Adres aan de raad bevat pleidooi voor Brouwershaven als bestuurscentrum TEKEN Reactie op actie Grote reeks motieven pleit voor de Sinalstad (Van onze redakteur) BROUWERSHAVEN, 20-2. - Een zevental personen - o.w. de heer J. L. van Leeuwen, oud-burgemees ter van Brouwershaven - heeft zich met een schrijven gericht tot de raad van de nieuwe gemeente Brouwershaven, waarin gepleit wordt voor het handhaven van het eerder door de raad genomen prin cipe-besluit, om de bestuurszetel van de nieuwe gemeente te plaat sen In het voormalige gemeente huis van Brouwershaven. Mem mag dit nieuwe initiatief zien als een reactie op hetgeen in de andere „corridor"-g?meenten is ondernomen, om Zonnemaire als centrum aangewezen te krijgen. In dit verband zal men zich de hand tekeningenactie herinneren, die in Dreischor, Noordgouwe en Zonne maire ten gunste van laatst ge noemde plaats is ondernomen. In het schrijven van Brouwershaven uit, dat de raad thans heeft bereikt, wordt over de Zonnemaire-actie gesteld, dat hierin het vraagstuk van het bestuurscentrum uiterst simpel en eenzijdig is benaderd. het historisch stadhuis De briefschrijvers zijn van me ning dat de representatie van de nieuwe gemeente Brouwershaven door het in gebruik houden van het van groot historisch belang zijnde aanzienlijke gemeentehuis van het voormalig Brouwershaven de meest gunstige is, welke men zich voor 1 een gemeente wensen kan. Vooral na restauratie van het stadhuis - die binnenkort toch zal moeten plaats vinden - kan hier de best mogelijke huisvesting worden ver kregen. De afstanden Er wordt verder op gewezen dat de afstanden van de overige ker nen naar dit gemeentehuis, slechts voor een deel der inwoners groter zijn dan gemiddeld naar Zonne maire. Het dienen van het éne be lang (dat van de kleinste kern Zon nemaire en omgeving) is in het na deel van het andere belang. Boven dien - zo wordt in het schrijven verder gesteld - heeft ook in de andere nieuw samengestelde ge meenten op Schouwen-Duiveland, de centrale ligging als uitsluitend motief geen overwegende rol ge speeld. In het schrijven wordt verder gevreesd dat het niet aanwijzen van Brouwershaven als bestuurscen trum tot gevolg zal hebben een achteruitgang van deze kern, het geen tot nadeel zou strekken van de gehele nieuwe gemeente Brouwers haven. Een uitvloeisel ervan zou bv. kunnen zijn het verplaatsen van het groepscommando der rijkspoli tie, dat thans te Brouwershaven is gevestigd. Onvoldoende accomodatie Een ander argument, dat wordt aangevoerd, is de onvoldoende ac comodatie die Zonnemaire heeft te bieden. Deze kern van de vier is de minst geoutilleerde op verschillend gebied. Er ontbreekt veel wat el ders aanwezig is en in het algemeen is de „leefbaarheid" voor het aan trekken van personeel van elders garing .Bovendien loopt het inwo nertal terug. Daarentegen biedt Brouwershaven als woonkern van de vier kernen de meeste mogelijk heden voor het vestigen van het bestuurscentrum. Er is een directe huisvestingsmogelijkheid en er is een groot scala van voorzieningen en mogelijkheden, dat elders ge heel ontbreekt. Tenslotte wordt ge steld dat het teruglopend aantal in woners de oorzaak zal worden van een vermindering van het aantal raadsleden. „Het is duidelijk", zo besluit het adres, „dat het bouwen van huisvesting voor een-raad van elf leden, welk aantal in een na bije toekomst al terug zal lopen tot 7, op dit moment nodeloos kost baarder wordt, en dat terwijl er een "goede huisvesting bestaat te Brouwershaven". De ondertekenaars Behalve de reeds genoemde is het adres verder ondertekend door ds. J. Keizer te Brouwershaven, de heer M. Matthijsse (voorzitter P.v, d A., Brouwershaven), de heer O*. van Nieuwenhuize (pres -kerkvoogd Ned. Herv. gemeente, Brouwersha ven), de heer W. Terpstra, arts, de heer Joh. van Wouwe (praeses