Beddenreparatie goodwill Exponent van het beste van ons volk Gebr. THIEN Vijfvoudige kindermoord in de V.S.? OVERDENKING WIST U Voor 45 jaar.... Toestand in Marokko ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 3 maart 1961 No. isöss Koperen ambtsjubileum van Koningin Juliana „Ik zweer aan het Nederlandse volk, dat ik de grondwet steeds zal onderhouden en aanvaarden. Ik zweer dat ik de onafhankelijk heid en het grondgebied van de staat met al mijn vermogen zal ver dedigen en bewaren". Met deze eed heeft Hare Majesteit Koningin Juliana der Neder landen 0 september 1948, dus nu twaalf en een half jaar geleden, het gezag aanvaard over ons land en ons volk. Fier rechtop staande op het troonplatform in de Nieuwe Kerk te Amsterdam legde onze vorstin met vaste stem de gelofte af, die voor haar en ons volk een heilige inhoud heeft. Het Nederlandse volk mag zich verheugen in dit koperen ambts jubileum van onze vorstin, die in de afgelopen jaren ons volk op waardige wijze wist te representeren, die op de hoogte is van deze heftig bewogen tijd en volkomen beantwoordt aan de gevoelens van nationale en internationale solidariteit, waartoe dit volk in staat is. De historie keert nimmer op haar schreden terug, maar toch passeert zij bij haar ommegang door tijd en ruimte soms dezelfde plaatsen. De ene keer wat dichter bij dan de andere keer en vaak met een tussenpoos van eeuwen. Doch al tijd in een ander gewaad. Die wis selende gewaden geven het bonte en het boeiende aan de historie. De historie zou echter niet boeiend zijn, indien in de bonte wisseling niet de contrastwer king met enkele punten kon worden waargenomen. Een dier vaste punten is het koning schap. Nu praten sommigen over de monarcie als over een verouderde instelling. Maar zij die dit menen, gaan aan de werkelijkheid voorbij. Die wer kelijkheid bestaat hieruit, dat ieder mens behoefte heeft aan de zichtbaarheid van de emo tionele band met het verleden. Die symbolische waarde van ons koningshuis is van beslis sende betekenis. Nog steeds is het optreden van het konings huis een oriënteringspunt, ja, een blikvanger voor het zich bovenal aan personen en men selijke lotgevallen hechtende nationale gevoelens. De opdracht Er zou over deze bijzondere func tie van het koningschap nog veel te zeggen zijn. Zij is al oud. Konin gen waren oudtijds min of meer gewijd, sacraal. Een volk pleegt altijd een menigte verlangens in zijn vorst te projecteren. Het koes tert bepaalde verwachtingen, die het vervuld wil zien. Hier ligt stellig een opdracht voor de moderne vorst waarbij hij van zijn verantwoordelijk heid niet door zijn ministers kan worden ontlast. Koningin Juliana heeft in de afgelopen jaren deze opdracht op de jui ste wijze verstaan. Zij heeft nimmer de goedkope populari teit gezocht, doch zich weten tè verheffen tot exponent van het beste dat er in een volk aan gevoelens en verlangens leeft. Voor haar generatiegenoten valt het wel eens moeilijk haar in haar koninklijke rol te aanvaarden. Dat geldt zeken voor degenen, die met haar op de collegebanken hebben gezeten. En toch ligt in die demo cratische levenshouding de charme van onze vorstin. Zij heeft de bar rières die nog om haar moeder waren heengebouwd wel definitief omvergeworpen en heeft aldus getuigd van haar opvatting dat haar plaats temidden van het volk zou zijn. Sociale bewustheid Welk een taak is onze vorstin ten deel gevallen toen twaalf en een half jaar geleden het hermelijn ziclf om haar schouders plooide en de diadeem onder het licht van de Nieuwe Kerk schitterde! Niet voor niets riep zij uit: „Wie ben ik, dat ik dit doen mag!". Het Nederlandse volk had zich toen nauwelijks de vrijheid verworven. De erfenis van de oorlog drukte nog zijn stempel op het geestelijk en maatschappe lijk leven in ons land. Ontbindende krachten bedreigden ons volksbe staan, de partijschappen dreigden de eenheid van ons