De eerste van de 12 Opeis Rekord voor Mevr A. M. de Bruijn te Hengelo m.z Albert Heijn hw l. AH-KIENSPEL i KAPUCIJNERS 39 PICCAIILLV139 'ERWTEN ss™, 39 'APPELMOES 49 BLOEDWORST 39 3'; 95 T 79 Sperziebonen 65 ZWARE REPEN 6 oo 89 Wie kien is, doet mee! 2.,. 19 Snerziehi Nu reeds 439 prijswinnaars. Hier volgen er enige: BEWAAR geTdeenadv«: maakt u het leven goedkoper Via Hongkong komen voedselpakketten China binnen DE ZONS VERDUISTERING Op do andere kant van de Kientpelkaart vindt u de door u op te lossen puzzel. Enkels van ds 10.062 KAPITALE PRIJZEN, die u met het AH-Kienspel kunt verdienen: 12 Opols Rekord, 50 Siemens koelkas ten, 50 Erros wascomblnatles, 75 Braun keukenmachines, 75 Philips keuken radio's, 150 Philips platenspelers, etc., etc., etc. Waarde: ruim f300.0001 I 500 gram Grote pot I Literblik Literblik VAN GOUDREINETTEN I 250 gram ;ram LITERBLIK IN TOMATENSAUS ies GELDERSE 250 gram KEUZE UIT 7 SMAKEN LITERBLIK melk - puur- mokka - extra bitter Prijzen geldig t/m 22 februari Braun electr. keukenmachinei H. J. Grevelink, Peellandstr. 43, Veghel; Fr. Wolfs, Nassaulaan 26, Bussum; R. Romvici, Braun electr. keukenmachinei H. J. Grevelink, Peellandstr. 43, Veghel; Fr. Wolfs, Nassaulaan 26, Bussum; R. Romvici, Meer en Bosl. 4, Heemstede; R. v. d. Brink, Zinzendorfl. 21, Zeist. Philips keukenradio: S. Wüma, Ceintuurbaan 199, A'dam. Philips strijkijzer: M. J. C. Moens, de Grootitr. 24, Goes; J. Bicsbröuck, Tioorestr. 32, A'dam; W. Post, Spreeu- wenweg 68, Apeldoorn; Th. Steunebrink, Ooststeeg 83, Wagcningcn; A. Schouten, Rcmmclinkstr. 26, Doetinchem; G. Geerling, Kocrsendljk 30, Nüverdal; B. Lommertink, Kerkhofl. 17, Ede; J. Edens, Kon. Reg.laan 136, Roermond; P. Bos huizen, Meinenwükseweg 10, Arnhem. Arxberg theeservies: J. N. Kaper, Loet 28, Schagen; A. Morée, Badhuisstr. 98, Den Helder; J. v. d. Hooven, 2e Oosterparkstr. 10, A'dam; C. J. Knibbe, Niftarlakc PI. 2, Utrecht; Bakker. Tcsschenmacher- str. 53, Deventer; Y. de Graaf, Heeckerenl. 75, Zutphen; N. Fey, D. Staalweg 31, Ermelo; C. Faas, v. Surcklaan 7, Bergen. Ronson aansteker: I. Popma, Handwerker- zijde 4, Drachten; A. Meerman, Glaclsstr. 29, Vlissingen; R. C. Koopman, Burg. Smeekl. 66, Waalwijk; A. J. v. Genderen, Buys Ballotstr. 31, A'foort; H. Rijnsburger, Emmakade 68, Boskoop; C. J. v. d. Steen, Fabrieksdijk 2, Steenbergen; J. Polderman, Bremweg 70, Venlo; L. Cornelius, Sljjkstr. 81, Vlissingen. Westcloz Babywekker i U. Borgman, v. De- venterl. 24, Santpoort; A. Konincks, v. Kolstr. 8, Zaandam; W. Takes, Catharinestr. 39, Sneek; J. Haaksman, Schrljnwerkersgr. 71, Den Haag; D. de Leeuw, Wilhelminapl. 25, Vaals; H. v. d. Berg, Gen. Cronjéstr. 170, Haarlem; G. de Boer, Ds. jac. Borstiusstr. 18, Zaandijk. Parker Ballpoint: T. Selie, Pr. Bernhardstr. 1, Hoom; E. S. Bartels, Eerclmanstr. 10, Heem stede; H. Wöhler, Da Costastr. 48, Den Haag; I. Ouwehand, Ligusterstr. 24, Katwijk; W. Pieters, Katocnstr. 6, Geldrop; J. Harkovits, Jeroenboschl. 8, R'dam; H. v. d. Mey, Zeeg- singel 78, Arnhem. Manicure-set: A. W. Veerman, Eendrachtpark 46, Bussum; P. Snel, Steegstr. 19, Sittard; O. C. v. Es, v. IJsendijkstr. 71, Purmerend; v. Bok hoven, Bremstr. 13, Eindhoven; G. Kamps, Brusselseweg 25, Maastricht; A. Boclmans, v. Pomerenstr. 44, Hippolytushoef; M. Spce, Hcuvelwcg 24, Doorn; J. C. de Smidt, Ravelijn 1, Sas van Gent; K. Knop, Valkenburgcrstr. 10, A'dam; A. Hardeman, Kerklaan 9, Doom. Volledige opgave van de prijswinnaars in de AH winkels. Of u klant bent of niet u kunt geheel gratis meedoen aan het AH-Kienspel. U hoeft niets In te leveren of te kopen. Zo speelt u het: 1. Vraag een AH-Kienspel- kaart in een AH-winkcl. U krijgt de kaart gratis - ook als u niets koopt. 