Fa. JOH. DEK BOER cleopatra SCHENKT MET SCHOONMAAKTIJD UW HUIS GEZELLIGHEID Terlenka vitrage Nylon-tapijt 'Elite' Verzet-bouclé tapijt Ziet onze étalage complete slaapkamer Firma H. DE VLIEGER - Meelstr. 21, tel. 2305, Zierikzee STIER Produktschap adviseert minister Heffingsvennogen voedergranen voor het jaar 1961/1962 DEN HAAG, 2-3. In verband met het daien van de wereldmarktprij zen werden op aanwijzing van de minister van landbouw en visserij met ingang van 28 januari 1961 de importheffing van mais, sorghums en millet verhoogd met f 3,per 100 kg tot f 5,per 100 kg om te bereiken, dat de inlandse granen de in het vooruitzicht gestelde streefprijs zouden halen. Dit was in de laatste maanden niet meer het geval. De minister heeft onlangs aan het produktschap voor granen, za den en peulvruchten gevraagd op korte termijn advies uit te brengen over het te volgen systeem van heffingen bij de invoer van granen voor het jaar 1961-1962. Het pro duktschap heeft in zijn vergade ring van vandaag het standpunt ingenomen dat de minimum-prijs bij invoer voor de verscheidene graansoorten moet worden vastge steld naar gelang van de waarde verhouding der graansoorten. Dit houdt in, dat de minimumprijs in clusief importheffing voor mais vol gens het produktschap moet wor den gesteld op f 23,50 en voor sorg hums op f 22,De minimum-prij zen inclusief de heffing voor de andere graansoorten zouden dan als volgt moeten zijn: voor gerst f 25,—, voor haver f 24,25, voor rogge f 22,—, voor voertarwe f 22, Het produktschap heeft besloten aan de minister van Landbouw te adviseren deze prijzen vast te stel len. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Industrie te St. Hilaire Ook in de Normandische „twee- lingstad" St. Hilaire is men tuk op industrialisatie. Wij vernemen dat dezer dagen een cartonnagefabriek in deze gemeente in gebruik is ge nomen, filiaal van een groot bedrijf te Parijs. Het filiaalbedrijf werd ingericht in een oud leegstaand fa brieksgebouw. De fabriek kan bij topproduktie werk leveren aan 150 personen. Landmijn gevonden Op de oosthavendijk vond de heer F. W. alhier een (verroest) minder onschuldig uitziend voorwerp, dat mogelijk een landmijn kan zijn. De politie stelde de Mijnopruimings- dienst op de hoogte, die een onder zoek zal instellen. Loden pijp gestolen „Kunst en Eer" gaat een nieuw repetitielokaal betrekken, ingericht in het achterste deel van de voor malige openbare u.l.o -school aan het Kerkplein. Onbekenden heb ben zich door inklimming toegang verschaft en namen een loden af voerpijp mee. De politie stelt een onderzoek in. Nieuwe adj. directrice Rode Kruis Ziekenhuis Met ingang van 1 maart jl. heeft - zo vernemen wij - de nieuw be noemde adj. directrice van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, zuster A. Kuiper, afkomstig van Deventer, haar werk alhier aange vangen. BROUWERSHAVEN Jaarvergadering Oranjevereniging Voor de jaarvergadering der oranjevereniging „Brouwershaven" in hotel „Jacob Cats" bestond een slechte belangstelling. Uit het fi nancieel verslag bleek dat de kas sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursleden mej. D. v. d. Linde en de heer E. Prent werden herkozen. Als afgevaardig de naar het défilé ter gelegenheid van het 12% jarig jubileum van H.M. de Koningin werd na loting aangewezen de heer J. A. v. Schel ven. Tijdens de rondvraag werd de opmerking gemaakt of de moge lijkheid bestaat tot het aanschaffen van een verkeersinstallatic, welke bij festiviteiten onmisbaar is. Dit zal