Overdenking 40 modelkamers Ontmoeting Chroesjtsjef- Kennedy Post niet meer rendabel? Voorzitter A. M. Geluk: „Landbouw moet naar grotere eenheid'' NUT EN VOGELWACHT Hooggestemd natuurgenot op boeiende en geslaagde filmavond De schijnwerper op de-dierenbescherming BURGH, 9-2. „Heb eerbied voor alles wat leeft en groeit". Met deze woorden besloot de heer K. Visser, hoofdinspecteur van de Ned. Ver eniging tot Bescherming van Die ren te 's Gravenhage, een avond waarop veel natuurgenot viel te beleven, zij het dat de kleurenfilm daarbij als medium diende. Het Nutsdepartement en de Vogel wacht werkten ook ditmaal samen bU het organiseren van een (druk bezochte) bijeenkomst in Hotel „Het wapen van Burgh", waarheen talrijke bezoekers(sters) van het hele eiland zich hadden gespoed. Een welkomstwoord werd gespro ken .namens het Nut door de heer N. II. Lysen, die inzonderheid de van ziekte herstelde Nuts-voorzit- ter de heer M. L. J. Fokker ver welkomde. De heer Visser gaf een uiteen zetting over het werk der vereni ging, dat zeer veel omvattend bleek. De Vogelwachters noemde spr. natuurgenieters met grote voorrechten, omdat ze veelal ook verboden terreinen mogen betre den. Een moeilijk punt is de sane ring van de zilvermeeuwen. In ons land mogen slechts 10 12000 pa ren zijn, zodat maatregelen nodig zijn om het evenwicht in de natuur te herstellen. Spr. keerde zich te gen het ten gehore brengen van be paalde soorten muziek in de vrije natuur, door middel van radio's. Z i. hoort die muziek in de natuur niet thuis. De film: „Bij de Vogelwacht" gaf een kijkje achter de schermen van het vogelbeschermingswerk. Fraaie vogelopnamen kwamen op het doek en zeldzame eveneens (bosuil, zwar te specht). De snoek De volgende film: „Wetenschap, techniek en vermaak" toonde o.m. het ringen van kievitten, alleen ge lukt op een eilandje in de Reeu- wijkse plassen. Vele meldingen van terug ontvangen ringen komen uit Spanje en Noord-Afrika. Dezelfde film gaf een beeld van de snoeken- teelt, waarvoor een reeks ingewik kelde maatregelen nodig is. Een pond kuit bevat ongeveer 60.000 eieren. De jonge snoekjes komen na tien dagen uit. Het broed wordt in Zondaars gezoclit „Ik ben niet gekomen om recht-, vaardigen te roepen, maar zondaars" Marcus 2 17. God heeft mensen nodig, heeft een film eens verteld. Dieu a be- soin des hommes. Maar hoe het zij - Jezus heeft zondaars nodig. Hij zoekt ze op, gaat bij hen zitten, eet met hen en maakt van een van hen een apostel, van Levi of Mattheus, een tollenaar, een verschrijver ten ei gen bate van overheidsgelden, een profiteur die heult met de bezetter En als Jezus dan het feit gaat vieren van een bekeerde tollenaar, dan halen de nette mensen hun neus voor hem op en maken geme ne opmerkingen over soort zoekt soort. „Waarom eet hij met tol lenaars en zondaars!?" Eten nota bene, terwijl hij slecht gezelschap hoort te mijden of er hooguit tegen moet preken. Maar Hij, Jezus, gaat bij hen zitten en wil gast van hen zijn. Zondaar zijn - horen tot de uit- geworpenen - achter je rug weten dat de mensen over je fluisteren en met de vinger naar je wijzen. Weten dat er geen kans meer is op een normaal leven en dat de kans op een eeuwig leven verke ken Is. Tot aan je tafel ineens Jezus zit, die brood met je eet, die naast je zit en belangstelling heeft en die je ineens duidelijk maakt dat ge nadebrood ook brood is; tot je zelf gaat ontdekken dat genade ook een mogelijkheid is, de enige voor je, en dat genadebrood zelfs voedzamer is dan het brood dat je zelf verdient en minder aan bederf onderhevig, ja, een spijs die nooit vergaat, met een kracht die zelfs de dood overbrugt. Jezus die de hoop doet leven bij mensen die hun kansen vergooid hebben en die hun leven weer doet hopen. Zondaars