ker keraad Ger. Kerken) en mej. dr. K. J. Hocke Hoogenboom, Zonnemaire. STAD EN PROVINCIE Hervormde kerkeraad van Haamstede huurt „Zomerhof" Exploitatie als kampeercentrum HAAMSTEDE, 20-2. Naar het „Hervormd Kerkblad" voor Schou wen-Duiveland mededeelt, heeft de kerkeraad van de Ned. herv. ge meente te Haamstede de kampeer boerderij „Zomerhof" gehuurd, met de bedoeling daar een hervormd kampeercentrum te stichten. Het beslag leggen van deze boerderij voor het gemelde doel, moet wor den gezien als een eerste stap ook van kerkelijke zijde iets concreets te doen op het gebied van de re creatie. In het desbetreffend artikeltje van de hand van de pastor loei ds. L. Boer, wordt er op gewezen dat de kerkeraad zich uitvoerig door deskundigen ter zake heeft laten voorlichten, gedachtig aan de be langstelling die vooral ook van sy nodale en provinciale kerkelijke zijde voor de recreatie aan de dag wordt gelegd. Wil het lukken met de verhuur van de kampeerboerderij, dan wil men zien hoe - in de toekomst - dit werk verder kan worden uitge bouwd. Men beoogt met de exploi tatie van dit kampeercentrum geen winst. De exploitatie gaat trouwens buiten de kas van de kerkvoogdij om. Men wil de gasten slechts in tot eigen sfeer een mogelijkheid vakantiebesteding geven. Beheerder van het kampeercen trum is de heer C. den Boer, die ook reeds in het verleden op „Zo merhof" de scepter zwaaide en de boerderij steeds beter beschikt ge maakt heeft voor de ontvangst der gasten. Liberie heeft maandag voorge steld, dat de Veiligheidsraad In Kongo of „in een land in dc buurt" bijeenkomt, in tegenwoordigheid van Kongolese leiders, om opnieuw te pogen de bestaande geschillen te beslechten cn het aanzien en gezag van de Verenigde Naties te her stellen. Boordwerktuigkundigen van de twee Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen, de „Pan American' en de „Trans World Airlines", op het vliegveld Idlewild bij New York zijn vrijdagavond in staking ge gaan. Technisch personeel van een andere maatschappij, de „Eastern Airlines", is te Boston en Miami niet op het werk verschenen of heeft zich ziek gemeld. DEN HAAG. Door het dagelijks bestuur van de stichting „Indië in de tweede wereldoorlog", de heren prof. dr. I. J. Brugmans, drs. H. J. Manschot en mr. C. W. A. Abben- huis is maandagochtend op paleis Soestdijk aan H.M. de Koningin een luxe exemplaar van het boek „Nederlands-Indië onder Japanse bezetting" aangeboden. President Kennedy heeft het Congres voorg9steld, dat voortaan Amerikaanse mannen op 62-jarige leeftijd in aanmerking komen voor staatspensioen in plaats van op 65 jaar. Voor vrouwen geldt al de leeftijd van 62 jaar. OOSTERLAND De Vrouwenwereldgebedsdag Onder het motto „Uwer is het Koninkrijk" heeft een zeventigtal vrouwen uit deze gemeente deelge nomen aan de Vrouwenwereldge bedsdag in de Ger. Kerk alhier. De leiding berustte bij de dames de Putter-van Bendegem en Beije- Barel. In het kader van een uitge breide en voor dit doel geschreven liturgie werden tal van psalmen en liederen gezongen, bijbelgedeelten gelezen en het „Onze Vader" gebe den. Het vrije gebed voor alle nood der wereld maar ook voor de tal rijke zegeningen die dagelijks nog worden ondervonden, werd uitge sproken door mevr. de Putter. De orgelbegeleiding was in handen van mevr. Capelle-de Ronde. ZIERIKZEE Vergadering Beatrixschool Ten stadhuize van Zierikzee zal op donderdag 23 februari a.s. een algemene vergadering van de Bea trixschool worden gehouden. De agenda voorziet o.m. in een voor stel tot aankoop van grond voor de uitbreiding van het schoolgebouw. Vergadering Vrouwenbond P.v.d.A. In het „Huis van Nassau" ver gaderde de vrouwenbond van de Partij van de Arbeid. De heer J. Wehelaar van de A.V.O. hield een lezing over het werk voor gehan dicapten. Het gesprokene werd la ter toegelicht