MORGEN iglo Ambtenaren TUINMAN ZOON Gevraagd: EEN MONTEUR profiteer van de ELK PAK VAN 500 OF 700 GRAM Zo gemakkelijk voor de zaterdag! BERGMANS levert de goede leesbrillen televisiebrillen en verrekijkers SUCCESJES Diversen: Hoest uw kind? Nattermann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon 2,bij elke drogist. Sneldienst „Koophandel". Van Rotterdam centraal Bodehuis 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht, van Putte 12.30 uur. Aankomst Zierikzee 4 uur. Ook uw huis weer fris met de overbekende muurverf. Ral ston verf 502, voor plafonds, muurwerk, behang enz, In vele mooie tinten. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Ons uiterst modern lesmate riaal bestaat uit de wagens: „Opel Rekord", „Renault Dau- phine" en „Bedford" vracht wagen. - Autorijschool Lem- som, Kerkwerve, telef (01110) 2259 (b.g.g. 2917). Erkend en gedipl. door de F.N.O.P. Chr. Contact Bureau (C.C B.) voor Nederland, Lindelaan 32. Krommenie (N.H.). Huwelijks- bemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Voor voetverzorging naar: mevr. J. Beekenkamp, Schuit haven 3. tel. 2680. Zierikzee Ralston paint-up, de schrob- vasie muurverf voor keuken, badkamers, enz. Met gratis wisselverfrol. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. „Vervetal" geeft Uw eigen sfeer in kleuren weer! „Verf en Kleur", Meelstraat 40, te lefoon 2100, Zierikzee. Bezoekt „Makkers, staakt Uw wild geraas", op maandag 27 februari a.s. in hotel „Bom", bioscoop, Haamstede. Plakt Uw foto's met „Lero" vloeibare fotolijm. Prijs per tube 90 cent. L. C. Hoogerhuis, Renesse. Rookt kampioenshag! Honderd gram prima halfzware tabak voor slechts f 1,40. Sigarenma gazijn N. van den Bout, Ap pelmarkt, Zierikzee. Bezoekt „Makkers, staakt Uw wild geraas", op maandag 27 februari a.s. in hotel „Bom", bioscoop, Haamstede. Bezoekt „Makkers, staakt Uw wild geraas", op maandag 27 februari a.s. in hotel „Bom", bioscoop, Haamstede. Verse kano's, croquant, gebak ken amandelbroodjes. Een traktatie bij de koffie. Uw bakker bakt ze dagelijks! Nu is onze meubelzaak een meubelwereld geworden.. want wij nemen u mee naar het ver lengstuk van onze zaak: de grootste toonzalen van Nederland! Naar van der Meer's Centrale Toonkamers voor de Meubelhandel. Met honderden komplete kamers, met duizenden „losse" meubels! Kom zéker eens vragen hoe dat precies zit of beter nog: laat u eens door ons introduceren! WONINGINRICHTERS MOL 19 - ZIERIKZEE Levert Uw aan meldings formulier in bij de sparen met premie NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE Tractorbedrijf B. Kloet Grachtweg 24 - Zierikzee - Telefoon 2218 Aanmelding liefst 's zaterdagsavonds DIEPVRIES BOERENKOOL 15cent voordeliger OOSTERLAND Christelijke schoolvereniging hield de jaarvergadering Kansen op aantrekken van vierde leerkracht OOSTERLAND, 22-2 Onder voor zitterschap van de heer Jac. Stou ten hield de Christelijke School vereniging haar jaarlijkse leden vergadering in het kerkgebouw der Ger. Gemeente aan de Sint Joost- dijk. De matig bezochte vergade ring werd door de voorzitter ge opend op de gebruikelijke wijze De voorzitter riep de aanwezigen een welkom toe, inzonderheid oud burgemeester Laurense, Uit het financieel verslag van de penningmeester de heer D. Bouwman bleek dat de financiën der vereniging, zowel als het bezit gezond zijn. Valt er over de over dracht van de gemeentelijke sub sidie niet te klagen, anders is het met de gelden die door het rijk als subsidie jaarlijks worden gevo teerd. Doordat hierin een achter stand is gekomen van ettelijke dui zenden guldens wordt de taak van de penningmeester wel eens be moeilijkt De beide aftredende bestuursle den de heren D. Bouwman en J. A. van der Weele werden met alge mene stemmen herkozen. In de plaats van de heer J. de Bruine (aftrwerd in de commissie tot na zien der rekening benoemd de heer A. J. Rotte, Verslag schooljaar Een kort verslag over het jaar 1960 werd gegeven door het hoofd der school de heer van Dijk Er werd in 1960 vrijwel geregeld les gegeven aan de school. Ziekte on der het personeel kwam niet voor. Wel mo->st de onderdijzer de heer Quist een maand in militaire dienst. Omdat geen vervanger was te vin den werden de lessen om beurten gegeven. Vakatures kwamen geluk kig niet voor Ook de bakende mammoetwet kwam ter sprake die het onderwijs op verschillende wij zen zal veranderen Wanneer een verlaagd? leerlingenschaal wordt ingevoerd, aldus spr., maakt de school goede kans op een vierde