WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Kleineuropese top De A.V.O.-collekte te Zierikzee Vrijdag begon in Parijs een con ferentie van regeringsleiders van de zes landen, die de drie econo mische gemeenschappen op het vasteland vormen. Het gaat echter ditmaal niet om die economische samenwerking, maar om het poli tieke overleg tussen de zes. Men weet dat hun contacten zijn geboren uit twee motieven. In de eerste plaats ging het er om, de Duitsers te verzoenen met de Fran sen. Dit is gelukt, en het is voor Adenauer van veel betekenis, die verzoening te handhaven en te be vestigen. Vandaar dat hij wel ge neigd is, tegemoet te komen aan bepaalde wensen van de Gaulle, die inhouden dat Frankrijk een leiden de rol zal spelen op het continent. Toch zijn de Duitsers beducht voor mogelijke consekwenties van zulke banden. Zij willen liefst niet be trokken worden bij de anti-Arabi sche politiek van Frankrijk, welke verband houdt met de Algerijnse moeilijkheden. En zij wensen zich niet te vervreemden van de Ver. Staten, Indien de Gaulle zou stre ven naar een „derde macht". Daar onder kan men verstaan een aparte macht naast Engeland en de Ver. Staten, opdat de Gaulle in de N.A. V.O. evenveel zeggenschap zal heb ben als deze mogendheden. Men weet dat hij o.a. daarom eigen kernwapens wil en wil wor den geraadpleegd over alle politie ke beslissingen van Amerikanen en Britten, welk gebied ter wereld deze ook betreffen. Daarover zijn de Duitsers niet geestdriftig geble ken. Een „derde" macht zou zich ook wel eens tussen de V S. en Moskou in kunnen plaatsen. Politieke eenheid Het tweede doel van de samen werking der zes was, een sterk front te vormen tegen de Sowjet- Unie, en daaruit kwam het streven voort om een federatie te vormen. Nu zijn het de Fransen zelf ge weest, die dit streven hebben door kruist en hoge prijs stelden op het behoud van hun nationale souve- reiniteit. Vooral de Gaulle wilde slechts spreken van een „Europa der vaderlanden". Aan de andere kant wilde hij zich de steun verze keren van we9t-Duitsland, Italië en Benelux. Zo zijn de Fransen toch nog vrij onverwacht gekomen met hun conceptie van een „con federatie", een statenbond dus. En kort geleden nog sprak de Franse minister van buitenlandse zaken Couve de Murville zelfs van een fe deratie, dus een bondsstaat. Wij moeten dit niet te letterlijk opvatten. Doel van de Gaulle is, een gezamenlijk politiek beleid vast te stellen inzake allerlei vraag stukken, waarin Frankrijk is geïn teresseerd: Algerije, Kongo, de Ara bische wereld, het Sowjetblok, de positie in de N.A.V.O. Men kan echter de Franse politiek in dezen STAD EN PROVINCIE ZONNEMAIRE Ouderavond Openbare Kleuterschool Woensdag werd alhier de ouder avond gehouden van de openbare kleuterschool, welke werd bezocht door een of meer ouders van vrij wel alle kleuters. Als genodigde was aanwezig de heer A. H. Ver meulen, burgemeester van Brou wershaven en diens echtgenote. De avond werd geopend door de heer P. Hendrikse, voorzitter der ouder commissie. An de orde kwam o.m. een voorstel tot instelling van een schoolfonds, d.m.v. een wekelijkse bijdrage per kleuter, welk voorstel m.as. werd aanvaard. Burgemeester Vermeulen voerde namens het college van b. en w. het woord en zei o.m. de belangen der kleuterschool op gelijke en zo mogelijk nog verbeterde wijze te zullen behartigen. In de pauze werd het werk der kleuters bezich tigd. Leidster N. de Jonge had alle eer van deze overzichtelijke uit stalling. Als slot werden enkele films vertoond. OOSTERLAND De