Raad van Brouwershaven ging in besloten zitting over onderwijzerskwestie Staking van de Amerikaanse boordwerktuigkundigen Het Kongolese vraagstuk marktberichten het weeroverzicht Mechanisering bevolkingsboekhouding Vergoeding voor raatls- en commissievergaderingen vastgesteld BROUWERSHAVEN, 18-2. De raad der gemeente Brouwershaven kwam vrijdagavond in voltallige vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester A. H. Vermeulen. In zijn openingswoord deelt de voorzitter mede, dat er zich een veertigtal sollicitanten hebben gemeld voor de funktie van gemeente-bode. Aan G.S. zal een verzoek worden gericht tot het ge ven van toestemming aan de laag ste der vijf inschrijvers inzake de aanbesteding uitbreiding begraaf plaats (begroting f 11.000). De aan besteding van de verbetering ha- venbeschoeiïng kan binnenkort worden verwacht. De voorzitter deelt mede, dat een schrijven is ontvangen van het raadslid de heer A. C. Visser (Par tij van de Arbeid) die, aldus de voorzitter, deze gaarne behandeld zou zien in een besloten zitting. De heer J. A. v. d. Biil (Prot. Chr.) zag hierin een reeds voordien ge pleegd overleg en wenst deze brief in het openbaar te behandelen, een mening, waarbij de heer J. J. Klaasse zich aansluit. Wethouder L. M. Moermond (VVD) vraagt de heer Visser, of deze bereid is na zitting achter gesloten deuren een verklaring af te leggen aan de raad, waarop de heer Visser mee deelt, dit gaarne te zullen doen, wanneer er vragen gesteld zullen worden. De voorzitter brengt het punt van wel of niet in openbare verga dering behandelen in stemming waarvan de uitslag luidt negen te gen twee voor openbaarheid (J. A. v. d. Bijl en J. J. Klaasse). De raad ging hierna vijf kwar tier in besloten zitting om het schrijven van de heer Visser te be handelen. Het betrof hier een on derwijskwestie in de kern Noord- gouwe, waar een drietal leerkrach ten aan de openbare lagere school verbonden is. Daar men niet het aantal vereiste leerlingen had was er een leerkracht overtollig. De school in de kern Dreischor kampte te zelfdertjjd met een tekort aan personeel wegens ziekte, zodat het college van b. en w. besloot een tijdelijke overplaatsing van Noordgouwe naar Dreischor toe te passen. Gezien het feit, dat de heer Vis ser deze kwestie op eigen verzoek achter gesloten deuren wenste te behandelen, mag geconcludeerd worden dat dit raadslid met de wijze, waarop dit geschied is, zijn instemming niet kon betuigen. Na heropening kwam deze affai re toch in de openbaarheid, want de heer J. A. v. d. Bijl stelde de vragen van de heer Visser alsnog aan b. en w. De voorzitter deelt mede inzake de onderwijskwestie dat de boventallige leerkracht te Noordgouwe gedetacheerd werd voor tijdelijk naar Dreischor om hier in een vakature te voorzien, ontstaan wegens ziekte. Dit, aldus de voorzitter, om de kosten voor de gemeente te elimineren. Nog enkele vragen Het bleek, dat de heer Visser nog een tweetal vragen op zijn lijs tje had staan en wel over de be noeming van een brandweercom mandant, waarin geen overleg was gepleegd met de vier bestaande commandanten. Hierop zegt de voorzitter, dat het college van b. en w. het onnodig achtte overleg te plegen, omdat een dergelijke handelswijze onjuist zou zijn. Een beslissing hier over dient te wor den gegeven door de chef der brandweercommandanten. De derde vraag gold de aanschaf van een brandweermanschappen- wagen voor de kern Noordgouwe, waartoe de voormalige raad van Noordgouwe voor de samenvoeging reeds besloot. Deze post, welke een