SPIONNE IN PLASTIC kou gevat? BEELDBUIS Prinses Irene liet Shell-supertanker te water ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 10 februari mi no. iswi Wli OUDERS CH0S3*HDS0«HDS5*HO Laat ze het hoofd maar stoten Zo'n levensles Is het geld dubbel en dwars waard ..Zeg, gaan we vanmiddag weer gezellig de stad in?", informeerde Anneke tijdens de koffietafel. Het was eigenlijk een gewoonte gewor den, dat moeder en Anneke, haar oudste dochter, zaterdagsmiddags om de veertien dagen de stad In gingen om winkels te kijken en een en ander te kopen. Moeder keek eens bedenkelijk. „Neen kind, het is mij te koud en te guur. Bovendien belde oma van morgen op, om te zeggen dat ze vanmiddag even langs kwam. Anneke keek zuur, het was een echte tegenvaller. Want samen met mam de stad in was altijd zo ge zellig. Ze keken hier, ze keken eens daar, er werd gebabbeld, er werd wat gekocht en tenslotte dronken ze gezellig een kopje thee in de stad. Moeder zag heel goed, hoe het haar oudste dochter tegenviel. Ze lachte geheimzinnig en zei; „Luis ter eens kind, ik vind dat jij van middag maar eens alleen moest gaan". „Nou, dat vind ik niets leuk hoor!", protesteerde Anneke. „Bo vendien kunnen we dan niets ko pen". Moeder keek haar eens aan en trok de wenkbrauwen op. „Waar om zou je niets kunnen kopen", informeerde ze, „je hebt toch pas je salaris gehad?". Anneke's mond zakte wijd open van verbazing. „Bedoelt U dandatik?" „Ja zeker, ik bedoel, dat jij er nu maar eens alleen op uit moet gaan en zelf moet beslissen wat je wel en wat je niet zult kopen". Anneke snakte naar adem. Een half jaar geleden kwam zij van school en kreeg ze een kantoor baantje. Het salaris dat ze ontving leek haar een waar fortuin. „Mag ikehmijn hele salaris uitgeven?" vroeg ze weife lend. Moeder haalde haar schouders op. „Dat moet je zelf weten, als je er maar rekening mee houdt dat er nog 25 dagen in de maand zijn, voordat het weer de eerste is." Het juiste besteden Opgewonden toog Anneke de stad in. Zoiets was haar nog nooit gebeurd. Wanneer ze met moeder ging, keken ze rond en vertelde Anneke wel wat ze leuk en mooi vond, maar wanneer er iets ge kocht werd, besliste moeder. Met de wensen van de dochter werd uiteraard wel rekening gehouden, maar moeder had het laatste woord in verband met kwaliteit en prijs. Oh zeker, ze had er met haar dochter dikwijls over gespro ken. De voor- en nadelen van al die dingen uiteengezet, maar het was bij Anneke meestal het ene oor in en het andere weer uitge gaan. Nu stond ze daar in de stad, met de volle vrijheid om te kopen wat ze wilde, voor zover haar porte monnee het althans toeliet. Een heerlijke roes maakte zich van haar meester. Wat zalig om zo je eigen baas te zijn! Ze neusde hier en ze neusde daar. Het leek wel of de hele wereld aan haar voeten lag. Alle verleidende krachten werkten in haar samen en plotse ling barsstte ze los. Ze kocht links en rechts wat los en vast was. Een truitje dat eigenlijk te klein was. Maar och, het ding was zo ontzet tend leuk; een plastic tasje voor een prikje, wat paren goedkope nylons en zo ging ze maar door. Ze miste de lijn der ervaring, zoals te verwachten was. Ze kocht prul len omdat het zo leuk was, ze liet zich dingen door verkoopsters aan smeren, ze betaalde teveel voor iets van inferieure kwaliteit en zo kwam Anneke aan het eind van de middag thuis met armen vol pak jes, maar zonder een cent in haar portemonnee. Een goede les „Waar is Anneke?", informeerde oma. „Die is voor het eerst alleen de stad in met haar hele maandsalaris in haar zak," vertelde moeder. Oma kreeg er bijna iets van. ,Maar kind, dat is toch onverantwoorde lijk!" 