Koon nü cleopatra Woonhuis te Renesse G. J. WILBRINK UW VERKOOP STIJGT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Coöperatieve Boerenleenbank „Nieuwerkerk (Zld.)" Abonneert u op dit Streekblad AupinG Firma H. DE VLIEGER - complete slaapkamer gratis ROOIE SIEN Kennedy naar Venezuela? 700 mijl per kano NIEUWE STORMEN IN KONGO STAD EN PROVINCIE Gelmok suède jasjes (nieuw assortiment) Te koop bij inschrijving: het woonhuis aan de Lange Reeke no. 10, in de kom van he dorp, met erf, groot 1.79 are en TUINGROND groot 2.06 are, aan de Achter weg aldaar. Vrij van huur. Te aanvaarden bij de betaling, behoudens goedkeuring van b. en w. Voor bezichtiging adres: dhr. H. A. de Roo, kantoorhouder P.T.T. te Renesse. Inschrijvingen uitsluitend op formulieren met voorwaarden en gegevens, verkrijgbaar ten kantore van notaris M. C. v. d. BOUT te Renesse, in te leveren aldaar uiterlijk 11 maart 1961. Tuin- en bloemzaden het hele jaar door voorradig Tevens: Ongedierte-bestrjjdings- mlddelen en kunstmest Korte Sint Janstraat 1 Zierikzee - Telef. 2923 door regelmatig te adverteren in de Algemene ledenvergadering op dinsdag 21 maart 1961, n.m. 7.30 uur, in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. De agenda vermeldt o.m.: Verkiezing wegens periodieke aftreding van leden van bestuur, raad van toezicht en plaatsvervangers. De voordrachten hierop betrekking hebbende, liggen ter inzage ten kantore van de bank. Nieuwerkerk, 6 maart 1961 J. VAN DE ZANDE, voorzitter C. J. VAN WESTEN, sekretaris GROENE KRUIS BRUINISSE Woensdag 8 maart: GEEN bureau GEEN moedercursus Bureau wordt donderdag 9 maart ge houden. Bij inschrijving te koop: Het woonhuis met schuurtje en tuin te Bruinisse, aan de Burge meester Hagelaan 2, kad. sectie F, nr. 257, groot 1.76 are. Verhuurd aan dhr. J. Haeck voor f 7,88 p. w. Te bezichtigen in overleg met de bewoner. Inschrijvingsbiljetten in te die nen ten kantore van notaris VAN DEN ENDE te Zierikzee, uiterlijk 25 maart 1961, alwaar nadere inlichtingen zijn te ver krijgen Transportkosten volgens vei lingtarief. SVCCESJES Te koop: I.z.g.s.z. gasstel, voor propaan- gas, 2-pits, merk „Junker en Ruh". Telef. (01115) 244. Een vierwielige motorwied^. machine; twee 2-wieIige wied- machines (Richter); 1 stel voor wielen. W. Rijstenbil Zn., St. Philipsland. Te koop gevraagd: Een wei-os. Wed. L den Boer „Nieuw Leven", Kerkwerve, tel. 01110-2370. Jongensfiets voor leeftijd 8-10 jaar. Aanbiedingen: boekh. Goudzwaard, telef. (01115) 331, Haamstede. Diversen: Moeilijkheden met uw belas tingaangifte, dan naar Adm.- kantoor „Oosterland", Kerk straat 12, Oosterland, tel. 232. Administratiekantoor „Ooster land" houdt zitting te Nieuwer kerk: Cafétaria „De Postiljon", dinsdagavond 7.00-8.15 uur. Locarno-super-margarine. Al léén bij de Vivo-kruidenier. Uw tractor gratis getest bij ge bruik van „Beverol" tractor oliën en -vetten. Vraagt inl. Gebr. Boot, Haamstede, tel. 257 Hoest uw kind? Nattermann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2,bij elke drogist. SUEDINE DAMESJASJES pracht kwaliteit! bruin f 39,75 f 42,- groen f 45,- f 49,75 beige f 47,50 Firma KOEVOETS Havenpark 5 Neerlands meest gevraagde divanbed in 5 prachtige kleuren Vraag Uw beddenleverancier. Ook deze week hebt u iedere dag kans op een Let op het Auping raambiljet. Meelstr. 21, tel. 2305, Zierikzee Monti plastic bouwdozen. Geen grondplaat nodig. Aanvullings doosjes vanaf f 0,75. Fa. Wed. R. de Vries, Melkmarkt 11, Zierikzee. Administratiekantoor „Ooster land" houdt zitting te Brui nisse: zaterdagmorgen, Hotel „Bru", 10.30-12.00 uur. Voor al uw verzekeringen naar J. Stuy, Kerkstraat 12, Ooster land, telef. 