2. Vergelijk de nummers in de hiernaast gedrukte lijst met de nummers op uw AH-Kienspelkaart. 3. Ontdekt u op uw kaart èn in deze lijst eenzelfde nummer, kruis het dan aan op uw kaart. 4. Kunt u op uw kaart 5 nummers op een rij aan kruisen (horizontaal, ver tikaal of diagonaal), en hebt u de kruiswoordpuz zel op de achterzijde goed opgelost, dan hebt u recht op een prijs zoals op uw kaart is aangegeven. 5. Stuur dan uw kaart naar Bradfute, Postbus 629, Haarlem, met vermelding van uw naam en adres. tenties zorgvuldig. Vraag ook steeds een nieuwe kaart als u in een AH wiflkel komt. i ui j ze zijn 12 weken geldig. Let op de 3e AH-Kienspei-advertentie - vandaag over een week in dit blad. Smeekbeden van het vasteland om hulp hongkong, 12-2. De verzen ding van voedselpakketten door Chinezen in Hongkong naar hon gerende familieleden op het vaste land heeft zulke vormen aangeno men dat de posterüen de pakketten niet langer per trein, maar per boot verzenden. Volgens de in Hongkong verschij nende „Tiger Sandard" ontvangen vluchtelingen voortdurend medede lingen van het vasteland, waarin „om voedsel wordt gebeden", maar ditmaal schijnt de situatie veel er ger te zijn geworden. Zelfs degenen die altijd geweigerd hebben iets te vragen, schrijven nu naar Hong kong om voedsel te zenden. Volgens de posterijen werden vi^r jaar geleden dagelijks 20 tot 30 zakken pakketten naar het vas teland gezonden. In 1958, toen de communes werden ingesteld, steeg het aantal tot ongeveer 200 per dag. Verleden jaar steeg het aantal zak ken tot 800 per dag en in de afge lopen week waren het er niet min der dan 1600 - ongeveer 65 maal zo veel als drie jaar geleden. Dit be tekent een zodanige belasting voor de posterijen, dat het niet langer mogelijk was de pakketten per trein te verzenden: dit geschiedt nu per boot. 50 ton per dag Naar schatting bevatten deze 1600 zakken rond 50.000 pakketten van ca. 1 kg. Dit is nl. het hoogst toelaatbare gewicht volgens com munistisch Chinese bepalingen. Zo wordt dus alleen al via de post 50 'ton voedsel per dag naar het vaste land verzonden. Bovendien gaan per dag via communistische leve ranciers van levensmiddelen nog vijf tot tien ton van dergelijks pak ketten in vrachtwagens naar het Chinese vasteland. Voor de behoeftige gezinnen in Hongkong betekent het zenden van pakketten aan hun vrienden of ver wanten een offer. De pakketten zelf kosten, naar onze munt gerekend f 2 tot f 4, de verzendingskosten bedragen nog ongeveer f 3. Het to taal is meer dan een arbeider in Hongkong per dag verdient. Daar komt dan nog bij dat de ontvanger op het vasteland nog tot f 10 aan invoerrechten per pakket moet betalen. Suiker kan vrij wor den ingevoerd en het recht op olie is laag, maar op vlees, vis en le vensmiddelen in blik is het invoer recht bijzonder hoog. Scheepvaartberichten Esso Nederland (t.), 14-2 dwars Ras Al Hadd naar Suez. Japara, 15-2 van Rotterdam naar Amsterdam. Limburg, 14-2 te Kuwait. Navicella (t.), 14-2 van Port Fortin naar Rotterdam. Nederlanders keken in Joego-Slavië DEN HAAG, 15-2. De Nederland- se expeditie, die woensdagochtend op het eiland Brac voor de Joego slavische kust de zonsverduistering heeft waargenomen heeft telegra fisch laten weten., dat haar obser vaties goed zijn geslaagd. Het weer was onverwacht mooi, zo heeft de leider van de expeditie,, dr. Hout- gast, geseind aan de organisatie voor zuiver wetenschappelijk on derzoek in Den Haag, die bijgedra gen heeft in