LEXINGTON Prijswinnaars antwoordspel MAAK ER GEEN TROEP VAN! Ideologisch conflict tussen Peking en Moskou was ernstig Ingezonden mededeling LEXI, van het grootste sigarettenmerk in Ne derland, presenteert met bijzonder veel genoe gen de winnaars van het MY FAIR LEXI- antwoordspel. LEXI heeft persoonlijk de winnaars van de eerste 7 prijzen bezocht. By de hoofdprijswinnaar 1000.-) J. H. DEN DEKKER, Notenlaan 72, Sleeuwyk (N.Br.) hing de vlag uit. ...WijwéUil nog niet precies wat tce niet de duizend gulden gaan doeneerst eens goed over nadenken... De Heer T. NOLTES, Twekkelerweg 110, Hengelo-O. had in 2 secon den het idee waarmee hy de 2e prijs van 750.won. ...fietsen voor de kinderen of een wat* machine voor mijn vroutv... De Heer S. VAN WOERDEN, Kruis beklaan 56 A, Den Haag 3e prys- winnaar 500.is luitenant ter zee der 1ste klasse. misschien televisie... De Heer W. KLERK, Eikenlaan 49, Nw. Loosdrecht stopt zijn prys 250.in een spaarpotje om zijn broer uit de U.S.A. naar Ne derland te laten komen, ter gele genheid van de 70e verjaardag van zyn moeder. De winnaar van de 5e prys 150.-) de Heer F. W. KIST, Van Kijfhoek laan 70, Den Haag, streeft naar een functie in de reclame. Het winnen van een der hoofdprijzen is een aardige aansporing... De Heer A. N. VAN HAGEN, Dr. Kuyperlaan 149, Schiedam, trotse vader van Hans en Ingrid, kreeg op de vooravond van zijn verjaar dag het gelukstelegram, dat hij de winnaar was van de 6e prijs 100....Welkom feestgeschenk... De Heer A. H, MUTSAERS, Marco- niweg 43, Bussum won de 7e prys 50.—). ...Het idee was van mij, maar mijn vrouw vond de juiste woorden.,. De 100 andere prijswinnaars>\^ kregen hun prijzen van 25. per postcheque. Tot de volgende keer! wereldmerk from America's Best Tobaccos BRUINISSE Pessimistische geluiden op vergadering van A.N.A.B.-afdeling Problemen rond vorming van combinaties Het jaaroverzicht van de voor zitter, de heer W. van den Ouden, op de in „Het Centrum" vrijdag avond gehouden vergadering van de afdeling Bruinisse van de A.N. A.B., was in mineur gesteld. Door de voortdurende regenval in de laatste maanden van 1960 hadden de landarbeiders hun werkzaamheden onder uiterst moeilijke omstandigheden moeten verriohten. Voor de jongeren heeft de landarbeid geen aantrekkings kracht meer en ook vele ouderen zeggen hun beroep vaarwel en gaan pendelen naar Rotterdam of elders. Dat betekent dat in de landbouw gesproken wordt over het vormen van combinaties. „Maar hoe zal het dan zijn", aldus een vraag van de voorzitter. Zal, wanneer in combi natie met een bij andere bedrijven moet worden gewerkt, de landar beid in het vervolg niet onder hoogspanning moeten worden ver richt, een spanning zoals men die ook in de oogsttijd kent om de pro ducten zo gauw en zo goed moge lijk binnen te krijgen? Het zou ze nuwslopend worden, als het hele jaar onder zulke omstandigheden moet worden gewerkt en men van boer tot boer moet trekken, omdat iedere boer aandringt op het zo gauw mogelijk klaar maken van een bepaald karwei. Natuurlijk moet wel de helpende hand worden geboden aan bedrij ven die door personeelsgebrek in moeilijkheden komen. Aan het begin van de vergade ring was de heer P. van den Ouden herdacht, die op 40-jarige leeftijd in 1960 overleed en die een lege plaats achterlaat in het organisa tieleven. De 5-daagse werkweek zal waar schijnlijk ook in de landbouw ge leidelijk worden ingevoerd. In de plaats van de heer J. van der Have werd in het bestuur ge kozen de heer Joh. van der Werf. In de kascontrole-commissie werd gekozen de heer L. M. van der Bijl. De kas sloot met een batig saldo van f 18,39, Prinses Irene terug uit München SCHIPHOL, 13-2, Kort na één uur maandagmiddag is prinses Ire ne, die vrijdag jl.