I? SPIONNE IN PLASTIC Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Rioleringsplan te Burgh tjoodwill Wat biedt de BEELDBUIS? OVERDENKING NAAR BUITEN Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag it februari isei no. 18925 Zierikzee I kan winnen van ODIO I Ook Burgh I niet kans loos In thuiswedstrijd tegen Halsteren I Voor Renesse I wei nig kans op winst MEVO I krijgt het zwaar tegen Kapelle I Spannende junioren wedstrijd Zierikzee-Luctor Klein bil jartprogramma Micro-korf balcompetitie loopt op zijn einde VOETBAL K.N.V.B. In de 3e grote belangstelling tegemoet ge- klas D kan Zierikzee de puntjes goed gebruiken en zondag maken de rood-zwarten op het sportpark „Bannink" tegen ODIO wel een re delijke kans om de zo begeerde winst binnen te halen. De club uit Ossendrecht heeft een bijzonder zwakke voorhoede die in de 9 ge speelde wedstrijden nog maar 8 doelpunten heeft gescoord, de ver- dediging, met nog maar 13 doel punten tegen, is daarentegen een der sterkste uit deze klasse. Zee land Sport kan weer twee puntjes op het niet spelende Hontenisse in lopen door te Vlissingen van Kaaise Boys te winnen. Corn. Boys staat te Roosendaal voor een zeer zware opgaaf bij het bezoek aan BSC waarbij wij vrezen dat de Zeeuws Vlamingen het loodje zullen leggen. RCS geven wy thuis tegen Zee- landia iets betere kansen, terwijl Axel voor eigen volk in staat moet z{jn een kleine zege te behalen op RKFC. In de 4e klas G zit voor Burgh in de thuiswedstrijd tegen Halsteren wel een kansje. Na de overwinning van jl. zondag zullen de Burgh-mensen er echter goed aan doen deze wedstrijd niet te licht op te nemen daar het anders wel eens op een teleurstelling zou kunnen uitdraaien. Cluzona gaat zondag de Grenswachters op de langlijst passeren door thuis van Noordhoek te winnen. De Schutters zullen op eigen grond wel het heft in handen houden tegen Renesse, terwijl NSV te Nispen de beste pa pieren in handen heeft tegen Nw. Borgvliet. AFD. ZEELAND. In de le klas B zal Brouwershaven er wel voor zorgen dat het voor eigen publiek geen fout maakt tegen de Burgh- reserves. De groen-witten hebben echter jl. zondag tegen Zierikzee II getoond dat zij wel tot verrassin gen in staat zijn en de Brouwenaren zullen er dan ook ïeker goed aan doen de bezoekers niet te onder schatten. Dreischor, dat na lange tijd weer eens in het veld komt, moet Zierikzee III de baas kunnen blijven. In de 2e klas C zien wij Zonnemaire de puntjes bemachti gen bij Brouwershaven II, terwijl Renesse II aan het langste eind moet kunnen trekken bij SVO WK II. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas .zien wij voor MEVO weer niet veel kans op succes weggelegd bij het bezoek aan Kapelle. Co- lijnsplaatse Boys is op Noord Be veland niet geheel kansloos tegen Wolf aartsdijk, terwijl Terneuzense Boys op zware tegenstand kan stui ten bij SVD. Leider Spui zal te Veere tegen de club van die naam, wel niet veel moeite hebben om haar positie te handhavenWemel- dinge, dat de laatste weken lelijk is afgezakt, zien wij ook aan het korste eind trekken tegen HoekIn de 2e klas C staat de zege van Brouwershaven tegen Zeemeeuwen vrijwel vast. Bruse Boys gaat als favoriet te Zierikzee de strijd aan binden met MEVO II. Burgh III kan zijn aanspraken op de titel be houden door Duiveland met lege handen naar huis te sturen. In de 3e klas D wordt te Oosterland de belangrijke wedstrijd voor de be zetting van de bovenste plaats ge speeld tussen Duiveland II en het Nieuwerkerkse SINOTO. Het ter reinvoordeel kon in dit treffen wel eens de doorslag geven. JUNIOREN. In groep A IV heeft Zierikzee A I tegen het bezoekende Luctor A I goede winstkansen. In groep B VIII zal Zierikzeg B I wel niet veel moeite hebben om de winst binnen te