'barste ze uit. Zo'n jong ding van nauwelijks achtien jaar. Ze kan wel al haar geld uitgeven aan de grootste prullen!" Moeder knikte. „Ja, dat hoop ik, dat hoop ik echt!" verzekerde ze. Oma was sprakeloos. „Maar dat is je reinste geldverspilling!" „Ervaring is nooit te duur ge kocht", glimlachte moeder. „Tot nog toe heb ik altijd alles voor An neke uitgezocht of haar aangera den iets te kopen. Ze moet eenmaal zelfstandig worden en bevoegd zijn tot oordelen over dat, waar ze haar geld aan zal uitgeven. Ik hoop dat ze zich bekoopt en al haar geld heeft uitgegeven, zodat ze de rest van de maand zonder zit. Dat is de beste manier om haar de waarde er van te leren. Iedere dag dat ze geen geld heeft, zal ze beseffen hoe dom ze was en wanneer ze in ziet welke waarde ze in één mid dag over de balk gooide, zal ze ook begrijpen dat al die prullen dat niet waard waren. In het vervolg zal ze dan bij het kopen goed uit kijken en alleen haar geld uitge ven aan dingen, waarvan ze weet dat ze er plezier van zal hebben, dingen die het waard zijn. Ze zal beter gaan opletten bij het kopen. Heus oma, laat ze haar hoofd maar eens stoten, ondervinding is de beste leermeester. Ze heeft er nu de leeftijd voor!" War biedt de Houdt U vast, het wordt een drukke week vanaf zaterdag. Na de altijd gezellige zaterdagavond- akkoorden met Teddy en Henk Scholten, Bobbejaan Schoepen en andere gasten, na Alfred Hitchcook en zijn „dubbelganger", vragen zondag Pierre Janssen en Lou van Burg weer U intense aandacht, volgt maandag Bert Garthoff met zijn levensechte „Anders dan an deren", kunnen we dinsdag de ko mische film „Voordeliger per do zijn" terugzien, reizen we woensdag met Cruys Voorbergh naar Londen voor het tweede bezoek aan Mada me Tussauds wassenbeeldenmuse um en zien we misschien een stukje zonsverduistering, en komt donder dag als klap op de vuurpijl het ver- maarde toneelstuk „De dood van een handelsreiziger" op onze Ne derlandse zender. In de hoofdrol len Richard Flink, Ida Wassermann Maxim Hamel en Coen Flink. Wie vrijdag niét naar de „Firma Hesselbach" (Franfurt) of het Ant werpse televisiebal (Ruiselede) wil kijken, kan die dug uitgaan. De andere avffnden raden wij U be slist aan, Bussum eens te volgen. Alleen 's middags zijn we natuur lijk nog op het buitenland aange wezen. Vooral moogt U niet ver geten de operette „Ihre Durch- laucht" van Jacques Offenbach, na de kinderfilm op zondagmicladg. (München). TWEEMAAL LOU. Lou van Burg heeft ook een drukke zondag. Hij treedt tegelijk op in Hilversum met „Een kwartje per seconde" en in Wenen met „Jede Sekunde eine Schilling". De laatste show wordt gerelayeerd door de Duitse zenders. In onze :ostelijke provincies kunt U dierhalve Lou twee keer tegelijk in verschillende plaatsen en in verschillende talen aan het werk zien, hetgeen ons een vreemde ervaring lijkt. Omdat onze tele-recordlngs niet zo best zijn, krijgen wij Lou in levende lijve te zien en moeten Duitsers en Oostenrijkers het doen met een (prima) Ampex-opname. MIN EN PLUS! De Nederlandse t.v. doet vrijwel niets aan het carnaval, dit jaar. Dit in tegenstelling tot de zender Keulen, die