m ZWITSAL MOOtt WOUDEN... Hogedrukniist 1)1 us voertuig voor Zierikzee Ingezonden mededeling Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor De stedelijke vrijwillige brandweer kreeg de beschikking over een hoge- drukmistblusvoertuigeen fraaie zelfstandige bluseenheid. Met de nieuwe aanwinst kunnen de brandiveerlieden „nevelen". Uiter aard moest de apparatuur onmiddellijk worden geprobeerd. Burgemees ter mr. F. Th. Dijckmeester bleek alle belangstelling te hebben voor dit „nevelig gedoe". (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Schouwen-Duivelandse Sportspiegei j J X Zierikzee speelt zondag thuis tegen Corn. Boys uit Sas van A Y A Gent Burgh bindt de strijd aan met Noordhoek Renesse X f vrijwel kansloos bjj bezoek aan koploper Cluzona te Wouw MEVO ontvangt zaterdag Veere op „Bannink" Y VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klas D speelt Zierikzee zondag thuis te gen Corn. Boys uit Sas van Gent. De Zeeuws Vlamingen zitten dit seizoen ook in het hoekje waar de slagen vallen. Door een 2-0 over winning op RCS gelukte het hen jl. zondag de rode lantaarn over te doen aan hun tegenstanders. Voor Zierikzee is het dus van het groot ste belang deze wedstrijd in winst om te zetten, waartoe dan ook wel een goede kans aanwezig is. Honte- nisse moet op bezoek bij Axel waar zij zich wel tot het uiterste zullen moeten geven om de puntjes te veroveren. Zeeland Sport kan zich van de misstap tegen RKFC her stellen door te Vlissingen de winst op METO binnen te halen. In het treffen te Ossendrecht tussen ODIO en Zeelandia geven wij de Braban ders de beste kansen. RCS kan misschien thuis één puntje bemach tigen tegen Kaaise Boys terwijl BSC voor eig enpubliek niet ge heel kansloos is tegen RKFC. In de 4e klas G gaat Burgh in de West hoek de strijd aanbinden met Noordhoek. Volgens de ranglijst is Burgh zo goed als zeker van de overwinning, maar Noordhoek staat nog steeds niet veilig waar door zij zich wel tot het uiterste zullen verzetten om de nederlaag te ontlopen. Renesse is kansloos bij het bezoek aan koploper Cluzona te Wouw. Halsteren zou wel eens voor een verrassing kunnen zorgen tegen Vosmeer, terwijl Oude Molen op eigen terrein Nw. Borgvliet wel van het lijf zal houden. NSV geven wij een goede kans op een punten verdeling tegen Grenswachters. AFD. ZEELAND. In de le klas B krijgt Brouwershaven al de ge legenheid om tegen Zierikzee II re vanche te nemen voor de jl. zondag geleden nederlaag. Aan spanning zal het ook nu wel weer niet ont breken, temeer daar deze wedstrijd van het grootste belang is voor de bezetting van de bovenste plaats. Het terreinvoordeel kon deze maal wel eens de doorslag geven. Drei- schor geven wij thuis een goede kans tegen de Burgh-reserves. In de 2e klas C zal SVOWK er wel niet in slagen zijn eerste puntjes te veroveren tegen Zonnemaire II. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas speelt MEVO zaterdagmid dag weer op het sportpark „Ban nink", nu tegen Veere. De oranje- witten maken in deze ontmoeting weer een goede kans beslag te leg gen op de winst. Toch zal het er goed aan doen de club uit Walche ren niet te onderschatten daar zij al een paar maal hebben bewezen tot een verrassing in staat te zijn. Spui moet thuis kunnen winnen van Colijnsplaatse Boys. Gesteund door de overwinning op Spui zou Kapelle ook het bezoekende Hoek wel eens aan zijn zegekar kunnen binden. Terneuzense Boys kan zijn kansen op de titel behouden door Wemeldinge met lege handen naar huis te sturen, terwijl SVD de bes te kansen heeft tegen Wolf aarts dijk. In de 2e klas C zal Bruse Boys danig op zijn tellen moeten passen tegen Brouwershaven III. Burgh 111 heeft de beste papieren tegen de MEVO-reserves, terwijl WIK te Kerkwerve de puntjes