volk te ver scheuren. Alles wees erop dat wij een stormtij Van onze geschiedenis zouden ingaan. Een jaar na de troonbestijging van onze koningin kwam de tra gische afscheiding van Indonesië, die onze gehele economie dreigde te ontwrichten. In zulke tijden be tekent een vorstin, naar wie de liefde en de achting van een ieder uitgaat, ontzettend veel. Vooral in die eerste moeilijke jaren van haar regeringsperiode was onz evorstin de blindende factor, die het Ne derlandse volk bijeen hield. Wonderbaarlijk was en is nog altijd haar belangstelling voor al les, wat er in ons land omgaat. Vandaag is zij temidden van de bevolking van een kleine Neder landse stad, morgen woont zij een feest van letterkundigen bij waar zij luidkeels een liedje van Wim Kan meezingt, overmorgen is zij op de jaarbeurs in gesprek met de vertegenwoordigers van onze indu strie. Haar deelneming voor de door de watersnood getroffen ge bieden was meer dan koninklijke plicht, zij was ook de menselijke genegenheid. De politieke tegenstellingen in ons land en de diverse rege- ringscrises hadden tot gevolg, dat hare majesteit steeds be trokken werd bij de landspoli- tiek. Maar haar belangstelling reikte bepaald verder dan de politiek. In Juliana's hele op treden treedt een sterke sociale bewustheid en bewogenheid aan de dag, die het merkteken van onze tijd genoemd mag worden. Een sociale gezindheid, die zich niet tot eigen volk be perkte gelijk haar bemoeienis sen voor de onderontwikkelde volken bewijzen. Blijdschap en zorg Diep bewust van haar verant woordelijkheden, van het belang der vele functies die zij vervult, werkt de koningin hard. Des avonds wordt aan de schrijftafel nog on eindig veel afgedaan, worden plan nen voor de komende dagen be sproken, worden redevoeringen of vergaderingen voorbereid. Het is bekend dat de koningin bij voorkeur haar redevoerin gen zélf opstelt. Geen tevoren klaargemaakte, door autoritei ten zorgvuldig gewikte en ge wogen speeches hoort men uit de mond van onze vorstin. Het zijn haar eigen gedachten en formuleringen, die men te horen krijgt. Vandaar ook steeds het opvallend vrouwe lijke en intuïtieve, dat uit haar woorden telkens spreekt. Zowel in haar redevoeringen als ook in haar optreden naar buiten imponeert zij de mensen door haar eenvoud. Zij beseft, dat het Ne derlandse volk wars is van opsmuk en gelukkig is met de ongekunstel de hartelijkheid die van haar uit gaat. Dezer dagen viert hare majesteit dus haar koperen ambtsjubileum, Het ware verkeerd, te verbloemen dat alleen de vreugde de hoofdtoon van deze dag zal vormen. Daar is ook de zorg. Wij hebben de laatste 12^i jaar te veel meegemaakt dat de blijdschap onbeperkt kan schal len. Nog steeds is de internationale situatie zeer gespannen, nog steeds is het Nederlandse volk eer tot verdeeldheid dan tot eenheid ge neigd. Daarom is het koningschap zo ontzettend belangrijk, omdat alleen hierin ons land zijn eenheid kan bewaren. Machtig is de invloed van de dynastie op het sociale leven - en op de waardering van Nederland in den vreemde. De toewijding, waarmee onze koningin in de af gelopen 12Vz jaar haar sociale en representatieve taak heeft vervuld, stemt tot dankbaarheid en bewon dering. H. T. MANRHO Ingezonden mededeling Voor Zierikzee - telefoon 2604 DEN HAAG. De vader van de tijdens de jaarwisseling door een sabelsteek van een politie-agent in Den Haag omgekomen Pim Scholte, heeft aan de burgemeester van Den Haag een open brief gestuurd, waarin hij vraagt welke noodzaak er was voor dit optreden van de politie. In Essen is ex-S S.