Wist U, Betere bestrijding van pijnen en griep! ChefariaeA De jongste Russische Spoetnik AUBADE AAN DE NIEUWE BURGEMEESTER Renesse vierde weer een gezellig en onvervalst Strafeest Het strafeest bracht maandag te Renesse weer heel wat volk op de been. 's Morgens om 9 uur waren een tiental ruiters in de kom van het dorp gestart voor de gebrui kelijke tocht langs de Schouwse dreven. Het fanfarecorps „Luctor* et Emergo" dat zoals in het verle den, de festiviteiten weer opluister de, vertrok om half elf vanaf het Dorpshuis de strèrijders tegemoet. Aangelokt door de vrolijke tonen van de muziek nam vooral de jeugd in grote getale aan de op tocht deel, terwijl vele ouderen de stoet langs de weg gadesloegen. Op de Hogezoom, ter hoogte van Kab- belaarsweg, vond de gebruikelijke begroeting plaats, waarna men met het fanfarecorps in het eerste ge lid op de kom van Renesse aan ging. Bij het voormalige gemeente huis werd halt gehouden en front gemaakt, waarna aan de burge meester van Westerschouwen jhr. R. J. H. Q. Roell en echtgenote, een aubade werd gebracht. Namens de inwoners van Renesse bood de voorzitter van het corps, de heer J. M. de Nooijer, de burgemeester en de gemeente Westerschouwen de beste wensen aan voor 1961. De heer de Nooijer zei dat uit folklo ristisch oogpunt het nieuwe jaar eigenlijk begint met het strêfeest. Hij sprak de wens uit dat het voor Renesse en geheel Westerschouwen een goed jaar zal mogen zijn. Ver der zei de heer de Nooijer het zeer op prijs te stellen dat de burge meester en zijn echtgenote van hun belangstelling op deze dag blijk ga ven, waarmee de oude traditie van de vroegere gemeente Renesse blijft bestendigd. Onvervalst feest Burgemeester Roell bracht dank voor de gebrachte aubade. Woor- de van hulde richtte hij tot het fanfarecorps „Luctor et Emergo", met haar wakkere directeur, de heer J. H. Blom, die niet alleen op deze dag maar ook zaterdag op de uitvoering hebben getoond heel wat in hun mars te hebben. Hij stelde vast, dat in tegenstelling met som mige andere plaatsen, Renesse nog zijn onvervalst strafeest kent. De burgemeester zegde zijn steun toe om dit folkloristisch feest in stand STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Cursus praktijkdiploma machineschrijven Op het te Bergen op Zoom ge- houden examen slaagden voor het praktijkdiploma machineschrijven van de cursus te Bruinisse de da mes mejuffr. C. P. Beekman, mej. J. A. de Bruine, mej. M. Hanse, méj. C. Kik, mej. J. M. Kik en mej A. Schikker, allen te Bruinisse en mej. P. Goudzwaard te Oosterland en de heren W. Jumelet en A. Mol. Van de cursus te Zierikzee de dames M. Boot, Burgh; J. M. van d. Hoek, Ellemeet; J. W. F. v. Dijk, Oosterland; J. J. Viergever, Scha- rendijke; M. A. A. Goster, N. Vis ser, S. Blankert en M. M. de Jonge te Zierikzee en mej. J. M Wage- maker, Dreischor en ds heren L. van der Have, Oosterland; J. M van Langeraad, Kerkwerve; P. C. Dalebout, W. O. Hoogerhuis en O W. Hoogerhuis, Renesse en J, H. van den Berg, Zierikzee. Coöp. Landbouwvereniging „V.Z.O.S." Op dinsdag 14 februari a.s. vindt in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau" een vergadering plaats van de Coop. Landbouwver eniging „V.Z.O.S." Als spreker hoopt op te treden dr. W. J. Maan, met het onder wérp: „Landbouw tussen woestijn en oerwoud". De lezing houdt een verslag in van een reis naar Egyp te en de Soedan. Het geheel wordt geillustreerd met kleurendia's. Collekte voor Hongkong De op j.l. zondag gehouden col- lekte in de Gereformeerde Kerk te Zierikzee ten bate van Vluchtelin genhulp Honkong - West Pakistan heeft opgebracht f 419,14. Drs. Westerhout spreekt voor de P.v.d.A. Woensdagavond 8 februari spreekt voor de afdeling Zierikzee van de P. v. d. A. het lid van de Tweede Kamer, drs. Th. J. Westerhout uit Middelburg. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het „Huis van Nassau". RENESSE Diepvriesvereniging in oprichting Zoals gemeld bestaan er alhier plannen om te komen tot oprich ting van een diepvriesvereniging. De initiatiefnemers achten een diépvrieskluis voor Renesse een onmisbaar instituut. Besloten is nu tot het houden van een contact voorlichtingsavond op woensdag 8 februari a.s. in het Dorpshuis al hier, tot verdere bespreking van de plannen. OUWERKERK Jubileum Coöp. Landbouwver. „Aller Belang" Op woensdag 15 februari a.s. zal op een speciale bijeenkomst het 75- jarig bestaan worden gevierd van de Coop. Landbouwvereniging „Al ler Belang". te houden. Nadat het corps nog een mars ten beste had gegeven volgde de gebruikelijke tractatie, deze maal bestaande uit worstebroodjes, enige consumpties en cigaretten, Na deze tractatie werd nog een rondgang door de kom der ge meente gemaakt waarna de feest vierders zich naar hotel „De Waerelt" en „Het Wapen van Zee land" in de kom der gemeente be gaven, waar de feestifiteiten wer den voortgezet. Zoals steeds heer ste er weer een gezellige sfeer, waarbij onder het genot van wat geestrijk vocht menige vriendschap werd bestendigd en oude herinne ringen uit vervlogen tijden werden opgehaald. Verschillende muzikan ten toonden hierbij hun muzikale capaciteiten, waardoor de stem ming nog aanzienlijk werd ver hoogd. Intussen bleek menige stra- rijder nog onvermoeid, daar nog vele rondjes rond de dorpskom werden afgelegd waarbij ook niet- strarijders op hun rijvaardigheid werden getest. Buiten verwachting bracht het stra dit jaar weer heel wat volk op de been. BRUINISSE Verdubbeling aandelenkapitaal Solidair N.V. De mosselhandelsvereniging So lidair N.V., de verkooporganisatie die gevormd wordt door bijna alle mosselkwekers van Bruinisse en Zierikzee en verschillende andere plaatsen, besloot in een zaterdag gehouden buitengewone aandeel houdersvergadering tot statuten wijziging. Een der gewijzigde arti kelen betrof uitbreiding van het aandelenkapitaal Dit aandelenka pitaal zal worden verdubbeld. Geslaagde actie voor Kongo De verschillende scholen te Brui nisse deden voor de actie die door de scholen ten bate van Kongo ge voerd wordt hun best. Zo werd door de huishoudschool 96 blikjes melk en een bedrag van f 170 in gezameld, de chr. school f 110 en 20 blikjes, de openbare lag. school 155 grote blikjes en ten slotte de kleuterschool 80 grote en 7 kleine blikjes melk. Vermissing van bejaarde schipper Door de familie Vermeij, bestaande uit moeder, zoon en dochter werd maandagmorgen bij de Rijkspolitie te Bruinisse aangifte gedaan van de vermissing van hun man en va der, de 70 jarige schipper A. Ver meij uit St. Philipsland. De schippersfamilie van het mo torschip .Verwisseling' had de zon dag in de vluchthaven te Zijpe doorgebracht. Maandagmorgen heeft men de schipper, die ongeveer 6 uur uit bed was gegaan nog gehoord; hij liep toen over het dek. Later heeft men de oude man, die aan ader verkalking leed, niet meer gehoord of gezien. De Rijkspolitie van de groep Bruinisse, later