%was vertrokken, met een K L.M.-lijnvliegtuig uit München op Schiphol terugge keerd. De prinses, die op haar reis alleen door een rechercheur van het Ko ninklijk Huis vergezeld werd, heeft in Duitsland in het afgelopen week einde een besloten feest van een bevriende familie bijgewoond, zo is door de regeringsvoorlichtings dienst medegedeeld. Op Schiphol stond een hofauto voor haar gereed. Onder de duizend weken We leven weer volop in het sei zoen van de feesten en fuifjes en het is volkomen begrijpelijk, dat wij jongeren zelf eens een fuif wil len geven, zeker wanneer we voor dien al eens te gast bij anderen ge weest zijn. Je voelt je dan verplicht ook eens zoiets bij je thuis te or ganiseren. Nu zijn er onder ons die de pech hebben bijzonder strenge en con servatieve ouders te hebben, ouders die onder geen beding hun zoon of dochter alleen thuis of alleen op hun kamertje laten met een aantal vrienden en vriendinnen en dan nog wel voor zo'n lawaaierig ge doe. Neen, dat is er niet bij! Deze jongelui behoeven zich hiervoor te genover vrienden niet te schamen. Kom er eerlijk voor uit, dat je ouders dat niet goed vinden. En wil je aan je morele verplichting ten opzichte van de anderen vol doen, stel ze dan voor om regelma tig wanneer je gast bent bij ande ren, wat in de kosten bij te dragen. Op die manier kunnen je vrienden nooit zeggen dat je een klaploper bent. Wie het voorrecht geniet ouders te hebben die wèl hun huis open stellen voor vrienden en vriendin nen en ook niet tegen al die drukte opzien boffen geweldig. Zij hebben ouders die er gezonde opvattingen op na houden, ouders die weten welke dingen noodzakelijk zijn om hun kinderen van ongeveer duizend weken op te voeden tot jonge men sen die op eigen benen kunnen staan, verantwoordelijkheid kun nen dragen en later kunnen terug zien op een prettige jeugd. De ouders die een fuif thuis toe staan, kunnen in drie categorieën verdeeld worden. Er zijn ouders die de fuif in de huiskamer laten plaats vinden en er zelf bij blijven om te helpen en tegelijk een oogje in het zeil te houden. Dat zijn de voor- zichtigen, die eerst de kat eens uit de boom willen kijken en die met deze houding eigenlijk een blijk van wantrouwen demonstreren, ook al zijn ze bereid om hun kinderen het fuifje thuis te laten organise ren. In veel gevallen is het zo, dat wanneer deze ouders zien, dat het een rustig en beschaafd feestje is, dat zij later bereid zijn de jongelui onder elkaar te laten blijven. Een tweede categorie laat het feest plaats vinden op het eigen ka mertje van hun zoon of dochter en ongemerkt houden zij een oogje in het zeil. Ook hier is verkapt sprake van controle. De derde categorie gaat die avond uit en laat het huis aan zoon of dochter met vrienden en vriendin nen. Jongelui die zulke ouders heb ben, mogen wél bijzonder dankbaar zijnwant deze ouders schenken hen daarmee een onbeperkt ver trouwen. De jongeman of het meis je die of dat deze avond orga niseert, draagt een enorme verant woordelijkheid. Niet alleen voor het welslagen van de avond voor vrienden en vriendinnen, maar ook wat betreft het verloop ten opzich te van de ouders. Het