kan bemach tigen tegen Zeemeeuwen. In de 3e klas D zien we Duiveland II van Burgh IV winnen, terwijl SINOTO te Bruinisse nog lang niet heeft ge wonnen van Bruse Boys II. JUNIOREN. In groep A IV gaat Zierikzee A I het te Goes opnemen tegen Robur A I. Weet Zierikzee A I deze wedstrijd in winst om te zetten dan zijn zij vrijwel zeker van het kampioenschap in hun groep. In groep B VIII zal Brou wershaven B I wel geen kans zien om het Zierikzee B I erg moeilijk te maken. Burgh B I is lang nog niet zeker van de winst tegen ME VO B I, terwijl WIK B I baas in eigen huis kan blijven tegen Zee meeuwen B I. In groep B IX gaat Zierikzee B II van MEVO B II win nen, terwijl SINOTO B 1 de baas blijft over Zierikzee B III. BLJARTEN. Voor a.s. week staan er een viertal wedstrijden voor de competitie van het district Schouwen-Duiveland op het pro gramma. Dinsdag speelt in afd. A V.O.G. in haar clublokaal tegen haar stadgenoot Concordia. Witte van Haemstede gaat op dezelfde avond de strijd aanbinden tegen De Drie Schapen. In afd. B gaat D.O.S. het te Ouwerkerk opnemen tegen Ons Genoegen, terwijl vrijdagavond te Oosterland B.V.O. in het strijd perk treedt tegen Postiljon. Ingezonden mededeling Dit Is de titel van het nieuwe boek van DrW. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE M Eindafrekening melkprijsgarantie DEN HAAG. De minister van landbouw en visserij heeft zich kunnen verenigen met de door het Produktschap voor Zuivel bereken de gemiddelde netto-opbrengstprijs van de melk over het melkprijsjaar van november 1959 tot november 1960. De berekening resulteert in een be drag van f 22,976 per 100 kg. melk met 3,7 procent vet. Deze opbrengst is ddrhalve f 5 924 per 100 kg. melk beneden de voor dat melkprijsjaar vastgestelde garantieprijs van f 28,90 gebleven. Zoals bekend, gold de garantie voor ten hoogste 5 mil jard kg. melk. In totaal zullen de toeslagen die uit hoofde van de ga rantie moeten worden verleend, f 296,2 miljoen belopen (over het melkprijsjaar 1958-'59 f 212,8 mil joen). Dit doosje betekent: protektie tegen infektie WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 4-5 maart: P. W. J. Vo gelaar, tel. (01110) 2280. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 4-5 maart: Jhr. H. Bac ker, Noordgouwe, tel. (01112) 480. WEEKEINDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 4-5 maart: C. J. H. Scheuerman, Zierikzee, tel. (01110) 2180. Kappersbediende bestal ex-patroon DEN HAAG, 2-3. Voor de arron dissementsrechtbank te Den Haag stond vandaag de 21-jarige kap persbediende K. H. L. uit Den Haag terecht, terzake van diefstal van een geldkistje met f 16.000 ten na dele van zijn voormalige patroon, de kapper A. Veldt, in 's-Graven- zande. Tet terechtzitting kwam vast te staan dat L. op 28 oktober van het vorige jaar een bezoek had ge bracht aan zijn ex-patroon. Bij de ze gelegenheid had hij in het ma gazijn van de kapperszaak het geldkistje zien staan. De jongeman, die dringend verlegen zat om 24 gulden - waarmee hij zijn cursus middenstandsdiploma moest beta len zag op een gegeven moment zijn kans schoon en pakte het geld kistje, dat hij verborg in de garage van de kapper. De officier van justitie wilde re kening houden met verdachtes jeugdige leeftijd en met het over hem uitgebrachte gunstige reclas- seringsrapport, Hij eiste een ge vangenisstraf van negern maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk, met toezicht gedu rende drie jaar. De raadsman, mr. F. Schaaper, uit Leiden, bepleitte een lichtere straf. De rechtbank zal op 16 maart vonnis wijzen. Zestiende internationale huishoudbeurs 1 AMSTERDAM, 2-3. Op de 16e internationale huishoudbeurs, die donderdag 16 maart a.s. door de minister van maatschappelijk werk mej. dr. M. A. M. Klompé, in bet nieuwe RA.I.