halen bij WIK B I. Brouwershaven B I blijft baas in eig enhuis tegen Zeemeeuwen B I, terwijl Burgh B I in eigen omge ving iets betere kansen heeft dan Renesse B I. In groep B IX zal ME. VO B II het bezoekende SINOTO B I wel niet veel moeilijkheden in de weg leggen. Het nog ongeslagen Dreischor B I kan op zware tegen stand rekenen bij Bruse Boys B I, terwijl Zierikzee B II zijn doelge- middelde nog wat kan opfrissen te gen Zierikzee B III. BILJARTEN. Voor a.s. week staan er voor de competitie van het dis trict Schouw en-Duiveland maar vier wedstrijden op het program ma .Maandag gaan te Dreischor De Drie Schapen en Witte van Haem- stede met elkaar de strijd op het groene laken aanbinden. Dinsdag krijgt Concordia bezoek van het Nieuwerkerkse O.K.K., terwijl vrij dag Entre Nous te Oosterland te gast is bij B.V.O. en Postiljon te Bruinisse bij Ons Genoegen. MICROKORFBAL. Maandag avond wordt in afd. B de compe titie besloten te Nieuwerkerk van het microkorfbal. Burgh II opent deze avond het programma met de ontmoeting tegen Velocitas. Storm vogels gaat het opnemen tegen de DSS-reserves, terwijl WIK II zijn krachten gaat meten met Unitas II. In afd. A vindt donderdagavond de finale plaats. Als eerste ontmoe ting staat het treffen tussen WIK en Unitas op het programma. Ver volgens gaat Zeemeeuwen het op nemen tegen NOAD waarna de avond wordt besloten met de met ziene wedstrijd tussen het Nieu werkerkse DSS en Burgh. Donderdag is in Leopoldstad de Belgische pater Joseph Tullens aangevallen door drie negers. Met ingeslagen schedel is hij in een ziekenhuis opgenomen. Ingezonden mededeling BINNENVERINGBED HAZET-FABRIEK EN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBEO Een dikke plus voor de reportage van de zonsverduistering 0p woens dag jl Dit is nu de levende tele visie, het echte ver-zien naar de plekjes waar iets voor de nieuws gierige kijkers te zien valt. Zo zal de t.v geregeld een belangrijk ver lengstuk van ons gezichtsvermo gen, een echte verre-kijker kunnen zyn. Heel Europa profiteerde van deze unieke uitzending, waarvoor yv de samenwerkende televisie diensten van Engeland, Frankrijk en Italië nog gaarne alle lof toe zwaaien. Een driedubbel dikke min ken nen wij toe aan de totale produktie van vrijdag, 17 dezer, al was het alleen al omdat er geen afwisse ling in viel te beluisteren en we een gehete avond lang, van 8 tot bij half 11, met sprekers zaten opge scheept. Mogen we even recapitu leren? Na 't journaal met commen taar als tweede spreker de weer- ™aJl\Dfr£e de »P°9ing tot gesprek' van Jef Heydendaal, vierde prater Joop Simons uit Parijs, vijfde in de rij Jan Cottaar, de sportredac teur, zesde Maria van der Eist over de mannequin-opleidingt zevende dhr De Ridder met zijn les in Ne derlands en achtste (wie heeft hem nog afgewacht?) pater Leopold Verhagen. Zó drijft Nederland nu de kijkers naar andere zenders. Daarom kijkt men in 't oosten en zuiden Bussum niet meer aan... En toch had Nederland ook poe- e. produkties: de Delfzijlster zeil- schipper, geïnterviewd in Gronin gen; het tweede bezoek aan het wassenbeeldenmuseum. En niet te vergeten het drama „De dood van een handelsreiziger". Maar één avond praten, praten, praten, maakt meer stuk dan tien goede en her en der verdeelde uurtjes. Laat de omroep dan de steun- zenders inschakelen en net als Groningen deze week de streekom- roepen eens beurtelings aan bod laten komen met interessante bij dragen uit onze provincies. Er is genoeg te bedenken.! Is dan heel Nederland buiten de „randstad" een woestijn??? UIT OF THUIS? Mis niet de eerste aflevering van de detective-serie van Francis Durbrtdfire, deze zaterdagavond (9.40 uur) want „Het is z0 ver" Vooraf zingt Mieke Telkamp en daarvoor zien we de eerste maal