gezocht. Voor zondaars is Hij gekomen, niet voor recht vaardigen. Zijn roep wordt door hen toch niet gehoord. Zij hebben Hem niet nodig. Zondaars wel. Zij hebben hem broodnodig en daarom zoekt Jezus juist hen. Zijn er nog zondaars? Sommigen zeggen volmondig ja. Maar ze zeg gen het te glad en te gauw om nog geloofd te worden. Volmondig ja zeggen is niet mogelijk bij deze vraag. Daarvoor staan we teveel met onze mond vol tanden. Zondaar zijn wil zeggen dat U er ootmoedig voor uit komt dat U het van genadebrood moet hebben. Aan rechtvaardigen gaat Hij voorbij, ook al zeggen ze nog zo gemakkelijk dat ze wel zondaars zijn. Maar bij de echte zondaar blijft Hij niet alleen staan, maar bij hen gaat Hij zitten, met hen eet Hij en aan hen geeft Hij te eten, de spijs die nooit vergaat. H. C. M. B. zinken bakjes gezet, waarna ze na nog wat gegroeid te zijn, in blikken bussen worden gedaan en verkocht. In één bus gaan circa 10.000 jonge snoeken die f 1 per duizend kosten. In het najaar heeft de op deze wij-* ze gekweekte snoek al een lengte van 40 cm. bereikt. Na de pauze besprak de heer Visser de film: .Langs de bospa den", die in het Haagse Bos is op genomen. De rolprent toonde een keur van vogels, die voor Schou wen zeldzaamheden zijn, wat de opnamen betreft. De pestvogel (een bijgeloof van vroeger zegt dat we weinig goeds te wachten zijn); de bonte specht, de draaihals, de wie lewaal (een zeer proper huishou den), het goudhaantje; de goud vink; al deze vogels werden op het nest met jongen van vlakbij (tele lens) de toeschouwers voorgezet. De voorzitter van de Vogelwacht „Schouwen-Duiveland", de heer J. P. C. Boot, dankte de heer Visser op hartelijke wijze aan het slot. Ingezonden mededeling Binnenkort staan meer dan 40 modelkamers met goede moderne meubelen voor U klaar De grootste sortering Goede kwaliteiten •ic Lage prijzen Woninginrichting Zierikzee LONDEN, 9-2. Volgens commu nistische kringen in Londen is de Sowjet-Unie thans minder enthou siast over de vooruitzichten van een regeling met president Kenne dy dan toen deze aan de macht kwam. Premier Chroesjtsjef zal waar schijnlijk Kennedy uitnodigen voor een bezoek aan de Sowjet-Unie, als zijn eerste contacten met de president gunstig verlopen, aldus genoemde kringen. Wellicht zullen de twee regeringsleiders elkaar in maart ontmoeten, als Chroesjtsjef naar New York komt voor de voortgezette zitting van de alge mene vergadering. DEN HAAG, 9-2. Hoewel in de begroting voor het dienstjaar 1961 nog op een klein voordelig saldo voor de postdienst gerekend wordt, bestaat op grond van recente ge geven de vrees, dat geen batig saldo in 1961 zal ontstaan. Naar mening van de minister van ver keer en waterstaat zou het onver antwoord zijn tot tariefsverlaging te besluiten Voorkomen moet wor den, dat een der grootste bedrijfs onderdelen van P.T T. een gezonde financiële basis wordt ontnomen. Hetgeen ook niet stroken zou met de prijspolitiek van de regering. Aldus de memorie van antwoord op de P.T.T.-begroting 1961. Hongerige dief AMSTERDAM, 9-2. Een blijkbaar weinig op buit beluste inbreker heeft zich vannacht in de restauratie van het Amstelstation in Amsterdam te goed gedaan aan een biefstukje, dat hij zelf heeft moeten bakken. Na zijn maaltijd vond hij tijd voor een „after dinner" Hij nam in het voorbijgaan twee dozen sigaren mee. Scheepvaartberichten Aludra, 10-2 te Santos. Bonita, pass. 10-2 Miami naar Charleston. Esso Nederland (t.), 9-2 dwars Mus cat naar Mena Al Ahmadi. Sarangan, 10-2 te Los Angeles ver wacht. Tegelberg, 10-2 te Kaapstad. Wonogiri, 10-2 te Colombo. AMSTERDAM. Woensdagavond is de 69-jarige W. van B. op de Prinsengracht in Amsterdam in het water gevallen. Een voorbij ganger heeft de man, die toen reeds bewusteloos was, op het droge