-gebouw te Amster dam officieel wordt geopend, zal dit jaar in het bijzonder de aan dacht worden gevraagd voor de koeltechniek, de woninginrichting en de wasbehandeling. Deze huis houdbeurs is nog aanzienlijk om vangrijker dan die van vorig jaar en zal vrijwel het gehele nieuwe R.A.I.-gebouw beslaan De deelna me van buitenlandse bedrijven wordt ieder jaar groter. Naast twee officiële landeninzendingen, die van Nieuw-Zeeland en Marokko, zijn er thans nog vele andere lan den, o.m. die van de zes en van de zeven, door individuele deelnemers met zeer uiteenlopende artikelen vertegenwoordigd. Flinke besparingen bij R.P.S. AMSTERDAM, 2-3. Zoals steeds in februari is ook dit jaar, aldus de directie van de Rijkspostspaar bank, een groot bedrag aan bespa ringen naar de spaarbanken ge vloeid. Bij de R P S. werd in febru ari ingelegd f 84,8 min. en terug betaald f 52,8 min., hetgeen een po sitief spaarverschil opleverde van f 32,0 min. (vorige maand f 4- 26,3 min. en in februari vorig j&ar f 4- 29,9 min.). In 1961 is tot dusver bij de R.P.S. gespaard f 58,3 min. tegen f 50,8 min. in hetzelfde tijdvak van 1960. Het saldo-tegoed per ultimo febru ari 1961 bedroeg f 2704,1 min. (vo rige maand f 2672,1 min en ultimo februari vorig jaar f 2419,8 min.). BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 23 febr: Ingrid Jo- landa, d. van Gerardus Johannes Hommersen en Tonia Scholten, wo nende te Duiveland; 23 febr.: Cör- nelis Adriaan, z. van Johannes Goudzwaard em Johanna Cornelia Smaiheer, wonende te Midden- schouwen; 24 febr.: Pieternella, d. van Marinus den Boer en Jozina Cornelia Folmer; 27 febr.: Frans, z. van Constantinus Ludovicus Praet en Krina Berrevoets; 27 febr.: Marcel, z. van Constantinus Ludo vicus Praet en Krina Berrevoets; 28 febr Willem Jan, z. van Jan Reinier Hendrik Scheele en Adri- ana Marina Suzanna de Jager; 1 maart: Teuntje Maria, d. van Pie- ter Bin en Joppa Groenleer. Overleden. 24 febr.Fredë- ricus Wilhelmus Christianus van Mierlo, 59 jechtgenoot van Neel- tje Jacomina Schiettekatte, wonen- do te Westerschouwen; 27 febr.: Lientje Jannetje Ridderhof, 46 j., echtgenote van Johannes Corneïis Bos, wonende te Brouwershaven. Middenstandsforum in Zierikzee ZIERIKZEE, 2-3. Naar wij ver nemen houdt de Koninklijke Ne derlandse Middenstandsbond op maandag 13 maart in hotel Con cordia" des avonds een groot open baar middenstands-forum over het belangrijke actuele onderwerp „De streekontwikkeling en de gevolgen daarvan voor de middenstand". Het forum is samengesteld uit de heer P. G. v. d. Weele (voorzit ter van de K.N.M.B.), mevr. J. van Waveren-van Egmond (Ned. Ver. van Huisvrouwen), mevr. W. Klom- pe-van Oosten (Ned. Ver. van Huis vrouwen), de heren mr. F. Th. Dijckmeester (burgemeester van Zierikzee), A. S. de Jonge (secre taris Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse Eilanden), drs. E. van Beuzekom (adjunct-direkteur Ec. Technisch Instituut voor Zeeland), M. C. Doeleman (voorzitter afde ling Zierikzee van de K.N.M.B.), A. de Koning (voorzitter afdeling Bruinisse van de K.N.M.B. en mr. C. Risseeuw (adjunct-secretaris van de K.N.M.B.). Het forum zal met twee korte lezingen over het te behandelen onderwerp worden ingeleid door de heren drs. E. van Beuzekom en P. G. v. d. Weele. STAD EN PROVINCIE SIRJANSLAND De Nationale Manifestatie Sirjansland zal bij de Natienale Manifestatie op 6 maart a.s. in Den Haag, bij gelegenheid van het ko peren regeringsjubileum van H.M. de Koningin zijn vertegenwoordigd door de heer B. de Ronde. OOSTERLAND Verg. Tuinbouwvereniging „Oosterland en omstreken" OOSTERLAND, 1-3, De tuinbouw vereniging .Oosterland en Omstre ken', een onderafdeling van de Coöperatieve Tuinbouwveiling ,De Zuid-Hollandse