geassisteerd door de mannen van de R.P. 18 (rivier politie uit Wemeldinge) heeft de gehele dag gedregd, omdat men vermoedde dat schipper Vermeij is verdronken. Het dreggen heeft echter geen resultaat gehad. MIDDEN-SCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1961. Geboren: Cornells Daniël, z. van A. Padmos en L. J. Dalebout; Ma ria, d .van N. van der Linde en J. van Dijke. Overleden: Lena Hagesteijn, w. v. C. Fondse. Ingekomen: Dries Riezebos van Zierikzee; Riemer Posthuma en ge zin van Het Bildt. Vertrokken: Jacoba den Boer naar Breda; Willemina A. Moelker naar Rotterdam; Abraham van der Weele naar Wijk aan Zee. WESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1961. Geboren: 3. Désirée, d. van F. M. Knuist; 20. Johannis Kornelis, z. van M. Tuinman en J. N. Schiette- katte; 24. Marinus, z. van A. M. Bom en L. G. Polderman. Overleden: 1. Elizabeth Aletta Ornée, 74 j., echtg. van J. Catshosk; 2. Johan Laurens van de Zande, 58 j., echtg. van J. J. Jonker; 3. Marcelus Jakob van der Werf, 64 j., echtg van N. M. Groenendijk; 3. Janna Ruster, 83 j., wed. van J. Stouten; 5. Jakoba Johanna Koo- man, 72 j., echtg. van J. M. Biene- felt; 6. Lambrecht van de Velde, 43 j., echtg. van W. M. van Wijck; 7. Adriaan Johannes Schoonaard, 89 j., wedn. van S. M. Neele. Ingekomen; 12. I. W. Overbeelce uit St. Annaland. Vertrokken: 4. A. de Graaf en ge zin naar Hoorn; 4. H. M. Slaager naar Oirsbsek; 4. C. Aalbrecht naar 's-Gravenzande; 9. T. M. van de Zande naar Zierikzee; 10. J Klom- pe naar Brouwershaven; 13. H. de Feiter naar 's-Gravenhage; 23. E. B. A. Geleijnse naar Nieuw-Zee land; 25. S. L Beije naar Amster dam; 26. N. J P. Padmos naar Zie rikzee; 31. D. Visser naar Bloemen- daal; 31. M. C. Evertse naar Bever wijk. FEEST MET EEN HOOGTEPUNT Typograaf C. J. Manui krijgt bronzen Ere-inedaille Oranje Nassau H&rteltfke huldiging op bijeenkomst in „Moudragon" ZIERIKZEE, 6-2. Op een maan dagavond in „Mondragon" gehou den bijeenkomst van directie en personeel van de N.V. Drukkerij v. h. Lakenman Ochtman heeft burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester de ere-medailie in brons behorend bij de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer C. J. Manni, die zijn 40-jarig jubileum bij de stedelijke drukkerij mocht herdenken. Na mededeling te heb ben gedaan van de verleende on derscheiding, spelde de burgemees ter de jubilerende typograaf de medaille op de jas cn feliciteerde hem hartelijk. Tevoren had mr Dijckmeester herinnerd aan de betekenis van een 40-jarig dienstverband bij een zelfde bedrijf, wijzend op de ,ups' en .downs', die de jubilaris in af gelopen veertig jaar zeker zal heb ben meegemaakt. Mede door zijn werkkracht, zo stelde de burge meester, is het bedrijf geworden tot wat het thans is. Spr. prees de bij het bedrijf gedrukte krant en de importante drukwerken, die worden gemaakt, waaraan de ju bilaris zonder twijfel zijn aandeel heeft geleverd. De directeur de heer R. Huneman zag de betekenis van een. jubileum dieper liggen dan louter in het feit 40 jaar aan een bedrijf verbonden te zijn geweest. Het gaat er daarbij vooral om, dat men het - zoals de jubilaris - zich tot een eer rekent al die jaren aan het bedrijf te heb ben kunnen en mogen meewerken. Hij herinnerde aan de talrijke evo luties, die zich in de grafische sfeer voltrokken en waarvan men op de zaak ook ter handzetterij de gevol gen en resultaten ondervond. De leerlingenopleiding