de kosten. De expedi tieleden verwachten goede resulta ten mee naar huis te kunnen bren gen. LOENEN. In Loenen op de Ve- luwe is woensdagmiddag het stof felijk overschot van Nederlands oudste schaapherder, Willem Koe- stapcl, die 86 jaar oud is gewor den, ter aarde besteld. De Amerikanen, zoeken de verdediging tewater vooral in de Polaris-onderzeeboot. Op de foto ziet men de door kernenergie gedreven „Ethan Allen", de grootste ooit gebouwde duikboot, die het lieve sommetje van 110 miljoen dollar heeft gekost. Van 25 februari tot 4 maart wordt „Boekenweek" gehouden „De onbekende uren" - bekroonde novelle UTRECHT, 15-2. Van 25 februari tot 4 maart wordt de 26ste „Boe kenweek" gehouden. Voor de tiende maal sinds 1947 is als boekenweek geschenk uitgegeven een novelle, gekozen uit de inzendingen die de voor dit geschenk uitgeschreven prijsvraag opleverde. De jury die „De onbekende uren" bekroonde, bestond uit mevrouw Emmy van Lokhorst, prof. mr. W. H. Nagel, Willem G. van Maanen, Lambert Tegenbosch, G. Lubber huizen, P. Brand jr. en Jur. ten Have. „De onbekende uren" beschrijft het verblijf van de kleine jongen Rim, van rijke familie, in het voor hem wel zeer vreemde milieu van drie mannen, die, zoals spoedig blijkt, hem hebben ontvoerd. Een van de grote verdiensten van het verhaal noemt de jury, dat dit rijke kind voortreffelijk is getekend: „een beetje verwend, of beter ge zegd, gewend aan meer dan nor male luxe, maar niet bedorven, in tegendeel op een vreemde manier gehard, en duidelijk opgroeiend in: een milieu waar van de kinderen! al vroeg „houding" wordt geëist". De novelle, die geïllustreerd werd door Lucie Kurpershoek en typo grafisch verzorgd door Karei Beu nis, verschijnt anoniem. Het is weer aan h'et publiek om vast te stellen wie de schrijver of schrijfster is. De opbrengst van deze prijsvraag komt ten goede aan het Onder steuningsfonds van de vereniging van Letterkundigen. Het geschenk wordt gedurende de Boekenweek uitgereikt bij con tante verkoop van Nederlandse boeken voor tenminste f 5,Het is gedrukt in een oplage van 200.000 exemplaren (1960: 175.000; 1959: 157.000 en 1958 en 1957: 150.000). STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE V.P.R.O.-avond in Concertzaal Op woensdag 22 februari vindt in de Concertzaal de jaarlijkse V.P.R.O.-avond plaats. Voor deze bindingsavond is geëngageerd de cabaretgroep „Start". Hiervan ma ken deel uit de acteur en parodist Ronald Wagter jr., de illusionist Peter Oran, de zangeres Thea Valdi en de cabaretière Marthy de Goeij. „Start" brengt een vlot program ma onder de titel: „Extra Editie". Het programma belooft een klein- kunst-avond op niveau. Jaarvergadering V.V.V. Op dinsdag 28 februari a.s. zal in het „Huis van Nassau" de jaarver gadering worden gehouden van V.V.V. Het jaarverslag en de be groting komen in behandeling, ter wijl verkiezing zal plaats vinden van een tweetal bestuursleden. Bo vendien moeten de leden van de adviescommissie worden benoemd. Tenslotte komt de vaststelling van de contributie aan de orde. Collektes Stichting Bio-vakantieoord De in de Concertzaal alhier in 1960 gehouden collektes ten bate van de Stichting Bio-Vakantie- Oord heeft opgebracht f 260,05. Te Haamstede werd f 41,70 opgebracht De landelijke opbrengst was f 189.419,76. BRUINISSE Chauffeur viel op auto Een chauffeur van de ijzerhandel Willem Kolkman uit Rotterdam zou dinsdagmorgen vroeg een ge deelte van zijn vrachtje lossen bij de scheepswerf van Duivendijk te Bruinisse. De man kwam echter, toen hij boven op de auto stond, te vallen en blesseerde zijn arm zoda nig, dat hij, nadat dokter van Leeu wen eerste hulp had verleend, naar het ziekenhuis te Zierikzee moest worden vervoerd. De te Bruinisse in de Herv. kerk gehouden collecte voor het In ternationale Diaconale Hulpwerk bracht ruim f 500 op. ZONN EMAIRE De Vrouwenwereldgebedsdag Ook in deze gemeente wordt op vrijdag 17 februari a.s. de jaarlijk se Vrouwenwereldgebedsdag ge houden. De bijeenkomst vindt plaats in het' herVormd jeugdge- bouw (7.30 uur). Vrouwen van alle kerkelijke gezindten zijn hartelijk welkom. BROUWERSHAVEN Afd. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Op dinsdag 21 februari a.s. vindt een vergadering plaats van de af deling van de Ned. Plattelands vrouwenbond. De echtgenote van de arts Jhr. H. Backer zal spreken over de rheumabestrijding. Over dit onderwerp wordt ook een film vertoond, alsmede een filmpje over tandverzorging. NIEUWERKERK De Vrouwenwereldgebedsdag Evenals vorige jaren zal ook dit jaar te Nieuwerkerk dè Wereld vrouwen-gebedsdag worden gehou den. Het comité van voorbereiding, bestaande uit de dames mevr. Bec ker, mevr. van Eeten, mevr. van Hiele en mevr. Westerhof, wekt de Nieuwerkerkse vrouwen van alle gezindten op, om deze korte ge bedsdienst mee te maken. De dienst wordt vrijdag 17 februari gehouden in de zaal „Rehoboth" en begint om acht uur. OUWERKERK Filmavond Rode Kruis Het Nederlandsche Roode Kruis bracht maandagavond 13 dezer in het Dorpshuis te Ouwerkerk de in teressante film „De Citadel". Voor af ging een aantrekkelijk voorpro gramma. De verloting tijdens de pauze bracht f 49 op. Des middags was er een speciaal kinderpro gramma. Oudste inwoner •De oudste inwoner der gemeen schap Ouwerkerk, de heer W. Bo- lijn Lz. vierde dinsdag 14 februari 1961 zijn 92ste verjaardag in goede gezondheid. ST. PHILIPSLAND Geslaagde Middenstandsbijeenkomst Te St. Philïpsland werd een. ge slaagde middenstands-bijeenkomst gehouden, onder voorzitterschap van de heer C. M. Stouten, die het woord gaf aan de spreker de heer Sengers, die het onderwerp: „Hoe stelt de middenstand zich teweer tegen de geldelijke gevolgen van ongeval en ziekte" inleidde. Na de pauze kreeg mr. de Klui ver het woord over „De midden stand mobiliseert". Spreker begon met de mededeling dat de bond succes heeft geboekt in verband met de belastingverlaging. Deze geldt voor de in het bedrijf mede werkende middenstandsvrouw. Per jaar kan hiervoor maximaal f 1000 in mindering worden gebracht. Dank zij de steun van de leden. Georganiseerd zijn geeft de kracht en de macht. „Uw wapen is de ser- vice_ aan de klanten", aldus sfrr. Het houden! van een winkelweek is wel nuttig, maar geen hoofdzaak. Er zijn in Nederland 380.000 mid denstanders. De Nederlandse mid denstand is sterk. Tenslotte sprak hij de wens uit dat deze afdeling fris zal blijven. De ere-voorzitter, burgemeester L. J. de Jonge, brak in zijn toe spraak een lans voor het verzeke ringswezen. Vervolgens werd deze avond op geluisterd met de vertoning van enkele komische films, een kleuren film over Nieuw Guinea en een kleurenfilm over Nederlands bloe menweelde in de lente en de corso's in de bollenstreek. Dinsdag was het extra warm UTRECHT, 14-2, In Nederland is het kwik dinsdag tot de waarlijk voorjaarsachtige hoogte van 15 gra den Celsius gestegen. Het K.N.M.i. in De Bilt deelt mede, dat een der gelijke recordtemperatuur deze eeuw op een zo vroege datum nog nooit eerder in ons land is geme ten. Temperaturen van omstreeks 15 graden Celsius worden gewoon lijk pas eind februari, begin maart bereikt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 11