zondagavond tussen 8 en 9, „Rosenmontag" om half één •s middags het Jaarlijkse feest ver slaat, en België dat zowel Italiaanse als Duitse carnavalsbeelden rela- yeert. Ter gelegenheid van het carna val koos Keulen voor de dinsdag avond het blijspel „Der Frohliche Weinberg", dat wij U kunnen aan bevelen, omdat dit stuk in Berlijn veel succes boekte. Inplaats van naar het Duitse stuk van donder dag („De jungste Tag") kunt U beter naar „De dood van een han delsreiziger" wijken in eigen taal. Wij worden hier te lande weer goed verwend met uitstekend to neel. Ook „Reizigers zonder baga ge" zal U ivel opgevallen zijn. Wij mogen over de rolverdeling van onze dramatische produkties waar lijk niet klagen! Een geheel nieuw terrein voor het televisietoneel is door de Vara aangeboord met de reeks „Bijna twintig". Hier kan bijzonder veel goeds uit te voorschijn komen. Een grote plus voor Henk van Ulsen, die vrijwel onvoorbereid moest invallen in het programma tje „Van grote naar kleine K", om dat Hans Kaart uitviel door een ooroperatie. ZOUDEN ZE KIJKEN? Wij vragen ons wel eens af, als wij die vervolgen zien van „Das dritte Reich" (de oorlogsdocumen taire over de jaren 1933-1945), of de Duitse kijkers nu werkelijk iets leren van de sombere reportage uit het verleden. Ja of zij feitelijk wel kijken... In allerlei opzichten ko men onze oosterburen uit die tijd er maar gekleurd op te staan. Eén troost hebben wij dan weer: het is mogelijk gebleken in deze tijd zo'n terugblik op de SS-staat en de dictatuur te geven. Alhoewel er nog wel eens foutjes kleven aan de historischecommentaren blijkt de Duitser ontvankelijk te zijn voor deze schrikbarende kri tiek op een verschrikkelijke tijd. De schoonheidsfoutjes zullen wij nu maar voor lief nemen; er is ten minste een medium, dat onver bloemd onderwijs geeft over deze zwarte materie, waarin op de scho len helaas niet wordt onderwezen. Ingezonden mededeling BI N N ENVERI NGBED HAZ ET-FA BRIEKEN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED Ingezonden mededelinr Vlaggeschip meet 48.000 ton ROTTERDAM, 9-2. „Ik geef U de naam Ondina en wens U een behouden vaart". Ernstig, maar helder klonken de woorden van prinses Irene over de werf van de Rotterdamse droogdok maatschap pij N.V. aan de Heyplaat, toen zij daar donderdagmorgen in een druilerige regen de doopceremonie van het toekomstige vlaggeschip van de Nederlandse Shell-tank- vloot verrichtte. Even later barst te een fles champagne open tegen de scheepswand en gleed het grote 48.000 ton metende schip onder in stemmend gefluit van de boten op Vlieghaven Schiphol in cijfers SCHIPHOL, 9-2. In een van- ochtend verschenen beknopt jaar overzicht van i960 maakt de di- rektie van de N.V. Luchthaven Schiphol bekend, dat het passa giersvervoer het vorig jaar tot bijna anderhalf miljoen is gestegen (26 procent meer dan in 1959). De groei van het luchtverkeer blijkt voorts duidelijk uit de overige cij fers: de vracht nam met 20 procent toe tot ruim 46 miljoen kg., het postvervoer met 11% procent tot bijna 5 miljoen kg. Er werden 45.608 geregelde vluch ten uitgevoerd (stijging 13% pro cent) en de chartervluchten stegen met 27% procent tot 5.436. In de zomerdienst werden per week ge middeld 112 van de 1040 vluchten uitgevoerd met straalverkeers- vliegtuigen, ofwel bijna 11 procent. Opvallend is het aantal betalen de bezoekers van de luchthaven, dat de anderhalf miljoen juist overschreed, maar dat dus onge veer overeenkomt met het aantal luchtreizigers. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In staatsblad 19 is afgekondigd de wet, houdende wij ziging van de artikelen 254 en 455 van het wetboek van strafrecht en andere voorzieningen op het gebied der dierenbescherming (wet op de dierenbescherming). HARDERWIJK. De politie te Harderwijk heeft een aantal scho lieren van 16 tot 18 jaar aangehou den, die er reeds lange tijd een ge woonte van zouden hebben ge maakt om grammofoonplaten uit verscheidene zaken te ontvreemden Een van de jongelui zou ze met stapels van 25 tegelijk meegenomen hebben. ROTTERDAM. De 53-jarige ka pitein van de Nederlandse kust vaarder „Elza", J. F. Dekker uit Egmond aan zee, is bij het aan boord gaan van zijn schip, van da loopplank gevallen en in de Park haven verdronken. WINTERSWIJK De 68-jarige wiel rijder W. J. Zieverink uit Meddo (Gem. Winterswijk) is op de Eiberg- seweg aldaar in botsing gekomen met een hem tegemoetkomende personenauto, bestuurd door W. P. eveneens uit Meddo. Da heer Zie verink werd in de wegberm ge slingerd. Hij was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer was de aanstaande schoonvader van de bestuurder van de auto. HAARLEM. De heer M. uit Haar lem heeft bij terugkomst in zijn woning in de keuken zijn 37-jarige echtgenote, mevrouw H. M.-S. en zijn eenjarig zoontje levenloos aan getroffen. Zij waren door gasver- stikking om het leven gekomen. (De gaskraan stond wijd open. De politie deelde mede, dat de vrouw de laatste tijd bijzonder nerveus was, omdat haar zoontje een ope ratie moest ondergaan.) ROTTERDAM. In Rotterdam is de 21-jarige G. W. uit Dordrecht aangehouden, die er van verdacht wordt, zaterdag j.l. in zijn woon plaats een 78-jarige vrouw aange rand, en van f 500,beroofd te hebben. De Dordse politie kon nog geen verdere mededelingen doen, het onderzoek is in volle gang. AMSTERDAM. Op een perscon ferentie van de Nederladse televi sie maatschappij I. O. - 31 januari jl. in Amsterdam - is deze maat schappij als vijfde gegadigde naar de concessie voor commerciële te levisie in de openbaarheid getreden Van de zijde der oprichters is op diie conferentie o.a. medegedeeld dat, wanneer de N.T.M. de conces sie krijgt, een raad van advies de programma's zal beoordelen. de rivier in het woelige water van de nieuwe Maas. Na de tewaterlating maakte prin ses Irene een rondrit over het ter rein. Om half twaalf vertrok zij naar het Shell-gebouw aan het Hofplein. In de cantine van de Rotterdam- sche droogdok maatschappij N.V. sprak ir. Schepers na de doop plechtigheid nog een korte rede uit, waarin hij mededeelde dat bij de bouw van de tanker een geheel nieuwe methode werd toegepast om het scheepsstaal tegen roest te beschermen. Daarvoor werd name lijk een (lichtgrijze) verf op basis van „Epikote-hars" gebruikt, een produkt van de koninklijke-Shell plastics. Ir. Schepers bood de prinses als aandenken de traditionele „Shell"- schelp aan, die ditmaal echter was gevat in een zilveren briefopener, ontworpen door Pieter Hofman. De versiering van het heft is geïnspi reerd op het gedicht van de Franse dichter Aloysius Bertrand, waarin de liefde van de zeenimf „Ondine" voor een jonge man wordt bezon gen. Van de directie van de R. D. M. ontving de prinses een paar bril janten oorhangers. Kennedy wil verplichte