Belangrijk was de leerlingenop- leiding, in handen gelegd van de heer Manni, die vooral ook de op voedkundige betekenis van deze opleiding onderkende en er naar handelde. Na het werk in het ka der van studieclub en typografen bond te hebben gememoreerd, ty peerde de directeur de heer Manni als een voorbeeld voor de jongeren en sprak de hoop uit, dat hij in een sfeer van goede collegialiteit nog lange tijd aan de drukkerij verbonden zal mogen zijn. Onder het uitspreken van' zijn dank, over handigde de heer Huneman een enveloppe met inhoud. Woorden en geschenken Namens het personeel sprak de heer J. C. v. d. Velde, die de heer Manni dankte voor alles wat hij deed ten bate van de collega's, be treurend overigens dat in deze tijd de band, dat de werkers verbindt wel eens loser wil worden dan vroeger. Als stoffelijk blijk van waardering bood spr een elektri sche klok aan. Woordvoerder van de afdeling van de Grafische Bond was de heer L. v. d. Schelde, die er aan herinnerde dat de heer Manni de weg naar de vakorgani satie reeds had gevonden, nog voordat hij veertig jaar geleden bij „L. O." in dienst trad. Hij wees er op hoe vooral zijn jubilerende collega heeft helpen bouwen aan een sterke vakorganisatie en op de bres stond voor de belangen der typografen. Hem alle goeds voor de toekomst verder toewensend, overhandigde spr. zijn collega een fraaie tinnen asbak. De liefde voor het vak Na eerder reeds dank gebracht te hebben aan H. M. de Koningin voor de verleende onderscheiding sprak tot slot de heer Manni een generaal dankwoord, zijn erkente lijkheid uitsprekend voor de goede samenwerking in het bedrijf en de ondervonden vriendschap. Spr. zeide verheugd te zijn in het kader van de Grafische Bedrijfsvereni ging zijn steentje te hebben mogen bijdragen. Hij had vooral bij de vakopleiding het als zijn taak ge zien, iets van de liefde van het métier op de jeugd over te dra gen, een taak die vreugde geeft, onder het motto: „Leg Uw ziel, in Uw stiel". De avond werd verder gevuld met de vertoning van de reportage „Zierikzee in kleur die bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Het was al voorbii twaalf toen het einde viel van een uiterstge slaagd huldigingsfeest. Te Sint Philipsland wordt een nieuw gemeentehuis gebouwd Aandacht voor bestratingen in 1961 Op de jongste vergadering van de gemeenteraad heeft burgemees ter L. J. de Jonge in z\jn nieuw jaarsrede er aan herinnerd, dat in het afgelopen jaar de ontsluiting i van de Sluisblok tot stand is ge komen. De bejaardenwoningen zul- I len vermoedelijk in maart betrok ken worden. Tegen het eind van het jaar kon een begin worden ge maakt met de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Aan de bestrating is in 1960 veel aandacht bestesd. Dat zal ook in 1961 het geval zijn. De loop der be volking was in 1960 gunstig. Aan gezien de aangewezen bouwvolume voor Zeeland gering is, zag hij er voor deze gemeente niet vesi heil in. „Moge ons de nodige wijsheid en kracht worden geschonken voor de werkzaamheden ons opgelegd", aldus de burgemeester. Het oudste raadslid, de heer A. K. Guiljam, dankte namens de raad voor de gesproken woorden en hoopte dat de wensen in vervulling mogen gaan. Hij hoopte samen in het belang der gemeente te mogen werken. Aan.de leesbibliotheek te Anna Jacobapolder zal een vergoeding worden to3gekend van 5 cent per boek tot een maximum van f 50 voor 1960 en ook voor 1961. De afrastering van het