weegbrugvereniging „Even Buiten" Op het vorige week gevierde 60- jarige jubileum van de weegbrug vereniging „Even Buiten" werden ook de cijfers verstrekt van het verenigingsjaar. Gewogen werd er in het afgelopen seizoen: 5781861 kg. stro, 2841476 kg. aardappelen, 3338613 kg. uien, 1035212 kg. vlas, 647809 kg. kolen, 234585 kg. voe derbieten, 70095 kg. grint, 57253 kg. gerst, 56632 kg. ijzer, 54130 kg. erwten, 51599 kg. zilveruien, 41393 kg. hout, 34806 kg. tarwe, 29610 kg. witlof, 25080 kg. bietenblad, 20535 k.g. wijnpeen, 9525 kg. gras zaad, 6190 kg. basalt, 3310 kg. bol- kaf, 5050 kg. gips en 1150 kg. pa pier. Samen 14.345.614 kg. Verder 227 stuks vee en 3 wagens. De heer J. Kwaak, aftredend, be stuurslid, werd bij akklamatie her kozen. De heer A. Mol werd weer als weger herbenoemd. Medede ling volgde nog dat het weegloon gehandhaafd zal blijven op f 0,25 per ton. Hierna volgde sluiting van het officiële gedeelte van de ver gadering. Onder het genot van een gezellige maaltijd bleef men nog geruime tijd bijeen. Het was een geanimeerde feestviering van het zestigjarig bestaan van de weeg brug „Even Buiten". niet altijd volgen. In Afrika is zij sterk anti-communistisch en anti- Egyptisch. Op het Europese vaste land minder. Daar zoekt Frankrijk de sympathie te verwerven van de Polen (het erkende de Oder-Neisse als Duitse oostgrens, wat Bonn ver ontrustte) en het heeft bijvoorbeeld pas een omvangrijke handelsover eenkomst gesloten met de Oostduit sers. In Kongo staat het achter de Belgen, dus achter generaal Mo- boetoe en Tsjombe van Katanga, die in onmin verkeren met de V.N Het zal niet gemakkelijk zijn, alle zes landen te overtuigen van de wenselijkheid, één zelfde politiek beleid te voeren. Ook Haamstede krijgt een judo-school Examens te Zierikzee zaterdag a.s. HAAMSTEDE, 11-2. - Tot voor kort was Zierikzee de enige plaats op het eiland, waar men de judo- sport kon beoefenen. Het judo heeft grote opgang gemaakt, nadat het door de Bredase sportleraar de heer J. C. Peeters hier werd geïntrodu ceerd. Met de judolessen wordt nu ook begonnen te Haamstede, waar schijnlijk in de kleuterschool. Verschillende Westhoekse leer lingen volgden de lessen te Zierik zee, maar de reis naar Zierikzee valt voor velen niet mee, zodat men gedacht heeft de lessen ook te Haamstede te gaan geven. De start is nog afhankelijk van het aantal inschrijvingen. Er zijn nog al wat mensen, die van judo niet zo veel af weten. Zij krijgen een kans met deze tak van sport te worden ge confronteerd op zaterdag 18 febru ari a s. Op deze dag worden er in het „Huis van Nassau" te Zierik zee weer judo-examens afgenomen, zowel voor de jeugd als voor seni oren. De toegang tot deze examens is vrij, zodat ieder die belangstel ling heeft hier kan zien wat judo is. Op genoemde datum vinden ook de inschrijvingen plaats voor de cursussen te Zierikzee zowel als te Haamstede. De organisator heeft - gezien de ervaringen in het verle den ook van dit nieuwe experi ment alle verwachtingen. Fortuinlijke visser BROUWERSHAVEN, 11-2. Tijdens het alikruiken ra pen aan de Schelphoek, had de heer Grootjans te Brouwershaven het genoe gen bij laag water in een plas een formidabele kabel jauw te vangen, die wegens de lage waterstand de open zee niet meer heeft kunnen bereiken. Het dier bleek het respectabele gewicht te hebben van 14 pond. BROUWERSHAVEN Scholen in actie voor Kongo Ook te Brouwershaven is op de openbare lagere school en de kleu terschool de actie voor Kongo ge voerd. Eerstgenoemde school bracht het bedrag van f 28,55 