nader in het bestuur worden bekeken. Besloten werd tenslotte om binnenkort een huis-aan-huis bezoek te organiseren teneinde ie der Brouws gezin lid te maken van de oranjevereniging, zodat het be stuur de verwachting heeft dat ie dereen spontaan lid wordt opdat een gezonde financiële basis gelegd kan worden taris, de heer K. Schoonaard bleek dat weinig aktiviteit aan de dag werd gelegd. Enkele kleuterscholen bezochten tijdens hun schoolreisje de tuin. In de tuin zelf werd een glijbaan geplaatst. De kon. goed keuring op de statuten is nog steeds niet ontvangen. De rekening sloot met een batig saldo. De penningmeesteresse me vrouw Slager-Hendrikse, ontving dank voor het accurate beheer. Verder werd besloten een klau- ternet aan te schaffen en een even_ wichtsbalk te plaatsen. De opkomst was te gering om het punt bestuursverkiezing af te kun nen handelen. Een drietal nieuwe bestuursleden moest gekozen wor den om dit w.eer op eon aantal van 5 te brengen. Ook de verder voor komende zaken, welke het tuln- wachtsprobleem en onderhoud van de tuin betrof, vond geen uitweg. Besloten werd om zeer binnen kort alsnog een vergadering te be leggen om in de eerste plaats in een volledig bestuur te voorzien. Lukt dit n i e t, dan wordt voorgesteld over te gaan tot opheffing van de speeltuinvereniging met alle gevol gen van dien. BURGII Gezellige avond Bond van Oud-strijders In tegenstelling met de vergade ring van vorige week, bestond voor de gezellige avond van de Bond van oud-strijders en dragers van het Mobilisatiekruis, die woens dag in hotel „Het Wapen van Burgh" werd gehouden, goede be langstelling. De voorzittei', de heer L. C. v. d. Velde, heette in zijn openings woord de ere-voorzitter, jhr. R. J. H. Q. Röell en mevr. Röell, speci aal welkom. Spreker maakte een vergelijking met de zeer goede op komst op deze feestavond en de minimale op de jaarvergadering van vorige week, en hoopte dat op de jaarvergadering die nu a.s. woensdag 8 maart in dezelfde zaal zal worden gehouden, een behoor lijk aantal leden aanwezig zal zijn. Verder riohtte hij welkomstwoor den tot de toneelvereniging „Op Drift"" uit Renesse die deze avond het succesnummer „De Huistiran" zal brengen. De roem die dit stuk reeds vooruitgesneld was, werd niet beschaamd, want het werd een daverende klucht met als uit blinker de heer H. J. Bom in zijn tiran-creatie. Ook de andere spe lers waren zeer goed. Na <Je traditionele verloting deelde de voorzitter nog mede dat volgende week op de jaarvergade ring door de ere-voorzitter aan 3 leden de medaille „Oorlog en Vre de" zal worden uitgereikt. Hierna sloot de voorzitter de avond, die aan het begin plechtig werd geopend met het staande zin gen van het eerste couplet van het Wilhelmus. Nearlands meest gevraagde divanbed in 5 prachtige Kleuren Ook deze week hebt u iedere dag kans op een gratis! Vraag Uw beddenleverancier. Let op het Auping raambiljet. Een zware handweefstof met Zweeds karakter en leuke kleurencombinaties 120 cm breed 5,40 per mtr Bedrukte en effen dobbystoffen De populaire gordijnstof in moderne kleuren en dessin. Voor vele vertrekken geschikt. Zon-, was- en lichtecht 120 cm breed 4,20-3,70 per mtr Mooier - Sterker - Krimpvry Wij bieden u een grote sortering in: Richelieu brodé, het ideale terlenka opneemgordijn R\jk geborduurde stroken en stores (190 hoog) Effen en fantasie terlenka Marquisettes Poolvast nylon moquette-tapijt in moderne tinten. Hoge slijt- weerstand. 