uitspanning' krijgt uniformen Geslaagde uitvoering in „Ons Dorpshuis" NIEUWERKERK, 4-3. Eind vo rige week gaf het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" alhier, in „Ons Dorpshuis" twee zeer ge slaagde uitvoeringen. Beide avonden werden met een welkomstwoord door de voorzitter de heer J. J. van Dijk geopend. Al lereerst gaf hij een overzicht van de verschillende gebeurtenissen op muzikaal gebied, die door de ver eniging zijn beleefd in het afgelo pen jaar. Medegedeeld werd dat het 60 jarig bestaan van de vereniging voor de deur staat. Een groep da mes, waarvan mevr. van Eeten presidente is, heeft met inteken lijsten een bedrag bij elkaar ge bracht voor het aanschaffen van uniformen voor de muzikanten. De uniformen zijn reeds in de maak en zullen, onvoorziene omstandig heden voorbehouden, binnen af zienbare tijd worden afgeleverd. Door ziekte van zijn echtgenote was de directeur de heer Jacs. Heijboer verhinderd de uitvoering te leiden en trad als plaatsvervan ger op het lid de heer A. Rade- walt Izn. Op voortreffelijke wijze heeft deze zich van zijn taak gekweten. De uitvoering der muziekstukken werd een succes. Voor de pauze werden een mars, een fantasie en een ouverture ten gehore gebracht. Hierna volgde een toneelspel in drie bedrijven, getiteld „De rauwe Ingezonden mededeling grond". Met gevoel voor nuance ring werd het stuk gespeeld en werden de verschillende personen uitgebeeld. De dames en heren to nelisten waren perfect in hun rol len en hebben een daverend ap plaus tot beloning mogen ontvan gen. Met nog een drietal goed ge speelde nummers werd de uitvoe ring besloten. Succesvolle verloting De traditionele verloting ten bate van de kas werd in de pauze ge houden. Deze is een buitengewoon succes geweest. De opbrengst heeft de verwachting ver overtrof fen. Dit moest ook wel, want de collectie prijzen was buitengewoon Hiervoor komt het damescomité alle eer toe. De leden hebben op alle mogelijke manieren prijzen bijeen gebracht. Het was de voorzitter een aan gename taak, namens de vereni ging de dames dank te zeggen voor de vele arbeid daarvoor verricht. Hartelijk dank werd verder ge bracht aan de aanwezigen voor hun opkomst en aan allen, die op de een of andere manier hebben medegewerkt tot het slagen van de uitvoering waarop „Oefening en Uitspanning" met genoegen mag terugzien. Hierna volgde een gezellig bal. Ter gelegenheid van het 12% jaar regeringsjubileum van H. M. Ko ningin Juliana maakte het korps in de avonduren van maandag 6 maart een muzikale optocht door het dorp. Jan CoUaar schreef pocket over Olympische Spelen 1960. Vol foto's en anecdoten. Stuur briefkaart met 24 ct. extra aan postzegels aan Amstleven, Postbus 1072, Amsterdam en u ontvangt het boekje franco thuis. illlllllllllllllllÜ Geslaagde ouderavond o.l.-school in Dorpshuis te Renesse Wens van elke inwoner: een nieuwe school RENESSE, 6-3. Voor de in het Dorpshuis uitstekend geslaagde ouderavond van de openbare lage re school bestond zeer goede be langstelling In zfón welkomstwoord richtte de voorzitter van de ouder commissie de heer J. C. Brabcr zich in het bijzonder tot burge meester jhr. R. J. H. Q. Roëll en echtgenote, wethouder L. v. d. Klooster en het vroegere hoofd der school de heer J. M. de Nooijer en echtgenote. De heer Braber zei het zeer op prijs te stellen dat de burgemeester en de heer v. d. Klooster namens de nieuwe gemeente op deze avond blijk gaven van hun belangstelling Hij sprak woorden van dank voor de medewerking welke tot heden van het gemeente bestuur werd ondervonden. De heer Braber hoopte dat men aandacht zal wil len blijven schenken aan de school te Renesse, daar er nog al het een en ander aan ontbreekt. De harte- wens van ieder Renessenaar is, dat er nog eens een nieuwe school zal worden gebouwd, waarmee dan te vens de kerk op het dorpsplein be ter tot zijn recht zal komen, daal de school nu dit bouwwerk ont siert. Door leerlingen uit ale klas sen werd hierna een drietal toneel stukjes opgevoerd n.l. „De kippen- school" waren alle medespelers in rijntje" en „Jongetje vermist". Op voortreffelijke wijze kweten de jeudige tonelisten zich van hun taak. Van de ouders en verdere aanwezigen mochten zij dan ook aan het einde van ieder stukje een hartelijk applaus in ontvangst ne men. Ook aan de kleding was deze maal weer do uiterste zorg besteed, waarbij de voortreffelijke belich ting voor het nodige effect zorgde. In het eerste stukje „De kippen- school" waren alle mede spelers in de gedaante van een kip veranderd Bij „De droom van Rozemarijntje" kwam de fee met haar elfjes en kabouters uitstekend tot haar recht Aan het slot dankte de heer Bra ber allen die hier hun medewer king aan hadden verleend. In het bijzonder betrok hij hierbij de werkers achter de schermen. Als blijk van waardering mochten mevr. Limburg, mevr. Simons, me vrouw Minderhout, mevr. Kostense en zuster v. Beveren een ruiker bloemen in ontvangst nemen. Mevr. de Feiter, die geheel be langeloos vele avonden heeft ge werkt aan de costuums, werd een bloemstuk aangeboden. Verder mocht ook de organisator van dit alles de heer J. H. Blom en de gri meur de heer L. M. Ackema een presentje in ontvangst nemen, evenals de heer J. L. Kristelijn. De heer Braber sprak de wens uit dat volgend jaar weer op allen een be roep mag worden gedaan. Het pe riodiek aftredende lid van de ouder commissie de heer J. C. Braber werd hierna bij acclamatie herko zen. Het afgelopen schooljaar Het hoofd der school, de heer J. H. Blom, liet vervolgens het afge lopen schooljaar de revue passe ren. De heer Blom begon met te wijzen op het belangrijke aspect van een goede samenwerking tus sen ouders en leerkrachten bij de opvoeding van het kind. „Met het schrijven van een briefje komt men er niet uit", aldus de heer Blom, „komt praten met de des betreffende leerkracht". Ieder op zijn manier tracht het kind een zo goed mogelijke opvoeding te ge ven. De praatavonden, welke voor de ouderavond in de school hebben plaats gevonden, zijn zeer druk bezocht en blijken in een behoefte te voorzien, Het bezoek van bur gemeester Rocll op een van deze avonden werd door het hoofd zeer op prijs gesteld. De heer Blom gaf vervolgens een overzicht van het geen nog aangeschaft moet wor den. Door de school werd deelgeno men aan de .schoolsportdag en de sohoolkorfbalwedstrijden. Dit jaar zal ook worden deelgenomen aan het schoolvoetbal-toernooi. De heer J. L. Kristelijn vertoonde vervol gens een aantal kleurendia's welke in school bij het geschiedenis- en aardrijkskundeonderwijs worden gebruikt. De burgemeester bracht mede namens weth. v. d. Klooster dank voor het geen op deze avond werd geboden. Hij zei buiten ge woon genoten te hebben van de to neelstukjes, de constumering was prima terwijl er goed Nederlands werd gesproken. In de toekomst moeten deze tonelisten een goede aanvulling zijn voor „Op Drift". Het schoolgebouw raakt uit de tijd. Er zal alle moeite worden gedaan dit op de urgentielijst te krijgen. Ten slotte dankte hij het onder wijzend personeel voor hun vor mingswerk in het afgelopen jaar waarbij hij de wens uitsprak dat zij het opvoedend werk nog vele jaren zullen mogen doen. De Engelse filmkomiek George Formby is maandag, 56 jaar oud, in Preston, noord-Engeland, over leden. Commandant ziek dodencijfer daalde ANSBACR, 6-3. Op de doden lijsten van het kamp Gusen kan men de afwezigheid van S.S. Hauptsturmführer Karl Chmielew- ski constateren aan de hand van een vermindering van het sterfte cijfer, aldus de president van de rechtbank van Ansbach, waarvoor Chmeilewski thans terécht staat. In 1942 kwamen in Gusen bijna 4.000 gevangenen om het leven, op nieuwjaarsdag alleen al 49. De ge hele maand januari was het doden tal 733. In februari, toen Chmielewski ziek werd, daalde het dodental tot 160, in maart tot 113 en in april en mei telkens 72. Na Chmielewski's terugkeer steeg het dodental tot '671 in juli. Chmielewski werd daar op naar Nederland overgeplaatst: in augustus en september kwamen resp. 347 en 164 gevangenen om het leven. Een schietpartij tussen twee Mexicaanse families, die reeds ja ren een