ziekenhuisverzekering WASHINGTON, 9-2 President Kennedy heeft donderdag het Con gres om een verplichte ziekenhuis- en nazorgverzekering gevraagd voor vrijwel alle burgers, waarvan zij kunnen profiteren als zij de 65- jarige leeftijd hebben bereikt De financiering zou moeten geschieden door de sociale verzekeringspremies vopr werkgevers en werknemers met een kwart procent te verhogen. verder wil de president meer geld beschikbaar gesteld zien voor de bouw van ziekenhuizen en de opleiding van artsen en tandartsen. I De minister van volksgezondheid zou persoonlijk moeten toezien op de verbetering van de lichamelijke gezondheid van de jeugd. I „De volksgezondheid is de steu- tel tot de toekomst, tot economische vitaliteit en een hoog -moreel van de burgers, tot het bereiken van de gestelde doelen en het tonen van de zegeningen van een vrije maat schappij aan anderen", aldus Ken nedy. De 21-jarige slagersjongen Ge orge Riley is donderdagochtend opgehangen wegens moord op een 62-jarige weduwe. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Renesse zal thuiswedstrijd tegen Grenswachters wel niet win nen Burgh niet kansloos tegen Noordhoek Moeilijke uit wedstrijd voor MEVO I Diverse spannende ontmoetingen op het groene (biljart) laken VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee heeft zondag in de 3e klas D vrijaf. In Souburg maakt RCS een kleine kans zijn positie enigszins te ver beteren door tegen BSC althans de helft van de inzet thuis te houden. Het leidende Hontenisse staat voor een zware taak te Vlissingen tegen het nog ongeslagen Zeeland Sport. Gemakkelijk zullen de Zeeuws Vlamingen het wel niet krijgen, maar toch geloven wij dat er voor hen wel een kansje in zit op een puntenverdeling. Zeelandia gaat het te Middelburg opnemen tegen ODIO, waarbij wij de Brabanders de beste kansen geven. In de 4e klas G is voor zondag weer de ont moeting tussen Renesse en Grens wachters in de duinstreek vastge steld. Grenswachters, dat nog een ernstige gegadigde is voor de titel, zal wel niet door Renesse kunnen worden bedwongen. Burgh gaat op bezoek bij Noordhoek en wij gelo ven dat de club uit de Westhoek, als de taak niet te licht wordt op gevat, een kleine kans maakt op de zege. Oude Molen maakt thuis een goede kans op de overwinning te gen De Schutters, terwijl Vosmeer in eigen huis van Halsteren zal moeten winnen om zijn kansen op het kampioenschap te behouden. AFD. ZEELAND. In de le klas B van de zondagcompetitie zien wij Brouwershaven de volle winst bin nen halen tegen Zierikzee III. In de strijd tussen de Burgh- en <fe Zierikzee-reserves staan de papie ren van de bezoekers er het best voor. In de 2e klas C krijgt SVO- WK II, tegen het le elftal, weinig kans om te bekomen van de zware 19-0 nederlaag welke het jl. zondag van Zonnemaire kreeg te slikken. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas gaat MEVO op bezoek bij Wolf aartsdijk. Hoewel de Bevelan ders veel lager op de ranglijst ge plaatst staan dan de Schouwenaars Zijn wij er lang nog niet zeker van dat de puntjes over de Oosterschei- de mee naar huis zullen worden gebracht. Spui, dat er steeds beter begint in te komen, zien wij de volle winst behalen tegen Wemél- dinge. Colijnsplaatse Boys heeft weinig kans op succes bij het be zoek aan Terneuzense Boys, terwijl Hoek als favoriet de strijd gaat aanbinden met Kapelle. Veere kon wel eens voor