100 cm breed Jabo-tapijt 100 cm breed 22,90 per mtr 7,25 per mtr Balatum Linoleum Colovinyltegels alsmede alle soorten tapijt en andere vloerbedekkingen wor den door ons vakkundig ver zorgd! in warme, vaste kleuren 100 cm breed 16,50 per mtr Tretforil-tapijt de bekende vloerbedekking van plint tot plint. Blijvend mooi en gezellig, omdat wij er een des sin in aanbrengen naar uw wens en smaak. 120 cm breed 23,90 per mtr U doet nog steeds méér met minder geld bij St. Domusstraat 58 - Telef. 2345 - Zierikzee Aangesloten by: D.R.G. voorschotbank en Gemeentelijke Volkskredietbank waarin wy U al deze artikelen tonen Complete woninginrichting VITRAGE- EN OVERGORDIJNEN worden door ons VAKKUNDIG KANT EN KLAAR afgeleverd Ingezonden mededeling Schilder 't fleurig Schilder 't vlak Met veel gemak VIJFHONDERD DAMES OP BEZOEK Landbouwhuishoiidschool te Zierikzee deed het goed met openbare les SPORT VOETBAL ZIERIKZEE I-CORN. BOYS I Een klantenbindings-avond Woensdagavond bood de TIP- winkelier, de heer P. de Moor te Brouwershaven zijn cliëntèle een gezellige avond aan, in samenwer king met de Ark's fabrieken. An ton Hunink, Knor soepenfabriek en Siebrand wijnen. BURGII Hef gaat niet goed met de Speeltuinvereniging Onder leiding van de wnd. voor zitter, de heer Jac. Steur vergader de in hotel Bakker de speeltuin vereniging Burgh. De voorzitter wees in zijn openingswoord op het nut en het voorrecht een terrein met toestellen te bezitten, waarop de jeugd zich kan uitleven. De jeugd stelt dan ook de aanwezig heid van de speeltuin zeker op prijs. Dit kan niet gezegd worden van de leden, zijnde do ouders van de spelende kinderen. Het bezoek aan deze vergadering getuigde daarvan. (Er waren buiten het be stuur 3 leden aaywezig). Uit het jaarverslag van de secre- Zondag aanstaande ontmoet Zie rikzee I op het sportpark Corn. Boys I uit Sas van Gent. Het be treft hier een uitermate belangrij ke wedstrijd, immers zouden de rood-zwarten er in slagen deze wedstrijd in een overwinning om te zetten, dan verwijderen zij zich steeds verder in puntenaantal van de laatste weken zich beslist in op- die dan in handen blijft van Corn. Boys. In zulke gevallen spreekt men van „de punten tellen dub bel". Velen zullen aanstaande zon dag de Zierikzee-ploeg, wier spel del aatste weken zich beslist in op waartse lijn beweegt, weer eens in actie witten zien. VOETBAL K.N.V-.B. Afdeling Zeeland Zaterdagmiddagcompetitie Wyziging aanvangsuur De voor zaterdag 4 maart vast gestelde le klasse wedstrijd MEVO I-Veere I vangt niet aan om 4 uur doch om drie uur. Protest a.s.v. „Brouwershaven" ingetrokken Het door de Alg. Sportvereniging Brouwershaven ingediende protest n.a.v. de zondag 26 febr. '61 ge speelde voetbalwedstrijd tegen Zie rikzee II. waarin protest werd aan getekend tegen drie doelpunten, is ingetrokken. ZIERIKZEE, 2-3. Donderdag is in de Landbouvvhuishoudschool te Zierikzee een openbare les gehou den die door zeer vele belangstel lenden is bezocht. In de verschil len lokalen kon men de leerlingen aan het werk zien en kreeg men enigszins de indruk van het onder was dat op deze school wordt ge geven. Men zag een 2e klas van de pri maire leerlingen aan het werk in de keuken. Sommigen maakten ap pelkoekjes, stroopwafels, andere waren aan het bereiden van een eenvoudige maaltijd. In de eetserre was een tafel gedekt voor een kin derverjaardag. Zowel tafelversie ring als gerechten waren gemaakt door de leerlingen. Verder was er een paastafel met zelf gemaakt ge bak. Terwijl op het buffet nog voor een theecomplet was gedekt. De leerlingen der