SUNIL FV." Carnavalsoptocht t,Oeteldonk m wv „OETELDONK", 13-2. Vele tien duizenden waren vanmiddag naar Oeteldonk gekomen om daar de grote gecostumeerde en gemaskerde carnavalsoptocht te zien. Die op tocht was dit jaar wellicht iets min der groot dan in de voorgaande jaren, doch dat werd ruimschoots vergoed door de geestige ideeën en de uitwerking er van. Opvallend is de laatste jaren in „Oeteldonk", dat men meer en meer streeft naar gro teske figuren in komische situaties en minder naar het hekelen van actuele gebeurtenissen en toestan den. Ze ontbraken natuurlijk niet geheel, zoals de raket en de te laag gebouwde tunnel in de weg 's-Her- togenbosch-Boxtel bij de Vughter rotonde. Ook bij de loopgroepen waren verschillende bijzonder geslaagde werkstukken te zien. De stoet werd besloten met een rijk opgetuigde prinsenwagen, waarop prins Ama- deiro 18 met zijn adjudant had plaats genomen en die geëscorteerd werd door een groep biezen paard- jes en een stijlvolle groep tanzma- riechen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk BRUINISSE. Ds. C. A. Verbaas te Monnikendam, beroepen predikant alhier, hoopt woensdag 15 februari a.s. de gemeente te b?zoeken. Om zeven uur zal hij voorgaan in een te houden kerkdienst. Ingezonden mededeling m r WAST STWeHD WIT- CM SPAART UW UNNINKAST DE BOER STAAT VOOR VEEL PROBLEMEN Actuele vragen aan de orde op C.J.B.T.B.-vergadering Voor 55 jaar. DREISCHOR. Voor de vereniging „Tot Nut en Genoegen" trad alhier op de heer C. den Hamer, oud-in- spekteur bij het inlands onderwijs op west-Java. BROUWERSHAVEN. In het af gelopen seizoen werden per R T.M. met bestemming Engeland, Frank rijk en België verzonden 3662 man den met gepelde en ongepelde gar nalen. BRUINISSE. De penningmeester van „Nu met Hope" mocht een gel delijke bijdrage in ontvangst ne men, geschonken door het Kamerlid mr. Patijn, als blijk van waardering voor een hem te Zijpe bij aankomst gebrachte muzikale hulde. ZIERIKZEE. De gymnastiekver eniging „Rust Roest" te dezer stede heeft zich aangesloten bij het Ne- derlandsch Gymnastiekverbond. ZIERIKZEE. Hei tramcómité Brouwershaven - Steenbergen is door de minister van waterstaat in partikuliere audiëntie ontvangen. RENESSE. Een landbouwer al hier kocht een 14 maanden oude stier, van de beroemde rasveefok- kerij van de heer Pauwen te West- Pannerden. De vaders en grootva ders van het dier behaalden jaren achtereen rijks, en provinciale premies. ZIERIKZEE. Voor het Departe ment Zierikzee der Maatschappij van Nijverheid, sprak de heer S. J. Ph. Regensburg over het onder- werp: „Micro-organismen" BROUWERSHAVEN. Een dame, die bij haar zuster alhier was ge logeerd had het ongeluk bij het drinken, een stuk glas in de keel te krijgen. De scherf kon nog wor den verwijderd, maar kort nadien overleed het slachtoffer aan de op gelopen verwondingen. ZIERIKZEE. In deze gemeente werd zeer duidelijk een aardschok gevoeld, die gepaard ging met een onderaards gerommel. Ramen en deuren trilden .Kort nadien begon het te weerlichten en te onweren. Ook viel er hagel. ZIERIKZEE. De dameszangver eniging „Musica" onder leiding van mej. Berdenis van Berlekom. gaf een geslaagde tweede uitvoering. ZIERIKZEE. ,JIet lied van moe der" werd in de Concertzaal met groot succes opgevoerd door de Re- derijkersvereniging „Advendtf'. ZIERIKZEE, 11-2. De C.B.T.B. afd. Schouwen-Duiveland kwam büeen in het „Huis van Nassau". De heer J. van Nieuwenhuijze, rayon-ass. voerde het woord en sneed diverse belangrijke zaken aan onder