leerkracht. Begonnen w^rd op 1 januari met 106 leerlingen, en door dat een record aantal nieuwe leer lingen op de school kwam met sep tember (er moest in het lokaal een rij banken worden bijgezet) eindigde men op 31 december 1960 met 113 leerlingen, ondanks het frit dat verschillende leerlingen de school uiteraard verlieten. School arts en tandarts bezochten op ge regeld e tijden de school. In plaats van mevr. Goudzwaard- Bouwman werd tot schoonmaakster der school benoemd mevr Bouwman-v. Beek, Ten slotte bracst spr. dank aan God voor de talrijke weldaden en zege ningen die ook weer in het afgelo pen jaar mochten worden onder vonden. In de rondvraag werd geïnfor meerd en de wenselijkheid onder ogen gezien om in verband met de langdurige ziekte van de onderwij zeres, mej van Nieuwenhuijzen, een tijdelijke leerkracht aan te trekken. Het bestuur heeft hiertoe reeds stappen ondernomen, doch tot op heden nog zonder succes. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Geslaagde AVO-collecte De alhier gehouden AVO-collecte is een groot succes geworden. Wij vernemen dat een bedrag is bijeen gebracht groot f 428,32, zoals be kend t.b.v het werk voor de min- der-validen. Vorig jaar bedroeg de opbrengst f 330, een meer-op- brengst dus ditmaal van ongeveer f 100,—. ZIERIKZEE Causerie over Algerije voor N.C.V.B.-afdeling ZIERIKZEE, 22-2. Op de maan delijkse vergadering van de N.C. V.B -afdaling heeft burgemeester mr F Th. Dijckmeester het woord gevoerd over zijn vorig jaar ge maakte reis naar Algerfije. De bij eenkomst werd op de gebruikelijke wijze geopend door de presidente mevr. van Vloten-van Rijswijk, die mediteerde n.a.v 2 Cor. 5 11-21. Medegedeeld werd dat in het be stuur de functieverdeling heeft plaats gehad. Vice-presidente is ge worden mevr. L. v. d. Velde-de Bakker en eerste secretaresse mevr. D. N Hekman-v Barneveld. Na mens de kascommissie deelde me vrouw Smallegange-Overbeke me de, dat derekening van de pen- ningm.esse was goedgekeurd. Namens Pro Rege werden enige boekjes met zg, bouwsteentjes uit gereikt, die in. eigen kring verkocht dienen te worden, en waarvan de opbrengst bestemd zal worden voor uitbreiding van het Prot. Militair Tehuis te Ossendrecht. Het woord werd verleend aan burgemeester Dijckmeester, dis aan de hand van enkele punten en met behulp van een aardrijkskundige kaart zijn indrukken weergaf over Algerije. Na de aardrijkskundige situatie uiteengezet te hebben, ging spr. in op de geschiedenis van het land. Onder meer vertelde hij, welke volken vanaf de oudheid zich al daar gevestigd hadden eni hoe in 1830 de Fransen het land veroverd hadden, er de beschaving brachten en hoe ook nu alles Frans georiën teerd is. De burgemeester sprak in dit verband over het ontstaan van de Zierikzeese slavenkas. Wat beti«eft de bevolking van het land, deelde spr. mede, dat de Berbers de oorspronkelijke bewo ners waren, dat er nu een mengel moes gevonden wordt van allerlei volken, maar van de 10 miljoen in- woneis van Algerije zijn er 1 mil joen Fransen. Deze laatsten bedrij ven landbouw met de nieuwste middelen. De mohammedaanse be volking doet het nog zeer primitief. Algiers heeft een groot havenbe drijf, veel industrie en verkeer. Uitvoerig sprak burgemeester Dijckmeester erover, hoe een orga nisatie van gemeenteraadsleden in Frankrijk de reis naar Algerije had georganiseerd voor burgemeesters en gemeentelijke vertegenwoordi gers van verschillende Europese landen Daar Zierikzee belangrijke internationale relaties heeft, was de burgemeester verzocht als ver tegenwoordiger der stad deel te ne men aan deze reis, die door 30 per sonen gemaakt werd. De bedoeling van de Fransë re gering was piopaganda te maken voor wat er in Algerije gebeurt. Het uitgangspunt was Parijs, van waar de tocht verder per vliegtuig werd gemaakt. Spr, vertelde een en ander over Algiers en omge ving, over de woningbouw, de zie kenhuizen, het onderwijs en de olie-installaties op een bepaald punt van de Sahara, die tot slot door het gezelschap bezocht waren. Doordat enkele plaatwerken wer den doorgegeven, kregen de aanwe zigen een nog duidelijker beeld van het land. Na de pauze werd er drukge- bruik gemaakt van de gelegenheid tot vragen stellen. De presidente was de tolk van alle dames, toen zij de burgemees ter hartelijk dankte voor het ge- bodene. Twee nieuwe leden konden deze avond worden ingeschreven. Op 7 maart a s. zal in het rust huis „Irene" des middags half drie een bejaardenmiddag gehouden worden, waar de heer W. P. L. Bakker een en ander zal vertellen over vroegere toestanden. Op de volgende N C V.B.