Vormingsklas se waren in een andere keuken bezig met fijnere gerechten o.a. het bakken van petits fours, opmaken van schotels, e.d. In de verschillende naailokalen zag men de leerlingen bezig met naaien, stofversieren, vermaken en verstellen. A.V.O. In een ander lokaal werd bij het vak vormend onderwijs de maat schappijleer behandeld, een andere groep leei'lingen kreeg les in En gels, weer een andere in schei kunde, terwijl des middags een klas leerlingen muziek- en zangles ontving. In het tentoonstellingslokaal kreeg men een overzicht van het geen in de loop van de cursus door de leerlingen is gepresteerd op het gebied van handenarbeid, kinderverzorging, tekenen, naaien, stofversieren, vermaken en ver stellen. De school heeft aan ruim 500 be zoekers laten zien wat ei- op een Landbouwhuishoudschool geleerd ZIERIKZEE De onderwijsexpositie in het ver- eigingsgebouw aan 't Vrije: „Tank vaart op de internationale binnen wateren" is voor het publiek open gesteld op 7 en 9 maart, 719.30 uur. wordt en uit de diverse uitlatingen heeft men kunnen constatei-en dat een en ander zeer op prijs werd gesteld. BRUINISSE Vergadering Vereniging tot bevordering Ger. Schoolonderwijs In het Nederlands hervormd ver enigingsgebouw te Bruinisse hield de Vereniging tot Bevordering van Geref. Schoolonderwijs haar 90e jaarvergadering, onder leiding van de heer M. Krijger. Deze ontleen de zijn openingswoord aan Marcus 10, 13-16. De rekening over het jaar 1960 uitgebracht door de penningmees ter de heer L. bij de Vaate, ver meldde een ontvangst en uitgaaf van f 44.545,76 met een saldo van f 465,82. Wanneer men dit saldo aanwendt tot dekking van het te kort blijft er een tekort van vorige jaren van f 696,92. De vergadering machtigde het bestuur zo nodig een kasgeldlening aan te gaan, om het tekort weg te werken. De voorzitter memoreerde de moeilijkheden veroorzaakt door het vorige schoolhoofd de heer B. F. J. Brilmann. Mochten de financiële manipulaties van de heer Bril mann dan al geen financiële scha de aan de school hebben toege bracht, een morele schade beteken de het zeer zeker. Verder wilde hij deze zaak liever laten rusten, nu juist deze week de reohter vonnis zal wijzen. Naar vierde leerkracht Het schoolhoofd dhr. H. Petter wees er op, dat het aantal leerlin gen per 1 jan. 117 bedroeg en in middels tot 116 Is gedaald, terwijl 121 leerlingen nodig zijn om een 4e leerkracht volledig te kunnen hand haven. Hij wekte de aanwezigen op te zorgen dat deze 121 leerlingen bereikt zouden worden. Er bleek in het personeel nogal wat wisseling te zijn geweest als gevolg van het vertrek van de heer P. van dc Woestijne naar Ophcus- den. Een pplossing vond men in de benoeming van mej. Boa dc Waal tot onderwijzeres. De heer Brilmann werd opgevolgd door de heer Petter. Door middel van het schoolspa- ren wordt jaarlijks plm. f 1000,— bijeengebracht. Schoolreisjes wer den gemaakt naar Rotterdam (ha- venrondvaart en diergaarde Blij dorp) en met de jeugdige klassen naar Tilburg (Dierenpark) via Liesbosch en speeltuin te Bergen op Zoom. Uitvoerig stond spreker stil bij het schoolreisje dat in" 1961 bij le ven en welzijn zal worden gehou den en dat Nijmegen en omgeving tot einddoel heeft. Tenslotte memo reerde hij verschillende acties die op school voor diverse goede doel einden werden gehouden. De bestuurssamenstelling Bij de bestuursverkiezing werd in de vakature Levien dc Waal (niet herkiesbaar) gekozen de heer C. Deurloo met 62 van de 100 uit gebrachte stemmen. Waar in het bestuur