vertrouwen dat geschonken wordt, moeten zij onder geen beding beschamen, want dat zou een enorme ontgoo cheling voor de ouders betekenen en.ze zouden het voor zichzelf totaal bederven, want waar geen vertrouwen is, wordt ook geen vrij heid gegeven. Mocht je zo'n fuifje organiseren, houdt het verloop dan goed in de hand. Blijf nuchter, met twee be nen op de grond en maak er geen troep van! Ook al laten je gasten zich misschien een beetje gaan, houdt de leiding vast in handen en laat het fijntjes blijven. Het be roerde is namelijk dat het hek van de dam is, wanneer je de teugels iets laat vieren, waar je in de vaart van de gezelligheid misschien toe geneigd zou zijn. Laat je niet inti mideren door een opmerking als: ,Je ouders zijn toch niet thuis, er is geen haan die er naar kraait" en dergelijke want vroeg of laat ko- MARKTBERICHTEN Aardappelen {ROTTERDAM, 13-2. Klei-aard- appelen 35 mm opwaarts: Eigenn heimers f 12,50-15; Bintje f 8-9. Voeraardappelen f 1-3. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Naspeuringen naar vermist jongetje ROTTERDAM, 13-2. Naspeurin gen naar de vermiste 8-jarige Mar cel Nivard te Rotterdam worden intensief voortgezet. In samenwer king met de spoorwegrecherche Werden alle spoorwagons, die dins dagmiddag jl op het emplacement Rotterdam waren, gecontroleerd. Zonder resultaat. Maandag is men begonnen met het leegpompen van de Essenburgsingel tussen de Dier gaardetunnel en de Statentunnel, en van de Heemraadssingel tussen de Essenburgsingel en de Rochus- senstraat, een werk dat door hon derden voorbijgangers werd gade geslagen. Ook de verbindingsdui ker tussen beide singels (onder de Beukelsdijk) zal worden nageke ken. Het knaapje woonde aan de Heemraadssingel en had vlak voor hij vermist werd tegen een vriend je gezegd dat hij naar huis zou gaan. men ze er toch achter. Wanneer je je fuifjes in de hand houdt, maar toch gezellig, och dan is iedereen tevreden en kun je by je ouders la ter nog eens aankloppen voor het houden van zo'n feestje. Wie ech ter zo dom is om er een troep van te maken, die heeft misschien één avond een „moordfeest", maar heeft het voorgoed verprutst. En later maar beterschap beloven en zani ken om toestemming, maar het vertrouwen win je er niet mee te rug, nooit! NORA VAN HEEMSTEDE. SPORT BILJARTEN Competitie district Schouwen- Duiveland K.N.B.B. Voor de competitie van het dis trict Schouwen-Duiveland der K.N. B.B. zijn in alle vierde poules door de teams precies de helft van de wedstrijden gespeeld. In poule A slaagde het Nieuwerkerkse O.K.K. er in door Witte van Haemstede met 6-2 te kloppen, zijn eerste over winning te boeken. Concordia leed te Zierikzee een min of meer ver rassende 5-3 nederlaag tegen De Drie Schapen. De Drie Schapen 4 2 2 0 19-13 6 Concordia 4 12 1 17-15 4 V.O G. 4 12 1 15-17 4 O.K.K. 4 112 15-17 3 Witte v. H.stede 4 112 14-18 3 In poule B kwam D.O.S. te Brui nisse tegen Ons Genoegen niet ver der dan een 4-4 gelijk spel. Ook Postiljon moest toezien dat het be zoekende Oosterlandse B.V.O. de helft van de inzet mee naar huis nam (4-4). D O.S. 4 2 2 0 24- 8 6 Entre Nous 4 3 0 1 20-12 6 Ons Genoegen 4 1 1 2 16-16 3 Postiljon 4 112 12-20 3 B.V.O. 4 0 2 2 8-24 2 In poule C nam O.K K. II de lei ding stevig in handen door een sprekende 8-0 overwinning op Wit te van Haemstede II. Te Dreischor klopte De Drie Schapen II het nog ongeslagen Concordia II met 8-0. O.K.K. li 3 2 1 0 20- 4 5 De Drie Schapen