-Obersturm- bannführer Alfred Rapp gearres teerd. Hij wordt ervan beschuldigd verantwoordelijk te zijn voor de moord op duizenden zigeuners en Joodse vrouwen en kinderen tij dens de Duitse bezetting van Po len. RICHMOND, 2-3. Een in de V.S. rondtrekkend stel kermisgasten - een 47-jarige man en zijn 44-jarige vrouw - heeft waarschijnlijk vijf van zijn zes kinderen onderweg la ten omkomen van honger en kou. In verschillende delen van het land zou het echtpaar de lijkjes hebben achtergelaten. Het lijkje van een 3-jarige jongen, die in november 1958 in Florida stierf, werd in een niet meer in gebruik zijnde fosfor- mijn achtergelaten. De stoffelijke resten van twee jongens van 10 en 8 jaar, die omstreeks kerstmis 1959 binnen twee dagen na elkaar in Phoenix in Arizona overleden, werden in dekens gewikkeld en rond 1 januari 1960 in een meer bij New Orleans in Louisiana ge gooid. Een 3-jarig dochtertje stierf in mei 1960 te Gary in west-Viriginia Het lijkje werd een week later in een bos neergelegd. Het vijfde kind een 7-jarig meisje, overleed ver moedelijk op 1 februari van dit jaar. Het echtpaar reed vijf dagen met het lijkje rond en liet het toen achter in een bos bij Lawrenceville in Viriginia, waar het op 9 febru ari werd gevonden. De vondst was aanleiding voor de politie om het echtpaar te arresteren. Een kind, een meisje van 2Vz jaar, is nog in leven. De autori teiten hebben zich over haar ont fermd. DEN HAAG. In de grote zit tingszaal van de Hoge Raad der Nederlanden is vanmiddag in een plechtige zitting van het voltallige college afscheid genomen van de president, mr. dr. J. Donner. Lange afstands- christendom En Petrus volgde Hem van verre Matth. 26 58 a Toen ik zo al lezend in de lijdens geschiedenis die opmerking over Petrus las. dat hij Jezus van verre volgde, moest ik ineens denken aan een term uit de sportwereld, die nogal eens gebruikt wordt bij de schaatssport, namelijk dat een be paalde hardrijder goed is „op de lange afstand". Hij heeft niet zo'n snelle sprint, maar daar tegenover wel een groot uithoudingsvermogen en maakt zodoende op di© lange afstand een redelijke kans de over winning te behalen. Ik meen, dat van vele christenen ook gezegd kan worden, dat ze goed zijn op de lange afstand, al is het dan in 'een andere zin. Petrus is daarvan een duidelijk voorbeeld. Jezus is gevangen genomen door zijn vijanden, al de discipelen zijn weggevlucht, alleen Petrus blijft volgen. Zelfs tot aan de zaal van d© hogepriester, zodat hij toch kan zien wat er gebeurt. MaarPetrus houdt zich angstvallig op een af stand. Niet te dicht bij komen en niet te dicht achter Jezus aan, want anders kon het hem wel eens noodlottig worden. Ja, dat is een bepaald soort chris tendom, waar velen wel voor te vinden zijn. Ze zetten het christen dom niet overboord, ze blijven er aan vasthouden en ze zeggen: na tuurlijk willen w© Jezus volgen, maaren dat is dan tegelijk de stilzwijgende voorwaarde, die ze er aan verbindenwe willen op een behoorlijke afstand blijven. Een afstand, die net nog klein genoeg is om toch voor christen te kunnen blijven doorgaan en die aan de an dere kant groot genoeg is om Chris tus en je geloof op een behoorlijke manier te kunnen verloochenen. Dat is toch wel een merkwaardig christendom. Een christendom, dat nu juist niet van ons gevraagd wordt en waarmee we onszelf een rad voor de ogen gaan zitten draaien. Petrus heeft ondervonden, dat dit maar een armzalig soort chris tendom is, waarbij het gevaar groot is,, dat je Christus helemaal kwijt raakt. En velen zijn in de loop der tijden op deze manier mensen zonder Christus, -zonder geloof en •zonder christendom geworden-. Als we inderdaad christenen willen zijn, Christus willen volgen en Christus willen toebehoren, dan één van tweeën: helemaal of hele maal niet. Er bestaat nu eenmaal geen half-christendom, geen halve bekering en gsen halve zaligheid. Christus zegt: Komt U alsublieft dicht bij Mij en volgt U maar dicht achter me aan. Komt U maar bo venop Golgotha staan en dicht on der het kruis, waar Ik voor Uw zonden gestorven ben. Dan is er ook sprake niet van een halve, maar van een volkomen verzoening voor al uw zonden. Als we daartoe niet bereid zijn, dan moeten we zelf de gevolgen van ons lange afstands-christen- dom dragen. Dan kunnen we ook geen deel hebben aan de verzoening en de vergeving der zonden. Gods Heilige Geest doe ons van dag tot dag maar dicht bij Jezus blijven, opdat we ook iets van het waar achtige christen-zijn mogen ver staan en in de practijk brengen. Dan kan ook het loflied tot Zijn eer niet achterwege blijven: Lof Hem, die door zijn kruis en dood gend voor zondaars heeft bereid! Lof Hem en zijne liefde groot, alom en tot in eeuwigheid! Zierikzee. C. BEZEMER. 