het motto: „Actuele vragen". Spr. schetste de huidige gang van zaken in het agrarisch bedrijf en wèes op de talrijke problemen waarvoor de boer zich gesteld ziet. Het is een zaak van eerste orde dat men onder ogen ziet welke mo gelijkheden er voor het bedrijf zijn, om diverse werkzaamheden te ver eenvoudigen en om de arbeidstijd meer produktief te maken. Aan de hand van een aantal be rekeningen toonde spr. aan dat de aanschaf van bijvoorbeeld een melkmachine zeer zeker voordeel geeft. In feite is het zo ,dat men meer zal moeten gaan rekenen, teneinde te bepalen in hoeverre de aanschaf van een machine verant woord is of kan zijn. Gezien het feit dat het aantal werkgevers en werknemers in de landbouw sinds 1947 aanzienlijk is gedaald en nog verder zal dalen, is een juiste beroenskeuze voor lichting van groot belang. Ook het tijdig n.emen van een besluit in de ze verdient zeer zeker de aandacht. Het bouwplan De opstelling van het bouwplan is geen eenvoudige zaak, terwijl ook de afzet van de produkten gro te zorg vereist. Men zal door middel van een ge zamenlijke krachtsinspanning moe ten trachten om tot een redelijk re sultaat te komen, aldus spr. Een uitvoerige discussie volgde na dit betoog, waarin nog gewezen werd op een nieuw onkruidbestrij dingsmiddel dat kan worden toe gepast bij de bietenteelt en een klaversoort welke laat gezaaid kan worden en dan toch nog een goed resultaat geeft. Tijdens deze vergadering beëin digden twee bestuursleden, de he ren J. P. Boot en C. Hanse, hun functie en werden door de voor zitter bedankt voor het werk dat in het belang der. af deling werd verricht. De stemming voor provinciaal voorzitter tussen de heren W. San- derse te Serooskerke (W.) en W. den Boer, Zierikzee .leverde een meerderheid voor laatstgenoemde op, zodat de stemmen van de af deling in het provinciaal bestuur op deze candidaat zullen worden uitgebracht. Omstreeks begin maart hoopt men weer samen te komen om te luisteren naar een causerie door de heer W. de Vrieze over zijn bezoek San Amerika .toe gelicht met een serie dia's. LAND- EN TUINBOUW Gewestelijke Raad Zeeland Landbouwschap In verband met het bestaande rouleersysteem trad de heer G. J. de Jager te Anna Jacobapolder af als voorzitter. Als zijn opvolger werd ter benoeming door het land bouwschap voorgedragen de heer J. P. van Duyse te Nieuw-Namen. De heer J. L Lukaart te Goes volgt de heer P. Vink te Kuitaart op als plv voorzitter. Gezien de noodzaak van een zo goed mogelijke bestrijding van de vergelingsziekte werd, in verband met het aanwezige besmettingsge vaar bij de teelt van stekbieten, besloten nadere voorstellen aan Gedeputeerde Staten te doen inza ke het verlenen van ontheffing voor de verbouw van bietenzaad. SPORT VOETBAL Wolphaartsdijk-MEVO 7-2 De eerste wedstrijd na een rust periode van zeven weken is voor MEVO op een grote nederlaag uit gelopen. MEVO verscheen met slechts tien man binnen de lijnen, waaronder drie reserves, zodat van af het begin de verwachtingen niet al te optimistisch waren omtrent de uitslag. Toch was het begin niet slecht, daar vooral de voorhoede probeerde om er van te maken wat maar enigszins mogelijk was. Het spel ging dan ook in het eerste kwartier gelijk op. De keren dat Wolphaartsdijk in dit eerste kwar tier voor de MEVO-veste verscheen maakte al gauw duidelijk dat de verdediging niet zo hecht was als voor een behoorlijke uitslag nodig was. Na ongeveer een kwartier spelen kwam Wolphaartsdijk aan zijn eerste doelpunt toen H. de Oude een