232. Administratiekantoor „Ooster land" afwezig tot donderdag avond 9 maart a.s. «Tedere dag verse gebakken vis verkrijgbaar. - J. Duinhouwer, vishandel, Haamstede, tel. 271. „Vervetal" geeft Uw eigen sfeer in kleuren weer! „Verf en Kleur", Meelstraat 40, tel. 2100, Zierikzee. Ter verzorging van uw huid, gratis huidadvies door specia liste van Cosmetica Dr. van der Hoog, op 14 en1 15 maart a.s. Kapsalon F. Murk, Haven plein, Zierikzee. Voor de onderzijde van uw auto is geen betere bescher ming denkbaar dan ,Rutexon'! ,Rutexon' blijft elastisch, veert opspattend steengruis terug en is absoluut roestwerend. „Verf en Kleur", Meelstraat 40. tel. 2100, Zierikzee. DE CONCERTZAAL - ZIERIKZEE Donderdag 9 maart - 8 uur Het fel realistische zeden- drama in zes bedrijven met zang en dans door Marius Spree Het Amsterdams Volkstoneel met Beppie Nooy in haar sensationele creatie als Rooie Sien. Uitverkochte zalen in Amsterdam (Carré) en vele an dere schouwburgen in ons land. Uitsluitend toegang boven 18 jaar Toegangsprijzen f 3,50 en f 3,Kaartverk. 's avonds aan de zaal, 7-8 uur. Plaatsbespreking donderdag 9 maart 12-13 uur aan de kassa. Bandrecorders voor Zeeuwse blinden Wij vernemen dat de (uitgestel de) uitreiking van bandrecorders aan Zeeuwse blinden, nader is vastgesteld op donderdag 16 maart a.s. in één der lokaliteiten van de provinciale griffie te Middelburg. CARACAS, 4-3. Het Venezolaan se blad „El Nacional" schrijft uit ifficiële bron te hebben vernomen, dat president Kennedy in juli een officieel bezoek aan Venezuela zal brengen. Het bezoek van de presi dent van de Verenigde Staten zou samenvallen met de aanwezigheid in Caracas van de presidenten van Bolivië, Peru, Equador, Columbia en Panama. Deze zijn uitgenodigd om de plechtigheden bij te wonen die op 5 juli beginnen naar aanlei ding van de honderd vijftigste ver jaardag van de Venezolaanse onaf hankelijkheid. President Kennedy heeft zondag maatregelen bekend gemaakt, die hij denkt toe te passen om de uit gaven te vermidneren, die voort vloeien uit de aanwezigheid in het buitenland van Amerikaanse strijd krachten en van burgeremployé's van het ministerie va ndefensie en hun gezinnen. Door deze maatrege len zou een bezuiniging van 15 tot 110 miljoen dollar per jaar moge lijk zijn. De president van de republiek Oostenrijk Adolf Schaerf heeft ko ningin Juliana een telegram gezon den ter gelegenheid van het ^Va- jarig jubileum van haar troonsbe stijging. In het telegram doet de Oostenrijkse president de koningin zijn beste wensen en felicitatie toe komen. FLITSEN UIT HET BUITENLAND JOHANNESBURG. Een te Dur- ban voltooid onderzoek van de Ne derlander J. W van Nieuwenhui- sen van de gemeentelijke universi teit van Amsterdam heeft aan het licht gebracht dat tovenarij en hek- sen-praktijken onder de Zoeloes weer aan het opleven zijn. LEOPOLDSTAD. In de Kongo lese marinebasis Banana, ongeveer 480 kilometer ten westen van Leo- poldstad gelegen, is een gevecht uitgebroken tussen Soedanese mi litairen van de V.N.-strijdmacht en Kongolese troepen. LONDEN. Het Engelse radio-as tronomisch station Jodrell-bank heeft vrijdag vijf uur lang tever geefs getracht signalen op te van gen van het Russische ruimtevoer tuig, dat op weg is naar Venus. WASHINGTON. Engeland heeft de Amerikaanse regering meege deeld dat het voor toelating van communistisch China tot de Ver enigde Naties zal stemmen, wan neer de kwestie in de volgende zitting van de algemene vergade ring ter sprake komt, aldus is van gezaghebbende zijde in Washing ton vernomen. WASHINGTON. Prof. Arthur Schlessinger, die door Kennedy naar Latijns-Amerika was ge stuurd om uit te zoeken hoe de za ken daar staan, heeft na zijn te rugkeer in Washington verklaard dat premier Fidel Castro van Cuba daar niet meer zo populair is als vroeger. Aan de andere kant koes tert men in Latijns-Amerika grote verwachting wat de regering-Ken- nedy betreff. Koning Boudewijn van België enkoningin Fabiola zijn zaterdag naar Spanje vertrokken. Men neemt aan dat het vorstenpaar naar San Calixto is, waar het in december 1960 zijn wittebroodsweken heeft doorgebracht. De koning en konin gin zullen hier waarschijnlijk en kele dagen rust nemen. LOB1TH, 3-3. Charles Ka- vanagh, een 32-jarige Brit se sergeant van de R.A.F., gelegerd in Duitsland, is in Lobith aangekomen, na een tocht van 700 mijl per kano de Rijn af. Hij is 13 febru ari in Chur (Zwitserland) vertrokken met zijn partner de 22-jarige Francis Balza- nelli in een tweepersoons kano. Balzanelli bleek ech ter niet in staat de tocht in zijn geheel mee te maken en is in Bonn gestopt. Toen Kavanagh vandaag aan kwam, werd hij opgewacht door zijn vrouw en enkele collega's van het R.A.F.