gebracht. Bij de aankomst van de G.G. en de G.D. bleek de drenkeling te zijn overleden. Kring-vergadering Z.L.M. Schouwen-Duiveland Coördinatie bij opstellen bouwplan urgent ZIERIKZEE, 9-2. „Een jaar met hoge onkosten, een Jaar waarin door de uitzonderlijke regenval veel verloren is gegaan. Op Schou wen-Duiveland bleven 125 hectare aardappelen ln de grond, een groot deel van de tarwe-opbrengst had zeer veel schot, bonen, erwten, ui en en gladiolen, alles leed veel door het slechte weer". Dit constateerde donderdagmid dag de heer A. M. Geluk, voorzit ter van de Kring Schouwen-Duive land van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij in een somber en vrij pessimistisch getint openingswoord ter inleiding van een zeer druk bezochte algemene vergadering van de Kring ln het „Huis van Nassau". De heer Geluk noemde het jaar 1960 van dien aard dat de boeren eigenlijk allen proberen het zo snel mogelijk te vergeten. „Alleen zullen wij er dit voorjaar en deze zomer in onze portemonnaie nog wel eens vaak aan herinnerd wor den", aldus de voorzitter. Daarbij komt dat de prijzen voor de vrije produkten in geen jaren zo slecht zijn geweest. De schokkers en aardappelen brengen slechts een deel van de kostprijs op. De sui kerbieten krijgen door hun goede opbrengst een enorme aftrek per 1000 kg., op de gladiolen worden grote verliezen geleden. „Een kwaad jaar is geen kwade eeuw" is een bekend'gezegde. „Het is alleen maar jammer dat wij dit gezegde nogal eens moeten ge bruiken, aldus de heer Geluk, die ook wat de vooruitzichten betreft een pessimistisch geluid liet horen Dit achtte de voorzitter nog veel erger dan eens een tijdelijke in zinking. Er moet n.l. rekening wor den gehouden met de volgende fei ten: 1) Er is praktisch geen wintertar we uitgezaaid, 2) Er blijft een groot overschot van schokkers (een belangrijke teelt voor Schouwen-Duiveland) 3) De aardappelconsumptie loopt hard terug en de export is zeer wisselvallig. 4) Een hoeksteen van het bouw plan en het bedrijf, de bieten teelt, wordt door de boeren ge zamenlijk in Nederland uitge hold door onverantwoord op voeren van de verbouwde op pervlakte. 5) De garantieprijzen voor granen, suiker en vooral ook voor- melk alsmede de gegarandeerde hoe veelheden, tonen aan dat de volksvertegenwoordiging niet bereid is tot verder tegemoet komen. De heer Geluk constateerde dat de boeren in feite niet veel anders overblijft dan te trachten zelf voor de vele moeilijkheden een oplossing te vinden. „Onze eigen organisa ties zullen toch ook eens omge keerd ons de wegen moeten hel pen wijzen waarlangs een toekomst is" aldus de voorzitter, die zijn aandachtig gehoor op de grote noodzakelijkheid wees om zelf ac tief te blijven en niet te aarzelen om ingrijpendp veranderingen te aanvaarden, wanneer dit noodza kelijk is. Het is n.l. opvallend dat de landbouw zo'n moeite heeft, juist in een periode van welvaart. Wat dit punt betreft zei de voor- zitter van mening te zijn dat het nodig is „enige schuld bij ons zelf te zoeken", en wel of de produkten goed en passend in handen van de consumenten worden gespeeld. „W(j zullen tot grotere eenheid moeten komen inplaats van eikaars concurrent te z\Jn. In onze afzet en afzetmethodes en in de bewerking van onze produkten is - behalve enige technische verbeteringen - de laatste dertig jaar niet veel ver andering gebracht", aldus stelde de voorzitter, die in dit verband wees op de noodzaak van samen te den ken en te handelen. De Nederlandse landbouw als één geheel beziende, meende de heer Geluk dat zoveel bieten min der geteeld zouden moeten worden, dat het overschot van 1960 volledig tot waarde kan komen. Daar kan alvast zo'n 40 50 miljoen gulden mee worden verdiend. Op de vrij komende grond zou dan nog maar wat