uitgaaf vergt van f 20.000 is door G.S. niet goedgekeurd, zodat hier nog wat afgewacht moet worden. De heer Visser deelt nog mede, dat hij op generlei wijze het ge voerde beleid van b. en w. in deze materie afkeurt. Vastgesteld worden de notulen der vergaderingen van de voorma lige raden der gemeenten Drei schor, Zonnemaire, Noordgouwe en Brouwershaven, gehouden in de cember 1960. Een 25-tal ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen. Hieronder bevinden zich een aantai goedgekeurde raadsbe sluiten. Dan vindt de beëdiging plaats van de heer A. Gunst tot gemeente- sekretaris, ontvanger de heer J. Schot, wnd. sekretaris de heer N. Meiresonne en wnd. ontvanger de heer C. M. Padmos. De voorzitter feliciteert in het bijzonder de heren Gunst en Schot met hun funkties, waarin hij een waardering ziet van hun capaciteiten. Eervol ontslag wordt verleend per 1 februari '61 aan een aantal heren, die in de voormalige kernen de funktie bekleedden van ambte naar van de burgerlijke stand. Dit zijn de heren C. W den Boer, Brou wershaven; A. P. du Bois, Zonne maire; J. L. G. v. d. Broecke, Noordgouwe; J. Dekker, Brouwers haven; J. M. Goemans, Zonnemai re; L. Hoogenboom, Brouwersha- i ven; J. J. Schot, Dreischor; P. v d. Velde, Zonnemaire; A. H. Ver meulen, Dreischor en N, A. van Wijck, Noordgouwe. Als ambtenaar der burgerlijke stand blijven in funktie de heren A. Gunst en C. M. Padmos, terwijl op voorstel van b. en w. de raad besluit als derde ambtenaar toe te voegen de heer N Meiresonne. De heer Gunst zal de hoofdfunktie ver vullen terwijl de heer Meiresonne als le plaatsvervanger en de heer Padmos als tweede vervanger zal optreden. Vergoeding raadsleden In behandeling komt het agenda punt vergoeding leden gemeente raad en leden gemeentelijke com missies Uit de toelichting van b. en w. blijkt dat de vergoedingen in de voormalige kernen varieerden van f 7,50 tot f 10 per vergadering. Het voorstel van b. en w. behelst een nieuwe vaststelling van een vergoeding en wel voor dagverga deringen van de raad f 15 en voor avondvergaderingen f 10 per lid per vergadering; voor dagvergade- ringen van een commissie f 7,50 en voor avondvergaderingen f 5 per lid per vergadering. De heer J. A. v. d. Bijl (prot. chr) kan zich niet met dit voorstel ver enigen omdat z.i. een commissie vergadering meestal zwaarder is dan een raadsvergadering. „De vergoeding voor een commissiever gadering ligt te laag", aldus spr. De voorzitter merkt op, dat een commissievergadering slechts be loond mag worden met een vergoe ding van 50 pet. van een raadsver gadering. De heer v. d. Bijl weet dit te ondervangen door een voor stel in te dienen de avondvergade ringen ook op f 15 te brengen, zo dat de commissievergadering-ver goeding dan ook op f 7,50 komt. Dit voorstel wordt mede ondersteund door dhr. P. de Moor (P.v.d.A.) In stemming gebracht blijkt dat 10 raadsleden er mee akkoord gaan, wethouder J. Dekker houdt zich aan het voorstel van b en w. „Daar wijk ik nooit vanaf", aldus deze wethouder. Aan G.S, zal het ver doek worden gericht deze wijziging te mogen invoeren. Mevr. Mot- mans-v. d. Feen zegt zich er ten volle mee te kunnen verenigen, „al zien we deze verhoging alleen maar als een redelijke compensatie, voor hen die benzine moeten verrijden, teneinde de raadsvergadering te kunnen bijwonen". De raad gaat akkoord met het verzoek van de heer K. van Dix- hoorn, Zuidstraat 12, kern Drei schor, om in het genot te worden gesteld van een premie van over heidswege ten behoeve van verbe tering van