76 procent van totaal verwachte levering Telers leverden tot en met januari 430..000 ton inlandse tarwe Ingezonden mededeling DEN HAAG, 2-3. Tot en met de maand januari 1961 hebben de te lers in totaal 430.00Q ton inlandse tarwe aan de graan- en zaaizaad- handel afgeleverd, een hoeveelheid die overeenkomt met 76 procent van de totaal te verwachten leve ring. Eind januari van het vorige jaar hadden de telers ongeveer 83 procent van de tarwe afgeleverd. Dit blijkt uit mededelingen van het produktschap voor granen, za den en peulvruchten. Het produktschap deelt verder mee dat, in tegenstelling tot de oorspronkelijke verwachtingen, de kwaliteit van de tarwe, die door de telers uit de schuren wordt af- gedorst niet tegenvalt. Over het algemeen komt weinig broei voor, terwijl het percentage schot niet hoger is dan de partijen die direkt van het land en, in het najaar, van schelven zijn afgedorst. In december en januari hebben de telers, voor het eerst in dit sei zoen, voor aan de kwaliteitseisen voldoende inlandse tarwe en reke ning houdend met het vochtgehal te waarmee zij deze tarwe gemid deld afleveren, de in uitzicht ge stelde prijzen kunnen maken. In december was de gemiddeld ge maakte prijs (op basis van 17 pro cent vocht) f 31,10 per kg, terwijl de voor dié maand volgens het garantiesysteem in uitzicht gestel de prijs f 31,bedroeg. In januari werd een gemiddelde prijs van f 31,85 gemaakt, terwijl de voor die maand in uitzicht gestelde prijs f 31,35 was. Landbouw en Veeteelt Weide-afrastering met schrikdraad toenemend populair De toenemende populariteit van schrikdraadapparatuur voor het af rasteren van weiden is voor Philips aanleiding geweest wederom een nieuwe uitgave in het licht te geven van het informatieve boekje „Het ABC van schrikdraad". Dit ge schrift, dat de veeboeren- doelma tige voorlichting verstrekt met be trekking tot een juiste toepassing der moderne apparatuur op dit ge bied, vestigt bovendien nogeens de aandacht op het verkrijgen van een betere bedrijfsopbrengst. Het wijst er in dit verband op, dat het om- weiden met behulp van schrikdraad minder tijd vergt en- hoe rantsoen beweiding en wisselbouw met de toepassing van schrikdraad beter uitvoerbaar zijn. Het boekje, waarvan de inhoud mede steunt op waardevolle raad gevingen van de zijde van de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst, staat belanghebbenden kosteloos ter be schikking. TONEEL EN FELM ,0n the beach" - moedige filin met belangwekkende boodschap Naar het bekende boek van Nevil Shute Het Concertzaal-filmprogramma van deze week brengt Zierikzee de grootse dramatische film „On the Beach" („De laatste oever") met de beroemde sterren Gregory Peck en Ava Gardner in de hoofdrollen. Deze grootse film heeft sinds zijn première eind vorig jaar grote be langstelling getrokken van pers en publiek. Regisseur Stanley Kramer is er dan ook in geslaagd een film te maken van wezen-lijk belang. „On the Beach" is gebaseerd op de roman van Nevil Shute. Het film verhaal vangt aan op een ochtend in januari 1964, als de Amerikaan se atoomonderzeeër Sawfish onder commando van Dwight Towers de haven van Melbourne binnenloopt. Een 'atoomoorlog heeft het noorde lijk halfrond, Afrika en Zuid- Amerika getroffen en alle leven vernietigd. Door bepaalde omstan digheden is Australië gespaard ge bleven, althans voorlopig, want be rekeningen leren dat