een verrassing gaan zorgen door SVD met een nederlaag naar Driewegen terug te sturen. In de 2e klas C geloven wij niet dat Bruse Boys veel moeite zal hebben om de winst tegen Zeemeeuwen binnen te halen. MEVO II zal op het sportpark „Bannink" wel de puntjes moeten afstaan aan Duive- land, terwijl WIK te Kerkwerve danig op zijn tellen zal moeten pas sen om althans de helft van de in zet tegen Brouwershaven III thuis te houden. In de 3 eklas C heeft Burgh IV de beste kansen tegen WIK II, terwijl Duiveland II zich te Oosterland wel niet zal laten ver rassen door Bruse Boys II. JUNIOREN. In groep B VIII zal Brouwershaven B I wel niet veel moeite hebben om de winst tegen Zeemeeuwen B I binnen te halen. Renesse B I zal op eigen grond wel aan het langste eind trekken tegen WIK B I. In groep B IX moeten er voor Zierikzee B II weinig pro blemen bestaan in de wedstrijd te gen Zierikzee B III. MICROKORFBAL. In de afd. A van de microcompetitie leverde WIK min of meer een verrassende prestatie door Zeemeeuwen op af getekende wijze met 5-2 te kloppen. DSS had meer moeite met het zich kranig verdedigende NOAD dan mocht worden aangenomen (5-3). Door een 6-3 overwinning op Uni- tas bijlft Burgh de Nieuwerkerkers nog steeds op de voet volgen. DSS Burgh WIK NOAD Unitas Zeemeeuwen 3 3 0 0 20-12 6 3 2 10 18-11 5 3 111 9-9 3 3 10 2 11-11 2 3 10 2 13-17 2 3 0 0 3 10-21 0 BILJARTEN. Voor de competitie van het district Schouwen-Duive- land gaan maandag te Dreischor De Drie Schapen en Witte van Haemstede met elkaar de strijd aanbinden. Verder komen te Nieu- werkerk O.K.K. II en III uit tegen Concordia II en D.O.S. II. Dinsdag ontmoeten de reserves van Witte van Haemstede en De Drie Scha pen elkaar te Haamstede. Te Zie rikzee gaan V.O.G. en O.K.K. met elkaar de strijd aanbinden op het groene laken, terwijl Entre Nous II het gaat opnemen tegen V.O G. II. Woensdag gaat Entre Nous te Ouwerkerk op bezoek bij D.O.S. terwijl vrijdag Postiljon het te Nieuwerkerk gaat opnemen tegen Ons Benoegen uit Bruinisse. Suriname damt er op los PARAMARIBO, 9-2. De resulta ten, die de Surinaamse damkam- pioen Sen a Kaw behaalde bij de wereldkampioenschappen, hebben in Suriname de animo voor de damsport zeer sterk doen toene men. Door het in de mode komen van de damsport is de vraag naar damborden bijzonder groot, zo groot zelfs dat de winkels totaal uitverkocht raakten. De Surinaam se winkels hopen binnenkort weer schijven en borden te kunnen ver kopen, opdat men in de buurthui zen te Paramaribo en in de dis tricten niet meer met zelfgemaakte borden en coca coladoppen behoeft te improviseren. Ingezonden mededeling Ver koudheidsbacillen zijn als de dood voor__ Beschermt t -"„h .n Je üot Dit doosje betekent: protektie tegen infektie MAASTRICHT. De bisschop van het diocees Essen, mgr. dr. L. Hengsbach, heeft een bezoek ge bracht aan zuid-Limburg. FEUILLETON (67) Op dat ogenblik kwam een auto het terrein opstuiven met loeiende claxon. De remmen gierden en er sprong een man uit, het gezicht wit van opwinding. „Ze komen er weer aan, jongens. Politie! Ze staan met een half regi ment bij het hek geloof ik. Alles in orde?" Nu pas bemerkte hij Jean en Louise, die wat aan de kant wa ren gaan staan. „Wat moeten die hier?" baste hij. „Die vertrouw ik niet". De man die tot dusver Jean te woord had gestaan haalde de schouders op. „Ik ook niet", zei hij traag. „Maar wat wil je? Opbergen