de woning Weststraat 8 te Dreischor. De voor de gemeente hieruit voortvloeiende kosten be dragen f 50. De vaststelling huurreglement ge meentewoningen ondervindt bij en kele raadsleden bezwaren op de na leving van enkele artikels. De heer P. v. d. Velde (P.v.d.A.) kan zich niet met artikel 14 ver enigen, hetwelk voor hem weinig waarde heeft. „Het gaat hier over de betaling der huurpenningen", aldus spr. „Wanneer hieraan niet tijdig wordt voldaan kan de wo ning binnen drie dagen ontruimd worden". De heer v. d. Velde vraagt zich af hoe b. en w. hier kans toe zien. Men móet deze personen dan toch weer een andere woning aan bieden en meestal worden ze dan in een krotwoning gestopt. De voorzitter zegt, dat deze affaires gelukkig praktisch niet voorko men, maar men moet een rechts middel hebben om op te kunnen treden. De heer v. d. Doe merkt lakoniek op dat het volgens hem zo is, ,,'s morgens er uit en des avonds er we°r in". Burgemeester Vermeulen vindt dat men dit arti kel moet zien als preventief wer kend. De heer J. A. v. Schelven (WD) informeert voor wie het onderhoud sloten is. De voorzitter: „Dit valt onder de plaatselijke politieveror dening". De heer N. Fonteine (Prot. Chr.) heeft in het reglement gelezen dat het verboden is kippen te houden De voorzitter zegt, dat, wanneer aan redelijke voorwaarden wordt voldaan, hiertegen geen bezwaar bestaat. Na deze kleine op- en aanmer kingen wordt het huurreglement z.h.s, vastgesteld. De verhuringsbevoegdheid De heer J. v. d. Doe kan zich in eerste instantie nog niet verenigen met het nemen van een besluit, waarbij de bevoegdheid tot .het verhuren van de gemeentewonin gen gedelegeerd wordt aan burge meester en wethouders. Hij zou gaarne zien dat dit werd overgela ten aan de raad, behoudens in spoedgevallen. De voorzitter ant woordt hierop dat het een groot bezwaar zal zijn als de raad iedere mutatie inzake verhuur van een woning moet behandelen. B en w. zijn gaarne bereid om ieder door G.S goedgekeurd besluit aan de raad mee te delen, aldus de voor zitter zodat de leden toch op de hoogte blijven De heer v. d. Doe: „De macht blijft toch in handen 1 van b, en w., en dat staat me niet aan. Dit is mosterd na de maaltijd". Het is de bedoeling van b. en w. om het commissielid van de In stelling van Sociale Zorg in iedere kTn tevens te benoemen tot lid van de woonruimtecommissie, zo dat men met de plaatselijke toe standen in iedere kern op de hoog- l.e blijft en nauw contact kan hou den. Op een vraag van mevr. Mot mans of deze zittingsperiode in de ze commissie slechts duurt tot de volgende verkiezingen antwoordt de burgemeester dat dit voor on beperkte duur is. Het kan slechts ng^trokken worden door een raads besluit Mevr. Motmans: „Wanneer het ons dus niet bevalt kunnen we er op terugkomen?" De raad gaat na deze interrup ties akkoord met het voorstel van b en w. Als vertegenwoordiger in de N.V. Brugverbinding Haringvliet wordt aangewezen de heer J A. v, d. Bijl (plv de heer N. Fonteine). Benoemd tot commissaris in de vergad°ring der aandeelhouders wordt de heer A. H. Vermeulen. Als hamerstuk wordt "besloten tot opheffing van de gemeentelijke instelling voor Sociale Zorg in de voormalige gemeenten en tot het opnieuw instellen van een gemeen telijke instelling voor sociale zorg in de gemeente Brouwershaven. De raad gaat tenslotte akkoord met het voorstel van b en w. om dit college te machtigen om toe te treden tot de citograf-organisatie van de firma Vermande Zn. te IJmuiden. Mechanisatie boekhouding Tevens wordt een