badhuis is gegund aan de laagste inschrij vers, de heren A. Roozemond en C. Capelle. Arbeiders in Gemeentedienst Op verzoek van d© Centrale Dienst zal worden overgegaan tot de tijdelijke aanstelling van drie losse arbeiders in gemeentedienst. Aan de heer M. Geense zal een wo ningverbeteringspremie worden toegekend in verband met de ver bouw van een woning in de Anna Jacobapolder. Ter verbetering van de centrale verwarmingsinstallatie in de lagere scholen te St. Philips- land zullen door de fa. Tamse smoorkleppen enz. worden aange bracht voor een bedrag van f 1.894. Vervolgens werd de rekening over 1959 als volgt samengesteld: Gew. dienst: inkomsten f487.279,99 uitgaven f 480.638,27, zodat een ba tig saldo werd verkregen van f 6.641,72. Kapitaaldienst: uitgaven f 987.470,83, inkomsten f 743 671,96, een nadelig saldo van f 243.798,87. De vergoedingen voor de scholen waren in 1960 als volgt: kleuter school St. Philipsland f 3.419,30; Anna Jacobapolder f 1.504,28. De bijzondere scholen te St. Philips land f 6.529,33 en te Anna Jacoba polder f 3.791,73. Voor vakonder wijs te St. Philipsland f 2.500 en te Anna Jacobapolder f 300. Tenslotte werd medegedeeld dat het torenuurwerk op de oude Ger. kerk in de Anna Jacobapolder is verkocht voor f 50. Machtiging werd verleend voor het aanleggen van voetpaden bij de bejaarden- woningen, terwijl voor de aange vraagde toegangspaden bij die wo ningen de raad eerst prijsopgaaf wilde hebben. Zwolse vierling achttien ZWOLLE, 6-2. Vanochtend zijn in een flat aan de Pie- ter Steynstraat, waar de Zwolse vierling woont, weer stapels post bezorgd. Elly, Dorothee, Riny en Han Kif fers zijn vandaag namelijk achttien jaar geworden en dat is een gebeurtenis, die elk jaar opnieuw zoveel mensen aan het schrijven zet. Behalve brieven en kaarten, waaronder de jaar lijkse grappige bijdrage van de „Van Alphenschool" in Utrecht - een lange met te keningen versierde brief- kwamen er veel bezoekers. Onder hen waren verslag gevers en fotografen. Aan publiciteit is het gezin Kif- fers geleidelijk aan wel ge wend geraakt, maar mevr. Kijf er s had toch eigenlijk een beetje gehoopt, dat de kranten deze keer eens ver stek zouden laten gaan. Ingezonden mededeling Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wonderenl Op grond van belangrijke ontdekkingen was hei mogelijk de werking vanJiet sinds tienlallen jaren meest gebruikte middel (e versterken door toevoeging van nieuwe geneesmiddelen. De 4 middelen in één tablet helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen falen. Tegen pijnen en griep. Gwchiki voor de gevoeligste masg, v/ani die wordt beschermd door hel bestanddeel Chelarox. 20 labl. 10.80. Voordelige gozlnsverpakklng 100 labl. (3.60 es De straatventers van Munchen voelen zich tijdens hun werk niet meer veilig. Sinds 20 januari 1961 zijn vier straatvegers tijdens hun werk aangereden en gewond. Twee daarvan overleden nadat zij in het ziekenhuis waren opgenomen. Naai de politie meedeelde waren drie van de vier automobilisten die de straatvegers aanreden, onder in vloed van alcohol. daf de kabouters in Groningen ook lijstermannetjes worden ge noemd, omdat ze hooguit een ester (haardtegel) hoog 2ijn? dat de gemiddelde lengte van de mannen bü de Eskimo's 1,57 tn. bedraagt? dat er tn Noord-Afrika bladeren voorkomen van 30 tot 50 cm. lang die tot papier verwerkt worden? dat de hoogste vulkaan in Europa de Etna is? Zij ligt op Sicilië en heeft