een reeds beroemd schrijversteam van de klankradio, te weten „Hou je aan je woord" met Karei Jonck- heere, Hella Haasse, Harry Mu- lisch, Victor van Vriesland en God fried Bomans. In België fantaseert ion van Duynhoven „Misschien hoor je mij". Zondag stelt u misschien belang in Cor Lemaire, vergeet dus niet om plm. 21.45 uur van het Duitse programma terug te schakelen. De liefhebbers van New-Orleansjazz krijgen maandag van de K R O. een brokje ritme. Als hoofdfilm brengt Bussum dinsdag Gentleman agreement". Woensdag kan jong en oud thuis blijven, want dan komen de Ram blers in het beeld en daarna kun nen we meepraten met het forum „Welbeschouwd". Donderdag staat er niets meer of minder dan een stuk van de grote Shakerpeare op de rol en wel „De vrolijke vrouw tjes van Windsor". Het stuk wordt gespeeld in het Casino te Den Bosch en zal dus wel wat toneel matig worden uitgezonden, dit keer, maar het is prettig dat de K.R.Ovelen die nog nooit een stuk van Shapespeare konden aan schouwen, nu eens gelegenheid biedt kennis van dit blijspel te ne men. Shireen Strooker en Sigrid Koetse spelen de titelrollen, Jan Retel vervult de taak van sir John Falstaff, Ton van Duinhoven is Frank Ford, de jaloerse echtgenoot en Magda Janssens zullen we zien als juffrouw Quickly. Vrijdag is de tijd dan weer geko men voor de wereldkampioen schappen kunstrijden te Praag. Die avond zijn de dames aan de beurt. Te Burgh wordt een omvangrijk rioleringsplan uitgevoerd, dat de zaak „onder de grond" weer helemaal in orde maken moet. Er komt - gelijk de foto toont - heel wat kijken bij de uitvoering der plannen. Het werk trekt veel belangstelling. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Proces tegen oud-V ught-commandant ANSBACH, 16-2. In het proces tegen de voormalige kampcomman dant Chmielewski, die ook in Vught gestationeerd geweest en wie moord op kampbewoners ten laste gelegd, heeft de R.K. pastoor Seewald uit Rachu in Stiermarken zware beschuldigingen geuit. De pastoor was vanwege hetgeen hij in een kerstpreek gezegd had vijf jaar lang in de concentratiekampen Mauthausen, Dachau en Gusen ge vangen gezet. Volgens hem waren de toestanden in het kamp Gusen, waar Chmielewski het bevel voer de, nog slechter geweest dan in Da chau. Folteringen en moorden wa- aan de orde van de dag. De S.S.-lieden schoten op gevangenen die zich des nachts naar de toilet ten buiten de barak begaven. De voormalige kampbeambte Walter Brust, tegen wie ook aan klachten zijn in gediend, verklaar de steeds zich niets te kunnen her inneren van hetgeen tegen de be schuldigden werd ingebracht. Wel zei hij. dat er gemiddeld 20 a 25 mensen per dag in het kamp stier ven, soms ook wel meer. V.S. zoeken uitweg voor voedseloverschotten WASHINGTON, 16-2. Naar de Amerikaanse minister van Land bouw, Orville Freman, heeft ver klaard, zullen de Verenigde Staten voedseltentoonstellingen organise ren in Europa, Azië en Latijns Amerika met het doel dollarmark- ten voor Amerikaanse agrarische produkten op te bouwen en aldus verlichting te brengen voor de Amerikaanse betalingsbalans. Dollarverkopen, welke ongeveer 70 procent van het totaal der Ame rikaanse uitvoer van landbouw- produkten uitmaken, betekenen volgens de minister grotere inkom sten voor de boeren, verminderde verkoopdruk op de prijzen in het binnenland en lagere kosten voor opslag. „Op het ogenblik", zo zei minister Freman, „zijn de verko pen tegen dollars van uitermate groot belang, omdat zij voor een deel de oplossing brengen van het vraagstuk der betalingsbalans". Gezang, gedachte en gebed aan het begin van de Lljdenstljd HET GEZANG. Als ik het wond're kruis aanschouw waar Christus stierf, die 't al volbracht, dan voel ik, hoe 'k mijn trots berouw en 't rijkst gewin slechts schade acht. Verbied mij dan elk pralen^ woord voor al wat niet uw kruis is, Heer, en laat mij, wat m' op aard bekoort ten offer leggen voor U neer (Gezang 48 1, 2 N.H.