krediet be schikbaar gesteld van f 2150 voor de inrichtingskosten van de mecha nisatie der bevolkingsboekhouding, wat neencomt op een arbeidsbespa ring welke gelijk staat met een halve arbeidsprestatie van een ambtenaar of in geld uitgedrukt een bedrag van plm. f 2500 per jaar. Met deze mechanisatie wor den o.a. voor de gemeente diverse handelingen verricht, zoals gereed maken van de verkiezingen, jaar lijkse controle bevolkingsregisters, verzorgen van diverse oproepen en gereedmaken kohiers van diverse belastingen. SPORT Basketball Lyceum Stand na de wedstrijden van vrij dag: 3e. 4e. B 5 3 2a lb A 5 5 punten 5 punten 4 punten 0 punten 0 punten Rectificaties van het verslag van maandag j.L: In de wedstrijd A 5- B 5 werd het derde doelpunt ge scoord door J. de Vrieze. Bij lb (2e)-3 (le) werden de eer ste vijf doelpunten van 3 gescoord door M. van Lent. Vrijdagmiddag worden de laat ste en dus beslissende wedstrijden gespeeld. BILJARTEN De voorwedstrijden (2e kL kader) voor nationale kampioenschappen De heer F. C. Hanse te Zierikzee heeft deelgenomen aan de voor wedstrijden voor de nationale kam pioenschappen biljarten 2e klasse kader, die te Middelburg werden gehouden. Met miniem verschil met no. één, eindigde de heer Han se als tweede, zodat het vrijwel zeker is dat hij in de finale zal uitkomen. Het algemeen gemiddel de van de Zierikzeese deelnemer was 15.61. In 114 beurten maakte hij 1780 caramboles. Ook schreef hij de hoogste serie op zijn naam (146), alsmede het hoogste partij- gemiddelde (21.43). Er waren voor deze wedstrijden zeven deelnemers VOETBAL K.N.V.B. Brouwershaven I-Burgh II 7-1 Het Burghse elftal, dat vorige week Zierikzee II zo'n smadelijke nederlaag wist toe te brengen heeft zondagmiddag bij Brouw I lelijk in het zand gebeten. De Brouwenaren namen vanaf de aftrap direct het heft in handen en doelman Boot weet op het nippertje een schuiver van Platteschorre van de doellijn weg te grissen. In de 7e minuut profiteert G. v. d. Wielen van een misverstand tussen Boot en een verdediger waardoor het schot in de uiterste benedenhoek verdwijnt (1-0). Kooman en v. d. Weele voe len Boot geducht aan de tand met harde schoten. Burgh weet zich chter na dit offensief van de druk te ontdoen. Van den Bos plukt een hard schot van v. d. Werf klem- vast. In de 17e minuut weet de ac tieve Rijnberg de bal goed op te brengen en van verre afstand lost hij een schot dat juist onder de lat over v d Bos in het net vliegt (1-1). Burgh komt enige malen gevaarlijk voor doel, maar het is vooral aan de prima spelende Brouw-verdedi- ging te danken, met spil van Ham aan het hoofd, dat er niet gescoord wordt. Na een half uur spelen lan ceert v. d. Hoek midvoor Koonian Luchtvaartmaatschappijen in moeilijkheden NEW YORK, 20-2. Door de nu al vier dagen durende staking van boordwerktuigkundigen zijn de Amerikaanse luchtvaartmaatschap pijen in grote moeilijkheden ge raakt Verschillende maatschappijen zijn maandag begonnen het aantal vluchten op de binnenlandse lijnen drastisch te verminderen, duizen den werknemers te ontslaan en slechts „symbolische diensten" te onderhouden op de overzeese lij nen. Zoals bekend zijn de zes grootste Amerikaanse luchtvaartmaatschap- wiens schot onhoudbaar is voor Boot (2-1). Met een serie corners voor het Burgh-doel breekt de rust aan. Direct na rust geeft Kooman, als Boot reeds is omspeelt een hard schot tegen de staander. Even later weet Kooman uit een scrimage voor het Burgh-doel een onverwacht schot te lossen dat 3-1 betekent. De Brouwenaren