met een filmpje. Ook werd een film vertoond over de Wereldgezondheidsraad. Enkele huishoudelijke zaken werden af gedaan. De bijeenkomst stond on der leiding van de presidente, me vrouw A. P. Verheijen-de Moor. De Zomeravondfeesten Door een technische storing is de aanhef van het in het nummer van maandag jl. opgenomen artikel over de Zomeravondfeesten, tot onze spijt ongecorrigeerd in de krant ge komen. Men gelieve het desbetref fende gedeelte als volgt te lezen: „Dit voor Zierikzee buitengewoon onprettige besluit is gevallen tij dens een vorige week gehouden vergadering van het comité Z O V. De zaak schijnt - zoals het zich thans laat aanzien - onherroepelijk te zijn, al zal hoogstwaarschijnlijk nog wel een> „slot"-avond worden georganiseerd in samenwerking met de Nederlandse Televisie Stich ting". 35-]arig jubileum Afd. Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond Met een feestavond in de Graan- beurs zal op zaterdag 25 februari het 35-jarig bestaan worden her dacht van de afdeling Zierikzee van de Algemene Ned. Bouwbedrijfs bond. De avond zal worden ver zorgd door het Rotterdams Musical Cabaret „Uit de kunst", dat een pittig programma op de planken brengt. Muzikale medewerking wordt verleend door „Het Holson Trio". Aanrijding in Poststraat Omstreeks twaalf uur zaterdag morgen vond in de Poststraat alhier een lichte aanrijding plaats tussen een bestelwagen, bestuurd door J. K te Brouwershaven en een volks wagen bestuurd door W. M. R. te Zierikzee, Bij deze aanrijding, ter hoogte van het magazijn „Electra'" werd het rechter voorspatbord van de volkswagen met koplamp ver nield. De oorzaak van het ongeluk, waarbij geen persoonlijk letsel op gelopen werd, is niet helemaal dui delijk geworden. Aangenomen wordt dat de wagens in botsing kwamen bij gelijk oprijden van, de geparkeerde wagen en de passe rende. ELLEMEET Verfraaiing van dorpskern voor landbouwmachines Schuur werd reparatiewerkplaats Het dorpsplein achter de muziek tent, heeft een ander aanzien ge kregen, doordat de daar staande schuur omgebouwd is tot werk plaats voor reparatie aan land bouwmachines. De heer J. W. Kooman kon, door het vertrek van de fam. Koster naar een nieuwe boerderij in de Florisweg, in het bezit komen van dit pand. Het bouwbureau Giljam maakte de tekening, waarbijeen gedeelte van de werkplaats tot showroom voor fietsen werd inge richt. Een moderne gevel met veel glas en grote schuifdeuren maken dat het geheel voor de dorpskern een verfraaiing kan worden ge noemd. Voor de smederij van de heer Kooman betekent het meer ruimte, zodat de landbouwmachi nes enz. niet meer het dorpsplein in beslag behoeven te nemen. len belde corpsen op deze twee plaatsen in het vervolg hun mede werking verlenen. Zaterdag was „Luctor et Emergo" reeds present te Serooskerke terwijl a.s. zaterdag „Witte van Haemstede" het stra- feest te Noordwelle zal opluisteren. DREISCHOR Vergadering Weegbrugvereniging „Beldert" Vorige week hield de weegbrug vereniging „Beldert" haar algeme ne vergadering in het café „De Drie Schapen". Door familie-omstandig heden kon de voorzitter niet aan wezig zijn. De vergadering werd nu geleid door de heer C. van der Lin de. In zijn openingswoord deelde spreker mede dat dit de 78ste ver gadering was van de vereniging en het eerste volle verslag van de nieuwe brug aan het eind van de Bogerdweg. Het is voor het eerst na 1953 dat met voldoening kan worden gesproken over de bereikte resultaten. Immers door het weg vallen van de haven van Beldert, waardoor geen bieten meer gewo gen konden worden en door het herverkavelingswerk rondom de oude brug, was een zeer slechte si tuatie ontstaan, waardoor de in komsten pover moesten worden ge noemd. In de periode 1938-1951 werd gemiddeld per jaar 15 miljoen kg. gewogen. In 1949 was dit zelfs 19 miljoen kg., in 1951 