gerst meer moeten worden ge zaaid. Deze teelt is in ieder geval vrij redelijk gegarandeerd. De voor zitter miste tot nu toe de stem die dit propageert of - desnoods - voorschrijft. Het zou direct conti- gentering betekenen, met de aan kleve van dien. Wel blijkt dat we op vrijwillige basis zeer weinig kunnen, aldus spreker. Zuigkracht randstad Beziende de toekomst van het eiland, verwachtte de heer Geluk dat het afwegen van de belangen van recreatie en die van land- en tuinbouw vaak spanningen teweeg zullen brengen. De grondspeculatie neemt hoe langer hoe ernstiger vormen aan. De heer Geluk meende dat de randstad Holland straks een onge kende zuigkracht op Schouwen- Duiveland zal gaan uitoefenen, er van uitgaande dat er dan nog geen depressie in de industrie optreedt. Het vervoer zal enorm vergemak kelijkt worden. De greep van Rot terdam op het zuidwssten van ons land wordt steeds vaster (R.T.M.). Volgensde laatste berichten onder handelt Rotterdam met de Neder landse Spoorwegen, zodat Schou wen-Duiveland wellicht nog in het vervoersgebied van de N.S. zal ko men te liggen. Dit zal de afzet makkelijker maken, maar het pen delen en het kopen in de randstad zal voor velen niet te onderschat ten moeilijkheden met zich mee brengen. Mechanisatie noodzakelijk De landbouw zal volledig gemo derniseerd en gemechaniseerd moe ten zijn; er is beslist geen andere keus meer. Dit betekent dat de boe ren naar een eenvoudiger bouw plan toemoeten, zonder veel (extra) risico's dus. Met slechts een paar mensen zal een middengroot bedrijf gevoerd moeten worden. Voor veel wat kleinere bedrijven ligt er de noodzaak om gezamenlijk werktui gen aan te schaffen; daarnaast moet de groei van coöperatieve werktuigenverenigingen gestimu leerd worden, naast het bestaan van een gezonde groep loonwer kers. De heer Geluk achtte het een gelukkige omstandigheid dat dooi de herverkaveling een goede basis is gelegd. Opmerkelijk achtte de voorzitter de ook hier aanwezige drang naar fruitaanplant. Men doet dit vooral met het oog op de slechtere gang van zaken op het akkerbouwbedrijf of voor de toekomst van de kinde ren. Toch achtte de voorzitter een zekere voorzichtigheid geboden: fruit is kapitaalintensief en het vereist een zeer grote vakkennis. Tenslotte constateerde de heer Geluk dat het niet meevalt te er varen datde landbouw in een hoek dreigt te worden gedrukt, juist in een tijd dat de vijfdaagse werk week wordt ingevoerd en een tijd van loonsverhoging en produktivi- teitsstijging. De voorzitter achtte het verklaarbaar dat de stemming geprikkeld wordt wanneer er pro dukten zijn, waaraan alle zorg is besteed, die praktisch onverkoop baar zijn. „Wy zullen ons zelf moeten in spannen om ons er uit te redden en aan do andere kant onze ge rechtvaardigde verlangens duidc- ïyk moeten maken. Wy moeten ons daarby openstellen voor nieuwe ge dachten en bereid zijn eens wat prys te geven van onze zelfstan digheid, om gezamenlijk één doel te bereiken". Met deze woorden be sloot de heer Geluk zyn openings woord. De vergadering besloot voorts de kringcontributie 1961 te handhaven op f 0,30 per ha. De heren M. O. Hanse (Haamstede), K. A. van Lan- geraad (Kerkwerve) en H. J. van de Zande (Oosterland) werden her benoemd als hoofdbestuursleden. Wegens periodieke aftreding van de heer A. van Nieuwenhuijze te Zonnemaire werd tot lid van de financiële commissie benoemd de heer P. J. van Langeraad te Drei- schor. De rekening en verantwoor ding 1959 en 1960 werden goedge keurd. Causerie Vervolgens sprak de heer ir. C. S. Knottnerus, voorzitter van het K.N.L.C., over het onderwerp: „In drukken uit de Sowjet-Unie". Op boeiende wijze vertelde de heer Knottnerus over de ervaringen met een handelsmissie in Rusland op gedaan, het leven van alledag en