-bundel). (Lied 154:1, 2 N.P.B.-bundel). DE GEDACHTE. Bladerende in m'n gezangenbun del en stilstaande bij de bovenver melde lijdenszang, dacht ik weer aan het crusifix, waaronder, op het voetstuk, de woorden waren aan gebracht: „In dit teken zult gij overwinnen". Als ik mij wel herinner, stond het, achter Oldenzaal, tegen wat eikenhakhout aan, terzijde van een eenzame zandweg, die midden tus sen de roggevelden en dennebossen omhoog voerde, de Tankenberg op. „In dit teken zult gij overwinnen" In het teken van het kruis. „Als ik het wond're kruis aan schouw, waar Christus stierf, die 't al volbracht Heb ik wérkelijk gevoeld, dat ik mijn trots berouwde en dat ik het rijkst gewin slechts schade moest achten? Dat elk pralend woord, dat niet zijn kruis is, mij verboden was? En dat ik alles, wat mij op aarde bekoort, voor Hem ten offer moest leggen? Daar, bij dat kruisbeeld, boog de weg rechtsaf. Ik liet het links lig gen. En ik wist met een diepe en beschamende zekerheid, dat ik te kort geschoten was tegenover Hem, die 't al volbracht. Langs welk kruis, lezer of leze res, uw weg voert, weet ik niet. Maar het staat er, onontkoombaar, terzijde van de weg. Altijd. Het staat er tussen het begin en het einde van de reis, die gij u voor genomen hebt te maken. Draagt ook gij uw trots, uw ge win, het pralend woord en wat-u- op-aard-bekoort niet in uw ziel mee? En ge weet met een bescha mende zekerheid, dat ge tekortge schoten zijt tegenover Christus, die 't al volbracht. Maar tegelijk weet gij, dat begin en einde van de reis worden sa> mengevat in dit teken, waarin gij zult overwinnen! Dat zegt uw geloof. Uit dit geloof moogt gij leven. Het is dit geloof, dat ons, chris tenen, allen samenbindt. HET GEBED. God, geef ons allen een nieuw be gin. Louter ons tot het deemoedig aanvaarden van het teken des krui- ses, waarin Gij ons de overwinning hebt beloofd. Amen. Z. J. B. A. PREDIKBEURTEN voor zondag 19 februari Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 2.30 uur ds. Don. Serooskerke: 9.30 uur ds. v. d. Ban (bed. H.D.). Burgh: J0 uur ds. Don. Haamstede: 10 uur ds. Boer, 7 uur dhr. Malipaard. Renesse: 11 uur ds. van Liere. Noordwelle; 9.30 uur ds. van Liere Eikerzee: 11 uur ds .v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur dhr. Mali- paard. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 7 uur ds. Boer. Dreischor: 10 uur vicaris Kelling. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6.30 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur vic. Kelling. Bruinisse: 10 uur dhr. van Pel, 5 uur ds. Rijks. St.-Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur mej. M. E. Monsees. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 -uur ds. Tie- mersma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boerma. Renesse: 7 uur ds. Kamper. Scharendijke: 10 en 2.30 uur cand. Huizer, Den Haag. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. D. J. Coumou, em. pred. Haarlem. Zon nemaire: 10 en 2.30 uur ds. C. A. Vreugdenhil, Ouderkerk aan de IJssel. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur leesdienst, 6 uur ds .Boerma. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. M. de Regt, Nieuwendijk. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Opa, die de hele winter Bij de warme kachel zat, Zag de zon, en zocht zijn jas op En ging welgemoed op pad. Qpoe ging eens op visite, Want dat deed ze wel eens meer, Maar ze moest lang binnen blijven Met dat koude, natte weer. En veel jonge moeders, gingen Met hun kinderwagens, uit En ze reden, heel plezierig Met hun allerliefste spruit. Jonge kinderen speelden vrolijk In de mooie zonneschijn En ze waren glad vergeten Hoe naar de winter wel kan zijn. Ook het werk ging nu veel beter, Het was als in een wip gedaan 't Leven geeft meer vreugde en blijdschap, Want: de zomer komt weer aan! Resten gevonden van liet oude Succoth AMMAN, 16-2. Nederlandse ar cheologen hebben aan de west oever van de rivier de Jordaan na bij het dorp Deir Allah overblijf selen gevonden van de stad Suc coth uit het late bronzen tijdperk, aldus heeft de directeur van het Jordaanse bureau voor oudheid kunde, Awni Dadjani, woensdag meegedeeld. De Nederlandse expeditie staat onder leiding van dr. H. J. Fran ken van de rijksuniversiteit van Leiden. Het doel van de expeditie is gegevens te verkrijgen voor het vaststellen van een culturele chro nologie van het late bronzen tijd perk en het ijzeren tijdperk. Bru, 14-2-61. A. W.-B. Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienst oefening, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.45 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees- dienst. Oud-Geref. -Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Godsdienstoefeningen R.k. kerk Zierikzee: Zondag de H.H. Missen te 7.15 en 10 uur, het Lof te 19 uur. In de week de H.H. Missen te 7 uur (of 7.15) en te 7.30 (of 8). Zaterdag te 19.15 uur het Marialof. Haamstede: zondag de H. Mis te 9 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Togelaten tot de Evangeliebedie ning de heren: M. B. Blom, Oegst- geest; B. J. C. Hamminga, Midla- ren; W. Chr. Hovius, Haarlem; W. N. Hübner, Rotterdam; B. Jager, Groningen; H. Jagersma, Benne- kom; B. Klopman, Wons (Fr,); H. Kwakkelstein, Vlaardingen; H Lof vers, Amsterdam-Zuid II; S. Mey- burg, Oegstgeest; J. F. van Oosten, Hilversum; H. B. de Roest, Delf zijl en J. H. van Veen, Termunten. Beroepbaar: M. B. Blom, Oegst geest; H. Jagersma, Bennekom; W. Chr. Hovius Haarlem; B. Klopman, Wons (Fr.); S. Meyburg, Oegstgeest vie. J. van 't Kruis, Katwijk ad. Rijn; H. B. de Roest, Delfzijl; vic. J. E. van Veen, Termunten en J. Wisbeek, Utrecht. Beroepen te Nijega (H.O.N.): H. Jagersma, kand. te Bennekom. Aangenomen naar Grootegast (toez): W. Chr. Jansen, Warfhui- zen; naar Enschedé (vac. wijlen J. L. de Wolf): J. A. Hebly, Schiedam, naar Baarn (vac. dr. S. H, Span jaard): J. B. Oskamp, Nijmegen. Ger. Kerken Tweetal te Rheden-De Steeg: J. P. Dondorp, Hattem en P. H. Steen huis, Bergentheim. Bedankt voor Nieuwer Amstel- Noord: J. Goumare, Hilversum. Evang. Luth, Kerk Bedankt voor Amsterdam (vac. dr. G. J. Lindijer): K. Berveling, Edam-Monnikendam. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Zwolle: C. Langbroek, Nieuwe Pekela en J. de Vuyst, Am sterdam-Oost. Beroepen te Hilversum-Centrum voor de missionaire dienst te Transvaal (Zuid-Afrika): L. Floor Jr., Almelo. Ger, Gemeenten Bedankt voor Middelharnis: A'. Vergunst, Rotterdam-Centrum. Ingezonden mededeling Verkoudheidsbacillen zijn als de'dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie FEUILLETON (71) Zijn ogen stonden heel ernstig en haar hart begon wild te kloppen. Gedurende de eerste minuut wist ze niet wat ze moest zeggen., Toen probeerde hij met een grapje het ijs te breken. „Ik heb een poosje staan kijken hos je Tom Becker verzorgde. Ik zou bijna hebben gewenst, dat ik het slachtoffer was. Wat kun jij de boel aanpakken, Louise. Zo'n te genstandster heeft Tom waar schijnlijk nog nooit ontmoet. Op het bureau in Genève heb ik een en ander gehoord over dat zogenaam de verschil van mening,, dat jij met hem had. Je bent geweldig, Louise" „Dusje bent tóch op het bu reau geweest?" „Ja, Louise. Maar om een andere reden dan jij denkt. Ik ben eerst naar jullie huis gereden, vanmid