onschuldige bal op de keeper terugspeelde, maar deze kwam veel te laat uit zijn doel, waarvan de Bevelanders een dank baar gebruik maakten om hun eer ste doelpunt te scoren De afwach tende houding van de verdediging zou MEVO nog meer parten gaan spelen, want van de zeven doelpun ten die door Wolphaartsdijk wer den gemaakt waren er zeker vijf aan dit euvel te wijten. Ondanks de viermans voorhoede wist MEVO terug te slaan en het was Nolet die enkele minuten later de partijen weer op gelijke voet bracht De hoop die MEVO uit die doelpunt putte was slechts een kort leven be schoren, want uit de druk die Wol phaartsdijk op het MEVO-doel uit oefende werden voor rust nog drie doelpunten gemaakt, zodat Wol phaartsdijk bij de rust een veilige 4-1 voorsprong had. Na rust ging de strijd weer een ogenblik gelijk op en kon MEVO zelfs tot 4-2 inlo pen, doch omreden dat dit doelpunt in buitenspelpositie was gescoord mo?st dit worden afgekeurd Wol phaartsdijk, die nog geen genoegen nam met zijn vier doelpunten kwam weer op goedkope wijze aan een doelpunt, waardoor de stand 5-1 w?rd. H. de Oude die na rust de voorhoede was gaan versterken wist de achterstand te verkleinen tot 5-2, doch hiermede was al het kruit van MEVO verschoten. Niet echter bij Wolphaartsdijk, die de bal nog tweemaal achter d® keeper deponeerde waardoor de eindstand op 7-2 werd gebracht. Wil MEVO in deze competitie nog een rol van betekenis spelen, dan zal het zaak zijn om energie ker aan te pakken Het enthousias me dat Wolphaartsdijk in deze wedstrijd opbracht moge de spe lers van MEVO tot een voorbeeld wezen. Noordhoek-Burgh 2-2 In een harde strijd, waarin scheidsrechter Heeren de teugels strak hield, behaalde Burgh een volkomen verdiende overwinning. De verplaatsing van linksback Siesse naar de linksbinnenplaats was een verbetering. Cor Bouw man speelde nu op de linksback plaats een uitstekende partij. Kees Rijnberg maakte 3 doelpunten. In een zenuwachtig begin kon na 15 minuten spelen de rechtsbinnen door een verwaarloosde dekking de score openen (1-0). Voordien had keeper Kloet, die een prachtige partij keepte, al twee zeker schij nende doelpunten veilig gesteld. Een 10-tal minuten later stormde Kees Rijnberg achter een door de achterhoede naar voren gespeelde bal aan, omspeelde de spil en daar op de keeper en maakte gelijk (1-1). Kort voor rust scoorde Rijn berg uit een scrimmage voor het Noordhoek-doel (1-2). Na de rust een fel aanvallend Noordhoek, doch Kloet, komt re gelmatig uit de strijd voor het Burgh-doel te voorschijn. Toch moet hij na 20 minuten voor een hard schot van de rechtsbuiten zwichten (2-2). Burgh komt terug en dringt op haar beurt Noord- hoek in de verdediging. Als M. Bakker een hard schot zal lossen, ziet hij Rijnberg in betere positie staan. Een kleine pass is voldoende om Rijnberg voor de derde maal te laten doelpunten (2-3). minuten voor tijd duikelt Kloet een bal van de schoenen van de midvoor en uit deze fraaie safe put Burgh de be nodigde kracht om de 2-3-stand te bewaren. Volgende week krijgt Burgh Halsteren thuis. Renesse-Grenswachters 1-3 Gebrek aan conditie en ambitie waren wel de voornaamste facto ren bij Renesse die tot verlies leid den in deze wedstrijd. Geen mo ment maakte de thuisclub de in druk te weten dat alles op het spel stond voor het behoud in de K.N. V.B. Vooral in de voorhoede was het nemen van initiatief ver te zoe ken. Reeds in de eerste minuut komt Goossens alleen voor de doel man der gasten maar door te lang treuzelen weet een der