bij elkaar, terwijl de keuterschool zorgde voor een vijftigtal blikjes melk. WESTERSCHOUWEN Het vergaderprogramma van deze week Dinsdagavond opent de N.F.O. de reeks vergaderingen van deze week met de jaarvergadering, die een bijzonder tintje heeft door de aan wezigheid van de damesleden. Dit in verband met de vertoning van de dia's over de Westschouwse deelname aan het fruitcorso te Goes. De vergadering wordt ge houden in hotel Bom. Dinsdagmiddag houdt in hotel „Het wapen van Burgh" de afd. Westelijk Schouwen van de Ned. Ver. voor Huisvrouwen haar jaar vergadering. Woensdagavond vergadert in ho tel Bom de Coöp. Diepvries Vereni ging. De jaarlijkse vergadering van het kerkkoor wordt donderdagavond ln de winterksrk gehouden. Het pro gramma vermeldt o.a. de opvoering van een prachtig toneelstuk over het verpleegstersleven. De herhaling van de uitvoering van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" heeft vrijdagavond te Haamstede in hotel Bom plaats. Jongensclub opgericht Reeds geruime tijd komt in het verenigingsgebouwtje „Kuria" een groep jongelui bijeen, die het heb ben aangedurfd een club te vor men. Vorige week kwamen ze aan een naamgeving toe, waar de toe passelijke naar „Spoorzoekers, de jonge Kurianen" werd gekozen. Als hoofdleider van de club, die op godsdienstige leest is geschoied, treedt de heer L. Remmers op. Ook werd reeds in een functie van se cretaris en penningmeester voor zien. Voor de jongelui tot ongeveer 14 jaar is nog plaats in de club, die momenteel al een 18-tal leden telt In groter verband gezien overweegt de club aansluiting bij het „Kom pas". Aandacht gevraagd voor de positie der minder validen (Ingezonden) Tot de kenmerken van de wel varende maatschappij behoort ook en juist de zorg voor de minder- valide. Want al is in ons land de minder-valide niet automatisch ge doemd om bedelend met uitgesto ken hand op de stoeprand te gaan zitten en al worden er in 1960 noch in Amsterdam noch in Metslawier lichamelijk gebrekkigen tot de hon gersnood veroordeeld, toch kent ook Nederland zijn honderdduizenden minder-validen, waarvoor gezorgd moet worden. Slachtoffers van kinderverlam ming, rheumatiek en andere ziek ten of van oorlogsgeweld en slacht offers van de vooruitgang der techniek in onze eeuw. Er zijn er tienduizenden, die na een verblijf in een ziekenhuis naar 'luis terugkeren, eerst dankbaar dat ze er tenminste het leven hebben ifgebracht, later vaak teleurge steld en zelfs verbitterd omdat ze loor de ziekte of het ongeval uit 'iet vertrouwde beroep zijn gesto ten. Natuurlijk is er de ziekengeld uitkering, de invaliditeitsrente, de werkloosheidsuitkering, maar daar mee mag en kan het laatste woord liet gezegd zijn. Althans niet het verlossende woord. Daarom is in Nederland de Ne derlandse Vereniging Sociale Zorg voor Minder-Validen „A.V.O.", een vereniging die kenmerkend is voor de hoge graad van onze beschaving en welvaart en die in het patroon van onze sociale activiteit niet meer kan worden gemist. Want dat is namelijk precies het werk dat deze nationale vereniging al tientallen jaren lang verricht. Duizenden minder-validen hebben voor en na de tweede wereldoorlog tot hun vreugde en voldoening kun nen bemerken dat de wapenspreuk van deze sociale instelling niet als een holle frase wordt gevoerd: Ac tio Vincit Omnia: Arbeid Overwint Alles. Onder de verrijkende invloed van de meer moderne opvattingen, die I met name na de oorlog het werk van de medische- en sociale reva lidatie hebben beheerst, heeft de A.V.O. duizenden en duizenden minder-validen volwaardig ge maakt voor de arbeid die zij ver richten. Een twintigtal ambtenaren trek ken dagelijks door het land en hun werk is een hardnekkige speur tocht naar de oplossing van de pro blemen waarmede de duizenden in hun dossiers levende minder-vali den worstelen. Een speurtocht tot aan het kruispunt waar op één van de vier armen van de A.V.O.