dag, maar daar was niemand van jullie aanwezig. Ik werd razend en stoof naar het politiebureau. Ik vroeg eerst naar jouw verblijfplaats en daar kreeg ik een lang verhaal te horen. Daar ik de kwestie per soonlijk met Lambeau wilde be spreken; zei ik niets, maar stoof linea recta hierheen". „Welnu, Lambeau loopt hier nog steeds rond". „Luister eens, Louise. Het spijt me verschrikkelijk van dat aante keningenboekik heb het ge vonden. Net zoals je zei had ik het met de andere spullen in mijn auto geladen en daar is het ongemerkt onder een zitting gegleden. Nu ,toen ik in Genève hoorde hoe jij voor je neef André vocht, begreep ik, dat jij nooit een dievegge kon zijn. Ik herinnerde mij je laatste woorden en ging daarnet eens zoeken in mijn wagen. Natuurlijk vond ik het direct. Ben je erg kwaad op me?" „Natuurlijk niet, Paul. Je had alle aanleiding om te Veronderstel len, dat ik het weggenomen had. Ik was nu eenmaal een spionne alleen een heel slechte. Hij glimlachte nu toch weer. „Hoe bedoel je dat?" „Wel, wat kon ik te weteni komen dat van werkelijk belang was? Ten slotte bleek alle endat boek van be lang te zijn en daar durfde ik toch niet aan te komen". „En als ik het nu eens ergens had laten liggen, bv. in mijn kantoor?" JVIaar dat is vaak genoeg ge beurd, Paul. Maar iets dat je voor jezelf had opgeschrevennee, dat zou misselijk geweest zijn, ook al wilde ik de Dubois' nóg zo graag helpen. Weet je, het was op jouw fabriek zo heel anders dan ik mij indertijd had voorgesteld". Wéér glimlachte hij. „Ik heb al tijd wel geweten, dat jij niet echt spioneren kon, Louise". „Sinds wanneer wist je het dan?" „Dat weet ik zelf niet precies. Tom Becker zinspeelde er echter wel' eens op. Maar „Dat is toch niet waar?" „Helaas, het is wél waar. En ten slotte heeft hij het me openlijk ver teld, met alle bijzonderheden. Ver der, op die avond dat jij het goud plastic maakte, toen zei je op zo'n eigenaardige toon, dat je liever niets wilde weten van mijn recep ten en uitwerkingen, dan kon ik je ook niet verdenken. Weet je, ik kon de gedachte niet verdragen dat juist jij een spionne moest zijn. Maar eeni informatie bij het bevol kingsregister gaf al voldoende aan wijzing. Toen wist ik het bijna ze ker. Allerlei kleinigheden bevestig den het later nog". .Waarom heb je mij toen niet op staande voet de deur gewezen?" „Dat weet je zelf ook wel, Lou ise. Dat kon ik niet. Ze zeggen, dat ik keihard ben, maar geloof me, zelfs al zou jij bezig zijn met iets van waarde over te brengen, dan zou ik niet geweten hebben wat ik moest doen. Ik hield immers veel te veel van je. Later, toen ik dacht dat je niets om mij gaf, trachtte ik mij te amuseren met de gedachte dat je mij weinig nadeel kon berok kenen en nog wel heel lang zou moeten blijven om je doel te be reiken. Maar geloof me, veel pret gaf die gedachte mij niet". „Waarom liep je dan, na het vin den van je boek, tóch weer hier heen, Paul?" „Omdat ik je graag eens als, nu ja, niet als spionne maar als echte secretaresse aan 't werk wilde zien. Kom volgende week terug, Louise en ga gewoon verder. Het zal net zo worden als voorheen". „Je weet, dat dit onmogelijk is, Paul". De tranen begonnen te vloei en. „Ik behoor bij de Dubois'; mijn kapitaaltje zit zelfs in hun fabriek. Ik kan er, afgezien van wat er is voorgevallen, onmogelijk aan mee werken, dat mijn famüie door jou in de grond wordt geboord. Dat moet je toch begrijpen, Paul". „Kom mee in mijn auto. Als we hier blijven staan lopen we nog een zonnesteek op". Ze moest er om glimlachen. Zó heet was de zon niet meer, maar het was wellicht toch goed, dat Jean en André, die een eindje verderop in het gras zaten te praten, niet tussenbeide kwa men. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 9