1 1 1 HEROPENING Kapsalon „Marcel" „RADIO WELTEVREDEN" tjVwWd Groot licht bij mist AMSTEL S GOLD 61% „Mondragon" bezorgt ook bij U thuis Elk nieuw Knorr-recept is samengesteld door Zwitserse koks en 600 Nederlandse huisvrouwen zondag-soep voor elke dag! „De Magneet" voor Uw confectie Nieuwerkerk, tel. 265 Bruinisse, tel. 470 VOOR DRUKWERK MET CACHET DRUKKERIJ L.&O. ZIERIKZEE - TELEF. 2255 SS^5SS3S®3S3SSSS3SSSS Huwelijkskaar ten B L. C. HOOGERHUIS Visitekaartjes B L. C. HOOGERHUIS Uit voorraad leverbaar: fosfaat annnonsalpeter N.P.K. 14-14-14 M. J. Regoort Zierikzee Telet. (01110) 2628 Kapsalon Simons Haamstede GESLOTEN van 24 tot 28 februari Uit de hand te koop: nieuw woonhuis Pieterseliestraat 12, Zierikzee. Te bezichtigen op donderdag 2 en vrijdag 3 maart a.s. Nadere inlichtingen te beko men aan bovengenoemd adres. té fV feestelijk bier 3 Een gul glas bier, maakt goede sier Laatste aanbieding Bij aankoop van: 1 set k 6 fles GOLD BIER f 2,82 of 1 set èt 6 fles BOKBIER f 2,40 of 1 set 6 fles BOKBIER f 2,10 of 1 set 6 fles OUD BRUINf 1,80 een prachtig bierglas op voet, met goudrand, voor f 0,75 (winkelwaarde f 1,25) Beperkt uit voorraad leverbaar Slijterij-wijnhandel J. van der Valk 't Vrye 30 Telefoon (01110) 2972 Zierikzee Vrijdagmiddag 24 februari a.s. om 5 uur hopen wij onze geheel gemoderniseerde kapsalon te heropenen Het bezoek van cliënten en be langstellenden, die een kijkje willen komen nemen, zullen wij zeer op prijs stellen Verrenieuwstraat 5 Zierikzee Telefoon 2965 Philips Decca London Fontana populaire grammofoonplaten vanaf heden van f 3,60 nu f3,40 25 cm serie Klassieke klankjuwelen van f 13,50 nu f 12, 30 cm serie Klassieke klankjuwelen van f 18,50 nu f 16,50 Uw gespecialiseerde platenhandelaar Steeds de nieuwste top-hits Grote keuze in alle genres SUCCESJES Te koop: Z.g.a.n. breimachine „Dobbel- bed", voor halve prijs. Te be-* vragen: boekhandel Ochtmani Zierikzee. Een silo bietenblad. A. P. v d. Weijde, Ellemeet. Paardepeeën. J. Schouls, Laan van St. Hilaire 1, Zierikzee, telefoon 2232. 40.000 a 50 000 kg. mangels. „De Putmeet", Scharendijke. 1 stel Gorter-kooiwielen. één voorjaar gebruikt; 1 Wilmo kunstmeststrooier, 7 schotels voor paard en tractor; 1 grond frees: 1 schijfegge. 24 schijven- 1 tweewielige Richter-wied- machine met aanaarders me1 grote wielen, bij W. Rijstenbü Zoon. Sint Philipsland, tele foon 01677-567. Koningspoedels (groot, 9 we ken oud), kamp. afst., prima bloedgroep. Kennel Le Grand Kloosterweg 2, tel. (01117) 262 Eikerzee. (Verb, plaatsing). Een z.g.a.n. kinderwagen. Te bevragen bij C. van Oeveren. Brijdorpe. Diversen: In de winkel en onze automaat vindt u een keur van merken. Sig.-magazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee. Gebruikte naaimachines vanaf f 45,Naaimachinehuis A. de Jong-van Fraassen, Schuitha ven 10, telefoon 2338, Zierik zee. Hardnekkige hoest? Prikkel en kramphoest? Nacht- en ro- kershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker. Flacon f 2,bij elke drogist. Ons rozijnenbrood: mals, voed zaam en vitaminenrijk! Ban ketbakkerij Toon Hage, Post- straat 26, telefoon 2665, Zierik zee. Voor schuttingen, schuren tuinhekken, woonschepen, bloembakken, kippenhokken, enz.: Historbeits. In tien pracht kleuren, zowel mat als glanzend. „Verf en Kleur". Meelstraat 40, telefoon 2100, Zierikzee. Ook in behang zijn wij ruim gesorteerd! Vraagt onze nieu we staalboeken ter inzage! Ook randen wij voor u af met onze elektrische afrandmachi- ne. ,Verf en Kleur', Meelstraat 40, telefoon 2100, Zierikzee. Onze melkfilterwatten verho gen de kwaliteit van uw melk. Scherpe prijzen! Firma J. D. de Korte Zoon, telefoon 227, Bruinisse. Vanaf heden: bloemen en planten, bij J. Ravia, Schut tershofstraat 17, Zierikzee. Straalkachels, elektrisch en op petroleum, voor bij verwarming en kille dagen. Firma J. D. de Korte Zoon, telefoon 227, Bruinisse. Kleine vergadering de Herenkamer van „Mondragon" MODEHUIS ZIERIKZEE Gelmok suède jasjes (nieuw assortiment) r' V\ M YM f: u.; Wm L: KW, .