daalde dit tot 11 miljoen terwijl in het tijd vak 1953-1959 niet meer dan 5 a 6 miljoen kg. gemiddeld kon worden gewogen. Het stemt echter tot vreugde dat in 1960 een hoog cijfer werd gehaald nl. 10.256.881 kg. De grootste toename kwam bij de ar tikelen graan en stro. Dit resultaat is te danken aan de nieuwe en mo derne weegbrug, die uitstekend voldoet. Ook de plaats is uitstekend gelegen. Het op- en afrijden geeft geen moeilijkheden. De weger, de heer van Dijke, kreeg een woord van dank van de vergadering voor de wijze waarop hij het nodige verricht. Zonodig stelt hij zich dag en nacht beschik baar, ondanks zijn leeftijd. Medegedeeld werd dat de weeg brug telefonisch is aangesloten. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. van der Linde herkozen. ZIERIKZEE V.V.V.-ers zagen „Zierikzee in kleur Op een door V.V.V. vrijdagavond in de foyer van „Mondragon" be legde bijeenkomst is voor een ta melijk groot gezelschap de nieuwe dia-serie „Zierikzee in kleur" ver toond. In V.V.V.-kring wilde men zich een oordeel vellen over de hoedanigheid van deze kleuren- strip. Ook talrijke vakmensen van Schouwen-Duiveland gaven blijk van hun belangstelling. Het V.V.V.- bestuur had ook het college van b. en w. en het gemeentebestuur uit- I genodigd. Burgemeester mr. Dijck- meester, de wethouder H. Koevoets, de gemeentesecretaris de heer R. van Ommeren, en verschillende raadsleden gaven acte presence. De vergadering werd geopend en gesloten door de V.V.V.-voorzitter, de heer G. C. Anker, die zich prij zend uitliet over „Zierikzee in Kleur", dat mogelijk dienstig kan worden gemaakt aan het V.V.V.- werk. Spreker pleitte voor belang stelling voor het V.V.V.-werk in het algemeen en riep de aanwezi gen op zich aan te melden als lid, voorzover men zulks tevoren nog niet deed. Groep Rijkspolitie Wij vernemen dat adjudant groepscommandant M. A. Stege- man der Rijkspolitie alhier, gedu rende de maanden maart en april afwezig zal zijn wegens het volgen van een cursus elders. De dienst wordt tijdelijk waargenomen door opperwachtmeester B. Wisse. NIEUWERKERK De Vrouwenwereldgebedsdag De in „Rehoboth" gehouden Vrouwenwereldgebedsdag genoot een goede belangstelling. De litur gie onder het motto: „Uwer is het Koninkrijk" werd gelezen door de dames mevr. Becker-Zemel em me vrouw Westerhof-Sjoerdsma. Een collekte aan de uitgang bracht op f 30,20. Zeer geslaagde Rode Kruis-avond Evenals op vele gemeenten op ons eiland werd °°k hier een Rode Kruis-avond gehouden. De zaal in „Ons Dorpshuis" was overbezet. Na een kort openingswoord door de filmoperateur, werd een fraaie kleurenfilm van de K.L.M, ver toond, waarna de hoofdfilm „De Citadel" volgde, naar de gelijkna mige roman van dr. A. J. Cronin. Was het avondbezoek overweldi gend, ook voor het speciale kin derprogramma was zeer veel be langstelling. In de pauze gaf de filmoperateur een kort overzicht van de vele taken van het Rode Kruis. Noemen wij slechts de bloed transfusiedienst en de reisjes met de chronische zieken met het prachtige en comfortabele Rode Kruisschip „Henri Dunant". In de pauze werd ook hier de tra ditionele verloting gehouden welke het mooie bedrag van ruim f 93 op gebracht heeft. De Rode Kruis-avond is een suc ces geworden en het was inmiddels al half twaalf geworden töen de bezoekers voldaan huiswaarts keer den met de voldoening ook hun steentje te hebben bijgedragen in het mooie werk dat het Rode Kruis doet. Terloops wordt nog vermeldt dat door de leerlingen van de scholen alhier in de afgelopen weken een groot aantal busjes melk is bijeen gebracht voor de nood in Kongo. OOSTERLAND Inenting tegen besmettelijke ziekten Op woensdag 22 februari a.s. om 3 uur, zal er in deze gemeente in het wijkgebouw gelegenheid gege ven worden de kinderen tot de leef tijd van 15 jaar te laten inenten of herinenten tegen