Eilanden', hield woensdagavond haar jaarlijkse le denvergadering in „De Blauwe Keet", onder voorzitterschap van de heer A. Steenpoorte Mzn. Deze opende de bijeenkomst, welke matig bezocht was, met een woord van welkom tot de aanwe-' zigen, inzonderheid tot de heren van het Dagelijks Bestuur van de Veiling te Rotterdam, tot burge meester A. A. van Eeten en de heer A. van der Weele, assistent van de tuinbouwvoorlichtingsdienst Het fin. verslag werd voorgelezen door de penningmeester de heer H. J. Hage, terwijl de rekening werd gecontroleerd door de heren M. Stuik en J. van der Werf Lzn. De uitgaven over 1961 bedroegen f 290,87, terwijl de inkomsten wa ren f 291,39, zodat er een batig sal do was van f 0,52. De heer Hage las het jaarverslag over 1960, waarbij hij allereerst opmerkte dat het afgelopen jaar in de tweede helft bijzonder nat en de eerste helft droog was. Was dit voor de landbouw funest, men denke o.m. aan de aardappelen, de tuinbouw kwam er wel wat beter af, veoral wat betreft de opbrengsten en prij zen. Gewezen werd verder op de grote belangrijkheid van prima kwaliteiten in fruit en groenten, teneinde de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Verder deelde de secretaris mede dat de loods te Blauwe Keet te klein geworden is, en dat uitbreiding gewenst wordt. De Herverkaveling stelt hiervoor grond beschikbaar, doch deze zal eerst moeten worden geëgaliseerd. Er werden in het afgelopen jaar uitgegeven 21.806 kisten, 2444 bak jes en 13.929 aardbeienbakjes. Het ledental bedraagt momenteel 55. 23 jaar bestuurslid Nadat hij de afdeling 23 jaar als bestuurslid heeft gediend, is de heer Abr. de Bruine Jacobzn. af tredend en stelt zich niet meer herkiesbaar, mede omdat zijn hoofdbedrijf niet meer die van tuinbouwer is. De heer Toledo te Haamstede die zich uit het vei lingsleven heeft teruggetrokken en veel hiervoor heeft gedaan, is uit erkentelijkheid een stoffelijk blijk van waardering aangeboden, waar voor de afdeling zijn steentje bij droeg, aldus de secretaris. Ten slotte deelde de secretaris nog me de in het verslag dat de veiling er toe zal overgaan de z.g. gasten- aanvoerders, dat zijn zij die geen lid zijn en nochthans af en toe produkten veilen, een hoger per centage te laten betalen en wel in dien de aanvoer minder bedraagt dan f 2500,— acht procent en in dien hoger dan het genoemde be drag zeven procent. Dit wordt al leszins billijk geacht, hoewel spre ker er echter geen voorstander van is en het oude percentage van zes procent zou willen gehandhaafd zien. De depóthouder de heer C. Bal en de administrateur de heer F. van der Have Lzn., werden dank gebracht voor hun nauwgezet werk in het belang van de afdeling. Het aftredende bestuurslid de heer Abr. de Bruine Jacobzn. (niet herkies baar) werd opgevolgd door de heer Jasper Stoutjesdijk Lzn. BRUINISSE Een os brak los te Bruinisse Kent Spanje zijn stierengevech ten, die duizenden toeschouwers trekken, een losgebroken os, kan daartegen niet concurreren, maar brengt toch een menigte volk op de been. Dit was althans zo in de Schipperslaan te Bruinisse, toen een os, bestemd voor slager de Gruijter, die uit de auto de slagerij in moest, de slager tegen het been trapte en wist te ontsnappen, in di verse tuinen, waar het schichtig geworden dier doorheen rende, de nodige verwoestingen aanrichtende. Via de Burgemeester Hagelaan werd het dier in het nauw gedre ven op het erf van de molenaar van Dijke. Toen bleek goede raad duur, want niemand had zin door het dier te worden verwond. Ten einde raad werd toen de hulp in geroepen van de loondorser de heer J. J. Giljam, die ook in het zaken leven al blijk gaf hoe men de koe bij de horens moet vatten. Het pleit was to?n spoedig ten nadele vanrde os beslist en deze werd door Gil jam naar de slachtbank geleid ten aanschouwe van een grote menigte belangstellenden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen de benoeming tot vicaris te Dendermonde (België): m'ej. M. E. Warner, De Bilt (U.)