ÜÈSÉ Zwitserse Knorr kok Dus élke Knorr-soep is zoals u die wenst. Proeft u maar! Proef mórgen Knorr Minestrone soep met Italiaanse tomaten en Nederlandse smaak! Verrukkelijk, voedzaam. Uw zonnigste zondag-soep voor elke winterdag. slechts 68 cent 7&icVl< door Coimonda Voedingsmiddelen N.V., Lootdrtchr, Iq llcvntie en onder controle ven Knorr A.Q.,Tbarosen-ZwitierUnd. dit het recept onder exclusiviteit beeft KERKNIEUWS Ver. van Rechtzinnig Hervormden - Zierikzee Lezing van de heer K. T. Postma Teleurstellend voor bestuur en spreker was de geringe opkomst dinsdagavond op de door de Ver. van Rechtz. Hervormden te Zierik zee belegde bijeenkomst, waar als spreker optrad de heer K. T. Post ma, met als onderwerp: „Een machtig koningen een benauw de stad". De bijeenkomst werd op de ge bruikelijk-? wijze geopend door de voorzitter de heer A Jonker. De heer Postma ving zijn inlei ding aan met de mededeling dat zijn onderw?rp inhield de belege ring van Jeruzalem door een leger macht van de machtige Assyrische koning Sanherib, zoals dit beschre- ven wordt in de Schriftgedeelten 2. Kon 18 (vanaf vers 13) en 19. - Na de voorgeschiedenis van dit beleg te hebben uiteengezet be sprak spr, uitvoerig de hoofdper sonen die hi-rbij betrokken waren, nl. koning Hizkia van Israël, de profeet Jesaja, koning Sanherib en Rabsaké, en hun houding en han delingen gedurende de belegering Vervolgens schetste hij de benauw de situatie waarin stad en bevol king als gevolg hiervan kwamen te verkeren en hoe tenslotte koning Hizkia zond tot de profeet Jesaja, die het Woord des Heren bekend maakte, waarna de Here de „be nauwde stad" uit haar moeilijkhe den verloste, en na drie jaren in het land weer de normale toestand terugk-^erde. Met nadruk wees spr, er nog op dat de bijbel nog steeds actueel is en vele dingen en toe standen van toen te vergelijken zijn met die in onze tijd. Na de pauze werd gezongen Gez. 96 1 en 2, waarna de heer Post ma uitvoerig een ingekomen vraag betreffende de zondagsheiliging be antwoordde. Enige suggesties voor het volgende seizoen zal het be stuur in overweging nemen. De voorzitter deelde nog mede dat de volgende bijeenkomst is vastgesteld op woensdag 22 maart a.s., waarop ds. H. S. J. Kalf uit Bennebroek hoopt te spreken over „De vijand op pantoffels".Hij dankte vervolgens de spreker voor zijn boeiende en van veel studie getuigende uiteenzetting en de aan wezigen voor hun aandacht, waar op gezongen werd Gez. 132 2 en 6 en de heer Postma met dankzeg ging eindigde. FLITSEN UIT HET BUITENLAND MOSKOU. Maarschalk Malinof- sky, minister van defensie van de Sowjet-Unie, heeft woensdag ver klaard dat het leger en de vloot militaire middelen bezitten die wat hun vuurkracht betreft machtiger zijn dan die van alle andere strijd krachten. JERUZALEM. De openbare aan klager heeft woensdag bij het tri bunaal van Jeruzalem de acte van beschuldiging tegen Adolf Eich- mann ingediend. Het document be vat de vijftien hoofdpunten van beschuldiging die reeds eerder ter kennis van Eichmann zijn