van zeven leden, drie plaatselijke kerken ieder twee ver tegenwoordigers hebben, wordt de zevende zetel bezet door een lid van de Geref. Kerk, als zijnde de kerk die het meest heeft gewerkt aan de oprichting van dc school bijna een eeuw geleden. Ook deze zetel bezet door de heer J. A. van 't Leven was aan de beurt van aftre den. De heer van 't Leven was herkiesbaar, maar door de heer Joh. de Waal Czn., werd voorge steld deze zetel toe te wijzen aan de vierde kerk ter plaatse, de Oud Geref. Kerk. Als tegencandidaat werd door hem de heer W. van Gilst genoemd. Met een stemmen verhouding van 53-47 behield de heer van 't Leven zijn zetel. Bij de rondvraag werd op voor stel van dhr. M. Luteijn de con tributie van f 2,op f 3,per jaar gebracht. Voorstellen om de contributie op f 5,c.q. f 10, per jaar te brengen werden te ri goureus geacht. De vice-voorzitter de heer W. van den Berg Dzn., sloot de vergadering met dankzeg ging. Aanvullend op het verslag van de vergadering der vereniging tot Bevordering van Gcr. Schoolonder wijs, zij nog medegedeeld, dat uit dc vergadering een voorstel werd gedaan tot organisatie van de Uniecollckte. Gezien dc ervaringen opgedaan in de periode-Brilman, kwam er vanachter dc bestuurs tafel weinig commentaar. Excuus vrienden, dit Zierikzee se) vehaal is al even ouder, maar het is de historische waarheid en zo iets kan lang niet altijd worden gezegd. Een stier, voortgedreven door een veekoopman, liep in één één der straten. Het dier leed niet aan wilszwakte en toen liet een deur van één der huizen in deze straat open zag staan, verkoos hij de ivoning te betreden, ondanks de protesten van de veekoopman, die andere bedoelingen met het dier had. De stier liep door tot aan het einde van de gang en wist toen kennelijk met zijn figuur niet goed raad, vooral niet toen hij een vrou welijk mens ontwaarde, dat ver bijsterd de logge kolos in deze on gebruikelijke omgeving bestaarde. De eerste ongecontroleerde reactie was gillen en „kssssttV' roepen. De slier was niet tot de bodem zijner ziel dwars en begon üchteruit te deinzen. Het beest echter was ze nuwachtig als gevolg van zijn es capade en zijn terugtocht markeer de hij met tekens, die des stiers zijn. Het lot wilde dat hij daarbij geheel stuurloos te werk ging en vooral aandacht besteede aan man leis en jassen, die aan de kapstok hingen. De kapstok trouwens had een nog verder gaande belangstelling van het dier. Al achteruitlopende maak te hij een soort steigerende bewe ging en heigeen zelfs de romanciers niet zouden kunnen uitdenken ge schiedde. Eén der hoorns van de stier vatte een beeldig oudedames- hoedje, dat voorzien van een pom ponnetje de onschuld zelf leek, maar nu een bijzonder avontuur tegemoet ging. Korte tijd nadien zag de veehouder zijn stier het huis uitkomen, de kop getooid met een dameshoed. Zo uitgedost rende hij verder de straat in. De vrouw, lichtelijk geschokt door de gebeurtenissen, had toch nog de tegenwoordigheid van geest te schreeuwen: „mun oed, mun oed". De veehouder was een meevoe lend man. Samen met de vrouw draafde hij op naar het hollende dier cn had het genoegen aan het einde der straat, met een behen dige beweging de hoed van de ho rens te grissen. De vrouw gingnaer huis, met haar eigendom. In de gang gekomen barstte zij in snik ken uit, want vrienden het 'was veel erger dan een stal. De Zoute Gracht op een onweersachtige dag was er niets bij. En dat zegt alleen nog maar wat van de geurl EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3