achterspe lers het leder nog corner te werken. In de 5e min. lost Verseput een verrassend schot, dat buiten bereik van de doelman de lat scheert Ge leidelijk aan weet Grenswachters het spel te verplaatsen. Als de r hinnen weet door te breken stompt de Vrieze het leder fraai corner. Bij een indirecte vrije trap weet Boer op het gepaste moment redding te brengen Bij een aanval y.an Renesse werkt A. Jonker, die veel tè weinig in het spel werd be trokken, zich door de verdediging waarbij hij tegen de paal schiet Goossens krijgt hierbij een fraaie kans maar blijft als aan de grond genageld staan. Aain de andere kant stompt de Vrieze een hard schot van r.buiten Verrest uitstekend uit zijn doel. Uit een fraaie pass van P. Jonker komt Verseput alleen voor doel maar zijn schot gaat ra kelings over. Grenswachters wordt dan weer sterker en in de 40e niin. komt midvoor Lambrecht geheel vrij voor dé Vrieze, waarbij hij geen fout maakt en laag inschiet (0-1). Nog geen 2 min. later lost de zelfde speler een fraai hoog schot, dat onder de lat in het doel ver dwijnt (0-2). In de 44e min. weet A. Jonker zich mooi vrij te spelen waarna hij de bal laag langs het doel plaatst waar Goossens over het leder heenstapt. Grenswachters zet de 2e helft in met een stevig offensief waaruit zij na 10 min. spelen door een laag schot van M. Verrest de voorsprong tot 0-3 we ten op te voeren In de Renesse- verdediging is het vooral spil Prummel die zich uitstekend weert. Bij een corner van P. Jonker krijgt Verseput een mooie kans om in te koppen maar zijn kopbal verdwijnt over de lat. P. Jonker lost dan een paar schotendie net naast gaan. 10 min. voor tijd ontstaat er voor het doel van Grenswachters een onoverzichtelijke situatie waaruit Goossens de eer weet te redden. Plotseling blijkt nu dat Renesse wel beter partij kan geven dan het in de vorige 80 min. had gedaan. De bezoekers worden geheel in de ver dediging terug gedrongen Uit een pass van Verboom komt P Jonker alleen voor de doelman die zich HET RAADSEL VAN LOCH-NESS 28. Het kost Aram en zijn vrienden enige moeite om Sir John ervan te weerhouden zonder meer naar het grote huis toe te ren nen. „Kalm aan, edele ridder", grijnst Agua geamuseerd, „in de eerste plaats weten we niet zeker of die rovers zich daar ophouden en zelfs al is dat zo, dan kunnen we alleen met een list jullie spullen weer terug krijgen". Ofschoon Sir John, zwaaiend met zijn vuisten, blijft beweren dat allleen een stormaanval succes kan hebben, wordt na rijp beraad besloten om te wachten tot het donker is, waarna Agua alleen naar het huis zal gaan om te trachten er achter te komen of het inderdaad de verblijfplaats der roverbende is. Als de schemering gevallen is, slentert Agua, achteloos een wijsje fluitend, naar het huis toe. Hij klopt een paar keer op de oude, zware voordeur en tast nog even onder zijn mantel, om zich ervan te vergewissen dat zijn pistool nog in zijn gordel zit. Krakend draait de deur open en een klein mannetje met een lantaarn in de hand neemt Agua vijandig op. „Wat moet je, vreemdeling?", vraagt hij achterdochtig. moedig op zijn voeten werpt. Even later schiet Verboom op de staan der en wat Renesse in de resteren de min ook nog probeert, in de stand komt geen verandering meer. Burgh II-Zierikzee II 7-3 Een onverwachte uitschieter van Burgh II deed de Zierikzee-reser- ves met geflatteerde cijfers in het zand bijten, hoewel de uitslag vol komen verdiend is. Technisch was Zierikzee voor de rust beter doch het enthousiasme van