II 3 1 1 1 14-10 3 Concordia II 3 111 10-14 3 Witte v. H.stede II 3 0 1 2 4-20 1 In poule D verloor het leidende Entre Nous II een kostbaar puntje aan het zich kranig verdedigende O K K. III (4-4). D.O S. II kon zijn eerste winstpuntje boeken door V. O.G. II te Ouwerkerk niet meer toe te staan dan de helft van de winst (4-4). Entre Nous II V.O.G. II O.K.K. III D.O.S. II 3 2 10 18-65 3 111 13-11 3 3 111 11-13 3 3 0 12 6-18 1 VOETBAL Renesse B I-WIK B I 7-1 Renesse, dat zeker een klasse sterker was, heeft zonder veel moeite beide puntjes in de wacht weten te slepen. Reeds na 4 min. wist r buiten F. de Vrieze de duin bewoners de leiding te geven (1-0). Hoewel Renesse bleef domineren duurde het tot de 25e min. eer C. Bakker er in slaagde met een kop bal de stand oP 2-0 te brengen. 2 min. later kon doelman Everaers het leder niet klemvast in zijn be zit krijgen waarvan P. v. d. Kas- teele wist te profiteren (2—1) Nog juist voor het verstrijken van de le helft bracht Hans Simons de stand op 3-1 Met twee doelpunten bracht Simons binnen 5 min. in de 2e helft de score op 5-1. L.buiten C. Bakker voegde hier ook nog twee doelpunten aan toe zodat het einde aanbrak met een 7-1 zege voor de thuisclub. BRIDGEN Bridgedrive in „Mondragon" Zaterdagavond 11 februari werd in „Mondragon" een bridge-drive gehouden, die aan 7 tafels werd ge speeld. De uitslagen zijn als volgt: Even groep: le prijs de heren G. de Graag en J. Holty uit Zierikzee; 2e prijs de heren M. de Regt en J. Th. Brouwer te Zierikzee. Oneven groep: le prijs de heren A Rodoe en J. van Tichelhoven te Zierikzee; 2e prijs de heren L. Can ters en P. J. Ribbens te Zierikzee. De volgende wedstrijd zal oP za terdag 11 maart worden gehouden. DORDRECHT. De 21-jarige G. W. uit Dordrecht, die door de po litie werd verdacht in de Lenghen- hof de 78-jarige weduwe mevrouw G. te hebben beroofd en aangerand heeft nu een volledige bekentenis afgelegd. Bij een brand in een schuur na bij Ocean City (Maryland) zijn zon dag 12 renpaarden omgekomen. Zij vertegenwoordigden een waarde van meer dan 42.000 dollar. Het Noordrhodesische ministerie van defensie heeft zondagavond medegedeeld dat de territoriale troepen in Noord-Rhodesië „bij wijze van voorzorgsmaatregel en in het belang van de openbare veilig heid" zijn opgeroepen. Rusland verweet China oorlogsophitsing NEW YORK, 12-2. De expert ln Russische aangelegenheden van de New York Times, Schwartz, heeft medegedeeld, dat documenten, die in het bezit zyn van Westerse re geringen, aantonen dat het conflict tussen de Sowjet Unie en Commu nistisch China de afgelopen 18 maanden veel scherper ls geweest dan men in het westen beseft heeft „Zowel in brieven als op de in ternationale communistische con ferenties die verleden jaar in Mos kou en Boekarest zijn gehouden zijn door Chroesjtsjef en Mao Tse- Toeng bittere beschuldigingen ge uit. Zo beschuldigde Chroesjtsjef Mao onder meer van „ziekelijke oorlogsophitsing" en communis tisch China Rusland van een her nieuwde politiek, waarbij het Marxisme en Leninisme worden prijsgegeven. Op de conferentie in Moskou van november j.l. gebruik te Chroesjtsjef werkelijk vuile taal tegen de Chinezen. Deze gebeurtenissen zijn de wes telijke regeringen bekend gewor den doordat er bij de communis tische partijen in die landen over gesproken is. Deze regeringen had den het conflikt achter de scher men geheim gehouden omdat som mige functionarissen vreesden, dat, zodra