over enige maanden ook alle leven in dit we relddeel onmogelijk zal zijn. In Melbourne wordt Towers gecon fronteerd met een leven onder de doem van de onverbiddelijke on dergang. Plotseling is er een sen satie in de Australische marine kringen, er worden seinen opge vangen uit Amerika, vreemde niets zeggende morsetekens, die echter leven kunnen betekenen. Na een verkenningstocht van de Sawfish weet men echter dat de seinen een lugubere speling van het lot waren en dat nu ook voor Australië het ogenblik van de grote rust nadert. Melbourne wordt het hallucinante beeld van d© stad waaruit het le ven wegebt. Als de straten verla ten zijn blijft echter voor de toe schouwers van deze beklemmende film het spandoek op het plein: „There is still time, brother". .Het hangt er als een waarschuwing aan de mens van vandaag niet de Ingezonden mededeling BINNENVERINGBED HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED Nederland door (Europese) kinderogen STRAATSBURG, 1-3. Italiaanse kinderen van 12 tot 14 jaar hebben een opvallend grote belangstelling voor Nederlandse onderwerpen ge toond, bij een tekenwedstrijd voor schoolkinderen van elf Europese landen, die vorig jaar is gehouden. Onder de 50 bekroonde inzendin gen waren er acht van Italiaanse kinderen, drie waren op Nederland geïnspireerd. Ze hadden als onder werp: „De watersnood" (een hef- schroefvliegtuig boven overstroomd gebied), „Anne Frank" (een meisje achter prikkeldraad in het snijpunt van lichtbundel en schijnwerpers) en ,yDe zilveren schaatsen" (een jongen en een meisje geknield bij een gaatje in een dijk). Nederland was, in het symbool van de tulpen koningin, ook het onderwerp van een bekroonde Zwitserse tekening. krachten te ontketenen die hem onontkoombaar naar zijn onder gang kunnen voeren. Dit is Kra mer's duidelijke boodschap in deze moedige belangrijke film. Als tweed© film gaat deze week in de Concertzaal „Abbott en Cos- tello en de Rock 'n Roll", een nieu we en spannende film van het be roemde komiekenpaar. In hotel bioscoop Bom te Haam stede deze week „Overval in de Pa cific" met James Garner en Ed- mond O'Brien, een eerder te Zie rikzee vertoonde en in deze rubriek reeds besproken (actievolle) oor logsfilm. dat de naam van de FIAT-fabrie- ken eigenlijk de afkorting is van de woorden Fabrica Itali- ana Automobili Torina? dat de Eskimo's ook geen algeheel gezag kennen, maar het hoofd van de familie de kwesties re gelt? dat de gamelan, een Javaans or kest, geen meerstemmigheid kent? dat de delta van de rivier de Gan ges in Voor-lndië de grootste ter wereld is? dat er ongeveer 45 soorten ganzen bestaan? dat de eerste electro-magnetische telegraaflijn is aangelegd door de Duitser Karl G. Gauss? dat het meer van Genève 372 m. boven de zeespiegel ligt? Vrijspraak van dood door schuld GRONINGEN, 2-3. De rechtbank te Groningen heeft donderdag de 38-jarige huisvrouw F. O. uit Wedde vrijgesproken van het haar ten laste gelegde veroorzaken van een dodelijk ongeluk door grove schuld. De officier van justitie had veer tien dagen geleden f 250,boete geëist, subsidair vijftig dagen hech tenis en een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De vrouw hielp op 28 augustus van het vorige jaar haar echtgenoot de landbouwer J. M. O. bij het bin nenhalen van de oogst, als bestuur ster van een landbouwtractor. Op een gegeven moment, toen de twee wagens waren opgetast met koren, gaf de landbouwarbeider B. L. het oprij teken. Op het laatste moment wilde hij nog wat koren voor de tractor wegrapen. De vrouw keek toen juist achterom om te contro leren of de aanhangwagen niet in aanraking kwam met enkenle hok_ ken koren. L. werd overreden en overleed later in het ziekenhuis. De raadsman, mr. van Vierssen Trip, had vrijspraak bepleit. Daar de rechtbank grove schuld niet be wezen achtte, kwam zij tot boven vermelde uitspraak. drfll Uw Rhcumatiich# Pijnwj t Kruschen