een hoogte van 3274 m. dat er in Drente vanaf de 14de eeuw tot aan het einde van de lSde eeuw een rechtscollege bestond, dat de naam droeg van Etstoel?. dat de bij ontstekingen tevoor schijn tredende etter bestaat uit witte bloedlichaampjes, bacteriën en weefselresten? dat de eucalyptus een van de groot ste bomen is die in Australië voorkomt? Hij haalt soms een lengte van 60 m. De Russische ruimtedeskundige prof. Blagonrawof heeft zondag avond voor de Russische televisie gezgd dat het thans nog onmoge lijk is te zeggen wanneer een mens in de ruimte kan worden gezonden De lancering van de spoetnik van zeseneenhalf ton is een grote stap voorwaarts in de richting van een vaart van een mens in de ruimte. Er zal echter géén mens in de ruimte worden geschoten zolang niet vaststaat dat een veilige lan ding op aarde kan worden uitge voerd. De Russische geleerden hebben zondag de lancering een grote we tenschappelijke prestatie genoemd maar er is officieel niets gezegd over wat er tot dusver is bereikt. Liftje viel op man ROTTERDAM, 6-2. Bij werk zaamheden aan een nieuw flatge bouw aan de Burgemeester Hazen berglaan in Rotterdam-zuid is maandagmiddag de 42-jarige opper man J. de Korte uit Ridderkerk door kabelbreuk van een werklift om het leven gekomen. Het slacht offer kreeg het van tien meter hoogte vallende liftie waarop een ijzeren staaf van 70 kg lag, op het hoofd en was op slag dood. Opzienbarend moordproces in Rome ROME, 6-2. In Rome is maan dag het proces begonnen tegen de 52-jarige Giovanni Fenarolli, de 28- jarige Carlo Inzolia en de 30-jarige Raoul Ghiani, die betrokken zou den zijn geweest bij de moord op de 49-jarige Maria Fenarolli, de vrouw van Giovanni. Giovanni Fe narolli wordt ervan beschuldigd dat hij het moordplan heeft uitge dacht en bij de uitvoering hiervan leiding heeft gegeven. Hij zou de 150 miljoen lire van de levensver zekering van Maria in handen heb ben willen krijgen. Inzolia zou aan de voorbereiding hebben meege werkt en de moordenaar Ghiani „geleverd" hebben. Alle drie heb ben verklaard onschuldig te zijn. Maria werd in september 1958 ge wurgd aangetroffen in haar flat in Rome. Ghiani zou van Milaan naar Rome gereisd zijn, daar de vrouw hebben vermoord en weer terug naar Milaan gegaan zijn. Al die tijd zou hij zich nauwkeurig aan een tijdschema hebben gehouden, dat hem een alibi had moeten ver schaffen. In totaal zullen er 140 ge tuigen gehoord worden. Verwachting tot woensdagavond. Onbestendig Vannacht opklaringen en afne mende westelijke wind. Morgen veel bewolking, tijdelijk regen en weer tot krachtig of hard toene mende zuidwestelijk? wind. Iets lagere temperaturen in de nacht cn ochtend. 8 febr. Zon op 8.10, onder 17.40. Maan op 1.03, onder 11.24. 9 febr. Zon op 8.08, onder 17.42. Maan op 2.13, onder 11.58. Laatste kwartier: 8 febr. te 17.50. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 20.28 n.m. 21.22 n.m. 19.54 n.m. 20.51 n.m. 8 febr. 7.52 v.m. 9 febr. 8.39 v.m. BROUWERSHAVEN: 8 febr. 7.29 v.m. 9 febr. 8.17 v.m. Doodtij: 10 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-2. - Het K.N.M.I. deelt mede: De oceaandepressie, die gisteren ten westen van Schotland lag, verplaatste zich naar Scandi navië en de Noordzee. De trog van de depressie bereikte vanmorgen onze kust, waar de wind tot storm kracht aanwakkerde. Over de Britse eilanden nadert nu een rug van hogedruk, die in de komende nacht over ons land zal trekken en die