de groen- witten gaf de doorslag. Via de aftrap nam Burgh dank zij Dijkman en een foute rugspeel bal de leiding (1-0). Het wordt dan bijna 2-0, doch v. Geesbergen kan door een kopstand v. d. Graaf van het lijf houden. Toch komt Zierik zee geweldig opzetten en Hutten maakt gelijk, doch scheidsrechter v. d. Linde die wat rare beslissin gen nam, keurde het doelpunt af. Het was echter uitstel van execu tie want in de 6e minuut profiteer de G. Kosten van een fout van keeper Boot en schoot oerhard in (1-1) Hetzelfde voorval herhaalde zich in de 10e minuut en weer schoot Kosten raak (1-2). Zierikzee was sterker, doch Zijta kon via de keeper doelpunten (2-2), welk doel punt bij de rood-zwarten nog al wat rumoer verwekte, zo erg dat de scheidsrechter een waarschu wing moest geven. Kort voor rust is het weer Zijta, die uit een ver warrend ogenblik de bal in het net deponeerde (3-2). Vlak na rust schiet Verloo net naast, terwijl aan de andere kant v. d. Werf's schot nog net door v. Geesbergen corner kan worden gewerkt. Een juweel van 'n voorzet geeft Toon Rijnberg, waar Nico v. d. Graaf maar aan te tippen heeft (4-2). Door gevaarlijk spel krijgt Zierikzee een strafschop te nemen die door Theo Kramer wordt benut (4-3). Burgh zet door en de achterhoede verzet bergen goed werk. Een plotselinge Burgh- uitval brengt de bal bij v. d. Werf die prachtig inschiet (5-3) Zierik zee is nu een verslagen ploeg en Nico v. d. Graaf maakt tweemaal een fraai doelpunt (7-3), een stand waarmede ook het einde komt. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vrouwenwereldgebedsdag Evenals in talloze andere plaat sen over de gehele wereld wordt ook hier ter plaatse vrijdag 17 fe bruari a s de Wereldvrouwenge bedsdag gehouden. Te dien einde wordt des avonds acht uur in de bovenzaal van 't Ger. Verenigings gebouw een samenkomst gehou den. Het motto is ditmaal „Uwer is het Koninkrijk". Vrouwen van alle kerkelijke gezindten zijn van harte welkom. „Scheldeklanken" speelde voor bejaarden Een geheel met bejaarden gevul de zaal van hotel „Concordia" heeft maandagavond bijzonder genoten van een speciale muzikale en tone- listische voorstelling van de plaat selijke mandolinevereniging „Schel deklanken". Deze avond kwam tot stand onder auspiciën van de UVV( waarvan de presidente, mevr Lugt- van H'eloma een openingswoord sprak. Enige genodigden woonden deze bejaardenvoorstelling bij. In de pauze werd getracteerd oP kof fie en koek. Allen genoten zeer van hetgeen Scheldeklanken te bieden had. Vergadering gemeenteraad Op donderdag 23 februari a.s. zal een vergadering worden gehouden van de gemeenteraad. De agenda telt een elftal punten. RENESSE Rozenbeplanting Dorpskom De dorpskom van Renesse zal deze zomer weer een kleurrijker aanblik tonen. Bij de aanleg van de riolering, enige jaren geleden, ver dwenen de rozen van het dorp, waarna zij niet meer werden her plant. Enige weken geleden nu is door de aannemer D. Rentier te Noordgouwe, de grond voor het herplanten gereed gemaakt, waar na door de gemeente-werklieden duizend rode rozen zijn geplant In tegenstelling met vroeger zijn de rozen niet op een rij geplant, maar tussen elk paadje van de straat naar de woningen verspringen zij nu. Staan de rozen bij het ene ge deelte langs de straat dan staan zij bij het volgende langs het voet pad langs de woningen. OOSTERLAND Chr. vrouwenvereniging „Martha' De vergaderingen van de Chr. vrouwenvereniging „Martha" zul len voortaan - zo vernemen wij - gehouden worden op woensdag