-weg- wijzer - vrije bedrijf, eigen bedrijf, beschuttende werkplaats, huisar beid - ook hun naam kan worden bijgeschreven. Die speurtocht en die oplossing vrAgen geld, veel geld. Maar ze géven levensvreugde, levensgeluk. Helpt geven loor uw lidmaatschap of aan de stedelijke A.V.O.-oollekte die deze week gehouden wordt. Geeft wat uw hart u ingeeft. Namens het voorlopig bestuur: Ds. Y. J. Tiemersma, voorzitter. J. Pomper, sekr.-penningm. DREISCHOR Geslaagde ouderavond openbare kleuterschool Nog geen toestemming tot bouw van nieuwe school Donderdagavond werd er in een lokaal van de nieuwe openbare la gere school in Dreischor een ouder avond gehouden van de openbare kleuterschool. De vice-voorzitter van de ouder commissie, de heer J. C. Vermaas, opende deze avond, waarbij hij een bijzonder welkomstwoord richtte tot de burgemeester, de heer A. H. Vermeulen. De burgemeester sprak namens het college van b. en w., waarbij hij dank bracht voor de uitnodiging voor deze avond en zijn waardering uitsprak voor het leuke werk van de leerlingen dat deze avond ten toon werd gesteld. Hij moest verder tot zijn spijt mededelen, dat van het ministerie van onderwijs, kun- iten en wetenschappen bericht was ontvangen, dat wegens het beperk te bouwvolume nog geen toestem ming kon worden verleend tot de bouw van een nieuwe kleuterschool wat dringend nodig is. Het lag al dus in de bedoeling van het ge meentebestuur tot verbouw over te gaan (c.q uitbreiding) van een lo kaal van de nieuwe openbare lagere school (thans een twee-klassige school sinds 1 september). De plan nen hiertoe waren reeds door de architect geheel klaar gemaakt. Ge tracht zal worden om zo spoedig mogelijk alsnog de vereiste toe stemming te krijgen. „Kleutervoeding" Hierna werd door de voorzitter de heer <jr. A. J. Schilstra, school arts, welkom geheten, die een le zing hield over het onderwerp „Voeding voor de kleuters". De ouders waren zeer geboeid door de ze lezing, welke op zeer bevattelij ke wijze wer<j gebracht, o.a. met behulp van afbeeldingen van ver schillende voedingsprodukten. Aan het eind van de lezing werdent door de ouders van de kleuters nog ver schillende vragen gesteld. Tijdens de pauze werd de aan wezigen door de oudercommissie koffie aangeboden en een kleine verloting gehouden ten bate van de kas. Ook was er gelegenheid voor de ouders om het werk van de kin deren; te bezichtigen en met de hoofdleidster, mej. J. Catshoek, te spreken. Op voorstel van mej. Catshoek werd besloten dat per kleuter 10 cent per week wordt bijgedragen voor de schoolkas, waaruit de kos ten voor een schoolreisje enz. kun nen worden bestreden. De penningmeesteresse, mevr. T. van Nieuwenhuijzen-Zwagemakers gaf hierna nog een overzicht van de ontvangsten en uitgaven van de speeltuin (in exploitatie bij de oudercommissie van beide scholen) waarbij bleek dat in verband met de afsluiting van een W.A.