-verga- dering zal dokter C. M. v Hoorn het onderwerp behandelen: „Ge neeskunde vroeger en nu". Na gemeenschappelijk zingen van Gez. 102 2, eindigde mevr. van Vloten met dankzegging. NOORDWELLE Programma Strdfeest gereed Op zaterdag 25 februari a.s zal alhier weer het Strafeest worden gevierd. Het programma is inmid dels gereed gekomen. Om 1 uur zal een - naar het zich laat aanzien - groot aantal ruiters van start gaan. Om 1 uur vindt de jury-beoorde ling plaats van de versierde wa gens. Om 14.45 uur zal het Strê- comité door de gemeentelijke auto riteiten word enontvangen. Om 15 uur vindt de ontmoeting plaats van de Kon Harmonie „Witte van Haemstede" (met drumband) en de ruiterstoet, waarna ringsteken ge houden worden in de dorpskom Na afloop volgt de prijsuitreiking in de zaal Lokker-v d. Zande. Het bal in de avonduren wordt ver zorgd door „The Melody Stars". SCHIPHOL. Met het ingaan van de zomerdienst op 6 mei a.s. zul len de Canadian Pacific Airlines DC-8 straalmachines gaan gebrui ken op de polroute Amsterdam- Vancouver. Tot nu toe wordt deze lijndienst tweemaal per week uit gevoerd door Bristol Britannia vliegtuigen, na 6 mei komen daar drie DC-8 vluchten bij, zodat er dan vijf maal per week een recht streekse verbinding met de west kust van Canada zal zijn. De DC-8 machines leggen deze 8.000 km lange afstand af in circa 9% uur. Merkwaardige smaakanalyse TOKIO, 23-2. Na 50 jaar van onderzoek is de Japan se voedseldeskundige Kisji Koerijama tot de conclusie gekomen dat men iemands persoonlijkheid kan analy seren op grond van zijn smaak, Koerijama heeft hierover het een en ander gezegd in het tijdschrift „Ikoeroe Josei". Zo zijn mensen die van thee hou den volgens hem beschaafd. Zij leven lang en prettig. Maar zij, die van koffie of chocola houden komen min der goed uit de bus Deze mensen zijn driftig, ver waand en leven niet erg lang, zo schrijft hij. Man nelijke appeleters zijn be schaafd, voorzichtig en hebben nogal wat geluk in -j* hun leven. Vrouwelijke lief- hebbers van deze vrucht zijn rustig, goede echtgeno. ten en gelukkig. Mensen, die het op bananen begre- V pen hebben, zouden ver- draagzaam, gevoelig en energiek zijn. Lutherse Kerk PREDIKBEURTEN voor zondag 26 februari Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur dhr. van Pel, 7 uur ds. Bezemer. Gast- huiskerk: 10 en 7 uur ds. Assen dorp. Kerkwerve: 11 uur ds. Du- vekot. Serooskcrke: 2.30 uur ds. van Liere. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds. van Liere. Noordvvelle: 11 uur ds. van Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban (Bed. H.D). Brouwershaven; 7 uur ds. v. d. Ban. Zonnemaire: 10 uur dhr. Malipaard. Noordgouwc: 9.30 uur ds. Duvekot. Dreischor: 10 uur vicaris Kelling. Ouwerkerk: 10 uur ds. Francke. Nicuwcrkerk: 10 uur ds. Westerhof (Bed. H.D.). Oostcr- land: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sir- jansland: 10 uur ds. Bezemer (Bed. H.D.), 6.30 uur ds. Westerhof. Brui- nisse: 10 en 5 uur ds. J. v. d Stav Pernis. Sint Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren. Geen dienst". Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom. Haam stede: 10 en 3 uur ds. J. Offers, Sittard. Renesse: 7 uur ds. J. Of fers, Sittard. Scharendtfke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwersha ven: 10 en 2.30 uur ds. H. H. v. d. Kapel, Rhoon. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. G. Aalbersberg, Vlaar- dingen. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. Boerma, (H.A.en Nabetr.). Bruinisse; 10 en 5 uur ds. A. Went- zel, Oudewater. Anna Jacobapol- der: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. I. v. d. Knijff; em.pred., Den Helder. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Knijff, Den Helder. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10. 2.30 en 6 uur leesdienst. St Philipsland: 9.30, 2.30 en 6" uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10. 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 9.45 en 2.45 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gcrcf. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Godsdienstoefeningen ILk. kerk Zierikzee: Zondag de H.H. Missen te 7.15 en 10 uur, het Lof te 19 uur. In de week de H.H. Missen te 7 uur (of 7.15) en te 7.30 (of 8). Zaterdag te 19.15 uur het Marialof. Haamstede: zondag de H. Mis te 9 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 6