avonden, inpiaats van op donder dagavonden, zoals tot nu toe ge bruikelijk was. De eerste vergade ring vjndt plaats woensdag a s. In het chr. verenigingsgebouw. Wereldvrouwengebedsdag Op vrijdagavond 17 februari 1961 zal ook in onze gemeente deelge nomen worden aan de Wereldvrou wengebedsdag. Te zamen met 145 landen in de wereld zullen de vrou wen van alle gezindten zich ver enigen in gebed tot God voor de nood en onrust in de wereld. De bijeenkomst vindt plaats in het kerkgebouw van de Gereformeerde Kerk aan de Lange Achterweg. De in de vacature-de Visser tot diaken gekozen heer WP. Noordam in de Ned Herv. kerk al hier, heeft deze benoeming aange nomen. Op zondag 13 februari a s. zal de heer Noordam in zijn ambt worden bevestigd, en wel in de morgendienst. NIEUWERKERK Bij de Stichting „Handelsonder wijs" te Zierikzee slaagde voor het examen machineschrijven mej. L. B. Lievense alhier. Vertoning Rode Kruis-film Op zaterdag 18 februari as. zal in „Ons Dorpshuis" alhier de reeds bekende Rode Kruisfilm „De Cita del" vertoond worden. Deze film trekt overal veel belangstelling. In de namiddag zal een kindervoor stelling worden gegeven. Geslaagde uitvoering van de mandolineclub Vrijdagavond gaf de mandoline club „Hier 's ek weer" alhier voor een zeer goed gevulde zaal in „Ons Dorpshuis" haar jaarlijkse uitvoe ring. Het in ledental gegroeide en instrumentaal versterkte korps, bracht onder leiding van de diri gent de heer W. Wandel, verschei dene nummers ten gehore Een klucht in drie bedrijven door Johan Blaaser, werd met gleed en verve voor het voetlicht gebracht, waarbij het bijzonder opvallend was, dat alle spelers hun rol zeer levendig en ongekunsteld speelden. De club beschikt over goede ac teurs onder hare leden, waarvan deze avond een goed bewijs lever de. Ook het als intermezzo opge voerde toneelstukje, met zang door Stien de Bruyn, getiteld „De Fee- enspiegel" werd keurig gespeeld en was een aangename afwisseling. Tegen de achtergrond van het prachtige décor, met veelkleurige verlichting, was het geheel wer kelijk feeëriek. Nadat nog een vijftal muziek nummers uitgevoerd waren, waar bij vooral de „San Lorenzo mars" en „Het orgellied" zeer goed wa ren uitgevoerd, werd besloten met de lijfmelodie van „Hier 's ek weer". De burgemeester was de tolk der aanwezigen toen hij de club harte lijk dank zegde voor het optreden Hij feliciteerde de dirigent met dit succes, daar toch rekening moet worden gehouden dat een d®el der leden uit nog zeer jeugdige perso nen bestaat. Verder deelde hij me de dat de gemeenteraad van Dui- vdand ook heeft getoond metter daad de club te willen steunen, door ook een subsidie toe te ken nen. Hij heeft geconstateerd dat de club dit jaar een bijzondere uitga ve heeft gedaan door aanschaffing van een contra-bas. Zaterdagavond daaraanvolgend werd hetzelfde programma uitge voerd, waarvoor evenzeer goede belangstelling bestond. DUIVENDIJKE Rectificatie Met betrekking tot de vermeende pensionering van de oud-burge meester van Duivendijke de heer H. R. Nieborg .hebben wij een puntgave fout gemaakt, waarvoor wij onze lezers onze excuses wil len maken Niet burgemeester Nie borg van Nieuw Lekkerland ls aan zijn pensioen toe, maar de burge meester van De Lier (Westland) de heer F. Nieborg. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje MARINUS NICOLAAS JOHANNIS (Ronny) H. FIERENS A. C. N. FIERENS- VAN DER HAVE JOOP HANSJE LIANNEKE Haamstede, 10 februari 1961 Ring 6

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3