/ Bedankt voor Hasselt: J. van Wier, Putten; voor Biezelinge (toez.) W. B. de Weerd, Nederhorst den Berg. Ger. Kerken Beroepbaar: M. Kievit, Numans- dorp en J. de Waard, Rijsoord. Beroepen te Zandvoort: P. J. O. de Bruijne, Zaandam; te Oosternij- kerk: kand. L. R. Krol, Schevenin- gen. Ger. Gemeenten Beroepen te Vlaardingen: A. Ver- gunst. Rotterdam-Centrum. Bedankt voor Dordrecht: P. Hon- koop, Yerseke; voor Nieuwerkerk, Scheveningen, Tricht en voor Vlis singen: Chr. van Dam, Rotterdam- Zuid. Verwachting tot zaterdagavond Zonnig weer Vannacht weinig wind, hier en daar mist en in het binnenland nacht vorst; morgen overdag zonnig weer met een zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen en onge veer dezelfde middagtemperaturen als vandaag. 4 maart. Zon op 7.21, onder 18.24. Maan op 20.37, onder 8.12. 5 maart. Zon op 7.18, onder 18.26. Maan op 21.45, onder 8.36. 6 maart. Zon op 7.16, onder 18.28. Maan op 22.54, onder 9.00. Laatste kwartier: 10 maart te 3.58. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 4 maart 4.38 v.m. 17.09 n.m. 5 maart 5.15 v.m. 17.42 n.m. 6 maart 5.46 v.m. 18.14 n.m. BROUWERSHAVEN: 4 maart 4.11 v.m. 16.24 n.m. 5 maart 4.44 v.m. 16.55 n.m. 6 maart 5.12 vm. 17.27 n.m. Scheepvaartberichten Alchiba, pass. 2-3 Gibraltar naar Iskenderun. Bonita, 1-3 van New York naar Laceiba. Esso Amsterdam (t.), 2-3 te Rotter dam. Esso Nederland (t.), 1-3 te Milford- haven. Koratia (t.), 1-3 van Eastham naar Trinidad. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 3-3. Het KN.M.I. deelt mede: Een kleine storing die bo ven de Noordzee ontstond aan het front van een depressie bij Groen land, deed gisteravond de wind tij delijk flink toenemen en veroor zaakte plaatselijk regen. Na het voorbijtrekken van deze storing be gon de luchtdruk snel te stijgen, zodat het hogedrukgebied waarvan de kern met een luchtdruk van bij na 1040 mb. boven Frankrijk ligt zich over onze omgeving en Duits land uitbreidt. Langdurige opkla ringen zijn hiervan het gevolg. Aangezien er in de komende nacht ook weinig wind zal zijn moet in het binnenland op nachtvorst wor den gerekend. Een actieve depres sie trok in de afgelopen nacht ver gezeld van een uitgebreid stormge- bied langs IJsland naar het noord oosten. Deze storing zal morgen weinig invloed op het weer in on ze omgeving uitoefenen. Daarom kan verwacht worden dat het droge en vrij zonnige weer zal aanhou den. Rotterdam als graanliaven LONDEN. 2-3. In de toekomst zou Rotterdam aanzienlijk nadeel kun nen toebrengen aan de Britse graanhavens, zo schrijft „Corn Tra- de News", het orgaan van de graanverschepers in Liverpool. Rotterdam is een van de weinige Europese havens, die in staat zijn grote vrachtschepen van 20.000 tol 40.000 ton in grote getale te ont vangen. Het blad merkt op dat de haven gedurende de laatste jaren reeds een belangrijk doorvoercen trum is geworden voor de Europese graaninvoer, op zijn minst wat centraal-Europa betreft. "•A >1, Donderdagochtend is in een grote chemische fabriek in Hocchst nabij Frankfort brand uitgebroken, ivaar- door scherpe nitro-gassen over een woonwijk trokken. De brand is uitgebroken in een kunstmcsthal. Alle brandweerlieden in de deelstaat Hessen, die geen dienst hadden, zijn per radio opgeroepen. Boven het terrein en de omgeving is de hemel rood en geel van kleur. - Foto: terwijl enorme rookwolken boven de fabriek hangen, snellen een brandweerauto en c ambulancewagen het terrein op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2