geschil hadden over een stuk grond, heeft aan minstens der tien mensen het leven gekost. Het gevecht deed zich voor dn het dorp Tamarindo, nabij Acapulco. SPORT BILJARTEN F. C. Hanse bij acht voor landskampioenschap Van 16 tot 19 maart wordt te Middelburg de finale gespeeld om het landskampioenschap 2e klas li- bre. Hieraan wordt deelgenomen door een aantal spelers, o.w. de heer F. C. Hanse te Zierikzee. Men zal zich herinneren dat de heer Hanse, tijdens de onlangs eveneens te Middelburg gehouden voorwed strijden 2e werd, hetgeen niet be lette dat hij gezien zijn prestaties in het algemeen op de deelne merslijst voor het landskampioen schap werd geplaatst. Verwachting tot woensdagavond: DROOG WEER In de nacht en ochtend plaatselijk mist en hier en daar nachtvox-st; overdag droog; over het algemeen zonnig en aanhoudend zacht weer; zwakke wind. 8 maart.'Zon op 7.12, onder 18.31 Maan op 0.04, onder 9.59 9 maart. Zon op 7.09, onder 18.33 Maan op 1.13, onder 10.36 Laatste kwartier: 10 maart te 3.58. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 8 maart 6.55 v.m. 9 maart 7.35 v.m. 19.26 n.m. 20.05 n.m. 18.43 n.m, 19.29 n.m. BROUWERSHAVEN: 8 maart 6.22 v.m. 9 maart 7.03 v.m. Doodtij: 12 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 7-2. Het K.N.M.I. deelt mede: In de algemene luchtdruk- verdeling komt weinig verandering. Terwijl boven het vasteland van west Europa een hogedrukgebied slechts weinig aan betekenis in boet,, bewegen de depressiecentra op grote afstand om dit maximum. Een van de lagedrukkernen trok vanochtend snel over de oceaan naar het zeegebied tussen IJsland en Gx'oenland. Een andere ver plaatst zich over Scandinavië in zuidoostelijke richting. Aan de achterzijde er van stroomt koude, arctische lucht over Scandinavië naar Polen en Rusland. Het weer in Nederland zal de eerstkomende dagen onder invloed blijven van het continentale hoge- drukgebied zodat de regenkansen woensdag en ook donderdag klein zijn. Het rustige en zachte weer duurt voort. In hoofdzaak geduren de de nacht kan er plaatselijk mist voorkomen. Europese kibboetz In het verlaten gehucht Pardailhan, nabij Beziers in zuid-Fr ankrijk, hebben 89 Parijzenaars een ge meenschap naar het model van een Israëlische kibboetz gesticht. De groep wordt geleid door de 33-jarige Vincent Thibout, die ander half jaar ervaring in Israël heeft opgedaan en daar tot het Joodse geloof is over gegaan. Hij is de enige van de groep die dit geloof aan hangt. Scheepvaartberichten Asterope, 3-3 te Rotterdam. Esso Nederland (t.), 2-3 van Mil- fordhaven naar Port Said. Joseph Frering, pass. 6-3 Caspuets naar IJmuiden. Japara, 3-3 te Antwerpen, 5-3 te Amsterdam. Voor 55 jaar.... ZIERIKZEE. De hier ter stede gevestigde Zeeuwse Landbouwbank heeft aan de aandeelhouders 6 pet. uitgekeerd. ZIERIKZEE. In de Concertzaal werd een openbaar politiek debat gehouden tussen mr. P. J. Troel- stra, lid der Tweede Kamer en de heer A. J. de Bruyne, directeur der H.B.S. alhier. Het debat handelde over het socialisme. WESTENSCHOUWEN. Bij het optrekken van de ochtendmist bleek de kustwacht dat een tweemast- stoomschip op de Hinder aan de grond was gelopen. ZIERIKZEE. In de zaal van mej. de wed. Kanaar sprak voor het De partement Zierikzee der Maat schappij van Nijverheid en Handel de heer Wouter Cool over de in 1905 gehouden Luikse tentoonstel ling. De lezing werd opgeluisterd met kalklichtbeelden. ZIERIKZEE. In de Concertzaal concerteerde de gemengde zang vereniging „Polyhymnia" met me dewerking van het „Zierikzeesch Strijkorkest". ZIERIKZEE. Ten gevolge van dc noordenwind steeg het water he denmiddag zo hoog, dat de Nieuwe Haven geheel blank stond en het water over de vloedplanken heen door de Nieuwe Boogerdstraat stroomde. RENESSE. De burgemeester schonk de rederijkerskamer „De Watergeus", ter herinnering aan zijn 10-jarig ere-voorzitterschap een prachtig heraldiek vaandel. HAAMSTEDE. Een inzameling indeze gemeente ten bate van wa- tersnoodslachioffers heeft 542,70 opgebracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2