-verze kering de contributie zal worden verhoogd van f 2,50 tot f 3 per jaar per gezin. De donateursbijdragen blijven f 1 per gezin. In de vacature A. J. de Bil werd gekozen de heer D. A. van Dongen, die onder dank deze benoeming aanvaardde. Hierna werden door de heer M. van Immerzeel, hoofd der openbare lagere school, nog enige films ver toond. GESLAAGDE UITVOERING TE DREISCHOR 'Streven naar Beter' bracht verantwoord toneel in het dorpshuis DREISCHOR, 10-2. De toneelver eniging „Streven naar Beter" heeft zich op de jaarlijkse uitvoering in het dorpshuis uitstekend geweerd. Het toneelstuk in drie bedrijven „Stuurloos", van W. van Boxtel, werd voor een aandachtig publiek met veel overtuiging op de planken gebracht. De voorzitter, de heer B. v. d. Linde, sprak een openings- en wel komstwoord. Spreker deelde mede lat de rol van mevr. M. A. van der Maas-de Bil - in verband met een ongeval - moet worden overgeno men door mevr. L. v. d. Linde-v. i. Linde. Ook de souffleur, de heer De Bil kon - in verband met een ongeluk - de toneelavond niet bij wonen. Het stuk „Stuurloos" behandelt het leven van een succesvol reder, die zijn bedrijf van de grond af heeft opgebouwd, maar met huise lijke moeilijkheden krijgt te kam pen toen hij - na de dood van zijn eerste vrouw - een tweede huwe lijk aanging. De tweede echtgenote heeft reeds een dochter uit het eer ste huwelijk, die - op aandringen van haar moeder - trouwt met een beroepsmilitair, die evenwel het slechte pad opgaat en in de gevan genis terecht komt. Ook in het nieuw gevormde gezin botert het niet, omdat de stiefmoeder zich kant tegen een huwelijk van de rederszoon. De echtelijke moeilijk heden, hierdoor ontstaan, culmine ren in het gedrag van de reder, die het huis verlaat in overspannen toestand. Hij wordt ernstig ziek en sterft. Door een diepe weg heen leert de stiefmoeder haar fouten inzien, waardoor de weg wordt ge opend tot een gelukkig huwelijk van de zoon met de vrouw van zijn keuze. Een ernstig stuk, waarin de vrolijke noot intussen niet ontbrak. Van de deelnemende spelers(sters) noemen wijde heer B. v. d. Linde, mevr. L. v. d. Linde-v. d. Linde, mej. L. Lodewijk, de heer K. A. v. d. Linde, mej. J C. v. d. Ljnde, mevr. M. A. de Wit-v. d. Klooster, de heer F. Roggeband en de heer M. Dooge. „Streven naar Beter" heeft met dit bewezen dat haar naam geen ijdele leuze is, maar er was in het Dorpshuis toneelspel op niveau te zien dat beloften draagt voor de toekomst. De zaal beloonde de to nelisten met een hartelijk applaus. De voorzitter sprak een dank woord, waarin hij ook de grimeur, de heer Biezen te Zierikzee, be trok. Na afloop volgde een gezellig sa menzijn, dat duurde tot diep in de nacht. De muziek werd verzorgd door de Victoriaband te Bergen op Zoom. MARKTBERICHTEN Eierprjjzen V.E.C.E. In de periode van 6-11 februari werd door de Coöp. In- en Ver koop Centrale voor Eieren, V.E.C. E., uitbetaald f 1,92 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 Vz cent per stuk minder uit betaald. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Foto-club opgericht Tijdens een vrijdagavond in „Mondragon" gehouden bijeen komst werd een foto-club opge richt. Staande de vergadering gaf een 21-tal personen zich op als lid. Het ligt in de bedoeling bijeenkom sten te organiseren eenmaal in de drie weken. Deskundige sprekers zullen worden uitgenodigd, terwijl wederzijdse ervaringen zullen wor den uitgewisseld. Het voorlopig be stuur is samengesteld uit de heren: J. Mastenbroek (voorzitter), H. Hoppener (secretaris), L. van Ves- sem (penningmeester) en d© heren K. Holstee en J. de Ruijter, leden. Een naam voor de nieuwe vereni ging zal nog worden gekozen. DUIVENDIJKE Burgemeester Nieborg (vroeger te Duivend(jkc) met pensioen DELFT, 13-2. Wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd is met ingang