spelen na rust een voortreffelijke match met een goed ingrijpende verdediging en prima stuwwerk der kanthalfs. In de 15e minuut doet zich een botsing voor tussen Deurloo en v. d. Bos, waar door laatstgenoemde een hersen schudding oploopt en per auto naar huis wordt vervoerd. Resei-vekee- per de Jonge neemt het doel over. In de 30e minuut slaat Platteschor re de bal weg met de hand. Scheidsrechter v. d Linde geeft niettegenstaande Brouw een penal ty welke Kooman hard inknalt (4-1). (Desgevraagd deelde de scheidsrechter mee deze strafschop wegens afhouden te hebben gege ven). Acht minuten later een voor zet van G. v. d. Wielen, die Koo man aan Platteschrorre doorgeeft en hem tegelijkertijd een scorings kans geeft (5-1). Twee minuten daarna een vleugelschot van v. d. Weele, dat G. v. d. Wielen van de lijn terugzendt en Kooman keurig inkopt (6-1). De veertigste minuut maakt v. d. Werf hands maar die penalty van Kooman vliegt tegen de staander. Toch weet dezelfde speler even voor einde na een mis ser van Dijkman de stand op 7-1 te brengen. Burgh B-Renesse B 1-3 Door beter de kansen te benut ten, wist Renesse te zegevieren. Voor de rust wist Hans Simons twee maal te doelpunten en daar mee de rood-witjes op 0-2 tb bren gen Na de rust zit Burgh niet stil en de vele uitvallen leveren succes op als Dick de Meij in de uiterste hoek schiet (1-2) keeper Schoon- Cor Bakker onschadelijk maar deze aard maakt dan een hard schot van zelfde speler weet hen even later te passeren (1-3). Piet Kok krijgt een mooie kans, doch zijn schot gaat naast. In de Burgh-achterhoe- de ruimt Geert Deurloo goed op en tezamen met zijn andere verdedi gers kan hij de Renesse-voorwaart- sen verder het scoren beletten. BILJARTEN Competitie district Schouwen- Duiveland K.N.B.B. Voor de biljartcompetitie van het district Schouwen-Duiveland wer den in de afgelopen week de vol gende wedstrijden gespeeld1: DO.S.-Entre Nous 4-4 J. de Jonge-A. Schiettekatte 0-2; A. Buijs-M. v. d. Schee 2-0; JR. Pan- kow-J. J. Snijders 0-2; P. Vijver berg-W. I. den Boer 2-0. V.OG.-O.KK. 6-2 C. Verkaart-M. J. Thi°ry 2-0; S. Stoutjesdijk-C. Lievense 0-2; M. L. Jonker-A. Heijboer 2-0; J. L. de Hooge-L v. Popering 2-0. Postiljon-B.V.O, 4-4 C. Folmer-L. v. d. Maas 0-2; J. Thiery-W. de Jonge 2-0; A de Bil- J. Hoek 2-0; C. Stoutj'esdijk-M. Verhoek 0-2. Ds 3 schapen-W. v. H.stede 2-6 A. Overweel-C. J. de Koster 2-0; W. J. Doeleman-M. Evertse 0-2; K. v. Dixhoorn-C, A. Prince 0-2; J. L Braber-K. J. Bakker 0-2. Ons Genoegen-D.O.S. 4-4 H. Bal-J. den Boer 2-0; P. de Ko ning-A. Buijs 2-0; H. Capelle-R. Pankow 0-2; M. Lems-P. Vijver berg 0-2. O.K K. III-DO.S. II 4-4 J. Thiery-J. Smits 2-0; W. Keste- loo-J. Bom 0-2; J. C. v. Felius-A. Vijverberg 0-2; M. Quist-C. v. d. Sande 2-0. W. v. H'stede II-De 3 schapen II 4-4 S. Geleijnse-J. Smulders 0-2; P. C. Hanse-J. Kiezenberg 0-2; T. J. Stoel-J. v. d. Kommer 2-0; J. dc Haan-A. J. Dorst 2-0. Entre Nous H-V.O.G. II 6-2 J. Rombouts-J. Berrevoets 2-0; A. Berrevoets-Th. Verkaart 2-0; J. Snijders-M Krijger 2-0; K, Akers- hoek-A. de Spirt 0-2. O KvK. II-Concordia II 4-4 B. Klootwijk-W. Steenkist 2-0; M. de Vin-G. Timmerman 2-0; L. van Klinken-L. Canters 0-2; J. Lem- som-J. Brouwer-0-2. pijen bij de staking betrokken. De boordwerktuigkundigen gingen in staking uit protest tegen het bevel van een nationale arbitragecom missie, om ter vergemakkelijking van de onderhandelingen aanslui ting te zoeken bij de pilotenbond. De boordwerktuigkundigen zijn er bang voor dat zij uitgeschakeld zul len worden bij