een tijdelijke af neming van de wind zal veroor zaken. Op het westelijke gedeelte van de oceaan ligt een diepe depressie, waarvan het frontensysteem zich snel naar west-Europa beweegt. Verwacht wordt dat dit morgen, vergezeld van regen, ons land zal bereiken. Na een tijdelijke tempe ratuurdaling in de komende nacht zullen de temperaturen morgen weer oplopen. Alles bijeen blijft het overwegend zachte en onbe stendige weer aanhouden. Duizenden geschenken Naar de Washington Post meedeelt heeft het gezin Kennedy sinds het 20 janu ari het Witte Huis betrok 6.000 tot 7.000 geschenken ontvangen. Deze variëren van schoentjes voor John F. Kennedy junior tot kunstwerken. De president zou van plan zijn ca deaus als kleren en speel goed onder plaatselijke weeshuizen en tehuizen voor gebrekkige kinderen te verdelen, en de meer in drukwekkende stukken naar musea te sturen of voor tentoonstellingen te bestemmen. ROTTERDAM. Op de werf van Verolme op Rozenburg is men ge reed gekomen met de bouw van een nieuw middenschip, dat t.z.t. op een werf in Chicago ingevoegd zal worden in een t3-s-al tanker. De tewaterlating van het miden- schip, bouwnummer 648, zal op 10 februari a.s. plaats vinden. 42 INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Inbraak in Haamsteedse bungalow werd gepleegd door Bredase jongelui HAAMSTEDE, 6-2. De vorige week alhier in de bungalow „Chasté a Mer" gepleegde inbraak, is door een toevallige samenloop van om standigheden opgelost. Maandag hebben een 14-jarige en een 16-ja rige jongen, resp. J. N. cn J. C. v. B. uit Breda, na op heterdaad bij een inbraak betrapt te ziin. bekend in combinatie minstens 42 Inbraken en diefstallen te hebben gepleegd, o.a. die te Haamstede. Ze pleegden soms vier inbraken op één avond. De achterhaalde buit bestaat uit radio's, transistors, gereedschappen, bromfietsen, scooters en zelfs een tent, die in Haamstede is gestolen. Op 29 januari j.l. trokken de kna pen per bromfiets naar Schouwen- Duiveland, waar ze geruime tijd in de woning van de familie v. "W. vertoefden en zich daar tegoed de den aan allerlei lekkers, levens middelen en dranken. Bovendien richtten zij in de woning een grote ravage aan. Tal van breekbare ar tikelen sneuvelden toen de Jongens in huis gingen tafel-tennissen. Door de arrestatie zijn in Breda verscheidene kleine en* grote com plotten ontrafeld. De Bredase poli tie en justitie hebben onlangs be kend gemaakt, zich bezorgd te ma ken over de stijgende jeugdcrimi naliteit aldaar. In één maand tijd zijn dertig jongelui, in leeftijd va riërend van 13 tot 18 jaar. gearres teerd. In Haamstede circuleerden in verband met de gepleegde inbraak allerlei misleidende gissingen, die door deze oplossing definitief de kop zijn ingedrukt. STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE De inbraak in de strandconsumptielent Dezelfde jeugdige personen, die een inbraak pleegden in een villa aan de Strandweg, hebben tegen over de politie bekend dat zij zich ook hebben schuldig gemaakt aan de diefstal van een zeekijker, die aanwezig was in de consumptietent van de heer G„ aan het Vuurto- renstrand. DEN HAAG. In de maand janu ari is de geregistreerde arbeidsre serve van mannen gestegen van 49.042 tot 58.299. Dit is een normale stijging van de werkloosheid in dit seizoen, zo vermeldt het maande lijks overzicht van het ministerie van sociale zaken en volksgezond heid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2