- hoofdkwartier te Munclien- Gladbach. „Ik voel me uit stekend, maar erg moe, ik wil eerst een sigaret en daarna een bad", waren de eerste woorden van de ka novaarder. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Van Schiphol is de pasbenoemde voorzitter van de Nieuw Guinea-raad, de heer J. H. F. Sollewijn Gelpke, naar Hollan- dia vertrokken. Hij was hier sinds oktober met verlof. KROMMENIE. De twaalfjarige Johan Vredenburg uit Krommenie is dusdanig ongelukkig uit een boom gevaiien, dat hij op slag dood was. Met een vriendje probeerde hij via een takkenbrug van de ene boom in de andere te klimmen. De brug stortte in, waardoor de jon gen naar beneden viel en daar on gelukkig op een uit de grond ste kende boomslomp terecht kwam. Van het buitenlandse erf Beschermer slaags met beschermeling Vorige week hebben zich in Kon go ontwikkelingen voorgedaan, welke de voorspelling weer eens hebben gelogenstraft. De Amerika nen meenden dat in Leopoldstad het bewind van president Kasavoe- boe wettig optrad en zo sterk stond dat zij hem konden steunen. Ach teraf bleek, dat hij medeplichtig was geweest aan het uitleveren van politici aan de gewestelijke groot heden Tsjombe en Kalondji, die verscheidene van deze politici heb ben doen doden. De V.S. sloten zich natuurlijk aan bij de protes ten der Verenigde Naties tegen zulk een optreden. Voorts is gebleken, dat Kasavoe- boe niet heel sterk staat en dat zijn gezag aan het afbrokkelen is. In het oosten van het land heersen de aanhangers van de vermoorde ex- premier Loemoemba. Zij hebben een regering ingesteld onder lei ding van Gizenga. Diens troepen nu rukten op naar het zuiden en het westen. Zij schijnen de grote provincie Kasai in het midden van het land al in hun macht te hebben en de troepen van Kasavoeboe zijn daar naar hen overgelopen. Maan dag kwam bericht, dat de Loe- moembisten al verschenen waren aan de grens van de provincie Leo poldstad, waarin de hoofdstad van dezelfde naam ligt. De vijanden van Kasavoeboe waren toen op een afstand van 500 kilometer van de hoofdstad, ongeveer zo ver als Pa rijs afligt van Den Haag. Dit lijkt ver,, maar het aantal sol daten van Kasavoeboe is zo gering, dat hun vijanden over lange af stand met vrachtauto's kunnen doorrijden, zonder tegenstand te ontmoeten. De vraag is ook, of sol daten van Kasavoeboe niet zullen overlopen in de provincie Leopold stad. Vandaar grote onrust bij de president, die de militaire mobili satie afkondigde en de troepen der Ver. Naties te lijf wilde. Incidenten Zondagavond begon namelijk een aantal uitspattingen van Kongolese soldaten, die vreesden het onder spit te zullen delven en die door de opperbevelhebber van de president „generaal" Moboetoe, waren geal armeerd. tegen de soldaten1 van de Ver. Naties. Eerst was het zo, dat Moboetoe de V.N. uit het land wilde hebben, omdat deze hem zouden verhinde ren heel Kongo te bezetten. Nu was het omgekeerd: de heren van Leo poldstad beschuldigden er de blauw gehelmde soldaten van, dat dezen niet de Loemoembisten met ge weld tegenhielden. En dus vielen zij een groot aantal blanken aan, die in dienst stonden van de V.N. Zij mishandelden op ergerlijke wij ze een vrouw, sloegen Canadezen, maar molesteerden ookAmeri kaanse negers. Dezen behoorden tot een boksploeg, die een demon stratie zou geven aan de Kongolese soldaten. Maar zij werden aange zien voor handlangers van de V.N. en moesten in allerijl vluchten. De opperbevelhebber van de in ternationale troepen, de Indiër Dal jal, heeft nu zijn mannen bevel ge geven,, zich met