een eventuele aan sluiting, omdat de piloten hen in aantal ver overtreffen. ELISABETHSTAD, 20-2 Presi dent Tsjombe van Katanga heeft maandag in Elisabethstad ver klaard, dat het Katangaanse volk zich gewapenderhand zal verzetten tegen elke poging om op zijn ge bied een nieuw koloniaal bewind I te vestigen Hij zei dit naar aanlei- ding van een voorstel van Ghana j en Guinea in de veiligheidsi'aad j om alle buitenlandse militairen en I technici, die niet in dienst van de V.N staan, uit Kongo te verwijde ren. In het plan om alle technische hulp, die niet onder auspiciën van de V.N, wordt verstrekt, te weren zag Tsjombe een poging om Kongo van al zijn natuurlijke hulpbron nen te beroven. Aardappelen ROTTERDAM, 20-2. Klei-aard- appelen 35 mm opwaarts: Eigen heimers f 12,50-15; Bintje f 7,50- 8,75. Voeraardappelen f 1-3. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en Peulvruchten ROTTERDAM, 20-2. Officieuze noteringen p*r 100 kg.: Consumptie-tarwe, basis 17 pet. vocht volgens monster, naar kwa liteit en schotpercentage f 33,25 franco fabriek. Voedergranen, kalm - weinig vraag. Maalgerst, volgens monster f 23-25,50Kippegerst, volgens monster f 24,50-26,50; Haver, onge punte, volgens monster f 19-22. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten op monster f 24-28, prima kwaliteiten tot f 32,50; Schokkers op monster f 24-28,25, prima kwaliteiten tot f 31,75; Brui ne bonen - boerenschoon op mon ster, blank en goed droog tot f 58. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HULST. De 28-jarige ongehuwde J Rrijns uit Hulst is in zijn woon plaats met zijn bromfiets, vermoe delijk tengevolge van de mist, te gen de Bagijnepoort gereden De man werd ernstig gewond en over_ leed ter plaatse. ELST. In een bouwput op het in aanleg zijnde complex „De Kist" in Eist (Gld.) is de achtjarige Maria van den Brink, om het leven geko men door verdrinking. Het meisje dat met andere kinderen bij de put stond te kijken, is uitgegleden en in het water van de diepe put ge vallen. Ze was het enige dochtertje uit een gezin van vijf kinderen. DEN HAAG. Een 50-tal Itali aanse leden van plaatelands-jon- gerenorganisaties brengt van 19 februari tot 2 maart een studiebe zoek aan ons land. De organisatie van deze reis is in handen van de „Stichting uitwisseling en stu diereizen voor het plaateland" te Bergen (N.H.). DEN HAAG. Tengevolge van een hem overkomen auto-ongeval is in de ouderdom van ruim 59 jaar over leden de Amsterdamse advocaat mr. dr. M. Bouwman te Zandvoort. AMSTERDAM. De vereniging van K. L. M. - boordwerktuigkundigen heeft zich, naar het A.N.P. mede deelde, „solidair" verklaard met de actie van de Amerikaanse boord werktuigkundigen. Het bestuur heeft de directie van de K.L.M. te legrafisch laten weten geen mede werking te zullen verlenen aan ex tra vluchten, die de K.L.M. moge lijkerwijs in verband met genoemde actie denkt uit te voeren'". De 44e R.A.I.-tentoonstelling van rijwielen, bromfietsen en mo torrijwielen, skelters etc. zal op vrijdag 24 februari a.s. officieel worden geopend door de secretaris generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, mr. A. H. C. Gieben. De Britse minister van Lucht vaart Amery heeft zijn nieuwe be groting voor het begrotingsjaar 1961-1962 bij het parlement inge diend. De totale uitgaven worden geraamd op 526.670.000 pond ster ling (ongeveer 5,6 miljard gulden) tegen 535.460.010 pond sterling in het lopende begrotingsjaar. Verwachting tot woensdagavond.' Zonuig weer Droog weer met in de nacht en ochtend op vele plaatsen mist en hier en daar lichte vorst; later op de dag op de meeste plaatsen zon nig weer en dezelfde of iets hogere temperaturen dan vandaag; over wegend zwakke wind tussen oost en zuid. 22 febx*. Zon op 7.42, onder 18.06. Maan op 11.22, onder 1.46. 