S&lti. Waarom Stram en Stijl door 't leven T Ten mot U kunt alleen maar zelf ondervin- den, wat Kruschen voor U kan doen. Daarom moet ge liever van daag dan morgen met de bloedzui verende Kruschen kuur beginnen. De aansporende werking van Kru- schen's vijf mineral© zouten op de bloedzuiverende organen^ doet het bloed krachtiger stromen, onzui verheden worden uitgedreven langs natuurlijke weg en daarme© ook de oorzaak van Uw lijden en pijn. De Oostfriese vereniging voor het redden van drenkelingen her denkt vandaag (donderdag) haar honderdjarig bestaan. Door haar toedoen zijn 2.697 mensen uit zee gered. BROUWERSHAVEN. Als gevolg van de door de jongste storm aan gerichte schade, heeft het bestuur van de polder Borrenbrood beslo ten het nog niet verdedigde dijks- gedeelte van gewapend beton te voorzien. ZIERIKZEE. In de Graanbeurs van „Juliana" werd een zangwed strijd voor christelijke koren op Schouwen-Duiveland gehouden. Vijf koren met in totaal 200 zan gers en zangeressen namen deel. ZIERIKZEE. (Uit advertentie). Heden ontvangen: enkele reuzen- successen, nl, „Hannes op reis naar Berlijn"; „Henki van de Honden mitrailleur"; „Breng mij naar Am sterdam terug" en „Brief van een landbouwer aan zijn zoon". Pracht, platen! HAAMSTEDE. Op de alhier ge houden vergadering van de Coöp. Boerenleenbank „Haamstede", in gesteld door de gemeenten Haam stede en Burgh waren 100 leden aanwezig. ZIERIKZEE. In het gebouw van de oude Ambachtsschool aan het Kerkplein alhier, waarin militairen zijn gelegerd, is met enige plech tigheid een cantine geopend. SEROOSKERKE. Op de geslaag de uitvoering van de zangvereni ging ,JZang veredelt" werd het blijspel „Eerloos" opgevoerd. HAAMSTEDE. In de bosrijke omgeving van de Verton's weg heeft prof. dr. J. M. Janse te Leiden zich een fraai zomerhuis doen bou wen. ZIERIKZEE. Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat de Halfvasten/markt dit jaar gehouden zal worden op don derdag 30 maart a.s. ZIERIKZEE. In de zaak van „Ju liana" trad voor de vereniging „Al gemene Ontwikkelingalhier op de heer A. F. J. Portiélje, inspec teur van „Artis" te Amsterdam. RABAT, 1-3. Men schat dat er dinsdag bij de be grafenis van koning Mo hammed van Marokko een veertigtal mensen om het leven zijn gekomen. Sommi ge stierven tengevolge van een zonnesteek, andere wer den in het gedrang onder de voet gelopen en letter lijk vertrapt en tenslotte waren er die zelfmoord pleegden, omdat zij de ge dachte niet konden verdra gen dat zij nu „zonder de koning verder moesten le ven". De bevolking van de Sowjet- Un.ie kiest op 19 maart haar plaat selijke raden. Dez© raden in plat telands- en stadsgemeenten, dis tricten en provincies zitten twee jaar. De invloed van deze staats organen op de centrale regering is zeer beperkt. DEN HAAG. De Rotterdamse po litie heeft dinsdagavond de 18-ja- rige Duitse magazijnbediende H. T. uit Birckendorf bij Keulen op he terdaad betrapt bij een poging een auto te stelen. Samen met een an dere jongen stond T. aan de wagen te morrelen toen de politie langs kwam. DEN HAAG. De Haagse politie heeft dezer dagen de 59-jarige apothekersassistente E. H. aange houden, die in d© afgelopen vijf jaar in totaal f 10.000 heeft ver duisterd door te hoge bedragen aan te slaan op de kassa en het ver schil in haar zak te steken. Al enige tijd geleden was het d© eigenaar van de apotheek opgevallen, dat er steeds kleine verschillen beston den tussen hetgeen was afgerekend en de prijs van de verkochte arti kelen. President Soekarno heeft voor Indonesië zes organisaties tot ver boden verenigingen verklaard. Het zijn de Indonesische Vrijmetse laarsloge, de beweging voor morele herbewapening, het Rozekruisers -genootschap, het „Verbond voor het goddelijke leven",, de Rotary- clubs en de „Democratische Liga". Het verbod is op 27 februari in wer king getreden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5