diphterie, tetanus, en kinkhoest. De laatste weken is er een toeneming van het aantal gevallen van genoemde ziekten ge constateerd en aangezien de inen ting geen enkele risico voor de be trokkenen met zich meebrengt, zal een ieder die de gezondheid van zijn of haar gezin ter harte gaat, hieraan de kinderen laten deelne men. BRUINISSE Partikuliere ziekenauto De garagehouder de heer M. Elenbaas alhier, heeft een auto aan geschaft, die uitsluitend als spe- I ciale ziekenauto is ingericht en als zodanig dienst zal doen. De auto voldoet aan de modernste voor schriften. Voor de begeleiders zijn verschillende zitplaatsen inge bouwd. De ziekenauto is door een I speciale fabriek gebouwd. Eern aan winst voor Bruinisse en feitelijk f voor geheel het eiland. Vergadering N.C.V.B.-afdeling Op donderdag 24 februari wordt alhier een vergadering ge houden van de N.C.V B.-afdeling. Het woord zal worden gevoerd door de heer K. T. Postma te Zierikzee, die zal spreken over „Veranderd wereldbeeld". Heimachine kapseisde Heden (dinsdag)morgen is in de bouwput van de sluis een hei machine van de Ned. Bouw- Heimaatschappij te Amsterdam ge kapseisd. De oorzaak van het on geluk is onbekend. Er deden zich gelukkig geen persoonlijke onge lukken voor, maar de materiële schade is vrij groot. UTRECHT. Naar wij vernemen zullen de spoorwegen binnen af zienbare tijd nog sneller gaan rij den op het baanvak Nijmegen- Roermond. De maximum snelheid van de Nederlandse treinen be draagt thans 120 kilometer per uur. Op de lijn Nijmegen-Venlo-Roer- mond wil men thans deze snelheid tot 125 kilometer per uur opvoeren. FOLKLORE TE SEROOSKERKE Verlies van zelfstandigheid belette Strafeest niet WESTERSCHOUWEN Samenwerking muziekverenigingen De muziekverenigingen „Witte van Haemstede" en „Luctor et Emergo" hebben in de nieuwe ge in: SEROOSKERKE, 19-2. Het ver lies van dc zelfstandigheid belette Serooskerke niet een pittige Stra te vieren, met alle elementen die in een lange reeks van jaren zo vertrouwd zjjn geworden. Zo ooit cn ergens bewees dit folkloristisch feest bü uitnemendheid wel, dat verlies van zelfstandigheid niet be hoeft te knagen aan het eigen dorpskarakter en de uitingen daar van. Traditiegetrouw werd behalve door dp paarden en hun berijders, medewerking verleend door het muziekkorps van Renesse „Luctor et Emergo", dat vrolijke, wijsjes ccn mistige lucht inblies, want in de fases van het spelletje zon-mist, trof Serooskerke het ditmaal niet. De intocht van de Strê-stoet werd "c»6" «w 0- eenle Westerschouwen het goede J door de dorpsbevolking gadegesla gen, maar ook van officiële zijde bestond belangstelling, getuige de aanwezigheid van het college van b. en w. van de nieuwe gemeente Westerschouwen. Strd te „Seroos" betekent ieder jaar - en dus ook ditmaal - ringrijden, hetgeen met grote ambitie werd gedaan. Op de feéstavond in café Geluk werden in de avonduren de prijzen uitge- voorbeeld gegeven hoe men door samenwerking tot een beter geheel zal weten te komen. Bij een bespre king tussen de beide verenigingen werd besloten, gratis, de muzikale omlijsting te verzorgen van de strè-feesten te Noordwelle en Se rooskerke, welke voormalige ge meenten ook in Westerschouwen zijn opgenomen. Om toerbeurt zul- reikt. De volgorde der winnaars was als volgt: 1. J. Zorge, 2. M. Klaasse, 3. L. Straayer, 4. M. Bouw man, 5. mej. J. Klompe, 6. C. Hart, 7. A. Geleijnse, 8. W. Jonker, 9. C. de Rijke en 10. Hart. ADVERTENTIES Met dankbaarheid en blijd schap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje JANNETJE (Janny) D. HAGE K. HAGE-v. d. WEKKEN MIENEKE RIEN Nieuwerkerk, 19 februari 1961 Tijdelijk: Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, Zierikzee. Tot onze grote droefheid overleed na een kortston dige ziekte, onze innig ge liefde zorgzame man en vader JACOBUS BOLIER in de leeftijd van 46 jaar Zierikzee, 21 februari 1961 Weststraat 20 A. G. J. BOLIER- BERREVOETS LUCIA BOLIER GERDA BOLIER en verloofde JOKE BOLIER JOPY De teraardebestelling zal plaats heben op vrijdag 24 februari a.s. Vertrek van het sterfhuis te 13.00 uur. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze geliefde zoon, broeder, be- huwdbroeder en oom JACOBUS BOLIER in de leeftijd van 46 jaar Zierikzee, 21 februari 1961 Nieuwe Boogerdstraat 52 Namens de familie: J. BOLIER Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze geliefde schoonzoon, zwager en oom JACOBUS BOLIER in de leeftijd van 46 jaar Zierikzee, 21 februari 1961 Ravenstraat 34 Namens de familie: A. BERREVOETS Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze hooggeachte werk nemer en medewerker JACOBUS BOLIER Bestuur, directie en perso neel van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis Zierikzee, 21 februari 1961 NOG ALTIJD MIST OVER NEDERLAND DEN HAAG, 21-2. Over geheel Nederland hangt een vrij dichte mist. Met uitzondering van Zeeland en zuid-Limburg is het zicht over al minder dan 200 meter. Bijzonder dioht is de mist in het oosten. In Twente, de Achterhoek en noord- Limburg varieert het zicht van 25 tot 100 meter. Op rijksweg 1 van Amsterdam naar Amersfoort is het zicht minder dan 50 meter. Ook op een gedeelte van rijksweg 12 van Utrecht naar Arnhem komt dichte mist voor. In Utrecht is het zicht circa 200 meter, in Maarsbergen 100 en in Arnhem slechts 25 meter. In Groningen en Friesland varieert het zicht van 75 tot 200 meter. In de randstad Holland is het zicht ongeveer 100 tot 200 meter. Normaliter worden dfi crocussen er by gehaald en de tjiftjaf om te kunnen zeggen: „zie je welde lente is in aantocht" en natuurlijk ook de zon, die het overigens moet doen tussen de mistbanken om door, maar Eilandman vraagt nederig verlof zijn kater „Flopsy" ten to nele te voeren, om aan te tonen dat het zoete getij zo al niet voor de deur staat, dan toch duidelijk in aantocht is. Weliswaar is „Flopsy" gelukkig een geremd dier, hetgeen hem be hoedt voor een periodieke bestiale verpaupering, maar er schiet toch kennelijk zoveel blijheid door zijn dikke katerkop, dat het niet onver meld mag blijven. De winter heeft hij rustend en etend doorgebracht, zodat hij op een buideldier gelijkt. Hij schom melt naar zijn kussen, neemt - inaar dat is reeds eerder meege deeld - zijn staartpunt in de bek, begint verwoed te zuigen en slaapt. Althans overdag onderbreekt hij zijn rustkuur voor twee handelin gen. Ten eerste het naar buiten gaan en nostalgisch de grimmig heid van de polder Schouwen on dergaan en ten tweede het tot zich nemen van grote hoeveelheden voedsel, want sinds het einde zij ner historische uitspattingen, heeft hij in uitgebreid spijzen een vreugdeschenkende compensatie gevonden. Thans echter is „Flopsy" in een voortdurende staat van geestelijke opwinding. Hij gooit zijn logte om hoog om naar ééndagsmugjes te happen. Hij vliegt degenen, die ar geloos de tuin betreden naar de broekspijpen. Hij ligt verscholen onder de canapé en doet dwaze uit vallen, zodra hij iets ziet bewegen. Hij kwijlt naar de goudvissen en gromt naar een buurse kater met een bitterheid, die aan Kongo doet denken. Kortom hij is een ander dier geworden, want de lente naakt. Hij is het dierlijke teken van een betere tijd, die staat aan te breken. In tegenstelling met vroeger ech ter, persisteert hij bij zijn opge schroefde kwanta voedsel. Een worst gereed gezet voor menselijke spijs, heeft hij gisteren - zeer te gen zijn normale karakter in - in een extra wulpse bui gulzig naar binnen geschrokt. Nadien sliep hij drie uur, als een boa constrictor, die een zwijntje heeft ingeslikt. Na dien was hij wilder dan ooit. Heus, het wordt lente1 EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3