geweld te verde digen als zij worden aangevallen. Hij heeft voorts de Loemoembisten verzocht, niet verder oP te rukken naar het westen, omdat gevechten zouden kunnen pitbreken. En dan moeten de eenheden der V.N. in grijpen, om een einde te maken-aan de strijd. Chroesjtsjef actief Intussen heeft de Sowjetpremier Chroesjtsjef een boodschap gezon den aan de meeste leden van de V.N. om hun nog eens op de hoogte te brengen van zijn standpunt. Volgens hem moet de opvolger van Loemoemba, namelijk Gizenga, als premier van Kongo worden erkend. De troepen der V.N. zouden onder leiding komen van een commissie van vertegenwoordigers van Afri kaanse landen en die commissie zou met Gizenga moeten samenwerken. De Belgen, aldus Chroesjtsjef, moe ten onmiddellijk het land uit. De secretaris-generaal van de V.N., Hammarskjoeld, moet aftreden en worden vervangen door een drie manschap: een secretaris van het westen, één uit het Sowjetblok en een neutraal politicus. Het zijn bekende plannen, die tot gevolg zouden hebben, dat het se cretariaat zou worden verlamd en die geen meerderheid krijgen in de Ver Naties. Aan aanvallen op Amerika ontbrak het niet. Doel van zo'n boodschap is, de invloed van de Russen in de V.N. te ver groten, ten koste van die der V.S. Het ziet er gelukkig niet naar uil, dat het Kremlin in deze poging zal slagen. Dr. A. C. WESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over februari 1961. Geboren: 4. Cornelia, d. van J. Kenters en C. A. La Grand; 10. Ma- rinus Nicolaas Johannis, z. van H. Fierens en A. C. N. van der Have; 14. Elizabeth, d. van J. R. Boot en J. Bastiaanse; 21. Francisca Maaike Petra, d. van F. M. P. Boot en A. E van Splunder. Overleden: 1. Maria Everlse, 84 j., wed. van M. P. de Koster; 6. Leendert Tonis Kooman, 2 j., zoon van H. Kooman en M. Th. Blom; 18. Adriana Jacoba Ornée, 72 j., echtg. van M. Moermond; 19. Jaco ba Francina van de Velde, 90 j., wed. van A. van der Maas. Ingekomen: 1. F. Th. Stuvel en echtg. uit Breda; 1. A. A. de Blonde en gezin uit Middenschouwen; 1. J. Sikpes en echtgenote uit Amster dam; 3. L. A. de Vos uit Groningen; 4. M. C. Prummel uit Amsterdam; 8. A. van der Pol uit Rotterdam; 16. L. C. Boslooper uit Almelo; 24. E J. Kramer uit Amsterdam; 25. J. van Nieuwenhuize en dochter uit 's-Gravenhage. Vertrokken; 2. J. van Ben turn naar Rotterdam; 3. A. J. Kaaijste- ker en gezin naar Duiveland; 7. M. W. de Vlieger naar Koudekerke; 10. M. Schaleven naar Rotterdam; 13. P. Jonker naar Sliedrecht; 13. J. Jonker naar Haarlemmermeer; 13. L. A. de Vos naar Groot Brittan- nië; 23. C. Deïst naar Middenschou wen; 24. A. Hoek en echtg. naar Duiveland; 24. B. M. van Moorsel naar Voorburg; 27. J. L. Wessels en gezin naar Dordrecht; 27. T. Bouma en echt. naar Goes. HET RAADSEL VAN LOCH-NESS 39. De waard pauzeert even, als om de spanning van zijn toe hoorders te peilen. „Nou, wat gebeurde er toen?", valt Sir John on geduldig uit. „Vooruit man, vertel toch verder!" We stond daar met z'n drieën aan de rand van het meer", ver volgt de waard op fluisterende toon, „Sir Fredcrik, een andere knecht, die Lester heette, en ik. Het was al schemerig en ik dacht eerst, dat het gezichtsbedrog was toen de ronde vorm uit het water opdookdat het een golf wasmaar toen begon het water opeens te schuimen cn te kolken..... een reusachtig monster, een afschuwelijk gedrocht als uit een nachtmerrie, dook uit de golven opin zijn lange met scherpe tanden bezette bek had hij een vis geklemdhet moet een grote vis geweest zijneen tonijn of zo, maar ten opzichte van hel monster leek het maar een spie rinkjeWe stonden aan de grond genageld van ontzetting toen hoorde ik Lester gillen, een afschuwelijke angstkreet, die niets menselijks meer had en meteen draaide het monster de kop naar onzo richting en plonsde met geweldige sprongen naar de kant De waard zwijgt, zijn ogen staan groot en wildzweetdruppels parelen op zijn voorhoofd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 6