van 1 mei a.s. eervol ontslag verleend aan de heer F. Nieborg als burgemeester van De Lier. Naar uit officiële Marokkaanse bron is vernomen, heeft de Sow- jet-Unie veertien straaljagers aan Marokko geleverd. Het betreft hier twaalf gevechtstoestellen van het type Mig-17 en twee opleidings vliegtuigen van het type Mig~l5. Voetballer overleed aan hartverlamming LEIDSCHENDAM, 12-2. Tijdens de wedstrijd RKAVV II-Naaldwijk II, die zondag voor de eerste klasse E van de afdeling Den Haag van de KNVB in Leidschendam werd gespeeld, is de 20-jarige Naaldwijk speler J. Westhoff aan een hartver lamming overleden. Hij dribbelde met de bal aan zijn voet over het veld en zakte plotseling in elkaar. Een arts, die spoedig ter plaatse was, kon slechts de dood consta teren. Verwachting tot maandagavond: Aanhoudend zacht Op de meeste plaatsen droog weer met veel bewolking, maar ook ver spreide opklaringen; overwegend matige zuidwestelijke wind; weinig verandering in temperatuur. 14 febr. Zon op 7.58, onder 17.51. Maan op 7.16, onder 16.59. Nieuwe maan: 15 febr. te 9.11. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 14 febr. 2.06 v.m. 14.51 n.m. BROUWERSHAVEN: 14 febr. 1.52 v.m. 14.11 n.m. Springtij: 17 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Een omvangrijk depressie- gebied is gedurende het weekeinde in noordoostelijke richting de oce aan overgetrokken. Het deed maan dagmorgen de luchtdruk voor de kust van Noorwegen snel dalen. Tegelijkertijd verplaatste zich een hogedrukgebied van Spanje naar het Alpengebied. Tussen beide druksyslemen staat een brede zuid westelijke luchtstroming, waarme de zeer zachte lucht naar west en noord Europa wordt gevoerd. Het warmtefront passeerde in de nacht van zondag op maandag met enige regen ons land. Een volgend front bevindt zich nog zover van ons land, dat het waarschijnlijk morgen nog geen regen zal veroorzaken. De luchtdrukverdeling duidt op aanhouden van het zachte weer met overheersend zuidwestelijke winden. Ring Schouwen-Duiveland C.J.V. vergaderde te Zierikzee Ontspanningsprogramma in Herv. verenigingsgebouw ZIERIKZEE, 11-2. De jongere meisjesleden van de Ring Schou wen-Duiveland van het Christelijk Jongeren Verbond hadden zater dagmiddag 11 februari een prettige ringmiddag in Zierikzee in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Mejuffrouw „Iefka" van Leeuwen uit Zonnemaire kon, nadat het clublied was gezongen, aan een grote groep meisjes het welkom toeroepen omdat bijna iedere afde ling met een flink aantal leden was opgekomen. Zij hield ook de bijbel inleiding. Voor het eerst werd deze middag kennis gemaakt met de nieuwe se cretaresse voor Zeeland meuffr. R. Hartong uit Goes, ^ie met de meis jes verschillende spelletjes uit voerde." De afdeling Zierikzee met het toneelstukje „Hallo met wie" en de afdeling Zonnemaire met „Maison Bikkel", voerden een on derlinge wedstrijd om de andere leden van hun toneelspel te laten genieten en uiteraard waren de stukjes in een vrolijke en luchtige toon geschreven, zodat er veel ge lachen werd. De gezamenlijke broodmaaltijd, de zang, de verloting, het waren stuk voor stuk programmapunten die bijdroegen voor het slagen van deze prettige middag. ZIERIKZEE Grote Lyceumavond stond op niveau Geslaagde opvoering van Corneille's „Le Cid" ZIERIKZEE. De intellectuele spes patriae heeft zich vrijdagavond op de „grote avond" van het Professor Zeeman-lyceum, gepresenteerd met een avond in de Concertzaal, die qua niveau in de lijn lag van zo vele vooral ook vooroorlogse - uitvoeringen, thans