Amerika daar voordeel uit zou proberen te halen, de twee communistische machten weer naar elkaar toe gedreven zouden worden". Schwartz wees er op, dat er geen aanwijzingen zijn, dat het conflikt nog steeds voortduurt, daar vorige week in Peking een Russische han delsdelegatie is aangekomen, wat een verbetering in de betrekkingen zou kunnen betekenen. Renesse krijgt waarschijnlijk ook een diepvriesinstallatie Veel belangstelling op voorlichtingsavond RENESSE, 11-10. In het Dorps huis werd een voorlichtingsavond gegeven om ook te Renesse te ko men tot het oprichten van een diepvriesinstallatie. Namens de commissie sprak de heer D. Hack een woord van welkom tot de aan wezigen, waarbü hy met vreugde vaststelde, dat er van een goede belangstelling mag worden gespro ken. De -heer Hack stelde vast dat de diepvries meer en meer populair begint te worden. Volgens zijn me ning behoort ook te Renesse zo'n installatie. Alleen voor het bewa ren van de diverse soorten groen ten heeft de diepvries al zin. Over al waar diepvriescellen verrezen, werd dit een groot succes, waarbij men wachtlijsten moest aanleggen daar de capaciteit steeds te klein, bleek. De commissie was er in ge slaagd het Centraal Bureau van de Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging voor de Landbouw voor het plan te Re nesse te interesseren. Namens het Centraal Bureau gaf de heer Wie- benga op deze avond voorlichting over het diepvriezen. De nu achter ons liggende tijd heeft bewezen dat het diepvriezen zeker geen mo degril is, daar het zijn nut over duidelijk heeft bewezen. In korte trekken gaf spr. een overzicht van de ontwikkeling van het diepvrie zen in Canada en Amerika, waar volgens niet officiële gegevens in Toronto in 1922 de eerste installa tie werd geplaatst. In Europa ver rezen de diepvrieskluizen het eerst in Denemarken, waar het een enorm succes werd. Ook in west- Duitsland nam de ontwikkeling een grote toeloop. In Nederland duurde het tot 1952 eer men tot de bouw van kluizen over ging. Tweehonderd per Jaar Thans worden er sinds 1958 elk jaar meer dan 200 gebouwd. Steeds meer en meer is men ook in ons land het nut en het voordeel van een kluis gaan inzien. Hierna be handelde de heer Wiebenga de vier modellen van diepvrieskluizen n.l. de ruimtekoeling, het kastmodel, de conservator en de caroussel. Bij een groot aantal loketten is de ruimtekoeling in aanschaf en de huurprijs lager dan de overige ty pen. Het heeft echter het nadeel met de overige typen, dat de kluis niet steeds toegankelijk is voor de lokethuurster, daar er een bedie ningsman nodig is. Het kasttype bestaat uit geïsoleerde loketten bo ven elkaar in een niet-gekoelde ruimte, alleen de loketten worden hier gekoeld. In aanschaf en huur prijs is deze lager dan de conser vator, maar hoger dan de ruimte koeling en caroussel. De conser vator bestaat uit naast elkaar ge plaatste geïsoleerde loketten in een niet-gekoelde ruimte, elk mét een deksel aan de bovenkant. De aan schaf en huurprijs is hoger dan de overige typen, terwijl ook de be nodigde grond-oppervlakte groter is. Voor Renesse achtte de heer Wiebenga de caroussel het meest geschikte type. Deze bestaat uit boven elkaar geplaatste laden in een rechtopstaande draaiende trommel, die in segmenten is ver deelt. Deze trommel bevindt zich in een gekoelde ruimte, die door een geïsoleerde wand is afgesloten van de niet gekoelde ruimte. Na nog het financiële gedeelte te heb ben besproken, werd besloten op 22 februari a.s. een oprichtingsver gadering te houden. VERGADERING A.N.A.B. TE RENESSE Veel bouwactiviteit in de Westhoek in afgelopen jaar In hotel „De Waerelt" hield de afdeling Renesse van de Algemene Nederl. Bouwbedryfsbond haar al gemene jaarvergadering onder lei ding van de waarnemend voorzit ter, de heer J. de Wit. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer J. C. Hendrlkse, bleek, dat het af gelopen jaar een grote bedryvig- heid te zien heeft gegeven in de seotor van de bouwny verheid in de Westhoek. Voor het grootste deel was dit te danken aan de intensieve bouw van zomerwoningen. De vrees dat deze bouw in een te snel tempo ge schiedt, wordt niet van alle grond ontbloot geacht. De werkgelegen heid in de W.S.-sector is in een niet onbelangrijke mate afgeno men. Mede hierdoor vertrokken een aantal werknemers naar de randstad Holland. De jubileum avond te Noordwelle ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan werd een groot succes. Enige grote en diverse kleine zaken werden aan hangig gemaakt bij het arbeidsge recht. Al met al was het een actief jaar van de afdeling waarop met voldoening kan worden terug geblikt. Door het bondsbestuur wordt nog eens gewezen op de ge varen als men in Duitsland gaat werken. Daar het veelal met de so ciale voorzieningen niet zo nauw wordt genomen, komt men bij ziekte of werkeloosheid in de knoei te zitten. De heer A. J. Goossens deelt mede, dat hij in het afgelo pen jaar reeds enige gevallen hier van in behandeling heeft gekregen. Het periodiek aftredende be stuurslid, de heer W. Kooman, werd wederom benoemd. Uit het jaarverslag van de penningmeester de heer A. J. Goossens bleek, dat er met 1 januari j.l. een batig saldo van f 428,72 in de kas was. Aan vakantiebons werd in 't afgelopen jaar uitgekeerd f 27566.38 en aan W. en W. f 8182,51. Namens de commissie tot nazien van de reke ningen werd door de heer G. Ver boom een gunstig advies uitge bracht, waarna de penningmeester onder dankzegging décharge werd verleend. De heer Goossens gaf hierna nog een toelichting over de nieuwe contributieregeling, welke nu periodiek zal worden opgehaald De heer Hendrikse gaf vervol gens nog een beschouwing over het in oprichting zijnde solidariteits fonds van de bestuurdersbond. Schouwen-Duiveland. Door de voorzitter werd hierna nog de gemeenteclassificatie ter sprake gebracht. Door de afd. zal er bij het bondsbestuur op worden aangedrongen om een wijziging in de hand te werken. Nadat bij de rondvraag nog een aantal vragen was beantwoord, sloot de voorzit ter de vergadering KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wijngaarden: kand. W. C. Hovius, Haarlem; te Hasselt (toez.): J. van Wi?r, Putten; te Har- kema-Opeinde: kand. A. Nachte gaal, Beverwijk. Aangenomen naar Oldenkappel: W. J. J. van der Waal, legerpred. te Amersfoort. Ger. Kerken Beroepen te Pesse: D. J. Heslin- ga, kand. te Groningen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Zwijndrecht-Grote Lindt: kand. G, van Atten, Zaan dam. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Gorinchem: L. S. den Boer, Sassenheim. Ger. Gemeenten Tweetal te Tholen: Chr. v. Dam, Rotterdam-Zuid en A. Vergunst, Rotterdam-Centrum. Beroepen te Gorinchem, Nieuw- Beijerland en te Nieuwerkerk (Z.): Chr. van Dam, Rotterdam-Zuid: te Benthuizen: A. Vergunst, Rotter dam-Centrum.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 6