vooral de gang van zaken op de kolchoze. Uit het betoog van de heer Knottnerus bleek wel duide lijk het hemelsbreed verschil tus sen theoretisch communisme en de praktijk. Na afloop werden ver schillende vragen gesteld, o.a. over de vlasteelt en landbouwover schotten. Ingezonden mededeling Uienprijs belangrijk gedaald DEN HAAG, 9-2. Na do vr(j sterke prysstyging die gedurende de maand februari is opgetreden bij de voor export geschikte Ne derlandse uien, is de situatie thans weer geheel anders geworden. Door afnemende vraag, mede ver oorzaakt doordat de export naar Frankrük weer is verboden, z(jn de pryzen teruggelopen. Terwijl veertien dagen geleden voor export geschikte middelkwa liteit uien tot 30 cent per kg. werd betaald, ligt de prijs van deze kwaliteit op het ogenblik tussen 19 en 20 cent per kg. Op dit niveau wordt wel weerstand ondervonden De aanvoeren zijn nog vrij ruim. Behalve het feit dat Frankrijk de grens weer heeft gesloten, is voor de prijsontwikkeling ook van be lang dat de vraag van Engelse zijde is afgenomen. Verwacht moet worden dat het kwantum dat thans wordt uitge voerd, belangrijk lager zal liggen dan eind januari want in de laat ste week van deze maand bereikte de Nederlandse uienexport een recordhoogte van bijna 6Vfe miljoen kg. DEN HAAG. Aeht leraressen bij het middelbaar onderwijs in Argen tinië brengen van 12 tot 16 febru ari een bezoek aan Nederland. Het gezelschap, dat onder leiding staat van mej. Teva Comi uit Buenos Aires, zal hier een aantal instel lingen van onderwijs en cultuur bezoeken. a President Kennedy heeft er bij de Sowjet-Unie op aangedrongen in belangrijke internationale kwes ties geen aanstootgevende maatre gelen te nemen zolang de nieuwe Amerikaanse regering nog bezig is haar politiek te formuleren, zo wordt van welingelichte zijde ver nomen. Kennedy heeft deze wens langs diplomatieke weg kenbaar gemaakt. Ingezonden mededeling Tafelzilver ONZE Specialiteit OURER Havenplein 1 Telefoon 2443 - Zierikzee WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 11-12 februari: C. M. van Hoorn, tel. (01110) 2080. WEEKEINDE ARTSENDIENST Weekeinde 11-12 februari: jhr. H. Backer, Noordgouwe, tel. (01112) 480. WEEKEINDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 11-12 februari: C. J. H. Scheuerman, tel. (01110) 2180. De Joodse bevolkings groep in Nederland AMSTERDAM, 9-2. Het bureau van statistiek der gemeente Am sterdam heeft een onderzoek inge steld naar de loop van de Joodse bevolkingsgroep in Nederland na de tweede wereldoorlog. Het bu reau komt tot de conclusie, dat uit de bezettingsjaren een Joodse be volkingsgroep is overgebleven, die niet alleen nog maar een fractie uitmaakt van haar vooroorlogse grootte (ongeveer 30.000 tegen on geveer 140.000) maar bovendien de reeds voor de oorlog aanwezige tendentie van numerieke achter uitgang in versterkte mate ver toont. Tussen 1945 en 1970 daalt het aantal Joden in Nederland waar schijnlijk van 30.000 tot ongeveer 25 000 28.000. Deze achteruitgang is vooral een gevolg van een rela tief laag ,na 1946 eerst steeds afne mend van 1954 af vermoedelijk stabiel, geboortecijfer en een, met name in de jaren 1947 tot en met 1954 hoog emigratiesaldo (vooral naar de Verenigde Staten en Israël) In Jubbclporc, midden-India, zijn donderdag vier personen ge dood in gevechten tussen inwoners van twee dorpen. Een week gele den kwamen in deze streek bij botsingen tussen Hindoes en Mos lems 21 personen om het leven. Oorzaak van de twisten was een aanval op een studente, die later zelfmoord zou hebben gepleegd. DEN HAAG. Van de erevelden in Thailand en Birma, waar respec tievelijk 2182 en 621 Nederlanders begraven liggen die tijdens de aan leg van de Thailand-Birma spoor weg onder Japanse krijgsgevangen schap zijn omgekomen, heeft de oorlogsgravenstichting een kleuren film laten vervaardigen, die in maart voor de nabestaanden zal worden vertoond. Verwachting tot zaterdagavond: Veel bewolking Veel bewolking met hier en daar wat motregen. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Zachter. 11 febr. Zon op 8.04, onder 17.46. Maan op 4.32, onder 13.29. 12 febr. Zon op 8.02, onder 17.48. Ma.an op 5.35, onder 14.30. 13 febr. Zon op 8.00, onder 17.49. Maan op 6.30, onder 15.41. Nieuwe maan: 15 febr. te 9.11. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 11 febr. 11.00 v.m. 23.47 n.m. 12 febr. 12.36 n.m. n.m. 13 febr 1.00 v.m. 13.51 n.m. BROUWERSHAVEN: 11 febr. 10.46 v.m. 23.35 n.m. 12 febr. 12.11 n.m. n.m. 13 febr. 0.50 v.m. 13.18 n.m. Doodtij: 10 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-2. Het"iLRMX deelt mede: Een hogedrukgebied waarvan de kern gisteren boven noord Spanje lag, breidde zich naar het noorden uit en overdekte vanmorgen geheel Frankrijk. Over ons land trok een rug van hogedruk vergezeld van opklarin gen en weinig wind. Een depressie die gisteren langs de Azoren trok bereikte vanmorgen het zeegebied tussen IJsland en Schotland. Zij deed de luchtdruk op het noorde lijk deel van de Noordzee flink da len en bracht nieuwe hoeveelheden zachte en vochtige oceaanlucht naar west Europa in beweging. Een front dat deze lucht begrenst deed vanmorgen de bewolking in ons land weer toenemen. Bij de in ons land heersende hoge luchtdruk veroorzaakt het echter geen regen van enige betekenis. Een tweede front kan morgen het noordwesten van het land bereiken en daar wel licht wat lichte regen of motregen veroorzaken. Elders is overwegend droog weer te verwachten. Het zachte weer blijft aanhouden met in de komende nacht hogere tem peraturen dan de afgelopen nacht. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 6 febr. Ria, d. van Pieter Cornelis van Westenbrugge en Johanna Willemina Struijk; .6 febr.: Pieter, z. van Petrus Cornelis Supet van Hattem en Adriana Gijs- berdina Steendijk, wonende te Brouwershaven. STAD EN PROVINCIE SCHUDDEBEURS Tamme reiger „Riekje' dood De reiger „Riekje", die - ge kweekt door de familie Moelijker - te Schuddebeurs, zoveel bekendheid kreeg, is deze week op de Blokweg door een auto aangereden en ge dood. Dit was voor het dier al lang een kwade kans, want tam als „Riekje" was, verloor het de voor zichtigheid van haar meer schuwe soortgenoten wel eens uit het oog. Dit is haar thans noodlottig gewor den. Spijtig, want „Riekje" was een bijzonder dier, dat vooral haar be schermers veel vreugde heeft ge schonken. a Uit Portugees Angola zijn vier buitenlandse correspondenten uit gewezen, zo meldt het Portugese persbureau Lusitania. Zij zouden zich schuldig hebben gemaakt aan minachting van de autoriteiten al daar. Zij zullen vrijdag uit Loe- anda vertrekken. Twee advocaten hebben tegen de General Electric Company een collectieve eis tot vergoeding van naar schatting 750 miljoen dollar ingediend voor de financiële nade len, die ongeveer 50 miljoen men sen zouden hebben geleden door de onwettige prijsvaststelling, waar aan de maatschappij zich heeft schuldig gemaakt. In Kansas City heeft donderdag een vakbondsleider van brandweer lieden ernstige beenwonden opge lopen, doordat in zijn auto een bom ontplofte. De betrokkene, Stanton Gladden, had reeds lang een ge schil met een andere bond van brandweerpersoneel. AMSTERDAM. Een groep van twintig Wit-Russen uit Kazachstan zal deze zomer een bezoek brengen aan Nederland. De reis wordt door het reisbureau „De Vrije Wereld" georganiseerd onder auspiciën van de Unesco. De leden van het Rus sische gezelschap zijn allen lid van do Russische vakbeweging.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2