23 febr. Zon op 7.40, onder 18.08. Maan op 11.58, onder 2.48. Eerste kwartier: 22 febr. te 9.35. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 22 febr. 8.02 v.m. 20.40 n.m. 23 febr. 8.54 v.m. 21.39 n.m. BROUWERSHAVEN: 22 febr. 23 febr. 7.48 v.m. 8.42 v.m. 20.18 n.m. 21.22 n.m. Doodtij: *24 febr. DE BILT, 21-2. - Het K.N.M.I. deelt mede: Een hardnekkige mist heeft zich het afgelopen etmaal vooral in Zeeland en in het noor den van het land gehandhaafd, ter wijl zij elders in laaghangende be wolking overging. Alleen in Bra bant en Limburg brak de zon ge ruime tijd door, in tegenstelling dus tot zondag toen het weerbeeld in ons land vrijwel omgekeerd was. In het zuiden liep het kwik nog tot omstreeks 20 graden op, evenals plaatselijk in Duitsland, waar mist en wolken in de daar aanwezige drogere lucht ook verdwenen. Het grote hogedrukgebied dat het rus tige weerbeeld veroorzaakt, trekt langzaam weg in de richting van de Balkan, zodat er nu een zwakke wind uit oostelijke richtingen kan gaan waaien. Hierdoor zal de dro gere lucht geleidelijk ook over ons land uitstromen, waardoor de kans op opklaringen geleidelijk stijgt. Een hogedrukgebied boven Euro pa trekt langzaam in oostelijke richting weg. Het blijft evenwel het weer in Nederland beheersen. Het droge en rustige weer houdt in ver band daarmee aan. Ook de komende nacht zal zich op vele plaatsen weer mist vormen, ditmaal bij tempera turen dicht bij het vriespunt. Het ziet er niet naar uit dat deze mist morgen overdag hardnekkig zal zijn. Seheepvaartberichten Acmaea (t20-2 te Punta Cardon. Esso Nederland (t.), 20-2 te Suez. Esso Amsterdam (t.), 21-2 te Suez verwacht. Japara, 20-2 van Bremen naar Hamburg. Koratia (t.), 21-2 te Thameshaven verwacht. Vivipara (t 21-2 te Port Said. a In Leopoldstad heeft men het nieuws van de terechtstelling van zes Kongolese politici vernomen via een telegram van André Ka- baje, minister van Justitie in de regering van Kalondji. Kalondji is de man die zichzelf tot heerser van de mijnstaat in zuid-Kasai heeft uitgeroepen en die een van de ver- bitterdste vijanden van Loemoem- ba is geweest. Voor 35 jaar.... ZONNEMAIRE. I11 het gebouw van de bijzondere school alhier, gaf de Chr. Zangvereniging „Hallelu ja" een geslaagde uitvoering. DREISCHOR. „De fee aan de bron" roas het hoofdnummer op het programma van „Dreischor's Kin derkoor", dat vier maal achter el kaar volle zalen trok. BURGH. Voor het eerst sinds 25 september 1924, werd weer klok gelui vernomen in deze gemeente. De nieuwe thans ingebrachte klok weegt 410 kg. ZIERIKZEE. In deze gemeente werd een afdeling Schouwen-Dui veland opgericht van „de Vereni ging voor Volkenbond en Vrede". ZIERIKZEE. In Concordia iverd een algemene vergadering gehoud envan de Bad- en Zwem vereniging Het Stelletje". Beslo ten werd tot het aanschaffen van een springplank in het damesbas sin en het plaatsen van een weg- spiegel voor het verkeer. HAAMSTEDE. Alhier had de of ficiële opening plaats van de ge deeltelijk nieuw aangelegde en verharde Torenweg (Haamstede- Vuurtoren), ZIERIKZEE. Het harmoniegezel schap „Kunst en Eer" organiseerde in de Concertzaal een vrolijke kunstavond, gegeven door het Ka mer-Opera-Ensemble te 's-Gra- venhage.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2