gebracht maar gaat dieper in op „bijzonder heden van de nazi-misdaden en de verantwoordelijkheid van verdach te". MADRID. In een fabriek in Ma drid waar plastiek materiaal wordt vervaardigd, heeft zich woensdag een ontploffing voorgedaan. Vol gens de eerste berichten zijn 23 mensen om het leven gekomen. Na de ontploffing brak brand uit. BONN. De Westduitse Bondskan selier, dr. Konrad Adenauer, is woensdagochtend per vliegtuig naar Londen vertrokken, waar hij be sprekingen zal voeren met zijn Britse ambtgenoot MacMillan. EEN GESLAAGDE ZEEUWSE ACTIE Melk en zakgeld komen ten goede aan Kongo De actie „Melk voor Kongo", ge organiseerd door de kweekscholen te Middelburg en uitgevoerd door het pcrsonel en de leerlingen van de kleuter- en lagere scholen in Zeeland, heeft een totaal van ruim 40.000 blikjes gecondenseerde melk opgebracht. Deze blikjes z(jn in Middelburg door leerlingen van de kweekscholen gesorteerd en daar na z(Jn zij in twee partijen naar Den Haag verzonden. Van het Nederlandse Rode Kruis vernamen wij dat de eerste Zeeuw se zending van 15 000 blikjes reeds is verscheept naar Kongo. Bij bovengenoemd? cijfers zijn de eerste plaatselijke acties van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis in Zeeland niet inbegrepen. De op brengsten van deze inzamelingen zijn rechtstreeks naar Den Haag verzonden. De actie „(Zak)geld voor Kongo" heeft door de activiteiten van de leerlingen van de scholen voor voortgezet onderwijs een bedrag opgebracht van ruim f 15.000. Het gironummer van de Zeeuwse jeugdactie voor hongerend Kongo, giro 5120 van de Vlissingse Nuts- spaarbank, blijft t.m. 4 maart ge opend. Eventuele stortingen na die datum zullen door de Vlissingse Nutsspaarbank rechtstreeks worden overgemaakt op giro 777 van het Nederlandse Rode Kruis. De ingezamelde gelden worden door het Nederlandse Rode Kruis overgemaakt naar haar vertegen woordigers In Leopoldstad Het initiatief van de beide Mid delburgse kweekscholen werd vla een circulaire bekend gemaakt aan alle Nederlandse kweekscholen. Een kweekschool te Den Helder bijv. nam dit initiatief over en een zakgeld-actie onder de scholen al daar bracht f 1200 op. Financiën en Economie Scheldebank N.V. - Zierikzee Naar wij vernemen zal op de binnenkort te houden algemene vergadering van aandeelhouders der Scheldebank N.V. worden voor gesteld, over het boekjaar 1960, na ruime afschrijving en reservering een onveranderd divident van 9 pet. aan de aandeelhouders uit te keren. Nog altijd DEN HAAG, 22-2. In de afgelo pen mistperiode, van vorige week donderdag tot vandaag, woensdag 22 februari, is in vele radio-uitzen dingen evenals voorheen de aan dacht van de automobilisten er op gevestigd, dat bij dichte mist over dag met groot licht gereden moet worden. Dit advies is opnieuw niet voldoende opgevolgd, zo heeft de K.N A.C,-wegeninformatiedienst medegedeeld De politie ging hier en daar tot georganiseerde actie over. De KN.A.C. wijst er in dit verband op, dat wettelijk helaas niet duidelijk staat omschreven of men bij zware mist (zicht minder dan 200 meter) groot dan wel ge dimd groot licht moet voeren, maar dat de jurisprudentie in dit opzicht wél uitsluitsel geeft. LAOS. Prins Soevanna Phoema heeft volgens radio-Hanoi het voor stel van koning Savang Vatthana, dat Birma, Cambodja en de Maleise Federatie een commissie voor Laos vormen, van de hand gewezen. De ze commissie zou moeten vaststel len, dat Laos niemand bedreigt en alleen naar vrede streeft.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 4