heeft weinig zin, vind je ook niet?" Opeens klonk het geluid van een massa auto's uit de verte.... Hoofdstuk IX. Besluit. Iedereen, ook Louise, Jean en André, rende naar het raam. Een hele politiecolonne reed het terrein op en talrijke waarschuwingsscho ten klonken. Lambeau had het ze kere voor het onzekere genomen en zijn schema iets vervroegd. Nog altijd vreesde hij, dat zijn drie hel pers, uit vrees voor wraak, wel eens hun mond niet dicht konden houden als André eenmaal in vei ligheid was „Zo", zei Jean tevreden, toen de talrijke agenten op het hotel af stormden en het omsingelden, „de heren zullen er nu wel geen be zwaar tegen hebben dat wij ver trekken. Gegroet en zien jullie je nu maar te redden Maar nog vóór ze buiten waren kwam er al agenten aan met ge trokken revolver. „Terug! Alles naar binnen en tegen de muur gaan staan, de handen omhoog". „Kom Louise", zei Jean, „wij aan deze kant, niet tussen de heren in. André, jij hier. Je weet nooit wat er kan gebeuren". Maar er gebeurde niets, want binnen enkele minuten waren alle buiten hen aanwezige personen ge boeid, zonder enig verzet. De mees ten grijnsden of grinnikten of plaatsten stekelige opmerkingen. Toen verscheen de pref ect. „Ja, 't is voor mekaar. Laten jullie je handjes maar zakken. Het spijt me, maar ik zal André toch ook in verzekerde bewaring moe ten stellen. Bijgestaan is meege daan, jongeman. Steek je handen maar eens uit". Louise protesteerde heftig, met tranen in de ogen. „Ik geef u mijn erewoord, dat hij niet weg zal lo pen, monsieur. Maar bespaart u ons dan deze schande. Totnogtoe heeft hij nog nooit iets gedaan, dat de boeien zou rechtvaardigen". „En bedenk, dat u zonder onze hulp nog niet veel kunt uitrichten", fluisterde Jean er boos bij. Dat was precies waar Lambeau hem wilde hebben, maar hij liet dat niet merken. „Voor deze keer dan", baste hij nijdig. „En nu die hele troep in deze kamer en de gordijn tjes dicht En dan zullen we nóg eens zien of de heren zo doodon schuldig zijn". Ons drietal begreep de bedoeling en begaf zich onopvallend naar buiten, waar de prefect zich spoe dig bij hen voegde. „Zo. Nu kan niemand van dat stel zien wat u doet, dus wraak hebt u in de toekomst niet te vrezen. En wijs ms nu maar eens aan waar die tunnel moet zitten". Maar nu kwam André in bewe ging. „Een tunnel?" vroeg hij ver baasd. „O, maar meneer Lambeau, die is er niet. Alles werd van de rotswand naar beneden gegooid, is mij verteld". „Zo. hebben ze jou dat verteld", zei Lambeau nijdig, maar Jean viel hem in de rede: „En dat geloofde jij. Nu, kijk maar eens omhoog, Zie je die rotswand. Denk je dat iemand daar bovenop kan komen zonder zijn nek te breken en dan nota bene beladen met smokkel waar?" André bekeek de steenmassa on derzoekend Toen lichtten zijn ogen op. „Welzeker. Kijk maar. Er is Iemand boven op de rots en hij zwaait met zijn armen". Alle vier gingen zij nu iets ach teruit. „Dat klopt", zei Jean. „Dat is Tom Becker. Hij vormt het levende bewijs, dat er niets over ds rots wand kan worden vervoerd, want hij is er met een touwladder op ge klauterd en kan er niet eens meer af. Hij zit 2r nu al bijna twee da gen en een nacht en zal zijn lol wel op kunnen. Hebt u een sprlngzeil, prefect? Dan kunnen we hem mis schien nog redden". „Natuurlijk. Dat is toch afgespro ken. Maar eerst de tunnel". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 9