door generaties toenmalige middelbare jeugd ge koesterd als een herinneringsklei nood. Gratievol hoogtepunt was ook ditmaal „het toneelstuk", voor de variatie eens geen keus uit moder nere stukken, maar niets minder dan Corneille's JDe Cid' in een pa rodistische bewerking van J. G. L. Nolstrenité (en dus niet van Chari- varius zoals stond geprogrammeerd) Dit blijspel in twee bedrijven, op gevoerd onder regie van dr. J. C. Röhner - die bijna al een profes sioneel aantal stukken op zijn naam heeft staan - werd gebracht tegen een summier, maar uiterst stijlvol décor, geschilderd door de amanu ensis de heer W. de Vos. Corneille's „L© Cid" is feitelijk een loodzwaar stuk, met een diep- wortelende moraal, maar door de bewerking in een sfeer van dich terlijke vrijheden, ontstond een charmant kijk- en luisterspel, waarbij het door hoofse wetten ge dicteerde gebaar en de speelse rijm tekst van de bewerker, als om strijd de aandacht vroegen. De jon gelui Marlien van Wijk, Margriet van der Velde, Jan Bruin, Peter van Sprundel, Rinus Vijverberg, Rein Hogerheijde, Joop Wieringa en Rob Lugt, wisten raad met dit stuk, zij het dat er duidelijke spel- kwalitatieve nuances waren bij de spelers(sters) van dit groepje) Een duwtje tegen de stemmen in de toekomst, zal vooral de balconbe- woners altijd welkom zijn. De grime werd verzorgd door de heer H. van Doorn. Intussen was het niet zo, dat „Le Cid" de enige inslaande program makogel was op dit stijlvolle lyce- umfeest. Voor de pauze was reeds een respektabel aantal nummers afgewerkt, waarin vele jongelui een gymnastische, muzikale of re el ta tie ve kan* kregen. Onder lei ding van de gymnastiekleraar de heer L. J. Korstanje brachten de meisjes van de eerste en de jon gens van de derde gevarieerde grond gymnastiek. Roelof Huneman zorgde voor een schetsje van Car- miggelt. Vooral zijn kinderimitaties waren levensecht. Iets heel nieuws voor een lyceumavond waren volksdansen, onder leiding van de heer Harmsen - één der leraren - met een ontwapenende lichtvoetig heid op het toneel gebracht. De leider van het groepje was terug gegaan naar de volksdans „pur sang", hetgeen iets anders bleek dan de „verworden" Nederlandse klompendans. Een Engelse reidans en een Amerikaanse dito voor vier paren - in de verte verwant met de Franse quadrille - waren school voorbeelden van „hoe het moet". Ballet en pantomime waren door de leerling Rein Hogerheijde vaar dig gemixed in het nummer „Black en Tan fantasy", waaraan verder medewerkten Marlien van Wijk en Ko van der Valk. Frekwent kwa men de handen op elkaar voor „The Lonesome trio", een muziekensem- ble (Eddy Broekema, Wardy Keu- ning en Theo Matthijsse, respectie velijk klarinet, piano en gitaar), dat enkele geestdriftige en strak ge speelde nummers gescandeerd de zaal instuurde. Evenals verleden jaar excelleerde Lia Tieleman met een beheerste voordracht van een schetsje van Annie M. G. Schmidt. De avond, die o.m. werd bijge woond door de leden van het col lege van b. en w. en hun dames, werd geopend door de voorzitter van de lyceumvereniging J. M. Doeleman, voor wie het - na afloop - een voldoening gevende taak was om alle medewerkers(sters) te dan ken De dames-speelsters van „Le Cid" kregen een ruiker bloemen aangeboden. In „Concordia" volgde nadien een zeer druk bezocht en gezellig bal, waarbij het „Sextet de Jong" te Vlissingen voor de dansmuziek zorgde. Bij de jeugd Is de maag pijn om de „grote avond" weer voorbij; men kan weer een jaartje vooruit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2